Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδοδερματολογοι στο Αγια Σοφια.


Recommended Posts

Πραγματικα οφειλω να πω οτι και ο κος αλεξοπουλος και η κα τσιβιτανιδου ειναι εξαιρετοι γιατροι που βοηθησαν πολυ στην περιπτωση της κορης μου οταν ηρθαμε απο τη μυτιληνη προ μηνος λογω ενος επιμονου εξανθηματος το τελευταιο 3 μηνο. Ειδαμε στο νησι 3 δερματολογους γιατι δεν υπηρχε κανενας παιδοδερματολογος και ολοι τους δεν ηξεραν τι ηταν...

η βιοψια στην αθηνα επιβεβαιωσε αυτο που μας ειπαν απο την αρχη στο αγια σοφια δηλαδη λειχηνοειδη πιτυριαση-μια χρονια αλλα καλοηθη αρρωστεια του δερματος.

ευχαριστω πολυ τους ειδικους ιατρους στην αθηνα για τον τροπο που μας αντιμετωπισαν και την ανθρωπια τους (μεσα στην αγωνια μας) πανω απο ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Εμεις βλεπουμε τον κο αλεξοπουλο λογω βαριας αλωπεκιας του γιου μου που ειναι 13 χρ. Επεσαν εντελως τα μαλλια του, τα φρυδια και οι βλεφαριδες εδω και 1.5 χρ.Τον πρωτοειδαμε στο αγια σοφια και ειμασταν ολοι πανικοβλητοι τοτε. Το σοκ μου ειναι ακομα μεγαλο αλλα ο γιατρος αυτος πραγματικα κατανοει και μας στηριζει απιστευτα σε αυτο το θεμα εφοσον ιατρικα δυστυχως δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια για θεραπεια. Τον εχουμε δει αρκετες φορες εκτοτε στο νοσοκομειο (και καποιες φορες ιδιωτικα -ενω εκεινος καν δεν το ζητησε). Η αποψη μου παραμενει η ιδια ακομα και τωρα. Εχουμε δει και την κα τσιβιτανιδου στο ιατρειο της που ειναι πολυ καλη επισης και πολυ εμπειρη...

Ειναι αληθεια οτι και οι δυο τους ειναι ανθρωποι πανω απο ολα και αισθανομαι την αναγκη να το πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς αρχικά μας παρακολουθούσε η Κα βαλαρη (στο Αγια Σοφια) για την ατοπική δερματίτιδα της κορης μου..εμπειρη δεν λέω αλλα αρκετά ψυχρή με τους γονείς και επίσης ευαιξαπτη η με τις ώρες της.... :cry:

μετά από 2 ραντεβού μαζι της προτίμησα να δω άλλον παιδοδερματολογο μετά τις φωνές της..ειδαμε λοιπόν τον κο αλεξοπουλο ο οποιος ήταν πολύ φιλικός, έμπειρος και σωστός στη συμπεριφορά του προς τους γονείς και τα παιδιά..εχω μείνει πολύ ευχαριστημένη και συμφωνώ απολυτα με όσα είπαν για αυτόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

Θα ηθελα να ρωτησω πως κατορθωσατε να κλεισετε ραντεβου με τον κο αλεξοπουλο στο αγια σοφια γιατι το 1535 μου εδινε μονο ραντεβου μετα απο 2.5 μηνες με την κα βαλαρη.

Οταν πηγα να τον δω χτες ημερα τριτη στο νοσοκομειο για την εντονη ξηροδερμια της μικρης μου, αφενος τον περιμεναν ουρα καμια 15ρια ατομα για να εξεταστουν και οι νοσηλευτριες εκει καν δεν μου το επετρεψαν γιατι δεν με εστελναν -ειπαν-οι παιδιατροι σε αυτον...

εσεις πως τελικα τον ειδατε? ιδιωτικα που τον βρισκει κανεις?

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

Θα ηθελα να ρωτησω πως κατορθωσατε να κλεισετε ραντεβου με τον κο αλεξοπουλο στο αγια σοφια γιατι το 1535 μου εδινε μονο ραντεβου μετα απο 2.5 μηνες με την κα βαλαρη.

Οταν πηγα να τον δω χτες ημερα τριτη στο νοσοκομειο για την εντονη ξηροδερμια της μικρης μου, αφενος τον περιμεναν ουρα καμια 15ρια ατομα για να εξεταστουν και οι νοσηλευτριες εκει καν δεν μου το επετρεψαν γιατι δεν με εστελναν -ειπαν-οι παιδιατροι σε αυτον...

εσεις πως τελικα τον ειδατε? ιδιωτικα που τον βρισκει κανεις?

ευχαριστω

Έχεις δίκιο...το 1535 κλείνει ραντεβού μονο στα τακτικά πρωινά η τα απογευματινά- επί πληρωμή- που βλέπεις την Κα βαλαρη...

Ο κος αλεξοπουλος ως συνεργάτης εκει βλέπει μονο τα επείγοντα κάθε τριτη και πεμπτη το πρωί στο νοσοκομείο αλλα πρέπει να σε έχουν δει πρώτα οι παιδίατροι σε εφημερία πριν σε στείλουν σε αυτόν με κάρτα(για να σε αφήσουν οι νοσηλεύτριες) η βλέπει τα παιδιά μονο αν νοσηλεύονται μεσα στο νοσοκομείο..

ιδιωτικά βρίσκεται στο νέο ψυχικο(γραφω ότι λέει η κάρτα του¨

ΑΛΕΞΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ

MD MRCPCH

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

επιστημ. συνεργάτης Α παιδ/κης κλινικής

Παν/μίου ΑΘΗΝΩΝ Παίδων ΑΓ.ΣΟΦΙΑ

ιατρείο> Κηφισιάς 180-182 Ν. Ψυχικό

τηλ 210 6754180, κιν. 694 155 7 133

web: child-derma.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

εμείς τον είδαμε στο ιατρείο επειδή η μικρή μου είχε αρκετά άσπρα στίγματα στην πλατη της..ειναι πολύ καλος και έμπειρος στα παιδιά. Επισης εξηγεί πολύ καλα και δεν βιάζεται-πολύ βασικό αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Την περασμενη εβδομαδα πηγαμε στο αγια Σοφια εσπευσμενα επειδη μας εστειλαν για νοσηλεια απο το Συγγρος που αρχικα μας ειδαν καθοτι ο μικρος μου εβγαλε κοκκινα σημαδακια στον πωπο και τα ποδια του. Μας ειπαν στο Συγγρος οτι ηταν πολυ σοβαρο και εμεις βεβαια παθαμε υστερια. Το αποτελεσμα πολυ πιο απλο βεβαια. Ο μικρος μου ειχε αγγειιτιδα μετα απο καποια ιωση η οποια ηταν αθωα και ουτε καν χρειαστηκε νοσηλεια περα απο μια γενικη ουρων, μετρηση της πιεσης και ξεκουραση που συνεστησαν στο σπιτι.

Στο αγια Σοφια ειδαμε τον κ Αλεξοπουλο στα επειγοντα ο οποιος σαφεστατα ηξερε τι ελεγε και ηταν πολυ καθησυχαστικος.

Μου εκανε εντυπωση η διαφορα στην προσεγγιση αναμεσα στα δυο νοσοκομεια καθως και ο χειρισμος της περιπτωσης μας που ηταν εντελως διαφορετικος για αυτο και το αναφερω. Τα παιδιατρικα νοσοκομεια μαλλον ειναι περισσοτερο καταλληλα για ολα τα προβληματα στα παιδια :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

καλησπερα,

θα ηθελα να πω κατι που μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση. Την προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε στο παιδοδερματολογικο ιατρειο στο αγια σοφια για μια επανεξεταση της κορης μου λογω εκζεματος. Προ μηνων ειχαμε δει την κα βαλαρη και μεσω του 1535 νομιζα οτι θα ξαναδω την ιδια παλι τωρα. Ειδαμε εναν αλλο γιατρο τον κο μυριδακη οπου μολις του ειπα οτι την προηγουμενη φορα μας ειχε δει η κα βαλαρη εγινε ταυρος μαινομενος λεγοντας οτι δεν ξερει τιποτα απο παιδοδερματολογια αυτη και οτι δεν επρεπε να βρισκεται εκει μεσα και οτι ειναι επικινδυνη και αλλα πολλα...βεβαια εμενα η εντυπωση μου απο την αλλη φορα ηταν διαφορετικη . Αντε λιγο απροσωπη στη συμπεριφορα της αλλα μεχρι εκει. Φαγαμε 10 λεπτα απο την εξεταση να μου κατηγορει την αλλη γιατρο..μου επεσαν τα μαλλια :shock::shock: μα ειναι επιπεδο γιατρων αυτο? με ενδιαφερουν εμενα και την καθε μανα τα δικα τους εκει μεσα ξεκατινιασματα!!! ελεος και ντροπη...εκανε λες και του ειχαν σκοτωσει κανενα συγγενη του...

ωραια συναδελφικοτητα! ρωτησα μολις βγηκα εξω απο το ιατρειο τις νοσηλευτριες τι γινεται εκει μεσα και μου ειπαν οτι αυτος ειναι δερματολογος ενηλικων-που μολις τον μεταθεσαν απο την πεντελη-και που δε συμπαθει με τιποτα τους παιδοδερματολογους- παιδιατρους...ολο τους κατηγορει και δεν τον συμπαθει ανθρωπος στο παιδων βεβαια.

Δεν ειμαι σε θεση βεβαια να τον κρινω σαν γιατρο- παρολο που εξετασε τη μικρη πολυ προχειρα στο ποδι που λεμε γιατι για αυτον ειχε περισσοτερη σημασια να ξοδεψει το χρονο του κατηγορωντας την αλλη γιατρο - αλλα σαν ανθρωπο τον κρινω και τον χαρακτηριζω απαραδεκτο!

Σοκαριστηκα και δεν μπορεσα να αρθρωσω λεξη μεσα στο ιατρειο!!!

ε τωρα αναρωτιεμαι τι τον κανουν εκει μεσα και δεν τον συμαζευουν?

Η διοικηση του νοσοκομειου τι κανει? παντως εγω το ανεφερα στη διοικηση το περιστατικο..

:roll::roll: ΝΤΡΟΠΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
καλησπερα,

θα ηθελα να πω κατι που μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση. Την προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε στο παιδοδερματολογικο ιατρειο στο αγια σοφια για μια επανεξεταση της κορης μου λογω εκζεματος. Προ μηνων ειχαμε δει την κα βαλαρη και μεσω του 1535 νομιζα οτι θα ξαναδω την ιδια παλι τωρα. Ειδαμε εναν αλλο γιατρο τον κο μυριδακη οπου μολις του ειπα οτι την προηγουμενη φορα μας ειχε δει η κα βαλαρη εγινε ταυρος μαινομενος λεγοντας οτι δεν ξερει τιποτα απο παιδοδερματολογια αυτη και οτι δεν επρεπε να βρισκεται εκει μεσα και οτι ειναι επικινδυνη και αλλα πολλα...βεβαια εμενα η εντυπωση μου απο την αλλη φορα ηταν διαφορετικη . Αντε λιγο απροσωπη στη συμπεριφορα της αλλα μεχρι εκει. Φαγαμε 10 λεπτα απο την εξεταση να μου κατηγορει την αλλη γιατρο..μου επεσαν τα μαλλια :shock::shock: μα ειναι επιπεδο γιατρων αυτο? με ενδιαφερουν εμενα και την καθε μανα τα δικα τους εκει μεσα ξεκατινιασματα!!! ελεος και ντροπη...εκανε λες και του ειχαν σκοτωσει κανενα συγγενη του...

ωραια συναδελφικοτητα! ρωτησα μολις βγηκα εξω απο το ιατρειο τις νοσηλευτριες τι γινεται εκει μεσα και μου ειπαν οτι αυτος ειναι δερματολογος ενηλικων-που μολις τον μεταθεσαν απο την πεντελη-και που δε συμπαθει με τιποτα τους παιδοδερματολογους- παιδιατρους...ολο τους κατηγορει και δεν τον συμπαθει ανθρωπος στο παιδων βεβαια.

Δεν ειμαι σε θεση βεβαια να τον κρινω σαν γιατρο- παρολο που εξετασε τη μικρη πολυ προχειρα στο ποδι που λεμε γιατι για αυτον ειχε περισσοτερη σημασια να ξοδεψει το χρονο του κατηγορωντας την αλλη γιατρο - αλλα σαν ανθρωπο τον κρινω και τον χαρακτηριζω απαραδεκτο!

Σοκαριστηκα και δεν μπορεσα να αρθρωσω λεξη μεσα στο ιατρειο!!!

ε τωρα αναρωτιεμαι τι τον κανουν εκει μεσα και δεν τον συμαζευουν?

Η διοικηση του νοσοκομειου τι κανει? παντως εγω το ανεφερα στη διοικηση το περιστατικο..

:roll::roll: ΝΤΡΟΠΗ!

Καλα θα τρελαθω τελειως....με εστειλε η παιδιατρος μου να δω παιδοδερματολογο στο αγια σοφια γιατι η μικρη μου 8 μ εχει ενα σημαδι στο κεφαλακι της...εκλεισα ραντεβου με τον δερματολογο κο μυριδακη (τηλ 1535) μεσα σε τρεις μερες και καταχαρηκα...μολις τον ειδα μου ειπε δεν ανησυχει, δεν ξερει τι ειναι αλλα να παω και μια βολτα απο το συγγρος για σιγουρα να μου πουν τι ειναι..βεβαια δεν παρελειψε να μου κατηγορησει και την αλλη παιδοδερματολογο!!!! καλα μιλαμε τι σοι ειναι αυτος?γιατι απο παιδια δεν μου φανηκε πολυ σχετικος!!!απορω και εγω γιατι βρισκεται εκει μεσα? τους αλλους παιδιατρους παιδοδερματολογους(τσιβιτανιδου-αλεξοπουλο) πως τους βρισκει κανεις?καθε απαντηση ειναι αξιοποιησιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

πραγματικα θελει πολυ ψαξιμο για να βρεις σωστο γιατρο. Η μικρη μου 4 χρ εβγαλε απο το σεπτεμβρη αρκετα σπυρακια τα οποια ολο και χειροτερευαν. Προσπαθησα να βρω την κα βαλαρη στο αγια σοφια που την ειχα δει και παλιοτερα αλλα δεν τη βρισκεις πλεον πουθενα γιατι το 1535 δεν την αναφερει καθολου. Εκλεισα τελικα ραντεβου στον κο μυριδακη μεσω του 1535 ο οποιος βεβαια δεν ηξερε τι ηταν και με εστειλε στο συγγρος και εμενα!!!!...(βεβαια αν ηθελα πηγαινα εκει και απο μονη μου)....

εμαθα εκ των υστερων οτι αυτος ειναι δερματολογος για μεγαλους -που πηρε τη θεση της κα βαλαρη -και οχι ειδικος στα παιδια και ολους τους στελνει στο συγγρος...

στο συγγρος παλι δεν ηξεραν τι ηταν και εκαναν στη μικρη βιοψια που παλι δε μας διαφωτισαν...βεβαια φυγαμε με θεραπεια κορτιζονης χωρις να ξερουν τι θεραπευουν...

προσπαθησα να βρω τον κο αλεξοπουλο η την κα τσιβιτανιδου μεσα στο αγια σοφια αλλα αυτοι ερχονται συγκεκριμενες μερες και βλεπουν τα παιδια που νοσηλευονται..

τελικα κινηθηκα ιδιωτικα για να τους βρω γιατι λυση δεν εβρισκα διαφορετικα μεσα στο αγια σοφια η στο συγγρος..η μικρη μου ειχε λειχηνοειδη πιτυριαση η οποια θελει αρκετο χρονο ως ευαισθησια για να περασει. μακαρι να ειχα κινηθει σωστα εξ αρχης και να μην ειχα εμπλακει μαζι με το παιδι στο λαβυρινθο της ανοργανωσιας των νοσοκομειων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

καλα και εγω την πατησα με τους παιδοδερματολογους στο αγια σοφια γιατι δεν το εψαξα πρωτα για να ξερω ποιον να δω και πηγα στα τυφλα….κολλησε ο γιος μου ενα μυκητα στο κεφαλακι του απο το σκυλακι μας-οπως αποδειχτηκε τελικα- και ειδαμε αρχικα τον κ μυριδακη που ειπε οτι ηταν σταφυλοκοκκος γιατι εβγαζε πυον και εδωσε αντιβιωση…επειδη η κατασταση χειροτερεψε τελικα πηγαμε αλλη μερα στο αγλαια κυριακου για νοσηλεια και αντιβιωση…μετα απο 5 ημερες νοσηλειας η κατασταση φανηκε να χειροτερευει ξανα και μας εστειλαν παλι στο αγια σοφια που ειδαμε την κ βαλαρη αυτη τη φορα- ο κ αλεξοπουλος δεν εβλεπε εκεινη την ημερα παιδια- η οποια εδωσε αγωγη και για μυκητα και για μικροβιο..επειδη δεν υπηρξε βελτιωση πηγε να τη δει ο αντρας μου ξανα σε μια εβδομαδα και το μονο που τον ρωταγε ηταν αν διωξαμε το σκυλι με πολυ αγενεια βεβαια….απαραδεκτη!!!!

τελικα βρηκαμε λυση οταν κινηθηκαμε ιδιωτικα (σε παιδοδερματολογο που αναφερθηκε και παραπανω) και ξαναμπηκαμε στο νοσοκομειο για τη σωστη αγωγη αυτη τη φορα γιατι και ο μυριδακης και η βαλαρη ελεγαν αλλα αντι αλλων….

επομενως θελει προσοχη για το ποιον θα δεις μεσα στο αγια σοφια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...