Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση?


nandia

Recommended Posts

Καλημερα! Είμαι καινουρια στο φορουμ και πήρα την απόφαση να σας γραψω γιατί θα τρελαθώ στο τέλος! Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου έχω ναυτίες(όλη μερα), πονους στη κοιλιά(ειδικά τις φορές που επιχείρησα να σηκώσω βάρος), εξάντληση και βάρος στην κοιλιά. Προσπαθούμε για παιδάκι με τον άντρα μου από τα τέλη Μαιού. Τελευταία περίοδο είχα 1-7 Μαιου(δε θυμάμαι ακριβώς) αλλά έχω κύκλο 40 ημερών. Εχω κάνει τεστ αλλά έχει βγει αρνητικό και χοριακή. Υπάρχει περίπτωση να έίμαι έγκυος παρόλαυτα ή να αρχίσω να ανησυχω για κάτι άλλο; Να προσθέσω ότι η πρώτη ναυτία με έπιασε την ώρα που οδηγούσα και εκτός των άλλων είναι κάτι που δεν έχω ξανανιώσει ποτέ γι αυτό και είμαι σίγουρη ότι δεν το φανταζομαι.

Τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες στο φόρουμ κ με το καλό εγκυούλα! με τόσο μεγάλο κύκλο όλα είναι μάλλον πιθανά. μήπως η σύλληψη έγινε αργά και δεν μπορεί ακόμη να ανιχνεύσει το τεστ και η χοριακή την ορμόνη? μπορεί... σε κάθε περίπτωση, περιμενε λιγάκι κ επανάλαβε τη χοριακή που είναι και η πιο αξιόπιστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Αν ο κυκλος σου ειναι 40 ημερων τοτε ουσιαστικα δεν εχεις καθυστερηση ακομα....Μην ανυσηχεις!!πιστευω πως και η ζαλαδα ειναι απο τη ζεστη...και εγω ετσι ειμαι σημερα :?:? .....

Περιμενε λιγο ακομα και αν δεις πως δεν σου εχει ερθει μιλησε με τον γυναικολογο σου.Αληθεια,γιατι ειναι τοσο μεγαλος ο κυκλος σου???Δεν το εχεις ψαξει??Παντως σου ευχομαι συντομα ενα παιδακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απάντήσεις!!!Καλώς σας βρήκα!

Εχω ανακατωσούρες και καθόλου ζαλάδες.Αν ήταν ζαλάδες θα το είχα αποδώσει και εγω στον καιρό και θα ήμουν πιο χαλαρή. Ναι, ο κύκλος μου είναι πολύ μεγάλύτερος απ'ότι πρέπει. Παλιότερα που το είχα ψαξει μου το είχαν αποδώσει σε μία αγωγή που παίρνω και δημιουργεί πολυκυστικές. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί υπολογίζω 40 ημέρες και αδιαθετώ(σουρεάλ δε μπορείτε να πείτε αλλά λειτουργεί)! Αυτό το μήνα που το χρειάζομαι περισσότερο ξεχασα να το σημειώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια..!

αντιμετωπίζω κάτι αντίστοιχο και θα ήθελα μια γνώμη...

τελευτάια περίοδο είχα 10/5. ο κύκλος μου συνήθως διαρκεί 31 μέρες με μικρές παρεκλίσεις σε αραιά διαστήματα της τάξεως των 5 ημερών.. ήρθα σε επαφή 24/5 και 26/5. περίμενα λοιπόν να αδιαθετήσω 10 με 11/6. αλλά άφαντη η περίοδος. να πω ότι είχα μια 5αδα τεστ από τη hometest και από ανυπομονησία τα ξεκίνησα να τα κάνω μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά 3 μέρες μετά και βγήκαν αρνητικά. τη πέμπτη είχα 14/6 είχα δυνατό πονοκέφαλο και λίγα καφέ στο σκούπισμα.. χθες έκανα και clearblue που έχει μεγαλύτερη ευαισθησία στην ανίχνευση αλλά και πάλι αρνητικό. και η περίοδος ακόμα άφαντη! να πω ότι όλο αυτό το διάστημα έχω ενόχλήσεις χαμηλά, τσιμπήματα, πονάκια, νιώθω ένα ελαφρύ βάρος... το έντερό μου μια έτσι μια αλλιώς...

έχω φρικάρει... αν τα τεστ είναι αρνητικά τότε γιατί αργεί?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Giota ευχομαι να μην σου ερθει και να εισαι εγκυουλα...Καμμια φορα για την καθυστερηση οφειλεται και το αγχος.Χαλαρωσε οτι ειναι να γινει θα γινει δεν υπαρχει λογος να φρικαρεις.ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ θα ερθει η στιγμη που ολες μας θα αγκαλιασουμε τα αγγελουδια μας.Επιμονη και υπομονη λοιπον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...εύχομαι σε οσες δεν εχουν ακομα παιδάκι να αποκτήσουν σύντομα...

Ειχα κ εγω 36-40 μερες κυκλο, δεν ηξερα ποτέ πότε θα αδιαθετησω και πέρσι 15 ημέρες πρίν τον γάμο μου έμαθα οτι ειμαι έγκυος!!!

είχα μόνο κάτι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ( πονάκια περιόδου) και με ενοχλούσε ελάχιστα ο τσιγάρο που κάπνιζα...

έκανα τεστ 10 ημέρες πρίν την αναμενόμενη ( οσο μπορούσε να ειναι ) ημέρα περιόδου, οχι γιατι νόμιζα πως ημουν έγκυος αλλα για να σιγουρευτω οτι δεν ειμαι και να πάρω χάπι για να αδιαθετήσω νωρίτερα για να ειμαι καθαρή στο γάμο...και φυσικά έπαθα πλάκα...η χοριακή ηταν πολυ μικρή φυσικά ημουν έγκυος μολις 3 εβδομάδων....

Αυτο που θέλω να σας πω ειναι να μην έχετε αγχος και κάνετε συνέχεια τεστ...αν εχετε υποψιες τις πρωτες μερες καθυστερησης καντε μια χοριακη που ειναι πιο αξιόπιστη..

Να ξέρετε πως ακόμα και απο το άγχος του αν ειστε μπορεί να έχετε καθυστέρηση...όσο για τα συμπτωματα ολες μας οταν περιμεναμε να μην ερθει περίοδος ότι νιώθαμε το βιώναμε σαν συμπτωμαρα εγκυμοσυνης

Διώξτε το άγχος και ο πελαργός θα έρθει σύντομα!!!

Καλές προσπάθειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. μπορει να μεινεις εγκυος εαν ενω ο αλλος δεν τελειωσει μεσα αλλα πεσει σπερμα πανω στο αιδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. μπορει να μεινεις εγκυος εαν ενω ο αλλος δεν τελειωσει μεσα αλλα πεσει σπερμα πανω στο αιδιο;

Δυσκολο να μεινεις εγγυος ετσι οπως περιγραφεις.Αλλα....επειδη υπαρχει μια αμυδρη περιπτωση να μεινεις εγγυος απ'τα προσπερματικα υγρα,αν δεν επιθυμεις εγκυμοσυνη,καλο ειναι να παιρνεις πρυφυλαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. μπορει να μεινεις εγκυος εαν ενω ο αλλος δεν τελειωσει μεσα αλλα πεσει σπερμα πανω στο αιδιο;

το θελω πολυ απλα δεν το κυνηγαμε.ειμαι απλα της ελπιδασ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ,3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΥΗΣΗ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ.ΤΕΣ ΠΑ.ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΕΛΙΚΑ 14 ΜΑΙΟΥ,ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΡΙΝΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ! ΜΕ ΕΙΔΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ!! ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ! ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 32 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ 9 ΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ,ΕΓΙΝΕ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΤΑ (ΜΕΧΡΙ 37,2) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ,ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΖΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ.ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ??ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ??? ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ 2 ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ......ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ,3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΥΗΣΗ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ.ΤΕΣ ΠΑ.ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΕΛΙΚΑ 14 ΜΑΙΟΥ,ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΡΙΝΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ! ΜΕ ΕΙΔΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ!! ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ! ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 32 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ 9 ΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ,ΕΓΙΝΕ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΤΑ (ΜΕΧΡΙ 37,2) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ,ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΖΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ.ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ??ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ??? ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ 2 ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ......ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...