Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Lia egw to peira idi apo ena magazi apo edw, epeidi eixa epistrepsei kapoia dwra pou mou ferane kai

den iksera ti na parw afou ta eixa ola prosthesa akoma liga lefta kai peira to parkokrebato.

Peira kai strwmataki ksexwrista 30 eurw ekane to strwma. Tha sas balw fwto molis to paralabw.

Auto pou ebales esu mou aresei para polu. Auta ta paixnidakia pou kremontai den ta exei to diko mou, mporw na ta balw egw ksexwrista??

H plastiki emena exei meinei mono mia roz grammi kai mou eipe kai peira mia krema apo to farmakeio h opoia to threfei pio grigora kai to kanei leio.

Este mou alitheia?? Auto pou les den to iksera oti den kanei oute xamomili, emena kai to xamomili alla kai auto to kinterde mou ta eipe h paidiatros! Den einai toso xalia ta pragmata oxi, oute kan klaiei to mwrouli mou, apla zorizetai kai sprwxnei kai kokkinizei polu kai kanei diaforous uxous, ligo einai to klama tis, apla to bradu mporei apo tin enoxlisei na min koimithei gia arketi wra kai na exei ponakia. Tha kanw upomoni kai den tis dinw tipota allo.

Ariadni mou kai egw den eixa katholou suspaseis mexri tin imera pou gennisa! A me ekseresi kapoies fores meta to ntoing ntoing pou suspwtan h koilia mou omws mono ekeini ti stigmi kai meta tipota.

Tin imera omws pou gennisa eixa apo to mesimeri suspaseis astamatites kai ana 3-4 lepta. Stin arxi xwris pono, meta me ponous periodou, meta pio entonous ponous periodou kai meta eixa idi ftasei stin kliniki otan arxisan na dunamwnoun oi ponoi. An sou sumboun tha to katalabeis sigoura.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

den antexo allo, thelo drosiaaaaaaaaaaa!!! irthe kai i katharistria kai den mporousa na katso sto domatio me to klimatistiko! irthe kai enas theios gia kafe kai mou efere kai 2 tsantes stafilia ;)

nansoula les na balo kai ta duo mora se mia kounia? :?:? den to eixa skeftei, tha dokimaso otan gurisoume me to kalo spiti...

lia polu omorfo to parkokrebato...

oles tin deutera exoume giatro??? me to kalo na doume ta morakia mas :):)

kalinixtaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, με καθυσήχασες με αυτό που μου είπες. Αν και όπως είπα, έχω προαίσθημα ότι θα πάω μέχρι την ΠΗΤ. Ισως βέβαια να έχω αυτό το προαίσθημα επειδή προς το παρόν δεν βλέπω να γίνεται τίποτα.

Εγώ τώρα γύρισα, με πόνεσε και η μέση μου γιατί κάθισα σε σκαμπώ ή έξυπνη 3 ώρες :(

Καλό βράδυ, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koukles mou...

lia polu wraio to parkokrebato...

elena k emena akrivos etsi kanei ta prwina ton pianei emena k iremi stin agkalia mou ksaplwnoume mazi ton bazw mrpoumita panw mou k iremei k komatai.... den exw dwsei tpt egw...

nansy emena mou evgale to kompo pou eixe tin mera pou vgika k twra fenete san vafouloma...mia grammh....

ariadni egw pou eixa polles suspaseis k legame tha gennisw nwris eftasa stin pit ola sxetika einai telika...

katerinaki konteueis k esu ante na doume poia tha einai i epomeni polu wraia koilitsa ekanes... k i mikri gluka...

xthes egrafa alla mou ta esvise k variomoun na ta ksanagrapsw...genika itan polu vareti mera den pernouse me tpt k polu zesti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΤΙ ΔΩΡΑ ΣΑΣ ΦΕΡΑΝΕ;ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΚΑΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Κ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ;

ΣΗΜΕΡΑ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΜΕΡΑ..

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΣΙΔΗΡΟ ΟΥΤΕ ΥΟΤΟΠΑΡ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΣΕΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου, μανουλιτσες και μωρακια μας :):):)

Διαβαζω οτι υποφερετε απο τη ζεστη και σκεφτομαι τι εχω να τραβηξω απο μεθαυριο :cry::cry::cry::cry::cry::cry: . Το Σαββατο με το καλο αναχωρουμε για Βέροια, εγω την Τεταρτη μπαινω στο μηνα μου και ο γιατρος θα με δει για να κανονισουμε το χειρουργειο και ο στρατηγος να καταθεσει την αδεια για τον τοκετο. ΘΑ ειναι μαζι μου μια εβδομαδα νωριτερα απο τη γεννα στη Βέροια και μετα βλεπουμε, σιγουρα ομως αλλες 14 μερες.

Ολοι λενε οτι κατω η ζεστη ειναι ανυποφορη, δεν κοιμουνται και αγχωνομαι..... και οχι τιποτα αλλο αλλα θα αναγκαστω να αποχωριστω και τον πριγκιπακο μου και αυτο με ποναει πιο πολυ απο το καμινι :(:(:(:(:( . Πρωτον ειναι κριμα να τον κραταω στην πολη μονο και μονο γιατι εχω το οιδιπόδειο και να σκαει το καημενο κλεισμενο σε ενα σπιτι με το αιρκοντισιον και δευτερον γιατι μου τη δινει που για να τον βλεπω θα πρεπει να παω εγω στο χωριο στα πεθερικα μου και ισως θα αναγκαζομαι να μενω και εκει πανω, αν δεν μπορει καποιος να με γυρισει πισω...... Ας ειναι, τι να κανουμε υπομονη!!!!!!

Κατα τ' αλλα καλα. Ανυπομονω να παω να δω τη νεραιδουλα μου, να δω ποσο μεγαλωσε και να ξερω σε ποσες μερες θα την κρατησω στην αγκαλια μου. σημερα θα κανω τη δικη μου βαλιτσαρα, μιας και εχω πολλα πραγματα να παρω μαζι μου, αφου θα μεινω περιπου 1 μηνα περα και πρεπει να παρω ρουχα και για εγκυουλα αλλα και για μετα που θα ξεφουσκωσω! Του πριγκιπακου μου θα την κανω αυριο, να βαλω και σημερα το τελευταιο πλυντηριο τα ασπρα του και να ειναι ολα καθαρα :):):):):) . Αυτος και αν θελει ρουχα, μιας και στο χωριο που θα ειναι εχει αρκετη δροσια και ειδικα αν καμια μερα βρεξει θελει μακρυμανικο!!!!!

Λιακι πολυ ομορφο το παρκοκρεββατο, εμας μας το ειχε παρει δωρο η νονα του και το βολευτηκα πολυ μιας και ο δικος μου απο 3 μηνων γυρνουσε πλευρο και δεν μπορουσα να του εχω εμπιστοσυνη στους καναπεδες. Οποτε τον εχωνα εκει μεσα και εκανα τις δουλειες μου με το κεφαλι μου ησυχο ;););););)

Κοριτσακια μου εσεις που δεν εχετε προγραμματισμενη καισαρικη μην στεναχωριεστε ουτε για τα κιλακια, ουτε για το ποτε θα γεννησετε. Ακομη και να φτασετε στην ΠΗΤ δεν υπαρχει λογος να το σκεφτεστε, μονο η ζεστη σας κουραζει.......

Αληθεια εμεις που κανουμε 2η καισαρικη γιατι πρεπει να την κανουμε 2 εβδομαδες πριν την ΠΗΤ και οχι αργοτερα?????????

Επισης εχεις που κανατε καισαρικη παλαιοτερα η τομη σας εχει κανει κατι σαν εξογκωμα? νομιζω το λενε χειλωμα...... η δικη μου ενω εκλεισε πολυ γρηγορα και δεν ειχα κανενα θεμα και ενω μου εκανε και πλαστικη, εξακολουθει να φαινεται εντονα και να ειναι και αναγλυφη προς τα εξω....... μηπως φταινε τα ραμματα? Λενε οτι τα απορρηφησιμα κανουν τετοια εικονα ενω τα κανονικα δεν αφηνουν σημαδι..... ισχυει κατι τετοιο?????

Σημερα δεν εχουμε μαγειρεμα..... εχουμε απο εχθες παστιτσιο, λιγα μακαρονια με κιμα που περισσεψαν, μια μεριδα κοτοπουλο με πατατες και πιτσα που καναμε το απογευμα, οποτε καθησιο απο δουλειες :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!πολυ ωραια κ το παρκοκρεβατο κ το μαρσιπο!!!το μαρσιπο αυτο ετοιμη ειμαι να το παραγγειλω..αλλα δεν ξερω αν μου πηρε η φιλη μου..αυτη μου ειχε πει οτι θα μου επαιρνε..

κ εγω εγραφα χτες ναταλια κ μου τα εσβησε.. :evil::evil: ειχα κατι νευρα γενικα χτες ..

πηγα προχτες κ εκανα υπερηχο ανω κατω κοιλιας..εχω μια κυστη 5,6 εκατοστα κ ειναι αναμεσ απο νεφρο κ σπληνα.τωρα πρεπει να σαρραντισω κ μετα να παω στον γυναικολογο μου κ μετα να κανω μαγνητικη.

απο κοιλοπονους εμεις δεν εχουμε..αν θα εχει λιγο της κανω μασαζ στην κοιλια με τα δαχτυλα(της παταω ελαφρως την κοιλιτσα με τα δαχτυλα)τεντωνει τα ποδια κ ειναι μια χαρα..

πολυ ζεστη εχει..παρολο που ειμαστε σε χωριο κ σε βουνο! :?

πολλα κοριτσια παντως χαθηκαν :(

πασχαλιτσακι αντε με το καλο να δεις την μπεμπα σου!!θα εισαι εδω θεσσαλονικη?λες να βολεψει για κανα καφεδακι?εννοειτε ομως οτι θα παρουμε κ τα μωρα μας!!ναταλια?τι λες?αν βολεψει βεβαια!! ;)

αριαδνη μπηκες στο μηνα σου?αντε τελεια!!με το καλο!! :)

κατερινα κ εσυ με το καλο!!!βλεπω 38,6 βδομαδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια...

Χαθηκα λιγο..ζοριζομαι πολυ μωρε με την κορη μου τον μικρο..κ αυριο δυστυχως φευγω απ την μαμα μου κ επιστρεφω στο σπιτι κ δεν θελω καθολου...η ψυχολογια στον πατο...

Λια τελειο το παρκοκρεβατο...

Σταρυρουλα κ το μαρσιπο πολυ ομορφο...

Αριαδνη φτανει κ η δκη σου ωρα αντε με το καλο...

Κατερινακι Πασχαλιτακι ολα καλα θα πανε μην στεναχωριεσαι πλησιαζει κ η δικη σου ωρα ολα καλα θα πανε...θα δεις...η ζεστη πραγματι δεν αντεχετε....

Κοριτσακια ευχομαι οες να ειστε καλα...οποτε μπορω θα μπαινω να σας γραφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι αντε με το καλο να δεις την μπεμπα σου!!θα εισαι εδω θεσσαλονικη?λες να βολεψει για κανα καφεδακι?εννοειτε ομως οτι θα παρουμε κ τα μωρα μας!!ναταλια?τι λες?αν βολεψει βεβαια!! ;)

Μαρακι μου να σαι καλα :):):):)

Στη βεροια θα ειμαι μεχρι να γεννησω, θεσσαλονικη θα ερθω μονο για τη γεννα. Αν καμια φορα βρεθειτε προς τα μερη μας θα χαρω πολυ να τα πουμε απο κοντα. Αν και πιστευω οτι αργοτερα που τα μωρακια μας θα εχουν μεγαλωσει λιγακι και θα ειμαστε και εμεις πιο ανετες θα καταφερουμε να γνωριστουμε απο κοντα οι 3 μας : εγω, εσυ και η Ναταλιτσα.

Περαστικουλια σου βρε κοριτσι μου. Ευχομαι ολα να πανε καλα :):):):)

Κοκονιτσα μου εμεις που εχουμε μικρα παιδακια και μωρακια θα ειμαστε λιγο ζορικα στην αρχη. Τι να κανουμε, ας ειμαστε γερες και τα παιδακια μας καλα και η Παναγιτσα ξερει που δινει υπομονη και δυναμη. Θα τα καταφερουμε ;);););) Η μαμα που βρισκεται? Σε αλλη πολη οχι θεσσαλονικη? Δεν εχεις και εσυ καμια βοηθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τους μαρσιπους που λετε.........

Και εγω σκεφτομαι να αγορασω γιατι θα μου ειναι πιο ευκολο να κανω δουλειες και να μαγειρευω αν η μπεμπα θα ειναι ξυπνια και θα εχει γκρινια. Αλλα δεν θελω σαν αυτους που δειχνετε, τους δοκιμασα και δεν με βολεψαν καθολου!!!!!!!!!!

Σκεφτομαι κατι τετοιο

http://www.amazon.com/Moby-Wrap-Cotton- ... by+carrier

http://www.amazon.com/Original-Sleepy-W ... by+carrier

http://www.amazon.com/Baby-Ktan-Organic ... by+carrier

Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και εγκυουλες

μια απο τα ιδια σημερα, νυσταζω βαριεμαι και ζεστενομαι...χθες το βραδυ με ειχε πιασει αυτη η γλυκια ανυπομονυσια για το ποτε θα ερθει ο μπεμπουλης ισως επειδη εμεινε μονο μια βδομαδα, ισως επειδη θεωρητικα τα εχω τωρα πια ολα ετοιμα, μεχρι τωρα δεν ειχα αυτη την αισθηση ελεγα εχω πολυ χρονο ακομα μπροστα μου....

Αριαδνη πως πηγε η βολτα, τις συσπασεις εγώ τις νιώθω σαν πετρωμα της κοιλιας για μερικα δευτερολεπτα. Αλλα οπως ειπε και η Ελενα οταν ερθει εκεινη η ωρα το καταλαβαινεις.

Ναταλια τι ωραια αισθηση αυτη να ηρεμουν και να κοιμουνται ετσι μπρουμυτα πανω μας.

Κατερινα ετοιμασιες εχεις για την αναχωρηση, θα εισαι δηλαδη Βεροια απο το Σαββατο και θα επιστρεψεις μετα με την νεραιδουλα σου?

Μαρακι περαστικά ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο και οτι ειναι να το αντιμετωπισεις γρηγορα. Υπομονη και ολα θα γινουν.

Αντωνια δεν ειδες καθολου διαφορα στην μικρη σου αυτες τις μερες που ησουν στη μαμα σου? Μακαρι να ειστε καλυτερα τωρα που θα γυρισετε σπιτι.

Εχουμε αραιωσει αρκετα παντως, Αλεκα που εισαι να μας ανοιξεις το νο 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia....

pali perasame mia duskoli nuxta...

eixe tosa polla aeria to mikrouli mou pou bogouse oli nuxta.

Den exw koimithei kai polu.

Nancy emena mou ekanan para polla dwra alla oxi polla rouxa opws perimena kai kalitera giati

ta eixa idi ola. mono 5-6 atoma mou eferan rouxa.

Meta mou eferan kapioi suggeneis xrusa gia to mwro kai tetoia opws kanoun edw,

kapioi edwsan lefta gia na paroume oti theloume emeis (auto einai to kalitero),

kai auta pou allaksa itan epeidi mou ta eixan ferei dipla h ta eixa idi.

Marsipo mou eferan duo, gurisa to ena alla skeftomai na gurisw kai to allo giati den pisteuw na to

xrisimopioisw. Paixnidia mas ferane polla apo ta opoia gurisa kapoia giati einai ola gia tin kounia me mousiki

kai tetoia, posa pali na kratisw, kratisa 4-5. To relax mou to ekanan dwro. Kati koubertakia pou kai auta ta gurisa giati eixa idi polla. kai epeidi itan arketa pragmata apo ta idia magazia pira kati pou xreiazomoun, apo to ena peira to thilastro kai apo to allo to parko. Kalitera den einai para na kratisw ola auta ta mpixlimpidia?

Kapioi feran louloudia, oxi polloi, 4-5 atoma.

Genika ferane polla dwrakia, biblia pou grafw mesa kai bazw fwtografies, kornizes, papoutsakia, petsetoules kai tetoia. Mou ekane entupwsi pou sxedon kaneis den efere rouxa gia twra diladi 0-3. Kai kalitera bebaia.

Kokona upomoni kai tha strwsoun ta pragmata.

Ariadni kai egw nomiza oti tha ftasw stin pit mou kai oxi mono, eixa tin entupwsi afou se oli tin egkumosini den eixa suspaseis, pws tha perasw kai tin pit kai tha mpw gia proklisi. Alla telika alliws ta perimeneis kai alliws sou erxontai. Oute kan eixe perasei apto mualo mou oti tha ginei etsi opws egine. Giauto ola na ta perimeneis. Opws eipe kai to Maximaki ola einai sxetika. Pantws egw otan efeuga apo to spiti na paw na me dei o giatros iksera oti ekeini ti mera tha gennisw, fantasou oti to eixa pei tou antra mou prin fugei gia ti douleia oti simera tha gennisw kai mou elege, kala siga mi genniseis simera.

Pasxalitsaki, den kserw an uparxei kai allos logos, alla exw akousei pws kanoun nwritera an eisai deuteri fora kaisariki giati sto telos megalwnei polu grigora to mwro kai den theloun na tentwsei polu h palia tomi.

Nancy akoma perimenw na dw fwto sou!!! Thelw na dw poso megali einai h koilia sou twra.

Kai ti Mpempoulas thelw na dw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω εχω αυτον

http://www.babaslings.com/

μοιαζει λιγο με αυτους που εβαλες και με ειχε βολεψει πολύ στην μικρη γιατι την φοραγα και μεσα στο σπιτι και εκανα καμια δουλεια, μπορεις να την βαλεις σε διαφορες στασεις οπως εχει και θεση για θηλασμο, μονο πισω στην πλατη δεν ειχα καταφερει να την βαλω.

Θα τον χρησιμοποιησω και τωρα σιγουρα, μονο με τη ζεστη με προβληματιζει λιγο γιατι ειδα οτι ειναι χοντρο το υφασμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki kapoia mera tha kanonisoume na vrethoume k apo konta... perastika koukla mou...

pasxalaki mou kala na peraseis stin beroia min stenaxwriesai skepsou pws o mikros tha einai xaroumenos k tha pezei ksegniasta...k grigora na gurisete spitaki sas me tin mikri..

ontws kangouro polu wraia aisthisi einai polu mou aresei na ton exw etsi kk na koimomaste agkalitsa alla den thelw na to sunithisei kiolas... aaa den sas eipa simera to prwi ton vrika mproumita sto krevataki tou apo to zorisma pou kanei gurise kiolas... egw ton eixa valei sto plai...

emas parkokrevato mas legan na mas dwsoun k o antras mou den to ithele k twra mou leei na paroume apo septembri parkokrevato na dw pou tha to valoume telos pantwn...

sunexizw argotera irthe i mana mou..

nansy emena den mou feran polla kuriws rouxa mou ferane alla megalutera noumerakia k rilaks pou mas piran... emena na fantasteis ta petherika oute louloudia feran..

alekouko ti epathes kale perastikoulia... na mas valei feto opwsdipote k tis odigies pou sou edwse na mas peis... emena den me afinei gia thalassa.. :(:(:(

kokona kamia allagi me tin mikri upomoni kouklitsa mou...

ta egrapsa ligo mperdemena eee?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω ξερω χαθηκα!!!! και φται φυσικα γιατι κοιμαμαι σα γουρουνα.... αλλα επαθα και κατι που θα γελατε σιγουρα!!!!!!!!!!!!

πρωτα τα παιδακια μου και τα δυο σκατουλακια μου χαιρουν ακρας υγειας! πηγαμε χθες παιδιατρο 4400kg 56cm παιδαροι και παρα πολυ ζωηρος μεχρι που τον περπατησε ο γιατρος κιολας και οταν θα ξεκινησω δουλεια θα αγορασ το almiron να βρισκεται σπιτι αν δεν προλαβω καμια μερα και δεν εχει να δωσει ο μπαμπας του γιατι μου ειπε οτι τα αγορακια τρωνε πιο πολυ (που να το καταλαβω στο βυζι!!! η δολια μανα) ...

η μικρη μια χαρα και αυτη πηραμε το αιματακι μας και αυριο εχουμε ενδοκρινολογο να δουμε πως παει!

πηγαινουμε καθε απογευματακι μπανιο μεχρι στιγμης ο μικρος δεν εχει βουτηξει αλλα σημερα θα κανει το πρωτο του πλιτσι πλιτσι μας το επετρεψε ο γιατρος!

τα δικα μου τωρα ειμαι και ψυχολογικα γιατι δεν μπορω να περπατησω να βγω εξω απο το σπιτι και κυριως σωματικος γιατι ειμαι με αντιβιωση και μπεταντιν μας και μπορεσω και περπατησω παλι!!!!! τι επαθα λοιπον δεν θα το πιστεψετε κοπηκα απο τη σερβιετα λογω ιδρωτα και καλοκαιριου και δεν το ειχα παρει χαμπαρι και πριστηκα απο κατω το ενα μου μου....χειλο καβαλησε το αλλο και δεν μπορουσα να περπατησω, απο χθες ξεκινησε και βγαζει και πυον που σημαινει ανοιξε και εχ πλακωθει στο μπεταντιν εκει κατω και αμοξιλ μπας και ηρεμησω... ηδη καναν δουλεια και πιο πολυ το μπεταντιν που μολις το βαλω ηρεμω. περνω 2 αμαξιλ την ημερα και οχι τρια και πλεον περπαταω σαν ανθρωπος και οχι σαν συγκαμμενη!!!! γιαυτο εχω ξεκινησει και τα μπανια

συνεχιστε να γραφετε εδω ενημερωστε με για τις γεννες τις καινουργιες με μυνηματακι, αυριο θα φυγει η μικρη στο χωριο και θα εχω το λαπτοπ για μενα το απογευμα! φυσικα θα σας βαλω και φωτο απο το πρωτο μπανακι του πετρου!!!!

κατι ασχετο ακουσα οτι δεν πουλανε αλλο το νουμερο 1 γαλα στα σουπερμαρκετ ισχυει????

δεν ξερω για μαρσιπο αυτους τους καινουργιους αφου και τη σαντυ και το πετρο μεσα στη κουνια θα μεγαλωσουν αντε και στο πορτμπεμπε ή το κουβα του αυτοκινητου... για μαρσιπο εχ της chicco to physio που εχει προστασια για τη μεση (το εχει παρει ο αντρας μου γιατι αυτος το χρησιμοποιουσε πιο πολυ που εβγαινε βολτες με τη σαντυ). τον εχω βολευτει παρα πολυ οποτε παμε σουπερ με το πετρο εκει τον χωνω αλλα ειναι ορθιος δηλαδη ειναι μονο για βολτα http://www.anatello.gr/cart/CHICCO-YOU- ... -BLUE.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω εχω αυτον

http://www.babaslings.com/

μοιαζει λιγο με αυτους που εβαλες και με ειχε βολεψει πολύ στην μικρη γιατι την φοραγα και μεσα στο σπιτι και εκανα καμια δουλεια, μπορεις να την βαλεις σε διαφορες στασεις οπως εχει και θεση για θηλασμο, μονο πισω στην πλατη δεν ειχα καταφερει να την βαλω.

Θα τον χρησιμοποιησω και τωρα σιγουρα, μονο με τη ζεστη με προβληματιζει λιγο γιατι ειδα οτι ειναι χοντρο το υφασμα.

Οταν γεννηθηκε ο πριγκιπακος ειχα παει στα μαδερκερ και τον ειχα δοκιμασει με το μωρο μεσα. Δεν ηταν καθολου βολικος και ειδικα τωρα το καλοκαιρι το μωρο νομιζα οτι το επνιγα!!!!

Οποτε απορριπτεται στην περιπτωση μου ;););););)

Αλεκακι περαστικα. Θα μας ανοιξεις νεο ποστακι?????? Μας λειπεις πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αλεκάκι!Βρε τί έπαθες?Περαστικά, ελπίζω να συνέλθεις πολύ γρήγορα!Το γαλα 1 διαβασα και γω ότι σταμάτησαν να το δίνουν στα σ/μ. Ο Πετράκος θα κάνει τόσο μικρός μπάνιο??Μπράβο!Και σενα σε αφήνει για μπάνιο?Τυχερή είσαι!

Μαράκι και σε σένα περαστικά, ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό.

Έλενα, μια χαρά έκανες και άλλαξες τα δώρα και πήρες αυτά που σου χρειάζονται. Εμένα προς το παρόν μου έχουν πει για ρηλαξ, μπανακι και αποστειρωτη(αν μου χρειαστεί)και το μαρσιππο που σας έλεγα.

Χτες καλά πέρασα αλλά κουράστηκα.

Σ'ημερα δεν πάω πουθενά, έχει πολύ ζέστη και μαλλον θα έρθει μια φίλη μου το απόγευμα σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΥΘΩ :lol::lol: ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ :lol::lol: ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!!

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ!!ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ!ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ..ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΤΟΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑ..ΕΒΑΛΑ ΤΡΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ Κ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΠΩΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..Κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ..ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΝΗ!!!ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ..ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ Η ΜΕΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΚΑΛΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΕΒΩ..

ΚΟΚΟΝΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ;;

ΕΛΕΝΑ ΠΩΠΩ ΜΑΖΕΨΕΣ ΠΟΛΛΑ ΔΩΡΑ ΕΣΥ!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ..ΑΚΟΜΑ Κ Τ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ..ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΟ!!Σου το πρηξανε ε?? :lol: Βουτα το στη θαλασσιτσα βρε να ''γιανει''!!(αν και κανονικα γι'αυτο το λογο λενε''καντο μακια''!)

Εννοειται πολλες φωτογραφιες του μικρου απο το πλιτσι πλιτσι του,και να μας πεις τι οδηγιες σου εδωσε ο παιδιατρος,αντιλιακα για το μωρο και τετοια.Κι εγω θα ηθελα να τον κανω μπανακι αλλα λενε οτι πριν τους 6 μηνες,δεν μπορουν να το χαρουν,να παιξουν,και ταλαιπωρουνται στην ουσια,αφου δεν καταλαβαινουν γιατι τα βρεχουμε στα καλα καθουμενα! :)

Πασχαλιτσα ωραιος ο μαρσιπος wrap,αλλα εχει καποια μειονεκτηματα,http://www.babywearing.gr/Slings/wrap.htm

Αυτος που εβαλες ο γκρι με τα ανθακια μου αρεσει παρα πολυ!Γιατι λες δεν σε βολεψε ο αλλος μαρσιπος?Για πες γιατι με ενδιαφερει.Εγω εχω το ring sling και εναν της chicco αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο να τον βγαζω απο μεσα οταν τον εχω στον κλασικο της chicco,νομιζω οτι ζοριζεται το καψερο.

Εγω ηθελα να παρω αυτον http://www.babyinn.gr/v1/products/view/10/ που ειναι οτι πρεπει για καλοκαιρακι,ή οποιονδηποτε αλλον απο αυτη τη σειρα,γιατι ανοιγουν απο μπροστα και βγαζεις το μωρο χωρις να το τραβολογας.Αλλα ειναι ακριβος κι εχω ηδη τους αλλους 2. :(

Επισης σκεφτομαι οτι αυτο ειναι πολυ καλο για το χειμωνα http://www.babyinn.gr/v1/products/view/21/ αλλα δεν ξερω αν εφαρμοζει στον chicco.

Α κοιταξτε κι αυτοο!!!Στο τσακ ειμαι να το παρω αλλα δεν το βλεπω να μας αφηνει να τον κανουμε μπανιο φετος η παιδιατρος..http://www.babyinn.gr/v1/products/view/1104/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα λια μου καπως ετσι ειναι κ ο δικος μου μαρσιπος..κ τον βολευτικα παρα πολυ η μικρη ηταν παρα πολυ σταθερη μεσα κ εκανα κ δουλειες ταυτοχρονα :lol::lol: μου χε παρει η νυφη μου υφασματινο σαν αυτους που δειξανε πριν τα κοριτσια κ πηγα κ τον αλλαξα κατευθειαν ενοιωθα το μωρο να χανεται μεσα στο σακι :lol::lol: δεν με βολευε καθολου αλλα αυτο ειναι διιαφορετικο στη καθε μανουλα..

αλεκουκο περαστικα με το πιπι σου..αχ κ μεις μες στο καλοκαιρι θα φοραμε ποσο καιρο σερβιετες..

εγω παντως δε θα βαλω καθολου τα μωρα φετος στη θαλασσα οπως το πες δεν θα το χαρουν κ εμενα η παιδιατρος τον πρωτο χρονο τα κοριτσακια απαγορευει να τα βαζουμε στη θαλασσα.του χρονου που θα χουν χρονισει εμενα δεν θα χουν καν σαραντησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou, simera irthe i adelfi mou me ton anipsio mou kai tha meinoun mexri teli augoustou :D epitelous tha exo boitheia...

pasxalitsaki kala na peraseis sti beroia, me to kalo na deis tin neraidoula sou kai min stenaxoriesai gia to mikro kala tha perasei ;)

elena polla kai oraia dora sou kanane, makari na mou kanoun kai emena ;)

alekaki mou perastika sou ;) polu kala ta nea apo ta morakia sou, xairomai pou einai kala :):)

koritsia exthes to bradu otan pigame gia upno,me pire o antras mou agkalitsa kai den arese katholou sta didumakia mou :lol::lol: klotsousan mexri pou efuga apo tin agkalia tou kai iremisan. to proi pali pira ego ton antra mou agkalia kai eixa ti koilia mou sti plati tou kai ksana ta idia :lol::lol: den theloun o mpampas tous na agkiksei ti manoula tous :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μια χαρα που καταφέρες και αλλαξες τα δώρα, η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι δεν φέρνουν μικρά νούμερα και εγω έτσι κάνω αποφεύγω το 0-3 όταν είναι για δώρο. Συνηθως οι γονείς έχουν πάντα για τις πρώτες μέρες μετα σκέφτεσαι ότι τα λίγο μεγαλύτερα θα φορεθουν πιο πολυ.

Βρε Αλέκα περαστικα φανταζομαι πόνο είναι και η ζέστη, πως τα καταφέρες και επαφές τέτοιο πράγμα! Απόλαυσε τουλάχιστον το μπάνιο αν δεν μπορείς τις βόλτες, περιμένουμε φωτο απο θαλασσιτσα !!!!!!

Beboula σε διεκδικούν απο τώρα τα αντρακια σου, ποιος στη χάρη σου τρεις άντρες θα σε έχουν στα όπα όπα .

Κλωτσαει πολυ ο μικρός τι κάνει εκει μέσα ηθελα να ξερά, α δεν σας είπα ετοίμασα και την βαλίτσα και τη δικια μου και του μικρου τώρα πια είμαι ετοιμη :D και αναμένω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου,ξερω εχω χαθει αλλα επειδη δεν κοιμομαστε τα βραδια,ριχνουν κανενα υπνο μεσα στην μερα.ο μπεμπης ξυπναει κατα τις 2 την νυχτα κ μετα κανει καμια ωρα μεχρι να ξανακομηθει και 5 μιση ειναι ορθιος παλι!

χτες ειχα παει να με δει ο γιατρουλης μου ,τελειωσαν σχεδον τα επιλοχεια και εχω σταμτησει εδω και μια εβδομαδα περιπου τον θηλασμο γιατι δεν εχω πια γαλα.οχι οτι ειχα πολυ αφου εδινα κ συμπληρωμα .μου ειπε να περιπου σε καμια 15 μερες περιοδο.ξεκινανε τα βασανα παλι ....

μου ειπε οτι μετα απο 2 κυκλους περιοδου θα παω να με δει για τεστ παπ κ υπερηχο.

σημερα ειχε ερθει η παιδιατρος,ειμαστε 4420 κιλα και 53 ποντους.μια χαρα μας ειπε.μου ειπε να του δινω αν θελω αυτες τις σταγονες για τους κολικους κ ενα κοληριο γιατι το ενα ματακι του μαζευει συνεχεια τσιμπλες.ολα οκ κ αρχες αυγουστου ξεκιναμε τα εμβολια,μας τα εγραψε για να τα παρουμε.

εγω δεν ηθελα να του δωσω πιπιλα ακομα(και καθολου αν μπορουσα)αλλα η γιατρος ειπε να του την δωσω για να ηρεμει .του την εδωσα απο το πρωι κ ευτυχως ολο την φτυνει!εχετε δωσεις εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα κι εγω δεν ηθελα καθολου να του τη δωσω,και μου λεγανε δωσε του,αλλα κι εμενα ευτυχως δεν τη θελει!

Ασε που δεν μπορει να την κρατησει ετσι κι αλλιως.Τον αναγουλιαζει κιολας.Αλλα καταβαθος χαιρομαι που θελει μονο το βυζακι της μαμας.Αρκει να μην γινει μαμακιας και δεν ξεκολλαει.

Ξεκινας περιοδο ε?ΠΩΠΩΩ!!Αντε παλι τα προεμμηνορυσιακα συνδρομα πονος κτλ.Εμενα τα λόχεια μαλλον την κανουν σιγα σιγα,αλλα νοιωθω πολυ στεγνη εκει κατω και με εκνευριζει.Μετα απο την τρελη υγρασια κατα την εγκυμοσυνη,που αλλαζαμε βρακι 8 φορες τη μερα!

Κι εμεις βαζουμε κολλυριο γιατι επαθε νεογνικη επιπεφυκιτιδα,εχουν ηδη φτιαξει αρκετα τα ματακια γιατι πριν ηταν μεσα στην τσιμπλα!

Τα εμβολια ρε κοριτσια ποιος του τα κανει?Τα αγοραζουμε και μετα παμε στην παιδιατρο να του τα κανει?

Οταν παμε στο γιατρο μολις σαραντησουμε,τι μας κανει?Τεστ παπ,κολπικο υπερηχο,Θα μου ζουληξει παλι τη μητρα??(Τι πονος στο μαιευτηριο! :D )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ.Κ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΟΥΛΗΞΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ.Κ ΥΠΕΡΥΧΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ..

Κ ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟ ΒΥΖΙ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ..

Α!ΕΜΕΙΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ...Ο ΕΝΑΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΑΛΟΝΙ Κ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ!Ε!Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!! :lol::lol: Κ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΤΕΙ ΚΙΟΛΑΣ :lol::lol: ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟΥΛΙΑΡΗΔΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ Κ ΤΗΣ ΚΛΕΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΤΖΑΜΙ!!Κ ΕΤΣΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΔΡΟΣΙΖΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...