Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια κ απο μενα..πραγματι πολυ ησυχια σημερα..

ελενα κ εμενα θυμαμαι πνιγοταν με το μπιμπερο κ της αλλαξα μπιμπερο κ δεν μου πνιγοταν.καποια εχουν μεγαλυτερη τρυπουλα απο αλλα.τωρα βεβαια μπορει κ να σου πνιγεται με ολα.

το κιντερντε το ξερω κ εγω αλλα πολλοι παιδιατροι δεν το θελουν γιατι λεει εχει ζαχαρη κ εγω χαμομηλι της εδινα αλλα δε το ηθελε ποτε..ακομη κ τωρα δε το θελει.εμενα μου χε πει να της το βαζω μεσα στο γαλα.αλλα εσυ να ακους την δικη σου παιδιατρο.

αχ βρε βικακι σε καταλαβαινω κ απορω πως αντεχεις..το καλο ειναι οτι θα περασουν οι μερες γρηγορα θα δεις!

κ εγω κοριτσια οταν γεννησω θα χαθω γυρω στις 10 μερες γιατι α παμε λουτρακι κ εκει δεν εχω ιντερνετ κ φυσικα σιγα μη δεχτει να βαλουμε ιντερνετ ο αντρας μου..εδω γκρινιαζει που εχουμε στο σπιτι.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

λια μου καλα κ εμενα εαν μου πει να παω στο ιατρειο καποιο απο τα τρια θα πρεπει να το παρω μαζι.δεν ξερω πως θα γινει..γιατι κ εμενα θα ναι δυο..κ σιγα μη μπορω να ανεβω σε μηχανακι τοσο γρηγορα να πεις οτι θα παμε κ θα γυρισουμε τσακ μπαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια εγκυουλες, μωρακια και μανουλιτσες :D:D:D:D:D

Εγραφα εγραφα και μου τα εσβησε :cry::cry::cry::cry::cry:

Βαριεμαι να τα ξαναγραψω...... θα σχολιασω μονο λιγα.

Αριαδνουλα μου μη στεναχωριεσαι κοπελα μου. Περα απο το οτι οι υπερηχοι ειναι μηχανηματα, περα απο το οτι υπαρχει και η αποκλιση +/- το 10% του βαρους να ξερεις οτι τα μικρα μωρακια μεγαλωνουν πιο γρηγορα, παιρνουν πιο γρηγορα βαρος και κανουν πιο ικανοποιητικους θηλασμους, γιατι εχουν λιγοτερες αναγκες και κατα συνεπεια δεν τρωνε τοσο λαιμαργα ωστε να τσατιζονται στο στηθος.

Ο δικος μου πριγκιπας γεννηθηκε 2750 και επαιρνε απο την αρχη και για 7-8 μηνες πανω απο κιλο το μηνα και ειδικα το πρωτο τριμηνο 1,5 κιλο!!!!!!

Λιακι εγω με τιποτα δεν θα επελεγα τοσο μακρινο ταξιδι και ειδικα με μωρο...... πατε καπου κοντα να εχετε και το κεφαλι σας ησυχο :):):)

Μπεμπουλα γιατι σε νευριασε ο αντρας σου????? Και εμενα μου τη δινει οταν μου πιανουν την κοιλια και ειδικα οι ξενοι :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Δεν θυμαμαι ποια μανουλίτσα ρωτησε..... λογικο ειναι με το μπιμπερο να πνιγεται γιατι πρωτον το τσαγακι ειναι πιο αραιο απο το γαλα και τρεχει πιο ευκολα και δευτερο η τρυπουλα του μπιμπερο ειναι μεγαλυτερη απο του στηθους και η ροη πιο γρηγορη. Αλλα και εμενα ο παιδιατρος δεν μου αφηνε να του δινω τιποτα για τα πονακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα εγω παντως εδω ειμαι!!κ σημερα βαριεμαι να κανω οτιδηποτε.. :lol::lol: αντε σε λιγες μερες θα στρωσω κ τις κουνιες μας να ομορφηνει το δωματιο..γιατι τωρα ειναι γεματες πραγματα..βαλιτσα ριλαξ κτλ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω βαριέμαι σήμερα, αφου εδωσα τη μικρη στο σχολικο και γυρισα και κοιμηθηκα καμια ωρα ακομα, εχει παλι πολυ ζεστη μόνο μαγείρεμα θα κάνω τίποτε άλλο σήμερα.

Beboula άντε απο αυριο θα έχεις παρέα την αδερφουλα σου.

Νανσυ και εγω λέω να στρώσω την κούνια σήμερα αυριο αφου την αδειασω και εγω απο τα πράγματα του μαιευτηριου.

Αυτα πάω να βάλω το κλιματιστικο γιατι δεν παλευεται με τίποτα η ζεστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ego bariemai simera, exei kai para para para poluuuuuuu zesti!!! prospatho na mazepso ligo to spiti giati tha erthei i katharistria t'apogeuma na katharisei ;) kai ego leo autes tis meres na stroso tis kounies, na einai etoimes. etsi meta otan genniso me to kalo tha tis metaferei o antras mou sto domatio mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα γιατι να μεταφερεις κ τις δυο αφου τους πρωτους μηνες θα σου χωρανε σε μια.εγω ειχα λικνο απο την κορη μου κ πηρα κ μια καλαθουνα εαν δεν επαιρνα θα εβαζα τη μια κουνια στο δωματιο.την ημερα θα τα βαζω κ στο δωματιο τους ετσι εκανα κ με τη σαντυ αλλα πιθανοτατα να τα βαζω κ σε μια κουνια τις πρωτες μερες μια κ θα εχουν συνηθισει τοσο καιρο στην κοιλια να ναι μαζι..βασικα το εχω διαβασει σε βιβλιο οτι ετσι θα ναι κ πιο ηρεμα.βεβαια δεν ειναι κ απολυτο.εχω ακουσει περιπτωση διδυμων να εχουν τοσο διαφορετικο προγραμα που να μην μπορεσαν οι γονεις να τα βαλουν ποτε μαζι.ελπιζω τα δικα μας τα εχουν το ιδιο προγραμμα κ να ναι κ ησυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Επανηλθατε?Ωραια γιατι νομιζα οτι γεννησατε ολες και λειπατε! :D

Θα στρωσετε τις κουνιες σας?Τι καλαα!Να βαλετε φωτογραφιες να θαυμασουμε.Εγω μαλλον σημερα θα παραγγειλω παρκοκρεβατο,και για κουνια θα δουμε τι θα κανουμε.

Νανσυ ποιο απο τα 3 να παρεις μαζι ομως?Αν παρεις το μεγαλο,θα τα κρατησει ο μπαμπας τα αλλα 2?Και θα τα βγαλει περα?Θα τα θηλασεις αποκλειστικα?

Τωρα που ειπες για το μηχανακι...Ανυπομονω να μας δωσει το οκ ο γιατρος να με παει ο αντρας μου βολτα με τη μηχανη...οπως τοοοοτε στους ερωτες μας!αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι σου εχει απαγορευσει να ανεβαινεις σε μηχανακι;ακομας πονανε τα ραμματα;;;

ειναι κ οι γονεις απο πανω..αχ κ εγω δεν ξερω τι θα κανω..κ ο αντρας μου τηρει αυστηρα το σαρανταημερο κ λογικα δεν θα επιτρεψει να τα παρουμε μαζι..κ βασικα δεν θα ειναι κ ευκολο..δεν ξερω μπορει να βαλω κ κανεναν αλλο να με παει κ να κρατησει ο αντρας μου τα παιδια..αν κ θα ναι οι περισσοτεροι διακοπες..θα δουμε μεχρι τοτε..στο νοσοκομειο δε θα μπορει να τα βγαλει τη τελευταια μερα;;;η μια μερα παραπανω θα αλλαξει κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα δεν θα δει και ο ιδιος οτι καποιες δουλειες πρεπει να γινουν?

Δεν θεωρειται εξοδος του παιδιου αυτο,τοτε θα καθομασταν40 μερες στο μαιευτηριο.

Βασικα δεν μου εχει πει να μην ανεβω στη μηχανη,αλλα δεν ξερω ποτε μπορω να τα κανω αυτα ελευθερα.λογω κραδασμων.Δεν πονανε πια τα ραμματα ιδιαιτερα.

Αν δεν εχουν τελειωσει τα λοχεια,μπορουμε να μπουμε στη θαλασσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε λια κ εγω θελω να τον ρωτησω γιατι ολο τον αυγουστο με τη ζεστη θα θελω να μπω λιγο στο νερο..θα εχω πισινα στα ποδια μου κ δεν θα μπορω να μπω;;;ενταξη στη θαλασσα μπορω να το αντεξω αφου δε θα ναι ευκολο να πηγαινω αλλα ενα μπλουμ στη πισινα θα θελω να το κανω..αν κ ο μυαρης ειναι αυστηρος σε αυτα τα πραγματα κ φοβαμαι οτι θα πει οχι..στις ποσες μερες ειδες τα ραμματα σου να εχουν θρεψει καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρω στο 10ημερο αρχισαν να μην πονανε μετα το μπανιο,απο το μουλιασμα.Τωρα πια ,στις 3 εβδομαδες εχουν σχεδον πεσει ολα τα ''ξεραμμενα'' σημεια και δεν τραβανε με τις κινησεις και το βηχα.Ελαχιστα μονο.Αλλα δεν νοιωθω οτι εχει θρεψει ακομα αρκετα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsoudia!!

Ti kanete simera?

Simera polu zesti!

Emeis molis ksupnisame, taisa ti mpempa kai pigame gia kafe paralia.

Egw bebaia me to mwro katsame panw stin kafetereia pou eixe skia kai drosoula eutuxws, alliws den paleuotan.

Alla polu zileuw na blepw olous tous allous na boutane kai egw ma min mporw, eidika me auti ti zesti!!

Nancy emena mou eipe o giatros meta to 40imero na paw gia mpanio, pio prin oxi.

Lia den sou ekane plastiki stin tomi?? Emena eixe mono mia klostitsa sto plai tin opoia ekopse kai tin trabikse kai bgike, ola ta alla den fainontousan giati ekame plastiki kai itan eswterika. To mono pou fainetai einai mia grammi ekei pou me ekwpse kai tipota allo.

A ksexasa na sas pw, paragila kai egw parkokrebato!! Molis erthei tha sas balw fwto!!

Nancy de nomizw na mporeis na anebeis se mixanaki toulaxiston gia 3 ebdomades. Egw den mporousa oute na gelasw kai ponousa....kai otan sikwnomoun gia na perpatisw ponousa kai kratousa tin koilia mou tis prwtes 2 ebdomades.

Paw na faw pagwto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πλαστικη μου εχει κανει.Απο τη μια μερια μονο ειχε κλωστουλα.Ποσο θελει η πλαστικη να ''δεσει''?

Εγω μαλλον αυτο το παρκοκρεβατο θα παρω.

Λεω να παρω και αυτο το καθρευτακι που βαζεις στο πισω καθισμα για να βλεπεις το μωρακι στο καθισματακι.Δεν μπορω να καθομαι και συνεχεια πισω.Εχει καμια?Μηπως ειναι πεταμενα λεφτα?

Ελενα πιο παρκοκρεβατο θα παρεις?Θα παρεις κι εξτρα στρωματακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Έλενα αυτό αν θηλάζεις δεν κάνει να το πάρει το μωρό όπως ούτε και το χαμομήλι. Κι εγώ έκανα βλακεία που του έδωσα τίλιο. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε ότι δεν είναι αποδεδειγμένο ότι κάνουν καλό στα μωρά γιατί δεν είναι σαν εμάς που έχουμε πλήρως ανεπτυγμένο το πεπτικό και εντερικό μας σύστημα και ξέρουμε ότι όλα αυτά τα αφεψήματα μας κάνουν καλό. Επίσης, μου είπε να θηλάζω όσο πιο πολύ μπορώ γιατί αυτά που χρειάζεται για τους κολικούς τα παίρνει από το μητρικό γάλα. Και λογικό αφού βοηθάει στη γρήγορη ανάπτυξη του εντέρου του. Λογικό να το έκανε εμετό και μένα το τίλιο το είχε βγάλει ο δικός μου. Πάρε το infacolic αν είσαι σε απόγνωση και μόνο αυτό θα σε βοηθήσει. Το έχουν στα φαρμακεία και του δίνεις με το σταγονόμετρο. Εγώ το πήρα αν και δεν του το έχω δώσει ακόμα όσο βλέπω ότι δεν υποφέρει πέρα από τα όρια. Πρέπει να κάνεις υπομονή. Μόνο αν κλαίει πολλές ώρες το μωρό δώστου μόνο το infacolic. Ρώτα και την παιδίατρό σου γι'αυτό αν θες, ψάχτο και στο internet το γράφουν πολλοί γονείς απεγνωσμένοι. Εμένα μου το είπε μία φίλη μου που υπέφερε πολύ ο γιος της με τους κολικούς και για πολύ καιρό. Αλήθεια γιατί δεν κάνεις υπομονή τόσο χάλια είναι τα πράγματα? Μέχρι τώρα ότι έχεις περιγράψει το έχουμε κι εμείς αλλά δεν θα είναι για πολύ καιρό.

Κοριτσάκια μου ότι προλαβαίνω γράφω χαχα. Κι εγώ ψώνισα μάρσιπο αυτό που έχει και στάση για θηλασμό. Για να δούμε θα με βολέψει? Αυτό σε γκρι http://www.beboulino.gr/p.Marsippos-Tra ... 01904.html

Ο μπέμπης πια δεν χωράει στο πορτ μπεμπε πρέπει να βάλουμε την κούνια στο δωμάτιο μας. Πάντως περίμενα ότι θα κοιμάται για περισσότερο καιρό στο πορτ μπεμπέ. Τουλάχιστον 3μηνό κι εμείς δεν έχουμε κλείσει ούτε δίμηνο ακόμα. :roll:

Σας αφήνω γιατί κοιμάται και είναι ευκαιρία να ξεκουραστώ. Προσεύχομαι να κρατήσει τουλάχιστον 1 τρίωρο ο ύπνος του παναγία μουυυ. Φιλάκια σε όλες.

Λία ωραίο το παρκοκρέβατο και μου αρέσει που είναι διάφανο στο πλάι για να βλέπει το μωρό έξω.

Είναι που είναι κλεισμένο μέσα σε ένα κουτί τουλάχιστον να βλέπει έξω ενώ παίζει.

Το θέλω κι εγώ αυτό το καθρεφτάκιιι. Πείτε μου και μένα ότι ξέρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζέστη ζέστη ζέστη το κλιματιστικο δουλεύει σχεδόν συνέχεια χρυσή θα την κάνουμε τη ΔΕΗ αλλα δεν αντέχω διαφορετικα. Μετα απο δυο μέρες που το είχα ρίξει στις δουλειες σήμερα δεν έκανα σχεδόν τίποτα, επλενα μονο την τσάντα αλλαξιερα του καροτσιου και μαγειρεψα μακαρονια με τονο και ελιες στο φούρνο.

Αμαλία ωραίο το παρκοκρεβατο, αν έχεις σκοπό να τον κοιμιζεις εκει πρέπει να πάρεις και στρωματακι μαζι. Για τον καθρέφτη αν τον πάρετε θέλω και εγω γνώμες. Δεν ξέρω βολεύει ή μπερδεύει χειρότερα στην οδήγηση.

Σταυρουλα μεγεια τον μαρσιπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, απο ζέστη άλλο τίποτα, μου την έχει δώσει.Μόλις έκανα ένα ντους και αναζωογονήθηκα.

Σταυρούλα μεγειά το μάρσιππο.Και μένα μου έχει πει να μου πάρει δώρο μία φίλη μου αλλά δεν ξέρω, δεν τρελαίνομαι γενικά,δεν ξέρω αν θα με βολέψει. Και γω θέλω να μάθω γι αυτόν τον καθρέφτη.

Νάνσυ και γω σκέφτομαι ότι αν τυχόν προκύψει να κάνω καισαρική, θα πρέπει να μείνω Πάτρα μόλις βγώ απο το μαιευτήριο γιατί εγώ μένω 2 ώρες απο δω και δεν θέλω καθόλου, θέλω να γυρίσουμε σπίτι μας να μπούμε σε μια σειρά.

Λία, πολύ όμορφο το παρκοκρέββατο.

Τελικά ευτυχώς που έβαλα την κούνια στο δωμάτιο μας γιατί μου φαίνεται ότι το πορτ μπεμπε θα είναι πολύ ζεστό.Ο,τι θα χωράει η μπεμπα βέβαια, θα χωράει γιατί προβλέπεται μινιόν..

Κατερίνα κοντεύεις εσύ, τί καλά.Εγώ έχω ένα προαίσθημα ότι θα πάρω όλο το μήνα...Την Δευτέρα το καρδιοτοκογράφημα έδειξε μηδέν συσπάσεις, για να δούμε την Παρασκευή που θα ξανακάνω.Προφανώς όμως αν δεν νιώθω τίποτα, λογικά ο γιατρός θα με αφήσει να κλείσω και τις 40εβδ, ε?

Θα τα πούμε και μετά,φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη και εγω το ιδιο προαισθημα έχω ότι θα φτάσω στην ΠΗΤ μου. Εγω δεν εχω κανει καθολου καρδιοτοκογραφημα νιωθω βεβαια συσπασεις χωρις πονο οποτε στην αναμονη. Γιατρο εχω παλι την Δευτερα. Και εσυ ούτε είκοσι μέρες δεν εχεις θα περάσουν γρήγορα. Αν δεν έχεις γεννήσει νωρίτερα λογικά θα σε αφησει να κλεισεις τις 40βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω κάνει ήδη 3 καρδιοτοκογραφήματα και τώρα μου είπε να κάνω την Παρασκευή.Και γω Δευτέρα έχω γιατρό.

Είκοσι μέρες δεν είναι πολλές, το ξέρω αλλά όταν είσαι στην αναμονή και την αγωνία, σου φαίνονται αιώνας...

Όσο για τις συσπάσεις, εγώ ή δεν έχω καθόλου ή δεν τις καταλαβαίνω, δεν ξερω πως είναι :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε σκ να ηταν τοση νεκρα σημερα..

η αληθεια ειναι οτι σημερα παιζει πολυ βαρεμαρα..φταιει κ η ζεστη..πολυ ασχημη περιοδος παντωσ κ να σαι εγκυος κ να εχεις νεογεννητο..στην κορη μου ηταν υπεροχα ηταν κ γιορτες..εγω ηδη κοριτσια ανυπομονω να χειμωνιασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nάνσυ, μέσα στο μυαλό μου είσαι, και γω ήδη το χειμώνα σκέφτομαι ;) Δεν το οργανώσαμε καλά :lol:

Εγω θα πάω μια βόλτα με την 25χρονη ξαδερφή μου για να μου περάσει η ώρα μπας και κουραστώ και κοιμηθώ το βράδυ.

Οι άλλες που είστε βρε κορίτσια?

Αν και βλέπω τον Αύγουστο, να πέφτει νεκρική σιγή :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EEEE μα μπαινω βγαινω και δεν υπαρχει ψυχη!!

Μεγαλη μου φανηκε η μερα.Ειχα και πολλες ευκαιριες να κοιμηθω και ο βλακας ολο κατι αλλο εκανα.Το βραδυ που θα λυσσαει ο μικρος θα κοπαναω την κεφαλα μου.

Πινω μπυριτσα χωρις αλκοολ,για ξενερωτους.Που εισαι μαρη Αλεκααα!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...