Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Εκει που ηταν να παμε,στην Κρητη βολευε πολυ απο αποψη αποστασεων.Θα μεναμε σε ενοικιαζομενα της θειας μου.Η θαλασσα απο κατω,μπορουσαμε δηλαδη να το αφησουμε το μωρο ενα 2 ωρο αν κοιμαται,και να βουτηξουμε οι 2 μας.Και θα ειχαμε και την ησυχια μας.

Τωρα δεν ξερουμε που να παμε.Λουτρακι ,Ναυπλιο τα εχουμε βγαλει απο τις επιλογες.Δεν βολευει με μωρο ακομα.

Πολυ φοβαμαι πως θα τις φαω ολες τις μερες στην πεθερα(καπου στην ανατολικη αττικη..)Και δεν θελω ρε γαμωτο να της το αφηνω το μωρο ουτε για λιγο.Δεν γουσταρωωω!!! Εχουν και σκυλο που δεν τον λες και πολυ ακινδυνο,το αλλο το μικρο το εχει αρπαξει απο το χερι κανα 2 φορες.Και τις εχω πει πως αν δεν ειναι δεμενος θα εχω προβλημα.Αλλα αυτο το βλαμμενο λυνεται μονο του!Εδεν μπορω να ειμαι συνεχεια με το αγχος.Το βλεπω να μαλωνουμε με τον αντρα.Χτες δηλαδη ψιλοστραβωσαμε...καλη αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Kalimera koritsia!!

Emeis xtes kalitera eimastan ti nuxta, h mpempa koimithike sxetika kala alla ksupnise mouskema ston udrwta, eixa to klimatistiko anoixto alla den ithela na to balw kai polu psila giati fobomoun min pagwsei to mwro...alla re koritsia akoma kai ston upno tis kanei auta ta bogita apo ta ponakia.

Diladi kamia fora nomizw oti einai ksupnia enw den einai kai auti ta kanei ston upno tis!

Simera tha exei pali poluuuuu zesti...mono mesa kai me klimatistiko paleuetai.

Maximaki kai Delphinaki twra me to thilasmo xanontai pio grigora ta kila...emena mou eipe o giatros oti stin egkumosuni xreiazomoun na trww 300 thermides parapanw imiresios enw twra sto thilasmo prepei na trwme 500 thermides parapanw! Kai emena etsi eukola xanontai alla to exw euxaristithei giati trww oti thelw kai den paxainw...pagwto gia paradeigma trww kathe mera kai xanw kila!!

Pasxalitsaki as einai kala autos pou sxediase ta soutien me tin stiriksi pou anupswnoun! :lol::lol: Alliws tha eimastan san autes tis files ekei sti Nigiria pou kukloforoun oi gunaikes gumnes kai to stoithos ftanei sta gonata!! :lol::lol::lol:

Ariadni mou min agxwnese...mia xara tha einai h mpempas sou, ta pio mikra pernoun baros kai pio grigora...emena h mpempa idi pire 750 grammaria apo tote pou gennithike. Hdh ta misa rouxalakia tis den tis kanoun kai einai sxedon kainouria!!

Anthouli diafwnw!! Eprepe na boutikseis!! Ksereis pws aresei sto mwro mes tin koilia?? Kai niwtheis kai esu teleia!

Lia legate gia Kriti? Wraia tha itan alla gia toso makrines diakopes me to mwro nomizw tha kourazosastan polu.

Elate tou xronou na kanoume oloi mazi diakopes! Emeis leme na kanoume diakopes se diafora meri tis Kritis tou xronou me ti mpempa pou tha einai pio megali. Gia fetos den to suzitame katholou na fugoume. Alla to kalo einai oti egw se 20 meres pou tha mporw na kanw mpania tha eimai mia xara kai edw afou tha pigainw thalassoula.

Ma pou akribws legatai na pate kai den exei farmakeio?? Se kanena bouno??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Λία και γώ πάντως δεν ξέρω αν θα πήγαινα Κρήτη. Το Πάσχα που πήγα, κουράστηκα πολύ με το ταξίδι, φαντάσου να είχα και νεογέννητο μαζι. Εδώ εγώ σκέφτομαι 6/10 που έχουμε γάμο πολύ στενό, 2 ώρες απο το σπίτι μας και που θα μας έχουν κλείσει ξενοδοχείο, αν θα είμαι σε θέση να πάω που πρώτα ο Θεός η μπέμπα θα έιναι 2 μηνών...

Εγω βρε κορίτσια έχω πολύ άγχος απο χτές, μάλλον φταίει που δεν είμαι και με τον άντρα μου, λίγο η ζέστη, λίγο οι ορμόνες...Δεν την παλεύω. Πήγα για ένα καφέ με μια φίλη μου το πρωι αλλά δεν το απόλαυσα γιατί είμαι σε μια διαρκή υπερένταση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου

μεσημεριασε και εγώ κανω δουλιτσες μου εμεινε η κουζινα και θα εχω ενα καθαρο σπιτακι...για λιγο γιατι το απογευμα τα μικροσκοπικα χερακια της μικρης μου θα κανουν την εμφανισή του παλι στους καθρεπτες και στα τζαμια...

Κοιταγα και την λιστα μας και μαλλον ειμαι η επομενη αν δεν με προλαβει κανενα αλλο βιαστικό μωρακι :D:D

Για τα κιλά και εγώ τα ειχα χασει σχετικά ευκολα την πρώτη φορα και ελπιζω και τώρα και δεν θυμαμαι να ειχα προβλημα με τα ρουχα στην λεκανη. Με τον θηλασμο χανονται πιο ευκολα και πολλες φορες χανονται και περισσοτερα. Οσο για το στηθος επειδη εμενα ειναι μικρο θυμαμαι οσο θηλαζα που ήταν φουσκωτο μου στεκονταν τοσο ωραια οι μπλουζες και τα φορεματα το καλοκαιρι που το χαιρομουν μετα εγινε οπως πριν αφου το ειχα ξεσυνηθισει και νομιζα οτι ειχε μικρυνει κι αλλο!

Αριαδνη μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου, οι υπερηχοι παντα εχουν αποκλισεις εχεις δυο τρεις βδομαδες θα παρει και αλλο και μικρη να ειναι θα γεννησεις πιο ευκολα. Οσο για την θεση και μενα την τελευταια φορα δεν ειχε αποφασισει αν θελει να ειναι δεξια ή αριστερα και επειδη ειχα διαβασει κατι σχετικό για το ποια ειναι η πιο καταλληλη θεση ειχα ρωτησει τον γιατρο μου μου ειπε δεν υπαρχει θεμα βρισκουν την θεση την καταλληλη κατα την εξοδο.

Ανθη πως πανε οι διακοπουλες σε καταλαβαινω που δεν βουτας τωρα που εισαι στο τελος. Οταν ημουνα εγκυος στην Αγγελική τον Αυγουστο ήμουν στον 6ο μηνα και στις διακοπες μας εκανα καθε μερα μπανιο στη θαλασσα, τωρα και εγω δεν θα το ρισκαρα.

Αμαλια ειναι τοσο απομονωμενο το μερος, ποσο κοντα ειναι η πιο μεγαλη πολη?

Παντως νομιζω οτι τοσο μικρουλια 2-3 μηνων δεν ταλαιπωρουνται ιδιαιτερα με τις διαδρομες ριχνουν κατι υπνους στα καθισματακια τους. Πιο μεγαλα ειναι πιο δυσκολα που πρεπει να συνδυασεις να κοιμηθουν καποιες ωρες της διαδρομης γιατι ποσο να κατσουν και αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ εννοείται προσέχω να είναι προς τα κάτω το πουλί του. Ναι ναι τώρα που το λες πάνες ακράτειας θα χρειαστώ κι εγώ. Άσε που μάλλον όντως έχω ακράτεια. Αισθάνομαι τσίσα να μου φεύγουν. Πήρα τον γιατρό και μου είπε θα το τσεκάρουμε όταν πάω για τεστ παπ.

Λία τι να σου πω δεν ξέρω. Εγώ σκέφτομαι μήπως τον έχει επηρεάσει η ζέστη. Τώρα κοιμάται στο κρεβάτι μου με το a/c και φυσικά σκεπασμένος και έχω βάλει και το πιστολάκι σε λειτουργία. Φοβάμαι να το κλείσω :lol: .

Όσο για τα κιλά εγώ κόλλησα στα 11 που είχα χάσει και τώρα δεν κατεβαίνει με τίποτα η ζυγαριά. Δεν τρώω πολύ αλλά τελευταία τρώω κάθε μέρα από ένα παγωτίνι και ίσως αυτό φταίει αλλά πρέπει να τρώω και κάτι γλυκό να είναι ωραία η γεύση στο μητρικό γάλα. Τι λέτε καλέ για το στήθος? Αμαννννν δεν θα βλεπόμαστε δηλαδή από δω και πέρα πρέπει να το πάρω απόφαση. ΄Πασχαλιτσάκι εγώ που είμαι 34 δηλαδή άστα να πάνε στα κατάβαθα το στήθος. Πίκρα.

Ελενάκι κούκλες μάνα και κόρη. Μπράβο που έχασες όλα τα κιλά σε ζηλεύω.

"alla re koritsia akoma kai ston upno tis kanei auta ta bogita apo ta ponakia.

Diladi kamia fora nomizw oti einai ksupnia enw den einai kai auti ta kanei ston upno tis!" Μία από τα ίδια αφού γι'αυτό τον λόγο δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά όταν κοιμάται όλο πετάγομαι.

Αύριο έχουμε να πάμε στο Λητώ για μία εξέταση στα μάτια που μας είπανε να κάνουμε όταν μας εξέτασε ο οφθαλμίατρος στο μαιευτήριο και την Πέμπτη το απόγευμα θα πάμε εκκλησία να πάρουμε την ευχούλα μας. Μετά ποιος μας πιάνει.

Σας αφήνω μπας και συνεχίσει να κοιμάται και κοιμηθώ κι εγώ. Φιλάκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη μου κ εγω μια απο τα ιδια καθε μερα φοβαμαι μην γεννησω κ προσπαθω να μαι συνεχωσ ετοιμη μην τυχον κ συμβει τιποτα με αποτελευσμα να ειμαι μονιμως κουρασμενη..μην εχω απλυτα μην ειναι το σπιτι χαλια μη αυτο μη εκεινο..ακομα κ σκουπιδια δεν θελω να εχω στο καλαθι..μαλλον επειδη ξερω οτι εαν γεννησω ο αντρας μου μονο μπανιο θα κανει θα κοιμαται κ τις υπολοιπες ωρες νοσοκομειο.κ εαν χρειαστει να ερθει η νταντα δεν θελω με τιποτα να βρει το σπιτι χαλια..

λια μου οντως που να πας εαν δεν υπαρχει καν φαρμακειο..κ πραγματι του λουτρακι δεν ειναι για μωρο..εχει παρα πολυ κοσμο κ ζεστη επισης..εμας το σπιτι δεν ειναι κεντρο ειναι εξω απο το λουτρακι κ ειμαστε μεσα στο δασος.

ναξο ειναι τελεια για οικογ.αλλα θες πολλα λεφτα για να εχεις ανεσεις κ θαλασσα μπροστα απο τη θαλασσα..εμεις περυσι διναμε 120 την ημερα για να εχουμε ανεσεις για το παιδι..

κ πραγματι δεν ειναι ευκολο να πας καπου εαν δεν υπαρχει σπιτι δικο σου η γνωστου που να χει ανεσεις..ειναι μωρε πολυ μικρο κ μπορει εαν πατε καπου να ναι πολυ δυσκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζεστη!!!!!!υποφερω!!!!!!!!οσο παει υποφερω κ περισσοτερο..αρχισα να ανυπομονω να ελευθερωθω κ εγω..πολυ βαρος κοριτσια..σκεφτειται οτι μονο τα μωρα ειναι 4200!!βαλτε κ τα υπολοιπα απο δυο.. νοιωθω απιστευτο βαρος στην κοιλια..τελειωνουν οι αντοχες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται να κουβαλαμε τιποτα για το φαγητο του ακομα.Βυζακι εξω κι ετοιμο το γευμα.

Νανσυ σε ποιο μερος ειστε?Σκαλωσια μήπως?Τα ξερω αρκετα τα μερη εκει γυρω.Πηγαινα παααρα πολυ συχνα για χρονια.

Κουραγιοοοο,λιγο ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koiloumpes kai manoules. simera piga gia psonia, super market kai magazia! pira kai papoutsia gia mena gia to gamo to sabbato! dokimasa kati foremata kai imoun san mpaloni!!! kai telika den pira! nomizo oti einai kalutera na paro panteloni/mplouza! tha doume...

koritsia lete na meinei ligo buzi apo auto pou apektisa stin egkumosuni???????????? eixa polu mikro stithos 75b kai tora forao 90. makari na meinei ligo esto sto 80 na eimai ;)

ariadni mia xara ta nea sas, min stenaxoriesai gia ta kilakia, mexri na genniseis tha exei parei kiallo baros ;)

lia mou ekei pou legate na pate einai makria apo apo to limani tou irakleiou, polles strofes, sigoura tha talaiporithite an telika erthete...

katerina i epomeni eisai? me to kalo koritsaki mou ;)

nansoula kai ego niotho megalo baros sti koilia! zorizomai!!! otan genniso omos nomizo oti tha mou leipsei to mpaloni mou.

aaa den sas eipa ekei pou imoun sto souper market, koitousa kapoia proionta se ena rafi kai se kapoia stigmi niotho ena xeri pano sti koilia! xoris na to skefto, gurizo kai piano to xeri kai arxizo tis fones!!! mia gunaika itan kai emeine kagkelo pou tis epitethika!!! xaxaxaxa den nomizo na ksana tolmisei na balei to xeri tis se koilia!!!

aaa kai kati allo, simera thelo na skotoso ton antra mou!!!!!! :twisted::twisted: tha sas po alli stigmi giati...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα μπεμπουλα κ τι της ειπες;κ εμενα μου την πιανουν ασχετοι αλλα δεν με ενοχλει.ξερω ομως πολλες που εκνευριζονται με αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ ξερω που λες.

Να ερθουμε κι εμειειειειειεις??????? :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

χαχαχχα!!

Κι εμενα μου την επιαναν στο ασχετο στο δρομο,αλλα ενταξει,πλακα ειχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου οταν γεννησες πηγες στο ιατρειο για τα ραμματα;η στα εβγαλε στο νοσοκομειο;απο τωρα σκεφτομαι αμα πρεπει να παω ποιος θα τα βγαλει περα με 3 παιδια..κ μεις δεν μενουμε κ πολυ κοντα στο ιατρειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia xtes h giatros mou eipe na parw ena rofima pou einai gia ta ponakia tou mwrou anti gia na tou dinw xamomili, kinterde legetai, kai tou to ekana kai tou edwse mono 2-3 goulies prin faei kai ekane 3 fores emeto!

Mallon tis epese baru. To xei dokimasei kamia auto?

Nai Liaki exw paei sto Arkaloxwri, mporei na exw perasei kai apo to meros pou les kai na min to kserw.

Prin 3 Xronia kaname tourne se oli tin Kriti me ton antra mou xwris sugkekrimeno proorismo kai stamatousame opou mas arese, tote den eimastan pantremenoi akoma kai den eixan arxisei akoma oi oikogeneiakes upoxrewseis!! Ti wraia xronia!!

Bre Ariadni anti gia na apolambaneis ton eauto sou twra sto telos se epiase to agxos??? Prepei na kaneis pragmata kai na pernas kala! Egw etsi ekana ton teleutaio mina kai eixa kali psuxologia!

Nancy thelw na dw kainouria koiloumpofwto!!! Se fantazomai me mia terastia koilia!!

Este to idio akribws pathainw kai gw to bradu kai de mporw na koimithw, o antras mou ta xei parei sto kranio giati petagomai les kai exei ginei kati kai auto to kaimenouli koimatai kai ta kanei ston upno tou.

Koritsia exw alli mia aporia...egw ti thilazw, me to mpoukali tis dinw mono xamomili, alla mallon exei mathei pou bgainei apto buzi pio arga kai kathe fora pou trwei apto mpoukali mou pnigetai kai simera pali egine auto kai eblepa oti de mporouse na anapneusei kai pige h kardia mou stin koulouri! tin ebala ston wmo mou kai tin xtupousa stin platoula kai mexri na sunelthei eixan kwpei ta podia mou! To exei pathei kamia sas?? Fobamai na tis dwsw otidipote me mpoukali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ ναι,μου ειχε πει να παω την αλλη μερα και μου φαινοταν κουφο!Την αλλη μερα λοιπον εγω εκλαιγα σαν την τρελη γιατι δεν γινοταν να τον αφησω αυτο που ηθελε συνεχεια βυζι κι εκλαιγε,αφου ημουν ετοιμη να τον παρω μαζι.

Ανεβηκε η μανα μου και τον κρατησε και ημουν με την ψυχη στο στομα.Ηταν και Πεμπτη και ειχε κινηση,εκανα μια ωρα να γυρισω.Ευτυχως καποιο θαυμα ειχε γινει και αυτος ηταν ησυχος!

Μα δεν το σκεφτεται μονος του ο γιατρος οτι ειναι λιγο ακυρο να πας εκει?Δεν γινεται να στειλουν καποιον σπιτι? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτασαμε τις 100σελιδες βλεπω, Αλεκα που εισαι να μας ανοιξεις το επομενο θεματακι....

Ο μπαμπας κανει μπανιο την μικρη και ετσι βρηκα ευκαιρια

Και εγώ αυτο με τις δουλειες αισθανομαι τις τελευταιες μερες θελω ολα να ειναι καθαρα και τακτοποιημενα οσο μπορεις με ενα μικρο παιδακι στο σπιτι, ειναι το αισθημα της φωλιας αφου πλησιαζουν οι μερες....

Σταυρουλα σαραντιζετε μπραβο αντε ποιος σας πιανει ολο βολτες απο εδω και περα.

beboula την τρομαξες τη γυναικα αλλα και εγω ετσι θα εκανα δεν θελω ξενοι να με αγγιζουν στην κοιλιτσα ειτε ρωτανε ειτε οχι.

ελενα αυτο που λες ειναι την μπερδευει η διαφορετικη ροη

συναγιαρμος τελειωσε το μπανιο τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

ποσο ζεστη ακομα να αντεξουμε;;εε;;δε παει αλλο...κ λενε απο τριτη καπως καλυτερα.προς το παρον κλιματισμο,δε γινεται αλλιως.

εγω βαριεμαι ωρες ωρες παρα πολυ,ολοι μου λενε να απολαυσω την ξεκουραση γιατι μετα θα τη θελω κ δεν θα τη βρισκω.

δεν εχω διαβασει νεα σας,λιγο σπαστα απο τη πρωτη σελιδα.ελενακι κ εγω εδινα κιντερτε του αντωνη,δινουν πολλες μανουλες στα παιδακια τους.

θελω να διαβασω νεα σας τωρα,βασικα ειμαι στο πατρικο μου αυτη τη στιγμη αλλα οι γονεις μου εχουν παει κοζανη γιατι παιρνει ο αδελφος μου το πτυχιο του κ θα ερθουν αυριο κ ετσι για λιγο μετακομισα στην γιαγια μου.

παω να διαβασω νεα σας,πολλα φιλακια προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Έλενα, νομίζεις εγώ δεν θέλω να έχω καλή ψυχολογία?Απλά μάλλον φταίει που χωριστήκαμε με τον άντρα μου. Το καλό είναι ότι θα έρθει το σκ.Τελοσπάντων, τί να γίνει, υπομονή.. Προέκυψαν τώρα και κάτι γραφειοκρατικά να τακτοποιήσω με τη δουλειά και με το μεταπτυχιακό, άντε να τα τελειώνω κι αυτά γιατί δεν τα μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε απο ψυχολογια η δικια μου ειναι νομιζω η χειροτερη γιατι μου λειπουν κ αντρας κ φυσικα το μωρακι μου..εχε χαρη που τη δευτερα εχω ντοπλερ αλλιως θα πανε κατι γνωστοι στο χωριο το σαββατοκυριακο κ μαλλον θα πηγαινα.δεν τη παλευω.

ανθη μου ειναι πελοπονησο,περιπου αρχ.ολυμπια,δηλ κοντα 4 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...