Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

διαβασα κ την ομαδα..

κοριτσια την κουραση τησ μανας δεν την τραβαει κανεις..γιατι δεν ειναι μονο σωματικη αλλα κ ψυχικη..κ εγω τρελενομαι με την αποψη του σαρανταημερου που εχει ο αντρας μου ειδικα για τωρα το καλοκαιρι..τωρα αρχισε να μου τσιναει κ για το εξοχικο να μην παμε γιατι ειδε οτι θα ζοριστει κ εκεινος με το να πηγαινει τη μικρη στη θαλασσα κ γενικως να την κυνηγαεικ μου πε μηπως ειναι λαθος η ιδεα να ερθουμε γιατι σε βλεπω να φρικαρεις μονη σου με δυο μωρα κ εγω να εχω τη σαντυ στη θαλασσα..κ του λεω ναι κ στην αθηνα πως θα τη βγαλει η μικρη κλεισμενη ολο τον αυγουστο με δυο νεογεννητα κ χωρις καν επισκεψεις;

κ εγω φυσικα προτιμω το σπιτι που θα χω τις ανεσεις μου κ χωρισ κουνουπια :lol::lol: αλλα να βγαινω εξω κ να λειπουν οι παντες κ ο αδερφος μου κ οι γονεις μου δεν νομιζω οτι θα νοιωθω καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Έλενα η μπέμπα σου είναι μία κούκλα!Και συ βρε θηρίο, καλά λέει η Νάνσυ, πρέπει να τα έχασες όλα τα κιλά, είσαι άψογη πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα η μικρούλα σου είναι μια κούκλα και συμφωνω με τα κορίτσια δεν πρέπει να σου έχει μείνει κιλό. Μια χαρα είναι και το βάρος της, δεν θα έχεις αμφιβολία και για το γάλα σου. Δεν ήξερα για αυτη την φαρμακευτική αγωγή, φτιάξε σιγα σιγα τράπεζα γάλακτος για όσο σε φτάσει και 4 και 5 μήνες είναι μια χαρα ο θηλασμος.

Αριαδνη περιμένουμε νεα σου απο τον γιατρο σήμερα.

Λια αν οργανωθειτε καλα δεν θα έχετε πρόβλημα φανταζομαι, ο παιδιατρος τι σου έχει πει?

Νανσυ έτσι ειναι δύσκολα κάθονται πολυ ώρα οι άντρες με τα παιδιά και για σένα το να έχει τη Σαντυ θα του φαίνεται βουνό πρέπει όμως να απαιτήσεις βοήθεια και για μένα καλύτερα να είστε στην εξοχή παρα όλο τον Αύγουστο στην Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristw!

Eixa parei mono 9 kila stin egkumosini kai zugistika 1 ebdomades meta ti genna kai mou eixan meinei mono 2 kila.

Alla exei allaksei to swma mou parolo pou den pira polla kila...nomizw oti h lekani mou einai pio fardia, to xei pathei kamia deuteromanoula auto?? Parolo pou den exoun meinei kila de mou mpainoun ta rouxa mou opws prin.

Kai h koilia mou parolo pou einai sxedon epipedi pali exei mia xalarwtita...auto tha ftiaksei mono tou h prepei na kanw tipota askiseis argotera??

Kagouraki mou to eixa agxos an to gala mou tin ftanei kai an tha exei to baros pou prepei, mou to dimiourgisan oi guro mou pou mou elegan, ma xortainei me to gala sou? Prepei na deis an pernei to baros tis alliws den xortainei. kai diafora tetoia. Twra kserw oti xortainei mia xara!! Tha prospathisw na fullaksw oso pio polu gala ginetai gia auto to logw, den einai to idio me to fresko alla kalitera to diko mou para to kseno afou einai etsi h katastasi!

Nansouli kalitera na pate sto ekswxiko giati eisai pou eisai twra kleismeni ekei sto spiti, na eisai kai ton Augousto?

Kalitera na fugete kai gia allagi. Giati einai toso kathetos o antras sou gia to 40imero?? Emena eutuxws den exei tetoia kollimata giati den tha to antexa kiolas na sou pw tin alitheia. Ekei stis fwto pou eimaste sti thalassa h mpempa einai 16 imerwn!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό ένιωσα και πάλι απόγνωση. Ο μικρός κοιμάται μισή ώρα και ξυπνάει θέλει συνέχεια βυζί και έχει συνεχόμενη γκρίνια και κλάμα. Θέλει συνέχεια αγκαλιά και όλο κατουριέται και λερώνει και τα φορμάκια του (παίζει να πρέπει να αλλάξω νούμερο? γι'αυτό να λερώνεται?) Δεν αντέχω άλλο έχω και μία ανακατοσούρα μάλλον από την ζέστη, μου έρχεται να ξεράσω. Νιώθω βρόμικη και δεν μπορώ να κάνω ούτε ένα ντουζ να νιώσω καλύτερα. Πονάει και η μία μου θηλή όλα χάλια. Με έχει φάει και η κλεισούρα. Δεν αντέχω άλλο και σήμερα θα είμαι μόνη μου μέχρι αργά γιατί θα αργήσει ο καλός μου στην δουλειά. :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΣΤΕ ΜΟΥ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ!Η ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ;;;;Κ ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΝΕ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΤΡΕΛΑ..

Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ Η ΣΑΝΤΥ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΑΓΕ Κ ΗΘΕΛΕ ΒΥΖΙ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΜ ΚΑΚΑ Κ ΝΑΝΙ.

ΕΛΕΝΑ Η ΛΕΚΑΝΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΡΟΟΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ Κ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ..ΕΝΤΑΞΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΑΜΕΣΩΣ..ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ Κ Η ΚΟΙΛΙΑ..ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΠΛΑΚΑ Κ ΜΩΛΙΣ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥΝ ΠΑΛΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ..ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ..ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΧΡΟΝΟΣ..ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΣΚΕΨΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ Κ ΤΗ ΣΑΝΤΥ Κ ΘΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΕΣ! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΑΡΟΟΤΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΝΙΟΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τα ιδια κι εγω.Ενω εχω χασει ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και η κοιλια ειναι επιπεδη, κι εμενα η λεκανη ειναι ανοιχτη και ενω μου μπαινουν τα πιο στενα μου σορτσακια δεν μπορω να τα κουμπωσω τα ατιμα!!Τι σπασιμο!Δηλ θα πρεπει να παρω αλλα ρουχα μονο γι'αυτο το καλοκαιρι?

Εστε περιγραφεις την καθημερινοτητα μου.Μηπως ο μικρος σου ετοιμαζεται να ριξει μποι αποτομα και θελει περισσοτερο μαμ??Κι εμενα ειχε διαρροες η πανα στην αρχη,αλλα μετα αρχισα να του τη σφιγγω καλυτερα και διορθωθηκε το θεμα.Εγω εχω απορια ποτε θα πρεπει να του βαλω το νουμερο 2 πανα,που ειναι απο 3-6 κιλα.Αν ο μικρος την αλλη εβδομαδα παει 5 κιλα θα του δοκιμασω μια να δω.

Κατερινα την παιδιατρο δεν τη ρωτησα ακομη αλλα σκεφτομαι οτι αν δεν υπαρχει φαρμακειο και γιατρος εκει κοντα(που απ'οτι ξερω δεν υπαρχει)μαλλον δεν θα μας δωσει το οκ εκεινη.Αλλα θελω πολυ να παμε οι 3 μας,να δεθουμε.Γιατι αν δεν παμε εκει θα παμε στην πεθερα και δεν θα ηθελα...Που ετσι κι αλλιως δηλαδη θα παμε για καμια εβδομαδα,αλλα να φαμε και τις 2 εβδομαδες εκει??Τι αμαρτιες εχω κανει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου κουκλα η μικρουλα σας. Η γλυκουλα μου.....πανεμορφα ματακια εχει και εσυ εισαι πολυ ομορφη. Φτου φτου φτου μανα και κορη, να σας προσεχει ο μπαμπας σας!!!!

Καγκουρακι η κοιλιτσα τι καλη........ και η μικρη ετσι που σας αγκαλιαζει ειναι πολυ ομορφη εικονα........

Δεν εχω ορεξη για τιποτα σημερα......ουφ αυτη η ζεστη...... ευτυχως ειναι η μαμα εδω και ο ανηψιος και εχουν αναλαβει την ψυχαγωγια του πριγκιπα!!!!!!!!!

Λυπαμαι τον καημενο τον στρατηγο που εχει σημερα υπηρεσια και εχει λιωσει απο τη ζεστη...... βλεπετε στρατος και αιρκοντισιον ειναι ασυμβιβαστα. Παιρνει ο καημενος τον ανεμιστηρα που εχουμε στην αποθηκη για ωρα αναγκης μπας και δροσιστει. Οχι τιποτα αλλο αλλα φορανε και αυτη την στολη και τις καλτσαρες και τα αρβυλα και ειναι ακομη χειροτερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy den iksera oti toso polu kairo kanei na epanelthei...kai egw nomiza pws afou den exw parei kila kai eimai sxedon sta kanonika mou tha mou kanoun kai ola mou ta rouxa...alla den mou kanoun ektos apo autes tis formes pou einai pio rixtes kai ta foremata. Oute ta mplouzakia mou de mou kanoun giati to buzi einai triplasio apo prin.

Lia ase kai egw apogoiteutika me ta rouxa! Me blepw na ti bgazw me ta pio aerina rouxa pou eixa auto to kalokairi.

Gelasa me auto pou les gia tis panes gia sena :lol:

Este kai egw simera kollaw olokliri kai thelw na kanw ntouz alla oli mera moni kai o dikos mou to bradu tha gurisei apti douleia kai aurio pali mia apta idia.

Kai emeis simera katebikame na pame sto giatro kai molis tin entisa me ta wraia rouxalakia kai tin etoimasa pigame sto amaksi kai eixe brextei olokliri kai ksanagurisa panw na tin allaksw! Ypomoni uparxoun kai autes oi meres!

Ase pou eipe oti auti ti bdomada tha exei kauswna...egw idi exw liwsei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι ποια ξεκινησε την κουβεντα για τα βρεγμενα φανελακια...... αν και λενε οτι τα αγορακια βρεχουν πολυ τα φανελακια τους επειδη οταν κατουρανε παει το πουλακι του οπου ναναι..... ο δικος μου ποτε δεν εχε τετοιο θεμα!!!!\

Ποτε δεν κοιταξα να του βαζω το πουλακι προς τα κατω και οι μοναδικες φορες που εβρεξε το φανελακι του ηταν οταν εκανε πολλα τσισακια μεσα στη νυχτα και ειχε γεμισει το παμπερακι του. Ετσι καταλαβαινα οτι επρεπε να αλλαξω νουμερο πανας!!!!!

Επισης σχετικα με τα κιλα και το σωμα.......

Εγω με το που γεννησα εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης στον πριγκιπα και μεχρι να σαραντησω ημουνα ηδη 4 κιλα λιγοτερα. Και η κοιλια πλακα απλα ειχε μια σχετικη χαλαρωση η οποια ομως με τον καιρο εσφιγγε.

Αλλα οντως η λεκανη ηταν πιο ανοιχτη, οπως και η πλατη και ειναι λογικο μιας και το σωμα μας προσαρμοζεται κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ειδικα η λεκανη και η πλατη που δεχονται το μεγαλυτερο βαρος. Σιγα σιγα επανερχονται και αυτα, αλλα το στηθος οσο καιρο θηλαζα αποκλειστικα ηταν τεραστιο. Δεν με χωρουσε κανενα πουκαμισακι η φορεματακι στενο και ηταν και στα υψη!!!!!! Μετα αρχισε η πτωση :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι ποια ξεκινησε την κουβεντα για τα βρεγμενα φανελακια...... αν και λενε οτι τα αγορακια βρεχουν πολυ τα φανελακια τους επειδη οταν κατουρανε παει το πουλακι του οπου ναναι..... ο δικος μου ποτε δεν εχε τετοιο θεμα!!!!\

Ποτε δεν κοιταξα να του βαζω το πουλακι προς τα κατω και οι μοναδικες φορες που εβρεξε το φανελακι του ηταν οταν εκανε πολλα τσισακια μεσα στη νυχτα και ειχε γεμισει το παμπερακι του. Ετσι καταλαβαινα οτι επρεπε να αλλαξω νουμερο πανας!!!!!

Επισης σχετικα με τα κιλα και το σωμα.......

Εγω με το που γεννησα εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης στον πριγκιπα και μεχρι να σαραντησω ημουνα ηδη 4 κιλα λιγοτερα. Και η κοιλια πλακα απλα ειχε μια σχετικη χαλαρωση η οποια ομως με τον καιρο εσφιγγε.

Αλλα οντως η λεκανη ηταν πιο ανοιχτη, οπως και η πλατη και ειναι λογικο μιας και το σωμα μας προσαρμοζεται κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ειδικα η λεκανη και η πλατη που δεχονται το μεγαλυτερο βαρος. Σιγα σιγα επανερχονται και αυτα, αλλα το στηθος οσο καιρο θηλαζα αποκλειστικα ηταν τεραστιο. Δεν με χωρουσε κανενα πουκαμισακι η φορεματακι στενο και ηταν και στα υψη!!!!!! Μετα αρχισε η πτωση :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni mia koukla eisai mia xara se vriskw egw den ta exasa ola ta kila an k apoti vlepw kathe mera xanw kiolas k na pw tin alitheia den thelw, etsi kala eimai...

este k emas xthes mas eixe piasei etsi k to s/k ... oso gia tis panes egw xthes to vradi ton allaksa 3 fores fanelaki giati to ekane mouskema, prepei na kleinoume pio sfixta tin panoula... egw aurio an oxi methaurio tha ton allaksw sto duari mou eipe k i paidiatros oti thelei allagma...

vre koritsia emena i koilia mou den einai opws prin exei meinei polu ligi vevaia k einai skliri den einai o lapas pou nomiza oti tha exw k mazeuei apo ta plagia... mipws prepei na tin kanw tpt?

elena auto den to kserw tha pesei?????/? :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξτε............. οταν γεννησα τον πριγκιπα ημουνα και 32!!!!! Πολλες απο εσας ειναι μικρουλες οποτε οι ιστοι του στηθους ειναι πιο δυνατοι, οποτε η χαλαρωση θα ειναι μικροτερη.

Εμεινα εγκυος με νουμερο 4 σουτιεν, οσο θηλαζα ηθελα σχεδον 6 και αφου σταματησα να θηλαζω ηθελα 3 και το στηθος για το 1ο διμηνο ηταν μαλακο αρκετα και νομιζω οτι ειχε και σχετικη πτωση :cry::cry::cry::cry::cry: . μονο οταν περιμενα περιοδο πρηζοταν και γινοταν μπουμπουκωτο.

Αφου ντρεπομουνα να κυκλοφορω μπροστα στον στρατηγο χωρις σουτιεν γιατι τον ειχα συνηθισει σε ενα στηθος πυραυλο και αυτο που πλεον ειχα ηταν πολυ διαφορετικο................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααα κοριτσιααααααα!!!!!!! θηλαζω κ γραφω μαζι γιατι θα μου παρει το λαπτοπ ο αντρας μου,,για το στηθος,ναι πεφτει!δυστηχως δεν μενει ιδιο..στα 23 μου ειχα κανει το γιο μου κ φορουσα το 1 νουμερο πριν την εγκυμοσηνη κ μεσα σε αυτην φορεσα μεχρι κ 6 νουμερο πριν γεννησω..μετα το θηλασμο,2 μηνων σταματησε φορουσα 2 νουμερο!!! ;):) τουλαχιστον μεγαλωσαν μετα συν 1 !!!οσο για τα κιλα δυστηχως τα εχασα ολα σχεδον..51 κιλα ειμαι τωρα..δεν θελω να γινω παλι 46κ..

εστε κ εγω κατεβαζα το πουλακι του για να μην βγαινουν τα τσισα του..πολλες φορες βρεχοταν..

η μπεμπα ουτε μια φορα δεν βραχηκε..της λιμπερο της βαζω..πολυ καλα ειναι..το 2νουμ.3 εως 6 κιλα..

σας αφηνω ιατι φωναζει ο αντρουλης!!ελενα θα δω αυριο φωτο!φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα.

Μπαίνω να σας πω τα νέα μας γιατί είμαι πτώμα.

Η μπέμπα αυτή τη βδομαδα πάλι 2700 βγαίνει, μάλλον είναι οι αποκλίσεις των υπερήχων, με χάλασε λίγο αυτό αλλά ο γιατρός μου ξεκαθαρισε ότι δεν είναι κακό και ότι γενικά θα είναι μικρό μωρο... Το κεφάλι έιναι κάτω αλλά η πλάτη είναι δεξιά και θα ήταν καλύτερα να είναι αριστερά μου είπε. Επίσης ο τράχηλος είναι μαλακός σχετικά και ούτε πολύ ψηλά το παιδί. Απο συσπάσεις ΜΗΔΕΝ έδειξε το καρδιοτοκογράφημα, οπότε έχουμε δρόμο μπροστά μας. Την Παρασκευή θα πάρω και τα αποτελέσματα της κολπικής που μου έκανε και θα ξανακάνω καρδιοτοκογράφημα και ραντεβού την επόμενη Δευτέρα.

Με λίγα λόγια στάσιμη η κατάσταση και αναμένουμε.

Θα τα πούμε κι αύριο, πάω για ύπνο, φιλάκια πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου! Είστε καλά;; Εμείς μια χαρούλα είμαστε! Οι μέρες κυλούν ήρεμα, ο Πανούλης το διασκεδάζει και όλα καλά ;););););)

Ελενάκι μου είστε δύο θεές μαμά και κόρη!!! Η μπουμπούκα σου είναι πανέμορφη κι εσύ ούτε που φαίνεται πως γέννησες πριν λίγο καιρό! Εννιά κιλά πήρες μόνο;;; Μπράβο σου!! Και το ριλάξ είναι πολύ όμορφο! Κοριτσίστικο 100%!! Λοιπόν, το στήθος πέφτει ναι.Το καλό είναι ότι μετά από καιρό κάπως παίρνει τα πάνω του αλλά σίγουρα είναι πιο πεσμένο από πριν. Σίγουρα οι γυναίκες με μικρό στήθος θα έχουν μικρότερο πρόβλημα με την πτώση..Όσο για το σώμα επανέρχεται συνήθως αλλά όχι πάντα. Η αδερφή μου μετά τη γέννηση της κόρης της έχει πιο φαρδιά λεκάνη και έχουν περάσει 10 χρόνια..Είναι και θέμα σωματότυπου..Εσύ πάντως στη φωτό φαίνεσαι τέλεια!!! Όσο για τα μπάνια, σήμερα ήμουν έτοιμη να βουτήξω γιατί είδα μια εγκυούλα με μεγάλη κοιλούμπα να κάνει μπάνια και ζήλεψα. Δίπλα μου όμως ήρθε και κάθισε μια άλλη εγκυούλα που δεν την άφηνε ο γιατρός να κάνει μπανάκι και δε βούτηξα τελικά....

Σταυρούλα μάλλον είναι λίγο υπερβολικός ο παιδίατρος σας....Να ακολουθείς και το δικό σου ένστικτο..Είναι λογικό που σε πιάνει απόγνωση κάποιες φορές. Θυμάμαι και τα δικά μου. Όλα θα στρώσουν και ο μικρός θα αποκτήσει σταθερό προγραμματάκι ;);););)

Λία, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα Κρήτη. Σωστή οργάνωση θέλει και όλα γίνονται!

Κατερινάκι πολύ όμορφη η φωτό που έβαλες..Πολύ πολύ τρυφερή!!! Φτου φτου μαμά και κορούλα!!!!!

Ναταλάκι μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου! Πώς τα πάτε με το θηλασμό;; Έπιασε στήθος ο μικρός;;

Νάνσυ τέλεια τα νέα σου από το γιατρό! Σε 3 εβδομάδες;;; Έφτασε ο καιρός και για σένα! Με το καλόοοο!!!

Μπεμπούλα σε 4 εβδομάδες εσύ;;; Σε λίγο καιρό θα έχουμε όλες γεννήσει!

Αριάδνη και τα δικά σου νέα είναι μια χαρά! Πήρε και θέση το μωράκι σου!

Πασχαλιτσάκι μου ευκαιρία να ξεκουραστείς που θα πάρουν τα πεθερικά το αγοράκι σου! Κοιμήσου με την ψυχή σου!

Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!αχ μη μιλατε για το στηθος γιατι εγω ημουν απο τις ατυχες!!καποτε ηταν ωραιο στητο εβγαινα κ χωρις σουτιεν το καλοκαιρι με καποια φορεματακια..μετα την κορη μου ηρθε η μεγαλη πτωση..κ τωρα στα διδυμα εχουν μεγαλωσει παλι αλλα με τοσο βαρος παλι πεσμενα ειναι..κ σκεφτομαι ποσο χειροτερα θα γινουν..αφου δεν μου αρεσει να με βλεπω καθολου κ λεω συνεχεια του αντρα μου για ανορθωση...τουλαχιστον καταλαβαινει οτι νοιωθω ασχημα για εμενα κ οχι για τους αλλους..αλλα αμα χρειαζεται να μπει στην ανορθωση σιλικονη δεν υπαρχει περιπτωση να κανω τιποτα με ολα αυτα που εχω τραβηξει με το στηθος μου..

κ τρελενομαι οταν ακουω καποιεσ να λενε επειδη θηλασες εγινε ετσι η δεν θηλαζω για να μην πεσει το στηθος μου..η πτωση δεν γινεται σε ολες τις γυναικες αλλα κ παλι δεν φταιει ο θηλασμος φταει η εγκυμοσυνη..επομενως θηλασεις δεν θηλασεις εαν ειναι να πεσει κ το στηθος εχει μεγαλωσει ποσα νουμερα θα πεσει..κ μαλιστα λενε οτι με το θηλασμο επανερχεται σιγα σιγα στο φυσιολογικο μεγεθος κ μπορε να μη πεσει βεβαια σε εμενα δε συναιβει κατι τετοιο..

λια μου κ εμενα η παιδιατρος δε με αφηνε να φυγω με τη σαντυ αλλα ηταν χειμωνας..κ τωρα εαν τη ρωτησω οχι θα μου πει αλλα εχω κ αλλο ενα παιδακι που εχει κ αυτο αναγκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σας ειπα με επιασε κ η μεση..κ αντε να με αφησει τωρα..με τσιγκλαγε απο προχθες αλλα σημερα ειμαι πολυ χειροτερα..περπεταω σαν τις γριες..εκανε κ την εξυπναδα ο αντρας μου κ αδιασε στο σαλονι ενα τεραστιο κουτι με παιχνιδια μινιατουρες να παιξει η μικρη..ειπε θα τα μαζεψει..αλλα πηγε για υπνο κ το μαζεψε ο μαλ...ας κ εγινα χειροτερα..καθε φορα το ιδιο μου κανει κ γινομαι τουρμπο!!αλλα μιλαμε για παρα πολυ παιχνιδι πως να τα αφησω ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koukles mou.. emeis kathomaste sto mpalkonaki pou exei ligi drosoula k o mikroulis mou koimatai...

ariadni mia xara ta nea sou min stenaxwriesai gia ta kila tha parei grigora varos k meta pou tha vgei...

anthi mou ta pame kalutera me ton thilasmo k den exw idiaitero provlima siga siga prosarmozete...

nansy mou katse ksekourasou k ase ta mazemata tha paiksei k allo i mikri k otan erthei o antras sou valton na ta mazepsei autos...

ama se epiase k i mesi ksapla....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βυζουμπες. :D

Πως παει,εχετε παρει βραση ή οχι ακομα?Εγω εχω χυσει κουβαδες ιδρωτα,και τελικα το ανοιξα το ρημαδι το α/κ.Δεν θελω να το ανοιγω πολυ,για το μικρο.

Τελικα δεν θα παμε Κρητη.Ειναι λιγο ριψοκινδυνο με τοσο μικρο μωρακι σε μερος που δεν εχει ουτε φαρμακειο ουτε τιποτα.Ειναι και πολλα τα εξοδα για τα εισιτηρια με αυτοκινητο.Δεν πειραζει.

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκουμε ενα μερος που να ειναι καλα να παμε με μωρο,να μην ειναι πανω απο 2-3 ωρες με το αυτοκινητο.

Βοηθηστε,προτεινετε τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e ontos tha itan ligo talaipwria gia gton mikrouli na pate kriti to thimamai persi pou piga kourastikame emeis sto karavi den tha kourastei to mikro?

twra gia to pou na pas den mporw na se voithisw den kserw ta meri stin athina...

emeis pantws skeftomaste ama pane ta petherika mou diakopes pou pigainoun kathe xrono se ena cambing stin xalkidiki leme na pame k emeis toulaxiston gia ena duimero wste na mporoume na afinoume k ton mikro gia ligo k na kanoume emeis kanena mpanaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...