Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

nene na sou zisei koukla mou kalotuxo k gero na einai.. den peirazei i talaipwria twra exeis tin mpempa agkalitsa k ola ksexniountai...

pasxalaki ti na pw upomoni mexri na fugei...

elena auta pou perigrafeis peripou ta exoume k emeis kapoies fores mou eipe i paidiatros oti den einai kolikoi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια φουσκωτά και ξεφούσκωτα :D . Εμείς χτες είχαμε πονάκια και δεν κοιμηθήκαμε καλά. Τρελό ξενύχτι. Έλενα κι εμείς τα ίδια έχουμε αλλά όχι συχνά ευτυχώς γιατί τα αγοράκια έχουν πιο πολλούς και έντονους κολικούς. Δεν πειράζει όμως είχαμε καιρό να ξενυχτίσουμε και ήταν και Σαββατόβραδο ήθελε το χρυσούλι μου να με ξενυχτίσει :D . Και τώρα κλαίει στον ύπνο του αλλά δεν τον ξυπνάω γιατί κρατάει δευτερόλεπτα και μετά κοιμάται. Χτες από τον ανάστατο ύπνο που έκανα έβλεπα εφιάλτες. Κοριτσάκια τον χειρότερο εφιάλτη της ζωής μου αφού ούτε να το λέω δεν θέλω. Είδα ότι ήρθαν και μου είπαν ότι κάτι έπαθε το μωράκι μου και πέθανε!! :shock::cry::cry::cry: Και ούρλιαζα στο όνειρό μου. Τέσπα ας τ'αφήσουμε να πάει το κωλοόνειρο.

Lil τέλεια τα νέα. Να σας ζήσει ο μπέμπης καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς. Καλή προσαρμογή στο σπίτι.

Το ίδιο κι εσύ Νενέ μας. Και όταν γυρίσεις θα περιμένουμε την ιστορία σου. Κι εσένα Lil.

Ελενα εσύ την έχεις μέσα στα πόδια σου την θάλασσα. Εγώ πρέπει να διανύσω και 40 λεπτά απόσταση για να βουτήξω. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ και τώρα αλλά έτσι κι αλλιώς την Πέμπτη σαραντίζω. Άσε που δεν με βλέπω ούτε το επόμενο σουκου να πηγαίνω για μπάνιο γιατί θα αρχίσουν οι επισκέψεις. Αν πάρει όμως άδεια ο καλός μου από την παρ'άλλη βδομάδα θα πάμε σίγουρα και μεσοβδόμαδα.

Κορίτσια για πείτε μυστικά και πατέντες για άνετο θηλασμό έξω. Εγώ έχω συνηθίσει το ξαπλωτό τώρα και να δω πως θα τον θηλάζω έξω. Εγώ σίγουρα θα ντρέπομαι μπροστά σε κόσμο αλλά ελπίζω με ένα σεντονάκι ή στην τελική και στο αυτοκίνητο αν δω ότι κολίομαι περισσότερο.

Έλενα καλά κάνεις και φυλάς γαλατάκι από τώρα αλλά να ξέρεις ότι δεν είναι το ίδιο με το φρέσκο αλλά σίγουρα είναι καλύτερο από το ξένο γάλα.

Κατερινάκι να ζήσετε πάντα ευτυχισμένη με τα παιδάκια σας αυτό έξω και αυτό προς το παρόν μέσα στην κοιλιά.

Αλέκα και Νάνσυ να σας ζήσουν οι μπουμπούκες σας οι Σάντες :lol::lol:

Κι εγώ βάζω κλιματιστικό γιατί με την ζέστη νομίζω ότι υποφέρει χειρότερα το μωράκι μου.

Τα μεμε σας είναι ζεστά γιατί ακόμα δεν έχουν ρυθμιστεί :D . Έτσι ήταν και μένα πριν λίγο καιρό. Ζεστά και πονούσαν από το πρήξιμο. Τώρα όσες ώρες και να κοιμηθεί ο μπέμπης είναι μια χαρά.

Έλενα τα 2 πακέτα των 108 τεμαχίων (2χ54) βγαίνουν 45 ευρώ δηλαδή 45 δια 216 πάνες 0,20 λεπτά η πάνα. Όταν ψώνισα εγώ είχαν νομίζω 12 λίρες και τώρα έχουν 13,96 λίρες. Το άμαζον έτσι κάνει αλλάζει ανα τακτά χρονικά διαστήματα τις τιμές είτε προς τα κάτω είτε προς τα πάνω. Το 54αρι ο σκλαβενίτης το έχει περίπου 12 ευρώ όπου 4τεμάχια βγαίνουν 48 ευρώ και γλυτώνεις μόνο 3 ευρώ αν όμως είναι πιο ακριβά στο σουπερ μάρκετ που τα παίρνεις συμφέρει και πάλι.

Μπεμπουλα αφού θα κάνεις καισαρική τι σε νοιάζει αν κολλήσεις κολλήσεις κάτι. Αυτό ισχύει μόνο για αυτές που κάνουν φυσιολογικό τοκετό. Με την καισαρική δεν επηρεάζεται το μωρό και να κολλήσεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!

ελενακι να σου ζησει η κορουλα σου!δε πειραζει που ταλαιπωρηθηκες,αρκει που πηγαν ολα καλα κ το μωρακι σου ειναι καλα!!περιμενουμε νεα!

πολυ ζεστη κ σημερα,δε μπορω αυτη τη κλεισουρα με τον κλιματισμο,ειμαι συνεχεια ετοιμη να βαλω τα κλαματα,μου λειπουν οι αντρες μου πολυ.ελενα μου 2 εβδομαδες θα ειμαι εδω.

χθες το βραδυ με αναζητουσε κ το μωρακι μου..

πασχαλιτσακι μου συμφωνω απολυτα με αυτα που λες για τον φιλο σας..ελεος..κ εγω ετσι ειμαι,το σπιτι μου ειναι ανοιχτο κ θα σκιστω αλλα μου τη σπαει η αγενεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα μωακια σας κοριτσακια!!!!Να ειναι γερά και χαρουμενα!Σας περιμενουμε!

Ποιες ειναι τωρα οι επομενες?

Δεν προλαβαινω να γραψω πολλα.ΦΙΛΟΥΡΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

σημερα πηγαμε θαλασσα!!μονο τα ποδια εβαλα μεσα..πολυ ζεστη ηταν..η μπεμπα ηταν αψογη!!την θηλασα μια φορα στο τριωρο που ημασταν εκει κ το υπολοιπο κοιμοταν!!!εβαλα ενα σεντονακι απο πανω μου για να μην φαινονται τα μεμε μας..φορουσα το μαγιο απο πανω μπας κ μαυρισω!! ;);) αλλα αν δεν μπεις ολοκληρη μεσα να αλμυριστεις που να μαυρισεις! :( δεν πειραζει,τον αλλο μηνα! :)

post-16169-13873939490467_thumb.jpg

post-16169-13873939490527_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Pali pigame paraliaka gia kafedaki.

O antras mou kai h mama mou ekanan mpanio, egw apo makria ti blepw akoma.

Delphinaki kai egw auto lew, an de mpeis olokliri, egw oute ta podia den bazw twra giati tha thelw na mpw. Tha kanw upomoni alles 20 meres. Kai emena h mpempa apsogi, simera tin taisa akribws prin fugoume kai koimotan sti thalassa oli tin wra!

Este mou kai egw eixa ena thema prin gennisw gia to an tha thilazw eksw....alla twra pou mou etuxe kai den itan kai sxediasmeno giati eixa bgalei gala, apla den itan arketo, giati den iksera kiolas poso gala pinei to mwro mou afou thilazw kai den tou exw dwsei mpoukali, omws me ena sentonaki apo panw, pou oute kan fainotan to mwro, den mou fanike toso asximo...kai fantasou oti oute to katalabe kai kaneis...fantasou oti h serbitora mou kanei "ma giati eiste skepasmeni kruwnete?" kai tis lew oxi alla exw to mwro apo katw!! :lol:

Oso gia tis panes kai edw 12 eurw tis pernw, opote den tha tis paraggeilw telika.

Este tragiko einai to oneiro pou eides.

Aurio epitelous pame giatrouli na doume kai poso baros peirame!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παλι καλα που πατε εστω μια βολτα στη θαλασσα κ εχετε γενησει κιολας,οποτε απο μερα σε μερα θα κανετε μπανακι.εμεις του αυγουστου ειμαστε χειροτερα απο αυτη την αποψη αλλα κ γενικα με τη ζεστη..

σκεφτομουν τη νανσυ,χθες νομιζω ηταν να κανει τον μεγαλο υπερηχο που ελεγε..

αποψε το βραδυ ειναι το χειροτερο νομιζω απο αποψη ζεστης,δε κουνιεται φυλλο,αχ δεν αντεχω αλλο..σιχαινομαι τον χειμωνα αλλα κ αυτη τη ζεστη την σιχαινομαι.

η μπεμπουλα κουνιεται παρα πολυ απο χθες κ νιωθω οτι μεγαλωσε αποτομα κ η κοιλια μου νομιζω οτι θα σκιστει. :D

απο αυριο θα μενω κ στη γιαγια μου οπου δεν εχει ιντερνετ οποτε οποτε ερχομαι στους γονεις μου θα μπαινω,μην ανησυχησετε αν δε μπαινω.αλλωστε αν συμβει κατι εχω καποια τηλ καποιων κοριτσιων.

εφαγα κ κατι σουβλακια τωρα κ θα σκασω.παντως θα ηθελα ενα παγωτακι αλλα δε τρωω,εφτιαξε η μαμα μου αυτο το γλυκο με το ζελε την κρεμα κ τα σαβαγιαρ αν το ξερετε κ το εχω ξεσκισει.πολυ δροσερο γλυκο κ ωραιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά τι κανετε, σημερα εχω λιώσει απο τη ζέστη και λεει ετσι θα παει ολη η βδομαδα....το κλιματιστικό δουλευει συνεχεια,

πήγαμε το πρωι για μπανιο την μικρή, εγώ δεν βουτηξα τους εβλεπα απο μακρυα και παλι πολύ ζέστη...

Σας ευχαριστώ πολύ ολες και για τις ευχες σας να ειστε και εσεις ευτυχισμενες με τους αντρες σας!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ελενα πολύ καλα το σκεφτηκες να φτιαξεις τραπεζα γαλατος. Δες μεσα στη μερα ποτε τρωει πιο αραια και βγαζε λιγο με το θηλαστρο. Ποσες ωρες θα δουλευεις και θα λειπεις οταν αρχισεις τα μαθηματα? Σε ρωταω γιατι αν την υπολοιπη μερα και νυχτα την θηλαζεις δεν θα σου κοπει το γαλα απλά θα ρυθμιστει στις νεες συνθηκες δυο τρεις μερες μεχρι να προσαρμοστει το στηθος θα ειναι δυσκολα και μετα θα εισαι οκ. Θα εχεις την δυνατοτητα να αντλεις οταν λειπεις?

Αλεκα να χαιρεσαι την κορουλα σου, πάντα ευτυχισμένη. :ymparty:

Ανθή μου να ζησετε και εσεις ευτυχισμενοι, να χαιρεστε τον Πανουλη και με το καλο να ερθει και η φραουλιτσα να ολοκληρώσει την ευτυχια σας!!!!! :x

Ελένη μου να σου ζησει το κοριτσακι σου, καλοτυχη γερη και ευτυχισμένη!!!! [smilie=blob6.gif] Να την καμαρώνετε και εσυ καλή λοχεια και καλους θηλασμους.

Βικακι υπομονη θα περασουν γρηγορα οι δυο βδομαδες και θα εχεις παλι τους αντρες σου παρεα, απολαυσε την ξεκουραση που θα εχεις αυτες τις μερες αφου θα σε φροντιζουν οι δικοι σου.

Σταυρουλα για θηλασμο εξω μπορει να σε βολεψουν οι μπλουζες θηλασμου, βγαινει μονο η θηλη οπου οταν εχεις το μωρακι εκει δεν φαινεται τιποτα.

Ο μικρος πολύ κλωτσια μου ριχνει τώρα και ποναω λετε να κατεβαινει προς τα κατω :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου!!! Εμείς άκόμα διακοπούλες.Πόσο χαίρομαι που βλέπω τον Πάνο μου να χαίρεται τόοοοσο πολύ!!! Πόσο συγχύζομαι που δεν κάνω μπανάκια ενώ οι υπόλοιποι χαίρονται τη θάλασσα..Πολύ κυκλοθυμική έχω καταντήσει :evil::evil::evil::evil: Κατά τα άλλα δεν κάνει πολλή ζέστη εδώ. Έχει και αεράκι και είναι όμορφα.

Ελενάκι μου έτσι ακριβώς είμαι κι εγώ με το στομάχι :?:?:? Η φραουλίτσα μέχρι και την τελευταία φορά είχε κάτω το κεφαλάκι της αλλά δεν είχε εμπεδωθεί στη λεκάνη..Παρόλ'αυτά δεινοπαθώ όταν τρώω :?:?:? Είναι πολύυυυ μικρούλα ακόμα η μπεμπούλα σου και είναι πολύ λογικό να έχετε δύσκολα βράδια μέχρι να φτιάξει προγραμματάκι..

Ελένη να σου ζήσει η κορούλα σου!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!!!

Κατερινάκι μου κι εσύ από μακριά την είδες τη θάλασσα ε;; Μα δεν είναι πολύυυυ σπαστικό;;;;;Χάρηκε η Αγγελικούλα σου;;;

Πασχαλιτσάκι ήρθε ο φίλος του άντρα σου;; Μπαστακώθηκε τελικά;;;;

Σταυρούλα φρικτό το όνειρο που είδες....Παλιοεφιάλτης :evil::evil::evil::evil::evil: Σαραντίζετε σε λίγο ε;; Άντε να αρχίσετε τις βολτούλες!!!

Μαράκι και στην παραλία η πριγκίπισσα;;;;; Ποιος τη χάρη της :lol::lol::lol::lol::lol: !!!!! Καλά κάνεις και βγαίνετε βολτούλες! Δεν παλεύεται η κλεισούρα :?:?:?:?:?

Βικάκι είναι μακριά το χωριό στο οποίο βρίσκονται οι άντρες σου;;; Αν είναι μέχρι 2 με 2,5 ώρες γιατί δεν πας κι εσύ λίγο να χαλαρώσεις;;;;

Αυτά και για σήμερα! Συγνώμη αν ξέχασα κάποια αλλά τέτοια ώρα χαζεύω από τη νύστα :?:?:?

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ. Βλέπω όλες πλησιάζετε τις παραλίες αλλά δεν βουτάτε ε? Θα είμαι η πρώτη που θα βουτήξει? Αχχχχ το περιμένω πως και πως. Εμείς λέμε να αφήσουμε πίσω το μωρό στην γιαγιά και στον παππού γιατί είναι και 40 λεπτά απόσταση και δεν θέλω να τον εξαντλήσω από τώρα. Εδώ ο παιδίατρος μας είπε να μην τον πάμε ούτε τον Αύγουστο τόσο μακριά παρόλο που θα έχουμε κλείσει τους 2 μήνες+ ζωής. Αυτός ο παιδίατρος λίγο υπερβολικός μου φαίνεται γι'αυτό και δεν θα τον ακούσω και θα τον πάω σίγουρα τον Αύγουστο παραλία. Παραλιακά βολτούλα θα πάμε αλλά οι κοντινές δεν έχουν καθαρά νερά και δεν βουτάμε εκεί. Άλλωστε έχω ανάγκη να μείνω και λίγο μόνη με τον αντρούλη μου. Εμένα εκτός από την ζέστη με έχουν ταράξει και τα κουνούπια. Χτες παρόλο που είχα και αντικουνουπικό υγρό μέσα στο δωμάτιο και πάλι με τσίμπαγαν τα άτιμα.

Αυτά από μένα πάω να την ξαπλάρω λίγο. Φιλούρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, den antexo allo, polu zesti exei kai den fusaei katholou! exthes ti misi mera tin perasa kanontas ntouz!!!! kai tora tha mpo pali mpas kai drososto ligo! eipan 5 bofor gia simera ante na doume!!!

nansoula kai alekaki na xaireste ta koritsakia sas...

nansy perimenoume ta nea sou ;)

este mou kapou diavasa oti an kolliseis kapoio mikrobio mporei na prokalesei prooro toketo giauto fobamai! den ksero bebea an isxiei...

bikaki mou upomoni koritsaki mou, tha perasoun oi meres grigora...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΝΕΝΕ Κ ΛΙΛ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΤΕ!!

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 2100!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ!!Ο ΓΙΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΛΛΑ Η ΚΟΡΗ ΕΜΕΙΝΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ Κ ΤΟ ΕΡΙΞΕ ΣΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ!! :lol::lol: .ΟΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΕΛΕΙ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ 30ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ!!

Κ ΑΦΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΜΕ ΛΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ!!!ΜΙΑ Κ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!Κ ΕΚΑΝ Κ ΘΑΛΑΣΣΑ Κ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!Κ ΤΟ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ ΠΟΥ ΧΕ!!ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΩ!!ΑΠΛΑ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟ Κ ΜΕ ΒΡΗΚΕ Ο ΗΛΙΟΣ ΛΙΓΟ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ!

ΤΑ ΜΩΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2600.ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 200ΓΡΑΜ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

nansy mia xara ta nea sou mpravo ante ligo emeine na deis ta mwrakia sou.. kala ekanes k ekanes mpanaki na to euxaristitheis ...

maraki ti kala egw parakalaw ton antra mou na vgaloume eksw ton mikro k den dexete me tpt exw varethei den paleuetai allo i kleisoura k i zesti...

xthes pali vgika voltoula...

k egw den kserw ama tha mporesw na thilasw eksw tha doume...

k emena i giatros mou eipe na min ton pame thalassa alla k egw skeftomai teli augoustou na pame na kanoume k emeis kanena mpanaki..

anthi mou xronia sas polla na eiste eutuxismeni me ta paidakia sas panta..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου και κοιλιτσες μου και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Αντε να περασει με το καλο η εβδομαδα να παω στη Βέροια και να περιμενω να ερθει και η δικη μου μαγικη ωρα που θα γεννησω την νεραιδουλα μου :D:D:D:D:D . Μακαρι να μπορουσα να το αποφυγω το να παω απο τοσο νωρις περα και να αφησω το σπιτακι μου και την ανεση μου αλλα δεν θελω να ρισκαρω καταστασεις..... ουτως η αλλως απο βδομαδα εχουμε γιατρουλη μιας και μπαινω στο μηνα μου, οποτε θα πηγαινα στη βεροια. Αναλογα με το πως θα ειναι η μικρη θα κανονισουμε και το χειρουργειο και πολυ πιθανο να μου πει ο γιατρος ελα σε μια εβδομαδα να σε ξαναδω. Θα πρεπει να κανω και τις αιματολογικες και οτι αλλη εξεταση μου πει, οποτε δεν λεει στην κατασταση μου και με τον πριγκιπα (Ασε και τη ζεστη!!!!) να ειμαι στους δρομους περα-δωθε....... Το μονο που με στεναχωρει ειναι το οτι τα πεθερικα μου θα πουνε να παρουνε στο εξοχικο τον πριγκιπα για να με ξεκουρασουν και να μη ζεσταινεται και το μωρο και δεν θα τον βλεπω καθημερινα (εχουν σπιτι στο βουνο σε ενα χωριο κανενα 20λεπτο απο τη βεροια).

Ας ειναι ...... υπομονη και επειδη δεν θελω να μαλωσω μαζι τους, μιας και αν πω οχι θα μαλωσουμε (αυτοι απο τωρα κανουν σχεδια που θα κοιμαται ο μικρος, τον πηραν ρουχα, εσωρουχα, παιχνιδια.....) θα τον αφησω να παει και οσο πιο συχνα μπορω να παω και εγω.

Κατα τ' αλλα καλα, εδω δεν δεινοπαθησαμε απο τη ζεστη το βραδυ. Τη μερα καποιες ωρες καιμε το κλιματιστικο και ειμαστε καλα δοξα τω θεο.

Ο φιλος ηρθε και την κοπανησε κατα τις 4,30 οποτε απλα χασαμε τον μεσημεριανο μας υπνο. Εφαγε και τα σουβλακια του και μια χαρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΝΑνσουλα μια χαρα τα μωρακια σου. Μπραβο να γλυκουλια μου. Αντε λιγος καιρος εμεινε για εσενα...σιγα σιγα θα παιρνουμε σειρα και εμεις του Αυγουστου. Βεβαια ειμαι σιγουρη οτι οσο και να ζοριζομαστε τωρα θα λεμε αργοτερα "καλα ηταν στην κοιλια, εξω ειναι πιο δυσκολα!!!!".

Σας ζηλευω εσας που κανετε μπανακια.... εστω που πατε βολτα στην παραλια. Ειδικα οι ηδη μανουλες φετος θα την απολαυσουν οσο να πεις. Εμεις οι πιο τελευταιες την χανουμε........

Εμενα ρε κοριτσια η δικια μου δεν πιστευω να εχει γυρισει ακομη..... νιωθω το κεφαλι της πανω δεξια κοντα στα πλευρα μου και τον πωπο της κανω αριστερα. Και ειδικα αν εχει λοξιγκα ή κλωτσαει τα χτυπηματα ειναι κατω.... οχι οτι με νοιαζει πλεον μιας και παμε για καισαρικη αλλα θα ηθελα να νιωσω και εγω πως ειναι να εχεις το μωρο αναποδα!!!!!!

Τελικα ειμαι σχεδον αποφασισμενη να κανω τα βλαστοκυτταρα της μπεμπας δωρεα στη δημοσια τραπεζα. Το εψαξα αρκετα το θεμα και ειδα οτι ειναι λιγακι ψευτικο ολο αυτο που μας υποσχονται οι ιδιωτικες εταιριες.......... οποια μπορει να μου δωσει οποιαδηποτε πληροφορια για το παπανικολαου (εκει γινεται η φυλαξη) θα με βοηθησει.

Αυτα για την ωρα. Παω να φαω πρωινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλαημερουδια σας για καντε μου μια γρηγορη ενημερωση γεννησε η νενε μας??? ποτε και πως και που??? παω να βυζαξω και επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι μου και να γυρισει τι σε νοιαζει αφου απο ολου θα βγει!!!!!!!!!!!!!!

ναμαι παλι ηταν χεσμενος τελικα.... εμεις καθε μερα βγαινουμε με το μικρο και το θηλαζω με σεντονακι μια χαρα και πριν απο λιγο ηρθαμε σπιτι γιατι πηγαμε σουπερμαρκετ τον εβαλα στο κουνελο και ηταν μια χαρα και εκανα και τα ψωνια μου με την ησυχια μου!!!

οσο για τη θαλασσα θελω να παω ετσι και αλλιως καθαριζω απο τα λοχεια αλλα σκεφτομαι το ραμμα μου που δεν εχει πεσει ακομη... παντως αν βρω ευκαιρια μεχρι να παω δουλεια να παω και το μικρο μπανιο θα τον παω κανενα απογευματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλη εβδομάδα να έχουμε!!!!!!

Χθες το βράδυ έκανα χάλια ύπνο, καταρχήν είχα συσπασεις και ξυπναγα, κατα τις 3 ξύπνησε και η μικρη και με φώναζε και σηκώθηκα μερικές φορές για να την δω και επειδη δεν άντεχα τα περα δωθε την πήραμε τελικα στο δικο μας κρεβάτι, κλείσαμε το κλιματιστικο για να μην την χτυπάει αλλα δεν υπήρχε περίπτωση να κοιμηθω απο τη ζέστη και τελικα κατα τις 5 αναψαμε πάλι το κλιματιστικο και καταφερα να κοιμηθω μέχρι τις 8 παρα καλα.

Σήμερα λέω να ασχοληθώ λίγο με το σπίτι έχει δουλιτσες αλλα λίγες σήμερα λίγες αυριο θα το κάνω που θα μου παει, είναι και η ζέστη απο το πρωι αφορητη :evil:

Νανσυ μια χαρα τα νεα απο το ντόπλερ, πλησιάζουν οι μέρες που θα έχεις τα διδυμακια σου αγκαλια, έκανες και το μπανακι σου μπράβο.

Άντε Ναταλια να βγείτε και εσείς τελικα καμία βόλτα με τον μικρούλη, περιμένεις να σαραντησει?

Κατερίνα κοντευεις και εσυ αφου θα προγραμματιστεί και για πιο νωρίς δεν θα αργήσεις να δεις την νεραιδουλα σου.

Αλέκα όλο βόλτες είστε, πολυ καλα κανείς αφου θα γυρίσεις και γρήγορα στη δουλεια, ποτε ξεκινάς?

Άντε σας αφήνω να κάνω καμία δουλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou gluka ti kanete??

Simera eimai polu xaroumeni giati pigame giatrouli!

To eixa agxos...me eixan agxwsei kapoia atoma (de lew twra edw) oti den tha xortainei me to gala mou

kai mexri na paw stin paidiatro na doume an pernei baros den eimaste sigouroi an xortainei kai kati tetoia!

H giatros mas eipe oti kai xortainei kai ikanopoieitai afou pirame parapanw apto kanoniko baros! Exoume parei 750 grammaria!! Psilwsame kai 1.5 ponto! Kai ola kala, mou efuge ena agxos!

Oso gia ta ponakia otan trwei, Maximaki eixes dikio, den einai kolikoi, einai enteriko, mou eipe na kopsw to ageladino gala kai na pinw mono katsikisio giati kati sto ageladino ta peirazei, de thumamai pws to pe.

Auta ta nea mas...kai simera edw poluuuu zesti!

Bikaki sumfwnw m'auto pou eipes, de mou aresei katholou to kruo alla kai auti h zesti se skotwnei!

Bikaki oti einai steile mnm an den exeis internet! Na se rwtisw, esu giati den piges me tous antres sou??

Egw pantos ekana mpania sti thalassa mexri mia mera prin gennisw.

Kagouraki wraia pou pigate thalassa! Giati den ekanes mpanio? Den einai toso kathari ekei??

Oso gia auto pou les gia to gala, den tha mporw na thilazw meta apo 4 mines giati tha arxisw mia farmakeutiki agwgi gia ena allo problima ugeias pou exw kai enw mou eixe pei o giatros na to kanw molis gennisw tou zitisa egw na to kanw ligo argotera gia na thilasw. Mou eipe to polu 3-4 mines. Opote tha to trabiksw oso mporw kai tha bgalw kai oso mporw gia na exw gia 1-2 mines meta, toulaxiston na ftasei 5-6 minwn me to gala mou. An den itan auti h agwgi sti mesi pou prepei na kanw den to suzitaw katholou oti tha ekana ta panta gia na to thilazw oso pio polu mporw kai as douleua.

Anthouli se katalabainw me to fagito...kai egw pernousa duskola me auto to thema eidika ton teleutaio mina.

Kala mono egw ekana mpania mexri tin teleutaia mera??? Sas akouw oles kai lete gia ta mpania!! Egw opws eipa kai prin mia mera prin gennisw kolumpousa!

Nancy teleia ta nea sas!!!! Kai ekanes kai mpanio xairomai polu! Einai h megaliteri euxaristisi gia mia egkuo na kanei mpanio mesa stin tosi zesti!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Bale ligi bepanthol an exeis kaei ligaki!!

Este tha eisai h prwti lexwna pou tha kanei mpanio! Alla kai gw me blepw polu suntoma, molis mou epitrepsei o giatros tha pigainw kathimerina!! Hdi exw kanei panw apo 20 alla egkuos...xwris koilia kanena! :lol:

Mpempoula kai esu konteueis! Bre an se afinei o giatros kane kai su kanena mpanaki!

Pasxalitsaki kai egw dwrea ta ekana, alla prepei na pareis thl na sou steiloun to kit kai tis odigies giati tha perimeneis kai stin grammi gia na to sikwsoun kanena 20lepto.

Aleka emena mou to ebgale to ramma mia ebdomada meta. Kai h tomi fainetai mono mia grammoula. Egw perimenw na teleiwsoun ta loxeia kai na kanw test pap gia na kanw meta tis bouties mou.

Kagouraki upomoni ligo emeine kai gia sena!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, είστε καλά?

Ελένη μου, να σου ζήσει η μπεμπούλα, θα περιμενουμε νέα σου εναγωνίως όταν γυρίσετε σπίτι και τακτοποιηθείτε!

Νάνσυ, τέλεια τα νέα απο τα διδυμάκια σου και καλά έκανες και ευχαριστήθηκες το μπανάκι σου!

Βίκυ και γώ μια απο τα ίδια, ήρθα Πάτρα και έφυγε ό άντρας μου και είμαι να σκάσω. Βαριέμαι ήδη, δεν πήρα και αυτοκίνητο και άστα να πάνε. Το πρωι πήγα με τη μάνα μου σουπερ μαρκετ για να περάσει η ώρα :lol: Το μόνο καλό είναι ότι έχουμε σπίτια πάνω κάτω γιατί δεν θα την πάλευα να είμαστε 24 ωρες το 24ωρο μαζί.

Μου φαίνεται θα το ρίξω στον ύπνο για να μου περνάει η ώρα...

Το απόγευμα έχω γιατρό και μου είχε πει ότι θα με δει και απο κάτω...Θα σας πω νέα το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουμπες μου?!

Ολα καλα βλεπω πανε σε ολες.Δοξα το θεο.

Νανσουλι πολυ χαρηκα με τα τσιπιρικια σου!Πηρανε και τα κιλακια τους ,οποτε δεν θα ανυσηχεις πια γι'αυτο.

Εμεις λεγαμε χτες να το τολμησουμε και να παμε το μικρο μια καροτσαδα στο αλσος στο Περιστερι.Αλλα προεκυψε δουλεια και δεν πηγαμε τελικα.Η αληθεια ειναι οτι θα ημουν λιγο αγχωμενη.Αν θα ειναι ανετα στο καροτσι,αν θα κρυωνει,αν θα ζεσταινεται,αν θα κλαιει.

Ρε κοριτσια,εμεις που λεμε να παμε μεσα Αυγουστου με τον μικρο στην Κρητη,σ'ενα χωριο(συγγενεις),μηπως σκεφτομαστε βλακειες?Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι μηπως τοβ κουρασει το ταξιδι με το καραβι,και μετα η διαδρομη μεχρι κατω.Αλλα εχουμε α/κ στο αυτοκινητο.Θα κανουμε και καμια σταση.Αλλα εκει θα εχουμε την ωραια την καθαρη τη θαλασσιτσα,θα εχουμε και καποιον να κραταει το μικρο αν χρειαστει.Αλλα στο χωριο δεν εχει ιατρικο κεντρο.

Ο μικρος τοτε θα ειναι 2 μηνων.Μηπως θα ειναι πολυ ταλαιπωρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΡΑ ΤΙ ΘΕΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ;;;ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ Κ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!ΒΡΕ ΘΕΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΤΑ ΕΧΑΣΕΣ ΟΛΑ ΤΑΚΙΛΑ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...