Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

κ εγω νενε οταν πηγα να γεννησω την κορη μου με προκληση 40 κ 3 απο οτι θυμαμαι, δεν ειχα καθολου πονακια ουτε συσπασεις ουτε τιποτα κ ολα πηγα τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Πααααααααααααααααλι ειμαι χαλια...... με ξαναπιασε ο πονοκεφαλος, ο πονος ανανακλα στο ματι :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: . Ισως ειμαι ετσι χαλια επειδη εχει και πολυ ζεστη εδω σημερα, για τα δικα μας δεδομενα.

Ελενακι μου κανε αυτο που νιωθεις κοπελα μου..... οτι σε κανει να νιωθεις σιγουρια.....περιμενουμε να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα :D:D:D:D:D

Σεν εχω κουραγιο να σχολιασω τιποτα αλλο :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη πάντως νομίζω ότι πρέπει να κανεις ό,τι σε συμβούλεψε ο γιατρός. Εκτός και θέλεις να περιμένεις και να περάσει και το σκ, αν και κατά τη γνώμη μου, πάλι μέσα στην αγωνία θα είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα εγώ έχω πάρει κάτι μαντηλάκια της chicco και το καθαρίζω επιτόπου το στήθος.

Βικάκι υπομονή. Δεν μπορείς τουλάχιστον να πας για λίγες μέρες? Μεγειά τα πραγματάκια σας.

Νενε όλα καλά να πάνε εύχομαι. Συμφωνώ με την Αριάδνη να κάνεις ότι σε συμβούλεψε ο γιατρός σου. Εμένα όταν σπάσανε τα νερά είχα και αίμα, όχι σκούρο κόκκινο αλλά ροζέ.

Όντως έχουν χαθεί κάποιες κοπέλες. Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά. H Elena_C έχει καιρό να μας γράψει.

Σήμερα έχει αφόρητη ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!ελενη μου η γνωμη να πας αυριο..αφου σε ψαχουλεψε κ δεν εχεις πονακια,μονο το υποθετο θα σε φερει πονους..εκτος αν εχεις να κανεις τιποτα αυριο..το σαββατο θα γεννησεις αν μπεις αυριο το βραδυ..το οτι ειναι ψηλα θα βοηθησει να περπατησεις μες την νυχτα για να κατεβει το μωρο..να σου πω παραδειγμα δικο μου που ειχα χοντρο κ σκληρο τραχηλο παρολο που με ψαχουλεψε 2 φορες..κ μαλιστα στην δευτερη με πονεσε πολυ..την πεμπτη στις 8 παρα το απογευμα με εβαλαν υποθετο..οι πονοι ξεκινησαν μετα απο καμια ωρα κ μες στην νυχτα εγιναν πιο πολυ..περπατουσα για να κατεβει η μπεμπα κ οταν πονουσα σταματουσα κ κρατιομουν απο τον αντρα μου..κατα τις 3ις κουραστικα..με εβαλαν μεσα κ εγιναν ακομα πιο δυνατοι..απο διαστολη τιποτα..ηταν 1 διαστολη 2μερες πριν..κατα τις 5 το πρωι μαθαινω οτι δεν θα μου κανουν τιποτα για να μη με κουρασουν κ καλα.. στις 7:30 το πρωι ηρθε ο γιατρος με βλεπει κ μου βαζουν κ αλλο υποθετο και ορο για να δυναμωσουν πιο πολυ..στις 10:40βγηκε η μπεμπα κ χωρις επισκλιριδιο..φωναζα να μου κανουν γιατι δεν αντεχα αλλα δεν προλαβαν..εσπασαν τα νερα μου,το οποιο ειναι διαφανες με ροζ κ βγηκε αμεσως..ενιωθα σαν καψιμο οταν ηταν το κεφαλακι στο νουνακι..νομιζα οτι με εβαζαν φωτια απο κατω..οποτε ελενη μου πηγαινε αυριο το βραδυ κ το σαββατο καλη μου θα εχετε το μωρακι σας αγκαλιτσα!!!!!αν ημουν με τον γιατρο μου,δεν θα με αφηνε τοσες ωρες να ποναω!!σου ευχομαι οτι καλυτερο κ με το καλο να κρατησεις το μωρο σου στην αγκαλια σου.. τηλ εχεις δωσει σε καμια απο τα κοριτσια?αν θελεις στειλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nene μου καταλαβαινω την αγωνια σου!!!

Εφοσον σου ειπε ο γιατρος οτι, μια μερα πανω κατω δεν προκειται να αλλαξει κατι εγω θα πηγαινα αυριο, να τελειωνω!

ΚΑΛΗ ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΝΕΝΕ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!! %%-%%-%%-%%-%%-

Τα νεα μου......

Πηγαμε στο γιατρο το απογευμα ο μπεμπης ειναι 3050γρ. Μου φασινεται οτι δεν παιρνει αλλο βαρος....αφου τις τελευταιες 8 μερες πηρε 60γρ.

Εχει ανεβει και εμενα πιο ψηλα και δεν ελπιζουμε πια σε φ.τ.

Μου λεει λοιπον.... καισαρικη αυριο πρωι!!

Του λεω οτι ειμαι απροετοιμαστη τελειως, μου ηρθε πολυ ξαφνικο! :o

Τωρα το κανονισαμε με ραντεβου την Τριτη το πρωι!!!!!

Εφτασε και για μενα ο καιρος, δεν το πιστευω ακομα οτι θα γινω μανουλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nενεδάκι μου θα μας φερεις το πρωτο μωρακι Ιουλιου!!Με το καλο γλυκουλα,με λίγους πονους και γρηγορα σου ευχομαι!

Το Λενιω οντως το χασαμε για λιγο.Ισως να μην προλαβαινει.Αυριο ελπιζω να μας πει νεα της.

Αλεκα εγω που βαζω την purelan στις θηλες,δεν θελει ξεβγαλμα πριν.Θα σε βολεψει και ειναι πολυ καλη(κατα τη δικη μου γνωμη).

Εμεις ανυπομονουμε να παμε αυριο στην παιδιατρο να μας λυσει και τις αποριες.Βασικα θα τον παω μονη μου,και στην αγκαλιτσα,αφου ειναι απεναντι.Αλλα σκεφτομαι μην τον πιασει πεινα εκει και αρχισει το πανηγυρι!Γιατι το καλο μου το παιδι ειναι σαν τον Εγκελαδο,δεν σε προειδοποιει,ξεκιναει κατευθειαν τις φωνες.Και ειναι και βραχνο το πουλι μου..

Αυριο γινεται 20 ημερων,και οσο σκεφτομαι οτι εχουμε αααλλο τοσο μεχρι να 40ισει!Μου φαινεται αιωνας!Και νοιωθω σα να γεννησα μηνες πριν!

Βικακι νομιζω πως καλυτερα να πας με τον αντρουλη και το παιδακι σου.Τι νοημα εχει να εισαι μονη σου ,και παλι θα αγχωνεσαι μη συμβει τιποτα.Και θα εχεις κι εξτρα ''φορτιση''που θα σου λειπουν.Θα βαριεσαι κιολας.Πηγαινε να δροσιστεις και λιγο.

Δεν θυμαμαι πολλα απ'οσα ειπατε,μπαινοβγαινω απο το πρωι,οταν με αφηνει ο μικρος,αλλα δεν προλαβαινω,μετα τα ξεχναω κι εχουν παλιωσει κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου....... αυτος ο πονοκεφαλος παει και ερχεται!!!!!! Εδω και καμια ωριτσα ειμαι σαν να μην ειχα ημικρανια εδω και 2 μερες :):):):):) Ελπιζω να μη με ξαναπιασει αυριο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Νενε μου και εγω δεν ηθελα να στο πω αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να να πας αυριο και με το καλο να γεννησεις το μωρακι σας :D:D:D:D:D:D . Εγω στη θεση σου αυτο θα εκανα, δεν θα αλλαξει τιποτα φανταζομαι, μονο η υπομονη σου θα εξαντληθει και η αγωνια σου θα φτασει στα υψη.

Με το καλο γλυκια μου να γεννησεις και να μας ενημερωσεις για τα ευχαριστα οσο πιο γρηγορα γινεται. Θα περιμενουμε με γλυκια αγωνια και ανυπομονησια :P:P:P:P:P:P

Λιλακι μου καλο εφτασε και η δικη σου η μερα που θα παρεις τον μπουμπουκο σας αγκαλιτσα. Μια χαρα ειναι τα κιλακια του. Εγω αν στις 37 εβδομαδες εχω τετοιο βαρος θα πω να μου την παρει και δεν θα περιμενω να κλεισω τις 38.

Μηπως ξερει καμια σας ποσο βαρος περνουν τα μωρακια στον 8ο μηνα και στον ενατο/ ανα εβδοαμδα?

Ευχαριστα τα νεα σας και χαιρομαι πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις δουλειές καταφερνω και μπαίνω αργά τις τελευταίες μέρες, τελειώσαμε με τα αυτοκόλλητα στο δωμάτιο αυριο θα τα φωτογραφισω και θα τα βάλω να τα δείτε.

Βικακι και εγω θα σου έλεγα να πας δυο βδομάδες δεν είναι μεγάλο διάστημα και δεν έχεις μπει στον 9o ακόμα, βέβαια το βασικό είναι να νιώθεις εσυ καλύτερα και να μην σε φάει το άγχος, μάλλον δεν σε βοήθησα και πολυ.

Ελένη έφυγα εκείνη την ώρα και δεν σου απάντησα, το πιο σημαντικο είναι να πας με καλη ψυχολογία και θετική σκέψη ότι όλα θα πανε καλα. Μην σκεφτεσαι αν θα ταλαιπωρηθεις να σκέφτεσαι μόνο ότι ότι και να γίνει σε λίγες ώρες θα έχεις την μικρούλα σου αγκαλιτσα. Στο ότι είναι ακόμα ψηλά θα βοηθήσει και το περπάτημα που λεει και το Μαρακι,επίσης απο όσο ξέρω όταν αρχίσουν οι πόνοι το μωρακι κατεβαίνει και περνει και την σωστή θέση για την έξοδο. Ο γιατρος σου είπε ότι η διαδικασία είναι χρονοβόρα και έτσι είναι αλλα δεν μπορείς να ξέρεις απο τώρα πως θα αντιδράσει το σώμα σου. Εύχομαι το καλύτερο και θα περιμένουμε νεα σου.

Λια ο μπεμπακος σου έχει μια χαρα βάρος, πάντως πολυ απότομα στο είπε πάμε αυριο....Καλύτερα την Τρίτη, άντε τα πρώτα μωρακια του Ιουλίου είναι έτοιμα να γνωρίσουν τις μανουλες τους.

Κατερίνα περαστικα αυτός ο πονοκέφαλος δεν λέει να σε αφήσει.

Αμαλία να μας πεις και εσυ νεα απο τον παιδιατρο αυριο.

Καληνύχτα ομορφουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια μου....Αποφασισα.....Θα παω σημερα,ολοι εχουν(αντρας,mammy) την ιδια συμφωνη γνωμη με σας.Θα παω αργα το βραδυ,κατα τις 12.00,μου το προτεινε ο γιατρος για να μην χρεωθω την Παρασκευη.Σημερα θα κανω φροντιδα.Θα ερθει και νωρις ο αντρας μου απο τη δουλεια,θα πλυνει το αμαξι,θα ξεκουραστουμε,θα ερθουν και κατι φιλες μου για καφεδακι ...Πω πω δεν μπορω να το πιστεψω....

Εχω ενα γουρι που φορω στο λαιμο,ξερετε αν το βγαζουν????

Ευχαριστω για την υποστηριξη απο ολες Εστε,Λιλ,Αριαδνη,Κατερινα,Μαρακι,Πασχαλιτσακι,Λια,Νανσυ.....και ολες οσες ξεχασα.....Θα ξαναμπω και θα σας γραψω...

Αν θυμηθειτε καμια συμβουλη εδω ειμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, polu zesti exei pali simera :evil:

nene mou t'apofasises? kala ekanes koritsaki mou ;) me to kalo na kratiseis grigora to moraki sou stin agkalia sou ;) ksekourasou kala simera, pigaine kai kamia bolta.

pasxalitsaki apo oti mou eipe o giatros ston 8o pairnoun 200gr tin ebd. gia ta diduma einai 150-200

kai ston 9o 250gr.

kangaroo oraia teleiosate. ante na mas baleis fotografies na doume ;)

lil mou aurio sou eipe? etsi apla :? tha eisai i deuteri sti lista iouliou ;) me to kalo koritsaki mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες σας :):):):)

Ελενακι μου νομιζω οτι πηρες την πιο σωστη αποφαση. Βεβαια για εμενα σωστη ειναι αυτη που σε κανει εσενα πρωτα να νιωθεις καλα και ασφαλης συμφωνα παντα με την καθοδηγηση του γιατρουλη σου. Αντε κοπελα μου με το καλο να γεννησεις το μωρακι σας, με εναν πονο και θα περιμενουμε τα νεα σου. Ελπιζω να εχεις το τηλεφωνο απο καποια απο τις κοπελες εδω μεσα και να ενημερωθουμε οσο γινεται γρηγοροτερα :):):):):):)

Καγκουρακι μου με γεια σας. Περιμενουμε φωτογραφιες ;);););)

Μπεμπουλα ευχαριστω για τις πληροφοριες. Μου κολλησε η ιδεα οτι με τις συσπασεις δεν θα μεγαλωσει επαρκως η μπεμπουλα μου. ΕΠισης αρχισα να σκεφτομαι οτι μπορει να γερναει ο πλακουντας μου και να μην το ξερω :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o . Νομιζω οτι αρχισα να το χανω σιγα σιγα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελπιζω να ειναι απορροια της ημικρανιας :P:P:P:P

Χτινακι μου σ΄ευχαριστουμε για τις ευχες σου :D:D:D:D . Χαιρομαι που δεν μας ξεχνας, ουτε εμεις σε εχουμε ξεχασει. Σε φιλω πολυ πολυ γλυκα.

Σημερα μετα απο 1 εβδομαδα τρελης καουρας και 2 ημερων ημικρανιας κοιμηθηκα σαν πουλακι (λεμε τωρα......!!). Ευτυχως δεν ποναω. Παω να αποχαιρετησω τη μαμα μου, φευγει σημερα και θα ξαναρθει την Κυριακη με τον ανηψουλη μου για να φυγουμε ολοι μαζι σε 1 εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

simeras eimai polu xaroumeni giati ksupnisa meta apo polles meres me prismeno to stuthos kai na uperxilizei elpizw na sunexisoume etsi k na min meiwthei pali... k omikroulis mou efage mia xara k twra koimithike...

alla me stenaxwrise ligo pou me ekane emetouli xthes k simera pali i paidiatros pou pira xthes mou eipe den einai tpt k den peirazei...

nene ante kouklamou me to kalo k me ena pono euxomai ola kala tha pane pires swsti apofasi den uparxei ligos na perimeneis k allo... i sumbouli mou einai na eisai oso to dunaton pio xalari k na min anxwnese den einai tpt... k egw elega oti tha eimai mes to anxos alla telika imoun polu anaisthiti ekeini tin wra afou eixa arxisei k na variemai kapoia fasi mexri na arxisoun oi ponoi... evlepa pou vgazan alla mwrakia k egw pou piga apo tin protes imoun akoma ekei k variomoun...emena den mou tin evgalan tin alusiditsa pou forousa sto laimo...

lil mou polu apotomo akoustike ee pame aurio k mena otan mou eipe pote mpenoume epatha sok ekeini tin stigmi den to perimena...ante me to kalo kouklitsa mou k esu grigora na kratisete ta mwrakia sas agkalia...

katerinaki perimenoume foto....

pasxalaki mou pali se epiasan oi fobies sou mia xara einai i mpempa sou den exei tpt k oute tha pathei min vazeis sunexei to kako sto mualo sou...

lia perimenoume ta nea sou apo ton paidiatro...

ax k emena aiwnas mou fainete pote tha perasoun oi meres..

alitheia ta loxeia sas teleiwsan?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και φουσκωκοιλιτσες μου!

Ο μικρος με τρελανε ολη νυχτα στις κλωτσιες, δεν κοιμαμαι καθολου καλα (-|

Πασχαλιτσακι θα ξεκουραστηκες καπως που κοιμηθηκες φανταζομαι..

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας γλυκουλες!!! :D

χριστινακι ευχαριστουμε που δεν μας ξεχνας :x Περιμενουμε και τα δικα σου ευχαριστα να το γιορτασουμε!

Κατερινακι ναι, καλυτερα την Τριτη, αλλωστε ο γιατρος μου θα εφευγε ταξιδι το σ/κ και θα γυριζε Δευτερα εχει δικο του μαιευτηριο στο εξωτερικο.

Ναταλακι χαιρομαι που εισαι καλυτερα,μακαρι να περασουν οι μερες ετσι και να ηρεμισεις!

Νενε καλα εκανες1 Ξεκουρασου σημερα....Τα μικρα μας θα εχουν 3 μερες διαφορα :D

Εκτος απροοπτου μαλλον βλεπω να ειμαι 2η τον Ιουλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλιτσα μου χαιρομαι που ηρεμησες :):):):) . Να ξερεις οτι ακομη το στηθος σου δεν εχει συνηθισει την παραγωγη και δεν την εχει προσαρμοσει στις αναγκες του μπουμπουκου σου, γι αυτο και το νιωθεις καποιες φορες αδειο και αλλες γεματο. Μετα το 2μηνο αρχιζει και συνηθιζει, οποτε ολα καλα θα πανε ετσι γλυκουλα μου???

Οσο για τον εμετουλη ολα τα μωρακια βγαζουν γουλιτσες. Μπορει να τρωει λαιμαργα, να μην ρευεται σωστα, να εχει λιγη παλλιλδρομηση...... ολα ειναι φυσιολογικα. Πηγατε σε αλλο γιατρο?

Ναι ρε γμτ με επιασαν οι φοβοι ρε γμτ, επειδη και ο πριγκιπακος δεν μεγαλωνε οσο επρεπε αρχισα να φοβαμαι οτι το ιδιο θα παθει και η νεραιδουλα μου. Αντε να περασει ο καιρος να παω στο γιατρο να μου πει οτι ειναι ολα καλα :):):)

Εμενα τα λοχεια μου περασαν αφου σαραντησα. Κρατησαν περιπου 50 μερες. Βεβαια μην φανταστεις οτι ετρεχε το αιμα ολον αυτον τον καιρο, εκτος απο τις 5-6 πρωτες μερες μετα ειχα πολυ λιγη ροη αλλα αργησα να καθαρισω. Απ 'οτι μου ειχανε πει οταν κανεις καισαρικη αργεις περισσοτερο, επειδη ειναι χειρουργειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα. Άντε άντε περιμένουμε το πρώτο μωράκι του Ιουλίου που μάλλον θα είναι της Νενε. Άντε να πέφτουν πάλι τα στοιχήματα :lol::lol: Νενέ μου με το καλό να πάνε όλα καλά σήμερα να πιάσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.

Lil μου κι εσύ την Τρίτη με την σειρά σου να πάνε όλα καλά και να επικοινωνήσεις μαζί μας.

Lia εμένα η μαία μου είπε ότι καλό είναι να ξεβγάζουμε με μία βρεγμένη γαζούλα και την Purelan.

Nene Μου εγώ φορούσα ένα στο χέρι στον καρπό και δεν μου το βγάλανε. Αν είναι κόσμημα θα στο βγάλουν μάλλον εμένα ήταν κομποσκήνι από την Παναγία της Τήνου.

Χριστινάκι μας κι εμείς δεν σε ξεχνάμε. Όταν έχεις ευχάριστα νέα να μας ενημερώσεις οπωσδήποτε. Περιμένουμε με αγωνία. Φιλάκια πολλά.

Ναταλία πολύ χαίρομαι που όλα πήγανε καλά. Είδες που ανησυχούσες προσπάθησε να χαλαρώσεις τώρα. Ο εμετός είναι κάτι αναμενόμενο αφού τα οργανάκια από τα μωράκια μας δεν είναι ώριμα ακόμα σαν τα δικά μας.

Τα λόχεια ποια είναι βρε κορίτσια? Το αίμα? ΑΝ ναι εμένα μου σταμάτησε το αίμα αλλά καμιά φορά έχω λίγο ροζ και βάζω σερβιετάκι. Πιστεύω από την ερχόμενη Πέμπτη που σαραντίζω να παίξει και σεξάκι. Αμην παναγία μου. Θα πάρω σήμερα και τον γιατρό να ρωτήσω συγκεκριμένα πότε μπορώ και για την θάλασσα πότε μπορώ να κάνω μπάνιο. Ανυπομονώ να βουτήξω στην θάλασσα. Αλήθεια κάπου άκουσα ότι αν κάνεις μπάνιο στην θάλασσα σου κόβεται το γάλα, ισχύει? :roll: Περίεργο μου φαίνεται. :roll:

Πασχαλιτσάκι χαλάρωσε καλέ γιατί τόσο άγχος. Γι'αυτό μάλλον σε έπιασε πονοκέφαλος από το πολύ άγχος. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtinaki euxaristoume polu, euxomai suntoma na mas anakoinoseis oti eisai egkuos ;)

pasxalitsaki min agxonesai ola kala tha einai kai tha exei megalosei i neraidoula sou :) 50meres sou kratisan :o:o den thelooooooooooooooooooooooo toso!!! edo otan eixa periodo mou kratouse 4 meres kai pathaina krisi, tora 50meres tha frikaro teleiosssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα,είστε καλά?

Ελένη, καλά έκανες και το αποφάσισες, αύριο μάλλον με το καλό θα έχεις στην αγκαλιά σου την μπεμπούλα!Να προσέχεις και να είσαι όσο το δυνατόν πιο ήρεμη!Και περιμένουμε να μας ενημερώσεις, όποτε μπορέσεις!

Λίλ, απότομο σου ήρθε, ε?Τρίτη λοιπόν!!Μπράβο με το καλό και όλα να πάνε καλά!

Ναταλίτσα, μπράβο,ελπίζω όλα να πάνε καλά απο δω και πέρα με το θηλασμό!

Εγώ θα βάψω σήμερα τα μαλλιά μου για να αναεωθώ λιγάκι και γιατί μετά δύσκολο το βλέπω.

Κατερίνα, εμένα σε 2 βδομάδες η μπέμπα πήρε 600 γρ., μου έκανε εν΄τυπωση, τώρα θα δούμε αυτή τη βδομάδα αν θα έχει πάρει και πόσο.Καταλαβαίνω τά άγχη σου γιατί και γω τρώω κάτι σοβαρά κολλήματα και μου γίνονται εμμονες :(

Θα τα πούμε και μετά, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!!!

Ζεσταινομαι και νυστάζω νιωθω λες και δεν εχω ξυπνησει και παλι δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα σημερα, ευτυχώς μου εφτιαξε η μαμα μου γεμιστα χθες και τωρα θα τα βαλω να τα ψησω.

Ελενη ολα καλά θα ειναι χαλαρωσε σημερα και ετοιμασου για την ωραιοτερη στιγμη στη ζωή σου!!!!

Κατερινα μην κανεις τετοιες σκεψεις ολα πανε μια χαρα οι συσπασεις ειναι φυσιολογικες απολαυσε την εγκυμοσυνη σου οσο μπορεις!

Ναταλια χαιρομαι που σημερα εισαι καλυτερα θα δεις με υπομονη και θεληση θα τα καταφερεις, αν εισαι εσυ καλα ολα γινονται. Λοχεια και εγω θυμαμαι ειχα πανω απο σαραντα μερες οχι καμια φοβερη ροή, μετα τις πρωτες μερες λιγο ροζ εβλεπα, με μικρο σερβιετακι ημουνα και αλλες μερες δεν ειχα τιποτα και αλλες μερες αυτο το λιγο, ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός.

Λια εισαι η επομενη λογικα μετα την Ελενη τι ωραια περνουμε σειρα του Ιουλιου!!

Σταυρουλα αυτο με το γαλα και την θαλασσα καπου το εχω ξαναδιαβασει αλλα πρεπει να ειναι μυθος, εγώ που θηλαζα τη μικρη εκανα κανονικά μπανια στα θαλασσα αλλα ηταν 7-8 μηνών τοτε και δεν ειδα καποια διαφορα και απο 10 μηνών την πηγαινα κολυμβητηριο οπου εμπαινα μαζι της στην πισινα και παλι δεν ειδα διαφορα.

Παω να βγαλω τις φωτογραφιες και να τις βαλω να τις δειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου ευχαριστω για τις ευχες φιλακια στο μπεμπη!!

Αριαδνη μου σε ευχαριστω γλυκια μου , με το καλο κοντευεις και εσυ!!

Καλα θα κανεις να ανανεωθεις τωρα που μπορεις, σιγουρα γινεται πιο δυσκολο μετα.

Κατερινακι ωραιο το δωματιο και κουκλα η μικρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!Κ ΟΧΙ ΑΝΓΧΟΣ!!!!!ΑΝΤΕ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ!!

ΚΑΓΚΟΥΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΣΑΝΤΥ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Η ΜΠΑΛΕΤΟ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑ..ΙΣΧΥΕΙ;ΜΟΥ ΠΕ Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΛΟΧΕΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΩΛΙΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!ΧΑΧΑΚ ΘΗΛΑΖΑ ΚΙΟΛΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΥΡΙΟ Κ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΨΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΨΩ..

ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελοοο!

Ναταλιιι!!!Αρχισαν να τρεχουν οι βρυσουλες σου??Τελεια!!Βαζε τον να ρουφαει συχνα γιατι ετσι αυξανεται η παραγωγη.Και μην ξανα αγχωθεις για το θεμα ε..

Εμενα τα λοχεια συνεχιζουν,αν και μπορει καποιες μερες να εχω λιγακι,καποιες καθολου.Εγω νομιζα πως με την καισαρικη κρατανε λιγοτερο επειδη σε καθαριζουν καλυτερα μεσα.Δεν ξερω αν ισχυει βεβαια.

Και φυσικα μην εμπιστευεστε ποτε τον θηλασμο για μεθοδο αντισυλληψης.

Νανσυ τοσο γρηγορα σου ηρθε περιοδος??Νομιζα πως περνει κι αλλο καιρο.Δηλαδη είχες λόχεια κι εκανες και ωορρηξια?? :o

Λετε αν ειναι κρυο το νερο της θαλασσας να σταματησει να τρεχει το γάλα?Και αν καθομαστε στη ζεστη υπαρχει περιπτωση να ''κοψει''??? :shock::?:roll:

Αν ηταν ετσι ολες η μαμαδες που θηλασαν για πολυ καιθρο τι σκατα εκαναν?Δεν εβγαιναν ποτε απο το σπιτι?Δεν ζουσαν?

Εγω αλλη απορια εχω,οταν θηλαζουμε δεν εχουμε καλη λιπανση κατω απ'οτι ξερω.Δεν θα εχουμε δυσκολία στη συνευρεση ;);) ?? Για πειτε εμπειρες μάνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΧΕΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΜΥΑΡΗ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΜΩΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΜΟΥ ΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.Κ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΕΓΚΥΟΣ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΕΓΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΑ Κ Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ..ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΑΛΑΓΕ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ..

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΚΟΒΕΤΕ..ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΜΠΑΝΙΟ :lol::lol: ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...