Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Η ΕΛΕΝΑ ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ Κ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΙΚΗ Κ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

ΝΤΕΛΦΙΝΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΟ ΤΗΛ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΣ ΕΣΤΕΙΛΑ Κ ΜΗΝΥΜΑ Κ ΕΠΙΜΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΚΟ!ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.2 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ;

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙΣ;ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κοριτσακια μου γυρισα, ειχα βγει το πρωι να πληρώσω κατι λογαριασμους, πηγα και απο το κεπ για να κανω αιτηση για ληξιαρχική πραξη γαμου και πιστοποιητικό οικογενειακης καταστασης για να μην τρεχω τελευταια στιγμή και πήρα και δυο σουτιεν θηλασμου απο το στοκ του mothercare γιατι δυο που ειχα απο την Αγγελική ηταν πολύ χαλια. Τα πήρα σε θαλασσι χρωμα για τον μπεμπακο μου :)

Βλέπω πήραμε φορα σημερα, πολλά εχω να διαβασω.....

Ναταλια και Αντωνια αν βρεχουν αρκετες πανες και κοιμουνται τρωνε καλά αν δεν χορταιναν θα γκρινιαζαν και θα ηθελαν κι αλλο. Μερα με την μερα αλλάζουν οι χρονοι που κάθονται στο στηθος γιατι αλλάζει και η συσταση του γάλατος ειναι πλεον πιο λιπαρο απο το πρωτογαλα των πρώτων ημερών και χορταινουν πιο γρηγορα.

Αντωνια ελπιζω να αλλαξουν πολύ γρηγορα τα πραγματα με την μικρή και να δει τον μπεμπακο θετικά, ειναι κατι που και μενα με προβληματιζει γιατι δεν εχω ιδεα πως θα αντιδρασει τωρα ειναι στην κοιλια και του τις ριχνει κανονικά. Να της τονιζεις πραγματα που μπορει να κανει ενω το μωρακι ειναι μικρο και δεν μπορει ή αν της λες να σε βοηθαει...παντως πρεπει να βρεις λιγο χρονο να τον περνατε μονο οι δυο σας μεσα στην ημερα. Ετσι λενε οι ειδικοι τώρα στην πραξη δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι!

Αλεκα ανα τετραωρο φοβερος ο μικρός και στην φώτο ειναι ενα κουκλι!!!!

Ναταλια μονο μια φορα ξυπνησε, μια χαρα χορταινει ο μικρός.

beboula εξαρταται για το γαλα αν τα βαζεις και τα δυο στο στηθος θα σου αυξησουν την παραγωγή και μπορει και να φτανει, συμπλήρωμα και ποιο οτι σου πει ο παιδιατρος.

Νάνσυ καλυτερα μακρυμανικα για το φθινοπωρο να παρεις.

Λια και εγω μπορώ να πω οτι δεν καταλαβα ποτε γυρισε, μονο ενα βραδυ ηταν ιδιαιτερα κινητικός και ενιωθα και κατι χτυπηματακια χαμηλα αλλά επειδη ολες τις υπολοιπες φορές ενιωθα τα ιφια χτυπηματα δεν ημουν τοσο αισιοφοξη αλλα τελικα εκει που ήταν κεφαλι τωρα ειναι ποδια. Τώρα εγω υπολογιζω οτι αλλαζω μηνα με βασει την ΠΗΤ οποτε αφου εχω ΠΗΤ 20/07 τωρα στις 20 μπηκα στον 9ο, τελευταια περιοδο ειχα 20/10 και με μικροτερο κυκλο που εβγαινε ΠΗΤ 23/07 αλλα απο την αυχενική μας ειχε βγει τρεις μερες μεγαλυτερος και κρατησαμε αυτο.

Λια και Αριαδνη θα γυρισουν και τα δικά σας!!!! Ειμαι σιγουρη οτι την επομενη φορα που θα τα δειτε θα ειναι με το κεφαλακι κάτω!!!!

Αμαλια καλως μας ηρθες να χαιρεσαι το φαγανουλικο μωρακι σου, περιμενουμε την εμεπειρια σου, σημασια παντως εχει που ειστε και οι δυο καλά!!

Μαρακι τι κουκλιτσα που ειναι η πριγκιπισσα σου!!! Φοβερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και κατι ακομα, ενα ενα τα θυμάμαι...

οσες φτιαξατε τωρα προσφατα βαλιτσα δεν λετε τι εχετε βαλει να τσεκαρω μην εχω ξεχασει τιποτα γιατι απο βδομαδα λεω να την ετοιμασω και να την κλεισω.

Αλεκα οταν βρεις χρονο να φτιαξεις την λιστα βαλε με οτι θα δουμε τον μπεμπακο παλι στις 04/07 σε δυο βδομάδες δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανγκουρο πιτζαμακια νυχτικιες ρομπιτσα για τις βολτες στο νοσοκομειο σουτιεν θηλασμου πετσετεσ εαν συχαινεσαι του νοσοκομειο καλυντικα(σαμπουαν αφρολουτρο μαλακτικη ξυραφι αποσμητικο σφουγγαρι κρεμα για θηλες κτλ)εχτρα σερβιετες παντοφλες επιθεματα στηθους ενδυση εξοδου εαν δεν θεσ να βαλεις αυτα που θα πας βρακακια μιασ χρησης(που εγω ακομα δεν εχω παρει αν κ στη κορη μου μου εφτασαν αυτα που μου χαν δωσει στο μητερα,εγω θα παρω κ πιστολακι γιατι του νοσοκομειου καιει μαζουτ :lol::lol: καθως κ αυτα που θα παρεις για το μωρο πανακια αγκαλιας κ μικρα για τις γουλιτσες κ ρουχαλακια εξοδου εαν γεννας σε ιδιωτικο σε δημοσιο χρειαζονται πολλα περισσοτερα που ξερει η αλεκα.δεν θυμαμαι τι αλλο εγω την εχω φτιαξει μονο το πιστολακι ειναι να βαλω τελευταια στιγμη.των μωρων δεν εχω φτιαξει γιατι εαν γεννησω προωρα δε θα χρειαστω τιποτα στο νοσοκομειο γιατι δε θα τα εχω στο δωματιο.. :(:(

εαν φτασω 35η θα φτιαξω..απλα δεν θελω να το γκατεμιασω φτιαχνοντας τη τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου,ειμαι χεσμενη πανω μου διοτι νομιζω οτι η ειμαι η επομενη εγω .Δεν πιστευα οτι θα γεννουσε ηΕλενα τοσο γρηγορα και μετα η Νατασα....Να φανταστειτε απεφευγα να γραψω χθες για αυτο το λογο...\

Νανσουλα μου,οι αποψεις για τη λογοθεραπεια απο τοσο νωρις ειναι διφορουμενες...(προσωπικα απ αυτα που μου εχεις πει δεν πιστευω οτι το κοριτσακι εχει θεμα απλα πρεπει να λυθει.....).Επιπροσθετα πιστευω οτι κατω απο 4 ετων δεν χρειαζεται λογοθεραπευτη ενα παιδι.Αυτη λεω ειναι η προσωπικη μου αποψη ....Εχω μια πολυ καλη παιδοψυχολογο και πολυ καλο (ανθρωπο) πανω απ όλα.Ειναι στη Ν.Φιλαδελφεια.Σου γραφω τα τηλ μου 2106654919,6987222293.(ειδες επιασε το κολπο με τον αντρουλη σου!!!)

Kατερινακι μου γλυκο,ειδες που γυρισε ο πασακας σου???????Ημουν σιγουρη.Το ιδιο ισχυει και για σενα Lil,θα γυρισει σιγουρα....

Καλε delphinaki ti μωρο ειναι αυτο?????μεγαλο......,να σου ζησει η πριγκιπεσσα.

Alekaki moy,ο κολοκυθας-Πετρος ειναι γλυκας,τι κωλαρινι ειναι αυτο...

Aνθη μου,μια χαρα εισαι....ανεβα..

Τελος σημερα πηγα στο Ιασω απο αμνιακο μια χαρα,πλακουντας επισης....Και'' γιγαντισσα μου'' εφθασε στα 2713....

Λετε ρε κοριτσια ανα φαω ολο το μηνα να φθασει τα 3????

Delphine ti ιστορια ειναι αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκιιι αχουυυ τι γλυκιά μπεμπούλαααα. Να σου ζήσει και πάλι. Πρόσεχε μην έχεις τόσο κοντά το κινητό στη μπέμπα.

Νατάσα να σου ζήσει και σένα το μωράκι σου.

Λια αμ πως να μην είναι χνουδωτός με τόσες καούρες αγάπη μου :lol::lol: .

Ναταλία περιμένουμε και από τον δικό σου Στρατούλη φωτογραφίες.

Αλέκα βυζανιάρικα και πανέμορφα γιατί είναι η Αφροδίτη στους Διδυμους μην το ξεχνάμε αυτό. Κουκλιά βγήκαν τα μωράκια μας.

Εμένα ενώ κοιμάται αρκετές ώρες έχω ένα θέμα. Κλαίει και κάνει διάφορους ήχους μέσα στον ύπνο του και έτσι ξυπνάω κι εγώ για να τσεκάρω αν όλα είναι καλά. Σήμερα μου ξύπνησε πολλές φορές με έντονο κλάμα τον πήρα αγκαλιά και αποκοιμήθηκε πάλι. Τι να είναι τώρα αυτό? Βλέπει εφιάλτες ή πονάει? :roll:

Η Βίκη ούτε στο facebook έχει γράψει κάτι. Περίεργο. :roll:

Νάνσυ εγώ δεν του βάζω ρούχα αλλά κάποια που δοκιμάσαμε από αυτά που του είχα πάρει είναι μεγάλα ακόμα. Πιστεύω μέχρι να σαραντήσουμε να του κάνουν κάποια αλλά γενικότερα δεν με νοιάζει να τον αφήνω και με τα φανελάκια. Το πολύ πολύ να του κοτσάρω πάνω από το φανελάκι και μία σαλοπέτα τζιν και τέλος. Καλά η σαλοπέτα που του πήρα είναι σαν παντελόνι τεράστια χαχαχαα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια να σας ζησουν τα μωρακια σας παντα γερα δυνατα κ καλοτυχα να ειναι και οι υπολιπες με ενα πονο , να χαρειτε τα μωρακια σας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia me pianei poli anxos me ton thilasmo fovamai min pathei to stithos tpt k anusixo pou den trwei kala k pou den mporei na parei tin thili mou....tha sas valw fwto k apo to krevati k tou stratouli mou molis vrw to kalwdio tis fwtografikis...

aleka mou xthes to pirame.....

aleka k maraki einai kouklakia etsi mproumita...

lia mou na sou zisei k pali min stenaxwriesai koukla mou afou ola pigan kala perimenoume tin empeiria sou otan niwseis k esu kala...

natasa logika exeis gennisei na sou zisei kopela mou...

simera evgala k tin gaza apo tin tomi k niwthw perierga...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim και εμενα δεν πιανει καλα την θηλη μου κ στεναχωριεμαι αλλα δεν μπορω να κανω κατι.τρωει πολυ λιγο απο στηθος κ το υπολοιπο συμπληρωμα.το εχω συζητησει με την παιδιατρο κ μου ειπε να καταληξω σε θηλαστρο.απλα το παλευω λιγο ακομα μονη μου πριν το παρω.ο γιατρος μου μου ειπε οσο μπορω να κανω θηλασμο κ να μην παρω θηλαστρο,γιατι κ αυτο θα χρειαζεται αποστειρωσεις κλπ κ στο τελος θα βαρεθω κ θα καταληξω παλι σε ξενο γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ ευχαριστω κρέμα για τις θηλες δεν έχω πάρει ακόμα όλα τα αλλα τα έχω συγκεντρώσει, α και έξτρα σερβιετες την πρώτη φορα δεν είχα παρει μου είχαν φτάσει αυτες που δίνουν στο μαιευτήριο αλλα θα πάρω απο τώρα για τις πρώτες μέρες στο σπίτι.

Ελένη μάλλον είσαι η επόμενη μην αγχωνεσαι να είσαι χαλαρή και όλα θα γίνουν και θα πανε καλα. Οσο για το βάρος αποκλίσεις πάντα υπάρχουν εμενα στην κόρη μου 37 εβδομαδες ο υπέροχος την έβγαζε 2700 και στις 39 2900 και τελικα γεννήθηκε 2650.

Ναταλια βάζει τον μικρούλη σου στο στήθος και προσπάθησε να στο αδειάζει. Λογικα τώρα σου κατέβηκε το πολυ γάλα και γιαυτο το νιώθεις πιο βαρύ, αν ο μικρός βρέχει 7-8 πάνες την μέρα τρώει μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια τα καταφερα!λοιπόν να μας ζήσουν τα καινουρια μωρακια απτο ποστακι!όλα να πανε καλα κοριτσάρες και ναμαστε εδω να συνεχισουμε να λυνουμε τις αποριες μας!και γω δεν σας εχω γραψει την εμπειρια του τοκετου!θα σας γραψω λιαν συντομως!

με το θηλασμο τα καταφερνω δοξα το θεο μια χαρα και η μπεμπα μπορω να πω δεν κλαιει πολυ!αυριο το πρωι θα παμε παιδιατρο!για να δουμε εχουμε παρει βαρος?!οπως ειπε και η kangaroo αλλαζουμε πανα 7-8 την ημερα στανταρ αλλα το αγχος υπαρχει!θηλαζω αποκλειστικα γιαυτο αγχωνομαι!

αλεκα και μενα τα λοχεια σχεδον εχουν σταματησει!με μικρα σερβιετακια τη βγαζω!ευτυχως γιατι η ζεστη ειναι αφορητη!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Μαρία, η μπεμπούλα σου ειναι μια ζωγραφιά, όπως και ο Πέτρος της Αλέκας.

Ελένη σου έστειλα μην για το fb. Τα κιλά της μπέμπας σου τέλεια! Μακάρι και η δική μου να ακολουθήσει ανοδική πορεία!

Kikitsa χαίρομαι που πηγαίνουν όλα καλά.

Ναταλία,πιστεύω να τα πηγαίνεις καλύτερα κάθε μέρα.Οι πρωτομανούλες είμαστε πολύ ψαρωμένες... :oops:

Εμας ήρθε το καρότσι και έχω ξετρελαθεί.Τα έχει όλα, ακόμα και ομπρέλα, αδιάβροχο κάλυμμα, τσάντα, ποδόσακο, τα οποία νόμιζα ότι δεν θα τα χει.

Και νομίζω ότι τώρα τα έχω τελειώσει όλα, απλά ίσως πάρω ακόμα ένα νυχτικό. Πάντως ένα τελευταίο σίδερο μου έμεινε και φτιάχνω βαλίτσα.

Beboula, στείλε δεν είναι κακό και μενα μου έχει κάνει εντύπωση. Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou se oses den prolava na steilw pm na sas zisoun ta mwrakia sas na einai gera kai tyxera sth zwi tous kiesies na ta xareite opws epithimeite :) na ta apolaysete oso perissotero mporeite zoulikseta roufikseta dwste tous oso perissotero agapi exete mesa sas kai mhn akoute ayto to klassiko"to kakomathaineis..."ta mwrakia theloun agapi kai mono agapi kiapoti exw katalavei toso kairo pou sas gnwrizw exete mpolika apothemata ;) sas filw oles na exete kali loxeia kai kalous thilasmous :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε καλά;; Οι μέρες μου κυλούν ήρεμα και χωρίς πολλά νεύρα..Βοηθούν πολύ οι βόλτες και γι' αυτό όταν πρώτα ο Θεός γεννήσω δεν υπάρχει περίπτωση να βγούμε όταν σαραντίσω..Κατ' αρχάς στις 40 μέρες επιστρέφω στη δουλειά και έπειτα ο Πάνος είναι παιδάκι και έχει ανάγκες.

Νατάσα να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Κατερινάκι μου είδες που γύρισε ο μπέμπαρος;;; Όλα τέλεια λοιπόν!!!! Όσο για τα κιλάκια του, ΦΟΒΕΡΟΣ!

ΛΙΛ μου θα γυρίσει και το δικό σου νινί. Πολύ μικρό ποσοστό δε γυρνάει. Υπομονή κάνε!

Νενέ μου μακάρι να ήμουν εγώ η επόμενη..Μην ανησυχείς για τίποτα. Όλα τέλεια θα πάνε! Δεν ανυπομονείς;;; Όσο για το fb θα σου στείλω πμ για να με βρεις!

kokona μου φαντάζομαι ότι τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα για σένα..Είναι πολύ ψυχοφθόρο που βλέπεις έτσι το κοριτσάκι σου..Προσπάθησε να ασχολείσαι όοοοοοσο περισσότερο γίνεται μαζί της. Ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά ακόμα και όταν θηλάζεις κάνε πραγματάκια με την κόρη σου. Στο λέω αυτό γιατί έβλεπα μια πολύ καλή φίλη που έκανε ακριβώς αυτό το πράγμα. Το μωρό στο βυζί και παιχνίδι με το μεγάλο. Δεν υπάρχει άλλη λύση..

Λία μου επιστρέψατε;;; Πώς νιώθεις που γύρισες στο σπιτάκι σου με ένα νέο μέλος;;; Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Ναταλάκι μια χαρούλα κοιμάται ο μικρός!!! Μακάρι να έχω την τύχη σου!!!! Αυτό σημαίνει ότο χορταίνει το παιδί!

Άννα μακριά από το θήλαστρο!!!! Είμαι παθούσα και ξέρω! Ο Πάνος δεν έπιανε στήθος και στο μαιευτήριο μου πρότειναν θήλαστρο αντί να με βοηθήσουν..Άντεξα μόνο 40 μέρες. Δεν υπάρχει πιο κουραστικό πράγμα από τις αντλήσεις με θήλαστρο..Άσε που δεν κοιμάσαι ποτέ γιατί πρέπει να βγάζεις ακόμα και όταν το παιδί κοιμάται..

Πάντως βρε κορίτσια σας χαίρομαι που τα πάτε όλες καλά με το θηλασμό! Εγώ πριν γεννήσω τον Πάνο θεωρούσα ότι θα είναι πολύυυ εύκολο..Χάλια τα πήγα....Μακάρι τώρα να τα καταφέρω καλύτερα.

Νάνσυ καλά κάνεις και το ψάχνεις το θέμα με ειδικούς. Θεωρώ πάντως ότι όλα θα πάνε καλά!!! Θα τα πει όλα μαζεμένα η Σάντυ σου!

Δε θυμάμαι αν ξέχασα να σχολιάσω κάτι...

Το Βικάκι είχε ξαναχαθεί για λίγες μέρες στο παρελθόν...Δούλευε βέβαια τότε..Μακάρι να είναι όλα καλά και να μας πει τα νέα της σύντομα!

ΦΙλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια στα μικαρα μας αγγελουδια.

Βεβουλα,Αριαδνη,για να δουμε....Δεν ειναι και τα ιδανικα κιλα.Τεσπα.

Ανθη,ειμαι λιγο της αναβολης...Φοβαμαι και λεω οχι ακομη οχι ακομη,στις 40 εβδομαδες να ερθει...Μηπως ειμαι λιγο παραλογη?δηλαδη καμια σας δεν το εχει νιωσει???

Ανθη μου,γυρνας γρηγορα στη δουλεια ε????Κοκονα,πρεπει να τραβας αρκετο ζορι....

χτινακι μας,ευχαριστουμε για ολες τις ευχες και σε σενα τα καλυτερα κοριτσακι μου..............

Λιακι,τι λες να πιουμε αυτο το καφεδακι με τους αντρες μας την Κυριακη το απογευμα???(εκτος απροοπτου βεβαια :roll: )

Νανσουλα οποτε βρεις χρονο περιμενω....

Κατερινακι ειδα την κορακλα σου τι κουκλι ειναι αυτο....Και εσυ φαινεσαι πολυ καλη μανα.............

Μαχιμακι περιμενουμε να δουμε τη κουνια του δευτερου αντρα της ζωης σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκια και λεχωνάκια. Αννα εμένα με βοήθησε πολύ το θήλαστρο με την μία θηλή που είχα πρόβλημα. Μάλιστα στην αρχή πριν μάθουμε να την πιάνουμε καλά. Έβαζα για 1-2 λεπτά το θήλαστρο πεταγόταν έξω και μετά την έπιανε κανονικά ο μπέμπης. Αν πάρεις καλό θήλαστρο ηλεκτρονικό διπλό, θα το βάζεις ταυτόχρονα και στα 2 στήθη για 10 λεπτά και ξεμπέρδεψες. Εγώ πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει. Βέβαια τώρα δεν το χρησιμοποιώ καθόλου αλλά αν είναι να σε βοηθήσει έστω και για λίγο αξίζει τα λεφτά του. Επίσης, πιστεύω ότι θα το χρειαστώ και αργότερα για τις βόλτες μας. Θα βγάζω γάλα πριν βγούμε θα το αποθηκεύω σε θερμός και όταν πεινάει θα του το δίνω για να μην θηλάζω μπροστά σε κόσμο. Επίσης, αργότερα στη δουλειά θα μου χρειαστεί σίγουρα. Τώρα έχω πάρει το κολάι και με το θήλαστρο και με τον θηλασμό και δεν μου φαίνεται τίποτα δύσκολο.

Ναταλία θα περιμένουμε φωτογραφία του Στρατούλη σου. Νενε όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι και μην σκέφτεσαι τόσο την γέννα όσο ότι σε λίγες μόνο ώρες θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά.

Κι εγώ έλεγα να πάρει όλες τις μέρες αλλά μου σπάσανε τα νερά στις 37 εβδομάδες και 3 μέρες! :?:lol:

Σερβιέτες εγώ πήρα για αρχή τις τενα lady maxi και για μετά τις always night γιατί είχα αίμα μέχρι πίσω από τα ράμματα στο περίνεο. Το αίμα μου έχει μειωθεί αρκετά ο πόνος όμως δεν λέει να φύγει.

Σας έβαλα 2 καινούριες φωτογραφίες του μπέμπη στο προφίλ μου. Καθισμένος στο καθισματάκι αυτοκινήτου. :D

Χριστινάκι μας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Σε σκεφτόμαστε πάντα και ανυπομονούμε να σε δούμε πάλι σε ποστάκι να γράφεις για νέα εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia kokones mou....

nene k emena me eixe piasei auto k eidika otan gennise k i este pou tin perimena meta apo mena arxisa na avxonomai ligaki k na to anavalo opws les k otan eftasa 39 vdomadwn k mou eipe i giatros apo vdomada den tha ksanaertheis k tha mpoume me proklisi epatha sok den mporousa na to suniditopoiisw oti ftasame sto telos k den ithela na paw ekeini tin mera pou mou to eipe den mporousa na stamatisw to klama k to parapono....

min anxonesai panw apola k gia ta kila uparxei megalos apokleismos emena mou ton evgale teleutaia fora 3500 k mou elege i giatros tha vgei gurw 3300 mexri 3700 telika mou vgike 4020.. sou stelnw pm gia fb...

lil mou esu tha mporeseis na mou luseis tin aporia mono emena mou edwse k kanw tis clexan 0,2 kathe mera alla xthes to ksexasa ti kanoume se auti tin periptwsi ksereis mipws?

ariadni k gia sena isxuei auto pou egrapsa stin nene min anxwneste k ola tha pane kala...

kikitsa xairomai pou ta pas kala me ton thilasmo...

anna egw pira thilastro giati den mporousa na vgalw alliws to gala k petrwne to stuthos mou k twra ama den faei o mikros kala gia na me iremisei to vgazw me to thilastro k dokimazw na tou dwsw me to mpimpiero kamia fora pou den trwei kala apo mena na dw ama xortase.. kseno den exw dwsei...

dokimase tis pseutothiles ama den ta kataferneis alla kalutera me to diko sou egw ta xrisimopoio alla prospathw na ton mathw na parei to diko mou...

xristinaki euxaristoume gia tis euxes sou k esu grigora na exeis ksana mia kardoula na xtupa mesa sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mia erwtisi pote einai i proti episkepsi ston paidiatro? k gia tin euxi pou legame pirame tilefwnw ton papa na erthei na tou tin dwsei k mas eipe tha erthei na diavasei tin euxi tis prwtis meras k oti pia den diavazoun tin euxi tis ogdohs logo tou onomatos k kati akoma pou den thimamai...

aaa k este ton iktero pws ton katalavenoume? emena o mikros mou fainete ligo kitrinoulis sto prwsopo allla to upoloipo swmataki tou einai entaksei....

exw grapsei k tin istorioula mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Κικιτσα μια χαρα θα ειναι και απο βαρος η μπεμπουλα σου αντε να μας πεις ποσο πηρε!

Αριαδνη με γεια το καροτσακι σας, ποτε εχεις παλι γιατρο περνουν βαρος αυτες τις βδομαδες μην ανησυχεις.

Χριστινάκι εχεις απολυτο δικιο κανενα μωρακι δεν κακομαθαινει με την αγκαλια την εχουν τοσο πολύ αναγκη ειδικά τους πρωτους μηνες!!! Να εισαι καλά και συντομα να μας πεις οτι γεμισε παλι η κοιλιτσα σου!!!

Ανθή οντως οι βολτουλες βοηθουν και φτιαχνουν παντα τη διαθεση ειδικά τωρα που δεν εχεις και το αγχος της δουλειας. Αυτη τη φορα θα δεις θα τα καταφερεις και με τον θηλασμο καλυτερα γιατι εισαι πιο αποφασισμενη.

Ελενη εισαι και εσυ μια κουκλα και φαινεστε πολύ ευτυχισμένο ζευγάρι. Με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας και σιγουρα δεν εισαι παραλογη και εγώ ακομα και τωρα που ειναι το δευτερο θελω να ερθει στις 40 εβδομαδες αφου τωρα που γυρισε ανακουφιστηκα γιατι λεω οκ εχω 4 βδομαδες μπροστα μου και οχι 2 :D

Σταυρουλα ειναι πολύ κουκλι ο μικρουλης σου, τα καταφερνεις μια χαρα με τον θηλασμο μπραβο έτσι ειναι μετα απο μερικές μερες νιωθεις οτι οσα εχουν να κανουν με την φροντιδα του μωρου, τα οποια φαινοντουσαν βουνο πριν τη γεννα, τα εκανες μια ζωή.

Ναταλια καλο ειναι μεσα στο πρωτο δεκαημερο που γυρισες με το μωρακι στο σπιτι να το δει και ο παιδιατρος που θα εχει, μετα συνηθως το βλεπει μολις κλεισει μηνα και μετα απο δυο μηνων που αρχιζουν τα εμβολια θα σας βαλει σε προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...