Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Καλημέρεςςς. Ανθή ο παιδίατρος μας είπε να σαραντίσει πρώτα το μωρό. Εγώ μπορώ να βγαίνω. Καλύτερα να σαραντίσει γιατί ο Ιούνιος είναι λίγο αλλόκοτος σε θερμοκρασίες. Είδατε τι αέριδες έχει. Στις 12 Ιουλίου θα σαραντήσουμε.

Αλέκα ποιο μπρούμητα σε έσωσε καλέ? Τον βάζεις μπρούμητα και κοιμάται? :shock:

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τσακωμούς καθόλου.

kokona λένε ότι όταν υπάρχει 2ο παιδάκι πρέπει ο σύζυγος να ασχολείται όσο μπορεί με τις υποχρεώσεις του μωρού (του 2ου δηλαδή) εκτός από θηλασμό φυσικά. Να το πλένει να το αλλάζει να κάνει καθαριότητες και πλυντήρια έτσι ώστε να μένει χρόνος στην μάνα για το 1ο παιδάκι. Έτσι έρχεται ισορροπία αλλά ποιος το κάνει?

Αλέκα το μπρούμυτα απαγορεύεται γιατί ευθύνεται για το σύνδρομο αιφνίδιου βρεφικού θανάτου. :shock:

Κι εμείς δόξα το Θεό τα 2 τελευταία βράδια είχαμε καλή διαγωγή :lol: . Ξυπνάει τρώει από το ένα βυζί ρεύεται χέζει τον αλλάζω, τον βάζω στον άλλο βυζι αποκοιμιέται και τέλος. 2 συνεχόμενα βράδια κοιμήθηκα 8ωρο.

Μπράβοοο Κατερινάκι. Είδες όλα καλά πήγανε και όλα καλά θα πάνε. Μια χαρά τα κιλάκια του.

Αλέκα δεν σκάει με το φορμάκι αυτό? Εγώ του φοράω αμάνικα γιατί ιδρώνει πολύ. Ωραία φωτογραφία αλλά ρώτα αν είναι οκ αυτή η στάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΑΛΕΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 23.50.

ΚΟΚΟΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ Κ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;ΕΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΩ ΜΙΑ..ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΠΑΝΙΟ..Κ ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ..

ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΜΩΣ;;;;

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΕΙΣΤΗΚΑ ΝΑ ΦΕΡΩ Κ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΚΟΨΕΙ Κ ΤΟ ΦΑΙ..ΑΜΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΑΓΗΤΑ..Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ Κ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΑΠΟ ΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, simera den exo polu oreksi! eida oneiro oti epiasa ton antra mou na me apataei!!!! :o:o:o:o kai den feugei i skepsi apo to mualo mou!!!

koritsia lete oti bazete ta mora misi ora sto ena buzi kai misi sto allo gia na xortasoun! ego me ta duo sigoura tha thelo sumpliroma, poia marka na paro? tha prepei na rotiso ti paidiatro! esu nansy ksereis ti tha pareis an xreiasteis? uparxei periptosi na ftasei to gala kai na min xreiazete sumpliroma???

kangaroo teleia ta nea tou mpempi sas, nomizo oti mexri na genniseis tha ftasei ta 4 kila :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΑΤΕ ΧΕΣΙΜΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ;;;; :lol::lol:

ΑΧ ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΖΕΙΣ ΙΟΥΛΙΟ.ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΤΟ ΤΗΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΟΣΤΡΑΚΙΑ!!Κ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ;;ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΩΡΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΑΛΛΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ Η ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΦΟΡΕΤΑ;;ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΑΚΡΙΜΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΩ ΤΗ ΣΑΝΤΥ ΣΠΙΤΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΜΕ Κ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα μου η σαντυ γυρισε μονη της 40μερων μπρουμητα και τοτε εξαλλη πηρα τηλεφωνο το γιατρο γιατι φοβηθηκα και μου ειπε οτι ετσι θελει να κοιμαται και μεχρι τωρα μπρουμητα κοιμαται... τωρα και σε αυτον το ιδιο κανω αρκει να κοιμαται απ'το να μου ειναι ανασκελα και να ξυπναει αναν μισαωρο προτιμω το μπρουμητα!!!!

εχει πολυ αερα εδω που βρισκομαι και επειδη δεν θελει σεντονακι ο κυριος βολευομαι με ψιλο κορμακι απλως το πρωι του βαζω αμανικο!!!

σιγα μη κατσω 40μερες μσα το εκανα στη κορη μου και τι καταλαβα(για το μωρο εννοω)... την επομενη βδομαδα θα παρω την ευχη και θα βγαινουμε καθε μερα το απογευματακι στις κουνιες μη σας πω και στη θαλασσα(αυτον δνε θα τον κανω μπανιο)

κατερινακι μου σιγα που δεν θα γυρναγε!!!!!! αντε ετοιμασω και εσυ σιγα σιγα ερχεται ο ιουλιος!

μπεμπουλα μου αν εχεις γαλα στο στηθος σου φτανει απλως με δυο μαζι μωρα θα ειναι δυσκολο... το συμπληρωμα θα στο δωσει μονο ο παιδιατρος γιατι αυτος θα δει και την προοδο των παιδιων...

οσο για το ονειρο τι να π απατα τον και εσυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νανσυ μου μη βαζεις στο μυαλο σου το χειροτερο σεναριο .... μιλα με το παιδοψυχολογο και βλεπεις τι θα κανεις... παντως αυτο με τον αυτοματο λιγο δυσκολα γιατι δεν εισαι η θεα καλλη με τα οχτω χερια!

ακομη κανονικα δεν του φορεσα του δικου μου αλλα μολις βγουμε οχι ρουχαλακια και παπουτσακια θα φοραει!!!!

εσυ παρε μακρυνανικα καλυτερα γιατι και να σαραντοσεις θα μπει φθινοπωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα να σας ζησει !!!!!

Χθες που δεν ειχα προλαβει να μπω σε ειχα στο νου μου οτι μπορει να γεννησεις !!!

Και δεν το πιστευα τωρα που ανοιξα τον υπολογιστη και εμαθα τα νεα σου!!!

Οτι επιθυμειτε να το εχετε για τη μικρη, υγεια και καλοτυχη να ειναι!!!

Καλη λοχεια και καλους θηλασμους!!!

θα περιμενουμε νεα σου!!!

:ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=angel13.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=wav.gif]

Ανθη μου καλα κανετε και βγαινετε βολτουλες τωρα που μπορειτε.

Κατερινακι ποσο χαρηκα με τα νεα σου!!!Και εχει παρει και βαρος ο μικρος , μια χαρα!

Εμενα νομιζω οτι δεν εχει γυρισει ακομα :( Θα το καταλαβω οταν γυρισει?

Αρχιζω να σκεφτομαι στο μυαλο μου οτι μπορει να παω για καισαρικη, να προετοιμαζομαι .....

Εμενα με τελευταια περιοδο 14 Οκτωβρη που ειπε οτι μπαινω στο μηνα μου 3 Ιουλιου, εχω μπερδευτει λιγο, ενω εχουμε την ιδια σχεδον πητ... :-?

Νενε και εσενα γυρισε, μια χαρα θα τα πας με τη μικρη σου!

Νομιζω και της Αριαδνης δεν εχει γυρισει ακομα...

Σταυρουλα και μαξιμακι μια χαρα τα πατε με τα μωρακια σας! :D

Σημερα το απογευμα παμε αιματολογο...Τα αποτελεσματα των εξετασεων μου φαινονται καλα απο το 0,22 που ητα

ν η πικτικοτητα , πηγε στο 0,45 που ητανε, ειμαι αισιοδοξη για σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ!!Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΕΡΑΤΩΣΕΙ ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ :lol::lol::lol: ΑΝΤΡΕΣ Κ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!! :lol::lol:

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ!!ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!Κ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!Κ ΤΟ ΕΙΧΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΝΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.Κ ΕΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΝΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.

ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΧΗ ΤΟ ΦΡΙΣΟΛΑΚ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑΝ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΠΕΦΤΕ ΒΑΡΥ Κ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΟ NOVALAC ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ S26 EINAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ (ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑΝ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑΝ ΨΗΛΑ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ)ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αλέκα ο μπεμπάκος σου είναι μία γλύκα!Και γω το έχω ακούσει αυτό για το μπρούμυτα που σου είπε η Σταυρούλα αλλά αφού ρώτησες τον παιδίατρο όλα οκ!Και γω δεν βλέπω να κρατάω τις 40 μέρες, θα τρελλαθώ.

Lil, ούτε μένα έχει γυρίσει η μπέμπα, εμένα πάντως με τελευταία περίοδο 22 Οκτώβρη, μου είχε πει ότι αλλάζω μήνα κάθε 29 και Πητ έχω 29/07.

Κατερίνα ό μπεμπης σου πολύ μεγάλος, μπράβο, εμένα θα είναι μίνι το βλέπω...

Υποφέρω απο τη ζέστη κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka kai nansy, kai ego ton exo keratosei ston upno mou kai me antres kai me gunaikes! alla oxi na m'apatisei kai ekeinos, den to dexomai xaaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol: ti leo i treli proi proi!!!

koritsia exei kamia to tilefono tis bikis??? polu parakseno einai pou den mpainei toses meres!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ πλεον τα γαλατα το νουμερο 1 υπαρχουν και στα σουπερμαρκετ και ειναι πολυ πιο φθηνα απο τα φαρμακεια... εχω ακουσει και εγω καλα σχολια για το s gold.

lil moυ μια χαρα τα νεα σου απο το γιατρο αντε λιγο εμεινε υπομονη με τις ενεσουλες σου!

μη αγχωσεστε σε ολες θα γυρισουν τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δικιο εχεις ηταν με καισαρικη για την τεταρτη! κατσε να ανανεωσω λιστουλα! και θα την πεσω για νανι μεχρι να ρθει η κοκοπικου γιατι το βυζανιαρικο κοιμηθηκε παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικα του ιουνιου οι γκαστρωμενες πρεπει ναχουν γεννησει ολες αλλα δεν μας δινουν σημεια ζωης ωστε να ξερουμε ή οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ Κ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Κ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΥΤΟ..

ΑΠΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΠΟΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΑ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΣΑΡΑΝΤΑΗΜΕΡΟ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΜΕ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ(ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΩ Κ ΜΕ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ..)Κ ΕΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΕΞΟΧΙΚΟ;;ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ;;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΛΕΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΑΣΕΤΑΚΙΑ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΣΟΡΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΣΕΡΑ Κ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΩ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΗ.ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΑ ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ Κ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αλέκα ο μπεμπάκος σου είναι μία γλύκα!Και γω το έχω ακούσει αυτό για το μπρούμυτα που σου είπε η Σταυρούλα αλλά αφού ρώτησες τον παιδίατρο όλα οκ!Και γω δεν βλέπω να κρατάω τις 40 μέρες, θα τρελλαθώ.

Lil, ούτε μένα έχει γυρίσει η μπέμπα, εμένα πάντως με τελευταία περίοδο 22 Οκτώβρη, μου είχε πει ότι αλλάζω μήνα κάθε 29 και Πητ έχω 29/07.

Κατερίνα ό μπεμπης σου πολύ μεγάλος, μπράβο, εμένα θα είναι μίνι το βλέπω...

Υποφέρω απο τη ζέστη κορίτσια!

Αρα συμφωνα με εσας θα επρεπε να αλλαζω μηνα στις 21 καθε μηνα και σημερα να μπαινω στον μηνα μου....

Ποιος ξερει γιατι μου ειπε οτι μπαινω στον μηνα μου 3 Ιουλιου???

Αλεκακι μου σημερα θα παμε στο γιατρο αλλα απο τα αποτελεσματα των εξετασεων που ειδα ειμαι αισιοδοξη.Σε ευχαριστω :x

Ο Πετρακης σου ετσι που κοιμαται ειναι γλυκας!!!

Κοριτσια και εγω δεν νομιζω να κραταω τις 40 μερες μεσα στο καλοκαιρι :crazy:

Οντως η νατασαμαρια πρεπει να γεννησε εχθες!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula emena mou eipan na tou dwsw auto pou tou edinan k stin kliniki pira ena alla den me vlepw pros to parwn na to xrisimopoio.. m'aresei pou mou elegan oloi oti tha xreiazete k sumlphrwma...

katerinaki mia xara ta nea sou gurise to mwraki sas...

lil mou min anxwnese tha gurisei k esena ithela na se rwtisw poies enesoules kaneis? ama thes mou les...aleka den kserw gia mproumita apoti kserw k egw den kanei iksera oti prepei na koimatai sto deksi plai alla twra mou lene oloi anaskela.... egw ton vazw sto plai alla gurnaei anaskela me to kefali sto plai...

oute emeis exoume malwsei akoma mono gia ton sarantismo diafwnoume ligaki... xthes mou eipe mipws na afisoume na erthoun ta paidia pou tha ginoun koumparoi mas pio nwris....

aaaa ksexasa na sas pw pirame krevataki... den mas volepse to port mpempe gia upno telika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμακι καλοριζικο το κρεβατακι!

Εμας εχει σκαλες το πορτ μπεμπε για να σηκωνεται το στρωματακι απο τη μερια που ειναι το κεφαλακι του (τα περισσοτερα νομιζω το εχουν) και το ιδιο καναμε και στην κουνια βαλαμε κατω απο το στρωμα στην μερια που θα ειναι το κεφαλακι του, ενα τριγωνικο μαξιλαρακι και εχει κανει κληση το στρωμα.Πιστευω ετσι να βολεψει για αρχη που θα κοιμαται ανασκελα...

Κανω clexan 0,4 εχουν γινει οι αγαπημενες μου τελευταια βλεπεις... :lol::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακιαααααα!!!!Λιγο ελειψα και γεννησατε!!!Να μας ζησουν τα μωρακια Ιουνιου!!!!!

Εμεις γυρισαμε χτες.Ο μικρος με εχει ξεκανει στο ρουφηγμα.Τρωει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!Θελω υπνο σαν τρελη,αντε να βρουμε ενα ρυθμο..

Παλι στο βυζι ειναι τωρα.Θελω μολις μπορεσω,να σας πω την εμπειρια μου.Οχι καλη...Αλλα και μονο που τον εχω τελικα αγκαλια και ειναι καλα ,τα σβηνει ολα.Αν ειχε ξεκινησει ο τοκετος στο σπιτι τα πραγματα θα ηταν ασχημα.Θα σας τα πω καποια στιγμη γιατι ακομα ειμαι ευαισθητη για να ξανασκεφτομαι :(

Με το θηλασμο τα παμε πολυ καλα,παραλιγο να πετρωσω βεβαια οταν κατεβηκε αποτομα αλλα ο μικρος φαταουλας τα ξεμπλοκαρε τα βυζακια.

Θα βγαλουμε και φωτογαραφιες να δειτε τη ωραιο γατι χνουδωτο ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΛΙΑ ΜΟΥ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!Κ Η ΕΛΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΕΚΑΝΕ ΟΛΙΚΗ Κ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

νατασα μου αν γεννησες χτες να σου ζησει το μωρακι!!!!!!!!!!!!! :):):):) καλοτυχο κ γερο να ειναι!!

αλεκα ναι με φ.τ γεννησα κ στο νοσοκομειο παπαγεωργιου..

ο γιοκας σου ειναι γλυκας..πολυ μου αρεσει οταν ειναι μπρουμητα..την βαζω κ εγω την δικια μου μπρουμητα αλλα πανω μου κ την ημερα που την βλεπω..της αρεσει ετσι να κοιμαται αλλα φοβαμαι να την αφησω την νυχτα ετσι..

ναταλια κ εμεις τις ιδιες ωρες ξυπναμε..μου ειχε πει η παιδιατρος οτι να μην δωσω καθολου συμπληρωμα απο την στιγμη που εχω γαλα. καλυτερα συχνα λεει παρα ξενο.. μεγια κ το κρεβατακι!οντως το πορτ μπεμπε το εχω μονο για βολτες κ στο αμαξι. το ρηλαξ κ την καλαθουνα εχω ξεσκισει!!το πρωι πινουμε καφε στην αυλη κ η μπεμπα στην καλαθουνα με την κουνουπιερα(να μη μας φανε οι μυγες) στο καναπεδακι μας!!

λια καλως μας ηρθες!! μια απ'τα ιδια με το βυζι!! :) την κραταω,βυζαινει κ γραφω.. ;) μεχρι να τελειωσω αυτα που γραφω εχετε γραψει ηδη 2 σελιδες!! :lol:

αλεκα οντως τα κοριτσια του ιουνιου πρεπει να γεννησαν..

νανσυ και η ελενα με καισαρικη? πολυ καισαρικη βρε κοριτσια παιζει!

η μπεμπουλα μου μπρουμητα στην φωτο!κατερινακι μια χαρα τα νεα του μωρου!! το καλο ειναι οτι γυρισε κ πηρε κ καλα κιλακια!!

σας βαζω την ιστορια μου κ εδω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την τεταρτη 13 ιουνιου παμε στον γιατρο μου να με δει.. μου λεει θα με πειραξει λιγο τον τραχηλο για να με πιασουν οι πονοι.. εκεινη την ημερα εφημερευε η β μαιευτικη στο ιπποκρατειο.οντως με πιανουν τα πρωτα πονακια,αλλα επειδη ξερω πως ειναι οι πονοι γεννας δεν πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι ηταν ελαφροι πονοι..ο γιατρος μου ειχε πει οτι το λογικο ηταν οτι μεχρι το βραδυ της τεταρτης θα γεννουσα.

τελικα τιποτα δεν εγινε..εμεινα με τα πονακια. παω ξανα στο ιατρειο του κ με ξαναπειραζει.μου λεει περπατα καμια ωρα κ φευγετε νοσοκομειο.εφημερευε το παπαγεωργιου.χαρηκαμε γιατι ειναι απο τα καλα νοσοκομεια.παμε κατα τις 3ις το μεσημερι με βαζουν καρδιοτοκογραφο,ολα καλα με βαζουν κ χερι κ μου λεει ο γιατρος εκει οτι εχω 1 διαστολη,να παω να περπατησω 2 ωρες κ να ξαναπαω να με δει..οντως ξεπατωθηκα με πονους να κανω κυκλους κ γρηγορο περπατημα.παμε εκει παλι κ μου λεει φευγεις σπιτι.,. τρελαθηκα..αρχισα να κλαιω γιατι ειχα φτασει 41 βδομαδες κ το μωρο ηταν πολυ ψηλα.τον λεω γιατρε δεν φευγω..καντε μου καισαρικη η με προκλιση..το πρωτο μου με φ.τ αλλα με προκλιση τον γεννησα.

με ρωταει ο γιατρος τοτε ποτε ειχα τελευταια περιοδο κ μολις του το λεω βλεπει τους υπερυχους κ μου λεει οχι κατσε γιατι ξεπερασα αρκετες μερες..απο τεταρτη τελικα με εκαναν εισαγωγη την πεμπτη στις 6 το απογευμα κ εκει αρχισε τα καλα τα πονακια!! στις 8 το βραδυ με βαζουν ενα κολπικο υποθετο για να μαλακωσει το τραχηλο να ανοιξει διαστολη..αρχισαν πιο δυνατοι πονοι.. τα ξημερωματα δεν αντεχα ουτε την αναπνοη μου.ειχα 2 μικρες μαιες το οποιο ηταν φοβερες..ειχα τον ωμο τους αποκουμπη..εκλαιγα συνεχεια γιατι απογοητευτηκα οταν ελεγαν οτι ειναι ψηλα κ οτι ειναι ακομα στο 2 διαστολη τοσες ωρες!το πρωι στις 8 παρα με βαζουν κ αλλο υποθετο κολπικο για πονους συν ορο extra..οι πονοι ηταν ((( απλα χωρις λογια)δεν περιγραφεται.. στις 10:25 μου ερχεται ενας πονος αφορητος που με αναγκαζει αθελα μου να σφιξω απο κατω..με φωναζαν οτι καν ω κακο στον τραχηλο,οτι θα σκληρινει κ θα παμε παλι πισω στην διαστολη. αγχωθηκα κ εκλαιγα.. ειχα 5 διαστολη.στο 2 λεπτο μου ξαναηρθε αυτος ο πονος κ κοιταω την μαια στα ματια κ κλαιγοντας την λεω φωναζοντας: μου ερχεται παλι κ δεν το ελεγχω..παλι θα σφιχτω απο κατω...αυτη να μου λεει μη θα κανω κακο στο μωρο.. δεν προλαβαμε..σφιγγομαι κ οταν με ειδαν απο κατω ειδαν το κεφαλι..εγω ενιωθα καψιμο κ σφιξιμο..δεν σταματησα να σφιγγω κ να σπρωχνω..μονο του ερχοταν το σφιξιμο..στις 10:40 ενιωσα το τραβηγμα του μωρου προς τα εξω κ να ακουω τις μαιες να φωναζουν στον γιατρο τραβα το κεφαλι γρηγορα ..ειχε σφινωσει στα χειλη.. τελικα βγηκε μελανιασμενη η καημενουλα μου!!μου την εβαλαν στο στηθος κατευθειαν να θηλασει!την κοιτουσα κ λεω ευχαριστω θεε μου που μου εδωσες δυναμη να αντεξω ολο αυτο τον πονο κ μας εδωσε ενα υγιεστατο κοριτσακι 3770κ..τωρα πλεον ειμαι μια χαζομαμα κ παλι!!!την θηλαζω συνεχεια..ευτηχως ολα καλα..ικτερο ειμαστε στο οριο αλλα μας ειπε να την βγαζω εξω στον ηλιο (ηλιοθεραπαει)μονο το κεφαλακι κ τα ματια κλεινω κ θα γινει τελειως καλα.. κ εννοειτε οχι ξενο γαλα,μονο θηλασμο..ο αντρας μου ειναι τρισευτηχησμενος !! αν κ ηταν απο εξω.μονο με ακουγε ο καημενος κ λαχταρουσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου τι κοπελαρα ειναι αυτη τη σαντυ μου θυμιζει!!!! ετσι ηταν οταν ηταν μωρακι!!!! να σου ζησει και να δεις οπως επιθυμεις....

τα μωρακια ιουνιου ειναι ΒΥΖΑΝΙΑΡΙΚΑ τελος!!!!

λιακι μου παρε το χρονο σου εδω ειμαστε εμεις δεν φευγουμε! περιμενουμε φωτο σας!

ναταλακι πηρες κρεβατι και δεν μας το εδειξες???? ντροπη σου! εγω απο την πρωτη μερα στη κουνια τον κοιμιζω

διαβασα την εμπειρια σου μπραβο σου που δεν σε εριξε ψυχολογικα το οτι εκανες καισαρικη και εισαι μια τρισευτυχισμενη μανουλα! πολυ χαιρομαι!

νανσυ και καισαρικη εκανε η ελενα και ολικη κιολας.... ωχ μαλλον η μικρη της δεν ηθελε να βγει με τιποτα....

ταισα τη κοκοπικου εφαγα και εγω και παω να ξυπνησω το μικρο να τον ταισω για να κοιμηθουμε οικογενειακως! μαμα-κορη-γιος τον υπνο τον εχουμε στο τσεπακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansoula kai ego pira para polla fanelakia kai liga rouxa giati den ksero an tha ta foresoun polu kairo! den ksero pos tha einai o kairos to septembri.

gia to gala tha rotiso ti paidiatro na mou pei...

lia mou kalos irthes, na sou zisei o mpempis :)

maraki koukla i mpoumpou sou :) na sou zisei :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δελφινακι ειναι κουκλα!!!

Σας εχουμε στειλει τις ευχες μας!!!

Ταλαιπωρηθηκες γλυκια μου....αλλα τωρα κρατας το μωρακι σου!!!

Καλα οι μαιες σου ελεγαν να μην σπρωχνεις?? Ο γιατρος χαλαρος μου φανηκε....

Λιακι καλως ηρθατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!! ναι λιλ μου ελεγαν να μην σπρωχνω γιατι ηταν πολυ ψηλα κ ο τραχηλος στο5 ,σκληρος κ χοντρος..μου ελεγαν οχι για μην σκληρηνει κ αλλο κ μεινει στο 5 διαστολη..ο γιατρος ειχε δωσει εντολη στις μαιες να με μαλωνουν να μη σφιγγομαι..μονο τις τελευταιες 2 σπρωξιες δεν μπορεσα να κουμανταρω.

για τα ρουχαλακια εγω δεν την βαζω..μονο κορμακια φανελακια..εχει πολυ ζεστη..μονο αν θα παμε βολτα θα την βαλω..

παρεπιπτοντως ημουν σε μονοκλινο κ επειδη ειχα αποκλειστικο θηλασμο την ειχα ολη μερα κ νυχτα μαζι μου εκτος απο τις ωρες επισκεπτηριου..παντως στην μαιευτικη παπαγεωργιου ηταν πολυ καλα κ καθαρα..κ οι γιατροι κ οι μαιες..να μην τους ξεχασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...