Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου...

Δεν το πιστεύω...Γέννησε η Έλενα??Συγκινήθηκα πάρα πολύ!!!Μπράβο Έλενα, να σας ζήσει η μπεμπούλα, να έιναι γερή και καλότυχη και όσο για την καισαρική, να μην στενοχωριέσαι!Γι αυτό και γω δεν ρωτάω πολλά για τους τρόπους τοκετού γιατί δεν ξέρεις τελικά τί θα προκύψει!

Νατάσα και σύ με το καλό σήμερα!!

Νανσούλα, οι συμβουλές που σου έδωσε η Ελένη νομίζω ότι είναι πολύ σωστές!

Ανθή, καλα απάντησες στο γιό σου, το να του πεις να κάνει το ίδιο είναι τελειώς αντιπαιδαγωγικό.Αν και γω με το ζόρι θα κρατιόμουν, αν και νηπιαγωγός :oops:

Αχ βρε κορίτσια, λιγοστεύουμε επικίνδυνα και σκέφτομαι ότι και γω θέλω να μου δώσει κάποια το κινητό της να ενημερώσω!Όποια θα έχει μείνει βέβαια, τέλος Ιουλίου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΕ Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΨΟΓΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΠΩ Κ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΚΟΥΕΙ..Κ ΕΧΩ Κ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ!Κ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΒΡΙΖΑΝ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΕΙ Κ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΛΑ ΒΑΡΙΕΤΑΙ.Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΚΩΣ ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.Κ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ.Κ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΚΤΛ.ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΙΩΣ..ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΣΟΝ Κ ΝΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ.

ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΠΑΓΩΤΟ ΜΕ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕ ΤΕΛΩ ΠΑΤΙΤΣΙΑ.ΕΝΤΑΞΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΥΤΟ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΝΕΝΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΩ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είχες περισσότερο χρόνο Νάνσυ θα σου έλεγα να το παλέψεις και μόνη σου αλλά με τα δίδυμα λίγο δύσκολο το βλ΄επω.

Όσο για τους γονεις σου ή τον άντρα σου, πρέπει να καταλάβουν ότι το να υπάρξει κάποιος ειδικός δεν σημαίνει οτι το παιδί είναι προβληματικό, προς Θεου!

Ξέρεις ποσα παιδάκια έχω συναντησει 7 χρόνια που δουλεύω σε Νηπιαγωγεία που έχουν μείνει πίσω επείδή οι γονεις είχαν κολλήματα και δεν ήθελαν ειδικούς μήπως και στιγματιστούν τα παιδιά τους ότι έχουν "προβλημα"? Αλλωστε μια γνώμη και μια καθοδήγηση θα πάρεις και αναλόγως θα πράξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια αξιολογηση να του γινει μονο.Λογοθεραπεια γιατι του εκανες Νανσυ μου???

Οι γονεις σου μεγαλωσαν εσενα και τον αδελφο σου,τωρα Νανσυ μου ,εσυ μεγαλωνεις το δικο σου και οσονουπω τα δυο μπεμπουλινια....

Προσεχε, γιατι θα σκασεις στο τελος ....Μαζι στη δουλεια,μαζι στο σπιτι δεν θα σου κανουν καλο στα νευρα σου...

Και ο μπαμπας γιατι να ειναι τοσο αρνητικος?η παιδοψυχολογος εσας τους γονεις θα θελει να δει και οχι το παιδι...Μιλησε στον αντρουλη σου,πηγαινε με τα νερα του λιγο,θα σου ελεγα κανε λιγο και τη μοιραια,τη sexy(θα μου πεις πως θα γινει με τη κοιλουμπα εως επανω))).Τελοσπαντων,κανε κατι για να δεχτει εστω μια φορα εν συναινεση να συναντηθειτε.Καντο συντομα διοτι θελοντας και μη θα αγνοησεις το κοριτσακι σου γιατι πραγματικα μεχρι να βρεις τις ισορροπιες με 2 νινια θα περασει χρονος...Και ειναι απολυτως λογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις κοιλιτσες κ στις μανουλες....

Ελενα να σου Ζησει η κορακαλα..καλους θηλασμους να εχεις..κ καλη λοχεια...

Ναταλακι κ γω μια απ τα ιδια με τον μπεμπη...δεν ξερω καταρχην αν χορταινει κ στεναχωριεμαι μονιμος γιαυτο...μηπως δεν εχω αρκετο γαλα κ συμβιβαζεται ο κακομοιρης...η θα εκλεγε λετε...παντως πανες αλλαζουμε πολλες δοξα το Θεο.Κ εγω εκανα 4 ενεσουλες στην κοιλια οταν βγηκα απο κλινικη...αντιπηκτικες....ρε κοριτσια η καισαρικη μου ακομα με ποναει δεν μπορω να ισιωσω το κορμι μου...εσεισ με καισαρικη εχετε ηδη αναρρωση??κ μια τελευταια ερωτηση στισ μανουλες τη διατροφη κανετε για να εχετε αρκετο γαλατακι για θηλασμο?????

Αχ κοριτσια πολυ ταλαιωρια περναω με την κορη μου...δεν τον θελει τον μπεμπη με τιποτα....φωναζει...να τον πατε πισω........η μαμα δεν μαγαπαει αλλο...κ πολλα αλλα....δεν προλαβαινω να σας γραψω αλλα η ψυχολογικη μου κατασταση ειναι πολυ χαλια....

Συγνωμη αν δεν σας σχολιασα αλλα ο χρονος ειναι πολυ περιορισμενος να ξερετε οτι σας διαβαζω...

σασ φιλω ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΚΟΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ Η ΜΙΚΡΗ Ε;ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΜΕΝΑ.ΦΕΡΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΑΨΟΓΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΡΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΣΑΝΤΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ Κ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΝΑ ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΑΜ ΚΑΚΑ Κ ΝΑΝΙ;

ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;

ΕΣΕΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΚ..ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ Κ ΔΥΟ..

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΤΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΔΥΟ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ Κ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ Κ ΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΜΕ ΦΩΝΑΖΕ ΜΑΜΑ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΕΛΟΣ!Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΑΝΑΓΚΗ ΠΧ.ΜΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ.

ΑΝΧΩΘΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΑΝΧΓΟΣ Κ ΤΗΝ ΜΠΛΟΚΑΡΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ Κ Η ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑΝ ΑΥΤΟ..ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΝΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Κ Η ΣΑΝΤΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ..ΠΕΣΑΝΕ Κ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΟΤΙ Η ΛΟΓΩΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 3!ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΠΕ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.Η ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΙΣΧΥΡΙΖΟΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΜΟΥ ΑΠΕΚΛΙΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΙΣΜΟ Η ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΓΕ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ Κ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ.ΜΟΥ ΑΠΕΚΛΙΣΕ Κ ΤΗΝ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΗΚΟΤΗΤΑ.Ε!Κ ΟΙ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 45 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΦΩΝΗΘΕΙ ΜΙΣΑΩΡΑ Κ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..ΜΩΛΙΣ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΝΓΧΟΣ!

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΑΡΡΟΤΙ Η ΛΟΓΩΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ..ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Κ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.Κ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΛΟΓΩ ΕΡΧΟΜΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Κ ΤΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΞΩ ΒΟΛΤΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ΠΑΡΚΑ ΚΤΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TOY ΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ Κ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μου ναι..λιγο την βαζω.. ξυπναει μονη της κ ειναι πολυ φαγανη..οσο για τον υπνο ισα που προλαβαινω..στις 3ις ωρες την 1 ωρα τρωει,οποτε μενουν 2..σε αυτες τις2 ωρες τρεχω να πλολαβω η να κοιμηθω η να κανω καμια δουλεια..το κακο ειναι οτι με πονανε πολυ γτα ραμματα απο κατω..

αλεκα κ εγω μιση ωρα απο το ενα κ μιση απο την αλλη..και δεν ειναι αυτο,αφου εχει φαει εχει ρευτει παω να την βαλω στην καλαθουνα για νανι κ μετα απο 10 λεπτα κλαιει για να ξαναφαει..παιρνει αλλα 10 λεπτα (μαλλον το επιδορπιο πρεπει να ειναι) ;);) κ κοιμαται 2,5 με 3ις ωρες..

ναταλια μου ενοχλησε τον οπως σε ειπε κ η εστε..αλλιως καθε τρεις κ λιγο με ενα βυζι απο εξω θα εισαι!!!!!!!

ελενααααααααα.............να σου ζησει το μωρακι!!!!!!!!!!!!! :):) καλοτυχο να ειναι κ γερο!καλη λοχεια κ καλους θηλασμους!!!! παντως μετα απο πολυ πονο κ πρηξημο του στηθους με υπομονη ρυθμιστικε..πηραμε κ ενα θηλαστρο της μεντελα 180ε..παντως εκανε καλη δουλεια αλλιως την μαστιτιδα δεν την γλιτωνα..οσο για της θηλες πηρα της μεντελα παλι μια αλοιφη γιατι μου της εσκισε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αντωνια μου!τοσο πολυ δεν τον θελει? πωπωωω..υπομονη..για τον θηλασμο πολυ νερο κ φαγητα που δεν προκαλουν αερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ διαβασα την ιστορια της μικρης σου..κ το ανιψακι σχεδον ετσι ηταν..εκανε λογοθεραπεια 4,5 χρονων...ειναι κ πολυ κλειστο παιδι..δεν μιλαει ευκολα..πιο μικρος ηταν το εντελως αντιθετο..παντως εχει προοδο κ ακομα τον κανει ομως λογοθεραπεια..στο νοσοκομειο οταν ηταν γιατι κ ειχε κανει μια εγχειρηση ειχε κλειστει τοσο στον εαυτο του που με τρομαζε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πονάω ακόμα ρε γαμώτο και τελικά είναι λόγω της περινεοτομής που χρειάστηκε να μου κάνουν. Χωρίς παυσίπονο δεν την βγάζω. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να το παίρνω όσο με πονάει και να πάω από Δευτέρα να με δει. Για να δούμε που θα πάει αυτή η κατάσταση. Επίσης, διάβασα στο ιντερνετ ότι όσες κάνανε περινεοτομή είχανε πόνο αργότερα και στο σεξ. Δεν θα την παλέψω να έχω τόσο καιρό αποχή και να μου βγει και μαρτύριο! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε ακομα πονο?κ εγω παρα πολυ,παρολο που ηταν φ.τ αλλα επειδη δεν την προλαβαν με ξεσκισε η μπεμπα.. δεξια,αριστερα εχω μεγαλα κοψιματα κ πολυ αλλοκοτα..οτι να ναι δλδ..παυσιπονα μου ειπαν ..περπαταω με ανοιχτα ποδια..

ναι οντως πολλες χαθηκαν..τι εγινε? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!! Έλεγα πως θα γεννήσεις στις 40 εβδομάδες!! Καλή λοχεία και θα περιμένουμε όλα σου τα νέα όταν με το καλό επιστρέψετε στο σπιτάκι σας!!!

Αλήθεια, το Βικάκι πού χάθηκε;;;;;;;;;;;

Κατερινάκι μου τι έγινε με το γιατρό;;;;;;;;;

Σταυρούλα θα περιμένεις να σαραντίσεις για να πάτε βολτούλα;;; Το καλοκαιράκι είναι η καταλληλότερη εποχή για να βγει νωρίτερα το νινί...

Εγώ κορίτσια προσπαθώ να είμαι όσο γίνεται περισσότερο εκτός σπιτιού για να μη με παίρνει από κάτω..Πάμε βολτούλες και έτσι όλα καλά.

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι εδω καλημερα κατεβαζω τη μικρη στο σχολικο και επανερχομαι!!!! κοριτσια ειχα μια τελεια βραδια σημερα ξπναγε ανα 4ωρο ο μπεμπης για φαι... με εσωσε το μπρουμυτα!!!!

γεννησε η ελενα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou molis koimithike o mpempis mou k vrika eukairia...

alekaki ti ennoeis mproumita?

koritsia emena pou trwei ligo se sxesi me oti etrwge k oti mou lete k eseis misi wra einai pali 3-4 wres koimatai... to vradu mia fora ksupnaei mono... lete nane toso xortastiko to gala mou pou xortainei? k upotithete einai k fagano paidi...

k egw ponaw akoma otan kanw kiniseis pethenw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΟΣΕΣ ΜΕΙΝΑΜΕ ΔΗΛΑΔΗ...ΠΟΛΛΕΣ ΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΟ ΒΙΚΑΚΙ;ΤΟ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ;

ΤΡΕΙΣ Κ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΜΕΙΝΑΜΕ..ΚΑΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΝΜ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ..

ΝΑΙ ΑΛΕΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΕΛΕΝΑ!

ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Ε;ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ :lol::lol: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΥΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.. :lol::lol: ΕΙΧα ΞΕΣΑΣΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΕΡΙ..Κ ΜΩΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΞΥΠΝΑΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ :lol::lol:

ΕΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ :lol::lol: ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΗ ΕΥΒΟΙΑΣ! :lol::lol:

ΕΝΤΑΞΗ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΚΟΡΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΚΟΝΤΟΣ Κ ΑΚΟΥΜΠΑΓΕ ΣΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Κ ΚΑΤΙ ΠΛΑΙΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΞΙΜΑΚΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΥΠΝΑΓΕ!ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ;;;;ΜΠΡΑΒΟ!!ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙ ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ;ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ;ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΜΙΑ ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ..ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΕΓΩ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΛΑΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις κοιλιτσες κ στις μανουλες....

Νανσυ μου προσπαθω οσο μπορω να δινω σημασια στην Δεσποινα αλλα δεν γινετε γιατι με τους θηλασμους του μικρου εχω τετοια κουραση που δεν εχω κουραγιο...συν ολα τα αλλα πλησιματα καθαρισμα κ τετοια..ολοι μου λενε μην δινεις σημασια το νινι εεεε δεν γινετε...αλλα το πως ατεναχωριεμαι που γυρναει κ μου λεει μαμα γιατι δεν με παιζεις?????η ταιζω τον μικρο κ λεει θελω γαλα τωρα....κ τσιριζει....τα κανει πανω της κ τσισα κ κακα πραγμα που δεν εκανε με τιποτα....θελει να της δωσω προσοχη κ δεν εχω χρονο.οσο μπορω προσπαθω...μεχει παρει απο κατω ομως...δεν μπορω να συγκρατησω τα δακρυα μου κ στεναχωριεμαι μην μου κοπει κ το γαλα απο την στεναχωρια....τι να κανω..ευτυχως βοηθαει κ ο αντρας μου ταπογευματα οταν ειναι σπιτι να την παρει για καμμια βολτα..να ξεχαστει η μικρη...κ να φανταστεις την στελνω κ παιδικο που να μην πηγαινα η κατασταση θα ηταν ακομα πιο τραγικη.....

Νανσυ μου να πας την μικρη σου για λογοθεραπεια μονο καλο θα την κανεις..αυτο ειναι το μονο σιγουρο...ισως θελει το χρονο του τοπαιδι..αλλα καντο γιατι αν ερθουν κ τα μπαμπακια το σοκ θα ειναι ακομα μεγαλυτερο...εγω δεν το περιμενα με τιποτα απο την μικρη...κ εχω παθει σοκ....δεν θελει να με βλεπει κοντα στο μωρο....στεναχωριεται κ το βλεπω...κλαει η ψυχουλα της κ μαζι μαυτην κ γω...εκοψε κ το φαγητο δεν τρωει τιποτα με το ζορι μονο γαλα......αχ.....δεν ξερω τι να πω...απλα στεναχωριεμαι...

Μαρακι κ γω μια απ τα ιδια με τον μικρο στους θηλασμους.....ανα 2 με 3 ωρες...πειναμε....τρωμε τα χερακια μας...κ μια ωρα περιπου τον θηλαζω....αλλα δεν ξερω αν χορταινει....

Αλεκακι μπρουμυτα????τι εννοεις....

Ναταλακι μια φορα το βραδυ ε...εισαι πολυ τυχερη...εγω κοιμαμαι ορθια απο την κουραση...ασε ο πονος...ακομα να συνελθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax antwnia mou ti travas k esu den exeis kapoion allon na se voithaei oso leipei o antras sou?

nai koimatai kata tis 11-12 ksupnaei kata tis 3-4 k meta to prwi kata tis 7-8....

nansy twra ta diavasa auta pou egrapses sumfwnw na tin pas giati me ta didima tha tis erthei megalutero sok.. alla isws k na thelei ton xrono tis...

oso gia ton mpampa mas einai psarwmenos akoma ama parei agkalia ton mikro k auto me para polu prosoxi fovatai....k stenaxwrietai k autos mazi mou gia tous thilasmous... epeidi exw mikres thiles mou sunestisan stin kliniki na parw pseutothiles k tis exei mathei nomizw otan ton vazw xwris den mporei na tis piasei k ekneurizete k klaiei... den kserw ti na ton kanw k fovamai k gia to stuthos mou min pathw tpt giati olo toumpano einai..k ponaei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσια τον κοιμηζω μπρουμυτα με το κεφαλακι του στο παλι δεν σας κανω πλακα.... τοσο καιρο τον κοιμηζα στο πλαι και γυρναγε ανασκελα με το κεφαλι του πανω δηλαδη και βλεπα οτι δυσανασχετουσε και ξυπνουσε πολυ συχνα... απο χθες του τον εβαλα μπρουμυτα και κοιμαται ειναι σαν να μην εχω νινι στο σπιτι! ιδιαιτερα το βραδυ ξυπνησε μια φορα στις 3:30 για βυζι εφαγε μιση ωρα και μετα μου σηκωθηκε 8παρα και τωρα ακομη κοιμαται αν και χεσμενος!

ναταλακι αφου δεν ξυπανει σημαινει οτι χορταινει... εγω το καταλαβα γιατι πλεον δεν κανει τοσο συχνα κακα οπως πρωτα δηλαδη θρεφεται καλυτερα!

μη νομιζεις και εγω που εχω μεγαλες θηλες κλαιει μεχρι να της πιασει, αν το βαζεις στο στηθος ολα καλα θα πανε!

κοκονα μου τι να πω για τη κορη σου... η σαντυ μεν και πιο μικρη απο τη δικια σου δεν εχω κανενα προβλημα αφου να φανταστεις την ταισω και εχω και τον μικρο στο βυζι ή καμια φορα που κλαιει ο μικρος μου λεει "πετος κλαιει" και με φωναζει να παω να τον πιασω... εγω με την κορη μου τον αλλαζουμε μαζι, τον κανει φιλακι, του φερνει το καλαθι για να τον βαλω μεσα και τετοια... αν και ειναι δυσκολο προσπαθησε λιγο να ασχολεισε περισσοτερο μαζι της και ας τον εχεις τον αλλο κρεμασταρι στο στηθος σου

νανσυ μου ουτε τοτε με τη σαντυ ο αντρας μου σηκωνοταν αλλα ουτε και τωρα.... το μονο που κανει ειναι να τον κρατησει για λιγο μεχρι να κανω ενα μπανιο και αυτο με το ζορι!!!!

παντως πολυ καλη σκεψη για το παιδοψυχολογο για τη σαντυ σου ισα ισα που θα σας βοηθησει περισσοτερο

ντελφιν μου μ φτ γεννησες??? βλεπω μεχρι να γεννησουνε ολες θα ειμαστε φουλ βυζια!!!! και μενα μου τις εχει ρημαξει τις ρωγες ιδιαιτερα την δεξια.... με την πουρελαν την βγαζω ολη τη μερα!

ελενα μου συγχαρητηρια για τη κοπελαρα σου.... δωστε βρε γαιδαρες το ποτε γενησε να την περασω στη λιστουλα μας γιατι εχω μεινει στη λια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου !!!!

Θα σας πω τα νεα μου απο τον γιατρο και τα δικα σας θα τα διαβασω και θα σας γραψω μετα γιατι εχω κατι δουλειες και πρεπει να βγω εξω.

Λοιπον ο μπεμπακος μας εχει φτασει σχεδον τα 3 κιλα, 2980 τον εβγαλε ο υπερηχος, ολες οι μετρησεις φυσιολογικές και το αμνιακο υγρο οκ και ναι γυρισε και ειναι με το κεφαλι κάτω :-bd.

Φιλακια θα τα πουμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...