Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΗΚΟΣ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας.Είμαι 22 εβδ + 5 ημ.Πριν μια εβδομάδα περίπου στην εξέταση που έκανε ο γιατρός διαπίστωσε ότι το μήκος τραχήλου μου είναι κάτω απ το όριο(26,5 ενώ θα έπρεπε να είναι 35).Μου σύστησε ξεκούραση και μαγνήσιο.Η αλήθεια είναι οτι δεν κουράζομαι σχεδόν καθόλου οπώτε δεν ξέρω τι φταίει..Ειχε καμία σας παρόμοια εμπειρία;;Είναι ένδειξη πρόωρου τοκετού;Μ εχει φάει το άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ!ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΗΤΑΝ 33mm ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ 0,75%!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ,ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΒΗ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΣΤΟ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙ ΕΓΩ!ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ!ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΙΕΖΕΙ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ!ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΗΤΑΝ 33mm ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ 0,75%!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ,ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΒΗ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΣΤΟ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙ ΕΓΩ!ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ!ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΙΕΖΕΙ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα juliana!

Και μένα ο γιατρός μου μετράει τον τράχηλο κάθε 2 εβδομάδες επειδή έχω μονόκερω μήτρα (λείπει η μια πλευρά) και φοβάται για πρόωρο. Δεν μου εχει δώσει μαγνήσιο ακόμη.

Μου είπε ότι μετά άπό την 24η εβδομάδα μπορεί να μου πει να ξαπλώσω ανάλογα με τον τράχηλο

Μην ανησυχείς είναι συνηθισμένο:)

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα juliana!

Και μένα ο γιατρός μου μετράει τον τράχηλο κάθε 2 εβδομάδες επειδή έχω μονόκερω μήτρα (λείπει η μια πλευρά) και φοβάται για πρόωρο. Δεν μου εχει δώσει μαγνήσιο ακόμη.

Μου είπε ότι μετά άπό την 24η εβδομάδα μπορεί να μου πει να ξαπλώσω ανάλογα με τον τράχηλο

Μην ανησυχείς είναι συνηθισμένο:)

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...