Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα εκεί ήταν μία οικογένεια, με παιδιά, εκτός από τους υπάλληλους….. μήπως ήταν μελαχρινός?????????? 888888888888888

εχουν δυο μεγαλα αγορακια,ηλικιας 15-18 χρονων...ψηλα και λεπτα παιδια..

ο αγγελος ειναι μετριου αναστηματος,δεν τον λες ψηλο αλλαουτε και κοντο,ηλικιας 55+

κι η γυναικα του Ολγα ειναι ψηλη κοπελα μελαχροινη υποτιθεται...εχω να την δω καιρο,μπορει να ειναι και χαζη πια 888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι!!!!!!!!!

Γυναικοπαρέα!!!!!!!!!!!!

Στην επέτειό μου θα φύγεις; από την μία θα γιορτάζω και από την άλλη θα σου κουνάω το μαντήλι βουρκωμένη;

Μαριέττα, μάλλον εννοούσε ότι θα φτιάξει φαγητό να το πάει κάπου.... 8888888888 είναι και βιτσιόζα αυτή με την μαγειρική!!

Εεεεειιιιι μην ξεχνιομαστε!!!!!! στης 28/7 σας θελω ολες εκει και φισικα δεν θα με πατε μονο για καφε εεεε???

Σημερα το ανακινωσα στον αντρα μου και δεν χαρικε καθολου :evil::evil::evil: Του ειπα να ξεχασει αυτα που ξερει γιατι εγω θα ερθω και ας χτιπιετε στα πατοματα....Τα σεναρια ειναι δυο του λεω, "η παω μονη μου η ερχεσε και εσυ μαζι μου"................Το μονο που μπορει να μου το χαλασει ειναι η μαμα μου και η υγεια της...

Αες ελπισουμε οτι θα ειναι περδικι μεχρι τοτε, θα την στιλω να παει να κανει και μερικα μπανια στα λουτρα που εχουμε κοντα στο χωριο μας και θα την σινεφερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε….??? Πως είστε???

Εμείς αρκετά καλά…….

Τέτα νομίζω αυτοί ήταν….. γιατί είχαν 2 αγόρια!

Άμα έχεις καιρό να τους δεις, μάλλον έχουν ξανθύνει λίγο κ ψιλώσει….. ελπίζω να τους γνωρίσεις όταν συναντηθείτε……….8888888888888

Ακόμη δεν έχω τελειώσει τις δουλειές μου!!! Δεν μ’ αφήνει ο Σπύρος, αλλά νιώθω κ απίστευτα κουρασμένη ρε κορίτσια…… τι σκατά έχω πάθει???

Πάει τα έφαγα τα ψωμιά μου….!!

Εχθές στο πάρκο μου το είπε μια γριά, «Πότε ήταν που κουβαλούσα 2 παιδιά, παιχνίδια, ομπρέλες για την παραλία, φαγητά, πετσέτες κ πότε έφτασε το σήμερα να μην μπορώ να σηκώσω ούτε εμένα, ούτε που κατάλαβα…..»

Αααααχχχχχχχχχ για πότε θα περάσει ο καιρός που δεν ξαπλώνω το κορμάκι μου ούτε 3 ώρες το 24ωρο κ πότε θα έρθει η ώρα που θα δω τα ραδίκια ανάποδα κ δεν θα ξανασηκωθώ στα ποδαράκια μου….. 88888888888888888

Ρε ξου ξου ξου….. έχω καιρό…. Ελπίζω δηλαδή!!!!!!!!!

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη είσαι μουλάρααααααααααααα!!!!!!!!!!

Τι να κάνεις στην Αθήνα καλοκαιριάτικα παιδί μου…?????

Έχει δίκιο ο άντρας σου, μην επιμένεις…………

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!εμεις κοιμηθηκαμε καρταπληκτικα σημερα και οι 4 σε ενα κρεβατι...δεν ξερω τι επαθαν και τα 2 χθες και δεν ξεκολαγαν απο πανω μου!!!

κατα τ αλλα περασαμε ωραια στην βολτουλα μας και πηγαμε και στον καραγκιοζη...εγω με τον Μ.δλδ και μια φιλη μου με το αγορακι ...οι αντρες εκατσαν για μπυρες κ πηγαμε μετα ;)

Λοιπον εδω στην Χαλκιδα κανουν διαφορες εκδηλωσεις...τωρα για ενα 10ημερο ειναι εκπτωτικη πολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

καλα ειμαστε,αλλα ο μικρος δε πινει το γαλα το πρωι δυο μερες τωρα...το βραδυ πινει περισσοτερο...

αλικη ποιο γαλα σας συστησε η γιατρος;

μια χαρα ειναι ο σπυρεττος,μη τρελαινεσαι...οι γιατροι για αυτο ειναι,για να μας αγχωνουν!!!

αν σε αγχωνει πολυ,αλλαξε τον 7777

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααα ωραία Ελίζα!!!! Εδώ με τον Σπύρο κ μου έρχεται να πάω να κοιμηθώ στην κούνια του όταν έρχεται στο κρεβάτι μου!!!

Καλύτερα θα είμαι εκεί…….88888888888

Τέτα μας πρότεινε το Όλυμπος το βιολογικό…. Είναι στην λίστα της wwf!

Την ρώτησα μήπως χρειάζεται ακόμη να πίνει με συμπληρώματα, αλλά μου είπε πως αφού τρώει τα πάντα δεν έχει ανάγκη πλέον!! Έστω κ λίγο απ’ όλα, είναι αρκετό για να παίρνει ότι χρειάζεται!!!

Άμα πέσει κ άλλο σημαίνει πως θα βγεί από τις καμπύλες εντελώς, οπότε κ εγώ δεν θέλω να το αφήσω έτσι….. απλά ξέρεις, όταν το ακούς κ από την γιατρό αρχίζεις κ τα σκέφτεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τις σκηνούλες μας κ στην αυλή της Ελίζας…… για 10 μέρες.... έχει κάθε μέρα Καραγκιόζη κ αν δεν έχει δεν πειράζει, θα τον κάνουμε εμείς προσφορά!!!!!8888888888888 :roll::roll::roll:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αυτο το γαλα τους δινω...καιρο τωρα!

ναι Αλικη καταλαβαινω οτι οταν στο λεει ο γιατρος αγχωνεσαι αλλα ρε συ δεν μου φαινεται και τοσο τραγικη η αναπτυξη του ...δεν εχει κ μεγαλη διαφορα με τον δικο μου ...και εμενα στο 25-50 ειναι καπου εκει...

χαχαχαχαχα ναι Αλικη ...ολοι οι καλοι χωραμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να σας πω και κατι ...επειδη ειχα παντα τον Μ. που ηταν κανονικοσ εωσ και παχουλοσ ,μ αρεσει που βλεπω τον Π. ετσι...εντω μεταξυ ο Μ.δεν τρωει συνεχεια αλλα τρωει ολα τα φαγητα και αδειαζει το πιατο του ...η αληθεια ειναι οτι αυτοσ με απασχολει περισσοτερο παρα ο Π.που ειναι λεπτος!αλλα απο που να μοιασει το παιδι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελίζα κ εγώ δεν έχω κόλλημα να πάρει κιλά…… αλλά αφού τρώει γιατί δεν μένει σταθερός τουλάχιστον στις καμπύλες ….????

Ο Σπύρος δεν είναι πλέον στην 25η, πάει για 10η κ ελπίζουμε να κολλήσει εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε τρωει αλλα δεν βαζει κωλο κατω το παιδι γι αυτο...ευχομαι να παιρνετε απο δω και περα η τουλαχιστον να μεινετε σταθεροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εδώ! Οσπου να διαβάσω τι έχετε γράψει εσείς θα αλλάζετε θέμα μου φαίνεται.

Στο fb γιατί μπορώ και τα διαβάζω όλα τα σχόλια σας πιο γρήγορα οέο; Anyway.

Αλικάκι γράφεις ότι ο Σπυράκος καθόταν στην παραλία και έπαιζε με τις ώρες! Τι καλά! Εγώ θα το ζήσω ποτε αυτό άραγε;;;;;

Στην Αίγινα που είχαμε πάει τώρα δεν στάθηκε παρα μόνο κανα δύλεπτο δίπλα μου με κουβαδάκια. Ήθελε να περπατάει στην αμμουδια και μάλιστα κοντά στην θάλασσα (εκεί που ξεκινάνε τα νερά) από την μία άκρη μέχρι την άλλη στην παραλία. Ότι κι αν της έλεγα δεν έπιανε. Ε! την αφήνω κι εγώ κάποια στιγμή να πάει μόνη της. Δεν γύρναγε να κοιτάξει πίσω η σκατιάρα. Την παρακολουθούσα από μακρυά. Κάπια στιγμή την έπιασε μια κοπέλα που νόμιζε ότι χάθηκε η κακομοίρα. Έκανε σαν τρελή η δικιά μου επειδή προσπαθούσε να την πάρει αγκαλιά. Δεν τα κατάφερε να φανταστήτε η κοπέλα να την πιάσει. Πήγα και την πήρα. Της μίλησα έντονα εξηγόντας της ότι αν φεύγει μακρυα από τους γονείς της θα την πάρουνε άλλοι γονείς. Με κοίταζε προσεκτικά και λίγο φοβισμένη. Σκέφτηκα "ωραία φοβήθηκε, δεν θα το ξανακάνει". ΄Μου έδωσε το χέρι της και γυρίσαμε στην ομπρέλα μας. Έ! μετα΄από κανα 10 λεπτο έκανε πάλι τα ίδια γελόντας κιολας. Δεν έχω ελπίδες.... Θα με ξεκάνει αυτό το παιδί!

Ελιζα και σενα τα ίδια κάνει ο Πάνος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην παραπονιέσαι Νατάσσα μου που δεν κάθεται….. Εγώ τον έχω το 24ωρο, 14 ώρες αγκαλιά, 3- 4 ώρες στα πόδια μου κ άντε τις υπόλοιπες να κοιμάται ή να παίζει…..!!! Καταλαβαίνεις πως εγώ θα πάω πρώτη……χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν παραπονιέμαι γιατί κατα τ' αλλα δόξα το Θεό η Σοφία στα υπόλοιπα τα πάει μια χαρά! Και στον ύπνο, και στο σπίτι παίζει μόνη της και παιδί της αγκαλιάς δεν είναι. Μόνο έξω έχουμε θέμα που πρέπει να την κυνηγάω.

Ε! Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σίγουρα. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι Νατάσσα μου…..!! Κ να σου πω αυτή η φάση που φεύγουν κ πίσω δεν κοιτούν, είναι κ περαστική, της ηλικίας!!!

Του χρόνου μια χαρά θα κάθεται….

Κ για να έχουμε κ καλό ρώτημα, πούυυυυ ήσουν εψές Τέτα???????????????????

Από νωρίς για ύπνο ή σου άνοιξε πάλι η όρεξη κ το βράδυ τρως λιπαρά….???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια ο Σπύρος βγάζει ένα δόντι αρκετό καιρό τώρα… κάθε τόσο του ματώνει το ούλο μάλλον επειδή το γδέρνει με το χεράκι του!!!

Τις τελευταίες μέρες όμως κ όπως του πλένω τα δοντάκια, βγάζει αίμα…. Μήπως δεν πρέπει να του το ερεθίζω??? Αλλά κ τα δόντια δεν πρέπει να του τα πλένω….? Ειδικά τώρα που βγάζει αυτό κ μπορεί να μολυνθεί όπως είναι ερεθισμένο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα και εμενα τα ισια κανει εκτος σπο τη θαλασσα..εκει καθεται με τισ ωρες και παιζει με το κουβαδακι...οπουδηποτε αλλου αν τον αφησω θα εξαφανιστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι εισαι και το πρωτο γκομενακι!!Ειμαι παρα πολυ περιεργη,να σε δω μαζι με την Αφοβιτουλα!!

Αλικη ολο το απογευμα καθαριζα την κουζινα...ολα τα ντουλαπια πανω κατω,πεταξα ο,τι δε χρησιμοποιω και δε με ενοιαξε καθολου!! κατι κορνε για σαντιγες κατι μπουκαλια που γιατι τα κραταω ηθελα να ηξερα,αποκομματα για συνταγες που δε προκειται να μαγειρεψω,κι εκανα πολυ χωρο γενικα παλι!!

ο ιδρωτας ποταμι κι ο Ηλιας να παιζει μονος του,αλλα ηταν ησυχος!!

το βραδυ τον ταισα,ξεραθηκε διπλα μου(η νεα του συνηθεια ειναι να μου χαιδευει τα μαλλια στον σβερκο,οπως ειμαι διπλα του ξαπλωμενη και του γυρναω την πλατη,προκειμενου να τον παρει ο υπνος)88888

οταν θελει ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο γλυκος77777777

κι ετσι πηγα κι εγω και ξαπλωσα,αφου ειδα την ιταλικη σειρα που βλεπω 23:30 στο μακεδονια

γενικα ειμαι καπως παλι...ψιλοαρπαχτηκαμε και το βραδυ με τον μανο,με αφορμη που αυριο θα ερθει τα γαμωσογο για τα γενεθλια του,να δω τι ωρα θα ξεκουμπιστουν 99999

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον καλά έκανες κ πέταξες τα πάντα… Άμα χρειαστείς σαντιγί έχει το ειδικό μπουκάλι που την βγάζει σαν κορνέ…. Το κορνέ τι να το κάνεις??? 888888888888

2ον Είναι πάντα πολύ γλυκό παιδί ο Ηλίας, μόνο εσύ δεν το βλέπεις 111111

3ον ξέρω πως είναι δύσκολο, αλλά κάνε μία υποχώρηση…. Για τα γενέθλιά του, για τα άλλα όχι…. καμία!! Άλλωστε καλεσμένοι είναι….

Φαντάζεσαι να του κάνουν έκπληξη στο σπίτι της ζάμπας???? Κ να πρέπει να πας εσύ καλεσμένη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...