Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

Σαμανθα επειδη το θεμα του αφαλουβτο εχω ερευνησει πολυ θα παρεις μπεταντιν κ καθαρο οινοπνευμα αφου εχει πυον πρωι βραδυ μπεταντιν κ στο ενδιαμεσο οινοπνευμα σε τεσσερις μερες θα εχει πεσει βιασου μη μολυνθει... Η αννα μου ηταν οπως περιγραφεις απο εικοσι ημερων στριφογυρναγε αα σβουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχαχα!! καλε τι παιδια κανετε;;; βιονικα;;!! :lol: ελενα, μηπως δεν χρειαζεται σεντονακι;;;δεν θυμαμαι τι κανουμε στα πολυ μικρα!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα τραγούδι που αρκετοί αγνοούν... μουσική γιάννης μαρκόπουλος στιχοι δημητρης βαρος... και το τραγουδα ο σιδηροπουλος με τη φωτιου... ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΥΝΘΗΜΑ

Φοβάσαι ότι θα 'ρθει καταιγίδα και θα μας πνίξει όξινη βροχή,

βάλε σε γυάλα μέσα την πατρίδα και κρύψε την καλά μέσα στη γη.

Μήπως την ψάχνουν σαν την Ατλαντίδα αφού η Πανδώρα ανοίγει το κουτί;

Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει μπερδευτεί.

Ψηφοθηρία, λόγοι κι εμβατήρια ποτέ δεν έφεραν την αλλαγή

για αυτό και χάθηκες στα σφαιριστήρια και μες στα γήπεδα την Κυριακή.

Τώρα καθώς κοιτάς τα διυλιστήρια ρωτάς ποιοι σ' έχουν βάλει στο κλουβί.

Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει τρελαθεί.

Να κλείσεις θες πληγή θανατηφόρα και μες στα νέα ψάχνεις για δουλειά.

Τα δάκρυα σου γίνονται μαστίγια και τον λαιμό σου σφίγγουν σα θηλιά.

Όσα τα κέρδισες με τα μαρτύρια τα παζαρεύουν πάλι στα χαρτιά,

τρέχεις να ψάξεις μες στα καταφύγια και βρίσκεις μιαν αιχμάλωτη γενιά.

ηλεκτρικός θησέας έτσι λέγεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και που να τη δεις τωρα που σκαρφαλωνει απο την εξω μερια του παρκου για μεσα η που κανει μονοζυγο στον παγκο της κουζινας :o:o:o:o:o:o:o

τι λες βρε θηριο!!! :o:o:o εμενα σκαρφαλωνει για να βγει απο το παρκο κι εσενα για να μπει;;παιδι-φαινομενο!!! :lol::lol::lol:

ωραιοι οι στιχοι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη χαρα του σκαρΦαλωματοα το κανει ολη μερα εκτος παρκου ειναι πανω απο πεντε λεπτα δεν καθεται

αφροδιτακι, νομιζω οτι εμπεδωσα οτι η αννουλα ειναι το παιδι-λαστιχο και το δευτερο το θες ζυμαρι!! ;):D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλα και εγω ειχα την ιδια απορια με σας: υπαρχουν ανθρωποι που ψηφιζουν Χ.Α. ;;;;;;;;

Για να δουμε θα σχηματισουμε κυβερνηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

σημερα ξυπνησε η αθηνα, και μετα απο λιγο αρχισε να κλαιει με παραπονο!!παει ο γιωργος και τι να δει:ειχε σφηνωσει το ποδι της αναμεσα στα καγκελα και δεν μπορουσε να το βγαλει!!! :o:o:o:o δεν φανταζομουν οτι μπορουσε να παθει κατι τετοιο!!!ειναι και μεγαλη κουνια!!δηλ. οταν θα παμε στο μενιδι που εχουμε μια κουνια ικεα, τι θα κανει;;;!! :shock::shock:

ηθελα να κοιμηθω κι αλλο, νυσταζω!!!αν τα καταφερω θα κοιμηθω το μεσημερι ;)

που ειστε κοριτσακια, χαθηκατε!!!δαναη, δαφνη, γεωργιαννα, σουλα, αντρια, δεσποινα, γλυκερια, ελενακος, αναστασια;;;

καλημερα σε ολες και ολους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερα σε ολες σας...Αναστασια περιμενουμε νεα σου για χτες...

Δαφνη μου εισαι καλα?που εχεις χαθει βρε κοριτσι μου??

ελενακος εσυ?πως παει η κοιλιτσα??μεγαλωνει?μεγαλωνει?

Αντριουλα?ζεσταινεσαι??με τη δουλεια πως πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, μωράκια και σποράκια!

Αφροδίτη κι εμένα έχωνε τα πόδια της από την πρώτη στιγμή (4 μηνών) που τη βάλαμε στην κούνια και έχω κλείσει τη μία πλευρά με παπλωματάκι και κούρνιαζε σε εκείνη τη γωνίτσα να κοιμηθεί. Τώρα τα χώνει στην άλλη πλευρά αλλά έχει μάθει να τα βγάζει μόνη της. Εγώ δεν ξέρω αν θα μπει ποτέ σε κρεβάτι χωρίς κάγκελο. 800 στροφές κάθε νύχτα κάνει, μέχρι να βρει τοίχο και ξανά από την αρχή!

Τι έγινε τελικά με τον αδελφό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι στριφογυρνάει κι ο Άρης, εγώ έχω την πάντα σε δύο πλευρές της κούνιας (το κάτω κάγκελο είναι ελεύθερο και το δεξί είναι βγαλμένο αφού ενώνεται με το κρεβάτι μας εκεί), είναι πολύ κοντή και πολύ μαλακή οπότε δε μπορεί να τη χρησιμοποιήσει ως σκαλοπατάκι κι έτσι την αφήνω.

Μαγειρεύω ρεβίθια και βράζω παντζάρια και μετά πρέπει δυστυχώς να πάω από το ταμείο των δικηγόρων και δε φαντάζεστε πόσο βαριέμαι αυτή τη γραφειοκρατία.

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα καλημέρα!! Εδώ είμαστε κ εμείς.μπαίνουμε σας διαβάζουμε αλλα δν προλαβαίνω πάντα να γράψω ή δν είμαι στα καλά μου όπως αυτές τις μέρες.. πολλά μαζεμένα,σκέψεις,γεγονότα κ διάθεση πουθενά.. Τεσπά!

Σήμερα ξεκινάει η Αναστασία δουλειά??δν θυμάμαι καλά αλλα άν ναι τότε καλή αρχη!!!

Αφροδιτάκι το χειρουργείο πώς πήγε?? αχ γι'αυτό δν ήθελα να πάει ο Χάρης στην ομάδα Δίας,πολλά ατυχήματα παθαίνιυν αυτά τα παιδιά! όλη μέρα σε μια μηχανή δν προστατεύονται απο πουθενά. Καλή ανάρρωση στον αδερφό σου!

Όσο για τα κάγκελα απο 4 μηνών ο δικός μου τα στριμώχνει ανάμεσα στα κάγκελα αλλα μία δυό τρείς έμαθε μόνος του κ τα βγάζει!! άσε που πλέν τα βάζει επίτηδες γιατί του αρέσε! θα μάθει κ η Αθηνούλα να τα βγάζει! τώρα περπατάει κανονικά??

Γιούλη πώς παέι η δουλειά? Με τον Αλεξάκο τί έγινε? κοίταξες για αναπτυξιολόγο τελικά? πάντως μήν αγχώνεσαι τζάμπα! Το μωράκι μια γειτόνισσας που μιλάγαμε προχθές,είναι 16 μηνών κ περπάτησε πρώτη φορά 15 μηνών!τώρα τον βλέπω απο το μπαλκόνι που μένει δίπλα κ δν τον προλαβαίνεις στο τρέξιμο!! εκείνη ανησυχούσε κ τον είχε πάει σε γιατρό απο ότι μου είπε κ φυσικά βρέθηκε οτι είναι μια χαρά το αγοράκι της απλά είναι λίγο μικροκαμωμένος πράγμα που μπορεί να αλλάξει ξαφνικά! ;)

Δάφνη ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα με τις εξωτερικές δουλειές γιατί δν παλεύεται η ζέστη!! Θα πάρεις κ τον Αρούλη μαζί?φιλήσέ τον μου τον τσαχπίνι!!

Άφρο μου κασκαντέρ η Αννούλα!!! αμα κάνει έτσι απο τώρα φαντάζομαι τι σε περιμένει όταν περπατήσει...μάζευε δυνάμεις!!! :D

Ελενάκι πώς πάνε οι κοριτσάρες σου?? πολύ κούραση ε? αχ αυτά είναι τα δύσκολα..αλλα κάτσε κ εσύ λίγο βρε αγάπη,το έχεις ανάγκη οπωσδήποτε!Σούπερ woman έχεις γίνει! Τώρα που έφυγε η μαμά σου θα βρείς σιγά σιγά τους ρυθμούς σας πιστεύω.. υπομονή! πότε θα ανεβείτε εσείς στην εξοχή?

Δεσποινάκι το Κατερινάκι σου πώς είναι??

Η Δανάη τελικά ξέρουμε τι μωράκι περιμένει?? διάβασα οτι όλα πήγαν καλά με την αυχενική,χαίρομαι!! Άντε με το καλό κ στα δικά σου Άντρια!! πότε τελικά??

δν θυμάμαι πολλά ακόμα για να σχολιάσω γιατί είμαι άυπνη..στέλνω τα φιλιά μου κ την αγάπη μου σε όλα τα κοριτσάκια μας κ τις κοιλίτσες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω.Καμπύλη σακχάρου στην εγκυμοσύνη είχατε κάνει όλες? Γιατί σε αυτή την εγκυμοσυνη ο γιατρός μου,μου λέει οτι δν χρειάζεται να κάνω επειδή δν έχω πάρει πολλά κιλά + 4,5 κ δν έχω ιστορικό στην 1η κύηση. Δν με κάλυψε η απάντησή του.Λέτε να πάω απο μόνη μου να την κάνω??

Σουλάκι εσύ ξεμπέρδεψες είδα! μπράβο!! την μεγάλη καμπύλη έκανες με τα 100γρ γλυκόζης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας για τον αφαλό και γενικά!

Τώρα έχουμε και άλλο θεματάκι...της έβαλα ένα φορμάκι με γιακαδάκι και έβγαλε σπυράκια στο κάτω μέρος στο μάγουλο και αναγκαστικά βάζω μια κρεμούλα (Elogon) αν και γενικά είμαι υπέρ των φυσικών μεθόδων

κατά τα άλλα είμαι ένα κινούμενο πτώμα...ευτυχώς η μικρή μου ξυπνάει μόνο 2 φορές μέσα στην νύχτα για φαγητό...χθες η μεγάλη κοιμήθηκε μετά τις 12:00...γυρίσαμε αργά από την παιδική (γιατί πήγαμε αργά...) και δεν μπορούσε να ηρεμήσει με τίποτα...έτρεχε πάνω κάτω δεξιά αριστερά...είχα πάει και για κάτι ψώνια στο Λητώ και ότι έβρισκε ήθελε να το πειράξει...να πάρει τα παπούτσια, τα καροτσια, τα καθίσματα αυτοκινήτου...έφευγε τρέχοντας και την κυνηγούσαμε...έμπαινε στο ασανσερ γιατί είχε καθρεύτη...φώναζε έκλαιγε γιατί δεν έφτανε τα κουμπια να τα πατήσει και άλλα τέτοια ωραία...

όλες αυτές τις ημέρες που ήταν οι γονείς μου εδώ μου την ξεσηκώσαν απίστευτα, δεν λέω καλά έκαναν οι άνθρωποι, την κινητοποίησαν πάρα πολύ απλώς τώρα πια δεν μαζεύεται με τίποτα...είχα ένα ήρεμο παιδάκι και τώρα έχω ένα αγρίμι σκέτο...δεν μπαίνει μέσα στο αυτοκίνητο...φωνάζει, ρίχνει όλα τα πράγματα κάτω...ουφ ουφ ουφ!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Δάφνη πώς και κοιμάστε ακόμα παρεούλα (δεν λέω ωραίο είναι :lol::lol: ) αλλά ...βολεύεστε? εννοώ...δεν θέλεις να χαλαρώνεις και λίγο μόνη σου ή με τον άντρα σου (..................... 8-)8-)8-) ) η δικιά μου πήγε στο παιδικό δωμάτιό της 12 μηνών και θεώρησα ότι άργησα αρκετά...μετά θα μπορέσει να πάει στο δικό του δωμάτιο? Ο άντρας μου ήθελε να την κρατήσουμε και να κρατήσουμε και το 2ο μωρό, να κοιμόμαστε δηλαδή όοοοολοι μαζί και το ένα να ξυπνάει το άλλο :lol::lol::lol:

ααα ανέβασα και φωτος στο fbook από την επαναστάτριά μου... :lol::lol::lol: ήθελα να δώσω μια χαρούμενη νότα κόντρα στην απογοήτευση των ημερών...ο άντρας μου δεν το ξέρει ακόμα :lol::lol::lol::lol::lol:

γενικά πάντως χθες το βράδυ με έπιασε μια απελπισια...έμεινα μέχρι τις 02:00 να μαγειρεύω για την Έμμα αφού η κυρία δεν κοιμόταν, βάλε και το συμάζεμα, να βγάλω και γάλα για μέσα στην νυχτα να δώσει ο άντρας μου αν χρειαστεί και τσουπππ στις 3 κ μιση ξύπνησε η μπουκιτσα η μικρή ...και μετά πάλι 6 κ μιση και μετα 7μιση έπρεπε να πιει το γάλα της η σουφραζέτα μου η μεγάλη...και μετά 8μιση ξύπνησε ξανά η μικρή..................χαμος!!!!!!!!!!!!!

σήμερα λέω να βγούμε έξω και οι 4 για πρώτη φορά μαζί...είναι 26 ημερών...τι λέτε? να την πάρω στο μάρσιπο (που είναι πολύ ζεστός) ή στο καρότσι σε ανάκλιση?

επίσης μη με μαλώσετε αλλά ξέρετε αν επιτρέπεται το ποτο την περίοδο του θηλασμό αν πχ μόλις έχω ταίσει και ξανα-ταίσω μετά από 4-5 ώρες? ή αν έχω ταίσει και βγάλω γάλα και μετά πιώ ένα ποτάκι (ξέρω ότι το κρασι και η μπύρα επιτρέπεται) αα και αν το συνοδεύσω και με 1 (ένα καλεεεεεεεεεεε) τσιγάρο? μη με μαλώσετε και κυρίως μην το μάθει ο άντρας μου :lol::lol::lol::lol:

ελπίζω να μην έχει ανακαλύψει ότι γράφω εδώ και με παρακολουθεί!!!!!!!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω.Καμπύλη σακχάρου στην εγκυμοσύνη είχατε κάνει όλες? Γιατί σε αυτή την εγκυμοσυνη ο γιατρός μου,μου λέει οτι δν χρειάζεται να κάνω επειδή δν έχω πάρει πολλά κιλά + 4,5 κ δν έχω ιστορικό στην 1η κύηση. Δν με κάλυψε η απάντησή του.Λέτε να πάω απο μόνη μου να την κάνω??

Σουλάκι εσύ ξεμπέρδεψες είδα! μπράβο!! την μεγάλη καμπύλη έκανες με τα 100γρ γλυκόζης?

ελενάκι δεν έκανα σε καμία εγκυμοσύνη μου καμπύλη...είχα χαμηλό ζάχαρο και το μωράκι αναπτυσσόταν μια χαρά οπότε δεν υπήρχαν ενδείξεις.

και μην φανταστείς τωρα που πήρα μόνο 5.5 κιλά συνολικά αλλά ούτε την 1η φορά μου ζήτησε και το είχα συζητήσει μαζί του. αν θέλεις βέβαια να νιώσεις καλυτερα να την κάνεις!

τελικά που θα γεννήσεις?

θα πάμε εξοχή μάλλον στις 15 Ιουλίου για 20 μέρες και μετά ίσως διακοπές...θα δούμε! φοβάμαι λιγο με το μικρούλι αλλά δεν θέλω να το στερήσω στην μεγάλη...

κορίτσια δεν σας είπα νιώθω απίστευτες τύψεις όταν ασχολούμε με την μπεμπούλα μου (σχεδόν όλη την ημέρα δηλαδή) και δεν παίζω με την Έμμα...με κοιτάει όλο με παράπονο...και είναι τόσο καλό παιδάκι που όλο έρχεται και κάνει μα μα (φιλάκια ) στην μπέμπα και την χαιδεύει και της την έδωσα με την πανούλα και την πήρε αγκαλιά και την κουνούσε...και πάει και πάνω από το πορτ μπεμπε και την ταρακουνάει (και την ταράζει :lol::lol::lol: ) και λέει: μπε-μπε

και όταν είμαστε έξω και θέλω να την 'κοροιδεψω' για να φύγουμε της λέω: πάμε να δουμε το μπεμπε? και γελάει και έρχεται τρέχοντας!!!

ααα επίσης η ζουζουνα το ... σιχαίνεται λίγο και μετα αφού το φιλάει σκουπίζει την φατσούλα της...ή πιάνει τα ρούχα του μωρού και τα μυρίζει και τα πετάει :lol::lol::lol: είναι υποχόνδρια σαν την μαμά της χαχα

σας φιλώ και τρέχω να ταίσω τώρα που κοιμάται η μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΜΟΥ...ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΙΩΣΗ ΜΕ 39,5 ΠΥΡΕΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΛ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΕΡΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΕΓΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ...ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ....ΧΤΕΣ ΕΙΧΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ..ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ,ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ....ΑΥΡΙΟ ΡΕΠΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΧΘΕΣΙΝΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΟΝΤΩΣ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΠΑΕΙ??ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ??ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ...

ΣΟΥΛΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

ΕΛΕΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΘΑ ΠΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ??

ΔΕΣΠΟΙΝΑ,ΑΝΤΡΙΑ,ΣΟΥΛΑ,ΕΛΕΝΑ,ΓΩΓΩ,ΣΤΕΙΣΙ,ΔΑΝΑΗ,ΔΑΦΝΗ Κ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ....

ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 21Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΟΛΗΠΤΙΚΑ...ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ...ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: α ρε Ελενάκι με έκανες κ γέλασα!!!

Ωραία τα λες,αλλα για το τσιγάρο...βάλε ένα τεράστιο Χ!!!! Χειρότερα απο την εγκυμοσύνη είναι στον θηλασμό! Για το ποτάκι θα σε γελάσω,δν έπινα ποτέ κ δν χρειάστηκε να μάθώ άν επιτρέπεται.Νομιζω όμως πώς άν θηλάσεις κ στα καπάκια πιείς ένα ποτηράκι μέχρι τον επόμενο θηλασμό λογικά θα έχει φύγει η δράση του.Ας σου πούν καλύτερα τα κορίτσια μη σε πάρω στο λαιμό μου!

Την Αγαπούλα την μικρή :D βγάλτην,με τέτοια ζέστη ας ξεσκάσει λίγο..εγώ τον είχα βγάλει στο πορτ μπεμπέ(το ίδιο καρότσι έχουμε) στις 12 μέρες αφου έσκαγε ο τζ'ιτζικας! Α! Η Έμμα είναι θεάαααααα!!!!!!!! Φτού φτού όλα τα καλά σου πήρε!! κουκλάρα σαν εσένα!!!! κ όπως φαίενται κ πολύ δραστήρια...μη παραπονιέσαι..δικό σου παιδί δν είναι?/σιγά μην καθόταν σε μια μεριά!!! :lol::lol::lol:

Για τις ώρες που γράφεις-τα ωράρια ύπνου-ξυπνήματος τα διαβάζω αλλα δν μπορώ να με φανταστώ...ώχ με πιάνει πανικός....καλά είναι ακόμα η μπέμπα μου μες την κοιλίτσα..μετά με βλέπω στο Δαφνί μαζί σου! :lol::lol:

υγ. χαμηλό σακχαρο έχω.δν ξέρω ακόμα,θα δώ.Στο Αττικό πάλι θα γεννήσω γιατί μια λένε οτι είναι συμβεβλημένο το ιασώ κ μια όχι! άσε μην τρέχω τελευταία ώρα να βρώ νοσοκομείο..

Γιουλάκι εύχομαι να είναι όλα καλά,που θα είναι! Το φαγητό όλα τα παιδάκια ο μειώνουν με αυτή τη ζέστη! Για το γάλα μάλλον θέλει λίγο ζόρι παραπάνω..μήπως να του άλλαζες μάρκα μπάς κ δν του αρεσει το εβαπορέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: α ρε Ελενάκι με έκανες κ γέλασα!!!

Ωραία τα λες,αλλα για το τσιγάρο...βάλε ένα τεράστιο Χ!!!! Χειρότερα απο την εγκυμοσύνη είναι στον θηλασμό! Για το ποτάκι θα σε γελάσω,δν έπινα ποτέ κ δν χρειάστηκε να μάθώ άν επιτρέπεται.Νομιζω όμως πώς άν θηλάσεις κ στα καπάκια πιείς ένα ποτηράκι μέχρι τον επόμενο θηλασμό λογικά θα έχει φύγει η δράση του.Ας σου πούν καλύτερα τα κορίτσια μη σε πάρω στο λαιμό μου!

Την Αγαπούλα την μικρή :D βγάλτην,με τέτοια ζέστη ας ξεσκάσει λίγο..εγώ τον είχα βγάλει στο πορτ μπεμπέ(το ίδιο καρότσι έχουμε) στις 12 μέρες αφου έσκαγε ο τζ'ιτζικας! Α! Η Έμμα είναι θεάαααααα!!!!!!!! Φτού φτού όλα τα καλά σου πήρε!! κουκλάρα σαν εσένα!!!! κ όπως φαίενται κ πολύ δραστήρια...μη παραπονιέσαι..δικό σου παιδί δν είναι?/σιγά μην καθόταν σε μια μεριά!!! :lol::lol::lol:

Για τις ώρες που γράφεις-τα ωράρια ύπνου-ξυπνήματος τα διαβάζω αλλα δν μπορώ να με φανταστώ...ώχ με πιάνει πανικός....καλά είναι ακόμα η μπέμπα μου μες την κοιλίτσα..μετά με βλέπω στο Δαφνί μαζί σου! :lol::lol:

υγ. χαμηλό σακχαρο έχω.δν ξέρω ακόμα,θα δώ.Στο Αττικό πάλι θα γεννήσω γιατί μια λένε οτι είναι συμβεβλημένο το ιασώ κ μια όχι! άσε μην τρέχω τελευταία ώρα να βρώ νοσοκομείο..

Γιουλάκι εύχομαι να είναι όλα καλά,που θα είναι! Το φαγητό όλα τα παιδάκια ο μειώνουν με αυτή τη ζέστη! Για το γάλα μάλλον θέλει λίγο ζόρι παραπάνω..μήπως να του άλλαζες μάρκα μπάς κ δν του αρεσει το εβαπορέ?

ΑΧΤΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ....ΣΚΟΝΗ,ΠΑΣΕΡΙΩΜΕΝΟ,ΕΒΑΠΟΡΕ....ΜΟΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ....ΛΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΦΡΕΣΚΟ??Κ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ?ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ Η ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ?ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΤ ΜΕ ΧΥΜΟ,Η ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ,Η ΓΙΑΟΥΡΤΙ,Η ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ,Η ΡΥΖΟΓΑΛΟ....ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ????..ΦΑΓΗΤΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ....ΒΡΑΔΙΝΟ ΠΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΑΛΑ Η ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΑΓΗΤΟ????..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΥΓ ΟΝΤΩΣ ΕΛΕΝΑ Η ΕΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ....ΤΗΣ ΦΟΡΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ΤΟ ΜΗΛΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΛΙΑ.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!!!!

Ti kanete?

Gioulaki nai zestenome poli genika zestenomoun eukola alla to pragma parapige k akomi Iounios einai, ti mas perimenei? Dwse filia ston kouklo Ale3ako mas :x

Elenaki No.1 se katalavainw ti pernas me tin Emma k emas i Victoria 3efige teleiws :lol: xtes xtipise k eimastan mprosta k egw k o george k pali den tin prolavame, stekotan se mia kasia xartini opws twn papoutsiwn k xoreve k den 3erw k egw pws epese k xtipise to proswpo tis sto trapezi pou itan akrivws mprosta tis :oops: eskise tin mitoula tis k tin perioxi anamesa matiou k fridiou etre3e k aima alla oxi poli, mavrise k fouskwse ligo mas ir8e na lipo8imisoume axxxx den ka8ete pou8ena isixi..Tis evala mia krema pou eixa gia anoixtes pliges k mwlwpes k simera tin eida kalitera..

Elenaki No.2 :D auxeniki paw stis 10 Iouliou i8ela 6 Iouliou alla epeidi 8a eimai 12 evdomadwn akrivws k protimouse pio meta i giatros me evale argotera..Oso gia ta kila eixa vala 3kg prin 2 evdomades pou piga :oops: fisika twra den trww opws prin k pistevw den 8a evala alla..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, ο αδερφος μου βγηκε χτες και του ειπαν να ξαναπαει τη δευτερα για να κανει ακτινογραφια...αν ειναι καλη, ενταξει, αν οχι , θα μπει τοτε για χειρουργειο... :( οποτε, ελπιζουμε το καλυτερο :)

ελενα, ολα με μετρο στο θηλασμο!!!εγω επινα καμια μπυριτσα!!δεν καπνιζα, αλλα απο το ψαξιμο που εχω κανει, σου λεω οτι αυτο που λενε οτι ειναι χειροτερα στο θηλασμο, δεν ισχυει!! στην εγκυμοσυνη η νικοτινη περναει απ'ευθειας στο αιμα του μωρου απο τον πλακουντα, ενω στο θηλασμο περναει στο γαλα και μετα μεσω της πεψης(στομαχι, εντερο) περναει στο μωρο!!! ερευνες δειχνουν οτι η καταναλωση μεχρι 5 τσιγαρων ημερησιως και σε διαστηματα μετα το θηλασμο αφηνουν απειροελαχιστη νικοτινη στο γαλα!!!και φυσικα, καλυτερα να καπνιζεις που και που και να θηλαζεις , παρα να καπνιζεις και να δινεις ξενο, γιατι ετσι στερεις ολα τα καλα απο το μωρο σου!!! να τις βγαλεις, καλε, τις μπουμπουδες εξω!!! ενταξειι, με προσοχη, οχι στον ηλιο και σε ανοιχτο μερος!! οπως σε βολευει, σε καροτσι, μαρσιπο...

ελενα, χαρηκα που ειστε καλα!!!η αθηνουλα δεν περπαταει ακομα, φοβαται :( περπαταει, βεβαια, οταν κρατιεται απο το κρεβατι(γυρω γυρω) και απο τα ντουλαπια της κουζινας, αλλα μονη της φοβαται :( τι να κανω, απλα την ενθαρρυνω και περιμενω να ειναι ετοιμη ;) για την καμπυλη, εγω θα εμπιστευομουν το γιατρο μου, ξερω κι αλλες κοπελες που δεν την εχουν κανει :)

γιουλακι, για το γαλα τι να σου πω....απο τη μια εχει δικιο η δαφνη, αν παιρνει ασβεστιο απο αλλες πηγες δεν ειναι το γαλα και σουπερ πολυτιμη τροφη....απο την αλλη, κανει μια πληρη και ισορροπημενη διατροφη;;;μαλλον πρεπει να το συζητησεις εκτενως με καποιον πιο ειδικο.. η αθηνα πινει το πρωι φρεσκο κατσικισιο γαλα περιπου 250, κατα τις 11 φρουτοκρεμα με 1 μπανανα, ροδακινο, βερυκοκο, πεπονι η χυμο πορτοκαλι ( κατα καιρους αλλαζω τα φρουτα για ποικιλια), το μεσημερι κρεας η ψαρι με λαχανικα και καποιου ειδους δημητριακο ( κριθαρακι, ρυζι, κους κους, βρωμη κ.α. ) και κατα τις 6 γιαουρτι με ενα φρουτο αλεσμενο η κρεμα δημητριακων (εναλλαξ), πριν κοιμηθει πινει περιπου 200 μλ γαλα φρεσκο.δεν της αρεσει καθολου το αυγο, και μολις παμε παιδιατρο θα ρωτησω τι αλλο μπορω να προσθεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, με το καλο η αυχενικη!!! αστα, κι εμενα το μαναρακι μου εχει ακομα το σημαδι απο το δαγκωμα στο μαγουλο!!!λετε να μην της περασει, θα τρελλαθω!!!! :o:o:o εσυ, τι κρεμα βαζεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditoula mou se euxaristw..Mou edwse mia krema i farmakopoios einai galliki k legete chocApaisyl kanei apo 3 minwn na tis valeis sto mwraki.. Eseis mallon gia simadia 8a 8elete ee?

Entos twn imerwn i k wrwn gennaei i 1i kou 3aderfi, edw k 1,5 mina peripou einai krevvatwmeni logwn pollwn sispasewn k tin kratousane me farmaka ta opoia ta stamatise tin Kiriaki o giatros tis, tis elege entos 3-4 wrwn apo tin stigmi pou 8a ta stamatisei 8a gennisei, emeine k ena vradi sto nosokomeio tis prwtes meres twn sispasewn k evale k enesi gia ta pneumonakia tou mwrou giati fovi8ikan gia prowro toketo (itan girw stin 30 evdomada an 8imame kala) telika omws katafere na min gennisei tote k twra perimenoume :) 8 Iouliou eixe PHT, simera einai 37+2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditoula mou se euxaristw..Mou edwse mia krema i farmakopoios einai galliki k legete chocApaisyl kanei apo 3 minwn na tis valeis sto mwraki.. Eseis mallon gia simadia 8a 8elete ee?

Entos twn imerwn i k wrwn gennaei i 1i kou 3aderfi, edw k 1,5 mina peripou einai krevvatwmeni logwn pollwn sispasewn k tin kratousane me farmaka ta opoia ta stamatise tin Kiriaki o giatros tis, tis elege entos 3-4 wrwn apo tin stigmi pou 8a ta stamatisei 8a gennisei, emeine k ena vradi sto nosokomeio tis prwtes meres twn sispasewn k evale k enesi gia ta pneumonakia tou mwrou giati fovi8ikan gia prowro toketo (itan girw stin 30 evdomada an 8imame kala) telika omws katafere na min gennisei tote k twra perimenoume :) 8 Iouliou eixe PHT, simera einai 37+2..

ειναι μελανια αυτο που της εχει αφησει στο μαγουλο, χρωματος καφε...δεν κανει αυτη η κρεμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...