Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Νάνσυ κι εγώ πάθαινα κράμπες με τα 6 μαγνήσια άστα. Κι εγώ θέλω να φάω και να ξαπλώσω αλλά δεν με αφήνουν. Έχω δουλειά στο γραφείο. :evil:

Έλενα εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ μικρά πετσετάκια. Σκουπίζομαι πάντα με χαρτί υγείας ταμποναριστά γιατί το πετσετάκι μπορεί να μην έχει αποστειρωθεί τελείως και να κολλήσεις μικρόβιο. Το είχε πάθει μία φίλη μου.

Αχ αυτό για το ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τα δικά του βλαστοκύτταρα αν έχει κάτι μου το έλεγε χτες η βοηθός του γιατρού. Άρα είναι αλήθεια. Εσύ που το έμαθες αυτό?

Πόσα είναι τα χρήματα, σου είπαν? Εγώ σκεφτόμουν να δώσω του μπέμπη σε δημόσια τράπεζα και στο 2ο παιδάκι να τα κρατήσω γιατί είναι ότι πιο αποτελεσματικό να πάρει του αδερφού/αδερφής του τα βλαστοκύτταρα (αχρείαστα φυσικά να'ναι). Από την άλλη αν μας παίρνει οικονομικά θα φυλάξουμε και αυτά και τα επόμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπεμπουλα μου επαθα σοκ δημοσιο ειναι ή κλινικη???? αν ειναι δημοσιο σηκω και φυγε.... λυπαμαι που στο λεω γιατι τα οικομικα ειναι δυσκολα τετοιους καιρους αλλα τα διδυμακια σου που περασες τοσα για να τα αποκτησεις δεν θα ηθελα να τα φερω στο κοσμο σε τετοιο βαρεμενο περιβαλλον.... εδω στο δικο μας δημοσιο με τα τοσα προβληματα που εχει και παλι οι γυναικολογοι που δουλευουν μεσα ειναι αψογοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este tin alli ebdomada? ti oraia ante me to kalo! ;) oraio oneiro eides :shock: kai me 2 gunaikes kiolas!!! polu omorfo enudreio ftiaksate mprabo sas! ego kai ego enudreio me 3 psaria :?

alekaki pali koimotan o mpempis sou! tin epomeni fora na pas nistiki! ;)

elena me poio eksartima tou mixer na xrisimopoiiso gia na ftiakso to pagotaki sou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα, δουλεύεις ακόμα?Είχα την εντύπωση ότι έχεις σταματήσει!

Beboula, συμφωνώ απόλυτα με την Αλέκα. Μεχρι τώρα πήγαινες σε εξωτερικό γιατρό?Δεν έχω καταλάβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimosio einai aleka!!! basika rotisa kai ematha meta oti einai apla gunaikologos, boithaei kai stis gennes alla den einai pote moni tis. gia tous allous 3 pou einai ekei ematha oti einai polu kaloi! tora tha do sto epomeno rantebou...

ariadni sunexizo kai pigaino se eksoteriko giatro kai thelo o idios na me ksegennisei apla anoiksame kartela ekei mipos kai ginei kati kai den prolavoume na pame sta xania i an eimaste tuxeroi na anoiksei i kliniki edo sto rethymno tote ekei tha genniso! o antras mou bebaia skeftete to oikonomiko kai tha ithele na genniso sto nosokomeio, tou eipa kai ego otan tha genniso pigaine esu sto nosokomeio kai ego tha pao sti kliniki :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκουλες μου!!

Σαν να μην μου εφτανε αυτο με τα αποτελεσματα της θρομβοφιλιας που θα κανω 2 ενεσεις την ημερα απο εδω και περα,

δεν εχω και τα καλυτερα νεα σημερα απο το γιατρο , καναμε το doppler...... :(

Θα ξαναπαω παλι σε 14 μερες ξανα για doppler !

Μου βρηκαν αυξημενο αμνιακο υγρο και μου ειπε οτι μαλλον θα γεννησω λιγο προωρα με το που μπω στο μηνα μου δηλαδη, σε κανα μηνα περιπου αντι για 23 Ιουλιου :(

Και ενω τα αποτελεσματα απο ολες τις εξετασεις ειναι αρκετα καλα , μας ειπε αν θελουμε να κανουμε τωρα την αμνιοπαρακεντηση....(ο δικος μας γιατρος συνηθιζει να την κανει γυρω στον 7ο) ,γιατι υπαρχει λεει και το στατιστικο λαθος. Θελω παλι και προσπαθω, να ξαναπαρω τα πανω μου γιατι στεναχωριεμαι και στεναχωρω και το μωρακι.....

Ο μικρος ειναι 1760 γρ. νομιζω οτι θα μπορουσε να ειναι λιγο παραπανω :roll:

Κατερινακι η θρομβοφιλια εχει να κανει με την πυκτικοτητα του αιματος. Αν το αιμα σου πηζει γρηγορα δημιουργουνται θρομβοι αι το μωρακι δεν τρεφεται σωστα και δεν ειναι καλο και για τη μητερα.

Οποτε εγω κανω αντιπηκτικες ενεσεις.

Αλεξανδρα μου ταλαιπωρηθηκες και εσυ.... Ευχομαι γλυκια μου να πανε ολα καλα την επομενη φορα που θα πας! Εφτασε η ωρα σε λιγο θα εχεις το μικρουλη σου!!!

Αν μπορεις βαλεμε επομενο ραντεβου 14/6

Αυτα τα νεα μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka kai Este...gia ta petsetakia, egw den eixa skopo na parw, mas to eipe h maia pou mas kanei ta mathimata...

twra den kserw kai gw ti na pw, egw pantws pira 6 bambakera petsetakia proswpou kai ta eplina, ta siderwsa kai ta ebala mesa kai an xreiastoun kalws, an oxi den pirazei.

Este mou auto pou sou lew gia ta blastokuttara, ektos oti mas to eipe h maia pali sta mathimata, milisa me mia fili mou stin Ameriki pou einai giatros sto nosokomeio tis neas yorkis, rwtise kai auti kati sunadelfous tis paidiatrous ekei kai mou eipe to idio pragma apla mou prosthese oti an uparxei idi kapoio aimatologiko klironomiko problima stin oikogeneia tote na ta fulaksw, alliws den aksizei giati ta alla problimata tha einai arrwsta kai ta blastokuttara.

Kai tritwn, proxtes pou pira thl stin Athina sti dimosia trapeza, mou eipe oti mporoun kai auti na kanoun fullaksi, ektos apo to omfaloplakountiako aima pou to kanoun dwrean, kanoun fulaksi oikogeneiaki an thes me 1000 eurw peripou alla mou eipe ta idia kai auti. Oti auto einai mono gia xronies pathiseis. Opote to exw diastaurwsei pollaples fores.

Mpempoula mou me auta pou exoun ta mplenter ta klasika, pou anakateubei kai abga...de kserw pws ta lene, elpizw na katalabes.

Koritsia suzitousa me mia kopela sto mathima kai anakalupsame mia apati pou kanoun oi klinikes me ena apta epidomata tou IkA kai ta exw parei sto kranio...tha sa pw leptomereies se ligo...pantos tha to psaksw kai eimai etoimi na malwsw h kai na allaksw kliniki an mou to kanoun kai emena.

post-13527-13873939369778_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα τα ιδια σου εκανε κ σημερα ο μπεμπης?την αλλη βδομαδα βλεπω πολλες θα σκασουν μυτη τα μωρακια!!!

κατερινα εχετε smart?εμεις ειχαμε ενα honda civic spor διπορτο κ το πουλησαμε πριν 2 βδομαδες κ πηραμε ενα sitroen ksara tetraporto..εχουμε κ μια μηχανη v strom 1000 κ θελει να το κανει ανταλαγη με smart..ειναι καλα σαν αυτοκινητα?γιατι μας ειπαν οτι ειναι πανακριβα τα ανταλακτικα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου προσπάθησε να μην στενοχωριέσαι και κάνε ό,τι σε συμβουλεύει ο γιατρός σου. Πάντως περισυ που γέννησε μια φίλη μου , τα ίδια με σένα της είχαν πει στο doppler και έκανε 2 φορές. Ειχαμε ξεσηκώσει τα μαγαζια και είχαμε πάρει ό,τι υπήρχε σε newborn. Τελικά γέννησε κανονικά (πήρε και 3 μέρες παραπάνω) και έκανε μια μπουμπου 3750!!! Εγω αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί σου είπαν να κάνεις αμνιοπαρακέντηση.

Beboula τότε καλά κάνατε και ανοίξατε καρτέλα. Ξέρω πως το οικονομικό είναι πάρα πολύ σημαντικό αλλά αν όλα πάνε καλά, και γω στον εξωτερικό θα ήθελα να γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι συμφωνώ με την Αλέκα και επειδή έχω περάσει κι εγώ τα ίδια γι'αυτό ήθελα μέχρι και μονόκλινο.

Ναι άστα σκέτος εφιάλτης το όνειρο. Μάλλον νιώθω ανασφάλεια γιατί έχει χάσει αρκετό βάρος και έχει γίνει γκομενάκι :lol: κι εγώ είμαι σαν κουβάς :lol::lol:

3 ψάρια ε? Να μας τα βγάλεις photo :D

Ariadni ναι έχω σταματήσει από νωρίς από την άποψη ότι δεν πηγαίνω στην δουλειά. Βοηθάω όμως από το σπίτι.

Μπαίνω στον υπολογιστή του γραφείου και βοηθάω. Αλλά τώρα είμαι σε φάση που δείχνω πως να τα κάνουν αυτά που κάνω όταν θα λείπω τελείως.

Λία μην ανησυχείς για το βάρος του θα πάρει απότομα. Εμένα σε 2 εβδομάδες είχε πάρει σχεδόν ένα κιλό. Θα δεις και στο επόμενο ραντεβού. Αμνιοπαρακέντηση τόσο αργά? :roll: Εγώ δεν θα έκανα με τίποτα. Άλλωστε τι να δεις αν έχει κάτι τώρα τι μετά? Άσε που έχει ρίσκο σαν εξέταση. Και γιατί επιμένει να την κάνεις? Μόνο λόγω των αυξημένων υγρών? :roll:

Έλενα αν είναι να δώσω 1000 ευρώ στην δημόσια τότε τα δίνω και στο υγεία με τα ίδια λεφτά ίσως και λιγότερα.

Κατερινάκι εγώ έχω το Yaris 5πορτο και θα με βολέψει πολύ. Έχει πολύ χώρο πίσω μοιάζει με μεγάλο αυτοκίνητο αλλά είναι μικρό και βολεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις παντως στη δημόσια τράπεζα θα δώσουμε και το πιο πιθανο και ομφαλοπλακουντα με 984 ευρω. Μας ειχε δώσει πληροφορίες και η Αφροδίτη σε κάποια φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este nai apla to eipa pliroforiaka giati kai auti mou to anafere, egw den tha dwsw 1000 eurw giati apla tha kanoume ti dwrea sti dimosia, auto me tin plirwmi den einai gia fulaksi aimatos, mono gia ena kommati apo ton omfalio lwro.

Ariadni einai toso pou les alla + to fpa. Paei kapou 1200 me to fpa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη με καθυσηχασες με αυτο που μου ειπες για τη φιλη σου! Μετα το δευτερο doppler δηλ. εδειξε αλλα αποτεσματα?

Σταυρουλα μου , ο γιατρος μας , αποφευγει να την κανει νωρις , εκτος αν δει οτι κατι δεν παει καλα στις εξετασεις. Γιατι στους πρωτους μηνες εχεις 1/100 να αποβαλεις και να χασεις αδικα το μωρακι καποιες φορες.

Οταν ομως θα εχει μεγαλωσει το μωρακι και να το ακουμπισει η βελονα,δεν θα παθει κατι το πολυ πολυ να εχεις ενα προωρο μωρακι. Βεβαια αν κατι βρουν που ειναι παρα πολυ σπανιο μεχρι τοτε, γιατι εχεις κανει τοσες εξετασεις, ειναι οδυνηρη η καταλληξη αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχεις το 1/100 να συμβει και να το χασεις οπως στην αρχη.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει να κανει με το αυξημενο αμνιακο υγρο γιατι τον ρωτησα.

Απλα τωρα νομιζω οτι μας το πεταξε για να ειμαστε καλυμενοι 100/100. Οι εξετασεις που κανουμε εχουν βγει που καλες αλλα λεει οτι κατα ενα μεγαλο ποσοστο ειναι στατιστικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kouklitses mou mia wra na bw me petaei exw ti epathe simera!!!lia mou min stenaxwriesai koritsaki mou ola kala tha pane apla den katalava giati sou eipe na kaneis twra amnioparakentisi!! koritsakia mou tha mou dwsete kai mena to til tis dimosias trapezas to kouti gia tin fulaxi sto stelnoun i prepei na pas apo kei ; 7misi exw rantevou na dw to mpempaki mou kai exw polu agxos auti tin fora isws giati plisiazei o kairos den xerw giati filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki gia to baros min agxwnesai...opws eipe kai h Este sto telos pernoun polu grigora baros...

emena ton teleutaio kairo pernei 250 gr tin ebdomada. Oute gia to oti mporei na genniseis pio nwris min agxwnesai, mia xara tha einai to mwraki, ligo thermokitida na parei ta panw tou kai tha einai mia xara! kai na ksereis oti se oles mas isxuei to oti oi eksetaseis kai polu kales na einai, einai panta statistikes.

Molis elaba to kouti me kourier apo ti dimosia trapeza. To til tis dimosias trapezas stin Athina einai 2106597697 kai tha perimenete sti grammi kanena 20lepto giauto parte apo stathero. Prin parete na mpeite sto site gia enimerwsi genikotera giati alliws tha perimenete kai meta auti mporei na sa pei na mpeite sto site kai meta na parete thl ksana. www.hcbb.gr

Loipon akouste pou#tia pou kanoun ta maieutiria. Opoia exei IKA kai dikaioutai to epidwma toketou kai tha gennisei se idiwtiki sas afora.

Loipon, egw eixa parei timokatalogo apo tin kliniki to Dekembri, prin ton EOPPY kai to dwmatio pou me endierfere ekane 1000 (xwris fpa) , twra mas ebgale kainouries times kai kala 900 (xwris fpa) kai kala to meiwse alla einai kai simbeblimeno me ton eoppy twra.

Loipon ola ta epidomata mas ta bazoun sto logariasmo ektos apo auto to teleutaio tou toketou pou to dinoun kateutheian stin kliniki. Auto, an den kanw lathos einai kapou 900 eurw.

Oi klinikes den mas afairoun 900 eurw apo tin timi tous omws. Mas dinoun autes tis kainouries times kai kala meiwmenes ligo, diladi gia emena 900 + fpa!!! Diladi ta 900 eurw stin ousia afou mas kopsane 100 ta upoloipa 800 ta tsepwnoun kai mas bazoun emas na plirwsoume auti tin timi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Telos pantwn ta xw parei teleiws, apla thelw na paw stin kliniki na to eksakribwsw kai an mou poun oti tha plirwsw 900 eurw kai tha kratisoun kai to epidoma tha tous pw, den thelw tin ekptwsi sas, thelw tin palia timi prin ton eoppy kai thelw to epidoma mou na mou to afairesete apo tin timi olokliro.

Omws prepei na paw kai sto IKA na dw akribws poso einai auto to epidoma.

Ta xw parei omws einai karakleftes kai epeidi twra eimaste panw stis allages kai o kosmos den kserei ti tou ginetai me to ika kai ta epidomata to ekmetalleuontai!!!!!!!!!!

sorry sas zalisa me to IKA alla pragmatika mou anapsan ta lampakia me auto to thema. apexthanomai tin adikia kai tin koroidia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ;ΓΙΑ ΟΑΝ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΞΕΡΩ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ.

ΑΧ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ..Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΟΠΩΣ Η ΑΛΕΚΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΕΣΟΝ!Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΤΡΕΧΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ(ΑΘΗΝΑ)ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΩ.ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΟΛΑ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ!

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟ ΣΚΑΤΟ ΣΑΣ ΠΑΞΙΜΑΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΣΤΙΑ Κ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟ ΧΑΝΟΥΜΕ.ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ 1200 ΕΥΡΩ;;Κ ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΑΝΩ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΣΤΙΑ Κ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ.Κ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ!!ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΣΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ 900 ΕΥΡΩ!ΤΟ ΕΨΑΞΑ Κ ΕΓΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΕΝΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ 900-1200 ΕΥΡΩ.ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΠΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όντως είναι έτσι όπως τα λες. Όσες κοπέλες είναι να γεννήσουν σε ιδιωτικές κλινικές που είναι συμβεβλημένες με τον εοππυ, δεν παίρνουν το επίδομα τοκετού,αυτο ισχύει. Το θέμα είναι ότι όντως σε κάποιες κλινικές δεν έχουν κατεβάσει την τιμή όσο θα έπρεπε (βέβαια μην περιμένεις ότι θα αφαιρούσαν όλο το ποσό). Όλοι δίκιο έχουν, και αυτοί απλήρωτοι είναι απο τον Εοππυ. Και μενα η κλινική δεν είναι συμβεβλημενη..Ειναι να πάρω το επίδομα τοκετου απο τον εοππυ...Μετα απο κανα χρόνο και αν...

Όσο για τη δημόσια τράπεζα και μεις ακόμα το σκεφτόμαστε αν θα δώσουμε τα 1000ευρώ,θα το ξαναμελετήσουμε.

Λιλ, και στα 2 ντόπλερ το ίδιο της είπανε και τελικά σου είπα το αποτέλεσμα!!!Γι αυτό μην στενοχωριέσαι, ακόμα και έτσι να μην είναι, αν ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού, πιστεύω όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

seuxaristw elena,asta etsi einai koitane pws tha mas ta fane.egw dikaioumai mono epidoma toketou 800e to opoio tha to kratisei i kliniki to thema einai na ta afairesoun opws prepei kai na min valoun oti tous katevei apa pa pa se ti kosmo zoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ευχομαι να παρει και εμενα λιγο βαρος ο μικρουλης. Εχεις δικιο αυτο ισχυει για ολες μας.

Δεν θελω να μου περασει στο μυαλο μονο οτι κοιταζουν το πορτοφολι μας!

Ελενα και Νανση οπως λετε και με τον εοπυυ π@@στια εχουνε κανει.... :twisted:

Ξεχασα πανω στην στεναχωρια μου να σας πω οτι προχθες πηγα στο ικα για το επιδομα μητροτητας....

Για οσες εχουν 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια δικαιουνται μονο επιδομα κυοφοριας μου το εγραψε ο γυναικολογος του ικα ,η΄ μητροτητας το ιδιο ειναι, και επιδομα λοχειας μετα.

Το επιδομα τοκετου απο τοτε που κανανε αυτο με τον εοπυυ με τα μαιευτηρια , καταργηται.

Το επιδομα κυοφοριας η' μητροτητας το ιδιο ειναι δινεται 56 πριν την πιθανηι ημερομηνια τοκετου.

Πας στο γυναικολογο του ικα με το βιβλιαριο σου και ενα υπερηχο τελευταιο και μετα στις παροχες με ενα ταπεζικο λογαριασμο και στοιχεια του εργοδοτη σου, για να μας καταθεσουν τα χρηματα.

Οταν γεννησουμε μετα με το καλο , παιρνουμε τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης και μια φωτοτυπια ενος λογαριασμου τραπεζης και παμε παλι στις παροχες για να παρουμε το επιδομα λοχειας.

Το ποσο που θα παρετε οριζεται απο τις ασφαλιστικες σας εισφορες.

Αριαδνη μου σε ευχαριστω, μακαρι να πανε ολα καλα, φυση ειναι και εχει το πανω χερι, αυτο καταλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou exete dikio...

loipon eide o antras mou oti stenaxorithika kai sizitisame kai apofasisame telika na genniso sti kliniki sta xania. :D:D ektos an anoiksei i kliniki edo mexri tote tha genniso edo ;) den mporo na pao na genniso kai na min exo empistosuni stous giatrous!!! tha paro aurio gia plirofories. elena an mporeis dose mou se parakalo to tilefono tis klinikis kai ta 1000euro pou sou eipan einai mono gia to domatio? gia anaistisiologo ksereis poso einai? an einai me kaisariki plironeis parapano sti kliniki??? ektos apo domatio, giatro kai anaistisiologo plironoume kati allo???

tosa lefta dosame ta 2 teleutaia xronia se giatrous, eksetaseis, spermategxisi, eksosomatikes kai alla... mporoume tou eipa na dosoume merika xiliarika akoma kai na eimaste iremoi!!! na gennithoun me to kalo ta morakia mou kai na einai kala kai den me noiazei tipota allo! tha boithisoun kai oi goneis mou sigoura ;);)

erxomai se ligo na sxoliaso...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασαμαρια σε ευχαριστω γλυκια μου.

Οντως δεν λειτουργουν , νομιζω οτι θα ημαστε και τυχερες αν τα παρουμε γιατι αν και ειμαι γενικα αισιοδοξη, δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα....νομιζω οτι ακροβατουμε :twisted:

Εγω ειδη κοριτσια με τις ενεσεις που κανω εχουν ελειψη και γυριζουμε τα φαρμακεια, οσο για το κοστος τωρα που τα πληρωνουμε ειναι 10 ευρω την ημερα!

Και μη χειροτερα λοιπον!

Διαβασα στο ιντερνετ για μια μητερα που εχει αρρωστο το γιο της ,οτι περιμενει να ερθει ενα φαρμακο για το παιδι της εδω και 20 ημερες γιατι υπαρχει ελειψη και το παιδι της μεχρι τωρα εχει χασει την ακοη του, και απο το ενα ματι την οραση του!!!!!!

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula kalutera koritsaki mou an sas pernei xilies fores lil mou egw na deis agxos me tis eneseis kai twra pali eleipsi exoun apto ergostasio exoun kai 10 eurw i mia eutuxws teleiwnoume kane upomoni kai gw tha kanw 40 meres meta tin kaisariki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re Nancy ta egrafes esu tote to thumamai, alla den eixa katalabei akribws tin Pou$%ia.

Twra omws ta xw parei sto kranio. Egw douleuw gia na exw asfaleia kai oi skatoklinikes tha ta tsepwsoun?

Mas douleuoun kai apo panw giati allaksan kai ton timokatalogo, katebasan tis times 100 eurw kai tha tsepwsoun olo mas to epidoma!!!

Exw mia apwria...an pame se kliniki pou den einai sumbeblimeni auto to epidoma mas to dinoun?? H apla den to dinei se kanenan to IKA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...