Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Δε σχολιάζω τίποτα, είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά.

Μου δημιουργεί πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα ο άντρας μου, έπαθα νευρική κρίση πριν, κι ενώ μετά συζητούσαμε για ώρες δεν καταλήγουμε πουθενά, γιατί απαντά με ασυναρτησίες και επιμένει ότι είμαι προβληματική.

Τέλος πάντων, ελπίζω να είμαι καλύτερα αύριο και να μπω να τα πούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε κοριτσάκια μου καλά;; Εμείς χτες πήγαμε μια μονοήμερη εκδρομούλα στο Νάυπλιο και περάσαμε πάρα πολύ όμορφα! Ένιωσα πολύ καλύτερα ;);););) Οι ορμόνες πάντως παίζουν απίστευτα παιχνίδια...Ειδικά προς το τέλος της εγκυμοσύνης γίνεται...ΧΑΜΟΣ!!! Μια μου φταίει ο ένας και μια ο άλλος. Εντωμεταξύ ο Πάνος έχει φάει τρελό κόλλημα μαζί μου.Όταν πηγαίνει σε κάποια γιαγιά, μετά από λίγη ώρα ζητά να με πάρουν τηλ. για να πάω να τον πάρω :?:?:?:? Χτες κοιμήθηκε στη μαμά μου και σήμερα είχα προγραμματίσει κάποιες δουλίτσες. Όλα πήγαν πίσω όμως γιατί το μεσημεράκι ο Πάνος ήθελε να πάω να τον πάρω...Πιστεύω ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό η εγκυμοσύνη μου...Επίσης, ενώ είχα την εντύπωση ότι δε θα ζηλέψει πολύ, τώρα πιστεύω ότι μαλλον θα ζηλέψει αρκετά..Για να δούμε...

Άννα Μαρία πολλές φορές μου έχει τύχει να μη βγάζω άκρη με τη συζήτηση με τον άντρα μου. Μήπως χάνεις την υπομονή σου και αρχίζεις την επίθεση;; Χρειάζεται ηρεμία το θέμα. Μακάρι να βρει μια δουλίτσα σύντομα και είναι σίγουρο ότι θα ξαναβρείτε τις ισορροπίες σας. Σίγουρα δε νιώθει κι εκείνος καλά που δε δουεύει..

Κατερινάκι-καγκουράκι μου πράγματι σου έμειναν πολύ λίγες μερούλες..Μα πόσο γρήγορα περνά πια ο καιρός;;; Ο δικός μου άμτρας γυρνά ακόμα πιο αργά και έχω φρικάρει, άστα :evil::evil::evil::evil::evil: Πολύ γλυκιά η Αγγελικούλα σου που ήθελε να σου σκουπίσει τα δακρυάκια. Θέλω κι εγώ πολύ να πάμε για ένα καφεδάκι πριν γεννήσεις. Μας μένει Τρίτη και Τετάρτη γιατί την Πέμπτη φεύγω. Καλυτερη μέρα η Τετάρτη γιατί την Τρίτη έχω και κάποιες δουλίτσες. Να μιλήσουμε και με το Καρολινάκι.

Χριστινάκι μου να σου ζήσει ο Δημητράκης σου!!!! Θέλουμε να μας πεις όοοοολα τα νέα από τη βάφτιση! Έκλαψε πολύ το αντράκι σου;;;;

Κατερινάκι θα σε ρωτήσω ακόμα μια φορά. Πώς τα καταφέρνεις και είσαι αδύνατη με όλα όσα φτιάχνεις;;;;;Όλη η οικογένεια δηλαδή...Αν τα έφτιαχνα όλα αυτά θα ήμουν σίγουρα χοντρούλα......Πώς κρατιέσαι και δεν τα τσακίζεις όλα;;;;Πόσο θα ήθελα να τα δοκιμάσω όλα όσα μας έγραψες...

Μαράκι ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Με συγκίνησες που έγραψες πως με νοιάζεστε εσείς! Πολύ όμορφη παρεούλα έχουμε φτιάξει!!Τι καλά που θα ήταν αν τα λέγαμε και από κοντά...Μου άνοιξες την όρεξη κι εσύ με το μπριάμ σου....Ο Στεφανάκος αστεράκι!!!Έτσι είναι τα αγοράκια! Ζωηρούλια!!!!

Ξέχασα να σας ευχηθώ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!! Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου. ΤΙ κάνετε? Εμεις όπως πάντα πρωινοι πρωινοι. Τι τον εχει πιασει και ξυπναει στις 5 θα σκάσω!! Εδω και 2 βομάδες σχεδον. ΜΕτά ξανακοιμαται αλλα οχι για πολύ, σημερα πηγε μεχρι τις 7 αφου στριφογυρνουσε συνεχεια μεχρι να κοιμηθει... ΚΑι δεν αντεχει και πολύ!! ΕΠαιξε και πριν απο λιγο ξανακοιμηθηκε...ΑΝ προλαβω να μαζεψω και ισως τον παρω και παμε βολτα στο χωριο να κανουμε παρεα στον μπαμπα μου. Σας ειχα πει οτι εκανε εγχειριση? Τιποτα το σοβαρο αλλα ειναι στο σπιτι με άδεια μοναχούλης! Χθες πηγαμε θαλασσα, ο μικρος φοβαται λιγο ακομα στο νερο αλλα τρελλαινεται για παιχνιδια εξω με τα κουβαδακια του!! Βεβαια οταν αρχισε να τρωει την αμμο τον μαζεψαμε και φυγαμε!!! Μετα ηταν μες στην ενεργεια και κοιμηθηκε στις 10:30!!! :shock: Θα βαλω φωτο μετα στην ομαδα μας!

Καγκουράκι μου καλο γιατρο την Τεταρτη , δεν σου εμεινε πολύ..Εχεις καθολου πονάκια?

Ανθή μου εκανες τη βολτιτσα σου και ξέσκασες!!! Ωραια πρεπει να ειναι στο Ναυπλιο, πολύ θα ήθελα να πάω. Ο Πανούλης σου κολλησε μαζι σου ε? Ισως διαισθανεται οτι οπου να'ναι δεν θα εχει την αποκλειστικοτητα και σε διεκδικεί το καλό μου!!!! Κι εννοειται βρε πως σε νοιαζομαστε!!

Αννα Μαρια μου ελπιζω να είσαι καλύτερα σήμερα. ΕΙναι δυσκολο που δεν δουλευει και λογικά θα ειναι μες στα νευρα...Υπομονη και κατανοηση οσο μπορείς...

Κατερινάκι εσύ βολταρες ολη μερα χθες???

Παω να μαζεψω και τα λεμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!

Τι μου κανετε;

Αννα Μαρια σε καταλαβαινω απολυτα. Κι ο δικος μου αντρας δεν δουλευει και αυτο τον κανει χαλια ψυχολογικα και μετα δεν εχει ορεξη για τιποτα. Παντως ειναι ασχημο να μη βγαζεις ακρη στη συζητηση, δυστυχως εχουμε και εμεις αυτο το προβλημα και οσο κι αν αγαπιομαστε με τον αντρουλη μου σκεφτομαστε μεχρι και να χωρισουμε, γιατι κουβεντα στην κουβεντα φωναζουμε και μας ακουει και το παιδι και δεν θελουμε...Βασικα εμεις εχουμε το εξης προβλημα, ο αντρας μου ειναι ασυνεπης κι εγω οταν αγχωνομαι η νευριαζω γινομαι σκυλα και δεν ξερω τι λεω και δεν υπολογιζω τιποτα. Βλεπεις Αννα Μαρια μου, ολοι εχουν τετοια προβληματα, ελπιζω οταν βρουν δουλιτσα να ηρεμησουμε ολοι...Αν χρειαστεις κατι εδω ειμαστε...

Ανθουλα μου ειδες που ηρεμησες λιγο; Χρειαζεσαι λιγη χαλαρωση και οι ορμονες μαζι με το αγχος για το πως θα ειναι ολα μετα τη γεννα ειναι συνδυασμος που τρελαινει! Ο Πανουλης σου ειναι γλυκας, αλλα θελει προσοχη τωρα με το νεο μωρακι...Κι εγω εχω τυψεις που φωναζω, οχι στο παιδι, αλλα μπροστα στο παιδι, αν και αυτος δειχνει να μας εχει γραμμενους, ουτε που ασχολειται, αλλα μεσα του μπορει να στεναχωριεται...

Μαρακι μου τι γλυκος, τι υπεροχο ζουζουνι! Και μη σκας που σε γραφει τωρα κι εμενα το εκανε και ελεγα οτι δεν θα με ακουει ποτε και θα σκοτωθουμε, αλλα οσο μεγαλωνει γινεται ενα γλυκο ζιζανιο, ζιζανιο μεν, αλλα καλο παιδι και ακουει αρκετα για την ηλικια του.

Καγκουρακι μου καλο γιατρο! Καλα αποτελεσματα! Αντε σε λιγο θα τον εχεις αγκαλιτσα τον κουκλο σου! Η Αγγελικουλα ειναι πολυ γλυκεια!

Κατερινακι τι να πω, για αλλη μια φορα με εχεις αφησει αναυδη! Ειναι ρε παιδι μου να το εχεις! Τυχερος ο αντρας σου και τα παιδακια σου! Κριμα να ακουτε τετοια νεα, δυσκολη δουλεια ο καλος σου, υπομονη και γερο στομαχι θελει...Τις φωτο με το αλευρι δεν μπορω να τις ανοιξω, οπως και καμια αλλη φωτο στην ομαδα μας...

Α, δεν σας ειπα! Μαλλον μεσα στη βδομαδα, αντε δεκα μερες θα παρουμε και τον Παρουλη μας σπιτι! Πηγα και ειδα τον Αλεξανδρο απο μακρυα, ειναι μια γλυκα, ειχα ξεχασει ποσο μικροσκοπικα ειναι!!!

Χτες ειχαμε τη βαφτιση και σας ευχαριστω για τις ευχουλες!

Περασαμε πολυ ομορφα, βεβαια κουραστηκα παααααρα πολυ, αλλα χαλαλι του!!!

Ο Δημητρης-Μιχαλης μας ηταν ενας αγγελος! Ολοι πιστευαμε οτι θα κανει τον κακο χαμο στην εκκλησια επειδη ειναι τρελο ζιζανιο, αλλα ηταν κυριος με τα ολα του, ελαχιστα εκλαψε μονο την ωρα που ηθελε ο παπας να τον βουτηξει και δε γουσταρε και στυλωσε τα ποδια στο πλαι της κολυμπηθρας! Τα δε βαφτιστικα που του ειχαν παρει οι νονοι ηταν υπεροχα!

Μετα, εξω απο την εκκλησια ειχε παρει η μανουλα μου αναψυκτικα και γλυκα για ολους! Το ζιζανιο ετρεχε πανω κατω μεσα στον ηλιο κι ενω ελεγα οτι θα εχει εκνευριστει πια με ολα τα χερια και τις φωτογραφιες, αυτος οταν τον πηρα να φυγουμε εκλαιγε και ηθελε κατω!!! Βεβαια στο αυτοκινητο ξεραθηκε!

Στο σπιτι μετα ειχαμε τραπεζι για αδερφια, θειους, πρωτα ξαδερφια και ελαχιστους φιλους. Αυτοι ολοι βεβαια ξεπερασαν τελικα τα 60 ατομα και το φαγητο εφτασε στο τσακ, εμεις να φανταστεις δεν φαγαμε τιποτα, ουτε οι γονεις μου και πηραμε και εξτρα φαγητο απο εξω, αλλα ευτυχως οι υπολοιποι εφαγαν και εδειξαν να το ευχαριστιουνται πολυ! Τα περισσοτερα τα εφτιαξε η πεθερουλα μου που μαγειρευει υπεροχα. Τα υπολοιπα η μαμα μου και εγω.

Το μικρο ζιζανιο ξυπνησε μετα απο περιπου μια ωρα και μετα δεν εκατσε τον πισινο του κατω ουτε για ενα λεπτο! Απο τις 2 περιπου το μεσημερι μεχρι τις 12 τη νυχτα ηταν ακουραστος, ασταματητος, επαιζε, γελαγε, ετρεχε, πηγαινε σε ολους, απιστευτος σου λεω! Τελικα το διαλυσαμε κατα τις 10μιση το βραδυ! Βεβαια ειχαμε μεινει πολυ λιγοι ως τοτε. Ορθιο πτωμα ειμαστε σημερα οικογενειακως! Εγω παω και δεν παω και ο Δημητρακης ξυπνησε το πρωι ηπιε γαλα και μετα απο καμια ωρα ξανακοιμηθηκε και ουτε 12τιανο δεν εφαγε, ξυπνησε 2μιση το μεσημερι παλι με τα χιλια ζορια, χουζουρευε...

Οταν χαιρεται, οταν παιζει, οταν τρωει...νιωθω την απολυτη ευτυχια! Σαν να τα κανω εγω επι δεκα! Κι ειμαι τοσο χαρουμενη γιατι οι νονοι του ειναι καλοι μας φιλοι και τον αγαπανε παρα πολυ! Απο τοτε που γεννηθηκε, πολυ πριν μιλησουμε για κουμπαρια, τον αγαπανε πολυ! Γενικα, η ζωη του ειναι γεματη απο αγαπη, ελπιζω μεγαλωνοντας να καταλαβει ποσο τυχερο παιδι ειναι!

Ειναι το καμαρι μου αυτο το παιδι! Καμαρωνω γιατι οσο μεγαλωνει βλεπω οτι εξελισσεται σε ενα παρα πολυ καλο παιδακι! Καλοσυνατο, εξυπνο και χαδιαρικο, με τσαγανο ομως. Και πιστευω οτι εχω κι εγω, ολη η οικογενεια δηλαδη, μεριδιο σε αυτη τη διαμορφωση και περηφανευομαι πολυ για αυτο.

Φιλακια πολλα σε ολες σας! Να χαιρομαστε ολες τα ζουζουνια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Σήμερα είμαστε καλά, ήρεμοι ευτυχώς και δε τσακωθήκαμε καθόλου. Χριστίνα, όπως τα λες είναι λες και διαβάζω για μας. Λες και τα έχω γράψει εγώ! Το θέμα είναι ότι κι εμένα ο άντρας μου είναι ασυνεπής, κολλάει με τις ώρες στον υπολογιστή, με αποτέλεσμα όποτε του πω να σηκωθεί για να κάνουμε κάτι, π.χ. μπάνιο τον Αντρέα ή να πάμε κάπου που μας περιμένουν, μου λέει "σε πέντε λεπτά", "σε δύο λεπτά", "σε λίγο", κι αυτό πάει για αρκετή ώρα. Χτες αυτό έγινε πάρα πολλές φορές, εγώ είχα κάνει 12938709857 δουλειές και ήμουν πτώμα, και κάποια στιγμή δεν άντεξα. Το άσχημο είναι ότι κι εγώ όταν θυμώσω του φωνάζω και τον προσβάλλω άσχημα. Ουφ, το καλό είναι ότι τα ξαναφτιάχνουμε σχεδόν αμέσως.

Σήμερα είχαμε πολύ γεμάτη μέρα. Το πρωί πήγαμε για ψώνια στη φρουταρία (=μανάβικο) και μετά στο νοσοκομείο για να πάρουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας. Δυστυχώς δεν ήταν καλή γιατί δεν έγινε σωστά. Όταν έκανε τσίσα ο μικρός στο σακουλάκι, αυτό ξεκόλλησε, εγώ φώναξα αμέσως τη νοσοκόμα κι αυτή το είδε ότι ήταν γεμάτο μεν, ξεκολλημένο δε, και το πήρε. Φαίνεται εκεί που ξεκόλλησε εισχώρησαν στα ούρα μικρόβια από την πάνα, κ.λπ. και δεν είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα, έτσι πρέπει να την επαναλάβουμε.

Μετά πήγαμε σπίτι, έφτιαξα πίτσα και το φαγητό του Αντρέα, μετά έκανα σίιιιδερο και το απόγευμα πήγαμε και παραγγείλαμε πλακάκια για το μπάνιο. Όχι, δεν κάνουμε ανακαίνιση του μπάνιου, αν και πολύ θα το ήθελα γιατί δε μου αρέσει καθόλου. Θυμάστε που μας είχε ανοίξει μια τρύπα ο υδραυλικός για να φτιάξει το σιφόνι που είχε σπάσει; Ε, αυτή η τρύπα είναι εκεί ακόμα και δεν έχουμε εξτρά πλακάκια για να βάλουμε. Χτες βράδι είδα από την τρύπα να με κρυφοκοιτάζει μια κατσαρίδα, κι εγώ έχω υστερική φοβία με τις κατσαρίδες, έτσι σήμερα πήγαμε άρον άρον και βρήκαμε πλακάκια. Δυστυχώς δεν είχε τα ίδια με τα δικά μας, και πήραμε κάτι παρόμοια. Δεν πήγαμε σε άλλο μαγαζί, γιατί μια φίλη μου που χτίζει σπίτι και πήγε σε όλα τα μαγαζιά με πλακάκια δεν είδε αυτά που έχουμε στο μπάνιο, τα οποία γνωρίζει πολύ καλά γιατί τα έχουν και οι γονείς της στο δικό τους μπάνιο. Οπότε, δεν είχε νόημα να γυρνάμε. Πήραμε σχεδόν ίδια, λίγο πιο σκούρα. Το σημαντικό είναι να κλείσει η τρύπα!

Μετά πήγαμε στο μαγαζί των γονιών μου και διαλέξαμε καρέκλες για τη βεράντα. Ουφ, ήθελα ξύλινες (όχι ρατάν, δε μου αρέσουν), αλλά ήταν πανάκριβες (όχι απ' τους γονείς μου, από αλλού, οι γονείς μου δεν έχουν ξύλινα) και επιπλέον χαλάνε από βροχή και υγρασία, έτσι πήραμε πλαστικές. Θα βάλω όμως μαξιλαράκια σε λαδί χρώμα, γιατί το τραπεζάκι που έχουμε στη βεράντα έχει λαδί επιφάνεια.

Αυτές τις μέρες θα βάψουμε και το διάδρομο που έχει ζημιές από την υγρασία και θα επιδιορθωθούν και τα δωμάτια που είχαν ζημιές. Τι χρώμα λέτε να βάψω το διάδρομο; Δεν ξέρω καθόλου. Σκεφτόμουν κίτρινο κροκί, αλλά δεν ξέρω. Εσείς τι χρώμα βάλατε στους διαδρόμους στα σπίτια σας; Μου αρέσουν και τα έντονα, αλλά είναι αρκετά μακρύς και θα είναι πάρα πολύ κουραστικό στο μάτι.

Που λέτε, 22 Ιουλίου έχω γενέθλια και θα καλέσω κάποιους φίλους. Παρακαλούνται οι ειδικοί του καφέ να βγάλουν τα τεφτέρια τους και να βοηθήσουν.

Σκέφτομαι να κάνω μια τάρτα με κολοκυθάκια, ντομάτες και φρέσκα μυρωδικά, θα παραγγείλω κούπες από μια μαθήτριά μου που κάνει τις καλύτερες που έχω φάει, θα κάνω μια τούρτα καραμέλα (αν πετύχει που πολύ το αμφιβάλλω) και δεν ξέρω τι άλλο... Βρήκα και μια πολύ ενδιαφέρουσα συνταγή για ένα αλμυρό κέικ που έχει μέσα φέτα, γραβιέρα, λιαστές ντομάτες, διάφορα μυρωδικά, ελιές, πιπεριές και δε θυμάμαι τι άλλο. Μήπως, όμως, είναι πολύ στουμπωτικό το κέικ για μπουφέ;

Από κρεατικά τι να κάνω; Δεν ξέρω καθόλου. Επειδή μου αρέσουν τα χορτοφαγικά φαγητά, όταν πρόκειται για κρέας δεν έχω και πολλές ιδέες. Κανένα άλλο γλυκό; Τι προτείνετε;

Άντε, σεντόναρο άπλωσα πάλι.

Κλείνω και πάω να σας ξαναδιαβάσω για να σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, σας σχολιάζω:

Μαρία, κι ο Αντρέας χτυπάει κάτι τρελά ωράρια αυτές τις μέρες. Άκου πρόγραμμα σήμερα: εγερτήριο στις 6.35. Ξανακοιμήθηκε κατά τις οκτώ και ξύπνησε κατά τις 9. Μετά κοιμήθηκε στο αμάξι όπως επιστρέφαμε από το νοσοκομείο, και κοιμόταν για μια ώρα περίπου. Μετά δεν ξανακοιμήθηκε όλη μέρα, μέχρι τις 8.30 που κοιμήθηκε για βράδι...

Ο άντρας μου δεν μπορεί να κάνει φροντιστήρια, γιατί είναι θεολόγος. Τι φροντιστήριο να κάνει, τη Θεία Λειτουργία; :P Τώρα έκανε πάλι αίτηση για αντικατάσταση κι ελπίζω να τον καλέσουν του χρόνου.

Εμείς θάλασσα ακόμα δεν αξιωθήκαμε να πάμε. Δεν ξέρω πώς θα είναι ο Αντρέας στο νερό. Όταν τον κάνουμε μπάνιο θέλει να σηκώνεται όρθιος και κάνει λες και πατάει σταφύλια!

Κατερίνα, έγραψες πάλι! Λεμονάδα κάνει τέλεια μια θεία μου, αλλά την κάνει σκουως, δηλαδή σα σιρόπι και μετά βάζεις ένα μέρος λεμονάδα και δύο νερό περίπου στο ποτήρι. Είναι τέλεια και ήθελα να κάνω κι εγώ, αλλά αυτές τις μέρες δε βρίσκουμε καλά λεμόνια.

Πώς ήταν ο αγώνας δρόμου;

Ανθή, μια χαρά, πήγατε την εκδρομούλα σας! Κι εμείς θέλουμε να πάμε εκδρομές. Μαρία, σκεφτόμαστε να έρθουμε στο χωριό σου! Μπορείς να μου συστήσεις καμιά καλή ταβέρνα; Μη μου πεις της Μαρίας στο διπλανό χωριό, γιατί έχει πολλές στροφές. Αν θες στείλε μου κανένα μήνυμα.

Χριστίνα, μια χαρά η βάφτιση! Καλά, σκέφτομαι το Δημητράκη να στυλώνει τα πόδια του στην κολυμβήθρα και γελάω μόνη μου!!! Να σας ζήσει να τον χαίρεστε!

Πω πω, τέλεια πάνε τα πράγματα με τα μωράκια σας! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!

Καγκουράκι, τι έγινε με τα αυτοκόλλητα;

Δε σας είπα: το γλυκό κεράσι έγινε τέλειο! Ελάτε να σας κεράσω!

Α, στα γενέθλιά μου σκέφτομαι να κάνω και σαλάτα ταμπουλέ που είναι καλοκαιρινή και πολύ δροσερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Δεν εχω καθολου διαθεση και εχω στεναχωρηθει με μια ζημια που εκανα. Το πρωι ειπα να ριξω λιγο νερο στα μπαλκονια τι το θελα... ήρθε η μαμα μου εκεινη την ωρα για να παμε supermarket και λαικη...και δεν μπορώ να θυμηθώ πως αφησα την βρυση στο πισω μπαλκονι ανοιχτη....

Εφυγα απο το σπιτι και επι δυο ωρες τουλαχιστον ετρεχε το νερο.

Γυρναω και καταλαβαινεται το σοκ που επαθα ολο το μπαλκονι πλυμμηρισμένο και να ειναι κατα περιεργο τροπο και το σιφώνι κλειστο. Μεχρι εκει καλά λεω ευτυχως δεν μπηκε μεσα στο σπιτι νερο και μετα απο καμια ωρα μου χτυπανε οι απο κατω οπου εσταζε το νερο στα δυο δωματια που ειναι πισω....

φαινεται το νερο περασε κατω απο τα αλουμινια και κατω απο το ξυλινο πατωμα και εβγαινε στους απο κατω.

Εφερα τον αντρα μου αρον αρον απο τη δουλεια πηρα τη μικρη και ήρθαμε στη μαμα μου και πριν καμια ωρα που πηγα σπιτι βρηκα τον αντρα μου στους απο κατω να τους τριβει το ταβανι για να μη μεινει υγρασια και να στεγνωσει το νερο.

Σιγουρα θα του βαψουμε τα ταβανια στα δυο δωματια τωρα τι αλλο θα μας βγαλει αυτη η ιστορια ουτε που θελω να το σκεφτομαι....

σας αφηνω γιατι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Καγκουράκι, τι έπαθες ρε κορίτσι μου;

Το ίδιο που πάθαμε κι εμείς με την υγρασία, πότισε η υγρασία τους τοίχους και έκανε ζημιά και σε μας και στους από κάτω... Και τώρα θα πληρώσουμε και τα δικά μας και των αλλονών.

Πω πω ρε κορίτσια, έχουμε τρομερό πρόβλημα με τις κατσαρίδες... Βγαίνουν συνέχεια από την τρύπα... Μέχρι τώρα απόψε βγήκαν τρεις... Και μιλάμε για τεράστιες, όχι τις κατσαριδούλες που έχει στην Ελλάδα. Εγώ έχω υστερική φοβία, όχι αστεία. Τις σκότωσε ο άντρας μου και τώρα θα κλείσει πρόχειρα την τρύπα με εφημερίδες και ταινία, μέχρι να πάρουμε τα πλακάκια και να έρθει ο άνθρωπος να τα περάσει. Αμάν ρε κορίτσια, έχω τρελή φοβία με τις κατσαρίδες, δεν μπορώ με τίποτα. Παθαίνω υστερία, κανονικότατη, όχι στα λόγια μόνο.

Και να φανταστείτε ότι ο υδραυλικός που μας έφτιαξε το σιφόνι, μας είχε πει να βάλουμε αλουμινένιο πορτάκι με τρύπες για να αερίζεται η μπανιέρα από κάτω. Κι όταν του είπα ότι θα βγαίνουν κατσαρίδες, μου λέει "μα όχι, οι κατσαρίδες βγαίνουν απ' τις σωληνώσεις, δε θα βγαίνουν από εκεί". Αμάν, πώς περνάει η νύχτα τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες

χθες ηταν πολυ ωραια στον αγωνα μου αρεσε πολυ το ολο event που εγινε στο χωριο μας,ετρεξαν 77 αθλητες και οι περισσοτεροι ηταν μεγαλοι σε ηλικια ο μεγαλυτερος ειναι 72 χρονων,ποσο αντοχη εχουν αυτοι οι ανθρωποι παντως μπραβο τους ,ετρεξαν 10 χλμ και ο πρωτος εκανε μιση ωρα ωσπου να τερματισει και σε δρομο με μια τεραστια ανηφορα κιολας,τα παιδια μου το καταδιασκεδασαν εκαναν κι αυτα δουλεια και ετσι το χαρηκαν περισσοτερο εδιναν νερα και χυμους στους αθλητες που τερματιζαν και ειχαν παρει τοσο σοβαρα το ρολο τους ετρεχαν με τα νερα στα χερια πριν καλα καλα τερματισουν ειχαν πολυ γελιο, :lol::lol: στο τελος στησαμε και μπουφε οπου ολος ο κοσμος εδινε συγχαρητηρια στις γυναικες για τα πραγματα που ετοιμασαν και ηταν παρα πολλα μεσα σαυτες ημουν κι εγω φυσικα (λειπει ο Μαρτης;):lol::lol: μετα πηγαμε στην πεθερα μου για φαγητο και μαζευτηκαμε στο σπιτι μας το βραδυ,σημερα εφτιαξα ενα κεικ με κρασι και σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια με κανετε να ντρεπομαι :oops::oops:

Χριστινακι μου να σας ζησει κοπελα μου ο νεοφωτιστος Δημητρακης να ειναι γερο και καλοτυχο το παλικαρακι σου!!με συγκινησες πολυ μαυτα που εγραψες στο τελος ετοιμη να βαλω τα κλαματα ειμαι :o χαιρομαι που απολαυσατε αυτη τη μερα και περασατε τοσο ομορφα ,περιμενουμε να δουμε φωτογραφιες ,χαρηκα πολυ για τα μωρακια σας μπραβο οι ψυχουλες μου απο την αρχη φανηκε οτι ειναι δυνατα παιδακια και ημουν σιγουρη οτι θα τα καταφερουν

Αννα Μαρια τι λογοδοιαροια σε επιασε :lol::lol::lol: μεγεια το δοντακι σας, γιαυτο μπορει να ηταν ετσι ανυσηχος ο ζουζουνος κανει και ζεστη λογικο ειναι να μην κοιμουνται καλα υπομονη,αχ αυτο με τα σακουλακια εφιαλτης υπαρχουν κατι αλλα σακουλακια στα φαρμακεια εδω τουλαχιστον που δεν ξεκολλανε τοσο ευκολα ρωτησε αν θελεις,ευχομαι τα επομενα αποτελεσματα να ειναι καθαρα,οσο για τον αντρα σου αν βρει δουλεια ισως ηρεμησει κι αυτος και αλλαξουν τα πραγματα,μεγεια τις καρεκλες σας ,τωρα για τον διαδρομο που λες στο δικο μου σπιτι κατω ειναι ενιαιος ο χωρος και ειναι ολο βαμμενο ωχρα με πορτοκαλι λεπτομερειες ,το κροκι που λες ωραιο μου ακουγεται ,για τα γενεθλια σου θα το μελετησω λιγο για κρεας που λες μαρεσει πολυ το κοτοπουλο του πασα που νομιζω οτι ειχα προτεινει και στην Ανθη ειναι με κρεμα γαλακτος και ουζο πες μου αν θες να σου βαλω τη συνταγη,ψαρονεφρι με θυμαρι μελι και μουσταρδα και θα σου πω κι αλλα αυριο

Ανθη μου καπου ειπες για μια μυρωδια στην κουζινα σου,ειναι συρταρια;;αν ναι βγαλτα μηπως εχει εισχωρησει απο κατω νερο και μυριζει ολα αυτα που εκανες θα σου ελεγα κι εγω και να αερισεις πολυ να τα αφηνεις συνεχεια ανοιχτα,οσο για ολα αυτα που φτιαχνω για να μην παχαινω κρατιεμαι με νυχια και με δοντια μην νομιζεις δεν τρωω ποτε ποσοτητες πχ ενα τυροπιτακι,λιγες μπουκιες που αφηνουν τα παιδια,λιγες κουταλιες παγωτο μονο το ροδακινο τρωω ολοκληρη μπαλα επειδη ειναι πιο λαιτ, ετσι τη βγαζω αν ετρωγα ποσοτητες απο ολα δεν θα χωρουσα απο τις πορτες με ολα αυτα που φτιαχνω,ασε ποσο ζηλευω τα παιδια που μπορουν να τρωνε οσο θελουν και οσες φορες τη μερα θελουν :o:D ,λογικο ειναι να μην ξεκολλαει ο Πανουλης αφου τωρα σε εχει ολη μερα δικια του απολαμβανει τη μανουλα του,τωρα για το μωρο τι να πω ευχομαι να μην ζηλευει

Μαρακι περαστικα στον μπαμπα σου,περιμενω να δω τον Στεφανακο να πλατσουριζει,τα πιο μικρα παντα τους αρεσουν τα παιχνιδια στην αμμο με τα κουβαδακια,εγω να φανταστεις εχω αμμο στο σπιτι και ο Δημητρης παιζει εκει με τις ωρες καμια φορα και ειδικα αν βαλει και λιγο νερο εκει να δεις παιχνιδια ,ολες το καναμε τελικα αυτο το μπριαμ,στη λεμοναδα μια κουπα ζαχαρη βαζω καντε την ειναι πολυ καλη εγω σημερα παλι εφτιαξα μια κανατα το πρωι και την εξαφανισαν ως το βραδυ

Κατερινακι αντε κοντευεις ποσο απιστευτα γρηγορα περναει ο καιρος σε λιγο ερχεται ο μπεμπουλης

σεντοναρα απλωσα παλι,πιστευω να μην ξεχασα κατι πολλα φιλια σε ολες!!!

καλε ολες μαζι γραφουμε;πηγα να ποσταρω και ειδα τα ποστ σας,Κατερινακι αμαν ρε κοριτσι παλι καλα που δεν μπηκε νερο και στο δικο σας σπιτι και που ειναι καλοκαιρι και θα στεγνωσουν γρηγορα,ελα μη στεναχωριεσαι ολα διορθωνονται

Αννα Μαρια υπομονη θα βαλετε τα πλακακια και δεν θα μπαινουν οι κατσαριδες,δεν εχεις κατι να ψεκασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδαμε τη φραουλίτσα!!!! Όλα είναι μια χαρούλα! Έφτασε τα 2 κιλά και 34 γραμμάρια. Έκανα και το πρώτο μου nst αλλά αποτυχημένο :roll::roll::roll::roll:Μου έδωσε η κοπέλα να κρατάω αυτό το ματσούκι που έχει πάνω το κουμπί αλλά εγώ δεν είδα το κουμπί και η κοπέλα δεν μου είπε ότι πρέπει να το πατάω όταν κουνιέται το μωρό..Μετά από μισή ώρα της λέω: "αυτό το κουμπί τι είναι";;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Στον Πάνο δεν έκανα nst κι έτσι δεν ήξερα η δόλια :?:?:?:?:? Δυστυχώς δεν με αφήνει να κάνω μπάνιο σε καμία θάλασσα..Φοβάται τα μικρόβια...Κρίμα γιατί κανόνισα να πάω λίγες μέρες στην Καλαμάτα και έλεγα ότι θα κάνω κανά μπανάκι εκεί...Δεν πειράζει. Σημασία έχει που είναι η φραουλίτσα καλά!

Κατερινάκι μου μπράβο που κρατιέσαι! θυμάμαι που είχα φτιάξει κάτι cookies και είχα φάει μισό κιλό σοκολάτα πριν ακόμα καλά καλά τα βάλω για ψήσιμο..Στο σπίτι μου ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχουν γλυκά :lol::lol::lol::lol::lol: Το διασκεδάσατε στον αγώνα ε;;; Ξέρεις τι είχα πάθει με τα συρτάρια;; Έχω τρία μπολάκια μέσα στο ένα συρτάρι τα οποία μπαίνουν το ένα μέσα στο άλλο. Στο τελευταίο είχε μπει νερό από το ψάρι :?:?:?:?:?:? Φαντάζεσαι μπόχα;;;;

Άννα Μαρία σιχαίνομαι κι εγώ τις κατσαρίδες..Τώρα όμως που πήρατε πλακάκια θα απαλλαχθείτε ;););) Δεν υπάρχει αντρόγυνο χωρίς σκαμπανεβάσματα...Δε γίνεται...Απλώς τώρα που είμαστε μανούλες θα πρέπει να προσέχουμε τι κάνουμε και τι λέμε μπροστά στα παιδάκια μας..Στείλε μου λίγο γλυκάκι κεράσι......Για τα γενεθλιάκια σου υπάρχουν πιο ειδικές από μένα για να σε συμβουλεύσουν..ΚΑΤΕΡΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Καλορίζικο το πρώτο σας δοντάκι!

Βρε Μαράκι μου πολύ βάρβαρες ώρες ξυπνά ο Στεφανάκος σου..Πώς αντέχεις;; Τι ώρα κοιμάσαι το βράδυ;;Ετοιμάζεσαι για το παρτάκι σας;;;;

Βρε Κατερινάκι μου πολύ γκαντεμιά αυτό που έπαθες :?:?:?:? Να μη σκας όμως για πράγματα που διορθώνονται. Εύχομαι να μη βγουν άλλες ζημιές...Την Τετάρτη θα τα πούμε και από κοντά ε;;; Τέλεια!

Χριστινάκι μου να σας ζήσει ξανά ο Δημητράκης σας!!! Πολύ όμορφα πρέπει να ήταν όλα!!! Όταν πάρετε φωτογραφίες βάλε μας καμία! Χάρηκα τόσο πολύ με τον Παρούλη!! Όλα καλά πήγαν τέλικά με τα διδυμάκια σας!!Έγινε το θαύμα τελικά!!!

Πάω για νανάκια κοριτσούδια μου!!! Τι τρώμε πάλι αύριο;;; ΟΥΦΦΦΦΦ...Πονοκέφαλος και αυτό το θέμα...

Φιλάκιααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου γλυκες!

Χθες εμεινα με την μικρή στη μαμά μου, δεν υπηρχε περιπτωση να ειμαστε σπιτι και ο αντρας μου να προσπαθει να κανει δουλειες με το ζιζανιο να χοροπηδαει αναμεσα στα εργαλεια. Ανοιξε τρυπα στον πατο της ντουλαπας και μου ειπε οτι εβγαλε 6 κουβαδες νερο :o:o:o τα εχουμε ολα ανοιχτα για να στεγνωσει το κατω απο το δικο μας πατωμα και το ταβανι των απο κατω. Ο αντρας μου δεν μου ειπε τιποτα αλλα ο καημενος ηταν χθες ολο το απογευμα στους απο κατω και ετριβε το ταβανι για να μπορεσει να φυγει το νερο. Δεν ξαναπλενω μπαλκονι που να με πληρώνουν.....

Νομιζω φταιει λιγο το αισθημα της φωλιας, τις τελευταιες μερες θελω να ειναι ολα καθαρα, το σπιτι μαζεμενο και πανω που το μαζεψαμε ανοιξα καινουριες δουλειες. Παντως μετα θα κατσω να φτιαξω και την βαλιτσα μου για να ειμαι ετοιμη ....

Παω να διαβασω οσα γραψατε και επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι να σας ζησει ο μικρός καλοφωτιστος ευτυχισμενος και χαρουμενος να ειναι παντα και εσεις παντα διπλα του αγαπημενοι να τον καμαρώνετε!!!! φαινεται περασατε πολύ ομορφα, θα περιμενουμε φωτο να σας θαυμασουμε.

Πολύ ευχαριστα τα νεα και για το ανηψακι σου, οντως το θαυμα εγινε και θα ειναι και τα δυο μια χαρα απο δω και περα!!!

Αννα Μαρια καταρχήν με το καλο το πρωτο σας δοντακι, ποσο γρηγορα μεγαλώνουν... κριμα που δεν βγαλατε ακομα ακρη με τα αποτελεσματα και υα χρειαστει να επαναλαβετε την εξεταση. Τις κατσαριδες και εγω ουτε που να τις δω δεν αντεχω ακομα και τις μικρες φωναζω τον αντρα μου να τις καθαρισει, καποια περιοδο ειχαμε και εμεις κατι μικρες βεβαια αλλα ευτυχως απαλαχθηκαμε και δεν εχουν εμφανιστει εδω και πολύ καιρο. Αντε να βαλετε τα πλακακια και να ηρεμησεις. Για τα φαγητα εγω ειδικη δεν ειμαι αλλα πολυ ωραια μου ακουγονται ολα και ναι θα ηθελα να τα δοκιμασω οπως και το γλυκο κερασι.

Κατερινα μου τι ωραια που περασατε στο event και τα μικρα σου τα φανταζομαι να τρεχουν και να βοηθανε πραγματικά θα το ευχαριστήθηκαν. Οσο για τον μπουφε δεν εχω αμφιβολια οτι τα δικα σου θα ηταν τα καλυτερα!!!

Ανθη μου ναι θα τα πουμε αυριο απο κοντα, πολυ θελω να σας δω. Η φραουλιτσα σου ειναι μια χαρα τελεια τα νεα σας. Ειδα πηγατε και την εκδρομουλα σας θα φυγετε και για Καλαματα, καιρος ειναι να ξεκουραστεις γιατι ειχες ενα δυσκολο χειμώνα, οσο για τα μπανια μη σκας ενα καλοκαιρι ειναι ετσι εχεις να ευχαριστηθεις μπανια απο του χρονου με τα ζουζουνια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ έφτιαξα μπιφτέκια σήμερα. Έβαλα μέσα κρεμμύδι, μαϊντανό, και κολοκυθάκι και πιπεριά κομμένα σε πολύ μικρά κυβάκια, πάπρικα και ρίγανη. Έβαλα οκτώ στην κατάψυξη και ψήνω τώρα τρία και ένα τέταρτο πάρα πολύ μικρό, με πατάτες. Σ' αυτά που ψήνω τώρα έβαλα και λίγο ούζο, να δούμε πώς θα βγουν!

Ο Αντρέας δεν είναι ανήσυχος, ούτε ιδιότροπος, αλλά δεν κοιμάται και πολύ μέσα στη μέρα. Τώρα τελευταία έχει κόψει και την πιπίλα, και όταν τον βάζω στο κρεβάτι του κοιμισμένο, ξυπνά και δεν παίρνει πιπίλα, όπως παλιότερα. Οπότε αυτό δυσκολεύει τα πράγματα.

Δοντάκι υποθέτω εγώ ότι βγάζει, σαν να είδα κάτι χτες, σήμερα σαν να μην το βλέπω! Πάντως έχει πάαααρα πολλά σάλια.

Κατερίνα, το ψαρονέφρι με μέλι, κ.λπ. μου κάνει λίγο χειμωνιάτικο. Το κοτόπουλο ακούγεται ωραίο, αλλά θα προτιμούσα κάτι σε finger food. Βέβαια, θα έχω και τη σαλάτα, οπότε πιρούνια θα χρειάζονται ούτως ή άλλως.

Κατσαριδοκτόνα και εντομοκτόνα δεν έχουμε, γιατί είναι πάρα πολύ ανθυγιεινά, ακόμα και τα άοσμα. Αλλά τις ψέκασε χτες ο άντρας μου με το αποσμητικό του και ψόφησαν!

Ανθή, μια χαρά η φραουλίτσα! Για το καρδιοτοκογράφημα δεν κατάλαβα. Δεν ακουγόταν καθόλου η καρδιά του μωρού; Γιατί εμένα ακουγόταν και καταγραφόταν, είτε πατούσα το κουμπί είτε όχι.

Γράψε μου σε πμ τη διεύθυνσή σου να σου στείλω γλυκό κεράσι.

Όσο για τη θάλασσα, μη σκας! Εγώ έχω να μπω σε θάλασσα από τον Ιούλιο του 2010 που είχα πάει μία φορά! Μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν ξαναπήγα. Το έχασα, βέβαια, αλλά έχασα και όλο το καλοκαίρι. Πέρσι ήμουν πάλι έγκυος, είχα και τις μολύνσεις, οπότε ούτε πάτησα! Φέτος ακόμα δεν αξιωθήκαμε να πάμε.

Καγκουράκι, αμάν, τι πάθατε! Έξι κουβάδες νερό;;; Πω πω.... Καλά, ο άντρας σου είναι άγιος. Ο δικός μου θα φώναζε και θα γκρίνιαζε ασταμάτητα, και επιπλέον, θα καλούσε κάποιον άλλο να κάνει τη δουλειά, τον οποίο φυσικά θα πλήρωνα εγώ, όχι επειδή εγώ θα είχα κάνει τη ζημιά, αλλά επειδή δεν πιάνουν τα χέρια του για τίποτα. Και τώρα που αυτός έφταιγε για την υγρασία, αφού αυτός άνοιξε το σιφόνι ο άσχετος, όλες τις δουλειές άλλοι τις κάνουν, υδραυλικός, οικοδόμος, ελαιοχρωματιστής. Και δεν ανέχεται να του πεις και τίποτα, γιατί λέει, αυτός να βοηθήσει την κατάσταση ήθελε...

Τέλος πάντων...

Εγώ πάντως μπαλκόνι δεν έχω πλύνει ποτέ. Τα σκουπίζω και τα σφουγγαρίζω με άλλη σφουγγαρίστρα φυσικά, όχι με την ίδια που σφουγγαρίζω το σπίτι.

Άντε, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, πρόβλημα οι κατσαρίδες, ειδικά όταν έχεις τη δική μου υστερική φοβία. Ευτυχώς ήρθαν τα πλακάκια, πάει τώρα ο άντρας μου να τα πάρει και θα έρθει αύριο το παιδί να τα περάσει!!! Γιούπι!!!

Κατερίνα, αυτό το κοτόπουλο που λες μήπως μπορώ να πάρω μικρά ψωμάκια, σαν μπουκιές, να τα "σκάψω", και να τα γεμίσω με αυτό το φαγητό;

Σκέφτηκα να κάνω και λαχματζούν.

Επίσης, τα μπιφτέκια σήμερα, τα έψησα στο φούρνο, έγιναν πάρα πολύ ωραία, αλλά στέγνωσαν, επειδή όλο το λίπος του κιμά βγήκε έξω. Λέτε να φταίει που δεν έβαλα ψωμί ή φρυγανιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου! Είστε καλά;; Εμείς την Πέμπτη θα φύγουμε για λίγες μερούλες και έτσι κάνω κάποιες ετοιμασίες (πλυσίματα, σιδερώματα κλπ)..Ο Πάνος δεν την παλεύει καθόλου πλέον μέσα στο σπίτι και νομίζω ότι δίκιο έχει..Πού να τη διοχετεύσει τόση ενέργεια πια;;Κατά τα άλλα η κοιλιά μεγαλώνει, το στομάχι πιέζεται, ο καιρός φτάνει και τα συναισθήματα ανάμεικτα..Ανυπομονησία και χαρά από τη μία, φόβος και αγωνία από την άλλη για το πώς θα τα καταφέρω με 2 σκαθάρια...

Άννα Μαρία στ' αλήθεια ήθελες να μου στείλεις κεράσι γλυκό;;;; Σε χιλιοευχαριστώ αλλά εννοείται πως δε θέλω να σε βάλω σε έξοδα και κόπο. Με συγκίνησες πολύ πάντως!Έχεις πολύ καιρό να κάνεις θαλασσινά μπανάκια ε;; Να σου πω την αλήθεια στεναχωριέμαι γιατί ο Πανούλης μου λέει συνέχεια πως θέλει να μπω κι εγώ στη θάλασσα..Δεν πειράζει..Του χρόνου πρώτα ο Θεούλης να είμαστε καλά και θα κάνω μπανάκι και με τα δυο μου τα παιδάκια!!!

Τα μπιφτεκάκια μάλλον βγήκαν στεγνά επειδή δεν έβαλες ψωμί ή φρυγανιά. Μια φορά είχα ξεχάσει κι εγώ να βάλω και μου βγήκαν στεγνά...Άντε αύριο θα βάλετε και τα πλακάκια σας ;);););););) !!!!

Κατερινάκι μου πολύ χαίρομαι που αύριο θα πιούμε καφεδάκι!!!!!! Έφτασες στην 38η εβδομάδα :shock::shock::shock::shock: Θα έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα σου!!!! Ανυπομονώ να τα πούμε!!!

Αυτά και για σήμερα!! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!!!

Μπηκα βιαστηκα απο γραφειο να σας διαβασω! Ειναι εποχη σεμιναριων και επανεγγραφων και τρεχω και δε φτανω! Εχω πολλα νεα να σας πω, αλλα μεχρι να βρω χρονο θα εχουν γινει παλια!

Φιλια στις γκαστρουλες μου! Κακγκουρακι ηγγικεν η ωρα! Ξεχνα τη τωρα τη ζημια που εγινε, ερχονται τα καλυτερα, σε λιγο θα εχεις αγκαλια και το νεο μωρακι και μετα ποιος σε πιανει! Ανθη μου καλα να περασετε, να χαλαρωσεις και να γεμισεις θετικη αυρα!!!

Κατερινακι ετσι ειμαστε ολες οι μανουλς, τρελες με τα παιδακια μας! Στα σεμιναρια που κανουμε αυτες τις μερες μας λεει συνεχεια ο εισηγητης (ο οποιος ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ, καθε χρονο δεν χορταινω να τον ακουω, αμα ο ανθρωπος ειναι γεννημενος ηγετης!!!) "ξερετε τι σημαινει για μια ΜΑΝΑ, που για το παιδι της θα σκοτωνε, να σας εμπιστευτει για 2-3-4 ωρες το βλασταρι της; Πρεπει να ειστε ΑΨΟΓΟΙ!!!" Και μας μοιρασε την ιστορια μια που ηταν στο Αουσβιτσ, οταν γραφτηκε το αρθρο ηταν 108 χρονων, με το 5χρονο παιδι της και ελεγε οτι γελαγε συνεχεια γιατι το παιδι με τη μαμα του νιωθει ασφαλεια και πως ειναι δυνατον να μη γελαει ενα παιδι οταν βλεπει να γελαει η μαμα του;;!!! Κλαμααααααα!!!

Αννα Μαρια υπομονη, οι κατσαριδες κι εδω υπερφυσικες εχουν γινει και ουτε εγω τις αντεχω, ευτυχως απο σημερα ησυχαζεις! Κι εγω φωναζω και μιλαω ασχημα και τον προσβαλω ρε γαμωτο και μετα το μετανιωνω, δεν τον προσβαλω ποτε για το θεμα της δουλειας, αλλωστε δεν ειναι επιλογη του, απλα του φωναζω πολυ και επιδεικτικα και αυτο απο μονο του ειναι αρκετα προσβλητικο και μετα νιωθω χαλια!!!

Μαρακι μου τι κανει ο ζουζουν-Στεφανακος σου; Ευτυχως δεν κολλησε τιποτα τελικα!

Οι υπολοιπες χαθηκατε παλι...

Σας αφηνω κι εγω να δουλεψω! Σας ευχαριστω πολυυυυυυυ πολυυυυυυυυυ πολυυυυυυυυ για τις ευχες για το Δημητρακη μας και για τα μωρα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΥΠΑ ΠΙΑ ΣΤΗ ΜΠΑΝΙΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι λες και μπαίνω σε άλλο μπάνιο!

Φυσικά περιμέναμε το μάστορα από τις έντεκα το πρωί και ήρθε στις εφτάμιση το βράδι, αλλά το σημαντικό είναι ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΗ ΜΠΑΝΙΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εν τω μεταξύ, ξεκόλλησε και ο πάγκος της κουζίνας δίπλα απ' το νεροχύτη, στο σημείο που είναι το πλυντήριο, και θα ξανάρθει ο μάστορας αύριο το απόγευμα να το φτιάξει...

Και εννοείται ότι έχουμε τρελό καθάρισμα αύριο...

Κατά τα άλλα, τώρα επιτέλους κάθισα και έκανα την τελική επιλογή για τις φωτογραφίες της βάφτισης και έστειλα το μέιλ στον φωτογράφο. Άντε, γιατί πολύ το καθυστερήσαμε.

Εεεεε, Ανθή, εεεε, για πλάκα το είπα για το γλυκό κεράσι... :oops::oops::shock::shock::? Αλλά άμα είναι να πάθεις στερητικό σύνδρομο και βγει η φραουλίτσα με κανένα κεράσι στον πωπό, κι αντί φραουλίτσα την πείτε Κερασία, σου στέλνω, δεν υπάρχει πρόβλημα!!!

Χριστίνα, ωραία η ιστοριούλα με το Άουσβιτς. Μου θυμίζει το La vita e bella του Μπελλίνι. Παίζει και να είναι παραλλαγή από εκεί. Γενικά αυτές τις ιστορίες με τις ηρωικές μάνες (κυκλοφορούν πολλές) δεν τις πολυπιστεύω, αλλά πολλές έχουν ωραία μηνύματα.

Μια χαρά τα σεμινάριά σας. Τα δικά μας τα χαίρεσαι μόνο αν είσαι αυτοκαταστροφικός τύπος ή ηλίθιος.

Εγώ δυστυχώς τον προσβάλλω όταν τσακωνόμαστε. Αυτό τον τελευταίο καιρό συμβαίνει, γιατί κάπου κι εγώ δεν αντέχω άλλο. Κάθεται με τις ώρες στον υπολογιστή και θεωρεί υψίστης σημασίας τις μάχες, και όλες αυτές τις χαζομάρες στα παιχνίδια που παίζει. Π.χ. μπορεί εγώ να κάνω κάποια δουλειά, να κλαίει ο Αντρέας, να του λέω να τον πάρει και να μου λέει "έχω δουλειά τώρα" και να εννοεί το παιχνίδι... Κάνει σαν πεντάχρονο που το πιο σημαντικό πράγμα γι' αυτό είναι το παιχνίδι... Τέλος πάντων...

Κατερίνα, πού είσαι τώρα που σε χρειάζομαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας νυχτερινή σήμερα, αλλα όλη μέρα δεν καταφερα να μπω και επειδη δεν μπορω να αφήσω και το παρεακι μου έτσι είπα έστω και αργά να δώσω το παρόν.

Το πρωι συναντήθηκα για άλλη μια φορα με την Ανθη και την Καρολινα για το καθιερωμένο πια καφεδακι μας, μου άρεσε που η γκαρσόνα μας λέει βλέπω η μια ξεφουσκωσε...μας έχουν μάθει πια :lol::lol::lol:

Το απόγευμα είχα γιατρο, όλα καλα ο μικρός είναι περίπου 3200 και αρκετά χαμηλά. Τον περιμένουμε οπότε εκείνος θέλει να βγει.

Κολλησαμε και τα μισά αυτοκόλλητα στον τοίχο είναι πολυ όμορφα δεν καταλαβαίνεις ότι είναι αυτοκόλλητα φαίνεται λες και το σχεδιο είναι ζωγραφισμένο στον τοίχο. Αυριο θα βάλουμε και τα υπόλοιπα και μετα θα σας βάλω φωτογραφία.

Άννα Μαρία τελειώσατε με την μια δουλεια σας βγήκε άλλη, αφού θα ερθει όμως αυριο πάλι καλα. Τώρα που εφτιαξες και τις φωτογραφιες βάλε μας και εδω καμία να σας δούμε.

Μαρακι ο Στεφανακος ειναι ένα κουκλι πολυ μου άρεσαν οι φωτο στη θάλασσα!!!!

Ανθη μου καλα να περάσετε στις διακοπουλες σας, να χαλαρωσεις να ξεκουραστεις και αν τα καταφέρεις να μπαίνεις να μας λες τα νεα σου.

Χριστίνα τι νεα εχεις να μας πεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά αύριο φεύγουμε για λίγες μερούλες..Πάω να γεμίσω λίγο τις μπαταρίες μου πριν το μεγάλο γεγονός!!!Ελπίζω να έχει το ξενοδοχείο wi fi και να καταφέρω να μπω για να διαβάσω τα νέα σας και να σας γράψω τα δικά μου.

Σήμερα, όπως είπε και το Κατερινάκι μας, συνατήθηκα με τις 2 φιλενάδες μου από το μάμυ και για ακόμα μια φορά πέρασα πολύ όμορφα!!! Άντε Κατερινάκι να ξεφουσκώσουμε κι εμείς!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα σου! Τέλεια τα νέα σου από το γιατρό!!!! Στο είπα και σήμερα, δε θα ταλαιπωρηθείς καθόλου στη γέννα γιατί η κοιλίτσα σου είναι πολύ χαμηλά! Και είπαμε ε;; Πες στον μπεμπούλη να κρατηθεί 10 μερούλες ακόμα :roll::roll::D:D:D

Άννα Μαρία με γεια τα καινούρια σας πλακάκια!!!! Τέρμα πια οι κατσαρίδες ;);););) !!!! Μου είπες να σου στείλω τη διεύθυνση σε πμ κι εγώ το πέρασα για αλήθεια :oops::oops::oops::oops::oops: Μια το καρδιοτοκογράφημα με το κουμπί, μια αυτό, νιώθω λίιιιιγο χαζούλα :oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι τι νέα έχεις να μας πεις;;; Θα περιμένουμε να τα ακούσουμε! Ωραία τα είπε ο κύριος αυτός στο σεμινάριο!

Κορίτσια μου ελπίζω να καταφέρω να μπω από το ξενοδοχείο. Αν όχι, θα τα πούμε ξανά σε λίγες μέρες. Φιλάκια πολλάααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.Τι κάνετε?Εχω μερες να γραψω γιατι μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο που μου ειναι πιο εύκολο με τον Ταρζαν που εχω στο σπιτι μου! Χθες βραδυ πηγαμε βολτιτσα στην παλια πολη, με τους νονους του μικρου, φαγαμε και οταν γυρισαμε δεν ειχε κεφια για υπνο! Κοιμηθηκε στις 11 με το ζορι. Στις 6 ομως εννοειται πως ξύπνησε, του εδωσα γαλα και κατά τις 7:30 καταφερα να τον κοιμησω..Οποτε εγω δεν ειχα υπνο. Σηκωθηκα, εκανα μπανια, σαλονι, ευτυχως την κουζινα την εκανα χθες βραδυ οποτε ολα οκ!!! Αληθεια πού την βρισκει τοση ενεργεια? Εγω εχω εξαντληθει!!! Κ κανει τα πιο επικινδυνα πραγματα κι οσο τον μαλωνω τοσο πιο πολύ τα κανει..Πρεπει να τον πηγαινω βολτες να κουραζεται, δεν γινεται αλλιως.

Παω να σας ξαναδιαβασω να τα θυμηθω και να σχολιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες

χαθηκα λιγο αυτες τις μερες δεν προλαβαινω με τις δουλειες,λειπει κι ο αντρας μου θα ερχεται βεβαια το βραδυ αλλα μονο για υπνο και πεσανε ολα σε μενα,εκτος απο τα εσωτερκα στο σπιτι εχω και ολα τα εξωτερικα τωρα ποτισματα γκαζον και κηπο και ενα σωρο αλλα,χθες εφτιαξα τυροπιτακια και λουκανικοπιτακια παλι και παγωτο και σιδερωνα ως τις 12μιση το βραδυ,φυσικα μετα επεσα πτωμα............

Αννα Μαρια ελα εδω ειμαι το κοτοπουλο που σου ειπα δεν θα μου αρεσε σε ψωμακια θα τρεχει η κρεμα δες τη συνταγη http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... -pasa.html δες λιγο κι αυτο ww.sintagespareas.gr/sintages/mpoukitses-kotopoulou-me-tiri-kai-mpeikon.html και αυτο για χοιρινο http://www.sintagespareas.gr/sintages/x ... xeiou.html τωρα για fingerfood που λες μπορεις να φτιαξεις μπουκιες κοτοπουλου κατι τετοιο http://www.sintagespareas.gr/sintages/l ... ourti.html ή απλο σνιτσελ που θα το κοψεις σε μικρα κομματια ,μπιφτεκια,σουβλακια ,πες μου παλι να ψαξω και κατι αλλο να σου βρω ,αντε ηρεμησες απο τις κατσαριδες ενα πραγμα ομως αν χαλασει το ενα τοτε χλανε ολα πως γινεται αυτο.......καλα πολυ γελασα με την κερασουλα εισαι απιστευτη :lol::lol:

Ανθη μου να περασετε καλα να ξεκουραστεις κι εσυ λιγο,κι εγω δεν θυμαμαι να πατουσα κανενα κουμπι οταν εκανα nst και στον Νικο κιολας ειχα κανει και πολλα,εγω στον Δημητρη εκανα κανονικα μπανιο στη θαλασσα μονο που δεν καθομουνα καθολου στον ηλιο και αλλαζα συνεχεια μαγιο γιατι φοβαται τοσο πολυ ο γιατρος σου πολλες εγκυες κανουν μπανιο κανονικα αν βρεις καθαρη θαλασσα δεν υπαρχει προβλημα,τα περισσοτερα μικροβια δημιουργουνται απο την υγρασια αν δεν αλλαξεις μαγιο και αν καθησεις απευθειας στην αμμο κι οχι απο τη θαλασσα και να μην αγχωνεσαι καθολου θα τα καταφερεις μια χαρα και με τα δυο παιδακια σου

Κατερινακι μια χαρα ο μπεμπουλης και αφου ειναι χαμηλα πιστευω κι εγω οτι θα γεννησεις πολυ ευκολα,ο Δημητρης ηταν ψηλα και παλι σχετικα ευκολα γεννησα που να ηταν και χαμηλα κιολας,τι καλα που πηγατε για καφεδακι ολες μαζι να δινετε χαιρετισμους και φιλια στο Καρολινακι απο το καφε μας

Χριστινακι ωραια τα σεμιναρια που κανεις οχι σαν της Αννα Μαριας :o:lol::lol: ,αδεια εσυ ποτε παιρνεις απο τη δουλεια;

Μαρακι ενα γλυκας ο Στεφανακος στην παραλια,ξαναπηγατε για μπανιο;;τα δικα μου ανυπομονουν να παμε διακοπες δεν κρατιουνται

τι μαγειρευεται σημερα;;εγω εχω κολλησει λιγο αυτες τις μερες βασικα εγω θελω να κανω φαγητα με λαχανικα αλλα τα παιδια με το ζορι τα τρωνε κι ετσι δεν φτιαχνω αυταπου θελω :( μαλλον καμια σουπιτσα με κοτοπουλο θα τους φτιαξω ,τα λεμε παλι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι εχεις πολλά τρεξίματα ε? Δεν κλεισατε εσείς? ΠΟλύ ευχάριστα τα νέα σας για τον Παρούλη σας! Καλε ξεχασα, να σας ζησει ο νεοφωτιστος! Παντα γερος να ειναι και ευτυχισμένος. Ειδες μια χαρα ηταν το παιδί στην εκκλησία. Περασατε ομορφα απο ότι κατάλαβα...Εισαι και εσύ πολύ χαζομαμά ε? Εχει μεγαλύτερη ευτυχια απο τα παιδιά μας? Κι εγω στεναχωριεμαι που σε αυτη τη φαση χανω την ψυχραιμια μου και τον μαλωνω. Μια αγκαλιά τους, ενα χαμογελο μας κανει και τα ξεχναμε ολα!

Αννα Μαρια 22 εχεις γενεθλια?Κι η κουμπαρα μου!! Εγω στις 31/7!! Κι εσυ λιονταρακι δηλαδη!!! :lol::lol: Για το παρτυ σου νομιζω η καταλληλη ειναι η Κατερινα!!! Τι ειναι η σαλατα ταμπουλε?????Εφτιαξες το γλυκο σου, μπραβο σου που το πετυχες! Αποφασισες για τον τοιχο του διαδρομου? Εμενα ειναι πολύ μικρος ο διαδρομος και τον εχω ασπρο. Μπορεις να κανεις ενα απαλο διακριτικο κιτρινο-μπεζ ή λαχανι...δεν ξερω αναλογως τα γουστα σου και το υπολοιπο του σπιτιου. Εκλεισε και η τρυπα κι ηρεμησες!!! :D

Μακαρι να τον παρουν καμια αντικατασταση του χρονου τον αντρα σου΄...Σε ποια θεση ειναι στον καταλογο?Εγω ανεβηκα στην 61η κ υπο αλλες συνθηκες το πολύ σε 2 χρονια θα ειχα τη μονιμοποιηση.Τωρα ομως μαλλον ειναι πολύ δυσκολα τα πραγματα.

Παλι θα ξανακανει την εξεταση ο Αντρεας σου? Ταλαιπωρειται το μωρο. Φαινεται και δοντακι?Με το καλο να σκασει!! Εμας βγκε κανονικα το πανω δοντακι και ετοιμαζεται και το 2ο πανω!

Για τις κατσαριδες που λες εμεις περσι στην πολυκατοικια ειχαμε ψεκασει και βρηκαμε την ησυχια μας. Φετος παλι αρχισαν να κυκλοφορουν καποιες.Νομιζω παλι θα χρειαστει ψεκασμος.

Για τα μπιφτεκια μαλλον φταιει η φρυγανια που δεμ εβαλες. βγηκαν καλα με το ουζο? Σταματησε την πιπιλα ο Αντρεας? Κι εγω θελω να του την κοψω ειδικα τωρα που εβγαλε δοντακια. ΑΛλα τωρα που μεγαλωσε παει την παιρνει μονος του, ακομα και να του πεσει θα παει να την παρει. Απο Σεπτεμβρη που θα παει σχολειο θα το προσπαθησω, τουλαχιστον να την παιρνει μονο οταν θελει να κοιμηθει.

Καγκουράκι μου τι επαθες καλε με τα νερα? Φανταζομαι θα εγινε ζημια ε? Τι καλος που ειναι ο αντρας σου. Ο δικος μου θα ειχε βαλει τις φωνες στα σιγουρα!!! :lol::lol::roll: Μην στεναχωριεσαι ομως οτι εγινε εγινε, τουλαχιστον οπως ειπε κι η Κατερινα ειναι Καλοκαιρι και θα στεγνωσουν εύκολα.

Καλε μεγαλωσε πολυ το αγορι σου!! Ετοιμο ειναι για την εξοδο...αντε τωρα απλα αναμενεισ!! Περιμενουμε φωτο απο το δωματιο.

ΚΑτερινα μου πολύ ωραια περάσατε στο αγωνα και το απολαυσαν και τα παιδια απο οτι διαβασα. Ωραια ειναι που εχετε τετοιες εκδηλώσεις. Κεικ με κρασι???? ΕΙναι νοστιμο?

Ανθή πώς μεγάλωσε η φραουλιτσα μας!!! Ετοιμο μωράκι ειναι!! Αντε πλησιαζεις κι εσυ! Ο Στεφανος μου οντως ξυπνα βαρβαρες ωρες. Εγω κοιμαμαι συνηθως μεταξυ 11-12.Κ να θελω πιο νωρις δεν γινεται, μεχρι να μαζεψω , να κανω μπανιο...Ασε που τωρα που ειναι καλοκαιρι ο Στεφανος κοιμαται γυρω στις 10.

Θαλασσα ουτε εγω πηγα καθολου πριν γεννησω.Δεν μου ειχε πει κατι ο γιατρος αλλα φοβομουν κι εγω λογω μικροβιων.

Ανθη μου θα πατε διακοπουλες?Καλα να περασετε!! Κοιτα να χαλαρωσεις, να το απολαυσεις και να μας γυρισεις ανανεωμενη και ετοιμη για τη φραουλογέννηση!!

Κατερινα μου ευχαριστούμε για τα ωραια σου σχολια στις φωτο μας! Δεν ξαναπηγαμε για μπανιο, ισως αυριο το πρωι να τον παρω λιγο αλλα μονη μου δεν λεει!!! Ειναι δυσκολο οταν εχουμε να κανουμε τοσα μονες μας!!! ΠΟύ θα πάτε διακοπές?

Εχω τοση ωρα που σας γραφω αλλα σταματαω και κυνηγω τον Στεφανο, ο οποιος νυσταζει αλλα κανει ζαβολιες. Δεν ξερω τι να τον κανω πια!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι το κεικ με το κρασι ειναι πολυ νοστιμο,διακοπες θα παμε στην Αμμουδια στην Παργα εκει πηγαμε και περυσι μαζι με τον κουνιαδο μου και την οικογενεια του και οφειλω να πω οτι ηταν οι πρωτες μου διακοπες με τα παιδια που ξεκουραστηκα και γιαυτο λεμε να το ξανα επαναλαβουμε και φετος,τα παιδια ειχαν παρεα τα ξαδερφια τους μεναμε ολοι μαζι σε ενα μεγαλο διαμερισμα με δυο μπανια,κουζινα,σαλονι και τρια υπνοδωματια και ηταν πολυ καλα,με τη συνηφαδα μου εχουμε τελεια συννενοηση κι ετσι βοηθουσαμε η μια την αλλη φτιαξαμε κι ενα σωρο φαγητα κι ετσι ηταν πολυ ξεκουραστα ................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

εγώ εδω στην αναμονη...αν και νομιζω οτι τις θελω τις δυο βδομαδες που εχω ακομα...

Μαρακι ετσι ειναι εχουν τοση ενεργεια τα μικρα απιστευτη εγω βλεπω και την Αγγελικη ολο το πρωι στο σχολειο και μετα δεν κοιμαται το μεσημερι και ειναι μεχρι το βραδυ σε κινηση, το καλο ειναι οτι πλεον οταν πεσουμε για υπνο την περνει ο υπνος αμεσως.

Κατερινακι να περασετε ετσι ομορφα και φετος στις διακοπες σας, σιγουρα αν τα παιδακια εχουν καλή παρεα περνανε τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...