Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια!

Σήμερα πήγαμε στο νοσοκομείο και πήραν ούρα απ' τον Αντρέα για καλλιέργεια, επειδή πρέπει να τον παρακολουθούμε μέχρι να κάνουμε την κυστεογραφία. Ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθήκαμε. Είχαμε πάει και τη Δευτέρα, δε σας είπα, είχα αρχίσει να γράφω και τα έσβησα γιατί νομίζω είχε ξυπνήσει ή κάτι τέτοιο, αλλά πήγαμε αργά, επειδή ο μικρός κοιμόταν και δεν τον ξύπνησα γιατί ήταν πολύ ιδιότροπος το βράδι, του έβαλαν το σακουλάκι, μετά από γκρίνια εκ μέρους των νοσοκόμων επειδή αργήσαμε, και τελικά, αντί να κάνει τσίσα έκανε κακά... Οπότε φύγαμε άπραγοι και ξαναπήγαμε σήμερα κι ευτυχώς τα καταφέραμε!

Μετά πήγαμε στο μαγαζί μας και πήρα πέδιλα και μια άσπρη τσάντα, γιατί δεν είχα και με μερικά ρούχα δεν ταίριαζε καθόλου η μπεζ που έχω. Γενικώς έχω πολύ λίγα πράγματα, 1-2 χειμωνιάτικες τσάντες και 1-2 καλοκαιρινές... Κι αυτές που έχω τις κρατάω χρόνια, μέχρι να γίνουν χάλια και μετά παίρνω άλλη. Βαριέμαι πολύ τα ψώνια.

Ανθή, μια χαρούλα πέρασες χτες! Πάντα τέτοια εύχομαι!

Καγκουράκι, άλλαξες τα μαλλιά ε; Κι εγώ θέλω να τα κόψω πολύ πιο κοντά απ' ό,τι τα έχω τώρα, αλλά δεν βρίσκω καιρό να πάω κομμωτήριο. Θα πάω από βδομάδα μάλλον, που θα έχουν κλείσει και τα σχολεία.

Ρε κορίτσια, το πιστεύετε, δε θέλω να κλείσουν τα σχολεία...

Κατερίνα, να ζήσετε με τον αντρούλη σου! Ρε συ, από όλα αυτά που κάνεις εγώ κάνω τα 3 και γίνομαι πτώμα... Δεν είμαι εγώ για τέτοια πράγματα.

Τι φάγατε σήμερα; Εγώ ήθελα να κάνω μπριάμ, μια που μου άνοιξε την όρεξη από προχτές η Κατερίνα, αλλά δεν προλάβαινα αφού θα πηγαίναμε και νοσοκομείο, και έκανα φασολάκια με πατάτες και φρέσκια ντομάτα στην κατσαρόλα για να τελειώσουν πιο γρήγορα.

Α, δε σας είπα: ο Αντρέας άρχισε και τρώει περισσότερο τώρα! Όχι μόνο 15 κουταλιές. Σήμερα είπα να μετρήσω κουταλιές κι έχασα το λογαριασμό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ομορφες!!! Ειστε καλα; Εμεις μια χαρουλα! Σημερα ειχα μια γυναικα στο σπιτι και καναμε δουλειες! Ειναι γειτονισσα και μας ξερει οικογενειακως. Της ειχα πει για το Δημητρη οτι ειναι ζιζανιο. Σημερα λοιπον τον ειχα στο παρκο για να κανουμε δουλειες, εκατσε ο κακομοιρης 3 ωρες και, ε μετα δεν αντεχε αλλο και τον εβγαλα. ΛΥΣΣΑΞΕ!!! Η κοπελα εσκασε στα γελια που τον κυνηγουσα γυρω γυρω σαν τρελλη! Καλα μου λεει, μου ειχες πει οτι ειναι ζωηρο παιδακι αλλα τοσο δεν το περιμενα!!!

Αννα Μαρια ποσο σε νιωθω! Εγω κουραστηκα μονο που διαβασα αυτα που κανει η Κατερινα! Σημερα η κοπελα εγλειψε το σπιτι κι εγω απλα εκανα 2 δωματια και μετα ημουν κομματια!

Χαχαχαχα! Ο Δημητρακης κατω; Απο το χερακι; Θα διαλυσει την εκκλησια, δεν υπαρχει περιπτωση να κατσει σε μια μερια!! Τα αποτελεσματα του Αντρικου ποτε θα βγουν;

Ανθη μου ειδες τη φραουλιτσα σου; Εγω δεν ειχα δει φωτογραφια ποτε στο μωρο! Αχ τι τελεια! Και μια χαρα μεγαλωνει! Πολυ σας ζηλευω που πατε για καφε με τα κοριτσια! Θελω κι εγωωωωωω!!!!

Μαρακι μου τι παθατε καλε; Ολα μαζι; Περαστικα! Πολυ ζουζουνος ο μικρος, φαινεται και απο τη φωτο τη γλυκεια πονηροφατσα ειναι!

Καγκουρακι πως ειναι η μικρουλα; Καλα που δεν κολλησες κι εσυ! Μια χαρα αντεδρασε στις αλλαγες, για να δουμε, για να δουμε...

ΚΑ μου να ζησετε με τον αντρουλη σου παντα αγαπημενοι και να χαιρεστε τα παιδακια σας! Μου αρεσει που λες για τη φιλη μου οτι ειναι σουπεργουμαν! Εσυ με τοσα που κανεις τι εισαι; Κι εγω πιστευω οτι κουραζεται πολυ. Το κανει χρονια τωρα και ολο παιρνει βιταμινες για να την παλευει, αλλα πιστευω οτι μεγαλωνοντας οι αντοχες μειωνονται και θα παθει υπερκοπωση, κατι που απευχομαι. Βεβαια, ειναι και στον ανθρωπο. Η πεθερα μου να δεις αντοχες που ειχε και ακομα εχει πιο πολλες απο μενα που ειμαι 20 χρονια νεοτερη και εχει και προβλημα υγειας σοβαρο!Καλα ο Νικολας δεν παιζεται! Δικιο εχεις ειναι και στο χαρακτηρα καποια πραγματα αλλα και η ανατροφη παιζει εξισου σημαντικο ρολο.

Εμεις ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για την Κυριακη. Ολα σε προγραμμα ειναι, μονο που φοβαμαι πως τελικα λαθος ωρα διαλεξα επρεπε να το κανω βραδακι, γιατι αυτες τις μερες με τις δουλειες παρατηρησα πως πιανει πολυ ηλιο το μπαλκονι μου το μεσημερι και δυστυχως δεν εχει παντου τεντες...

Απο φορεμα εχω παρει ενα αερατο κοραλλι με ασπρο στραπλεσ κοντο και μαλλι θα το πιασω μια απλη κοτσιδα στο πλαι. Λεφτα δεν υπαρχουν για πολλα πολλα, νυχια και μακιγιαζ μονη μου, φωτο και βιντεο οι φιλοι μας, πλακα θα εχει!

Α! Να σας βαλω και φωτο μπομπονιερες και βιβλιο ευχων!Απο μια κοπελα εδω μεσα στο μαμυλαντ τις πηρα, ειναι στη Θεσσαλονικη.

post-5130-13873934650118_thumb.jpgGetAttachment.as.jpg[/attachment:69ztnum9]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgGetAttachment.asp.jpg[/attachment:69ztnum9]

GetAttachment.aspx.jpg[/attachment:69ztnum9]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τωρα κατάφερα να σχολιασω οσα γραψατε!!!! Απο χιες εχω τον αντρα μου αρρωστο με πονοσ το στομαχι και διαρροια.Τελικα ειναι μια ιωση που κυκλοφορει και διαρκει γυρω στο ενα 24ωρο. Αυτο επαθα κι εγω το Σ.Κ. Ελπιζω να μην κολλήσει ο μικρος. Αν και η γιατρος μας ειπε οτι ισως να το περασε ελαφρως αφου 2 μερες πονούσε την κοιλια του κι ειχε φουσκωμένα τα εντερα. Μακαρι!! Τελικά ο πυρετος ηταν απο τα δοντια...Σχεδον βγηκε η μυτουλα του πανω δοντιου. ΚΑι στα πρωτα δοντια τοσο πυρετο μου έκανε. Κατά τα αλλα ειναι σουπερ σουπερ ζωηρος και γλυκυτατος!! Παντου σκορπίζει χαμογελα ο τρελλος μου!!! Τωρα σκεφτηκα για τα γενεθλια του στο παρτυ μας να δινω σε καθε οικογενεια απο μια φωτο του..Και στα παιδακια απο ενα μεγαλο γλυφιτζουρι!!!Μην φανταστειτε οτι θα ειμαστε πολλοι...παιδάκια γυρω στα 6-8 και καπου στους μεγαλους.Στο μεταξυ ξεπατωθηκα στις δουλειες αυτες τις μερες,,,Σημερα καθαριζα ντουλάπια.Αυριο θα κανω το δωματιο μας και το μπανιο και μετά αυτα που θα μεινουν οταν τελειωσει ο μαστορας που εχω στο σπιτι...Αυτά...Παω στα δικά σας τωρα!!

Καγκουράκι μου είδες όλα καλά, γύρισε το αγοράκι σου! Αντε τώρα μπήκες στην περίοδο αναμονής! Κι εμείς μαζί σου!! Καλά το σκέφτηκες για την Αγγελική σου...καλύτερα να της πειτε την αλήθεια και σιγουρα θα κάνει ερωτήσεις αλλά σιγά σιγά θα το καταλάβει...Η βαφτιστήρα μου όταν έχασα το κοριτσάκι μου είχε έρθει απο μονη της και μου είπε "μην στεναχωριέσαι και ειναι αγγελάκι τωρα το μωρό σου και θα κάνεις άλλο μετα"..Περιττο να σας πω οτι εβαλα τα κλάματα. Τα παιδιά αντιλαμβάνονται πολλά πραγματα απλά θελει υπομονή για να τους τα εξηγούμε οσο πιο απλά γινεται.

Τελειώσατε και με τις προετοιμασίες για τον μπεμπη ε? Τωρα ηρεμη να εισαι, ξεκουραστεις για να υποδεχθεις το νεο μελος της οικογενειας!Μια χαρά το δεχθηκε η Αγγελική σου..Στην αρχη θα ειναι περιεργη να δει πως ειναι ολα...Πώς ειναι με τον πυρετο?

Ανθή μου τι κάνεις? Απο τωρα σκέφτεσαι τις 40 μερες που δεν θα εισαι στο σπίτι? :lol: Σκέψου πως ήμουν εγώ που ξάπλωνα 6 μήνες! Ητανε 3 βδομάδων ο Στεφανος οταν εκανε πρωτη φορά βολτα στο εμπορικό και τζάμπο!!! :lol::lol: Δεν αντεχα αλλο μεσα, ειχε και ζεστη!! Σωστά αντεδρασες με τον Πανούλη σου που τον χτυπησε το παιδάκι σου. Και συμφωνω με τα αλλα κοριτσια, πως αν επέμεναν να τον χτυπουν και οι γονεις δεν καταλαβαιναν τιποτα και εγω θα του έλεγα να αμυνθει. Στη θεωρια ειναι ευκολο να λες οτι δεν πρεπει να κανει κατι αλλα να καθεται και να τρωει ξυλο συνεχεια? Δεν λέει!!! :lol::lol:

Τι καλά που μενετε τόσο κοντά με το ΚΑρολινακι...μακαρι να ειμασταν ολες κοντά! Ειδες τη φραουλιτσα - μαγουλιτσα σου?? ΜΕγάλωσε!!!! Θα πατε εκδρομούλα? Καλά κανετε να χαλαρωσεις κι εσυ, να προετοιμαστεις για την φραουλοϋποδοχή!!!! :lol::lol::lol:

Χριστινάκι μου με το καλο να παει σπιτακι του και το αλλο μπεμπάκι. Αφου ξεπέρασαν τον κίνδυνο όλα τα υπόλοιπα σιγα σιγά θα αντιμετωπιστούν. Σίγουρα τα πρόωρα πάντα έχουν κάποια θέματα αλλά υπομονή και θα πάνε όλα καλά. Ο μικρος σου ζωηρεύει?Πόσο είναι τώρα? Με το καλο η βάφτισή σας...ΠΟλύ ωραία τα πράγματά σας!!!Σιγουρα θα ειναι λιγο δυσκολο που ειναι λιγο μεγαλος αλλα οκ δεν θα κρατησει πολύ. Εισαι ερωτευμένη με το γιο σου ε? Εγώ να δεις!!! :lol::lol:

Κατερινάκι μου ευτυχως ολα καλά με την περίοδο.ΙΣως κι η αλλαγη του καιρου να επηρέασε τον κύκλο σου. Κανε και κανένα τσεκ απ για το σίδηρο σου αφού έχεις τόσο πολύ αίμα. Πώς είναι τα αγορια σου? Πέρασαν οι παλιοιώσεις ή ακόμη παιδεύεστε?ΤΙ γλυκός ο Νικος σου που σε βοηθάει...τα αλλα ρίχνουν "καταλάθος" ξύλο??? :lol::lol: Τωρα για την κουραση που λες, θα συμφωνήσω μαζί σου...εμεις πάντα στο τρέξιμο είμαστε...και φαντάζομαι εσένα με τα 3 και παίρνω κουράγιο!!! :lol::lol::lol: Καλά θελουμε φωτο απο τον αλευροπολεμο!!!! :lol:

Εφτιαξες το μπριαμ? Εφαγαν τα μικρα?Πώς το κάνεις εσύ?ου αρεσει πολύ αλλά μονη μου θα το φαω αφου ο αντρας μου δεν τρελλαίνεται για λαχανικά.

Αννα Μαρία κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι πολλές φορές...Πώς τα προλαβαίνουν όλα κι εγώ μονίμως τρέχω??? Για τον μικρο που λες, βαζε τον στο παρκοκρεβατο αν μενει κι εγώ του εχω πάρει και χαλάκι παζλ για να παίζει εκεί. Βεβαια τώρα δεν καθεται καθόλου αλλά ο δικός μου είναι σε άλλη φάση.Βεβαια δεν γινεται θες δεν θες οταν αρχισει να κανει βηματα και πιστεψε με θα φαει και σκονη και ολη μερα θα γινεται χαλια.Ξερεις πόσες φορές τον αλλαζω τωρα? Αφου ολη μερα τριγυρνάει το σπιτι!

Περασες καλά διαβασα στο σεμινάριο??? :lol::lol::lol: Πολύ σκύλα η διευθύντρια!!!!

Α με το καλο τα αποτελέσματα!! Ούτε εγώ ήθελα να κλεισουν τα σχολεία εν μέρη!! :lol:

Αντε κοριτσακια μου καλο βραδυ κι υποσχομαι να μπαινω πιο συχνα απο εδώ και πέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Εγώ να σας πω την αλήθεια βαριέμαι.....Μετά από το τρέξιμο του χειμώνα μου φαίνεται πολύ παράξενο που κάθομαι τώρα..Θέλω να είμαι συνέχεια εκτός σπιτιού..Δεν την παλεύω. Σήμερα πήγα με τον Πάνο σε ένα εμπορικό για να πάρω τζιν στον άντρα μου και έκανα το λάθος να μην πάαρω καρότσι...Τα είδα όλα :shock::shock::shock::shock: Ο Πάνος δεν ήθελε με τίποτα να με κρατάει από το χέρι, έτρεχε από εδώ και από εκεί και κυνηγούσα και επίσης μέσα στα μαγαζιά δεν μπορούσα να κοιτάξω ρούχα γιατί έπρεπε να κοιτάω τον Πάνο μήπως φύγει από την πόρτα και δεν πάρω χαμπάρι :?:?:?:? Αφήστε που εχω ακούσει από πολλούς ότι στα εμπορικά κλέβουν παιδάκια :?:?:?:? Ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ...

Χριστινάκι μου είναι όλα υπέροχα!!! Πολύ καλή δουλειά σου έκανε η κοπέλα από το μάμυ!Με το καλό να τον βαφτίσετε!!! Κάθισε το παιδί 3 ώρες μέσα στο πάρκο χωρίς να αντιδράσει και το λες ζωηρό;;;;; Μια χαρά είναι ο Δημητράκης σου!!!!Μακάρι να τα καταφέρεις και να έρθεις σε κάποιο από τα καφεδάκια μας!

Κατερινάκι χρόνια σας πολλά πολλά!!!! Να είστε πάντα πολύ ευτυχισμένοι και να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας!!! Αχ αυτές οι δουλειές..Ποτέ δεν τελειώνουν..

Καγκουράκι πρέπει οπωσδήποτε να κανονίσουμε ένα καφεδάκι πριν ξεφουσκώσεις..Θέλω κι εγώ πολύ να σε δω!! Μετά θα νιώθω μοναχούλα..Η μόνη φαλαινίτσα της παρέας εγώ θα είμαι :lol::lol::lol::lol::lol: Με γεια το μαλλάκι!!!

Άννα Μαρία με γεια τα πέδιλα και η τσαντούλα! Τα ψώνια τα βαριέμαι κι εγώ αλλά το μετά το ευχαριστιέμαι πολύ! Μου αρέσει πολύ να έχω καινούρια παπούτσια, ρούχα και τσαντούλες!! Καταναλωτικό ον :lol::lol::lol::lol:

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις του Αντρίκου σου! Δε θέλεις να κλείσουν τα σχολεία ε;; Πάντως είναι γεγονός πως στη δουλειά ξεσκάς και λίγο..

Μαράκι μακάρι να μην κολλήσει ο Στεφανάκος την ίωση που περάσατε. Λογικά όμως την πέρασε αφού πονούσε η κοιλίτσα του..Πότε είναι τα γενέθλιά του;; Το πάρτυ πότε θα το κάνεις;; Είμαι σίγουρη πως θα τα οργανώσεις όλα τέλεια! Μια χαρά είναι ο αριθμός των παιδιών που θα καλέσεις! Όσα χρειάζονται ;););) Πώς τα πάτε με τα βηματάκια σας;;;;

Κορίτσια κάτι πρέπει να κάνω με τον Πάνο για να μη γίνει το παιδί της σφαλιάρας. Σήμερα μπήκε σε ένα αυτοκινητάκι του γκολφ που είχαν στήσει στο εμπορικό. Κάθισε στο τιμόνι και έκανε πως οδηγούσε και χαιρόταν. Μετά από λίγο ήρθε ένα κοριτσάκι και του είπε να φύγει γιατί θέλει να οδηγήσει αυτή και μάλιστα τον εκτόπισε με τον πωπό της ελαφρώς..Ο Πάνος είπε μέσα από τα δόντια του ότι δε θέλει να φύγει αλλά μέσα στα επόμενα 2 δευτερόλεπτα είχε κατέβει και πήγε και κάθισε στο πίσω κάθισμα :evil::evil::evil::evil::evil: Τα νεύρα μου :evil::evil::evil::evil: Έπεσε ένα μάθημα μετά...Με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια..Τόσο καιρό προσπαθώ να του μάθω καλούς τρόπους αλλά δυστυχώς τα περισσότερα παιδάκια πλέον δεν έχουν τους καλύτερους δυνατούς τρόπους και μάλιστα διεκδικούν με κάθε τρόπο αυτό που θέλουν..Το ίδιο γίνεται και με τους ενήλικες..Ε δε θα κάνω το παιδί μου μαλ..κα...Αλλάζω τακτική..Σήμερα τα πήρα πάρα πολύ. Η μάνα του κοριτσιού δεν έσκασε και πολύ που η κόρη της φέρθηκε τόσο εγωιστικά και κακότροπα..ΟΥΦ...Συγχύστηκα πάλι :evil::evil::evil::evil:

Φιλάκια κοριτσάρες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες μου σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ γι τις ευχουλες να ειστε καλα!!!

τελικα χθες δεν μπορεσα να κανω δουλειες και μου μειναν για σημερα,η πεθερα μου εχει μαστορους διορθωνουν τη σκεπη για να περασουν φωτοβολταικα και η καημενη εχει τρελαθει να ετοιμαζει,πηγαμε εκει το πρωι και αν δεν ημουν εγω εκεινη την ωρα θα ετρωγε πολυ πικρα,ετοιμαζε στους μαστορους τσιπουρο με χιλια δυο παρεμφερη και εγω φυσικα εκανα τη γκαρσονα,της επλυνα και μια στοιβα πιατα και καθαρισα και ενα νεροχυτη με βερικοκα που τα ηθελε για να κανει μαρμελαδα,το απογευμα τις εφτιαξα τυροπιτακια και κεικ για να εχει να τους κερναει τελοσπαντων

Χριστινακι πολυ ομορφα ειναι ολα και το βιβλιο και οι μπομπονιερες,ευχομαι να απολαυσετε τη βαφτιση και να ειναι ηρεμο το ζιζανιο αν και δεν το νομιζω για την ηλικια του,να παρεις και χαμηλα παπουτσια για μετα γιατι σε βλεπω να εχεις πολυ τρεξιμο,περιμενουμε πολλες φωτο,για την πεθερα σου που λες ετσι ειναι και η δικια μου ολη μερα δεν σταματαει αυτη η γυναικα το σπιτι της ειναι παντα στην εντελεια δεν ξεκουραζεται το μεσημερι και ποτε δεν της ακους να γκρινιαξει και να πει οτι ειναι κουρασμενη τι να πω μαλλον ειναι αλλιως μαθημενες κι εχουν πολλες αντοχες αντιθετως με εμας,εγω κουραζομαι πολυ ευκολα μπορει να κανω πολλα μεσα στη μερα αλλα γινομαι πτωμα και γκρινιαζω και συνεχεια :o:oops:

Ανθη μου παλι σε συγχησαν;;ετσι ειναι δεν ειναι ολοι οι γονεις το ιδιο και δυστηχως ειναι πολλοι οι αναισθητοι και αυτοι που δεν νοιαζονται αν τα παιδια τους εχουν τροπους,μη στεναχωρισεσαι ομως οσο μεγαλωνει θα καταλαβει οτι πρεπει να αμυνεται,τωρα οσο και να τους εξηγεις δεν καταλαβαινει τι πρεπει να κανει,οταν παει σχολειο και ειναι συνεχεια με αλλα παιδια θα μαθει να αντιδρα μη σκας,μονη σου πηγες για ψωνια με τον Πανο; :o φανταζομαι μονο ψωνια δεν εκανες....

Μαρακι μου περαστικα και στον αντρα σου συντομα ευχομαι,ποτε ειναι τα γενεθλια του Στεφανακου;τι θα ετοιμασεις;για την περιοδο μου που λες μπορει να ειχα πολλες μερες αιμα αλλα δεν ειχα μεγαλη ροη ενα σπαστικο πραγμα,το μπριαμ που λες ευτυχως ο αντρας μου τρωει αλλα τα παιδια με χιλια ζορια φαγανε λιγες μπουκιες και εμενα μου αρεσει πολυ,κοβω ολα τα λαχανικα οτι εχω, ψιλοκοβω κρεμμυδι, σκορδο και ντοματα ριχνω και τριμμενη ντοματα ,βαζω οτι μυρωδικα εχω μαιντανο,ανηθο,δυοσμο λιγο νερακι και στο φουρνο

Αννα Μαρια μεγεια τα καινουργια σου,τωρα πια κι εγω αρχισα να βαριεμαι τα ψωνια παλια οταν ηθελα να ψωνισω κατι γυρνουσα με τις ωρες,αν τα βρω ολα σε ενα μερος δεν εχω προβλημα, να γυρναω απο εδω και απο εκει μου τη δινει και δεν εχουμε και πολυκαταστηματα,ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια;

Κατερινακι πηγες στα τζαμπο τελικα;;

σας αφηνω να ετοιμαστουμε να παμε τον Νικο για ποδοσφαιρο και οι υπολοιποι για καφε σε μια φιλη μου και μετα μια βολτα στην πεθερα και να ερθω να κανω τις δουλειες μου επιτελους βρωμισαμε εδω μεσα :oops::oops:

σημερα μαγειρευω κριθαρακι με κοτοπουλο στο φουρνο εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι κάνετε κουκλιτσες μου?

Αννα Μαρια καλα αποτελεσματα στις εξετασεις του μικρου και με γεια τα πραγματακια που πηρες.

Χριστινα πολύ ομορφα ολα οσα εχεις ετοιμασει για την βάπτιση. Να περασετε πολύ ομορφα και να μας βαλεις και φωτο απο το μυστηριο.

Μαρακι περαστικά και στον αντρα σου, εσκασε κι αλλο δοντακι λοιπον οποτε γιαυτο ταλαιπωρηθηκε ο στεφανακος σου, υπομονη ειναι ολα στο προγραμμα.

Ανθη μου σε φανταζομαι στο εμπορικο...πως και δεν ειχες καποιον μαζι σου μαμά ή πεθερα. Πάντως και εμεις ενω το καροτσι δεν το χρησιμοποιουσαμε καθολου τωρα λογω εγκυμοσυνης αν ειναι να παω καπου με την Αγγελικη και ειμαι μονη μου θα την βαλω στο καροτσι γιατι αλλιως δεν παιζει. Αλλα ειναι και πολύ πονηρη αν ειναι και η μαμα μου μαζι συνηθως παμε το καροτσι βολτα γιατι τοτε δεν κάθετε...

Συμφωνώ με οσα σου εγραψε η Κατερινα μεγαλώνοντας λιγο ακομα θα μαθει πως να αντιδρα ο Πανουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμεις καλά...πηγα το πρωι τον μικρο στον παιδικό και γυρισα και τελειωσα τις δουλιτσες μου.Τωρα μου εμεινα λιγο σιδερωμα και ψιλοτακτοποιηση τα πραγματα του μικρού μου. ΤΟν μικρο θα τον επαιρνα κι αυριο τελευταια μερα στον παιδικό αλλά τελικά δεν θα τον ξαναπαω. Παρουσιαστηκαν κρούσματα σταφυλόκοκου και κολλησε και η δασκάλα του..Πηρα και την παιδιατρο και μου εξηγησε τα συμπτώματα να εχω εννοια. Ελπιζω να μην κολλησε το παιδάκι μου..Στο μεταξυ πηγα να τον παρω κι εννοειται μολις με ειδε ηθελε να τον παρω αγκαλια.Κ μου λεει η κοπέλα θα του αλλαζα πανα τωρα μισο λεπτο και να στον δωσω καθαρο..Τι το θελαμε...Μελανιασε απο το κλαμα και φωναζε μαμα μου!!!! Μεχρι που τον πηρα και ηρεμησε το πουλάκι μου!!! ΕΙναι πολύ ζωηρούλης ομως..στο σπιτι παει και χτυπα την τηλεοραση και με κοιταει και περιμένει ποτε θα τον μαλωσω και αρχιζει τα γελια!!! Με γραφει κανονικοτατα!!! :? Τωρα περιμένω την πεθερα μου να περάσει απο δω να μας δει και μαλλον θα την παω σε ενα καταστημα που θελει να παρει κατι κατσαρολικά!

Ανθή μου τι καλος που ειναι ο Πανούλης σου...αλλα τελικά η πολλη καλοσυνη σε αυτον τον κοσμο βλάπτει. Να τον μαθεις να μην χτυπα αλλά αυτο που δικαιούται να το διεκδικει. Μην τον κάνουν ότι θέλουν..Παντως οσον αφορα τις βολτες σε νιωθω!!!Τωρα που εκλεισαν τα σχολεια δεν θελω να καθομαι σπιτι!!!! :D:D

Ο Στεφανάκος μου κανει αρκετες φορες βηματάκια μονος του αλλα οχι ισορροπημενα οποτε εχουμε χρονο ακόμα. Τα γενεθλια του ειναι 12/7 και θα τα κανουμε Κυριακη 15/7.

ΚΑτερινα μου ξεχασα να σας ευχηθω!!! Να ειστε παντα τρελλ ερωτευμενοι και να χαιρεστε την οικογενεια σας! Καλά η πεθερα σου θα τους αφησει να κανουν δουλεια με τα τσιπουρα και τα τυροπιτάκια ολη μερα???? :lol::lol::lol: ΜΜΜΜ κριθαρακι εχεις σημερα???Μ'αρεσει πολυ΄!!! Εφτιξα στον Στεφανο ψαρι για το μεσημερι, θα φαει κι αυριο οσο εμεινε. Εμεις λογω της ιωσης τρωμε πολύ ελαφρια οποτε κανενα τοστακι ή ρυζι....

Καλο καφέ!!! Παω να δω τις φωτο!!

Καγκουράκι μου τι κάνεις εσυ? Ολα ετοιμα? Γιατρο ποτε έχεις? Ευχαριστώ για τα περαστικά.

Αννα ΜΑρια πού είσαι εσύ σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πάλι ένα σωρό δουλειές έκανα σήμερα, δεν υπάρχει μέρα που να είναι όλα τέλεια, καθαρά, συγυρισμένα, το φαγητό να γίνει ως δια μαγείας, και να καθίσω να ξεκουραστώ;

Κι ο άλλος όλη μέρα στον καναπέ να αράζει, να ξύνεται, να τεντώνεται, να παίζει στον υπολογιστή, να κάνει μισή δουλειά και να θεωρεί ότι μετά θα ξεκουράζεται όλη μέρα. Σήμερα, π.χ. πήγε για κάτι ψώνια, και μετά όλο καθόταν, γιατί λέει κουράστηκε μες στη ζέστη, ενώ εγώ δεν κάθισα λεπτό. Πολύ άσχημο πράγμα η τεμπελιά ρε κορίτσια... Τόσα χρόνια δεν ήταν έτσι, τώρα τελευταία έγινε έτσι. Δεν ξέρω, είναι που δε δουλεύει, είναι που δεν έχει φίλους εδώ, τι να πω...

Τέλος πάντων, τώρα είμαι σχολείο και μπήκα να σας γράψω να περάσει και λίγο η ώρα.

Τα αποτελέσματα του Αντρέα για όσες ρωτάνε, θα βγουν μάλλον αύριο μεσημέρι-απόγευμα, αλλά θα πάμε Δευτέρα να τα πάρουμε, μήπως και δεν είναι έτοιμα αύριο και ταλαιπωρηθούμε.

Χριστίνα, πολύ ωραίες οι μπομπονιέρες και το βιβλίο ευχών! Το βιβλίο ευχών τι είναι; Εμείς δεν είχαμε τέτοιο πράγμα. Να υποθέσω ότι είναι κάποιο βιβλίο που γράφουν ευχές οι καλεσμένοι;

Καλά, κι εγώ, όπως έγραψα και πιο πάνω, κουράζομαι πάρα πολύ με τις δουλειές. Αυτά που άλλες τα κάνουν κάθε μέρα και είναι η ρουτίνα τους, εμένα μου φαίνονται βουνό.

Μια χαρά τον βλέπω το Δημητράκη, αφού κάθισε τρεις ολόκληρες ώρες στο πάρκο! Λογικό μετά να λυσσάξει το παιδί.

Μαρία, περαστικά στους άντρες σου, και με το καλό το καινούριο δοντάκι. Και του Αντρέα τα κάτω ούλα μου φαίνονται κάπως πρησμένα, αλλά δεν ξέρω, νομίζω θα αργήσει να βγάλει δόντια.

Κι εμάς ήταν ενός μήνα ο Αντρέας όταν πήγαμε πρώτη φορά για καφέ στην παραλία, και ήταν και Δεκέμβριος! Αλλά γενικώς δεν κάθισα καθόλου μέσα, έβγαινα από την πρώτη μέρα.

Ωραία η ιδέα σου για τη δωράκια των γενεθλίων!

Εννοείται να μην ξαναπάρεις τον Στέφανο στον παιδικό σταθμό. Απαπαπα...

Ανθή, άσχημο αυτό με τα άλλα παιδάκια. Αν κρίνουμε από τους ανθρώπους που μας περιτριγυρίζουν, είναι λογικό να είναι έτσι τα παιδιά τους. Μάλλον θα πρέπει να τον μάθεις να αμύνεται. Δηλαδή χτες στο κοριτσάκι θα έπρεπε να πει κάτι του στιλ "τελειώνω σε λίγο και θα φύγω, κι έτσι θα παίξουμε και οι δύο όπως θέλουμε", κι αν αυτό επέμενε να της έλεγε κάτι όπως "εσένα θα σου άρεσε να σε έδιωχνε κάποιος μεγαλύτερος;". Μήπως είμαι λίγο αιθεροβάμων;

Κατερίνα, πω πω, καλά, δε σε φτάνουν οι δικές σου δουλειές και κάνεις και στην πεθερά δουλειές; Σιγά βρε, δεν τους κάλεσε για τραπέζι τους μάστορες, ας τους κάνει έναν καφέ με ένα παξιμάδι και τέλος!

Καγκουράκι, εμείς το καρότσι το χρησιμοποιούμε, αλλά όχι και πάρα πολύ συχνά. Στο σούπερ μάρκετ πλέον τον βάζουμε στο καροτσάκι και κάθεται μια χαρά και κοιτάει γύρω γύρω! Είναι πολύ γλύκας με τα μαγουλάκια του να εξέχουν!

Σήμερα μπριάμ έφτιαξα, με κόλλησε η Κατερίνα.

Ωχ, κάποιος άλλος θέλει να καθίσει, φεύγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε, γύρισα σπίτι, ο μικρός κοιμάται, έφαγα και είπα να καθίσω να συνεχίσω.

Μπριαμάκι σήμερα. Έβαλα πατάτες, κολοκυθάκια, μελιτζάνα, πιπεριές, κρεμμύδι και σκόρδο ψιλοκομμένα, φρέσκια ντομάτα τριμμένη, δυόσμο ξερό, και όταν πήγαινε να γίνει, έβαλα μέσα και τριμμένη φέτα. Έγινε πολύ ωραίο, καλά ο άντρας μου άφησε στο πιάτο του τα κολοκυθάκια, τις μελιτζάνες και τις πιπεριές, δηλαδή έφαγε πατάτες και σάλτσα, άντε και φέτα. Μια απορία έχω, όμως: ποια η διαφορά μπριάμ-τουρλού; Δεν έχω καταλάβει;

Εν τω μεταξύ, είπα στη μάνα μου ότι σκέφτομαι να κάνω γλυκό κεράσι και πήγε σήμερα στο μανάβικο και με πήρε τηλέφωνο αν θέλω να μου πάρει κεράσι για γλυκό. Επειδή εκείνη την ώρα έκανα δουλειές, για να την ξεφορτωθώ της είπα "ναι", και ήρθε μετά με μια τσάντα κεράσι, το εργαλείο για το ξεκουκούτσιασμα, και ασβέστη και άρχισε να μου δίνει οδηγίες πώς να το φτιάξω, κι ότι πρέπει να αρχίσω από απόψε γιατί θα χαλάσει. Εγώ με δυσκολία κρατιέμαι να μην καταρρεύσω, τα μάτια μου κλείνουν, θέλω να βγάλω και γάλα, και θα κάθομαι να ξεκουκουτσιάζω κεράσια; Αφήστε που έχω πάρει μια σακούλα φασολάκια, από τη Δευτέρα, και δεν έχω βρει ακόμα ευκαιρία να τα καθαρίσω... Χτες που έφτιαξα φασολάκια έβαλα απ' τα κατεψυγμένα να φεύγουν, και τα φρέσκα τα έχω εκεί και κάθονται...

Τέλος πάντων, σας έπρηξα σήμερα.

Σας φιλώ όλες!

(γιατί όλες γράφετε όταν λείπω;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι και πάλι...ξανασυγυρισα το σαλονι-κουζινα, σφουγγαρισα και πάλι αφου ο μικρος οπως ειπαμε αλωνιζει ολη μερα και εφτιαξα ζελεδακια για τις ανηψιες μου που θα έρθουν αύριο...Τελικά δεν πηγαμε με την πεθερα μου για ψωνια.Θα την παω αυριο κ αφου γυρισω θα ειναι η μαμα μου εδω με τις ανηψιες μου κι επιτελους μετά από μηνες θα παω να περιποιηθώ λίγο τα νυχια μου!!! :D:D:D:D

Αννα Μαρια καλά με το φασολακι που λες τα ιδια επαθα κι εγω πριν μια βδομάδα!!! ΜΕχρι να το καθαρισω σταμτησα εκατο φορες για να κυνηγησω τον Στεφανο!!! Ζηλεψα, αυριο θα παω κι εγω να πάρω μελιντζανες για να φτιάξω μπριαμ το Σαββατο μιαμ!!! Τελικά θα φτιαξεις το γλυκό κεράσι???Φανταζομαι θα εχει πολλη διαδικασια..

Και στον Στέφανο αρέσει να καθεται στο καροτσι του σουπερμαρκετ! Εχει πολύ γελιο, μονο που τα χερακια του ειναι επικινδυνα γιατι προσπαθει να πιάσει οτιδηποτε υπαρχει γύρω του!!! :lol::lol:

Καλα σημερα που ειμαι εγώ εδω, εξαφανιστηκατε οι υπόλοιπες?? :lol::lol: Καλό βραδυ από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, όλο τρέχουμε και δε φτάνουμε! Κι εσύ δουλειές...

Θα το φτιάξω το γλυκό κεράσι, να δούμε πότε... Δεν είναι καμιά τρελή διαδικασία, αλλά είναι λίγο μανίκι το ξεκουκούτσιασμα. Από κει και πέρα φαντάζομαι θα είναι σαν το γλυκό σταφύλι που είναι πανεύκολο. Για να δούμε.

Όταν το φτιάξω θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω παλι,περιμενω να ερθει ο Αντωνης απο τη δουλεια και ειπα να ξαναγραψω,πηγε αργα Θεσσαλονικη και δυσκολο περιστατικο κιολας,ακρωτηριασμο χεριου κριμα ο ανθρωπος :o

καθαρισα και τον κατω οροφο σημερα αν και δεν εμεινε και για πολυ καθαρος τελοσπαντων, το απογευμα εφτιαξα πιτσα,λεμοναδα και παγωτο ροδακινο και ηρθε και μια φιλη μου για καφε,ταυτοχρονα με τον καφε ποτισα και το γκαζον και τον κηπο,ο γιος της ειναι κολλητος με τον Νικο και εμεινε να κοιμηθει εδω,ετσι μπανιαριστηκαμε ολοι φαγανε για πολλοστη φορα και ξαπλωσανε τα ζιζανια

Αννα Μαρια κι εγω εχω στο ψυγειο μια σακουλα φασολακια απο τον κηπο της πεθερας μου και ακομα να τα μαγειρεψω βλεπω να τα βαζω καταψυξη ως το τελος,κερασι γλυκο δεν εχω φτιαξει αλλα εχω φτιαξει μαρμελαδα κερασι και ειναι λιγο σπαστικο το καθαρισμα,ωραια θα ηταν να πατουσαμε ενα κουμπακι και να γινοταν ολα απο μονα τους οσο για τον αντρα σου τι να πω ισως να φταιει το οτι δεν δουλευει ,ισως σε ειχε μαθει διαφορετικα και σου φαινεται καπως τωρα,ουτε κι εγω ειχα βιβλιο ευχων και εδω δεν συνηθιζεται και τοσο αλλα εχω δει σε καποιες βαφτισεις και γαμους και ειναι αυτο ακριβως που ειπες ,οσο για την πεθερα μου τι να κανω μωρε ετρεχε και δεν εφτανε η γυναικα δεν μπορω να παω και να κατσω με σταυρωμενα χερια ασε που θα με σχολιαζουν κιολας μετα :o:o ετσι ειμαστε μαθημενοι εδω καθε μερα πινουν το τσιπουρακι τους και ακολουθει πλουσιος μεζες κανονικο φαγητο δηλαδη οχι οτι το κανουν ολοι αλλα ειναι και γνωστα τα παιδια τοσες ωρες νηστικοι να μεινουν;δε λεει

Μαρακι μου σε ευχαριστω για τις ευχες και για τα σχολια!!!εμεις πλεον δεν θελουμε στο καροτσι οταν παμε σουπερ θελουμε να τρυγιρναμε απο εδω και απο εκει και συνηθως γινομαστε σοου οταν παμε ολοι μαζι μας ακουει ολο το καταστημα παιζουν στο διαδρομο με τα παιχνιδια και στο τελος ωσπου εμεις να μαζεψουμε τα ψωνια πηγαινουν στα αυτοκινητακια που εχει στην εισοδο αυτα που ριχνεις λεφτα και κουνιουνται λιγο

βλεπω σας εδωσα ιδεα με το μπριαμ-τουρλου Αννα Μαρια νομιζω το ιδιο ειναι τωρα γιατι εχει δυο ονομασιες δεν γνωριζω,αυριο τι μαγειρευουμε παλι;;

καλο βραδυ κουκλες,θα προλαβω την Ανθη αν μεινω ακομη λιγο σημερα

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Σήμερα ξύπνησα κουρασμένη και με μια ψυχολογία...χάλια :?:?:?:? Με έπιασε το παράπονο ότι όλα περνούν από το χέρι μου, ότι δε με βοηθά κανείς, ότι δε θα τα καταφέρω με τα δύο παιδιά, ότι δεν είμαι καλή μαμά γιατί φωνάζω συνέχεια στον Πάνο κλπ κλπ κλπ...Δράμα η κατάσταση. Κατά τις 3 το μεσημέρι και εκεί που το μάτι μου είχε γυρίσει και η κούραση με είχε λυγίσει πήρα τηλ. την πεθερά να της πω ότι σε λίγο θα της πάω τπν Πανούλη. Έτσι και έγινε λοιπόν. Τους άφησα στην παιδική χαρά και γύρισα σπίτι όπου έβαλα air condition και κοιμήθηκα σαν πουλάκι!!!!! Απίστευτες στιγμές έζησα :lol::lol::lol::lol::lol: Στις 7 με πήρε τηλ.η πεθερά γιατί ο Πάνος με ζητούσε και στεναχωριόταν..Πήγα αμέσως και όταν με είδε ήρθε στην αγκαλιά μου και δεν με άφηνε..Έχει φάει τρελόοοο κόλλημα μαζί μου..Ίσως και λόγω εγκυμοσύνης, ποιος ξέρει;; Πάντως ξεκουράστηκα.

Α ακούστε και τι άλλο έχω πάθει μπας και μπορείτε να μου δώσετε καμιά συμβουλή. Μία μέρα έβραζα ψαράκι και με φώναξε ο Πάνος, ξεχάστηκα και τα νερά άρχισαν να χύνονται..Από τότε και παρόλο που τα καθάρισα όλα επιμελώς, τα δύο συρτάρια (αυτά τα τεράστια που είναι σαν ντουλάπια) που βρίσκονται κάτω από τις μάτια της κουζίνας βρωμάνε ψαρίλα :?:?:?:?:?:? Και τι δεν έχω κάνει..Ξύδι έχω βάλει, χλωρίνη έχω βάλει, πορτοκάλια με ξύλα κανέλας έχω βάλει, μέχρι και ΑΡΙΕΛ έβαλα, αυτά βρωμάνε..Με το που τα ανοίγω μου έρχεται ο θάνατος από την μπόχα. Δεν ξέρω πια τι να κάνω..Εννοείται ότι δεν βρωμάνε μόνο τα συρτάρια αλλά και το ξύλο πίσω από αυτά...Τα έχω δει όλα :shock::shock::shock::shock:

Άννα Μαρία δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες δεν έχουν καλή σχέση με την ξάπλα και τον καναπέ..Όχι γιατί δεν το θέλουν αλλά γιατί δεν μπορούν...Άντίθετα, οι περισσότεροι άντρες έχουν πολύ καλή σχέση. Ο δικός μου έρχεται αργά και πιάνει καναπέ με τη μία αλλά αρχίζω τη μουρμούρα. Τη μία τον βάζω να κάνει μπάνιο τον Πάνο, την άλλη να τον κοιμίσει κλπ. Και πάλι όμως βρίσκει χρόνο για καναπέ ενώ εγώ ΠΟΤΕ....Πρέπει να έρθουν μεσάνυχτα για να βρω χρόνο για τον εαυτό μου...Αυτά που έγραψες θα ήταν καλό να τα πει στο παιδάκι ο Πάνος ή εγώ;;;;; Αν εννοείς τον Πάνο σωθήκαμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Επίσης, το παιδάκι που τον "εκτόπισε " δεν ήταν μεγαλύτερο :?:?:?:?:?:?:?

Κατερίνα μου τι να πω πια για σένα;; Μαζί με όλα τα υπόλοιπα χαρίσματά σου είσαι και καλή νύφη!!!! Τυχερός ο άντρας σου που σε έχει!!!! Πολύ καλός άνθρωπος είσαι. Ποτέ δεν θα τα έκανα όλα αυτά για την πεθερά...Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι είμαι κακιά....Ούτε και για τη μαμά μου....Μου φτάνουν οι δικές μου δουλειές. Δεν έχω αντοχές για άλλες...Στα ψώνια ήρθε και η μαμά μου αλλά έψαχνε μια βερμούδα για τον μπαμπά μου και χωριστήκαμε..Έτσι έμεινα μόνη να κυνηγάω τον Πάνο και να περιμένω τη μαμά μου...Στην ουσία μόνη ήμουν λοιπόν..

Κατερινάκι-καγκουράκι το καρότσι το παίρνω στάνταρ όταν θέλω να κάνω ψώνια και όταν περπατώ μίσή ωρίτσα που μου είπε ο γιατρός. Επίσης, στο σούπερ μάρκετ δεν παίζει να μην το βάλω στο καρότσι του σ/μ. Αν δεν το κάνω, απλά δε θα ψωνίσω και δε θα περπατήσω :?:?:?:?:? Ο Πάνος δεν είναι από τα παιδάκια που πηγαίνουν πίσω από τη μαμά..Κάνει τα δικά του...Πώς νιώθεις που πλησιάζει η μεγάλη στιγμή;;; Εγώ έχω αρχίσει να νιώθω παντελώς ανέτοιμη από εκεί που ήμουν πανέτοιμη...

Μαράκι έπαθα πλάκα με τη φωτό του Στεφανάκου..Μεγάλωσε τόοοοοοσο πολύυυυυυυυυ!!!!!!! Σωστο αντράκι!!!! Καλά έκανες και τον σταμάτησες από το σταθμό..Αυτό σου έλειπε να κολλήσει το παιδί...Ακριβώς τα ίδια έκανε και ο Πάνος στην ηλικία του Στέφανου. Έκανε σκανδαλιές, με κοιτούσε και γελούσε :lol::lol::lol::lol::lol: Μου έλεγαν τότε μερικοί έξυπνοι ότι μου έχει πάρει τον αέρα, ότι με γράφει κλπ,,Αγχωνόμουν εγώ..Μεγαλώνοντας όμως και το μάλωμα καταλάβαινε και όλα..

Σήμερα άπλωσα τρελό σεντόνι..Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!1

Κατερινα μου τι κουκλια οι αλευρωμενοι σου!!! Χαρα στο κουραγιο σου να κανεις τοσες δουλειες και δικες σου και της πεθερας. Καλά λεει η Αννα Μαρια για δουλεια τους κάλεσε τους ανθρώπους οχι για φαγητο! Περιστατικά που του τυχαινουν του αντρα σου, δεν ξερω αν θα αντεχα να μαθαινω κατι τετοιο καθε φορα!

Μαρακι ο Στεφανακος μεγαλώνει και ομορφαινει!!!! Ειναι στην πιο ζουζουνιαρικη ηλικια και θα θελει να κανει παντα το δικό του! Ελπιζω να μην εχετε καμια περιπετεια απο τον παιδικο.

Αννα Μαρια και εγώ κουραζομαι πλεον μονο με τα βασικά στο σπιτι ειναι και η ζεστη ειναι που δεν μπορώ να κανω και πολλά. Αφου χθες ελεγα στον αντρα μου το εχω αφησει τελειως το σπιτι οταν με το καλο γεννησω θα κανω μια καλη γενική....ή μηπως τοτε παλι δεν θα προλαβαινω. Οσο για το καροτσι ο Αντρικος ειναι πολύ μικρος και θα καθεται ευκολα μεχρι να γινει 15-18 μηνών, το δυσκολο ειναι να πεισεις ενα διχρονο ή τριχρονο παιδακι που αλωνιζει ολη μερα να κατσει στο καροτσι!

Μου ανηξατε την ορεξη και με το μπριαμ, την δευτερα που εχουμε λαικη θα εφοδιαστώ και θα το φτιάξω. Δεν ειμαι ειδική αλλα νομιζω μπριαμ το λεμε οταν γινεται στο φουρνο και τουρλου οταν γινεται στην κατσαρολα, ας με διορθώσουν οι μαγειρισσες της παρεας.

Ανθη μου οτι νιωθεις ειναι φυσιολογικό λογω τις καταστασής μας, και εγω αναρωτιεμαι πως θα ειμαι με τα δυο, μαλιστα ελεγα χθες οτι εχω τρεις βδομαδες μπροστα μου το μεγιστο και δεν με φτανουν για να ειμαι ετοιμη ψυχολογικά. Ο πανουλης εχει κολλημα μαζι σου και λογω ηλικιας και λογω εγκυμοσυνης. Και η Αγγελική το ιδιο κανει οταν ειναι και καποιος αλλος μαζι μας θελει μονο εμενα αφου ερχεται τα απογευματα η μαμα μου να με βοηθαει και να μην ειμαι μονη και δεν την θελει, το σαββατοκυριακο ομως που την ειχε παρει στο χωριο και ηξερε οτι εγώ δεν ημουν εκει μια χαρα περασε.

Σημερα ηθελα να παω να παρω ενα δωρο για μια βαφτιση, να αλλαξω κατι στο jumbo, να παρω κατι απο το φαρμακειο και τραπεζα. Τα μισα εκανα γιατι δεν αντεχα να ειμαι αλλο εξω, το δωρο μαλλον αυριο και το jumbo απο βδομαδα.

Σας βαζω τα αυτοκολλητα που παρειγγειλα, στον ενα τοιχο θα βαλω τις πεταλουδες για την Αγγελική σε λιλά αποχρωση

http://www.livewall.gr/baby-batterflies ... -2ENKxXs0s

και στον αλλο το αεροπλανακι για τον μπεμπη μάλλον σε μπλε

http://www.ab-one.gr/aeroplanaki-1.html

αυτο δεν το εχω παραγγειλει ακομα.

Πως σας φαινονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνετε κοριτσάρες;

Εμείς σήμερα πήγαμε και πήραμε ένα τραπεζάκι για τη βεράντα μας, μήπως καθόμαστε λίγο έξω, όχι όμως το βράδι, λόγω κουνουπιών... Ακόμα χαμός γίνεται, και το υπουργείο Γεωργίας δε δέχεται να ψεκάσει, μήπως πεθάνει και καμιά μέλισσα μαζί με τα κουνούπια...

Τέλος πάντων, τελικά είδε ο άντρας μου το απόγευμα ότι το τραπεζάκι γέρνει λίγο απ' το ένα πόδι, κι έτσι θα πάει αύριο να το αλλάξει. Και καλά μας είχαν πει ότι είναι το τελευταίο, αλλά εγώ είδα ένα ολόιδιο μέσα στο μαγαζί.

Για το μπριάμ-τουρλού που λέγαμε, εγώ τα κάνω και τα δύο στο φούρνο, όταν κόβω τα λαχανικά σε ροδέλες το λέω μπριάμ, κι όταν τα κόβω σε κύβους το λέω τουρλού!

Κατερίνα, κι εγώ δεν μπορώ να βλέπω τους άλλους να δουλεύουν κι εγώ να κάθομαι με σταυρωμένα χέρια. Η πεθερά μου πάλι μπορεί... Και μετά αναρωτιέμαι από πού πήρε ο άντρας μου...

Τέλειοι οι αλευρωμένοι σου!

Α, το ξεκουκούτσιασα το κεράσι και αύριο θα φτιάξω το γλυκό!

Ανθή, τι να πω εγώ που έτσι είναι τα πράγματα, και όλα περνάνε από το χέρι μου; Όλο τρέχω, τρέχω, τρέχω. Ο άντρας σου δεν μπορεί να συγκριθεί με τον δικό μου, γιατί ο δικός σου δουλεύει, ενώ ο δικός μου όχι. Δεν τον κατηγορώ που δε δουλεύει, γιατί δεν έχει δουλειές, αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω να κάθεται όλη μέρα, έχω αηδιάσει πια.

Αυτά που έγραψα εννοούσα να τα πει ο Πάνος. Πώς είχα την εντύπωση ότι ήταν μεγαλύτερο το κοριτσάκι;

Καγκουράκι, τέλεια τα αυτοκόλλητα!

Άντε, κλείνω, μήπως κοιμηθώ καμιά φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Σήμερα θα είμαι λακωνική γιατί δε νιώθω και πολύ καλά. Όλα μου φταίνε, όλοι μου φταίνε και νιώθω πως κανείς δεν με καταλαβαίνει, κανείς δε νοιάζεται που είμαι έγκυος. Ο Πάνος με έχει δει πολλές φορές και να κλαίω και να φωνάζω..Σιχαίνομαι τον εαυτό μου με αυτά που κάνω αλλά δυστυχώς δεν το ελέγχω...Τέλος πάντων. Θα μου περάσει..Τώρα κάθομαι στο μπαλκόνι και φυσάει τόοοσο πολύ που κρυώνω..Ή καύσωνα θα έχουμε ή κρύο;;; Έλεος πια..Μπαίνω μέσα..

Κατερινάκι μου τα αυτοκόλλητα τέλεια!! Και οι πεταλουδίτσες και το αεροπλανάκι! Κάνεις κι εσύ τέτοιες σκέψεις;;Εμένα πάντως μου τη δίνει και η ψυχολογία που έχω. Εκεί που είχε φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια..

Άννα Μαρία πολλές φορές το να κάθεσαι όλη μέρα μέσα στο σπίτι κουράζει περισσότερο από το να δουλεύεις. Ο άντρας σου άλλωστε βοηθά πολύ με το παιδί τις ώρες που δουλεύεις..Εγώ πάντως έχω βαρεθεί και να τσαντίζομαι και να ζητάω αυτό που θέλω...

Αυτά τα ολίγα για σήμερα. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, ΟΡΜΟΝΕΣ!!! Δε νομίζω ότι δε σε νοιάζεται κανείς. Εδώ ο άντρας μου ο τεμπέλαρος όταν ήμουν έγκυος με πρόσεχε σαν τα μάτια του. Έκανε τις δουλειές, έκανε τα πάντα. Τώρα πάλι, με έχει χεσμένη εντελώς όμως.

Σίγουρα κουράζει η παραμονή στο σπίτι, και γι' αυτό πιστεύω ότι είναι συνέχεια κουρασμένος, από την πολλή ξεκούραση...

Κι εμάς φυσάει λίγο, αλλά η ζέστη, ζέστη. Ουφ, κι ακόμα Ιούνιο έχουμε...

Πάω να φτιάξω το γλυκό κεράσι! Θα σας πω μετά πώς βγήκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες,

χθες αφησαμε την μικρη στη μαμά μου να κοιμηθει και παρολα αυτα εχω ξυπνήσει απο τις 7, δεν μπορουσα να κοιμηθώ αλλο αλλα νιωθω οτι δεν εχω ξυπνησει....με βλεπω να κοιμαμαι μαζι της το μεσημερι οταν θα μου τη φερουν....

Αννα Μαρια και εδω δροσισε λιγο το βραδυ ειναι καλά αλλα το πρωι η ζεστη ζέστη. καλι επιτυχια στο γλυκο, τελειο θα βγει

Ανθή νομιζω εχει δικιο η Αννα Μαρια οι ορμονες ειναι και εγω ετσι χθες το απογευμα ήμουν, απο τη μια φωναζα στην Αγγελική που εριχνε κάτω νερά, ειχα νευρα με τον αντρα μου γιατι μου λεει θα γυρισω νωρις 5 μιση το αργοτερο εξι και τον περνω τηλεφωνο εξι και ηταν ακομα στη δουλεια και θελει μια ωρα δρομο να ερθει μου ηρθε εφτα και... καποια στιγμη εβαλα και εγώ τα κλαματα και μου ελεγε η ζουζουνα μου μαμα μη κλαις και μου ζητησε χαρτι κουζινας να μου σκουπισει τα ματια και εκει ελιωσα εγώ....

Παραγγειλαμε και τα αυτοκολλητα, απο βδομαδα τα περιμενω να τα βαλουμε και αυτα, θα σας βαλω φωτογραφια οταν τα τοποθετήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε? Εγώ απο το πρωί τρέχω...Ο Στεφανακος σημερα είναι λες και ηπιε redbull!!!! Δεν εχει καθισει δευτερολεπτο, μιλαμε μου εχει χαλάσει το σπιτι. τωρα μετα απο χιλια δυο κι αφου εφαγε κοιμαται και ευτυχως προλαβα και μαζεψα, σκουπισα ΠΑΛΙ, σφουγγαρισα ΠΑΛΙ :twisted: και ετοιμαζομαι να φαω το μπριαμ μου!!! :lol::lol::lol: Μετα εχω σιδερωμα, να δω πόσα θα προλάβω...Και ολη την εβδομαδα καθαριζα ουφ....

Παω να βαλω το φαγακι μου και να σας διαβασω ταυτόχρονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γραψατε πολλα ευτυχως!!! Καταρχην να σας πω οτι το μπριαμ μου βγηκε τέλειο!!! Σαν πιτσα μυριζει!!! :lol::lol::lol:

Αννα Μαρία άρχισες το γλυκό???Αντε να ερθω να με κερασεις μιας και ειμαι πιο κοντα εγω!! :lol::lol::lol: Κοιτα λογικο ειναι να εκνευριζεσαι με τον αντρα σου, αλλα σιγουρα κι αυτος δεν θα νιωθει καλα που δεν εχει δουλειά κι ολο καθεται. Γιατι δεν κανει ιδιαιτερα? Η να κοιταξει σε καποιο φροντιστηριο? Ισως εκει βρει κατι...Για τα κουνούπια που λες ειδα χθες στην τηλεοραση, πω πω τι τραβατε...Λεγανε θες ομως οτι ψεκασανε κι εμεις λεγαμε να παμε θαλασσα αυριο στις περιοχες σας αλλα το μετανιώσαμε με αυτα που ειδαμε!! :D

Ανθή μου γλυκιά θα σε μαλωσω..πρωτα από ολα σε νοιαζομαστε κι εμεις οποτε δεν παιζει οτι δεν σε νοιαζεται κανεις τωρα που εισαι έγκυος! Οι ορμονες σου τα εχουν παιξει!! Κι εγω ετσι ημουνα προς το τελος...Κανε κατι που σ'αρεσει, βγες βολτούλες και μην αφηνεις να σε πάρει από κάτω!!!

Καγκουράκι μου κι εσυ κλαις??Μα τι μου πάθατε οι εγκυουλες???Για να επανέλθουμε!!!! Τι γλυκιά η Αγγελικούλα σου που σε νοιαζεται...Ειναι δυσκολο να εισαι ολη μερα με την μικρη κι σιγουρα χρειαζεσαι βοηθεια ειδικά τωρα..Ακομη κι εγω που δεν ειμαι εγκυος το ιδιο νιωθω! Τελεια τα αυτοκολλητα σας!! Να μας βαλεις φωτο οταν τα βαλετε!

Κατερινα μου εφτιαξες παλι τοσα πραγματα!! Πώς βγηκε το παγωτο ροδάκινο? Τη λεμονάδα πως τη φτιάχνεις? Ειναι φοβερα τα αγοράκια σου πάντως!! Φανταζομαι τι βλεπουνε τα ματια του αντρα σου καθες φορα, δυσκολη δουλεια!!!

Ξυπνησε το αντρακι μου το ζωηρο...Χθες που ηταν οι ανηψιες μου εδω τους αφησα μια ωριτσα με τη μαμα μου και πηγα ν αφτιξω τα νυχια μου κ οταν γυρισα μου ειπε η μαμα μου οτι ο Στεφανος ζηλευε οταν την αγκαλιαν οι αλλες και πηγαινε και τις εσπρωχνε ο άτιμος. Και μολις γυρισα εγω φωναζε συνεχεια μαμα και ηθελε να ειμαστε αγκαλια!!! Αλλα παιξανε πολυ και μου τον κουρασαν!! Αφου κοιμηθηκε με το που εφυγαν ενα διωρο και το βραδυ μεχρι τις 9 κοιμηθηκε πάλι!!! :lol::lol:

ΤΟ βραδυ θα παμε για φαγητο με κατι ξαδερφια του αντρα μου που ηρθαν απο Αυστραλια, πρωτη φορα θα τους δω....Αυτα προς το παρόν!!!! ΦΙλάκια κοριτσακια μου κι αντε οι εγκυούλες να ανεβαινουν!!!!

ΚΑρολινακι πού είσαι εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

χθες δεν προλαβα καθολου να μπω αφου το απογευμα παλι μαγειρευα κλασικα,εφτιαξα σιροπι σοκολατας για να βαζουμε στα παγωτα,παγωτο σαντουιτς,γλυκο ψωμακι με μερεντα και φουντουκια και τυροπιτακια αν κανω ενα πραγμα δεν σιγουρευομαι παντα κανω πολλα μαζι αφου ανακατευω που ανακατευω την κουζινα,μετα ηρθε η συνειφαδα μου με τα παιδια και καθησαμε μεχι αργα στην αυλη,11μιση κοιμηθηκαν τα παιδια ωσπου να συμσζευτουμε

σημερα το πρωι μετα την εκκλησια θα εχουμε στο χωριο αγωνα δρομου ως το διπλανο χωριο και πισω θα τρεξουν 10 χλμ και οι τρεις πρωτοι θα κερδισουν δωρα,το διοργανωσε ενας ξαδερφος του Αντωνη και θα παμε εκει λιγο να χαζεψουμε,τα τυροπιτακια για εκει τα εκανα,ζητησε απο καποιες γυναικες να φτιαξουν καποια πραγματα για να κεραστουμε ολοι,το μεσημερι θα παμε ολοι για φαγητο στην πεθερα μου,εμεις ,ο κουνιαδος μου με την οικογενεια και η κουνιαδα μου οικογενειακη μαζωξη δηλαδη 15 ατομα δηλαδη

Μαρακι το πσγωτο ροδακινο εγινε πολυ καλο ειναι πιο ελαφρυ μια; που εχει γιαουρτι και φυτικη κρεμα κρετορε,το καλο ειναι οτι αρεσε στα παιδια αν και δεν το περιμενα,για τη λεμοναδα στιβω 4 λεμονια και ξυνω και το ξυσμα τους,τα βαζω σε ενα γυαλινο μπολ με μια κουπα ζαχαρη και τα ανακατευω κατα διαστηματα για τρεις ωρες,μετα απο τρεις ωρες το μειγμα αυτο γνινεται σαν σιροπι μετα το σουρωνω και προσθετω εναμιση λιτρο κρυο νερο σε μια κανατα,βαζω παγακια,φετες λεμονιου και φυλαρακια μεντας ή δυοσμου κα σερβιρω πολυ καλη και δροσιστικη οτι πρεπει για τη ζεστη,τελικα αυτο το μπριαμ ολες το φτιαξαμε ;):D πως περασατε χθες;ειδες οταν εχουν παρεουλα τι ωραια που παιζουν;

Αννα Μαρια πως εγινε το γλυκακι σου;περιμενουμε κερασμα

Κατερινακι πολυ ομορφα τα αυτοκολλητα,κι εσυ με τις ορμονες σου ε; :o μην το σκεφτεσαι λογικο ειναι να νιωθεις και να αντιδρας ετσι αντε υπομονη λιγος καιρος σου εμεινε

Ανθη μου μην πεφτεις ρε κοριτσι και μην λες οτι δεν σε νοιαζεται κανεις ιδεα σου ειναι ολοι σε νοιαζονται και σε αγαπουν οι ορμονες σου φταινε

σας αφηνω να ντυθουμε για να παμε εκκλησια τα λεμε μετα πολλα φιλια κουκλες μου να περασετε μια ομορφη Κυριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε; Εμεις ξυπνησαμε πρωι πρωι πηγαμε εκκλησια,κοινωνησα τονΣτεφανο, γυρισαμε ετοιμασα τα πραγματα μας για τις σημερινες μας βολτουλες κ περιμενω τον μικρο να ξυπνησει. Θα παμε για φαγητο σε ξαδερφια του αντρα μου κ μετα μαλλον για μπανακι.

Πού εισαστε ολες;

Κατερινα μιυ παλι δημιουργησες... Απο ολα οσα εγραψες μου εμειναν τα ψωμακια με μερεντα κ θελω συνταγη. Πολυ ωραια κ ευκολη η λεμοναδα σου θα το επιχειρησω. Ποση ζαχαρη ειπαμε οτι βαζεις; Καλα το εχω απορια... Πως τα καταφερνεις με 3 παιδια να φτιαχνεις τοοοσα πραγματα;;; Μπραβο σου! Καλα να περασετε σημερα στον αγωνα δρομου, θα εχει πλακα.

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε? καλο μήνα σε όλες!!!!

Έφτασε ο Ιούλιος, λίγες μέρες μου μείνανε, την Τετάρτη έχω και γιατρο να δω τι θα μου πει γιατι έχω την εντύπωση ότι έχει κατεβει αρκετά η κοιλια μου.

Κατερίνα μου τι όμορφα πράγματα φτιαχνεις ...αχ να είμασταν κοντα να δοκίμαζα ένα απ´ολα...., Το μπριαμ εγω θα το φτιάξω αυτη τη βδομαδα :lol::lol: Να περάσετε όμορφα σήμερα.

Μαρακι και εσείς να ευχαριστηθειτε την βόλτα σας.

Άννα Μαρία πως έγινε το γλυκό?

Ανθη που χαθηκες ? τι λες θα βρεθούμε μέσα στη βδομάδα?

Τα φιλια μου σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...