Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Εξακολουθώ να έχω λίγο τις μαύρες μου :(:(:(:?:?:? . Εξακολουθεί ο άντρας μου να την πληρώνει :lol::lol::lol::lol: ....Τσαντίζομαι και που δε με βοηθάει πολύ. Γυρνά αργά από τη δουλειά δε λέω..Κι εγώ όμως έχω ανάγκη από βοήθεια..Πχ μου τη δίνει που τρώει και μετά αφήνει το πιάτο στο νεροχύτη και δεν το πλένει..Τέλος πάντων. Άμα του ζητήσω κάτι θα το κάνει αλλά γιατί να πρέπει να το ζητήσω;;;;;; :evil::evil::evil:Έχω και πολλά νεύρα...

Άννα Μαρία φαγανούλης ο Αντρίκος και οι μετρήσεις του μια χαρούλα!! Μεγάλωσε το αντράκι σου! Έχω μείνει με το πόσο ανιστόρητα είναι κάποια παιδιά :?:?:? Κρίμα..

Σου αρέσει το περπάτημα;; Εμένα πάλι ΚΑΘΟΛΟΥ και βαριέμαι απίστευτα που περπατάω κάθε μέρα μισή ώρα..Καλό βέβαια μου κάνει. Πάντως δε βοηθάει στην κατακράτηση που μου είπε ο γιατρός..Τα πόδια μου είναι πάλι πολύυυυ πρησμένα και ας περπατάω κάθε μέρα..

Μαράκι έχετε παιδότοπο με κοπέλες που φροντίζουν παιδάκια που δεν περπατούν και δε χρειάζεται να παρευρίσκεται η μαμά;;; Εδώ στους παιδότοπους υπάρχει συνήθως μια κοπέλα που αγωνίζεται να κοιτάξει όοοολα τα παιδιά που έχουν μπει στο φουσκωτό..Εννοείται πως δεν έχεις εμπιστοσύνη όταν το παιδί είναι πολύ μικρό..

Καλό μου Χριστινάκι δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα με τα νέα σας!!! Είχα αρχίσει να ανησυχώ που δεν έμπαινες..Μπράβο στα μικρά σου τα ανιψάκια!!! Και γλέντι θα κάνετε και όλα θα τα κάνετε!!! Καλά πάντως, αυτοί οι γιατροί δε δίνουν απάντηση σε τίποτα;;;Θα μπορούσαν να σας πουν κάτι για το ματάκι του Αλέξανδρου...

Μαράκι πώς είναι ο Στεφανάκος σου;;;; Καλύτερα;;;; Άντε πολύ λίγο έμεινε μέχρι να κλείσουν τα σχολεία!!! Θα χαλαρώσουμε και θα απολαύσουμε τα μπουμπούκια μας!

Δεν έχουμε πάντως πολλή κίνηση τον τελευταίο καιρό :roll::roll::roll: Για ελάτε, για ελάτε!!!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλες

κι εγω ανυπομονω να τελειωσουν τα σχολεια εχουμε κουραστει ολοι μας ,υπνο βεβαια δεν με βλεπω να χορταινω γιατι ο Δημητρης ποτε κοιμαται ως τις 9 και ποτε ξυπναει νωρις νωρις κατα τις 8 παρα :o ,σημερα εχει γενεθλια η πεθερα μου και τους καλεσαμε να ρθουνε εδω για φαγητο και να της κανουμε εκπληξη,εφτιαξα τσηζκεικ με φραουλες και το εκανα σαν τουρτιτσα για να βαλουμε κερακι ,θα φτιαξω καλαμαρια γεμιστα και γαριδες σαγανακι

Καρολινακι να χαιρεσε την κουκλιτσα σου να ειναι γερη και πολυχρονη,να τα εκατοστισει η παπενια σου κι εσυ να την καμαρωνεις παντα !!!

Αννα Μαρια πολυ γελασα με τα μαργαριταρια των μαθητων σας,μια χαρα οι μετρησεις του τωρα που θα αρχισει να τρωει τις σουπιτσες του θα βαλει κι αλλο,τα δικα μου παντως οταν εβαζα σελινο στις σουπες δεν τις πολυετρωγαν,θα δοκιμασεις συνδυασμους και θα δεις αν κατι δεν του αρεσει και στα φρουτα εχεις πολλες επιλογες τωρα το καλοκαιρι

Χριστινακι πολυ χαρηκα για τα μωρακια σας,για το ματακι δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο αλλα πιστευω θα ειναι κατι που αντιμετωπιζεται,ευχομαι μεχρι τη βαφτιση σας να ειναι και τα δυο στο σπιτακι τους και να κανετε τρικουβερτο γλεντι

Ανθη μου αρεσει πολυ το ονομα της φραουλιτσας,κι εμεις σκεφτομασταν τον Δημητρη , Αλεξανδρο ή Ορεστη να τον πουμε ετσι ασχετα αλλα τελικα τον ειπαμε στη μαμα μου ,αντε λιγες μερες μεινανε να ξεκουραστεις κι εσυ λιγο,τωρα για τα μωρα στην κοιλια ο Νικος μου που χτυπουσε λιγοτερο ηταν βεβαια περιτυλιγμενος με τον ομφαλιο λωρο δεν κοιμαται καθολου,ο Γιωργος που με χτυπουσε παρα πολυ και συνεχεια ειναι υπναρας και ο Δημητρης που χτυπουσε κι αυτος πολυ δεν κοιμαται οσο θα ηθελα αρα σε εμενα δεν σχετιζονται τα πραγματα δεν βρισκω ακρη δηλαδη....

Κατερινακι ελπιζω να γυρισε ο μπεμπακος και να σου φυγει το αγχος κι εσενα ,περιμενουμε νεα σου συντομα

Μαρακι ουτε κι σε εμας εδω στους παιδοτοπους δεν αναλαμβανουν τοσο μωρα,εχει χωρο για τα πιο μικρα αλλα πρεπει να σχολουνται οι γονεις οι κοπελες ασχολουνται με τα μεγαλυτερα

σας αφηνω γιατι ο Δημητρης πηγε εξω και εβγαλε τη μηχανη του γκαζον για να κοψει τα χορτα λεει :o:lol::lol:

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, σας γραφω τα νεακια μου απο τον γιατρο και τα δικα σας θα τα διαβασω μετα

ο μπεμπης ειναι 2300, νομιζω δεν θα μου βγει μεγαλο μωρο και εμενα με βρήκε μια χαρα απο κιλά παρα τα 11,5 που εχω παρει. Αλλα ο κυριος εχει βολευτει και παραμενει εγκαρσια και με αγχώνει πολύ. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει και να γυρισει τις επομενες τεσερρις βδομαδες αλλα η αληθεια ειναι οτι οσο περναει ο καιρος οι πιθανοτητες μειώνονται. Αν δεν εχει γυρισει μεχρι τις 38 εβδομαδες μαλλον δεν θα περιμενουμε περισσοτερο, θα προσπαθησει να τον γυρισει με το χερι και αν γυρισει θα ξεκινησει προκληση τοκετου και οτι γινει αλλιως καισαρική. Δεν ξερω εχω στεναχωρηθει λιγο, βεβαια ο Κώστας μου λεει σημασια εχει να γεννηθει ο μπεμπης καλα και να ειναι και ο μικρος και εγω καλά. Μεχρι και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι κριμα που εχω γεννησει το πρωτο φυσιολογικα να μην γυρισει και να κανω καισαρική. Τον ρωτησα και δεν μπορώ να κανω και εγω κατι για να τον βοηθησω να γυρισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζεστε να γραφουμε μεχρι να μεγαλώσουν τα παιδακια μας , πλακα θα εχει!!!

Αννα Μαρια με γεια τα ρουχαλακια του Αντρεα, θα σου γινει μεγαλο ζιζανιο σιγουρα, φαινεται απο τώρα. Τα κιλακια του σουπερ αντε και με το φαγητο τώρα θα εχει επιλογες και θα δεις πως θα του αρέσει. Κουακερ της εδινα και εγώ της Αγγελικής συνηθως με φρουτο μαζι γιατι δεν μπορουσε αλλη κρεμα του εμποριου να φαει λογω αλλεργιας στο γαλα και πρεπει να ηταν εκει 7-8 μηνών. Το ιδιο ονειρο εχουμε και εγω θα ηθελα μια βιβλιοθηκη σε ολο τον τειχο αν και αυτη που εχουμε πιανει ήδη ολο τον τειχο :lol::lol::lol: . Λεω στον αντρα μου στο πρωτο παιδι αλλαξαμε την βιβλιοθηκη τοιχο (στο ιδιο δωματιο που την ειχαμε) τωρα στο δευτερο την αλλαξαμε δωματιο, στο τριτο του λεω μηπως την αλλαξουμε σπιτι...αλλα δεν μου απαντησε!!

Ανθη μου τελειώνεις και εσυ, υπομονη μολις λιγες μερουλες εμειναν. Να δω ποτε θα τα πουμε απο κοντά πάλι. Η φραουλιτσα ζωηρεψε στην κοιλιτσα μπραβο το κοριτσακι μου. Οσο για την βοηθεια ειναι που την θελουμε εμεις λιγο περισσοτερο αυτη την περιοδο και οι αλλοι δεν το καταλαβαινουν. Και εγω του λεω να ερχεται νωρις για να μην ειμαι τελειως μονη με την Αγγελική ε θα ερθει τις δυο μερες και τις υπολοιπες θα μου ερθει αργά πα΄λι και δουλευει και σαββατο.

Καρολινακι να χαιρεσαι την Λυδια σου, πολύχρονη και ευτυχισμενη, σε επερνα τηλεφωνο χθες για τις ευχες αλλα καταλαβαινω οτι τρεχεις, τα φιλια μου και θα τα πουμε σιγουρα :x

Χριστινα μου χαρηκα τοσο πολύ για τα μωρακια σας, τι πιο ευχαριστα νεα απο αυτα να ξερεις οτι αυτες οι ψυχουλες θα τα καταφερουν και σε λιγες μερες θα τα εχει η αδερφή σου στο σπιτι.

Κατερινα μου να χαιρεστε την πεθερά, εφτιαξες παλι ωραια πραγματα. Οσο για το πρωινο ξυπνημα και η Αγγελική τις τελευταιες μερες 7 και τεταρτο νταν ρολοι.

Σας αφηνω εχει ερθει η μαμά μου και μαγειρευει κολοκυθακια γεμιστα με κιμά , δεν θυμαμαι πια το ειχε γραψει και τις τα ζητησα να μας τα φτιαξει.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλαρες του καφε!!! Νεες αφιξεις και νεες ζωες! Ειμαι τοσο χαρουμενη! Τον Αλεξανδρακο σε λιγες μερες, καμια δεκαρια, θα τον παρουμε! Τον Παρουλη σημερα τον ανεβασαν επιπεδο, δηλαδη πηγε απο την εντατικη 3 που ειναι η πιο σοβαρη, στην 2! Τωρα, το ματακι λογικα και μονο του να μη φτιαξει, θα φτιαξει με εγχειριση, το ιδιο και το ποδαρακι και το χερακι του Παρουλη. Το δυσκολο κομματι θα ειναι τον πρωτο χρονο, λογω της δυσπλασιας που δημιουργησε στους πνευμονες ο αναπνευστηρας θα πρεπει να προσεχουμε διπλα, δηλαδη οποιος παει να τα δει να φοραει μασκα, να μην ερχονται ειδικα το χειμωνα σε επαφη με πολυ κοσμο, να μην ερθουν καθολου σε επαφη με αλλα παιδια κλπ...δηλαδη, ο Δημητρακης μου του χρονου θα τα δει τα ξαδερφακια πρωτη φορα...δε βαριεσαι, αρκει να περασει αυτος ο χρονος χωρις προβληματα! Κοριτσια ειλικρινα, ειμαστε μαρτυρες ολες ενος αληθινου θαυματος, απο αυτα που λες πως δεν συμβαινουν, αλλα να που συμβαινουν! Η ευγνωμοσυνη που νιωθω δεν περιγραφεται με λογια!!! Και σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ! :D;)

Στα δικα σας τωρα!

Μαρακι μου, ο Στεφανακος ειναι οκ τωρα ε; Καλο αυτο με τον παιδοτοπο! Εδω αυτο παιζει μονο αν πας σε ωρα που δεν εχει αλλα παιδακια κι ετσι η κοπελα μπορει να ασχοληθει.

Αννα Μαρια ετοιμασου για τρελα κυνηγητα! Ο Αντρικος φαινεται οτι θα εξελιχθει σαν το δικο μου το ζιζανιο! Φτου σκορδα, μια χαρα ειναι και το υψος και το βαρος! Τωρα να δεις με τις σουπες και τα φρουτα τι εχει να γινει! Απο τη μια γελαω με τα μαργαριταρια σου, απο την αλλη ειναι τοσο λυπηρο!

Ανθουλα μου τα νευρα σε αυτη τη φαση ειναι φυσιολογικα, προσπαθησε να χαλαρωσεις οσο μπορεις. Δεν διαβασα, τι ονομα θα δωσεις στη φραουλιτσα;

ΚΑ1 μου να χαιρεσαι την πεθερα σου και να περασετε υπεροχα! Κατι τετοια, με σκουπες, με μηχανηματα δεν ειναι αξιολατρευτα οταν τα κανουν;;;

Καγκουρακι δεν ειναι και μικρος, τωρα τον τελευταιο μηνα παιρνουν 250 περιπου την εβδομαδα, τα 3 κιλα τα εχεις για πλακα. Τωρα για την καισαρικη μην σκας. Κι εγω τελικα καισαρικη εκανα, ενταξει στεναχωρεθηκα λιγακι, αλλα μια χαρα ειμαι κι εγω και το παιδι κι οσο για αντισωματα παιζει ρολο και ο καθε οργανισμος, ας πουμε ο Δημητρακης ειναι λιγοτερο φιλασθενος απο αλλα παιδακια που ξερω που γεννηθηκαν με φυσιολογικο. Τελεια θα ειναι να μιλαμε μεχρι να μεγαλωσουν πολυ τα βλασταρια μας!

Ο Δημητρακης κοριτσια με εχει τρελανει! Περαν του οτι ειναι ενα ζιζανιο κι ωρες ωρες θελω να τον πνιξω, κατα τα αλλα ειναι υπεροχος! Πανεξυπνος, ολα τα καταλαβαινει, του μιλαω λες και ειναι μεγαλος ανθρωπος, μονο οταν θελει να κανει αταξια κανει οτι δεν καταλαβαινει. Και μου κανει κατι γλυκες, κατι αγκαλιες, κατι χαδια...αχ!Οσο μεγαλωνει θα με τρελανει!!! Τωρα τρωει, οσο ειναι μαζι μου τουλαχιστον, γιατι εγω δεν τον πιεζω, αν δεν φαει πχ στις 12 δεν του δινω κατι αλλο, τον ταιζω λιγο νωριτερα, κατα τις 2 το μεσημεριανο και το κανει να! Οταν ειναι με τις γιαγιαδες δεν ξερω τι κανει, αλλα νομιζω οτι κι αυτες τωρα που ειδαν οτι πιανει το κολπο με ακουνε. Μα τι κολλημα με το φαγητο! Ελεος! Αρκει να φαει! Ο,τι να΄ναι! Δεν τρωει πχ φρουτα να του δωσουμε μπισκοτα, η ψωμι η σοκολατα υγειας! Θα αδυνατισει το παιδι! Λες κι εχει νοημα να παιρνει βαρος τρωγοντας αυτες τις βλακειες! Εγω του δινω αυτο που πρεπει να φαει κι αν μετα θελει θα φαει ενα μπισκοτο η ενα κομματακι σοκολατα, αλλα οχι να αντικαθιστουμε το φαγητο με γλυκο!! Αχ...αυτες οι γιαγιαδες!...

Μονοτερμα σας πηρα σημερα, αλλα ειχα καιρο να μπω και πολλα να πω! Και μου ελειψε πολυ το παρεακι μας!

Καλε το Καρολινακι τι κανει;;;

Μηπως ξερει καμια να μου πει πως να ποσταρω τη φωτο του προσκλητηριου;

Φιλια πολλα πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πρώτη απόπειρα για λαχανικά σήμερα και ήταν παταγώδης αποτυχία. Πώς ήταν το κανταΐφι με κρέμα που έκανα το Πάσχα ή το μιλφέιγ της Ανθής; ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. Με το που το δοκίμασε, πήρε μια έκφραση απύθμενης αηδίας και έστρεψε με βία το κεφάλι του αλλού. Σε κάθε κουταλιά έκανε το ίδιο, και φυσικά δεν επέμεινα. Τον θήλασα και κοιμήθηκε.

Μετά έφαγα εγώ τη σούπα για να μην την πετάξουμε και ήταν λίγο μπλιάχ, παρ' όλο που πρόσθεσα αλάτι και αρκετό λεμόνι. Μάλλον έφταιγε το κολοκύθι, του οποίου η γεύση ήταν πολύ έντονη. Είχα βάλει πατάτα, καρότο και κολοκύθι, λίγο ελαιόλαδο, και μετά την πρώτη κουταλιά, πρόσθεσα και λίγο λεμόνι. Θα περιμένω μερικές μέρες και θα του δώσω μόνο πατάτα και καρότο, κι αν δεν τα φάει πάλι, θα του προσθέσω και κοτόπουλο.

Αφήστε που είναι πολύ ιδιότροπος αυτές τις μέρες, δεν ξέρω γιατί, δόντια δεν είναι μάλλον, ίσως ζεσταίνεται. Το απόγευμα πήρα τον άντρα μου και μου έλεγε ότι ο μικρός κλαίει συνέχεια και του είπα να του βγάλει το ζιπουνάκι και να τον αφήσει με την πάνα. Τότε ηρέμησε κάπως! Μετά ήρθαν οι γονείς μου και του το ξαναφόρεσε η μάνα μου, αλλά είχε νυχτώσει πλέον, οπότε επιβαλλόταν.

Είδατε τι έγινε με τον Κασιδιάρη της Χρυσής Αυγής και την Κανέλη στον Παπαδάκη; Πω πω ρε παιδιά, τι ξεφτίλα, απ' το κακό στο χειρότερο πάει η Ελλάδα. Είναι φοβερό, όλοι ασχολούνται με αυτό και η κοινή γνώμη έχει αποπροσανατολιστεί από τα πραγματικά προβλήματα. Και το χειρότερο είναι ότι πολλοί του δίνουν και δίκιο...

Ανθή, εμένα ευτυχώς ο άντρας μου παίρνει πρωτοβουλίες και κάνει πράγματα, αλλά μόνο συγκεκριμένα πράγματα. Π.χ. θα βάλει πλυντήριο, θα πετάξει σκουπίδια, θα πλύνει πιάτα. Εγώ δε θ' ανακατευτώ, αλλά πέρα απ' αυτό δε θα κάνει άλλα, όπως, π.χ. να καθαρίσει τα μπαλκόνια για τα οποία υποτίθεται είναι υπεύθυνος. Ή, του είπα ότι θέλει καθάρισμα το ψυγείο και ανέλαβε από μόνος του να το καθαρίσει αυτός, αλλά έχει περάσει μια βδομάδα, κι ακόμα τίποτα...

Κατερίνα, χαχα, κηπουρός ο Δημητράκης!!! Ελπίζω να τον πρόλαβες, γιατί πέρα απ' την πλάκα, είναι πολύ επικίνδυνα αυτά τα μηχανήματα.

Καγκουράκι, σήμερα του Αντρέα του έφτιαξα το ρυζάλευρο με λίγο γάλα, νερό και αχλάδι και έφαγε αρκετό. Όχι όλο γιατί ήταν πάρα πολύ, αλλά το έφαγε χωρίς διαμαρτυρίες, αντίθετα, φαινόταν να του αρέσει. Θα δώσω και κουάκερ μετά τον όγδοο.

Τα γεμιστά κολοκυθάκια αβγολέμονο εγώ τα είχα αναφέρει αλλά δεν τα φτιάξαμε ακόμα. Τα κολοκύθια τα φάγαμε σε διάφορες μορφές, τελείωσαν, σήμερα πήγε και ψώνισε άλλα, και καλά για τον Αντρέα, αλλά γεμιστά δεν κάναμε. Αύριο θα φτιάξω γεμιστά κανονικά, ντομάτες-πιπεριές και σήμερα έκανα μακαρονάδα με κολοκύθι, καρότο, πιπεριά και φρέσκια ντομάτα και για αρωματικό έβαλα ξερό δυόσμο.

Χριστίνα, κάθε μέρα καλύτερα τα νέα σας!!! Πραγματικά πρόκειται για αληθινό θαύμα!!!

Το είχες ρωτήσει και χτες για τις φωτογραφίες και ξέχασα να σου απαντήσω: θα πας κάτω που λέει "απάντηση" με κόκκινα γράμματα και θα μπεις εκεί. Κάτω κάτω έχει επισύναψη αρχείων και θα επιλέξεις τη φωτογραφία του προσκλητηρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε όλες καλά;;; Κατ' αρχάς τα νέα μου. Τις τελευταίες μέρες δεν έχω καλή ψυχολογία. Μου τη δίνει πολύ αυτό. Είμαι συνέχεια θλιμμένη και ευτυχώς που δεν το βγάζω στον Πάνο. Μου έρχεται συνέχεια να βάλω τα κλάματα. Η πλάκα είναι (και μη γελάσετε :oops::oops::oops: ) ότι έγραψα ολόκληρη λίστα στον άντρα μου με όλα αυτά που με πειράζουν και του την άφησα να τη διαβάσει το πρωί πριν φύγει για τη δουλειά :lol::lol::lol: Προσπαθεί σήμερα όλη μέρα να κάνει διάφορα για μένα σύμφωνα με τη λίστα μου :lol::lol::lol::lol: Τον αγαπώ πολύ αλλά νιώθω τόσο χάλια που δεν έχω όρεξη να του το δείξω :?:?:?:? Επίσης,έχω τεράαααστιο θέμα με τα κιλά...Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά παίρνω κιλά για την πλάκα μου. Χτες όλη μέρα έφαγα μπρόκολο και ψάρι, 2 κουλούρια Θεσσαλονίκης και φρούτα και τσίμπησα άλλο μισό κιλό :shock::shock: Γιατί ρε κορίτσια;;; Γιατί;;; Επίσης νιώθω το στομάχι μου συνέχεια γεμάτο και βαρύ λες και έχω φάει γουρουνόπουλο ολόκληρο..Ακόμα και 2 βερύκοκα να φάω μετά θα ρεύομαι σαν μοσχάρι για πολλή ώρα :?:? Τι να κάνω πια;; Αφήστε που έχω λιώσει και στο περπάτημα..Αν έτρωγα αυτά που θέλω πού θα είχα φτάσει;;Αδικία δεν είναι;;;; Το είχε πάθει καμιά αυτό;; Να μην τρώει και να παίρνει κιλά;;;;;;;; Τα πόδια μου επίσης είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ από το πρήξιμο και γενικώς νιώθω σαν ΒΟΔΑΡΑ....Φταίει ίσως και αυτό για την κακή ψυχολογία...

Άννα Μαρία με έκανες και γέλασε που περιέγραψες την προσπάθεια να φάει ο Αντρίκος λαχανικά με το κανταΐφι σου και το μιλφέιγ μου :lol::lol::lol: Σε λίγο καιρό θα το τσακίζει και αυτό (όχι το μιλφέιγ, το φαγητάκι..χαχα)! Κάθε καινούρια γεύση είναι περίεργη γι'αυτά! Μια χαρά μου ακούγονται όσα κάνει ο άντρας σου. Ο δικός μου δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ αν δεν το ζητήσω. Φταίω κι εγώ βέβαια που είμαι τελειομανής και θέλω να τα κάνω μόνη μου για σιγουριά..Τον κακόμαθε 1 η μαμά του και 100 εγώ :?:?:?:? Όσο για το περιστατικό με Κασιδιάρη..ΝΤΡΟΠΗ!!! Οι άνθρωποι είναι τραμπούκοι...

Κατερινάκι μου να δεις που ο μπέμπης σου θα πάρει θέση!!!!!! Πάλι φυσιολογικά θα γεννήσεις!! Σου δίνω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΧΟΥΛΑ!!!! Μου έχουν λείψει πολύ τα καφεδάκια μας! Άμα δούμε ότι το Καρολινάκι μας δε νιώθει έτοιμο να βγει σύντομα από το σπίτι, μπορούμε να κανονίσουμε κάτι και οι 2 μας! Γέλασα με τη βιβλιοθήκη και το τρίτο παιδί :lol::lol::lol:

Κατερινάκι δεν ισχύει λοιπόν η θεωρία μου ότι τα ήσυχα παιδιά στην κοιλιά είναι υπναρούδικα..Την κατέρριψες :lol::lol: Να χαίρεσαι την πεθερά σου! Σκέφτηκα όταν σε διάβασα ότι ποτέ δεν θα έκανα surprise party στην πεθερά μου και ένιωσα πολύυυ κακιά :twisted::twisted::lol::lol::lol:

Χριστινάκι μου Αλεξάνδρα θα την ονομάσουμε τη φραουλίτσα! Φραουλαλεξάνδρα :lol::lol::lol: Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι με τα νέα σου για τα ανιψάκια σου....Να που έγινε το θαυματάκι που ευχόσουν!!!!

Όσο για το φαγητό του Δημητράκη σου μια χαρά τα λες αλλά οι γιαγιάδες πολλές φορές κάνουν τα δικά τους..Αυτά τραβούν οι εργαζόμενες μαμάδες..

Αυτά και για σήμερα! Αύριο ελπίζω να έχω περισσότερο κέφι γιατί μου τη δίνει να είμαι έτσι...

ΦΙΛΟΥΜΠΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα!

Αννα Μαρια μην ανησυχεις για το φαγητο. Εμενα τις πρωτες 10 μερες εκλαιγε με μαυρο δακρυ οταν προσπαθουσα να του το δωσω! Μια η καινουργια -μεταξυ μας οχι και τοσο ωραια- γευση, μια που κι εγω δεν το πετυχα απο την αρχη πολυ καλο, εκανε σαν τρελος. Μετα απο λιγες μερες το καταβροχθιζε επισης σαν τρελος και αν τολμουσες να του καθυστερησεις μπουκια γινοταν χαμος!!!

Ανθουλα μου κουκλιτσα μου, νομιζω πως εκτος απο τις ορμονες ειναι και το θεμα των κιλων που σου σπαει τα νευρα και σε ριχνει, μη σου πω κυριως αυτο! Να μην τρως και να παχαινεις ειναι πολυ εκνευριστικο! Κι αληθεια ειναι οτι κι εγω σε περιοδους που εχω κανα κιλο παραπανω η γενικα δεν νιωθω ομορφη και θυληκη με πιανουν οι μαυρες μου κι οι αραχνες. Βεβαια, στην εγκυμοσυνη ακομα και φακλανα με ακμη να εχεις γινει ο αντρουλης σου θεα θα σε βλεπει!!! Κι ειδες ο γλυκουλης, μολις του παραπονεθηκες προσπαθει! Και μην σκεφτεσαι οτι δεν εχεις διαθεση για αγαπες, καντο, τρωγωντας ερχεται η ορεξη!

Σημερα πηρα τα προσκλητηρια στα χερια μου. Στεναχωρηθηκα λιγακι. Οχι οτι δεν ειναι ωραια, πολυ ομορφα ειναι, αλλα δεν ειναι τα χρωματα ακριβως που ζητησα. Σας βαζω εδω το προσχεδιο και αυτο που τελικα πηρα στα χερια μου να δειτε τη διαφορα. Εστειλα μεηλ στην κοπελα να δω τι θα μου πει κι εκεινη, νομιζω εγινε απο το τυπογραφειο το λαθος. Δεν θελω να της δημιουργησω προβλημα γιατι ηταν εξαιρετικα συνεργασιμη και γλυκεια, απλα ηθελα αυτο που ηθελα οχι κατι στο περιπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Το κατασπάραξαν τα κουνούπια το μωράκι μου... Αφήστε, ξυπνάω το πρωί, και βλέπω έναν Αντρέα μες στα σημάδια... Στα μάγουλα, στο μέτωπο, στο αφτί, στο κεφάλι, στα χέρια... Δεν μπορείτε να φανταστείτε. Μας είχε δώσει μια αλοιφή ο γιατρός και μας είπε να του βάλουμε στο κρεβάτι του ή και ελάχιστο στα πόδια. Εγώ του έβαλα μόνο στο κρεβάτι, το πρώτο βράδι δεν τον πλησίασαν, χτες βράδι που ξαναέβαλα τον κατέφαγαν... Πήγε ο άντρας μου και του πήρε μια φυτική αλοιφή και του βάλαμε, αλλά όταν πήγαινα στο σχολείο, άρχισε να κοκκινίζει και να μελανιάζει σε κάποια σημεία. Πήρε τον παιδίατρο και του είπε ότι μάλλον είναι αλλεργικός σε κάποιο συστατικό και να μην ξαναβάλουμε. Του πήρε και μια συσκευή με υπέρηχους και καλά κάνει τον ήχο της αλογόμυγας και διώχνει τα κουνούπια, και κάτι αυτοκόλλητα, για να δούμε, ελπίζω να διώχνει τα κουνούπια γιατί γίνεται χαμός... Μιλάμε, μόλις τώρα γύρισα το κεφάλι μου στο ταβάνι και είναι μαύρο απ΄τα κουνούπια ρε παιδιά... Τι πράγμα είναι αυτό...

Κλείνω τώρα, θα κλείσω φώτα και θα ανοίξω τις μπαλκονόπορτες μήπως φύγουν, αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν πρόκειται να φύγουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω ρε κορίτσια... Τα κυνηγούσε πόση ώρα ο άντρας μου με μια πετσέτα... Σκότωσα κι εγώ αρκετά. Και πάλι δεν έχουν φύγει όλα. Τι είναι αυτό το πράγμα; Πω πω, δε μου έχει ξανατύχει...

Κι αυτό γιατί ο πανέξυπνος καθόταν στο σαλόνι με το παράθυρο ανοιχτό, και μπούκαραν όλα μέσα. Και ο Αντρέας στο πάρκο... Ελπίζω να μην τον τσίμπησαν, αν και πολύ αμφιβάλλω να τους γλίτωσε...

Τέλος πάντων, σήμερα εγώ έκανα πάρα πολλές δουλειές, καθάρισα το δωμάτιο του Αντρέα, σκούπισα και σφουγγάρισα το σαλόνι, την κουζίνα και το διάδρομο, καθάρισα την κουζίνα, έκανα γεμιστά, δίπλωσα δύο πλυντήρια ρούχα τα οποία περιμένουν σίδερο... Τα έκανα όλα σήμερα γιατί αύριο λέμε να πάμε στο ΙΚΕΑ στη Λευκωσία και το απόγευμα έχουμε γάμο, οπότε δε θα προλάβω να κάνω τίποτα.

Εν τω μεταξύ, είχα αγοράσει έναν ατμομάγειρα για τον Αντράκη, για να μαγειρεύω τα γεύματά του εκεί δηλαδή, αλλά όταν τον άνοιξα χτες, διαπίστωσα ότι είναι πλαστικός, και δε θέλω να βράζω τα φαγητά του μέσα στα πλαστικά. Πόσο υγιεινό μπορεί να είναι αυτό; Έτσι, σκέφτομαι να τον πάω δώρο στο γάμο που είμαι καλεσμένη αύριο. Τι λέτε, είναι καλό δώρο; Η κανονική του τιμή είναι 70 ευρώ, αλλά εγώ τον πήρα 40-45 νομίζω. Φυσικά, αυτοί δεν το ξέρουν!

Ανθή, ξέρεις πόσες φορές τα έχω κάνει αυτά με τις λίστες, κ.λπ. Αλλά άμα ο άλλος είναι αναίσθητος... Το πολύ πολύ να ευαισθητοποιηθεί για λίγο και μετά ξανά τα ίδια.

Ουφ ρε κορίτσια, δεν μπορώ, όλη μέρα είναι στον υπολογιστή. Όλη μα όλη τη μέρα. Σηκώνεται απ' τον έναν υπολογιστή και κάθεται στον άλλον. Το απόγευμα που είναι κατάλληλη ώρα για βόλτα, δεν ξεκουνιέται να πάρει τον Αντρέα μια βόλτα στη γειτονιά και είναι το μωρό όλη μέρα μέσα στο σπίτι κλεισμένο. Του λέω και του ξαναλέω, όλο "ναι ναι" και "εντάξει, θα δούμε" και δεν τον πηγαίνει πουθενά. Εγώ το πρωί δεν μπορώ να τον πάω, ο ήλιος καίει και δε θέλω, το απόγευμα παίρνουμε βόλτα τα μωρά, αυτός, όμως, εκεί, στον υπολογιστή κολλημένος.

Τέλος πάντων, ξανάρχισα με τα δικά μου. Ανθή, αφού είναι κατακράτηση τα κιλά σου, μη σκας. Όπως ήρθαν θα φύγουν!

Ούτε κι εγώ θα έκανα πάρτι έκπληξη στην πεθερά!

Χριστίνα, είναι πολύ ωραίο το προσκλητήριο. Για να σου πω την αλήθεια, προτιμώ μακράν το προσκλητήριο όπως σας το έκαναν και όχι το προσχέδιο. Το προσχέδιο είναι κάπως κραυγαλέο, ενώ το άλλο είναι πολύ ωραίο και διακριτικό!

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

σημερα πηγαμε στη γιορτη που εκανε το φροντιστηριο Αγγλικων που πηγαινει ο Νικος,ωραια ηταν ο Νικος μου ειπε ενα τραγουδακι μαζι με τους συμμαθητες του και οι μεγαλυτερες ταξεις ειχαν καποια σκετσακια και διαγωνισμους , απο βδομαδα εχουμε και τις γιορτες στα σχολεια μας και να τελειωνουμε

Αννα Μαρια γιατι τοσο πολυ κουνουπι ρε παιδι μου;; :o:o τον καημενουλη τον Αντρεα τον καταρουφηξαν,ευτυχως εμεις εδω ποτε δεν ειχαμε τοσα κουνουπια,να προσεχετε να μην ανοιγετε το βραδυ κριμα ειναι το μωρο,για τις σουπες μην απογοητευεσαι και τα δικα μου στην αρχη με το ζορι τις ετρωγαν με τον καιρο θα συνηθησει θα κανεις κι εσυ εναλλαγες με λαχανικα και θα βρεις τι του αρεσει ,ατμομαγειρα εγω δεν χρησιμοποιησα ποτε, παντως για δωρο μια χαρα ειναι δεν ειναι και λιγα χρηματα 45ε πολυ καλα ειναι,καλα ψωνια αυριο και να περασετε καλα στο γαμο,για τον αντρα σου τι να πω πολυ κολλημα,παιχνιδια παιζει τοσες ωρες;;

Χριστινακι μη σκας για το προσκλητηριο,ωραιοτατο ειναι και να σου πω και κατι κανεις δεν δινει ιδιαιτερη σημασια ολοι βλεπουν την ημερομηνια και το πετανε γιαυτο δεν θελει και πολυ στεναχωρια

Ανθη μου μη σκας ρε κοριτσι ετσι θα γεννησεις και θα επανελθεις παλι εγω που ειχα παρει 26 κιλα τι επρεπε να κανω δηλαδη;;ουτε εμενα μου αρεσει να εχω περιττα κιλα και τρωγομαι συνεχεια με τα ρουχα μου μη κοιτας που δεν το λεω συνεχεια ,μη ζυγιζεσαι καθε μερα απολαυσε αυτη τη φαση της ζωης σου εχεις καιρο μετα τη γεννα και θα τα χασεις αμεσως θα δεις ,οσο για την ψυχολογια σου λογικο ειναι να νιωθεις ετσι οι ορμονες σου εχουν τρελαθει κανε υπομονη

Κατερινακι μη στεναχωριεσαι εγω πιστευω οτι θα γυρισει αλλα και να μη γυρισει μη σκας,προεχει να ειναι καλα το μωρο κι εσυ απο εκει και περα τα αλλα ειναι περιττα,σημασια δεν εχει το πως θα γεννησεις ετσι δεν ειναι;

πριν λιγο με τρελαναν τα ζουζουνια μου,ερχεται ο Γιωργος και με αγκαλιαζει και λεει δικη μου ειναι η μανουλα και ερχεται ο Δημητρης και να τον σπρωχνει και να φωναζει οχι δικη μου μανουλα και να μαλωνουν ποιος να με εχει αποκλειστικα να τι παθαινω με τους αντρες μου :lol::lol:

Μαρακι που χαθηκες παλι;;

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, έλα ντε, καθόταν στον υπολογιστή και μιλούσε στο σκάιπ μ' ένα φίλο του, για ένα παιχνίδι που παίζουν, μπαίνω εγώ στο σπίτι και μιλούσε μ' αυτόν. Του μιλούσα και μ' έγραφε, απαντούσε στο φίλο του, συνεννόηση μπουζούκι. Ο Αντρέας στο πάρκο είχε κοιμηθεί, και τα κουνούπια στο ταβάνι έκαναν πάρτι. Αλλά κι εγώ αρκετά αργότερα τα είδα. Άλλη φορά δεν είχαμε τέτοιο πρόβλημα με κουνούπια, φέτος είναι το κάτι άλλο... Τώρα έφυγαν τα πολλά, και σκότωσα κι εγώ αρκετά, αλλά στο ταβάνι μετράω πρόχειρα καμιά εικοσαριά.

Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα στη ζωή μου... Ευτυχώς δεν έχουν πάει στα υπνοδωμάτια. Θα αφήσω εδώ ένα φως αναμμένο να τα κρατήσει στο σαλόνι όλο το βράδι. Στο δωμάτιο του Αντρέα έχουμε βάλει και τη συσκευή με την αλογόμυγα, ελπίζω να κάνει δουλειά.

Κι όλα αυτά επειδή ξέχασε το παράθυρο ανοιχτό... Αμάν πια...

Αχ, τι γλυκά τα αγοράκια σου!

Καγκουράκι, σου είχα απαντήσει για τη θέση του μικρούλη σου; Σου απαντάω τώρα, έτσι κι αλλιώς!

Βρε, μην αγχώνεσαι, γιατί να μη γυρίσει! Πολλά μωρά γυρίζουν την τελευταία στιγμή. Έχεις καιρό ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, τι ζέστη σημερα, έβαλα την μικρη για ύπνο το μεσημέρι για να κάτσω να σας διαβάσω αλλα με πήρε και μένα ο ύπνος καμία ώρα. Ευτυχώς κοιτάτε ακόμα και έχω λίγο χρόνο.

Έβαλα και το πρώτο πλυντήριο για τον μπέμπη, βασικά είναι μόνο σεντόνια για την κούνια και το portbebe και πάνες αγκαλια που είχα σε ουδέτερα χρώματα. Ειπα να ξεκινησω σιγα σιγα γιατι μου εμειναν εξι βδομαδες που μπορει να ειναι και λιγοτερες. Θα δω τι αλλο μου λειπει αυτη τη βδομαδα για να ετοιμασω και την βαλιτσουλα μου. Αχ βρε κορίτσια σκέφτομαι συνέχεια την θέση του μπέμπη και σε κάθε κλωτσιά κοιτάζω αν έχει αλλάξει κάτι, τι να κάνω για να το βγάλω λίγο απο το μυαλό μου, σκέφτομαι ότι δεν θα μου την κάνει την χάρη να γυρίσει και τα βλέπω όλα αρνητικά...

Χριστίνα μου οι γιαγιάδες έτσι κάνουν και χαλανε το προγραμμα των παιδιων και εγω της λέω της μαμάς μου ότι σου έχει πάρει τον αέρα γιατι πάντα κάτι γλυκό θα της δώσει, και όταν πάμε σπιτι της η μικρη ρωταει γιαγιά τι έχεις και κατευθυνεται στο αντιστοιχο ντουλάπι. Το προσκλητήριο όμορφο αν και στα χρώματα μεγαλη διάφορα, τι σου είπαν τελικά?

Άννα Μαρία δεν του άρεσε του μικρού το φαγητο, ίσως είναι πρώτη φορα θα δεις την επόμενη θα είναι καλύτερα, δοκίμασε και άλλους συνδυασμούς.για τα κουνούπια τι να πω τόσα πολλα απελπισία είναι εδω ένα να μπει και δεν το αντεχεις, τον κακομοιρο τον καταφαγανε. Καλη βόλτα σήμερα και καλα να περάσετε στον γάμο.

Ανθη μου έφτιαξε καθόλου η διάθεση σου, είναι και σαββατοκύριακο όλο και κάτι καλο θα κάνετε, Ποσα απο αυτα που εγραψες στη λίστα έκανε ο άντρας σου? Για τα κιλα μη σκάς ασε που είμαι σίγουρη ότι δεν φαίνεται τίποτα είναι απο την κατακράτηση και το πρηξιμο που νιώθεις έτσι.

Κατερινακι τι γλυκά τα αγοράκια σου, πριν καμία βδομάδα το είχε πει και αυτο η Αγγελική και με ύφος κιόλας, γυρνάει και λέει στον άντρα μου είναι δική μου η μαμα, αχ μυριζομαι ζηλιες τρελές σε λίγο καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Σορρυ που χανομαι...εδω γυρω ειμαι αλλα ολο και κατι θα κανω...Σημερα ειμαι πολυ τεμπελα και δεν έκανα τίποτα.Πηρα τον μικρο και πηγαμε Λαρνακα να δω τη γιαγια μου μετα γυρισαμε και ξαπλωσαμε ενα διωρο με το γιο μου και το απολαύσαμε!! Ο αντρας μου εχει διημερο σεμιναριο για τη δουλεια κι ετσι κι αυριο μονοι θα ειμαστε οποτε θα παρω τον μικρο και θα παμε στους γονεις μου στο χωριο. Ο Στεφανάκος ζωηρευει πολύ!!!! Ειναι μια φαση λιγο κουραστική γιατι πρεπει να τον κυνηγω συνεχεια.Ελαχιστα καθεται να παιξει αφου καταλαβε οτι μπορει και να περπατα!!!!! :lol::lol::lol: Νομιζω οτι μεχρι τα γενεθλια του θα εχει περπατήσει!!!

Προχθες καναμε στο σχολειο μαφφινς με μπανανα, σοκολατακια και βροχη και βγηκαν υπέροχα!!Τα πουλήσαμε στους αλλους δασκάλους και μαζεψαμε ετσι λεφτά για να παρουμε τα καλοκαιρινα δωράκια των παιδιών στο σχολείο!! Θα σας γραψω καποια στιγμη τη συνταγη.

Για τον παιχνιδοτοπο που ρωτουσατε τωρα...στον συγκεκριμενο επειδη ειναι πολύ μεγάλος υπαρχουν κοπέλε ςμεσα που προσεχουν τα παιδιά κι απαγορευεται να μπουν γονεις μεσα, εκτος απο παιδιά κατω των 2 ετων που μπαινουν με τους γονεις.Απλα προχθες που πηγαμε ητανε λιγο πριν κλεισει κι ειχε 2-3 παιδιά μεσα κι οι κοπέλες ξετρελλαθηκαν μαζι του και τον πηραν μεσα.Εγω δεν ενιωθα καλα βεβαια που τον αφησα μονο του αν και τον παρακολουθουσα απο την πορτα αλλα ο αντρας μου γκρινιαζε να κατσω και να χαλαρωσω!!!

Ανθη μου παλι παιδεύεσαι με τα κιλά???? :lol::lol::lol: Τι κολλημα ειναι αυτο!!!Λογικα ειναι κατακρατηση για να σε δειχνει αμεσως μισο κιλό πανω. Καλε καμια φωτο με φουσκωτη κοιλιτσα θα μας βάλεις??? Ο Πανούλης σου πώς ειναι?? Τα επαιξαν οι ορμονες κι εχεις νευρα?Εγω παντως στον 8ο μηνα ειχα γινει εκνευριστικη το ομολογω!!! :lol::lol::lol:

Κατερινα μου ποιος στη χαρη σου να εχεις τοσους αντρες στα ποδια σου και να μαλωνουν ποιος σ΄΄αγαπαει πιο πολύ!!! :D:D:D Τι πιο ομορφο!!!!!

Καγκουράκι μου τι κάνεις εσυ?Μια χαρα ο μικρουλης στα κιλά!!! Ο δικος μου γεννηθηκε 3065γρ. Η Αγγελικούλα σου συνεχιζει τον παιδικο?

Αννα ΜΑρια πώς ειναι ο Αντρέας? Καλε τι θα κανουμε με τα κουνούπια??Και τον δικο μου τον τσιμπάνε. Α να κανονισουμε να βρεθουμε να γνωριστούμε κι εμεις απο κοντα...

Για τη σουπιτσα μην στεναχωριεσαι, θα συνηθισει τη γευση.Δοκιμασε και γλυκοπατατα...

Χριστινάκι μου αντε να πανε τα αγορακια συντομα σπιτακι τους...Θα κανετε κι εσεις το παρτακι σας...μια χαρα.Η προσκληση τωρα μ'αρεσουν κι οι 2.Αλλα οπως ειπε κι η ΚΑτερινα δεν δινουν και τρελλη σημασια στην προσκληση οποτε μην σκας.

Κανενα νεο απο το Καρολινάκι και τον ποντικούλη??

ΟΙ υπόλοιπες???

Σας αφηνω τωρα...καλο βραδυ φιλενάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδα τη φραουλίτσα μου. Όλα είναι μια χαρά. Είναι γύρω στα 1320 γρ., το κεφαλάκι είναι ακόμα προς τα πάνω και κουνιέται πολύ! Θα κάνω σε 15 μέρες και το ντόπλερ. Η ψυχολογία μου είναι κάπως καλύτερη αλλά όχι και πολύ καλή. Βάζω τα κλάματα χωρίς λόγο :?:?:?:? Τέλος πάντων. Θα μου περάσει..όταν με το καλό γεννήσω :lol::lol::lol: Μέχρι τότε...υπομονή!

Χριστινάκι θα συμφωνήσω με την Άννα Μαρία όσον αφορά στα προσκλητήρια. Αυτό που σου έφτιαξαν μου αρέσει πολύ περισσότερο από το προσχέδιο.Επίσης συμφωνώ και με την Κατερίνα ότι όλοι διαβάζουν πού και πότε θα γίνει η βάφτιση και κανείς δε δίνει σημασία στο προσκλητήριο το οποίο καταλήγει στα σκουπίδια :?:?:?

Όσο για μένα, δε με νοιάζει αν ο άντρας μου με βλέπει "θεά". Αν δε νιώθω εγώ καλά με τον εαυτό μου ό,τι και να μου λένε οι υπόλοιποι το ακούω βερεσέ...Πριν μείνω έγκυος είχα αδυνατίσει πολύ και οι περισσότεροι μου έλεγαν ότι δεν μου πηγαίνει..Εγώ όμως ένιωθα τόσο καλά με τον εαυτό μου που δεν με ένοιαζε η γνώμη των υπολοίπων.Γενικώς μου τη δίνουν πολλά πράγματα πχ. φοράω τα ίδια και τα ίδια, δε θα πάω διακοπούλες, δε θα κάνω μπανάκια, δεν μπορώ να απολαύσω ένα καφεδάκι με τσιγαράκι, κλαίω χωρίς λόγο, θα επιστρέψω στη δουλειά νωρίς κλπ κλπ κλπ. Ένα μπάχαλο κοινώς στις σκέψεις μου. Ξέρω πως θα μου περάσει όμως και δεν ανησυχώ. Γενικώς όταν βλέπω ότι με παίρνει από κάτω πάααρα πολύ, παίρνω ανάποδες και αλλάζω πορεία....

Κατερινάκι μου στο έγραψα και στο άλλο ποστάκι. Ακόμα δεν έχεις μπει καν στο μήνα σου. Το μωράκι σου θα πάρει θεσούλα! Είναι πολύ σπάνιο το αντίθετο..Καταλαβαίνω το άγχος σου φυσικά αλλά θα δεις που στο τέλος όλα θα πάνε καλά ;););) ! Ο άντρας μου σαν να την ξέχασε τη λιστούλα μου φαίνεται..Έχει δίκιο η Άννα Μαρία. Πρέπει να πάρω απόφαση ότι για να κάνει κάτι θα πρέπει να το ζητάω....

Άννα Μαρία φρίκαρα με τα κουνούπια :?:?:shock::shock::shock: Δεν έχω χειρότερο...Τουλάχιστον όταν κοιμάται στην κουνίτσα του να του βάζεις κουνουπιέρα..Επίσης να βάζετε πάντα τη σίτα..Πολλοί άντρες έχουν κόλλημα με τον υπολογιστή. Αφού όμως σε βοηθά στο σπίτι δεν πειράζει! Δες τη θετική πλευρά!!!! Μίλησε τώρα ο αισιόδοξος ο άνθρωπος :?:?:lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου σε διεκδικούν 4 άντρες!!!! Τυχερούλα!!!!!!!!! Σήμερα ο Πάνος με είδε αγκαλίτσα με τον άντρα μου και είπε να μην αγκαλιάζω τον μπαμπά, μόνο αυτόν. Λέτε και με τη φραουλίτσα τα ίδια να λέει;;;;; Κάηκα....

Αν έπαιρνα 26 κιλά θα τα είχα παίξει :?:?:?:?:?:? Μπράβο σου που κατάφερες να τα χάσεις όλα. Εγώ δεν έχω αντοχές για φοβερές δίαιτες και έτσι προσπαθώ η δόλια να πάρω όσο λιγότερα γίνεται για να μην ταλαιπωρηθώ μετά...Άσε που ο γιατρός μου έχει τέτοιο κόλλημα με τα κιλά που δε νομίζω να έπαιρνα ποτέ τόσα πολλά..Ντρέπομαι όταν με "κράζουν"..Σήμερα όμως δεν προσπάθησα και τόσο :oops::oops::oops: Μετά το γιατρό πήρα από τα νεύρα μου ένα MAGNUM από το περίπτερο και επίσης έφαγα και το γλυκάκι που με κέρασε η μαμά του παιδιού στο μάθημα που πήγα :oops::oops::oops::oops: Το βραδάκι χτύπησα και 2 καλαμάκια χοιρινά..Αύριο δεν ξέρω τι θα δείξει αλλά κάτι μου λέει ότι δεν έχω πάρει τίποτα γιατί νιώθω ξεπρησμένη σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες..Για να δούμε..

Μαράκι η ηλικία του Στεφανάκου και μέχρι τα 2 περίπου είναι από τις πιο κουραστικές για μένα.. Δεν μπορώ να ξεχάσω το κυνηγητό που έχω ρίξει στον Πανούλη από τότε που περπάτησε το καμάρι μου!!!Κάνε υπομονή..Μαράκι μου ακόμα δεν έχω βγάλει φωτό με φουσκωτή κοιλίτσα και είναι κάτι που πρέπει να κάνω...Επίσης θέλω να σας βάλω και καμιά φωτό στην ομαδούλα μας..Πρέπει να ασχοληθώ. Να φανταστείς ακόμα δεν έχω εκτυπώσει φωτογραφίες που τράβηξα τότε που ο Πάνος ήταν 5 μηνών :o:o:o

Αύριο έχω μάθημα :?:? Βαριέμαι απίστευτα αλλά τα βάσανα τελειώνουν!

Φιλάκια πολλά φιλενάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια. Εμείς είμαστε πάλι νοσοκομείο. Είχε χτες ο μικρός από το πρωί ψηλό πυρετό και αφού ο παιδίατρός μας ήταν Λευκωσία και ήταν και όλα κλειστά, πήγαμε στα Επείγοντα. Μας κράτησαν μέσα τελικά. Ο πυρετός έπεσε από το βράδι τελικά και προς το παρόν δεν έχει ξανακάνει, αλλά μάλλον αύριο θα βγούμε, επειδή είναι μικρούλης και θέλουν να τον ελέγχουν. Του έκαναν και αιματολογικές και είναι καλές, και περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας ούρων.

Τώρα ήρθα σπίτι για να βγάλω γάλα για το ρυζάλευρο και να κάνω κι ένα μπάνιο.

Σας φιλώ όλες, θα ξαναγράψω μόλις μπορέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα σου :(:(:(:(:( Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου περαστικά στον Αντρίκο σου και να γυρίσετε στο σπιτάκι σας αύριο κιόλας! Θα περιμένουμε τα νέα σου..

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, καλη εβδομαδα!

Αννα μαρια μου περαστικά σας, ετσι ξαφνικα ανεβασε πυρετο απο τι σας ειπαν οτι ειναι? Να μην ξανανεβει και να γυρισετε γρηγορα σπιτακι σας.

Μαρακι τι κανει ο Στεφανακος περιμενουμε να μας πεις τα νεα του κατορθώματα.

Ανθη μου την Τεταρτη ξεμπερδευεις και εσυ να ξεκουραστεις και να ετοιμαστεις για την φραουλιτσα σου, μια χαρα τα κιλακια της.

Εμεις χθες ειχαμε παει σε παιδικο παρτυ, περασε πολύ ομορφα η Αγγελικουλα μου, ηταν πολλά παιδακια ειχανε και ανθρωπο που τα απασχολουσε με θεατρικο παιχνιδι και συμμετειχε πολύ. Την χαρηκα που την εβλεπα γιατι εχει αλλαξει πολύ απο τοτε που ξεκινησε παιδικό. Την ανελαβε ο μπαμπας της στο φαγητο ετσι δεν κουραστηκα καθολου. Το απογευμα καναμε με τον αντρα μου ξεκαθαρισμα σε χαρουρα στο σπιτι. Αρχισα να πλένω και τα ρουχαλακια του μπεμπη εβαλα ενα πλυντήριο με σεντονια πετσετες πανες αγκαλιας και τετοια και εχω απλωμενο και ενα με κορμακια φορμακια καλτσακια ολα 0-3. Ποσο καιρο ειχα να απλωσω τοσο μικροσκοπικα ρουχαλακια αφου τωρα τα ρουχα της Αγγελικης μου φαινονται μεγαλα :D .

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, όπως δείχνουν τα πράγματα, μάλλον είναι ουρολοίμωξη. Χτες το μεσημέρι του έβαλαν τον ορό, ο μικρός μες στην τρελή χαρά, καθόλου γκρίνια, όλη μέρα παίζει. Τελικά σήμερα βγήκαν οι καλλιέργειες ούρων και έδειχναν κάποια μικρόβια, αλλά για να είναι σίγουροι του πήραν και ούρα κατευθείαν από την κύστη και η γενική εξέταση δείχνει ότι είναι ουρολοίμωξη. Τότε ξανανέβασε και πυρετό. Του ξαναέβαλαν ορό και άρχισαν αντιβίωση. Αύριο το απόγευμα θα ξέρουμε σίγουρα. Αν είναι, θα φάμε όλη τη βδομάδα μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πολυ στεναχωρεθηκα ρε κοριτσι :(:(τι αποτομο ηταν παλι αυτο;; τουλαχιστον ξερετε απο τι ειναι,ειναι ατιμο πραγμα παντως η ουρολοιμωξη και θελει πολυ καλο πλυσιμο οταν του παιρνετε ουρα γιατι με το παραμικρο δειχνει μικροβια,τι να πω συντομα περαστικα ευχομαι και να μην ταλαιπωρηθει ο καημενουλης,καλο κουραγιο και σε εσας,εκανε πολυ πυρετο;;

εδω κανει πολυ ζεστη φανταζομαι στην Αθηνα τι θα γινεται κοριτσια,σημερα αδιαθετησα κιολας και απο τη ζεστη εξαντληθηκα τελειως αν δεν ξαπλωνα λιγο το μεσημερι δεν θα γλυτωνα τη λυποθυμια,παλι νωριτερα μου ηρθε και νευριαζω γιατι δεν ξερω πως θα κανονισω με τις διακοπες :twisted::twisted: και μια που λεγαμε για κουνουπια τις τελευταιες μερες προχτες το απογευμα ξαπλωσα στο γκαζον να κανω κοιλιακους και απο εκει και μετα δεν ξερω τι παλιοκουνουπα με τσιμπησαν και πρηστηκαν τα ποδια μου και με πονανε υπερβολικα :evil: πηρα σιροπι φενιστιλ για να ηρεμησω

Κατερινακι πως μου αρεσει αυτη η φαση οταν ετοιμαζεις την προικα του μωρου τρελενομαι να απλωνω και να σιδερωνω τα μικροσκοποκα τους ρουχακια,τι ωραια............

Ανθη μου μια χαρα η φραουλιτσα,εγω παλι δεν ντρεπομουν καθολου οταν με εκραζε ο γιατρος για τα κιλα μου :o:lol::lol: σκασιλα μου μεγαλη δεν πα να λεγε εγω εξακολουθουσα να τρωω χωρις τυψεις,καλα εκανες και απολαυσες το παγωτακι σου

Μαρακι καλα εκανες και απολαυσες το Σαββατο σου χωρις να κανεις τιποτα χρειαζεται που και που λιγη ξεκουραση,θα συμφωνησω με την Ανθη οτι ο Στεφανακος διανυει την πιο κουραστικη ηλικια θελει πολυ τρεξιμο μεχρι τα 2 τουλαχιστον

Χριστινακι εμεις τα λεμε τσατ...............

εχω να σιδερωσω μια στοιβα ως το ταβανι πως θα τα σιδερωσω μαυτη τη ζεστη;; :o:(:( μαλλον στο μπαλκονι θα τα βγαλω αργοτερα

πολλα φιλια σε ολες μακιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Βρε Αννα Μαρια τι ηταν παλι κι αυτο! Περαστικα βρε κοριτσι μου, γρηγορα! Ειναι καλυτερα τωρα; Εχει πολυ πυρετο;;; Αντε να βγειτε και προσοχη με τις ουρολοιμωξεις, αν ξεκινησουν μετα θελει πολλη προσοχη, συχνο αλλαγμα και πλυσιμο πολυ καλο για να μην παθαινει συνεχεια...

Κατερινακι σορυ για το τσατ, μπηκε πολυς κοσμος στη δουλεια και δεν μπορουσα να μιλησω, σε χαιρετω απο εδω κι ευχαριστω για τις ομορφες ιδεες! Ειναι υπεροχο να κανουν ετσι τα μωρακια σου!!!

Ανθουλα μου μια χαρα οι μετρησεις σου! Κι οσο για το κραξιμο ουτε κι εμενα με ενοιαζε! Θυμαμαι εμφανιζομουν στο ιατρειο με μια σοκολατα ανα χειρας, με εβλεπε ο γιατρος κι αρχιζε να φωναζει "μη σε ξαναδω με τετοιες βλακειες στα χερια, να ξερεις 8 κιλα θα παρεις, αν παρει 8200 εγω δεν σε ξεγενναω!!!" κλπ και εγω απλα του χαμογελαγα και του ελεγα "θελεις λιγο;" Καπνους εβγαζε!!! Χαχαχαχαχ! Φυσικα με ξεγεννησε και ειπε ενα τραγουδι! Χεχεχε!

Οσο για τον Πανουλη κι εγω εχω παρατηρησει οτι ο μπεμπης δεν αντιδρα ιδιαιτερα αμα κραταω αλλα παιδακια αγκαλια, αμα ομως αγκαλιαζω και φιλαω τον μπαμπα του μας κοιταει καλα καλα και ερχεται να χωθει αναμεσα!!!

Μαρακι μου τι κανετε; Ο Στεφανακος καλα; Καλα τι ομορφη ιδεα να φτιαξετε γλυκα και να τα πουλησετε!!!

Καγκουρακι μου γλυκο, παλι χολοσκας; Μια χαρα θα γεννησεις βρε οπως και να εχει, ασε που ακομα μπορει να γυρισει το μωρακι!

Εμεις ΣΚ ειχαμε παει στο χωριο του αντρα μου. Εχει παει ο κουνιαδος μου εκει και μενει για καλοκαιρι. Ειναι πολυ ομορφα, αλλα ρε γαμωτο εχει ενα σπιτι χαλι μαυρο! Μαζεψα ο,τι μπορουσα, εφτιαξα λιγο νεροχυτη, λιγο το μπανιο, αλλαξα ολα τα σεντονια, πλυναμε την αυλη με ντετολ αλλα και παλι μεσα στην μπιχλα ηταν!Μεσα εχει τσιμεντο κι εχει πεσει καπνα απο τη σομπα απο το χειμωνα, τα εχει κανει ολα μαυρα και κανεις δεν εχει ασχοληθει...Αφου το παιδι περπατουσε στην αυλη ξυπολυτο κι ηταν πιο καθαρο απο οταν εμπαινε μεσα! Τιποτα, πρεπει να παω 2-3 σκ χωρις το μωρο να κανω μαζι με τον αντρα μου μια γενικη, γιατι δεν παλευεται και εχω σκοπο να πηγαινω να κανει και το μωρο τα μπανια του! Μπηκε πρωτη φορα στο νερο, παγος εν τω μεταξυ, ε δεν ενθουσιαστηκε στην αρχη, φοβοταν, μετα εκατσε ομως μες στην καλη χαρα και πλατσουριζε στα ρηχα, για πιο μεσα αγκαλια ουτε λογος! Αχ τι γλυκας που ηταν με το μαγιουδακι του να παιζει με τα αλλα μωρακια! Μας την εκανε ομως! Εκει που καθομασταν τοσο ομορφα εκανε κακα μεσα στο μαγιο του κι εγω η χαζη δεν ειχα σκεφτει να παρω πανα και ρουχα μαζι κι ετσι φυγαμε αρων αρων απο την παραλια!...

Σημερα ξεσκιστηκαμε με τον αντρα μου στις δουλειες και ακομα εχουμε...θελω να κανω γενικη πριν τη βαφτιση και λεω να μη φωναξω γυναικα, η να φωναξω μονο για τα πολυ χοντρα, παντζουρια, χαλια, τοιχους κλπ. Οποτε τρεχατε ποδαρακια μου!

Τωρα για το προσκλητηριο, καλο ειναι κι εμενα μου αρεσει, αλλα απλα θελεις στην τελικη να παιρνεις αυτο που ζητησες οχι περιπου αυτο που ζητησες. Δεν θα ηταν τοσο εντονο γιατι στον υπολογιστη ειναι φωσφοριζε, φανταστειτε το αυτο το γαλαζιο-τυρκουαζ αλλα σε ματ χρωμα, το αλλο εμενα μου φαινεται ατονο. Μου ειπε η κοπελα που μου τα εφτιαξε οτι της ειπαν απο το τυπογραφειο οτι ετσι βγαινει αυτο το χρωμα, εγω παλι νομιζω πως δεν γινεται το τυπογραφειο να εχει μονο μια αποχρωση του ιδιου χρωματος. Κριμα παντως γιατι η κοπελιτσα το ειχε φτιαξει πολυ ομορφο!

Α δεν σας ειπα! Τον Αλεξανδρακο πρωτα ο Θεος μεσα στην εβδομαδα θα τον παρουμε! Ο Παρουλης μας εχει ακομα δρομο αλλα παει καλα ευτυχως!

Αυτα κοριτσακια μου!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες τι κάνετε, πολυ ζέστη και σήμερα, αναβω που και που το air condition για να δροσιζετε το σπίτι, είχα και σίδερο αρκετό και δεν γινόταν διαφορετικά με τη ζέστη. Ευτυχώς είχα και τη μαμα μου οπότε μοιραστηκαμε και το σίδερο και την Αγγελική αφου την πηγε λίγο κούνιες το απόγευμα.

Άννα Μαρία περαστικα σας, τουλάχιστον ξέρετε που οφείλεται ο πυρετός και θα το αντιμετωπίσετε όλα καλα να πανε.

Κατερίνα μου τι κουνούπια σε τσιμπήσουν καλε, ελπίζω να ξεπρηςτεις σύντομα, τίποτα μολυσμένα θα ήταν.

Χριστίνα μου κάνατε το πρώτο μπανακι δεν πειράζει που σας το χάλασε ο μικρός, την άλλη φορα θα είσαι πιο οργανωμένη. Χαίρομαι πολυ και για τα μωρακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Τα πόδια μου (ειδικά το αριστερό) έχουν πρηστεί τόοοοσο πολύ που δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω :?:?:? Αν δείτε το αριστερό μου πόδι θα πάθετε πλάκα. Είναι σαν μπαλόνι φουσκωμένο :shock::shock::shock: Τι θα κάνω δεν ξέρω..Ελπίζω μόνο να ξεπρηστεί λίγο γιατί πλέον δεν είναι μόνο εμφανισιακό το ζήτημα :?:?:?

Άννα Μαρία τι κάνει το αντράκι σου το μικρό;; Τελικά ουρολοίμωξη είναι;;; Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Κατερινάκι τι τους ήθελες τους κοιλιακούς :lol::lol::lol: ;;;;;;;Ξεπρήστηκες καθόλου;;;;Εσύ καλά έκανες και τον έγραφες το γιατρό..Εγώ δεν μπορώ..Είναι ο χαρακτήρας μου τέτοιος..Ντρέπομαι :oops::oops::oops:

Καγκουράκι μου άρχισες τα πλυσίματα ε;; Δεν παίζονται πάντως τα μικροσκοπικά ρουχαλάκια 0-3!!! Εγώ ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει καλά καλά ότι θα κάνω μωράκι...Μου φαίνεται πολύ περίεργο, όπως και το ότι θα έχω 2 παιδάκια..Μπράβο στη μανούλα σου που σε βοηθά τόσο! Εμένα στις δουλειές σπανιώς με βοηθούν..Μόνο με το παιδί με βοηθούν πολύ.

Χριστινάκι τέλεια τα νέα με τον Αλέξανδρο!!!! Τα κατάφεραν τα ανιψάκια σου τα γλυκά!!! Υπομονή με το καθάρισμα του σπιτιού. Καλή η ιδέα σου να πας χωρίς το παιδί για να κάνεις δουλίτσα. Καλή αρχή με τα μπανάκια σας!!!!!Γέλασα πολύ που πήγαινες με σοκολάτα στο γιατρό!!!!!

Ο Πανούλης τις τελευταίες μέρες μου βγάζει την πίστη στο σπίτι..Δεν με αφήνει να μιλήσω στο τηλέφωνο (θέλει να το κλείσω για να ασχοληθώ μαζί του), λέει συνέχεια όχι και όχι σε ό,τι του πω, θα κάνει κάτι που θα πω μόνο με μάλωμα, αν δεν περάσει το δικό του φωνάζει και γενικώς κάνει διάφορες αταξίες..Όλα αυτά μόνο στο σπίτι γιατί έξω είναι ήσυχο παιδάκι (προς το παρόν τουλάχιστον :?:?:? ). Το αποτέλεσμα;; Να φωνάζω όοοολη την ώρα και να τον μαλώνω.. Ίσως να φταίνε και οι ορμόνες μου τι να πω;;; Ώρες ώρες πάντως νιώθω πως δεν την παλεύω και αναλαμβάνει ο άντρας μου που είναι πολύ πιο ήρεμος από μένα..Επίσης σπανιότατα κάθεται μόνος του να κάνει κάτι. Θέλει πάντα κι εμένα μαζί. Μακάρι να του είχα κάνει νωρίτερα αδερφάκι για να έχει μια παρεούλα. Βαριέται πολύ μόνος του :(:(:(:( ...

Αυτά τα νέα μου κοριτσάκια μου!

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Εγω μόλις εκανα μπανάκι τον μικρο και γκρινιαζε και κοιμηθηκε.Δεν θα τον αφησω να κοιμηθει πολύ γιατι μετά καηκαμε το βραδυ!!! :lol: Σήμερα κλείνει 11 μηνών και μου φαινεται απιστευτο ότι περασε σχεδον ενας χρονος.Πηγαμε και παιδιατρο, κιλά δεν εβαλε πάλι, μονο ύψος. ΜΑς ειπε ότι ειναι τελειος κινητικα αλλα και η αντιληψη του ειναι πολύ καλη αφου τον ρωτουσε που είναι το αλογακι, πού είναι η μπάλα και τις τα έδειχνε με το χεράκι του. Μετα κρυβοταν κατω απο το γραφειο της και της εκανε ντα!!! ΕΙναι πολύ τρελλό το παιδί μου!!! :lol::lol:

Αννα Μαρια μου εμεις τα είπαμε και τηλεφωνικα.

Κοριτσια ο μικρος μαλλον ουρολοιμωξη εχει και θα παίρνει αντιβιωση για 10 μερες. Θα μείνει λογικα στο νοσοκομείο ακομη λιγο. Το θετικο ειναι οτι ο μικρος ειναι ευδιαθετος και γενικά καλά.

Ανθη μου μεγάλωσε η φραουλίτσα σου!!! Και μια χαρα κανει τις βολτουλες της στην κοιλιτσα σου! Με το καλό το ντόπλερ!!!

ΚΑτερίνα έκανες κοιλιακούς στο γκαζον????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Για την ηλικια του Στεφανου το εχω καταλαβει οτι εχω ακομη πολύυυυυ τρέξιμο!!!! Πώς είσαι τώρα με την περίοδο?Ακομα σου ερχεται οποτε να΄ναι? Γιατι ομως?

Καγκουράκι τι ωραία φάση αυτη με την ετοιμασια της προικας του μωρού...Ειδες διαφορα με την Αγγελικη τωρα στον παιδκο ε? λογικο..πώς ειναι με τις φασεις που χτυπιοταν?

Χριστινακι μου πολύ χαρηκα που το ενα μωρακι θα πάει σπιτακι του, αντε με το καλό να παει κ το αλλο μωρο. Αρχισατε τα πανια? Καλη αρχη...Δεν ειναι τρελλα με τα μαγιουδακια τους? Α κ καλες δουλειες!

Ανθη μου το ειπες στο γιατρο για το φουσκωμα? ελεγξες την πιεση σου?Υπομονη με τον Πανουλη, τα παιδια με τη ζεστη γινονται λιγακι ζωηρα. Ισως αντιλαμαβανεται οτι δεν εχεις κι αντοχες και προσπαθει να σου τραβηξει την προσοχη...

Σας γραφω εδω και μιση ωρα!!! χαχα Αυριο θα ειναι η τελικη γιορτη του σχολειου και μετα θα παμε για φαγητο με τους συναδελφους.Θα παω τον μικρο μαζι μου στη γιορτη και μετα στο σπιτι με τον μπαμπα του. Την Παρασκευη θα ειναι η εκδρομη του σχολειου και μτα το μεσημερι θα παμε στην Παφο στα πεθερικα μου για 2 μερες. :roll: Παω να βαλω τον μικρο για υπνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

Σήμερα είμαι λίγο down με κάτι που έγινε και έχω στεναχωρηθει αρκετά, γέννησε η γυναίκα του συνεταιρου του άντρα μου, περίμενε δίδυμα κοριτσακια αλλα το ένα δυστυχώς δεν τα κατάφερε. Όλα πήγαιναν καλα, είχε μπει στον ένατο και μαλιστα ο γιατρός της έλεγε ότι θα γεννουσε και φυσιολογικα, και μέσα σε τρεις μέρες όπως λένε στο ένα έγινε κόμπος ο ομφαλιος λωρος και δεν άντεξε. Πηγα και την είδα τώρα το απόγευμα και πραγματικά δεν ήξερα τι να της πω...φαινόταν και η ίδια πολυ χαμένη...

Άννα Μαρία περαστικα σας, όλα να πανε καλα για τον Αντρικό σου και γρήγορα να γυρίσετε σπιτάκι σας.

Μαρακι τι κάνει το ζουζουνακι σου, μια χαρα μεγαλώνει. Η μικρη μου ευτυχώς έχει σταματήσει να χτυπιέται, οκ υπάρχουν στιγμές που θα γκρινιαξει αν δεν γίνει το δικο της αλλα με κουβέντα συνήθως την καταφερνω.

Ανθη σε καταλαβαίνω γιατι παρόμοια περνάω και εγω με την Αγγελική, φάση είναι απλά εμείς είμαστε με μειωμένες αντοχές.Και εγω την μάλωνω και δεν θέλω αλλα σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρο ναι μεν θα εχουμε τον μπέμπη και δεν ξέρω πως θα αντιδράσει θα μπορω όμως να την περνω αγκαλια θα είμαι και πιο ήρεμη και θα τα αντιμετωπίζουμε όλα χωρίς εντάσεις. Μήπως είμαι πολυ αισιόδοξη.....

Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...