Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι!

Γύρισα πριν κανένα μισάωρο απ' το σχολείο. Είχα αφήσει τον Αντρέα στους γονείς μου και πήγα και τον πήρα. Ευτυχώς ήρθε κι ο αδελφός μου μαζί μου, γιατί δε θα την πάλευα με τα πράγματα, και θα κοιμηθεί εδώ απόψε.

Το σχολείο πήγε μια χαρά ευτυχώς!

Ο πεθερός τελικά τη γλίτωσε την εισαγωγή στο νοσοκομείο και είναι με αντιβίωση και με το οξυγόνο, φυσικά.

Ανθή, κουράαααγιοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εγώ θυμάμαι πολλές μέρες να τρέμουν τα πόδια μου... Κι εγώ έχω και τον άντρα μου όλη μέρα στο σπίτι.

Μαρίνα, οι συσπάσεις που προκαλούνται από το θηλασμό είναι για τις πρώτες μέρες, όχι για τώρα!!!

Ουφ, δεν ξέρω ρε κορίτσια, έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου, ζαλάδες και πολλά υγρά. Δε νομίζω ότι είμαι έγκυος, γιατί κι αν ήμουν, δε θα είχα συμπτώματα από τόσο νωρίς! Δεν έχω καθυστέρηση πάντως. Εμείς το κάναμε μονίμως με προφυλακτικό, μόνο την τελευταία φορά το κάναμε χωρίς, αλλά με τράβηγμα. Αν είμαι πάντως δε θα με χαλάσει, αντίθετα, θα βγω από το μεγάλο άγχος να αρχίσω "επισήμως" προσπάθειες με τα γνωστά, μέτρημα ημερών, παρατήρηση συμπτωμάτων, κ.λπ.

Αλλά με αγχώνει το γεγονός ότι θηλάζω ακόμα και ότι, έτσι και μείνω έγκυος πρέπει αμέσως να αρχίσω ηπαρίνες και ασπιρίνη και δεν ξέρω να γίνεται να συνεχίσω το θηλασμό, έστω για λίγες βδομάδες ακόμα και να αποθηλάσω φυσιολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααα!!!

ε οποτε ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ το ξεχναμε να ειμαστε εγκυες...μαλλον ετοιμαζεται η κυρα περιοδος σε εσενα και σε εμενα δεν ξερω...σημερα ξεφουσκωσα και φανηκε και στη ζυγαρια!!!τα γραφω αναλυτικα στο αλλο ποστακι :D:D:D yeeees!!!ας πανηγυρισω και εδω για τα κιλα που πεφτουν!!!κοριτσια εχω χασει απο την αρχη 18 κιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φοβερο?????????????????? :D:D:D:D:D:D

ααααααααααα εχω να σας πω οτι εχετε μια μανουλα φιλεναδα με σιδερακια!!! :lol::lol::lol: περσι το καλοκαιρι αρχισα θεραπεια με σιδερακια...καθως ημουν ελευθερη μου λεει η μανα μου αντε παμε να σου τα βαλω γιατι τοσα χρονια με επρηξες με τα στραβα σου δοντια :lol::lol: ε και Σεπτεμβριο μενω εγκυος ε και εμεινα μονο με τα κατω σιδερακια...και χθες κολλησαμε και τα πανω και θα κανω και 2 εξαγωγες για την θεραπεια ωστε να ισιωσουν τα αλλα! :D και απο εχθες ποναωωωωωωωωωωωωωω!!!!νιωθω να μου πιεζουν τα ουλα ....δεν ξερω αν εχει βαλει καμια και ξερει!!!

ΑΝΘΗ δεν το συζηταω εαν πας και δουλεια και λειπεις πολλες ωρες και εισαι κομματια και τον Πανουλη σου να τον εχεις στην ακρη! ε φυσικα να δινεις ΚΑΙ ξενο...ΑΛΛΑ μην κοψεις το θηλασμο...οσο σε παρει ...κανε μικτη διατροφη... και θηλασμο και μπουκαλι ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

χθες ηγαμε τη μαμα μου στα κτελ για να φυγει για Θεσσαλονικη και μετα πηγαμε πηρε παπουτσια ο Δημητρης και κατι αλλα μικροπραγματα,το πρωι δεν σταματησα με δουλειες,μετα διαβασματα ξανα επαναληψεις και παει λεγοντας τα ποδια μου πονανε μονιμως πολυ κουρασμενη ειμαι αυτες τις μερες,αυριο θα τρυγισουμε στον πεθερο μου αλλη κουραση κι εκει......

καλε ποιος σας ειπε οτι ειναι δυσκολο να μεινεις εγκυος με τα πρωτα υγρα εδω ζωντανο παραδειγμα,στον Γιωργο ετσι εμεινα εγκυος ενω στον Νικο προσπαθουσαμε για τρεις μηνες κανονικα ολα μεσα σορυ κιολας οταν καταλαβα οτι ειμαι εγκυος στον Γιωργο ο Αντωνης δεν το πιστευε αφου δεν καναμε ελευθερα ελεγε,κι ομως εμεινα εγκυος απο τα πρωτα υγρα χωρις να το καταλαβουμε και ο γιατρος μου ειχε πει οτι στο δευτερο παιδι μενεις πολυ πιο ευκολα απο οτι στο πρωτο αν ειναι ολα φυσικολογικα μιλαμε ομως γιαυτο μην το αποκλειεται Μαρινα και Αννα Μαρια περιμενουμε δηλωσεις δηλαδη αντε να δουμε ποιος θα κανει παρεα στην Αθανασια μας παντως εγω οχι

Αθανασια μου πολυ χαρηκα οταν σε διαβασα και με πολυ ευχαριστα νεα κιολας,με το καλο κοριτσακι μου να εχεις μια καλη τελειομηνη εγκυμοσηνη ,χαρηκα πολυ που θα τα λεμε παλι,τι κανει το ζουζουνι σου;;δεν νομιζω να σου κανω παρεα δυσκολευομαστε πολυ με τα οικονομικα και το ξανασκεφτηκαμε και μαλλον αναβαλλεται δια παντος να ξαναμεινω εγκυος δυστηχως

Μαρινα εγω φορουσα σιδερακια οταν πηγαινα γυμνασιο και θυμαμαι καθε φορα που πηγαινα για να μου τα σφιξουν ειχα φρικτους πονους στα ουλα και στα δοντια απο την πιεση σε λιγες μερες θα στρωσουν,για ποσο καιρο θα τα φορας;

Αννα Μαρια βλεπω δεν εμεινες μονη σου καθολου με τον Αντρεα μια χαρα τα βολεψες,περαστικα στον πεθερο σου ,λες να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα σε λιγες μερες; ;)

Ανθη μου μην απογοητευεσαι κανεις το καλυτερο για το κοριτσακι σου και μην αισθανεσαι τυψεις αν καποια στιγμη της δωσεις μπουκαλι,πρεπει να εισαι δυνατη και σωματικα αλλα και ψυχολογικα για να αντεξεις μη στεναχωριεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κοριτσάκια!!!! :D

Ααχ κορίτσια νομίζω ότι αυτή τη φορά τα πράγματα στην εγκυμοσύνη μου είναι πιο ζόρικα.... :?:? Επειδή έχουν προηγηθεί τα προβληματάκια που είχα και η θεραπεία που έκανα σχεδόν ένα χρόνο (κάποιες θυμάστε), τώρα μόλις πήρα το γιατρό και του είπα ότι είμαι έγκυος με γέμισε με χάπια :shock::o και μου είπε να επαναλάβω χοριακή την επόμενη εβδομάδα και να κάνω επίσης προγεστερόνη και οιστραδιώλη :shock: τι έιναι αυτά δεν έχω ιδέα :? . Το θέμα είναι ότι ένα από τα χάπια ''utrogestan'' αν έχετε ακουστά πρέπει να το παίρνω 3 φορές την ημέρα κι ενώ συμπτώματα ακόμη δεν είχα, κάθε που παίρνω αυτό το χάπι μετά από καμιά ωρίτσα περίπου, χάνω τη γη απ'τα πόδια μου, τρομέρη ζαλάδα σε σημείο να μη μπορώ να σταθώ ούτε όρθια :shock: , αισθάνομαι λες κι είμαι μαστουρωμένη :shock::shock::shock: , καλά δε συζητώ για την υπνηλία η οποία είναι το λιγότερο. Η ζαλάδα όμως δεν παλεύεται, ποτέ δεν είχα τόσο πολύ :? δε ξέρω τι να κάνω ακόμη δουλεύω κι εντωμεταξύ μου είπε θα τα παίρνω μέχρι τη 19η εβδομάδα :shock: πως θ'αντέξω... :? Με πιάσαν πάλι οι γκρίνιες μου..... :)

Καγκουράκι ναι ναι θέλω παρέα :D , πως πάνε οι δουλείτσες, αχ υπομονή θα δεις θα μπουν πάλι όλα σε μια σειρά και θα ηρεμήσεις... ;) Κι εγώ όταν δεν είναι ο χώρος μου τακτοποιημένος δε μπορώ να ησυχάσω, σε καταλαβαίνω.

Άννα Μαρία όλα καλά με τον πεθερό μπράβο περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Αχ αυτό το άγχος μας κατατρέχει παντού άγχος τελικά νομίζω ότι είναι καλύτερα να το αφήνουμε στην τύχη του, παρά να μπαίνουμε στη διαδικασία ψαξίματος για γόνιμες κλπ τα πέρασα πρόσφατα και πραγματικά ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι, μόλις χαλάρωσα κι είπα τέρμα δε προσπαθώ άλλο, τσουπ να'το το σποράκι :D !

Ανθή μου ξέρω έχει καταντήσει γραφικό να σου λέμε ολοι υπομονή, φαντάζομαι πως νιώθεις να έχεις έρθει στα όριά σου, όμως ότι και να αποφασίσεις μη ξεχνάς να νιώθεις περίφανη για ότι κατάφερες μέχρι τώρα αφού η φραουλίτσα έχει μια χαρά κιλάκια χάρη στο γαλατάκι της μαμάς :D:D:D

Κατερινάκι μου σ'ευχαριστώ πολύ κι εγώ χάρηκα που γράφω πάλι και μαθαίνω τα νεάκια σας! :D Το ζουζούνι μου είναι μια χαρά ανταρτεύει και πάει :lol::lol::lol: , μας ταλαιπωρεί μια βρωμοΪωση ακόμη δε ξεκίνησε προνήπιο πρόλαβε και την άρπαξε, αλλά αυτα συμβαίνουν όταν ανεγκέφαλες στέλνουν τα παιδιά τους άρρωστα σχολείο :x .... Τεσπα, τα δικά σου τα ζουζουνάκια μια χαρά είναι μπράβο, πρόσεχε μόνο το Δημητράκι από νωρίς στα βάσανα του έρωτα :lol::lol::lol: !!! Τώρα τριγάτε εσείς? εμείς εδώ τριγάμε συνήθως Αύγουστο, αλλά εσείς φυσικά έχετε άλλο κλίμα.

Αυτά από μένα, δε ξέρω πως κατάφερα να γράψω αφού κάποιες στιγμές τα γράμματα στο πληκτρολόγιο μου φαίνονταν διπλά απ' τη ζαλάδα :shock::D:D:D ! Γλυκές καλημέρες σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασια μου μαζι γραφουμε περαστικα γρηγορα στον Λευτερακο σου ευχομαι,ο δικος μου αυτες τις μερες ειναι λιγο στεναχωρημενος και δεν θελει να καθησει στον παιδικο αρρωστησε η φιλη του και ζοριστηκε λιγο μονος του,το πρωι με ρωτησε αν θα ειναι στο σχολειο η φιλη του και του ειπα οχι και η απαντηση που πηρα ηταν ''να παρει'' :lol::lol::lol: οταν τον πηγα στον παιδικο εβαλε τα κλαματα και δεν με αφηνε να φυγω :( τον πηρε η μια απο τις νηπιαγωγους και κανανε παζλ κι ετσι ηρεμησε και εφυγα μετα

για την εγκυμοσυνη σου γιατι τοσα φαρμακα εχει να κανει με τη θεραπεια που ειχες κανει τοτε;

τωρα τρυγαμε ισως λογω κλιματος δεν ωριμαζουν νωριτερα τα σταφυλια μας

Κατερινακι τι κανατε τελικα με το πατωμα,τελειωσες με τις δουλειες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου ναι άστα μου είπε ότι λόγω τις θεραπείας που είχα κάνει ο οργανισμός μου θα θέλει να το αποβάλλει... :o Κι έτσι τα πίνω και δε μιλάω.... :? Όσο για το μικρό εσένα τουλάχιστον έχει παρηγοριά την αγαπημένη του, εμένα ενώ το περίμενε πως και τι μετά από 2 μέρες μου λέει ''ρε μαμά κανένα παιδάκι δεν ασχολείται μαζί μου'' :shock: προφανώς είχε την εντύπωση ότι όλα αυτόν περίμεναν :lol: , τι να του πω :shock: του λέω πήγαινε και πες τους εσύ αν θέλουν να γίνετε φίλοι, δυστυχώς στη γειτονιά μας κανένα παιδάκι δεν είναι στην ηλικία του κι έτσι του ήταν όλα άγνωστα απ' την αρχη... Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά η αγαπημένη του Δημητράκι για να μην έχετε θέμα, άντε και καλή δύναμη με το τρύγο.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αθανασια τα χαπια αυτα τα δινουν και στην εξωσωματικη, ακριβως αυτο ειναι για να μην αποβληθει το εμβρυο, οποτε να προσεχεις και αν μπορεις παρε και καμια αδεια δεν χρειαζεται να κουραζεσαι τωρα!

Αννα Μαρια μου περαστικ ρε συ στον πεθερο, καλα οι γιατροι συχνα υπερβαλουν, αλλα να προσεχει τωρα! Ευχαριστω και για τις οδηγιες.

Κατερινακι ξεμπερδεψες με τις δουλειες; Τα μαμουνια γιοκ;

Ανθη μου εχεις ηδη καταφερει παααααρα πολλα και να μην νιωθεις τυψεις, μην ξεχνας οτι οσο καλο και να ειναι το γαλα σου η ηρεμια και η καλη σου ψυχολογια ειναι αυτο που κανει τη διαφορα στο μωρο!

Κατερινα μου ειναι απιστευτος ο Δημητρακης σου που ειναι ερωτευμενακι!!!

Μαρινακι μου περιμενουμε νεοτερα, κι εγω θα ηθελα να βαλω σιδερακια αλλα κοστιζουν γαμωτο...

Λοιπον, ανοιξα το νεο μας καφενεδακι, σας περιμενω εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...