Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου

εδω κρυωσε αρκετα ο καιρος,ηδη το βραδυ κοιμομαστε με μακρυμανικες πυτζαμες και χοντρες κουβερτες μας βλεπω αν συνεχισει ετσι να αναβουμε και καλοριφερ σε λιγο,εχουμε κι ενα θεμα με τον παιδικο σταθμο για την μετακινηση των παιδιων και θα βρεθουμε σε λιγο οι γονεις για να το συζητησουμε,ειναι 6 παιδια απο το χωριο μας που πηγαινουν παιδικο και προσπαθουμε να βολευτουμε ωστε να πηγαινουν δυο αυτοκινητα τουλαχιστον και εχουμε ενα μπερδεμα επειδη δυο αυτοκινητα ειναι διαθεσιμα συνεχως εγω και μια αλλη κοπελα και να δουμε πως θα βρουμε ακρη ,τελοσπαντων να μην σας ζαλιζω με τα δικα μου

Ανθη μου δεν κανεις τιποτα λαθος μην ανυσηχεις ,ενα μωρακι ενος μηνος δεν μπορει να εχει κακομαθει κιολας,λογικο ειναι να θελει τη μαμα του και το στηθος αφου εκει εκτος τροφη βρισκει και παρηγορια,μια χαρα θα μαθει και θα καθεται οταν θα πας για δουλεια οπως ολα τα μωρα που δουλευουν οι μαμαδες τους,παντως εχεις τον πονο σου εχεις και τους αλλους να λενε τα δικα τους και να σε αγχωνουν περισσσοτερο μην τους ακους,η γνωμη μου παντως ειναι να μην εγκαταλειψεις αφου και με το μπουκαλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα κοιμαται περισσοτερο πιστευω οτι ειναι στο παιδι για το θεμα του υπνου ,δοκιμασε να της δωσεις πιπιλα αφου σε θελει για πιπιλα οπως σου ειπε και η Μαρινα ή να την κουνησεις λιγο στο ρηλαξ αν και δεν το θελω καθολου το κουνημα ισως πιασει και ηρεμει λιγο

Χριστινακι γιατι ρε κοριτσι μου τοση απαισιοδοξια;;δεν ειναι καλυτερα ο αντρας σου τωρα με τη δουλεια;;γιατι τον παιρνεις μαζι σου τον μικρο δεν εχεις καπου να τον αφησεις;;κι εγω στεναχωρεθηκα που σε διαβασα ετσι :o ελπιζω και ευχομαι να τα ξεπερασετε ολα αυτα και να ειστε παλι ευτιχισμενοι χωρις προβληματα

Κατερινακι αντε αφου ξεμπερδευετε σημερα παλι καλα αυτη η υγρασια δεν παλευεται παντως και βρηκες ευκαιρια για συμμαζεμα

Αννα Μαρια πως πηγε το τραπεζι σας χθες;

τι τρωτε σημερα;εμεις μουσακα με την ευγενικη χορηγεια της πεθερας μου ;)

σας φιλω ολες,παω να ετοιμαστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι μου εννοείται πως δεν εγκαταλειπω την προσπαθεια.Δεν υπαρχει περιπτωση.Απλά στεναχωριέμαι που ειναι τοσο δυσκολο για μενα.Και αλλες κοπελες θηλαζουν αλλα δεν περνουν τετοιο ζορι...Δυστυχως την πιπιλα δεν τη θελει με τιποτα.Αναγουλιαζει.Προσπαθω καθημερινα αλλα ματαια.Επίσης ούτε το κουνημα πιανει. Τι να πω..Ισως φταιει που ειναι ακομα πολυ μικρουλα.

Τοσο κρυο κανει εκει;;Εδω βρεχει, εχει ψυχρουλα, αλλα ακομα με τα καλοκαιρινα ειμαστε.Μακαρι να αναψουμε το καλοριφερ όσο πιο αργα γινεται..Στα υψη εχει φτασει το φυσικο αεριο και ας λενε ότι ειναι φθηνοτερο.Βρηκατε λυση με το θεμα της μεταφορας των παιδιων;;

Μαρινα μου δυσκολο παιδακι ειναι και ο δικος σου ε;; Να κανει παρεα με τη φραουλιτσα.Εισαι τυχερη που πήρε πιπίλα ο δικος σου.Ειμαι σιγουρη οτι θα λυνονταν πολλα προβληματα αν επαιρνε και η μπέμπα μου.Το βραδυ πώς τα πατε με τον υπνο;;Καθε πόση ώρα ξυπνά και για ποση ωρα σε κρατα ξυπνια μεχρι να ξανακοιμηθεί;;;;

Αννα Μαρια διαβασα το πρωτο διηγημα και μου αρεσε πολυ!Γραφεις πολύ όμορφα και πολύ παραστατικά. Είχε και ηθικό δίδαδγμα:Τελικά μια χαρά είναι και τα φροντιστήρια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το συμμάζεμα συνεχίζεται...και το απόγευμα έρχεται και η Αγγελική....

Κατερίνα απο τώρα σας έβαλε γερο κρύο ελπίζω να είναι πιο ηπιος ο χειμώνας φέτος και όχι σαν τον περσινό.

Ανθη δεν κανεις κάτι εσυ λάθος είναι στο παιδι, δεν την κακομαθαινεις είναι πολυ μικρούλα μεγαλώνοντας μήνα μήνα θα αλλάζει, εμένα άρχισε τώρα να τρώει κάθε τρίωρο αλλα δεν είναι και στάνταρ πριν λίγο έφαγε στην μιάμιση ώρα.

Καλημέρα σε όλες πάω να συνεχίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Χτες βράδι σας έγραψα ένα κατεβατό, αλλά με πέταξε έξω και δεν είχα κουράγιο να το ξαναγράψω...

Που λέτε, το τραπέζι πήγε μια χαρά. Τελικά έφτιαξα το κοτόπουλο με το λεμόνι στην κοιλιά (όταν το φάγαμε έβγαλα το λεμόνι), κεφτεδάκια (ήταν πολύ ωραία αλλά λίγο ανάλατα) και λαζάνια με λαχανικά που ενθουσίασαν! Έκανα και μια χωριάτικη, φέτα ψητή σε πήλινο με ντομάτα και πιπεριά και χαλούμι ψητό επίσης στο πήλινο, με ντομάτα. Για γλυκό έκανα αυτό που έβαλα, τη σαρλότ με κρέμα μασκαρπόνε και ροδάκινα. Μου πέτυχε και ήταν απίστευτο (απίστευτο που πέτυχε!!!), αλλά ακούστε φάση: η συνταγή έλεγε να κόψουμε φρέσκα ροδάκινα σε φετάκια και να γαρνίρουμε, αλλά εγώ είχα την έμπνευση να τα κόψω σε σπιρτόξυλα. Οπότε, έτσι όπως τα έκοψα, και με το χρώμα που είχαν, το γλυκό έμοιαζε γαρνιρισμένο με πατάτες τηγανιτές!!!!!!!!!!!!

Ο Αντρέας έκλεψε καρδιές, πηγαινοερχόταν στο καθιστικό, πιανόταν από όλους, τους έκανε χαρούλες και ναζάκια, πείραζε τα πάντα, γενικώς ήταν μια γλύκα! Κοιμήθηκε σε κάποια φάση κατά τις δέκα και μισή, ξύπνησε μία και είκοσι, τέσσερις, εφτά και τελικά ξύπνησε στις οκτώ και τέταρτο... Ξύπνησα κι εγώ, τον πήρα πήγαμε εκκλησία και μετά στην κουμπάρα μου για πρωινό, και φύγαμε κατά τις δωδεκάμιση...

Τώρα έβαλα το φαγητό του να γίνεται, και μετά θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό, που θα έχει κοτόπουλο κατσαρόλας με μανιτάρια και καρότα. Μας έχουν μείνει, φυσικά, φαγητά, αλλά θα τα φάμε αύριο μάλλον.

Σας σχολιάζω στο επόμενο ποστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, πολύ στεναχωρέθηκα μ' αυτά που μας έγραψες... :(:(:( Γιατί έτσι χάλια; Το μικρό δεν έχεις κανένα να σου τον κρατά; Με τον άντρα σου δε βρήκατε ακόμα κανάλι επικοινωνίας; Μη νομίζεις, κι εμείς ακόμα το ψάχνουμε.

Ελπίζω την επόμενη φορά που θα μας γράψεις να έχεις καλύτερα νέα.

Ανθή, αυτό που γράφεις εσύ σήμερα, στο έγραψα εγώ χτες. Δε νομίζω ότι τρώει, μάλλον πιπιλίζει. Όπως σου είπε και η Κατερίνα, θα συνηθίσει στην απουσία σου. Συμφωνώ με τη Μαρίνα, για δοκίμασε να δώσεις πιπίλα. Ο Αντρέας ξέρεις πώς κοιμόταν στην αρχή; Όχι μόνο με στήθος, αλλά έπρεπε να με πάρει κι εμένα ο ύπνος, να χαλαρώσω, να χαλαρώσει κι αυτός, και τότε κοιμόταν και δεν ξυπνούσε όταν τον έβαζα στο πορτ μπεμπέ. Και τώρα όταν τον έχω εγώ πάλι στήθος θέλει, έτσι και δοκιμάσω να τον κουνήσω κλαίει. Όταν λείπω, όμως, κοιμάται και με κούνημα!

Καγκουράκι, όπως είπε και η Ανθή, μόνο που σε διάβασα κουράστηκα... Πω πω, χαρά στο κουράγιο σας, αλλά τι άλλο να κάνατε; Ελπίζω να τα ξεφορτωθήκατε τα μαυράκια. Πω πω, ποιος το περίμενε ότι θα γινόταν τέτοιο πράγμα από μια αφηρημάδα...

Κλείνω, και ξαναμπαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι!

Μαρίνα, κουράγιο, κι εσύ δύσκολη βδομάδα θα περάσεις... Εμένα είπε θα μείνει κανένα βράδι εδώ ο αδελφός μου, να δούμε πώς θα τα βγάλουμε πέρα. Όχι τίποτε άλλο, αλλά έχω και το σχολείο, κι άμα ξυπνάω απ' τις έξι, και μετά δέκα και είκοσι επιστρέφω απ' το σχολείο, άντε να δούμε πώς θα αντέξω...

Κατερίνα, εμάς εδώ απλά δρόσισε. Μακρυμάνικα και κουβέρτες θα κάνουμε πολύ καιρό να δούμε! :lol:

Τι έγινε με τη μεταφορά των παιδιών;

Ανθή, χαίρομαι που σου άρεσε το διήγημά μου, αλλά άμα είναι να σου τύχει, σου τυχαίνει και στο φροντιστήριο, δεν υπάρχει θέμα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Τώρα είμαι σίγουρη ότι τα μισά τα ξέχασα, αλλά τέλος πάντων, πρέπει να ετοιμαστούμε κιόλας για να φύγουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία λες να τύχει και στο φροντιστήριο :lol::lol::lol: ;;;;Μακριά από τους μαυροντυμένους λοιπόν:lol::lol::lol: Πολύ ωραία τα φαγητά που έφτιαξες!! Πεινάω κιόλας τώρα και τα λιγουρευτηκα πολύ!

Η πιπίλα δυστυχώς δεν παίζει.Η φραουλίτσα δεν τη θέλει με τίποτα..

Έτσι μόνο κοιμόταν ο Αντρέας :shock::shock::shock: ;;;; Πότε το έκοψε αυτό;;;;

Μου λέει η μαμά μου να δούμε τι θα κάνουμε τώρα που η μικρή θέλει το στήθος σου για πιπίλα. Της απαντησα λοιπόν "ε δώσε το δικό σου για πιπίλα όταν λείπω..Δεν πειράζει που δε θα βγάλει γάλα :lol::lol::lol::lol: "

Την έστειλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι κάνει και τριωρα ο Νικόλας;;; Τι τέλεια..!!! Γι' αυτό κι εγώ κάνω υπομονή ακόμα και περιμένω να μεγαλώσει κι άλλο. Είναι κοσμοϊστορικό γεγονός ότι κατάφερα να θηλάσω και δεν θα τα παρατήσω εύκολα. Το έχω ξαναπεί. Κάθε μέρα που ξυπνάω εύχομαι να είναι μια διαφορετική μέρα :lol::lol::lol::lol: Η ελπίδα με κρατάει :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, ο Αντρέας ακόμα, όταν τον κοιμίζω εγώ, θέλει στήθος. Οκ, δε χρειάζεται να κοιμηθώ κι εγώ πια! Όταν τον κοιμίζει κάποιος άλλος, ο άντρας μου ή η μάνα μου, κοιμάται με κούνημα. Εγώ, όμως, αν δοκιμάσω να τον κουνήσω κλαίει, γιατί ξέρει ότι μπορεί να θηλάσει. Τους λίγους μήνες που πήρε πιπίλα, τον έβαζε ο άντρας μου στο κρεβατάκι του με την πιπίλα και αποκοιμιόταν μόνος του... Φυσικά τότε δεν μπορούσε να σηκώνεται, οπότε ήταν πιο εύκολα τα πράγματα. Τώρα μόλις τον βάλουμε στο κρεβάτι, σε δευτερόλεπτα βρίσκεται όρθιος!

Καλά της είπες της μάνας σου, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τα μωράκια μας, μας πουλούν και μας αγοράζουν. Σου λέει ο Αντρίκος "ρε μάνα τι κουνάς;;Βγάλε το βυζί να δούμε άσπρη μέρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: "..

Δεν τη θέλει πια την πιπίλα;; Συνήθως όταν την πάρουν μετά δεν την αφήνουν με τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα όλοι μου έλεγαν ότι έτσι και μάθει την πιπίλα δε θα την αποχωρίζεται μετά, αλλά εφτά μηνών αποφάσισε ότι μπορεί να κάνει και χωρίς αυτήν και όποτε του τη δίναμε την έφτυνε μετά βδελυγμίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει ισχυρή προσωπικότητα ο Αντρίκος! Αποφάσισε ότι δεν τη θέλει πια! Ελπίζω να μην έχει ίδια συμπεριφορά και με τις γυναίκες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο Αντρέας γενικώς είναι μωρό που του αρέσει να παίρνει μόνο του τις αποφάσεις!!!

Για τις γυναίκες, όμως, δε θα χρειάζεται να πάρει καμιά απόφαση.

Θα τις παίρνω όλες εγώ.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Νομίζω ότι τα εξολοθρευσαμε !!!!!!! σήμερα είδαμε ελάχιστα το πρωι τα οποία δεν είχαν και πολυ ζωη μπροστά τους :lol: και μέχρι το απόγευμα που έγινε και το τελευταίο καθάρισμα πριν μπουν τα πράγματα δεν έβλεπα αλλα.

Άννα Μαρία όπως το είπες ήταν μια απο τις συνέπειες εκείνης της αφηρημαδας μου ελπίζω και η τελευταία. Πολυ γέλασα με το ροδάκινο που φαινόταν σαν τηγανιτη πατάτα :lol::lol: .

Ανθη έτσι είναι μια σταλια ανθρωπακια και ξέρουν να μας χειριστούν και ανάλογα με όποιον έχουν κάνουν ότι τα βολεύει. Η αγγελικη κάθε βραδυ για να κοιμηθει θέλει να ξαπλωνω μαζι της μέχρι να κοιμηθει ή έστω έχει συμβιβαστεί αν εκείνη την ώρα θηλαζω απλα να κάθομαι στο κρεβάτι της και να της κρατάω το χέρι. Ε όταν κοιμάται στην μαμα μου και εγω δεν βρίσκομαι εκει την βάζει στο κρεβάτι και κοιμάται μονη της. Για την πιπιλα τώρα ξέρω ότι τα παιδάκια που θηλαζουν δεν την θέλουν καταλαβαίνουν τη διαφορα, βλέπω όμως ότι είναι άλλος ένας μύθος. Ελπίζω η φραουλιτσα να κάνει το καλύτερο για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες

πηγα τα μικρουλια στον παιδικο σημερα,πηρα 3 κοριτσακια και τον δικο μου και μετα θα παει αλλος να τα παρει,γενικως εχουμε ενα μπερδεμα μαυτο το θεμα και αναγκαστικα πρεπει να πανε 2 αυτοκινητα αλλα ο Δημητρης δεν χωριζει με την αγαπημενη του και αλλα δυο κοριτσακια δεν χωριζουν εξισου,επισης η αλλη εχει προβλημα επειδη ο αντρας της θα φυγει Κρητη και θελει να τα πηγαινει ο πεθερος της,εγω και οι περισσοτερες δεν θελουμε να στελνουμε τα παιδια με τον πεθερο κι ετσι δημιουργουνται προβληματα,εγω παλι οταν θα αρχισουν το κανονικο τους ωραριο γιατι ακομα σχολανε στις 11μιση θα εχω προβλημα με τους μεγαλους γιατι ο Νικος σχολαει την ιδια ωρα με τα μικρα τελοσπαντων να μην σας κουραζω θα βαρεθειτε να διαβαζετε αν τα εξηγησω ολα

χθες εφτιαξα λουκανικοπιτακια και κατι αλλα με λουκανικο με ωραιο σχεδιο

Αννα Μαρια για food styling εισαι ακου σαν πατατες :o:lol::lol: δεν παιζεσαι ομως , το κοτοπουλο με το λεμονι ενδιαφερον μου φαινεται,κι ο δικος μου που θηλαζε αποκλειστικα δεν πηρε καθολου πιπιλα εβαζε ομως το δαχτυλο του και το βαζει ακομα,οι μεγαλοι πηραν πιπιλα αλλα την κοψαμε σχετικα ευκολα,αλοιμονο στις νυφες κανονισε και για μενα το λεω ποιος ξερει αραγε τι πεθερες θα γινουμε λες να ειμαστε κακιες;; :o

ο Δημητρης ρε κοριτσια τον τελευταιο καιρο δεν πινει το γαλα του με τιποτα,τον παιρνω με το καλο ,τον παιρνω με το κακο τιποτα δεν το θελει καθολου ,του ξαναεδωσα το μπιμπερο παλι τα ιδια το πρωι με αδειο στομαχι πηγε σχολειο τι να τον κανω δεν ξερω :roll::roll:

Ανθη μου καλα κανεις και επιμενεις με την φραουλιτσα το ξερω πως νιωθεις ετσι ενιωθα κι εγω οταν τα καταφερα με τον Δημητρη,καλα της ειπες της μανας σου ε δεν παιζονται πια :lol::lol: ο Πανουλης ειναι καλυτερα;;

Κατερινακι ευτυχως ξεμπερδεψατε συντομα με τα ζιζανια ,ετσι ειναι οτι θελουν μας κανουν ο Δημητρης ξερει οτι δεν του χαλαω χατηρι και οτι θελει το ζηταει απο μενα κι οχι απο τον μπαμπα του και φυσικα ο αντρας μου φωναζει οτι τον κακομαθαινω :oops:

Μαρακι που εισαι επιστρεψατε απο Κερκυρα;πως τα περασατε;

δεν λεει να μας ανοιξει ο καιρος εδω ηδη στα παιδια φορεσα φουτερακια το πρωι και ζακετες,απο τωρα μακρυμανικα βλεπω δυσκολο χειμωνα παλι φετος :(:( παω να κανω καμια δουλειτσα πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι μου κάνετε;

Σήμερα ο Αντρέας έκανε τα πρώτα του βηματάκια!!!!! Δηλαδή εγώ δεν ήμουν εκεί, ο άντρας μου τον είδε. Λέει πήγε μόνος του από το έπιπλο της τηλεόρασης μέχρι την μπαλκονόπορτα, ένα δικό μου βήμα περίπου, χωρίς να κρατάει πουθενά! Φαινόταν αυτές τις μέρες ότι ήταν έτοιμος, είχε μπει τελείως στο νόημα και έκανε πειράματα με την ισορροπία του!

Καγκουράκι, ελπίζω να τα εξολοθρεύσατε τα απαίσια μαυράκια!

Είδες, ό,τι θέλουν μας κάνουν. Αυτό με τον ύπνο πολύ ζόρι πάντως, να σε θέλει δίπλα της...

Συμφωνώ κι εγώ για την πιπίλα και τα μωρά που θηλάζουν, πιστεύω ότι είναι μύθος ότι παθαίνουν σύγχυση θηλών. Ο Αντρέας πάντως δεν έπαθε, ούτε και συνήθισε στο μπουκάλι που ήπιε τρεις μέρες ξένο στο μαιευτήριο.

Κατερίνα, μ' αρέσει που έχουν και προτιμήσεις τα μικρά σας στη μεταφορά!!! :lol::lol::lol: Ελπίζω να το λύσατε το πρόβλημα.

Λες να γίνουμε σκύλλες πεθερές; :lol::lol::lol::lol:

Το γάλα μπορείς να το αντικαταστήσεις με γιαούρτι. Αν τρώει γιαούρτι, τότε παίρνει το ασβέστιο που χρειάζεται και δεν είναι ανάγκη να πίνει και γάλα.

Το κοτόπουλο αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο και ζουμερό, και έχει λίγο ιδιαίτερη γεύση. Το κάνω χρόνια και ποτέ δε με έχει απογοητεύσει. Πάντα με βγάζει ασπροπρόσωπη.

Σας αφήνω μήπως κάνω λίγο σίδερο, γιατί μαζεύονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα κοριτσια!!!εχω εναν κοιλοπονο ισχυρο και ταση προς εμετο και οταν τρωω χειροτερευει...και εφαγα και παστιτσιο και ειναι βαρυ...τι το θελα...αλλα εμεινε απο εχθες τι να κανα :(

τι ειναι αυτο παλι???πυρετο δεν εχω....

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ μπραβοοο σας!!!καλες τσαρκες τωρα!καλα με λενε δηλαδη οτι στην βαφτιση μπορει να περπαταει :lol::lol::lol: 10 μηνων θα ειναι με το καλο! ;)

αχ και εγω εχω τρελλο σιδερο σημερα!!!και φευγει και ο αντρας μου ταξιδι για την δουλεια :( πφφφφ κουραγιο 4 βραδια ειναι....τι να κανουμε???ετσι οπως γιναν οι καιροι ολα τα δεχομαστε...δουλεια να υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Σήμερα τα είδα όλα από την κούραση γιατί έκανα συνέχεια δουλειές..Πολύ μεγάλο ζόρι να έχεις 2 παιδιά και το ένα να θηλάζει συνέχεια..Μετά από 2 φορες που την είχα ταΐσει πήγα να μαζέψω κάτι ρούχα απλωμένα. Εκείνη άρχισε πάαααλι την γκρίνια.Με έπιασαν τρελά νεύρα, την πήρα αγκαλιά, της έχωσα πιπίλα με το ζόρι (την κρατούσα) και της βαρούσα το πωπουδάκι κάνοντας "τς τς τς τς"...Της μιλούσα κιολας και έλεγα: "Όχι αγάπη μου δε θα φας πάλι αυτή τη φορά".Τέλικά κορίτσια κοιμηθηκε χωρίς να φάει :shock::shock::shock::shock: Κάτι κατάφερα λοιπόν σήμερα!!! Για να δούμε. Τη Δευτέρα πιάνω και δουλειά και πρέπει να ετοιμάσω το έδαφος όσο περισσότερο μπορώ..

Κατερινάκι γιατί δεν πηγαινοφέρνει ο κάθε γονιός το δικό του παιδί για να ησυχάσετε;; Πολύ μπλέξιμο μου ακούγεται :?:?:? Ο θηλασμός πράγματι σε πεισμώνει..Το δικό μου πείσμα θα φτάσει μέχρι 6 μήνες. Μακάρι να τα καταφέρω μέχρι τότε. Αυτό έχω στο μυαλό μου πάντως.

Κατερινάκι τα εξοντώσατε τα παλιοζιζάνια :evil::evil::evil: Και ο Πάνος με θέλει μαζί του για να κοιμηθεί και ενώ πριν γεννήσω ήθελε τον μπαμπά του, τώρα ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ. Χθες πέσαμε και δύσκολη ώρα γίατί η φραουλίτσα είχε γκρίνια και τελικά κοιμήθηκε 1 και 30. Η μπέμπα 2 και 30 :shock::shock::shock: Νυχτερίδες τα έχω κάνει τα παιδιά μου :?:?:?:? Σήμερα ο Νικόλας έγινε 2 μηνών και η φραουλίτσα ενός!!! Χαρούμενα μηνογενέθλια να έχουν τα μωράκια μας!!!

Μαρίνα είναι καλύτερα το στομάχι σου ή αρπαξες καμιά γαστρεντερίτιδα;; Περαστικά σου!

Άννα Μαρία έκανε τα πρώτα του βηματάκια τόσο νωρίς;;; Αστέρι ο Αντρίκος!! Σε λίγο καιρό θα τρέχεις και δε θα φτάνεις :?:?:? Η χειρότερη ηλικία είναι όταν πρωτοπερπατούν :?:?:?:?

Φιλάκια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ήρθαν οι μαθητές στο σχολείο σήμερα, και γινόταν ένας πανικός! Μπήκα και στις τρεις τάξεις που θα κάνω, πρόσεξα κάποιους καινούριους μαθητές που φαίνεται ότι θα δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα, αλλά κατά τα άλλα, εντάξει μου φάνηκαν όλοι.

Σε μία τάξη είναι δυο κοπέλες, η μία ήταν και πέρσι, χωρισμένες με παιδιά. Η μία είναι Ρουμάνα, πέρσι το Πάσχα πήρε το παιδί και πήγε στη μάνα της στην Ιταλία και εγκατέλειψε τον σύντροφό της. Μετά πήγε Ρουμανία, τέλος πάντων, αυτός την κυνηγούσε, και τελικά αυτός την πήγε στα δικαστήρια και της πήρε το παιδί, και τώρα αυτή μένει μόνη της και βλέπει το παιδί σαββατοκύριακα μόνο. Έχει κάνει έφεση, και ελπίζει να πάρει πίσω το παιδί. Η άλλη έχει τρεις αδελφές, τις εγκατέλειψε ο πατέρας της όταν ήταν 13 χρονών, την έβγαλε η μάνα της απ' το σχολείο και την έστειλε για δουλειά, από δύο ετών έχει προβλήματα υγείας και έκανε καμιά εικοσαριά χειρουργεία (μεταξύ άλλων έκανε αφαίρεση μήτρας και είναι μόνο 26 ετών), χώρισε, ο άντρας της πάτησε πάνω στα χειρουργεία που έκανε, ότι δε θα μπορούσε να φροντίζει τα παιδιά, και της τα πήρε, κι εδώ και δύο χρόνια αυτή μένει με συγκάτοικο και βλέπει τα παιδιά μόνο Παρασκευοσαββατοκύριακα. Και μετά λέμε εμείς ότι έχουμε προβλήματα...

Για να καταλάβετε πώς είναι το σχολείο μας...

Ανθή, είδες, κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Για τη φραουλίτσα και την πιπίλα λέω!!!!

Μαρίνα, σου πέρασε η κοιλιά σου; Κι εγώ είχα κοιλόπονο σήμερα.

Ο Αντρέας δεν έκανε άλλη βηματάκια μόνος του σήμερα, αλλά φαίνεται ότι έχει μπει στη διαδικασία του περπατήματος!

Οι υπόλοιπες πού είστε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Σήμερα γίναμε δυο μηνών!!!!!!!! Να ευχηθούμε και στην φίλη μας την φραουλιτσα χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!!!!

Πήγαμε παιδιατρο και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο, λίγο εκλαψε μετα το τσιμπηματακι αλλα μετα ήταν κύριος. Το κουνελακι μου είναι 6170γρ και 59 εκατοστά. Θα έκανε εμβόλιο και η Αγγελική αλλα δεν της έκανε γιατι έχει χτυπήσει το ποδαρακι της και έχει παθει μόλυνση και της έδωσε αντιβιωση. Είχε χτυπήσει στο γόνατο αλλα μέσα στο σαββατοκύριακο ένα απλό κακαδακι έγινε τεράστιο και πέταξε και αλλα δυο τρία τέτοια στο πόδι και στο χέρι, μάλλον την έτρωγε το εξυσε και μετέφερε την μόλυνση και εκει. Ταλαιπωρείται η καημενουλα, της βάζω αλοιφη και κλαίει.

Δεν ξέρω τις τελευταίες μέρες αναρωτιέμαι τι άλλο θα μας συμβεί....

Με τα ζουζουνια δεν ξέρουμε τελικα αν έχουμε ξεμπερδεψει, όλο και κάποια βλέπουμε σε πολυ μικρότερη έκταση κάποια ζωντανά κάποια ψόφια. Ο άντρας μου αναρωτιέται τι μπορει να συμβαίνει κάτω απο τα ξύλα και αν βγαίνουν κάποια προς τα έξω ποσα μπορει να υπάρχουν ακόμα απο κάτω, κάποιος του είπε ότι αυτα τα γεννάει το ξύλο και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Μέχρι και να αλλάξουμε τελείως το πάτωμα σκέφτεται αλλα αυτο και κοστίζει πολυ αλλα ούτε να σκέφτομαι δεν θέλω τι μπορει να σημαίνει να βγάλεις ντουλάπες να ξυλωνεις πάτωμα να βάζεις καινούριο, τριψιμο, λουστραρισμα....

Και επειδη δεν ρισκαραμε να βάλουμε τα πράγματα πάλι μέσα στην θεση τους έχω πάρει τα μικρα και έχω έρθει στη μαμα μου για ποσο δεν ξέρω.....άλλη ταλαιπωρία, είμαι πολυ χάλια με όλα αυτα :(:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια "τολμη και γοητεια" ειναι το σχολειο σας :shock: Χαμός.

Απο τη στιγμη που ο Αντρικος εκανε τα πρωτα του βηματακια θα περπατηαει πολυ γρηγορα ;)

Χαρούμανα μηνογενεθλια στα βλασταρακια μας Κατερινακι μου!!!Ποσο μεγαλωσε το κουνελακι σου!!!Τελεια τα κιλακια του!Ειδες τι κανει το γαλατακι της μαμας του;;;Περαστικά στην Αγγελικούλα σου!

Εύχομαι σύντομα να απαλλαχθείτε εντελώς από τα βρωμοζιζάνια..Αρκετα ταλαιπωρηθήκατε πια :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, στο σχολείο μας κάθε μαθητής είναι κι ένα δράμα...

Καγκουράκι, πω πω, μεγάλη ταλαιπωρία...

Καλέ, ξέχασα να ευχηθώ καλά μηνογενέθλια στο Νικολάκη και στη φραουλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα και τα δικα σας ευτυχώς δεν γράψατε πολλα

Κατερίνα μου ελπίζω να βρείτε μια άκρη για την μεταφορά των παιδιών, γιατι απόσταση μιλάμε? φανταζομαι θέλετε να συντονιστειται για να μοιράζονται τα έξοδα μετακίνησης?

Ο Δημητρακης μάλλον φάση θα περνάει, να του δίνεις γιαούρτι και τυρακι για να περνει ασβέστιο, η Αγγελική για όλο το χειμώνα δεν έτρωγε γιαούρτι τώρα το ξαναρχισαμε όμως.

Άννα Μαρία κάνατε τα πρώτα σας βηματακια, τέλεια φαινόταν ο Αντρικος ότι θα περπατήσει πολυ νωρίς!! Τώρα πραγματικα αρχίζουν τα δύσκολα τώρα θα ανακαλύψει τις δυνατότητες του και δεν θα τον κρατάτε!

Έχετε δύσκολες περιπτώσεις στο σχολείο, εύχομαι να είναι μια καλη χρόνια!

Μαρίνα πως είναι η κοιλιτσα καλύτερα?

Ανθη να χαίρεσαι την φραουλιτσα πέρασε ένα δύσκολος μήνας αλλα το κοριτσάκι σου μεγαλώνει και θα στρώσει σιγα σιγα. Μακάρι να την συνηθίσει την πιπιλα, θα δεις ότι αφου σαραντησεις και εδραιωθεί η γαλουχια θα αλλάξουν πολλα πράγματα προς το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

τα παιδακια μου ειναι σχολειο και εχω τη μαμα μου παρεα,ηρθε χθες και θα μεινει ως την Πεμπτη,ο Γιωργος χθες εκοψε τα ραμματα του

Αννα Μαρια μπραβο στο αγορακι σου απο αυτα που ελεγες φαινοταν οτι θα περπατησει νωρις, σε λιγο καιρο θα αλωνιζει στο σπιτι,τωρα θα δεις τρεξιμο :o καλα για σηριαλ ειναι το σχολειο σας καθε λιμανι και καημος ενα πραγμα,γιαουρτι τρωει ο Δημητρης αλλα με στεναχωρει που πηγαινει σχολειο με αδειο στομαχι και ακομα δεν τρωει κι εκει καλα με αγχωνει που επιμενω τοσο και αυτος δεν θελει με τιποτα ελπιζω οτι θα το ξαναθελησει καποια στιγμη

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικη και μην στεναχωριεσαι ολα θα γινουν σιγουρα ειναι πολυ σπαστικο οταν ανακατευεται ολο το σπιτι πες οτι κανεις μια αλλαγη και μην αγχωνεσαι ,χαρουμενα μηνογενεθλια στον μπουμπουκο σου μια χαρα το βαρος του θρεφταρακι εγινε το ζουζουνι,η αποσταση απο το χωριο μας ως τον παιδικο ειναι 5 λεπτα με το αυτοκινητο και κανονιζουμε ολοι μαζι για να γλυτωνουμε τις βενζινες,τον αλλο μηνα θα ερθει αλλο ενα παιδακι κι ετσι θα ξαναχωριστουμε αλλα εγω δεν θελω να στελνω τον Δημητρη με τον πεθερο της αλλης κι ετσι θα προτιμησω να τον πηγαινω εγω μαζι με το κοριτσακι που ελεγα οτι ειναι η αδυναμια μας και να μοιραζομαστε τις βενζινες γιατι η μαμα του δεν οδηγει και ο μπαμπας του εχει αγροτικες δουλειες και τις περισσοτερες μερες δεν θα μπορει τελοσπαντων ενα μπερδεμα ειμαστε............

Ανθη μου χαρουμενα μηνογενεθλια και στην φραουλιτσα σου και ευχομαι να καταφερεις να φτασεις στο στοχο σου με τον θηλασμο χωρις αλλα προβληματα

τι τρωτε σημερα εγω θα φτιαξω φασολακια ,πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...