Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Α, δε σας είπα. Το Σαββάτο έχω ένα ζευγάρι καλεσμένους για φαγητό. Σκέφτομαι να φτιάξω κεφτεδάκια (τα κεφτεδάκια είναι ένα αστείο μεταξύ μας που κρατάει πολλά χρόνια), ραβιόλες δικές μου, και κοτόπουλο με λεμόνι (αυτό που βάζεις το λεμόνι στην κοιλιά του κοτόπουλου). Από σαλάτα τι να φτιάξω λέτε; Μήπως είναι πολύ βαρετό το μενού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλες

χθες εγινε και ο αγιασμος μας οπως και σε ολα τα σχολεια,καλη σχολικη χρονια να εχουμε ολοι μας!!!!

ο Νικολας μου ηταν ανετος και πηγε να βρει τους φιλους του κατευθειαν,ο Γιωργος μου σαν πρωτη φορα στο μεγαλο σχολειο ηταν κουμπωμενο και αγχωμενο το πρωτακι μου και του φανηκε καπως ,θα εχει δασκαλο αυτο φανηκε καπως σε εμενα,πιστευω οτι μια δασκαλα εχει περισσοτερη υπομονη για να ασχοληθει με τοσο μικρα παιδια και εχω παρει και την κρυαδα απο περυσι που ειχε ο Νικος δασκαλο στην αρχη αν θυμαστε και γιαυτο ειμαι λιγο αρνητικη θα μου πειτε δεν ειναι ολοι το ιδιο ,τι λετε κι εσεις;;σημερα θα παρουν βιβλια ευτυχως ηρθαν ολα φετος και θα σχολασουν λιγο νωριτερα,ο Δημητρης τα πηγε μια χαρα χθες αλλα σημερα και αυριο θα ειναι κλειστος ο παιδικος λογω απεργιας και κατα τα αλλα ηταν βδομαδα προσαρμογης με δυο μερες να λειτουργει ο σταθμος μονο προσαρμογη δεν καναμε τελοσπαντων

Αννα Μαρια μια χαρα ειναι το μενου πολυ ενδιαφερον θα ελεγα γιατι το λες βαρετο;;για σαλατα μπορεις να κανεις μια μεγαλη σεφ και μια αγγουροσαλατα με μεντα και φετα ή κολοκυθακια ψητα με δυοσμο και φετα τις εχω κανει και τις δυο τελευταια και ειναι πολυ νοστιμες και ευκολες αν θελεις συνταγη ακριβως πες μου,ή μια πατατοσαλατα ή και μια χωριατικη,ειναι απολυτως φυσικολογικο που δεν ξυπναει το βραδυ να πιει γαλα μεγαλωνει το Αντρεακι μας και δεν πειναει αλλιως θα ξυπνουσε,εισαι πολυ τυχερη αλλες κανουν αμαν να κοψουν τα νυχτοπερπατηματα,οσο για το στηθος σου θα προσαρμοστει μια χαρα μη σε αγχωνει

Ανθη μου περαστικα πολυ συντομα ευχομαι στον Πανουλη ,το ξερω απο πρωτο χερι ποσο δυσκολο ειναι να εχεις βρεφος και παιδι αρρωστο,ο Δημητρης οταν ηταν 40 ημερων κολλησε απο τον Γιωργο ο οποιος ειχε μονο μυξες και σαυτον εκδηλωθηκε σε βρογχειολιτιδα το περασαμε τοτε δεν νοσηλευτηκαμε αλλα εγινε ευαισθητος και με το παραμικρο με τα εισπνεομενα ημασταν ,το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα οσο μπορεις απομακρυνε τον απο την φραουλιτσα,ουτε εγω εδινα τις σταγονες που λες για τους κολικους αφου βλεπεις αποτελεσμα δωστης ακομη λιγο με τον υπνο πως τα πατε;;

Ποπη ετσι οπως το εγραψες κι εμενα το μυαλο μου πηγε οτι εισαι εγκυος ,αντε βαλε μπρος το επομενο καλοκαιρι να ειστε 4 και να ξαναπατε στην Παναγια !!!!

Κατερινακι κι εγω χθες σιδερωσα και σημερα πρεπει να αρχισω να βγαζω χειμωνιατικα σιγα σιγα γιατι χθες μας εβρεξε και επεσε πολυ η θερμοκρασια δεν θα τα φορεσουμε βεβαια ακομα αλλα πρεπει να τα ετοιμασω σιγα σιγα γιατι ειναι και πολλα με τρια παιδια και ωσπου να βρω ακρη τι τους χωραει και τι οχι θα κανω αρκετο καιρο ,ασε τις φωτο που λες συνεχεια κι εγω τις κανω και συνεχεια χαμος γινεται αφου βγαζουμε συνεχεια καινουργιες

δεν θυμαμαι κατι αλλο τα λεμε παλι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ήθελα και μίλησα;;;;;;;;;;;;; Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ........................ Χτες βράδι ξύπνησε στις δέκα και κάτι όπως σας είπα, θήλασε ξανακοιμήθηκε. Μετά ξύπνησε στις 3.40, θήλασε, κοιμήθηκε κατά τις 4. Μετά ξύπνησε στις 5.30, θήλασε, κοιμηθήκαμε και οι δύο, τον έβαλα στο κρεβάτι, ξύπνησε, πάλι απ' την αρχή, πήγε 6.20 να κοιμηθεί. Μετά στις 7.15 στριφογύριζε, τον άκουσα και ξύπνησα, και παρ' όλο που κοιμόταν, εγώ δεν τα κατάφερα να ξανακοιμηθώ. Κατά τις οκτώ παρά είκοσι ξύπνησε, τον πήρε ο άντρας μου κι εγώ σηκώθηκα κατά τις οκτώ και είκοσι, χωρίς όμως να ξανακοιμηθώ. Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου πήγε Λευκωσία για την εκπαίδευση και τώρα είμαι μόνη μου με τον Αντρέα και βολοδέρνω...

Τον έχω κάτω, κι έτσι και χαλαρώσω για δευτερόλεπτα την προσοχή μου προσπαθεί να βγει στο μπαλκόνι. Χτες ο άντρας μου για δευτερόλεπτα δεν τον κοιτούσε και τον βρήκε να κάθεται αμέριμνος στο μπαλκόνι. Τώρα πιάνεται από τη μπαλκονόπορτα, στέκεται και βαράει το κεφάλι του στο τζάμι.

Σε λίγο θα πάμε παιδίατρο, μόλις τελειώσει το φαγητό. Φτιάχνω πατάτες γιαχνί.

Κατερίνα, καλή αρχή στα παιδάκια σου!!!

Σας κλείνω, γιατί θα κολλήσουν οι πατάτες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς δεν κόλλησαν!

Κατερίνα, δώσε μου συνταγή για τη σεφ και την πατατοσαλάτα. Τα κολοκυθάκια ψητά ακούγονται ωραία, αλλά δε θέλω να ψήνω και για τη σαλάτα, θέλω κάτι πιο απλό, ενώ η αγγουροσαλάτα απορρίπτεται γιατί ο άντρας μου δεν τρώει αγγούρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια τι θες και μιλας και το γρουσουζευεις το παιδι;; :o ευχαριστω για τις ευχες

τα κολοκυθακια τα ψηνεις στο γκριλ για λιγα λεπτα δεν ειναι τιποτα εγω στην βαζω και κρινεις εσυ

http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... u-sef.html

http://www.sintagespareas.gr/sintages/p ... -feta.html

http://www.sintagespareas.gr/sintages/p ... alata.html ριξε μια ματια και σε αυτην την σαλατα http://www.sintagespareas.gr/sintages/d ... alata.html

εγω φτιαχνω γεμιστα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ευχαριστώ για τις συνταγές, μια πρόχειρη ματιά τους έριξα, θα τις μελετήσω το βράδι διεξοδικά και θα αποφασίσω!

Πήγαμε και παιδίατρο! Ο Αντρίκος από 69 εκατοστά που ήταν στις 30 Ιουλίου πήγε 74! Από κιλά 8300 και επικοινωνιακά και κινητικά τον βρήκε σούπερ!

Για το γάλα μου είπε ότι έχει θεματάκι με το μπιμπερό, κι ότι αν πεινάσει μάλλον θα προτιμήσει να φάει κάποια στερεά τροφή παρά μπιμπερό. Δεν καταλαβαίνω τι έπαθε, αφού έπινε με μπιμπερό.

Ωχχχχχχχχχ............ Ξύπνησε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ άυπνη και πάλι. Ο Πάνος ευτυχώς ήθελε να πάει στη μαμά μου και έτσι δεν έχουμε και σήμερα το βάσανο να κρατάμε τα παιδιά μακριά το ένα από το άλλο. Η φραουλίτσα όμως θα με ξεκάνει στο τέλος. Κοιμάται σπάνια και θηλάζι πολύ. Όταν είναι ξύπνια δεν κάθεται ήσυχη στο ριλάξ ή στο πορτ μπεμπέ της. Θα κάτσει για 5-10(το πολύ) λεπτά και μετά θα αρχίσει να κλαίει πάρα πολύ..Οπότε στήθος ξανά και πάμε από την αρχή.Σε 5 μερες κλεινουμε μηνα αλλά βελτίωση δεν έχω δει. Να δω πότε θα στρωσουν τα πράγματα και πότε θα εδραιωθεί η γαλουχία...Πριν λίγο πάλι τη θήλασα, κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου και τώρα την ακούμπησα στο πορτ μπεμπέ και εννοείται πως ξύπνησε πάλι. Όσο για το βράδυ δε θα μιλήσω...Περισσότερο είμαι ξύπνια παρά κοιμάμαι :?:?:? Ζόμπι έχω καταντήσει...

Κορίτσια μετα απο 2 ωρες καταφερνω να συνεχισω το μηνυμα, θηλαζοντας παλι φυσικα. Αν ηξερα πως θα ειναι τα πραγματα δε θα θηλαζα ποτε :oops::oops::oops::oops: Τωρα ομως δεν θελω να σταματησω γιατι στεναχωριεμαι..Ας μην σας πρηζω αλλο..

Κατερινα μου καλη αρχη στα ζουζουνακια σου!!!Ειχε κολλησει ο μικρος 40 ημερων :shock::shock::shock: ;;;;;Φανταζομαι το αγχος που θα περασες...Ελπιζω η φραουλιτσα να τη γλιτωσει.

Αννα Μαρια το βραδυ πας καλα κι εσυ από θηλασμούς..Τελικα μου φαινεται πως δε στρωνουν ποτε τα πραγματα οταν θηλαζεις..Ασε, με εχει πιασει τρελη απογοητευση με το θεμα γιατί πλεον και το κατουρημα ειναι πολυτελεια για μενα...Μια χαρα μου φαινονται τα φαγητα που θα φτιαξεις!!!

Κατερινα μου κι εγω ετσι ζυγιζω τη μικρούλα μου.Χθες τη ζυγισα και ηταν 4 κιλά.Απο το μαιευτηριο βγηκε 3 κιλα και 50 γρ. οπότε καλα τα βλεπω τα πραγματα..Και πως να μην ειναι δηλαδη..Αφού συνεχεια τρωει :?:?:?

Αυτα προς το παρον..Αν δε σωριαστω απο την αϋπνια θα σας ξαναγραψω.

Φιλακια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου, να σε ρωτήσω. Όταν την θηλάζεις κ αποκοιμιέται στην αγκαλίτσα σου, την νταχτιρντίζεις λιγάκι για να δεις αν όντως έχει κοιμηθεί ή απλά ξεχάστηκε;Αυτό το κολπάκι μου το είπε η μαία μου. Τον πρώτο καιρό με το που τον θήλαζα κοιμόταν κατευθείαν στο στήθος(απόλυτα φυσιολογικό, δες κ εδώ γιατί http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/12/blog-post_949.html).

Aκου λοιπόν τι μου είπε η μαία μου να κάνω. Ενώ κοιμόταν, τον σήκωνα στα χεράκια μου και τον νταχτίρντιζα λίγο. Αν δεν ήταν χορτάτος ξύπναγε οπότε και συνέχιζε το φαγάκι του. Αν όντως είχε χορτάσει τότε δεν ξύπναγε με τίποτα(ακόμα κ αν τον άλλαζα/έπλενα κτλ).

Σε εμένα είχε αποτέλεσμα αυτό! Ευτυχώς που μου το είχε πει απο την 2η μέρα στο μαιευτήριο!!!

Μην απογοητεύεσαι πάντως! Και μην τα παρατήσεις! Κάνεις ό,τι καλύτερο για τη φραουλίτσα σου και για εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Σημερα ολο το πρωι ημουνα εξω για δουλειες με το κουνελακι μαζι. Πηγαμε και δωσαμε το αυτοκινητο στην αντιπροσωπεια που θα παρουμε το καινουριο για να το πουλησουν και να μας αφαιρεσουν κατι απο την τιμη και για καμια βδομαδα μεχρι να παραλαβουμε το καινουριο θα ειμαστε χωρις αυτοκινητο. Μετα πηγα με τους γονεις μου σουπερ μαρκετ και γυρισαμε μεσημερι λιγο πριν ερθει η Αγγελικη απο το σχολειο.

Το πρωι ο μικρος μου εκανε λιγο εμετουλη φοβαμαι μηπως κρυωσε γιατι το βραδυ εχει λιγο ψυχρα και ο κυριος ξεσκεπαζεται, τον ειχα με μακρυμανικο κορμακι και τα μπουτακια εξω, μου φαινεται υπερβολη να του φορεσω απο τωρα ολοσωμο φορμακι εσεις τι λετε?

Κατερινακι καλη αρχη στο πρωτακι σου και στον μεγαλο. Η αληθεια ειναι οτι για πρωτη δημοτικου γυναικα δασκαλα θα ηταν καλυτερα αλλα ποτε δεν ξερεις μπορει να ειναι καλος. Απο τωρα χειμωνιατικα ε δεν θελω να σκεφτομαι τι χαμος θα επικρατησει στο σπιτι οταν θα ερθει εκεινη η ωρα.

Αννα Μαρια υψος που πηρε ο Αντρικος μπραβο, να προσεχετε το μπαλκονι πολυ ειναι μικρουλης και δεν καταλαβαινει τον κινδυνο και που να αρχισει να περπαταει τα ματια σου χιλια πρεπει να ειναι!

Ανθη η φραουλιτσα τα παει περιφημα εχει παρει ενα κιλο σχεδον ειναι μια χαρα για τον πρωτο μηνα, να δεις θα στο πει και ο παιδιατρος. Το θεμα του υπνου ειναι αλλο απλα πρεπει να το παρεις αποφαση οτι ειναι δυσκολο παιδακι μακαρι να φτιαξει πολυ συντομα, αλλα και η Αγγελικη ετσι ηταν. Ο μικρουλης μου ηταν ετσι οπως περιγραφεις ολο το απογευμα ηθελε συνεχεια στηθος, βασικα ηρεμουσε στο στηθος και οταν τον αφηνα ειτε στο portbebe ειτε στο γυμναστηριο του ειτε στην κουνια-ρηλαξ που εχω εκλαιγε σπαρακτηκα.

Ηρθε ο αντρας μου και παω να του βαλω να φαει, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα στην αγκαλια μου κοιμαται. Της σηκωνω το χερι και οταν το αφηνω πεφτει σαν τουβλο. Σπάνια όμως κοιμαται όταν την αφηνω στο πορτ μπεμπέ. Σήμερα οοολη μερα κοιμηθηκε μονο ένα διωρο...Όπως λέει και η Κατερίνα μας έχω δύσκολο μωράκι και πρέπει να το πάρω απόφαση..Ελπίζω μόνο μεγαλώνοντας να γίνει λιγάκι πιο εύκολο γιατί αρχίζω και δουλίτσα στις 24 Σεπτεμβρίου και θα πρέπει να βρίσκω ώρα στο σπίτι να διορθώνω γραπτά και να προετοιμάζω τα μαθήματά μου..

Κατερινάκι παίρνω θάρρος κι εγώ που κάθε εβδομαδα που τη ζυγίζω παίρνει 400 γρ. Η Αγγελικούλα πότε σταμάτησε να είναι όλη μερα στο στήθος και να κοιμαται ικανοποιητικά κατά τη διάρκεια της μέρας;; Ας ξυπνάει το βράδυ, δεν πειράζει..Αρκεί μέσα στη μέρα να μπορώ να μαγειρέψω ένα φαγητό, να κάνω κανένα μπάνιο και καμιά δουλειά γενικώς. Δεν μπορώ να βάλω ούτε ηλεκτρική σκούπα η δόλια :?:?:?:?:?:?

Σε λίγο καιρό θα έχετε και το καινουριο σας αυτοκινητο. Τι αυτοκινητο πήρατε;;; Θα σου πω τα καλορίζικα όταν με το καλό το παραλάβετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι νομίζω πως είναι υπερβολή να βάλει ολόσωμο φορμάκι από τώρα..Εγώ ακόμα με φανέλα και σεντόνι την κοιμίζω....Δεν κρυώνει όμως γιατί πιάνω ποδαράκια και χεράκια και είναι ζεστά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη στο ημερολογιο της Αγγελικης ειχα γραψει οτι τις πρωτες βδομαδες κοιμοταν το βραδυ σπαστα αλλες τρεις ωρες αλλες δυομιση και αλλες μιαμιση ωρα και ολη την ημερα κατι μισαωρα οταν ηταν στην αγκαλια μου και με το που την ακουμπαγα κατω ξυπναγε....σου θυμιζει κατι :o:o:o

επισης εχω γραψει οτι πρωτη φορα κοιμηθηκε 6 ωρες οταν ηταν 1,5 μηνων, πρωτη φορα 8 ωρες οταν ηταν 2,5 μηνων, 9,5 ωρες στους 3,5 μηνες και αλλο ενα 8ωρο οταν εκλεισε χρονο που σημαινει οτι μεχρι να χρονισει μονο 4 βραδια κοιμηθηκε σχεδον ολη τη νυχτα :o:o:o:o

Απο την αλλη το κουνελακι κοιμαται ηδη καθε βραδυ 7-8 ωρες και τα δυο παιδακια τα θηλασα και θηλαζω αποκλειστικα :roll::roll::roll:

οποτε αδερφη ψυχη νομιζω οτι ταιριαζουν και σε αυτο τα παιδακια μας τα κοριτσακια μας ταλαιπωρουν τις μανουλες στο θεμα υπνος ενω τα αγορακια μας καθολου! :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας διαβάζω, αλλά κουτουλάω οπότε δε σχολιάζω τίποτα.

Αύριο θα σας γράψω!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ετσι οπως διαβασα το μηνυμα σου καταλαβα οτι η Αγγελικουλα απο 1.5 μηνων κοιμοταν εξαωρα,απο 2.5 μηνων οχταωρα κλπ.Πηρα λοιπον θαρρος μεχρι που μετα καταλαβα οτι αυτες ηταν μεμονωμενες περιπτωσεις και μιλουσες για 4 βραδια συνολικα...Αχ βρε αδερφη ψυχη..Λες να να μου κανει τα ιδια και η φραουλιτσα;;;Ως νεογεννητα παντως η Αγγελικη και η φραουλιτσα ειναι ιδιες :?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κορίτσια?????

Καλησπέρεεεεςςςςς

Σαν το Βέγγο τρέχω τις τελευταίες μέρες!!!!!! Καλά στο σπίτι οι δουλειές ποτέ δεν τελειώνουν εννοείται!!!!! Είμαστε κι από διακοπές οπότε άπλυτα-ασιδέρωτα..... αντιλαμβάνεστε!!!!! Κυνηγάω όμως και τον μικρό συνέχεια!!!! Το σούρσιμο-μπουσούλημα καλά κρατεί!!!! Σε κλάσματα δευτερολέπτου πάει από δωμάτιο σε δωμάτιο δεν τον προλαβαίνω κι όλη μέρα με μιά σφουγγαρίστρα είμαι!!!! Από βδομάδα έχουμε παιδίατρο να ξεκινήσουμε νέο κύκλο διαπραγματεύσεων (εεεεεεε.... εμβολίων ήθελα να πω!!!!!!) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα..... δεν ξεκολλούσε από πάνω μου με τίποτε!!!!!! Κόντεψα να κατουρηθώ πάνω μου!!!!! Τώρα.... δόντι είναι?????? Άγχος αποχωρισμού είναι????? Δεν ξέρω!!!!! Και με το που τον βάζουμε στην κούνια για ύπνο (που την λατρεύει!!!!!!) ρίχνει κάτι κλάμματααααααααα τί το ενοχλεί το μαναρίνι μου?????? Πάλιτός Αθηνών καλά που μπόρεσα να κάνω 1 μπανάκι αφού τον κράτησε ο άντρας μου..... τα 'χει φτύσει η μέση μου πάντως..... μόλις αποθηλάσω θα πάω σε ορθοπεδικό να κάνω ακτίνα..... τα σκ@τοκιλά μου φταίνε standard!!!!!!

Το Σάββατο πάω για κούρεμα φτάνει τόσο μακρύ μαλλί με πνίγει!!!!!! Προσπαθώ να "κλείσω" και το στόμα μου σαν πολύ (πάρα πολύ!!!!!) τρώω τελευταία!!!!! Είναι πάντως βράδια που..... ξεχνάω να φάω..... αχαχαχαααααα!!!! Την Κυριακή έχουμε βάφτιση εκτός Αθηνών πάλι εκδρομούλα θα πάμε!!!!! Χιχιχιιιιι!!!!!

Αυτά!!!!! Χαιρετώ διότι νυστάζω!!!!!

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω.....

Φιλιά σε όλες καλό μας ξημέρωμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!!!!

ΑΝΘΗ μου και Καγκουρακι εγω παντως που εχω αγορι...μεχρι στιγμης κοιμαται 3ωρα...αντε να εχει κοιμηθει συυνεχομενα maximum 5 ωρες :o και εχθες???κοιμηθηκε μονο ενα 3ωρο το βραδυ και μετα ανα 1-ωρα γκρινιαζε...στριφογυρνουσε...εκλαιγε μεχρι που σηκωθηκα 8 η ωρα :cry: καλα και ως νεογεννητο????με καμια δεν κοιμοταν 3ωρο αν και επαιρνε τοτε και ξενο αλλα εμας μπορει και να πονουσε γιατι ειχε το μικροβιακι...ενω απο τοτε που αρχισα αποκλειστικο θηλασμο κοιμαται πιο καλα :?

ειναι στο παιδι...εν ολιγοις ειμαι ΑΥΠΝΗ παλι! :lol::lol::lol: ειναι με τις μερες του παντως...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ που χαθηκες και απο το αλλο ποστακι σε ψαχνουμε :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααα σημερα εχουμε ΜΗΝΟΓΕΝΕΘΛΙΑΑΑΑΑΑ ειμαστε 4 μηνων :D:D:D:D ποπο κοριτσια πως περναει ο καιρος???απιστευτο μου φαινεται :?:D:D:D:D:D

ΝΑ μου ζησει και να 'ναι γερο το γιαβρακι μου!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλημέρα!

Πάλι καψόνι ο Αντρίκος το βράδι, αλλά ευτυχώς όχι σε υπερβολικό βαθμό. Ξύπνησε στις δώδεκα και τέταρτο, ακριβώς τη στιγμή που ετοιμαζόμουν να κοιμηθώ, τον θήλασα, κοιμήθηκε, πέφτω κι εγώ στο κρεβάτι, και ξύπνησε πάλι!!! Ευτυχώς κοιμήθηκε κατά τη μία παρά δέκα. Μετά ξύπνησε κατά τις πεντέμιση και κοιμήθηκε έξι παρά δέκα και πάλι στις εφτά παρά τέταρτο για πρωί! Τον έβαλα στο δωμάτιό του στο πάτωμα και το έκανε καλοκαιρινό! Κατά τις οκτώ παρά ξύπνησα τον άντρα μου ανέλαβε, γιατί αλλιώς δεεεεεεν γινόταν.

Καγκουράκι, απ' όταν είδαμε ότι βγαίνει στο μπαλκόνι έχουμε τα μάτια μας χίλια τέσσερα, και κλείνουμε και τη μπαλκονόπορτα και σκάμε!

Πόπη, έλα να γράφεις στο ποστάκι για τα κιλά, βοηθά πολύ! Θα σε κράζουμε και θα τρως λιγότερο! :lol::lol::lol:

Σας κλείνω, γιατί πρέπει να πάμε για εμβόλιο... :(

Με γεια το καινούριο αμάξι! Τι μάρκα είναι;

Κατερίνα, ξέχασα να σου γράψω για το δάσκαλο, κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα δασκάλα στην πρώτη δημοτικού, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί η δασκάλα να βγει στρίγγλα, μπορεί ο δάσκαλος να τους εμπνέει, δεν υπάρχουν στάνταρ σ' αυτά!

Ανθή, έμπλεξες με τη φραουλίτσα, ζήτα τα λεφτά σου πίσω! Προφανώς είναι δύσκολο μωρό... Σου λέω, ξέρω αρκετές περιπτώσεις μωρών που έτρωγαν μόνο ξένο γάλα και ήταν έτσι και χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τον πήγαμε για εμβόλιο και τώρα είδα ότι έβγαλε κάτι εξανθήματα στο ένα μπρατσάκι. Αμάν πια αυτά τα ##^%*(&^%(*^&^#*εμβόλια, γι' αυτό δεν τα θέλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια φυσικα και υπαρχουν δυσκολα παιδια που πινουν ξενο.Απλώς στην περιπτωση αυτη βοηθούν κι αλλοι τη μαμα και μπορει και να ξεκουραστει και να κανει καμια δουλεια..Λεω να μη ζητησω τα λεφτα μου πισω γιατι αν εξαιρεσεις οτι θελει συνεχεια να τρωει ειναι αξιαγαπητη!!!Ασε που μου μοιαζει κιολας!

Μαρινα δυσκολος και ο δικος σου..Και υστερα σου λενε οτι στις 40 μερες στρωνουν :?:?:? Ολα σχετικα ειναι..Αν το παιδι δε γινει 3 χρονων τίποτα δε στρωνει μου φαινεται :?:?:?:?

Πάλι γκρινιαζω ε;;;; Με εχετε συνηθοσει ομως τοσο καιρό..Σωστα;;;;

Σήμερα πάλι δεν κοιμηθηκα πολύ καλά αλλά έχω αρχίσει να το συνηθίζω αυτό. Αν μπορούσα να κάνω και καμιά δουλειά χωρίς 150 διαλείμματα ή να φάω μια μπουκιά χωρίς γκρίνια στο αυτί μου, τότε θα ήμουν άρχοντας!!!

Πάλι γκρινιάζωωωωωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μπορούσα να κάνω και καμιά δουλειά χωρίς 150 διαλείμματα ή να φάω μια μπουκιά χωρίς γκρίνια στο αυτί μου, τότε θα ήμουν άρχοντας!!!

!

Αυτο ξαναπεστοοοοο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Μαρίνα να χαίρεσαι το αγοράκι σου, χαρούμενα μηνογενεθλια, όντως ο καιρος περνάει πολυ γρήγορα.

Άννα Μαρια απο το εμβόλιο θα είναι αλλα σε κανά δυο μέρες θα περασει, τι να κάνουμε είναι απαραίτητα τα εμβόλια για την υγεια των παιδιών μας και είναι αυτα που μας ξεχωρίζουν απο τον τρίτο κόσμο.

Ανθη σε έχουμε συνηθίσει και σε αγαπάμε πολυ και ας μας γκρινιαζεις όλα είναι στο προγραμμα. Ξερεις πόσες φορές έχω φάει με τον μικρο στο στήθος!

Εγω επιτέλους τελείωσα με το σιδερο, πήρε και ο άντρας μου την μικρη και πανε μέχρι το αεροδρομιο τον παππού να φύγει για Κέρκυρα οπότε κάθομαι παρεουλα με τον Νικόλα μου και του μιλάω και μου κάνει γελακια. Επειδη με ρωτήσατε πήραμε το lancia ypsilon είναι μικρούλη σχετικά και κάτω απο 1000 κυβικά και έτσι θα γλιτωνουμε τα τέλη. Α πήρα τηλεφωνο και για την δουλεια λέω μιση ντροπή δική μου μιση δική τους, μου είπαν ότι δεν έχουν αποφασίσει ακόμα ότι το αφεντικό θα δει δυο τελικα και εγω είμαι η τριτη οπότε δεν έχω ελπίδες παρα μονο αν δεν του κάνουν οι δυο που θα δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, γράφω απ' το σχολείο! Όλοι σουρτουκεύουν σήμερα (εντός σχολείου, εννοείται!), και είμαι μόνη μου στο σύλλογο, οπότε είπα να μπω να σας γράψω!

Ευτυχώς λίγο μετά έφυγαν τα εξανθήματα, έτσι δεν πήραμε τον παιδίατρο. Στάνταρ απ' το εμβόλιο θα ήταν.

Καγκουράκι, για τα εμβόλια έχω ακούσει και έχω διαβάσει τα τέρατα. Πολλοί γονείς επιλέγουν να μην εμβολιάσουν ποτέ τα παιδιά τους. Εμείς δε θέλουμε να το ρισκάρουμε σε καμία περίπτωση, αν και, πιστεύω ότι είναι πάρα πολλά τα εμβόλια που πρέπει να βάζουν τα μωρά μας. Προτιμώ να μην το ψάχνω και να μην βλέπω αυτά τα τρομακτικά βιντεάκια στο youtube, γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να διακινδυνεύσω να μην ωφεληθεί το παιδί μου από τα καλά των εμβολίων και αν οι κακές επιπτώσεις είναι λιγότερες ή περισσότερες, αλλά και γιατί δεν ξέρω αν όσα γράφονται και λέγονται είναι αληθή.

Κι εγώ σιδέρωσα δύο πλυντήρια σήμερα, κι έχω άλλο ένα...

Κρίμα για τη δουλειά, πού ξέρεις, μπορεί κάτι να γίνει και να μην του κάνουν οι άλλοι δύο... Αν θες το κανονίζω! :P :P :P

Για το θηλασμό που λέτε, όταν ήταν νεογέννητο ο Αντρέας κάθε πρωί έτρωγα πρωινό θηλάζοντας! Τα υπόλοιπα γεύματα νομίζω τα έτρωγα χωρίς συνοδεία!

Ανθή, σωστό αυτό που λες για το θηλασμό και τη βοήθεια. Αλλά αφού ζορίζεσαι τόσο πολύ και δεν μπορεί να βοηθήσει κανένας άλλος με το θηλασμό, τότε θα πρέπει να βοηθούν σε όλα τα υπόλοιπα. Καθάρισμα, μαγείρεμα, κ.λπ. Οκ, με το μπάνιο σου υπάρχει ένα θέμα, γιατί δεν μπορεί να κάνει κάποιος άλλος μπάνιο αντί για σένα :P :P :P, αλλά κάπως θα τα βολέψετε!!!

Καλέ, βάλε καμιά φωτογραφία της φραουλίτσας στην ομάδα μας να την καμαρώσουμε!

Σας φιλώ όλες, θα ξαναμπώ μετά απ' το σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου πολύ ωραίο το αυτοκίνητο που επιλέξατε!!! Μου αρέσει πολύ! Καλορίζικο να είναι!!!Κρίμα με τη δουλειά...Καθε εμποδιο σε καλο.Θα βρεις μια δουλιτσα που θα ειναι πιο κοντα σου και θα σε χαρει περισσότερο ο Νικόλας σου!!!

Αννα Μαρια θεωρω εγκληματιες τους γονεις που δεν κανουν εμβολιο στα παιδια τους.Εντελως ανευθυνοι ειναι..

Ευτυχως με βοηθα αρκετα η μαμα μου με τον Πανο..Στις δουλειες του σπιτιου ομως δεν εχω μεγαλη βοηθεια. Ο αντρας μου δουλευει καθε μερα μεχρι αργα και οταν γυριζει συνηθως σερνεται...Σωθηκα λοιπον..

Τις τελευταιες 3 μερες προσπαθω να βαλω φωτο στην ομαδα μας και ειναι αδυνατον..Δεν τις φορτωνει με τιποτα και δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος..Στο fb δε θελω να βαλω ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, κι εγώ δεν το ρισκάρω να μην του κάνουμε τα εμβόλια. Στο φέισμπουκ ήμουν μέλος σε μια ομάδα για τη φύση ή κάτι τέτοιο. Δε θυμάμαι αν έγινα μέλος από μόνη μου ή αν με έβαλε κάποιος άλλος. Τέλος πάντων, εκεί πέρα γράφανε κάποιοι για τα εμβόλια ότι δεν έκαναν ούτε ένα στα παιδιά τους κι ότι, όταν ήρθε η ώρα να πάνε τα παιδιά τους στον παιδικό σταθμό, έψαχναν γιατρό να τους υπογράψει ότι τα παιδιά είναι εμβολιασμένα (!!!!!!!!!!) και δεν έβρισκαν, γιατί όλοι οι γιατροί είναι δέσμιοι του συμφέροντος, κ.λπ. Μια κοπέλα είχε πει ότι και το δικό της παιδί θα πάει φέτος στον παιδικό σταθμό και θα ήθελε να είναι όλα τα παιδάκια εμβολιασμένα, και της έκαναν επίθεση φυσικά, ότι είναι μακριά νυχτωμένη, κ.λπ.... Τελικά βγήκα απ' αυτήν την ομάδα γιατί κάθε μέρα διάβαζα και κάτι τρομακτικό, μία για το γάλα, μία για το λάδι, μία για τα φρούτα, μία για τον αέρα που αναπνέουμε, ε, άντε να κόψω το γάλα, άντε να κόψω το λάδι, άντε να κόψω τα φρούτα, τον αέρα που αναπνέω πώς να τον κόψω; Έτσι κάθε φορά που θα έπαιρνα μια ανάσα θα αγχωνόμουν, οπότε αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό, τουλάχιστον να μη νιώθω ενοχές που αναπνέω...

Για τις δουλειές του σπιτιού θα πρέπει να έχεις βοήθεια. Δεν μπορεί να ζεις όλο αυτό, όπως το περιγράφεις, και να πρέπει να καθαρίζεις, να σιδερώνεις, να μαγειρεύεις, να πλένεις πιάτα. Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ!!!!! Δε θα ήταν πιο εύκολο να απασχολείς τον Πάνο και να σου κάνει η μαμά σου μερικές δουλειές;

Φωτογραφίες εγώ στο φέισμπουκ δεν έχω βάλει ποτέ, δε θέλω. Μόνο εδώ στην ομάδα μας βάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...