Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Βόμβα έπεσε :?:?:roll::roll::roll: ;;;;;; Πού χαθήκατε όλες;;;

Κατερινάκι μείναμε οι δυο μας..Μου άνοιξες την όρεξη με το παγωτάκι..Γεια στα χέρια σου!

Σήμερα δεν ήταν η μέρα μου. Πολλές συγχύσεις και μεγάλη κούραση..Πάνω στα νεύρα μου φέρθηκα και άδικα στον Πάνο μου και ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ..Άμα έχω νεύρα είμαι ΑΠΑΙΣΙΑ :evil::evil::evil::evil: Τέλος πάντων..Αύριο ελπίζω να δω περισσότερα ποστάκια!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθη μου μαλλον βομβα επεσε,κατι εχει παθει το μαμυ,εγω εμπαινα μεσω mozila και απο χθες δεν μπορω να συνδεθω οπου κι αν πατησω μου ανοιγει μια αλλη σελιδα με το pinme.gr δεν ξερω τι μπορει να εχει συμβει μαλλον αυτο συμβαινει και στα αλλα κοριτσια και δεν μπορουν να μπουν θα προσπαθησω να στειλω μηνυμα στη Λενα και καπου ειδα οτι ανοιχτηκε θεμα κι απο αλλα κοριτσια στο σαιτ,τωρα συνδεθηκα μεσω explorer και κολλαει πολυ ,μηπως βαλανε καποιον ιο στο μαμυ δεν ξερω;;; :o:(:(

καταρχην σας ευχαριστω ολες σας για τις ευχουλες να ειστε ολες καλα,τελικα το ρομαντικο δειπνο εξελιχθηκε σε οικογενειακο δειπνο τρομαρα μου ηθελα και ρομαντικο δειπνο ειπαμε να βαλουμε τα παιδια για υπνο και μετα να φαμε αλλα δεν μας πηγαινε καλα ,το χαρηκαμε βεβαια ο Νικος ξετρελαθηκε με το κινεζικο εφαγε διπλη μεριδα και βαλαμε να πιουμε κρασι σε κολονατα ποτηρια και ηθελαν κι αυτα να πιουν χυμο στα κολονατα και να τσουγκριζουν μαζι μας,αυριοτο απογευμα παντρευεται μια φιλη μου και θα παμε ,μετα απο τοσο καιρο χρονια μπορω να πω σημερα καταφερα κι εβαψα τα νυχια των χεριων μου τωρα για ποσο θα κρατησουν δεν ξερω ελπιζω να κρατησουν ως αυριο τουλαχιστον

Κατερινακι πως το εφτιαξες το παγωτο;για πες ,εφτιαξα κι εγω χθες παγωτο στρατσιατελλα απο τις συνταγες τις παρεας ,πολυ καλο εγινε μιαμμμ αλλα δεν ειμαι να φαω και πολυ πως θα βγω στις παραλιες σε λιγο;; :lol::lol:

σημερα καλοκαιριασε αποτομα εδω μεχρι χθες ημασταν με μακρυμανικα και σημερα εβαλα και σαγιοναρα :o

καλο μηνα κιολα δεν ειπαμε καλο καλοκαιρι να εχουμε

κοριτσια προσπαθηστε μεσω explorer και ελπιζω να γεμισει το ποστακι μας παλι συντομα,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

επιτελους φτιαχτηκε και το mammy γιατι απο χθες εχουμε ερθει στο χωριο της μαμας μου με τους γονεις μου και την μικρη και απο τον φορητο δεν μπορουσα να συνδεθω. Θα κατσουμε μεχρι την Δευτερα αφου και η Αγγελικη δεν εχει σχολειο λογω Αγ. Πνευματος.

Τα νεα σας θα τα διαβασω το μεσημερι που θα την βαλω για υπνο.

Τα φιλια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Χτες μπήκα ελάχιστα. Μόνο μέσω εξπλόρερ μπορούσα να συνδεθώ, και πάλι φοβόμουν λίγο μήπως είναι κανένας ιός. Σε ένα γκρουπ στο φέισμπουκ από κορίτσια του μάμμυ, λέγανε ότι είναι ιός κι ότι πάει το μάμμυ, ξόφλησε, και σκεφτόμουν "τι θα κάνω χωρίς το παρεάκι μου τώρα και πού θα τις βρω;" Σκέφτηκα ότι έχω την Ανθή φίλη στο φέισμπουκ και την Κατερίνα μπορούσα να τη βρω στις συνταγές της παρέας, για να μη χαθούμε! Έκανα σενάρια με το μυαλό μου, αλλά ευτυχώς φτιάχτηκε το πρόβλημα. Πάντως, είναι εξάρτηση το μάμμυ και κυρίως το καφενεδάκι μας!

Χτες είχα γεμάτη μέρα: σηκώθηκα, έφτιαξα ρυζάλευρο, τάισα Αντρέα, έφαγα πρωινό, καθάρισα τα μπάνια, και μετά πήγαμε στη μάνα μου που είχε κεφτέδες (από τα αγαπημένα μου) και μετά το φαγητό πήγε ο άντρας μου για ψώνια. Μετά ήρθαμε σπίτι, καθάρισα το σαλόνι, σφουγγάρισα και το διάδρομο, πήγαμε στον ξάδελφό μου να τους χαιρετήσουμε που έκαναν παιδί, γυρίσαμε, έκανα φρουτόκρεμα και τάισα Αντρέα, έπλυνα διάφορα φρούτα και σκεύη και καθάρισα λίγο την κουζίνα και την τραπεζαρία, έπλυνα το ριλάξ που είχε γίνει χάλια, και κάτι άλλα ψιλά πρέπει να έκανα, δε θυμάμαι. Μέσα σε όλα αυτά, θήλαζα και τον Αντρέα εννοείται. Το βράδι ήρθε η κουμπάρα μας και παραγγείλαμε πίτσα και μετά πήγαμε οι δυο μας (η κουμπάρα κι εγώ) στην παραλία που έχει πανηγύρι. Είναι ένα τεράααστιο πανηγύρι, όλη η παραλιακή, με καλλιτεχνικό πρόγραμμα και πολλά άλλα, και λέγεται "Πανηγύρι του Κατακλυσμού", και το τριήμερο "τριήμερο του Κατακλυσμού". Τώρα με τον Κατακλυσμό του Νώε ποια είναι η σχέση δεν ξέρω, θα το ψάξω γιατί το έχω απορία. Περάσαμε πολύ ωραία, είδαμε όλα τα κιόσκια, κι εγώ αγόρασα κάτι πραγματάκια, μαζί και μια γλαστρούλα με φρέσκια ρίγανη, και μετά περπατούσα και το πρόσωπό μου ξεπρόβαλλε μέσα απ' τη ρίγανη! Καθίσαμε και στην εξέδρα που είχε πρόγραμμα με κυπριακά τραγούδια, γενικώς ήταν πολύ ωραία.

Σήμερα πήγαμε εκκλησία το πρωί και μετά στην κουμπάρα για πρωινό και μετά στη μάνα μου για φαγητό. Σκάσαμε, περιττό να σας πω...

Πριν λίγο γυρίσαμε, κι έπεσε ξερός ο αντράκης...

Πω πω, σας έφαγα απ' τη γλώσσα!

Τα δικά σας τώρα:

Ανθή, τι να κάνεις κι εσύ, είναι και οι ορμόνες, είναι και πολλά άλλα που μας προκαλούν νεύρα και αδικούμε αυτούς που δεν πρέπει... Είμαι σίγουρη ότι τώρα είστε μες στις γλύκες με το αγοράκι σου!

Κατερίνα, χι χι, τελικά το ρομαντικό δείπνο ήταν δείπνο-παιδική χαρά! Δεν πειράζει βρε, πολύ ωραία ακούγονται όλα αυτά. Άλλωστε, αυτή είναι η ευτυχία σας!

Καγκουράκι, είδες τι πήγαμε να πάθουμε με το μάμμυ; Ούτε κι εμείς έχουμε σχολείο αύριο, ούτε και την άλλη Δευτέρα, επειδή είναι του αγίου Βαρνάβα, που θεωρείται ο ιδρυτής της Εκκλησίας της Κύπρου! Δύο τριήμερα στη σειρά!

Α, δε σας είπα τα νέα κατορθώματα του Αντρίκου:

Χτες που τον τάιζα φρουτόκρεμα, έβαλα μια ολόκληρη μεγάλη μπανάνα και μισό αχλάδι, και λέω, όσο φάει, και το υπόλοιπο το τρώμε εμείς. Τον τάιζα, λοιπόν, κι αυτός άνοιγε το στόμα και το φχαριστιόταν, οπότε, σε κάποια φάση σκέφτομαι να μην του δώσω άλλο, μήπως κάνει εμετό, οπότε αυτός άρχισε να τσιρίζει και να κλαίει. Του δίνω λίγο ακόμα, μετά ξανά σταματάω, πάλι τσιρίδες. Τελικά του την έδωσα όλη, και με το που τελείωσε και δεν είχε άλλο, αυτός χαζογελούσε και δεν έκλαιγε όπως πριν, λες και ήξερε ότι τελείωσε!

Η νέα του σκανταλιά, όμως, είναι η εξής: βγάζει το ένα καλτσάκι του, το βάζει στο στόμα του και μπουσουλάει μέσα στο πάρκο με το καλτσάκι στο στόμα, σα σκυλάκι! Είναι πάρα πολύ αστείος!

Και το τελευταίο: σήμερα ήρθαν και με ξύπνησαν με τον άντρα μου για να πάμε εκκλησία, τον βάζει ο άντρας μου δίπλα μου στο κρεβάτι, αυτός μπουσουλάει κι έρχεται πάνω μου και ......... με φίλησε!!! Οκ, δε με φίλησε, αλλά ακούμπησε το στοματάκι του στο μάγουλό μου λες και με φιλούσε!!!!!!

Άντε, πολλά είπα, σας φιλώ όλες, κι ελπίζω να μαζευτούμε και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βρήκα: λέγεται "Κατακλυσμός" επειδή το Άγιο Πνεύμα κατέκλυσε τους μαθητές κατά τη μέρα της Πεντηκοστής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, εφαγα το γιουβετσακι μου απο τα χερακια της μαμας,κοιμηθηκε και η μικρη και μπορώ να σας διαβασω με την ησυχια μου.

Χθες πηγα και στην θαλασσα αλλα μεχρι το γονατο μπηκα μου φανηκε κρυα, λεμε να παμε και αυριο το πρωι για να δω θα το επιχειρησω να μπω κανονικά μεσα.

Μου εστειλε και μηνυμα το Καρολινακι μας, ειναι κουρασμενη πολύ γιατι θηλαζει πολύ και δεν εχει κουραγιο να μπει στο mammy, ανυπομονει να σαραντησει για να βγαλει καμια βολτα τον ποντικουλη γιατι τωρα μεχρι την βεραντα βγαινει.

Κατερινακι και που εγινε οικογενειακο αντι για ακρως ρομαντικό το δειπνο θα ειχε την ομορφια του, φανταζομαι τα μικρα με τα κολονατα ποτηρια με χυμο τα γλυκα μου, ηθελαν και αυτα να μοιραστουν την χαρά σας.

Αννα Μαρια οντως εξαρτηση μεγαλη το mammy αλλα ειμαστε και ωραια παρεουλα λιγες και καλες. Με τοσες δουλειες που εκανες κουραστηκα εγω που τα διαβασα, καλα ο Αντρικος ειναι αποστευτος αυτο εχω να πω. το παιδι ηθελε ολη την φρουτοκρεμα οχι να του την φατε εσεις, οσο για το φιλακι φανταζομαι ελιωσες η μανα...

Ανθη μου που εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, μεγάαλη εξάρτηση το μάμμυ! Εγώ μπαίνω σχεδόν καθημερινά εδώ και τρία χρόνια, οπότε θα άφηνε μεγάλο κενό αν διαλυόταν...

Ωραίο το γιουβετσάκι; Εμείς φάγαμε κοτόπουλο χωριάτικο στο φούρνο με πατάτες. Οκ, δεν ήταν χωριάτικο, ήταν αστικό, ήταν από κοτέτσι σπιτικό πάντως, όχι αγοραστό απ' έξω.

Το ξεζούμισε το Καρολινάκι ο ποντικούλης; Χι χι! Χτες που πήγαμε στον ξάδελφό, σε κάποια φάση πήρα τη μικρή εγώ αγκαλιά. Είναι δύο μηνών (χτες είχε μηνογενέθλια) και είναι πάρα πολύ μικροσκοπική, αφού γεννήθηκε πρόωρα, οκτώ μηνών. Έτσι όπως το έβλεπα το κακόμοιρο να κλαίει, μου ήρθε να βγάλω το βυζί να το θηλάσω, αφού η μάνα της δεν τη θήλασε καθόλου, γιατί αποφάσισε από τις πρώτες μέρες ότι δεν έχει γάλα, και καλά.

Εμείς θάλασσα από Ιούλιο, είναι ακόμα πάρα πολύ νωρίς για μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια και για μενα νωρις ειναι για θαλασσα αλλα ειπα να δω μηπως κανω κανενα μπανακι τωρα γιατι μετα Ιουλιο και Αυγουστο δεν υπαρχει περιπτωση να κανω.

Ειμαι και κρυουλιαρα οποτε και μεχρι το γονατο καλα ηταν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, μας κούρασε ο Αντρίκος σήμερα... Πήγαμε στο πανηγύρι, και, παρ' όλο που κοιμόταν την περισσότερη ώρα, εντούτοις είχε υπερένταση και μετά δεν κοιμόταν με τίποτα. Τον φέραμε σπίτι κοιμισμένο, τον βάζω στο κρεβατάκι του, ξυπνά, σκάει κάτι γέλια και κάνει "άααγκρρρρ". Μου λέει ο άντρας μου "τι κάνει έτσι;" και του λέω "ο Αντρέας"!!! Τελικά, κοιμήθηκε δώδεκα παρά...

Καγκουράκι, κι εγώ είμαι κρυουλιάρα, και φέτος δε θέλω να πάω παραλία... Είμαι μες στη χαλάρωση και την κυτταρίτιδα, αλλά πρέπει να πηγαίνω για τον Αντρέα...

Οι υπόλοιπες πού είστε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε καλά;;;

Σήμερα πήγαμε σε μία βάφτιση (άνευ τραπεζιού), μετά για ένα καφεδάκι και μετά το πρόγραμμα είχε μάθημε με ένα παιδάκι αλλά για καλή μου τύχη ακυρώθηκε!!!!!! Δεν είχα ΚΑΜΙΑ όρεξη να δουλέψω σήμερα :?:?:?:?:? Με τον Πανούλη μου είμαστε πλέον μια χαρούλα!!!! Ώρες ώρες είμαι αδικη μαζί του :(:(:( Άλλες πάλι το θέλει το μαλωματάκι του γιατί κάνει αταξίες :o:o:o ...Σήμερα πέσαμε στο κρεβάτι του για να κοιμηθεί..Είχε υπερένταση λοιπόν και έκανε κουταμαρίτσες..Νύσταζε και δεν ηρεμούσε. Του λέω λοιπόν: "Θα ησυχάσεις;;; Πάλι θες να σε μαλώσω;;;" Απαντά λοιπόν εκείνος: "Μαμά θέλω να μου μιλάς καλά, εντάξει;;;" Κόλλησα εγώ..Του λέω λοιπόν: "Έχεις δίκιο αντράκι μου. Έλα να κοιμηθείς πλασματάκι μου και να ηρεμήσεις". Αυτός λοιπόν ξάπλωσε και έκλεισε τα ματάκια για να κοιμηθεί...Πόσο ώριμο παιδάκι είναι ώρες ώρες..Με εκπλήσσει και με κάνει να νιώθω ΒΛΑΚΑΣ...Τέλος πάντων..Ξαναγυρνάω πίσω να συνεχίσω με τα νέα της ημέρας..Μετά τον καφέ γυρίσαμε σπίτι για να φάμε, σιδέρωσα, πήγα για περπάτημα και τέλος πήγα τον Πάνο στις κούνιες..

Κατερινάκι μου καλά έκανες και πήγες στο χωριό! Θα ξεκουραστείς και θα πλατσουρίσετε και στη θαλασσίτσα με την Αγγελικούλα σου! Γιατρό πότε έχεις ξανά;;; Μίλησα κι εγώ με το Καρολινάκι! Να την αφήσουμε λίγο καιρό ακόμα να συντονιστεί και να πάμε να την πάρουμε μαζί με τον ποντικούλη για να πάμε για καφεδούμπι! Δεν αντέχεται καλοκαιριάτικο η κλεισούρα επί 40 μέρες :?:?:? Τώρα θα της δίνουμε εμείς κουράγιο και σε λίγο καιρό θα μας δίνει εκείνη! Πάντως Κατερινάκι μου έχουν λείψει τα καφεδάκια μας....

Κατερινάκι μου ωραίο ήταν και το οικογενειακό σας δείπνο!! Η αλήθεια είναι ότι άμα τά παιδιά είναι στο σπίτι δύσκολο να γίνει ρομαντικό δείπνο :?:?:? Σημασία έχει πως περάσατε όμορφα!!!!

Άννα Μαρία δεν πεθαίνει έτσι εύκολα το μάμυ!! Είναι κάτι σαν τον Τσακ Νόρις :lol::lol::lol::lol: Θα έχουμε το καφενεδάκι μας και θα τα λέμε! Φοβερά τα κατορθώματα του Αντρίκου σου! Ειδικά με το φιλάκι έλιωσα εγώ που το διάβασα..Φαντάζομαι εσύ τι θα έκανες!!!

Χτες δεν τα κατέφερα να μπω και δεν πήρα χαμπάρι το πρόβλημα του μάμυ. Ευτυχώς!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Επιτέλους μπορώ να μπω και να σας γράψω!!!Καθε φορά που έμπαινα με πετούσε σε αλλο ασχετο σαιτ.Τωρα βρηκε που άλλαξα κινητο και μπορώ να σας διαβαζω από εκεί!!! :lol: Τι μου κάνετε? ΕΜεις καλά είμαστε, κυνηγαμε το Στεφανο ολη μερα!!! :lol: Απο χθες ειναι λιγο μπουκωμενος κια μαλλον κατι τον πειραξε γιατι εχει ολα τα συμπτωματα της αλλεργιας πάλι.Φταρνίζεται, ελαφρα φουσκωμενα ματακια που τον φαγουριζουν και η μυτούλα να τρέχει.ΚΑτα τα αλλα μες την ενεργεια!! Αληθεια πού την βρισκει τοση ενεργεια??Το πιστεύετε ότι ξαπλώει να κοιμηθει, εχει κλειστα τα ματια σχεδον γιατι κουτουλάει απο τη νυστα και σε δευτερολεπτα σηκωνεται σκαρφαλώνει στον καναπε, στα τραπεζια οπου βρει τελος πάντων και πάλι απο την αρχη!! Χθες ειμασταν παραλιακα βολτιτσες και επειδη κοιμηθηκε στο αμαξι, οταν γυρισαμε στο σπιτι ξεσηκώθηκε και κοιμηθηκε στη 1!!!!!!!! :shock::shock::shock: Πρωτη φορα τοσο ξενυχτι!! Κι ομως ξύπνησε στις 4:30 λογω μπουκώματος μαλλον και ξανακοιμηθηκε μεχρι 7!! Μετα δεν μαζευοταν για υπνο και τον εφερα στο σαλονι μπας και κοιμηθει τουλαχιστον ο μπαμπας!! Επαιζε μεχρι τωρα και κοιμηθηκε...΅Εχει κολλησει και με τον μπαμπα του εδω και 2 βδομαδες περιπου κι οταν τον βλεπει εμενα ουτε που ναμε φτυσει ο ατιμος!!! Μεγαλωσε το αγόρι μου!!! Αποφασισαμε και για τα γενεθλια του! Τελικα δεν θα τα κάνουμε στο σπιτι.Θα τα κανουμε σε παιχνιδοτοπο που παρεχει και μπουφε για τους μεγάλους.Θα μας βγει λιγο παραπανω η αληθεια ειναι αλλα τουλάχιστον θα εχω το κεφάλι μου ησυχο και θα απολαυσω τα πρωτα του γενέθλια. Θα εχουμε γυρω στα 25 ατομα μαζι με 8 παιδια περιπου.ΚΑι σκεφτείτε οτι θα καλεσουμε τους πολύ δικούς μας!!! :lol::lol::lol:

Τι αλλα νεα να σας πω???Κλεινουν και τα σχολεία οπου να΄ναι και εχουμε τα τελευταια διαδικαστικα που εχουν αρκετη δουλεια...Σας ειχα πει οτι ο διευθυντης ζητησε απο το υπουργείο να με κρατησουν στο σχολείο και του χρονου???Αλλα μαλλον δυσκολο γιατι ειμαι συμβασιουχος και πρεπει να μαζεψω μονάδες εκτος της πολης ου, οποτε μαλλον με βλεπω να ξενιτευομαι το Σεπτεμβρη!! :lol::lol: Κριμα γιατι αληθεια περασα καταπληκτικα φετος στο σχολειο και εκανα και πολλούς φιλους.Θα ηθελα πολύ να εμενα ακομα ενα χρόνο.

Λοιπον παω να σας διαβασω αν προλάβω κι επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Καλη εβδομαδα!!

Ανθη και μενα μου λειψανε τα καφεδακια μας μολις μπορεσει το Καρολινακι να παμε, σιγουρα θα θελει να βγει. Αχ αναρωτιεμαι πως τα παει η Λυδια με τον ποντικουλη και σκεφτομαι ποσο διαφορετικα θα ειναι τωρα που θα εχουμε και τα 'μεγαλα' , ποσο περιεργο μου φαινεται που λεω την Αγγελικη μεγαλη....

Σε καταλαβαινω για τον Πανουλη και εγω νευριαζω και φωναζω στην Αγγελικη και της λεω γιατι θες να στεναχωρεις τη μανουλα και μετα πως ηρεμει και μου δινει κατι γλυκα φιλακια. Αλλα ειμαστε εμεις καπως βλεπουν και αυτα τις αλλαγες πανω μας και ολο αυτο ειναι δυσκολο να το διαχειριστουν.

Μαρακι ζιζανιακι ο Στεφανακος σου, ελπιζω να μην το ταλαιπωρησουν πολύ οι αλλεργιες και οτι ειναι να το περναει ελαφρια. Ετοιμαζεστε και για τα γενεθλια, εξω τουλαχιστον θα το απολαυσεις περισσοτερο δεν θα κουραστεις με ετοιμασιες και μαζεματα μετα.

Εμεις λεμε να παμε μεχρι την θαλασσα σε λιγο να παιξει λιγο και η μικρη με τα κουβαδακια της και το απογευμα επιστρεφουμε Αθηνα. Την Τεταρτη εχω και γιατρο για να δουμε τι κανει και ο μικρός εκει μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνουν τα κοριτσάκια;

Εμείς πολύ χαλαρά σήμερα. Σηκώθηκα, έφτιαξα ρυζάλευρο και τάισα Αντρέα, τον θήλασα και κοιμήθηκε για πολύ λίγο, έβγαλα γάλα και τώρα θα κάνω ένα πληγούρι με κολοκυθάκια, πιπεριές και μαϊντανό-άνηθο, μια που έχουμε και κοτόπουλο από χτες που έκανε η μάνα μου. Και μια χωριάτικη, και είμαστε μια χαρά!

Ανθή, πολύ γέλασα με τον Τσακ Νόρις!

Κι εμένα ο άντρας μου, ώρες ώρες με κάνει να αισθάνομαι πολύ ΒΛΑΚΑΣ. Βλάκας που τον παντρεύτηκα...

Καλέ, πείτε στο Καρολινάκι να βγει απ' το σπίτι! Εμείς παραμονή Χριστουγέννων, ήταν ο Αντρέας ενός μήνα και πήγαμε για καφέ. Κι αυτό επειδή ήταν χειμώνας κι έκανε κρύο, αλλιώς θα βγαίναμε νωρίτερα.

Μαρία, δεν το συζητάμε, ίδιος με τον Αντρέα ο Στεφανάκος! Χτες βράδι, ενώ νύσταζε τρελά, έκανε πάρα πολλές σκανταλιές, τον θήλαζα για να κοιμηθεί, κι αυτός έπιανε την πατούσα του και τέντωνε το πόδι του και μετά χτυπούσε το χέρι του πάνω του ή έπιανε τα μαλλιά του και τα τραβούσε... Κατά τα μεσάνυχτα κοιμήθηκε, ξύπνησε έξι παρά, θήλασε και ξανακοιμήθηκε αμέσως, και μετά ξύπνησε οκτώ και είκοσι περίπου.

Ήρθατε Λάρνακα χτες, στο πανηγύρι; Δε θα πηγαίνατε Κωνσταντινούπολη; Τέτοια εντύπωση είχα.

Καγκουράκι, κι ο ξάδελφός μου, μου έλεγε ότι μέχρι τώρα η κόρη του ήταν το πιτσιποπάκι τους, και τώρα που γεννήθηκε η μικρή, η μεγάλη τους φαίνεται τεράστια!

Σας είπα που ο Αντρίκος κάθεται μόνος του στο πάρκο και στην κούνια; :) Όχι για πολλή ώρα, διπλώνει τα πόδια του και κάθεται πάνω τους. Σήμερα το πρωί τέντωσε το ένα πόδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;;

Σήμερα μίλησα με το Καρολινάκι και έχετε πολλά φιλάκια από εκείνη! Διάβασε τα νέα μας αλλά δυστυχώς δεν είχε το χρόνο να γράψει τα δικά της..Είναι καλά! Κουράζεται βέβαια γιατί ο ποντικούλης είναι φαγανούλης αλλά μπαίνει σιγά σιγά σε μια σειρούλα!Ευτυχώς τη βοηθά και η μαμά της με τη Λυδία και είναι πιο άνετη με το μωρό!

Κατερινάκι πολύ περίεργο φαίνεται και σε μένα που θα λέω τον Πάνο "μεγάλο"..Αυτός είναι το μωράκι μου, το μικρούλι μου...Βλέπω τα χεράκια του και τα παπουτσάκια του και μου φαίνονται τόοοοσο μικρούλια...Μετά θα βλέπω της φραουλίτσας και ο Πανούλης θα μου φαίνεται γίγαντας :lol::lol::lol: Πώς τα περάσατε στο χωριό;;; Την έκανες τελικά τη βουτίτσα σου;;;; Τετάρτη θα δεις και το αγοράκι σου! Τέλεια! Εγώ το Σάββατο έχω ραντεβού. Τετάρτη δεν μπορούσε.

Άννα Μαρία τι σου έκανε ο αντρούλης σου και νιώθεις βλάκας;;;; Μη σκας..Οι άντρες είναι περίεργα πλάσματα και πολύ διαφορετικά από τις γυναίκες..Εγώ έχω καταλάβει ότι αυτά που θεωρούμε εμείς αυτονόητα, γι' αυτούς δεν είναι και πρέπει να τους τα λέμε. Αυτό με κουράζει πολλές φορές και άλλες με εκνευρίζει αλλά that's life..

Έφτασε έξι μηνών ο Αντρίκος σου και μου φαίνεται απίστευτο. Σαν χτες θυμάμαι που σε περιμέναμε να γεννήσεις..

Μαράκι non stop ο Στεφανάκος σου;;; Βρε το θηριάκι...Σε τι έχει αλλεργία το ζουζούνι;;; Στη σκόνη;; Μας έλειψες πάντως!!! Τώρα που θα σταματήσεις και τη δουλειά να μπαίνεις συχνότερα! Εύχομαι τελικά να μείνεις στο ίδιο σχολείο! Εϊναι πολύ σημαντικό να περνά κανείς καλά στη δουλειά του και να έχει αρμονικές σχέσεις με τους συναδέλφους του.

Σήμερα η μέρα μου κύλησε βαρετά μπορώ να πω. Το πρωί είχα κάτι εξωτερικές δουλίτσες, μετά είχα μάθημα, μετά πήρα τον Πάνο από την πεθερά μου και γυρίσαμε στο σπίτι..Τίποτα το ιδιαίτερο λοιπόν...

Φιλάκια φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

επιτελους εφτιαξε το μαμυ κι εγω εχω μια εξαρτηση με το παρεακι μας και στεναχωρεθηκα οταν δεν μπορουσα να μπω να γραψω......

περασε ενα γεματο τριημερο και σημερα με το ζορι ξυπνησαμε ολοι μας,την Κυριακη το πρωι πηγαμε στην εκκλησια και μετα πηγα να χτενιστω,φαγαμε στην πεθερα μου αφησα εκει τα παιδια και το απογευμα πηγαμε στο γαμο,ωραια περασαμε,χθες το πρωι ειχα κοσμο και το απογευμα πηγαμε στην Αιανη,ειχε πανυγηρι και ειχε κλοουν για τα παιδια,ο Δημητρης βεβαια ουτε που εδωσε σημασια και τα μεγαλα παιξανε λιγο στην αρχη αλλα μετα βρηκανε τους φιλους τους και προτιμησαν να παιξουν μαζι τους παρα με τον κλοουν,μονο κοριτσια ειχαν μεινει με τον κλοουν,το βραδυ μαζευτηκαμε στο σπιτι,αντε να τελειωσουν τα σχολεια κουραστηκαμε ολοι μας

Ανθη κι εγω θυμαμαι οταν γεννησα τον Γιωργο ο Νικος μου φαινοταν τεραστιος κι ας ηταν μονο 27 μηνων,κι εγω στεναχωριεμαι οταν τους μαλωνω,ειδικα ο Γιωργος κανει πολλες σκανδαλιες και τον μαλωνω συνεχεια τον καημενουλη,προχτες κρεμαστηκε απο ενα δεντρο και το εσπασε ευτυχως δεν χτυπησε και πολλα αλλα τετοια και οταν τους εβαλα για υπνο μου λεει μαμα πολυ με στεναχωρησες που με μαλωσες.....κι ο μικρος εχει γινει μεγαλο μαμουνι πρωτα κανει διαφορα και μετα με αγκαλιαζει σφιχτα και λεει μανουλα μου,τι να κανω η μανα λιωνω............ :lol::lol:

Κατερινακι μπηκες στη θαλασσα τελικα;;κι εγω ειμαι κρυουλιαρα αλλα παντα του αγ.Πνευματος πηγαιναμε Κατερινη και καναμε την πρωτη μας βουτια τωρα παλι φετος δεν το βλεπω ακομα,τον Ιουλιο και βλεπουμε

Μαρακι κι ο Δημητρης περασε παλι ενα συναχακι αυτες τις μερες,με αυτες τις εναλλαγες του καιρου επομενο ειναι,περαστικα του συντομα ευχομαι,σου ευχομαι να πανε ολα καλα με το σχολειο και να μεινεις και φετος,οσο για τον Στεφανακο ζωηρεψε πολυ το ζουζουνι σου και σε παιδευει ε!!,θυμαμαι τα δικα μου να εχουν 39 πυρετο και να παιζουν σαν να μη συμβαινει τιποτα κι εγω απορω που την βρισκουν τοση ενεργεια,ντουρασελ ολη μερα που να αρχισει να περπαταει να δεις κυνηγητο που θα ριχνεις

Αννα Μαρια μια χαρα που τρωει ολη την κρεμουλα του φτυστον να συνεχισει ετσι με το φαγητο,κανει πολλα το μαμουνι ε!!βαλε καμια φωτο να τον δουμε ποσο μεγαλωσε

Χριστινακι δεν μπηκες κι εσυ αυτες τις μερες ελπιζω να ειναι καλα τα μωρακια σας...............

αυτα προς το παρον,παω να βαλω σκουπα μεσα στην βρωμια ειμαστε :oops::oops:

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου,

επιστρεψαμε στην βάση μας, η μικρή ειναι σχολειο και εγώ εβαλα να φτιαξω τώρα τον κιμά και το μεσημερι τα μακαρονακια μου, ευκολο φαγητο σημερα. Εχω να παω και σουπερ μαρκετ γιατι δεν εχει τιποτα το ψυγειο.

Χθες φτιαχναμε το βραδυ με τον αντρα μου την βιβλιοθηκη, εκεινος βασικα εγώ ελεγα την γνωμη μου απο τον καναπέ :D , επειδη την κοψαμε λιγο πανω επρεπε να διαμορφώσουμε αλλιως το υψος των ραφιών αναλογα με τα βιβλια οποτε βαζαμε βγαζαμε τα πηγαιναμε απο εδώ απο εκει ανα ενοτητες και εχουμε πολλά τρομαρα μας και εκεινος και εγώ απο τη σχολή. Τουλάχιστον δεν ειναι πια πάνω στην τραπεζαρια.

Εχω αρκετές δουλιτσες ακομα και οσο περναει ο καιρός αγχώνομαι δεν εχω πλύνει και τιποτα για τον μπέμπη....

Α χθες τελικά δεν πηγαμε στην θαλασσα, ειχε λιγο αερακι δεν ειχαν και οι δικοι μου πολύ ορεξη οποτε δεν πηγαμε και μαλλον δεν προκειται να κανω μπανακι φετος γιατι μεχρι τον Ιουλιο δεν θα απομακρυνθώ πάλι απο Αθηνα, ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει τις τελευταιες βδομάδες, και μετα μεχρι να σαραντησω να μην εχω αιμα και τετοια θα εχει μπει Σεπτέμβρης.

Κατερινα μου γεμάτο το τριήμερο σας καλά τα περασατε.

Ανθη σε μια βδομάδα τελειώνεις τα μαθήματα σωστά, αντε θα ξεκουραστεις και θα ετοιμαστεις σιγα σιγά για την άφιξη της φραουλιτσας.

Αννα Μαρια κάθετε στο πάρκο ο αντρικος μπραβο, βαλτον τώρα γιατι μολις αρχισει να στεκεται και μετα να μπουσουλάει και να κινειται δεν θα το θελει καθολου. Πάντως να δεις που το πάρκο θα τον βοηθησει να σηκωθει πολύ γρηγορα τετοιο δραστήριο παιδακι που ειναι. Και η Αγγελική 6-7 μηνών καθοταν στο παρκο και απο 8 μηνών πιανοταν και μου στεριονοταν ορθια μεσα.

Αυριο εχω και για γιατρο λετε να εχει γυρισει το θηριακι μου, νιωθω εξογκώματα πανω απο τον αφαλο ποτε δεξια και ποτε αριστερα, λετε να ναι ποδια αυτά, μακαρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Σας φράφω από το σχολείο!!! Ειπα ότι θα αρχίσω τις αξιολογήσεις μου αλλα πραγματικά δεν εχω κουράγιο...αφου έτοιμη είμαι να κοιμηθώ στο θρανίο!!! :lol::lol: Αργησα να κοιμηθω χθες και ο μικρος ειχε πολύ ανησυχο ύπνο, ήταν μπουκωμένος και με βηχα οποτε καταλαβαίνετε...

Χθες τελικά δεν σας έγραψα ξανα...ηρθαν φιλοι για φαγητο το μεσημέρι και εχουνε ενα γιο 1,5 χρ. και τον βαλαμε με τον Στεφανο στην πισινα που φουσκώσαμε χθες! Ο δικος μου ξετρελλαθηκε αλλα λογω κρυωματος δεν αντεξε πολύ και γκρινιαξε.

Αννα Μαρια μεγάλωσε κι ο Αντρέας σου...Απο οτι μας λες είναι σε πολύ καλή φάση κινητικά!!! Και πού είσαι ακόμα!!! Δεν πηγαμε Κων/πολη...υπηρξε μια σκέψη αλλα μεχρι εκεί.Πήγαμε Λεμεσο..Θελαμε να ερθουμε και χθες Λαρνακα γιατι ειναι πιο ωραίο εκει το πανηγύρι αλλα μετά σκεφτηκαμε οτι θα εχει πολύ κοσμο...ετσι κι αλλιως ΛΑρνακα κρατάει μέρες οποτε θα ερθουμε καποια στιγμη..

Τι σου εκανε καλε ο αντρας σου?

Καγκουράκι μου επιστρέψατε?Πίσω στη ρουτίνα τώρα...αρχισε να ετοιμαζεις πραγματακια σιγα σιγα και μην αγχώνεσαι.Ουτε εγω ειχα κανει μπανια περσι καθολου αλλα οκ δεν με ενοχλησε να σου πω την αληθεια. . Θα δειτε και το μπεμπάκι αυριο, μετο καλό!!! Λογικα θα εχει γυρισει αλλα και να μην το εχει κανει εχεις περιθώρια μεχρι τελευταια στιγμη.

Ανθή μου θα δεις κι εσυ το ζουζουνι σου το Σαββατο...ΚΑλε οπου να'ναι γεννατε και μου φαίνεται σαν χθες που μαθαμε οτι ειστε εγκυες !!! :lol: Ξέρεις πόσες φορες καθομαι στον υπολογιστη σας διαβαζω και μετα ή δεν εχω κουράγιο να γράψω ή ο Στεφανος κατι κανει και τον κυνηγάω...Κι αυτες οι δουλειές στο σπίτι δεν τελειώνουν ποτέ!!!

Να δωσεις πολλα φιλιά στο Καρολινάκι μας...

Κατερίνα μου μια χαρά περάσατε το τριήμερο σας...το απόλαυσαν και τα παιδιά. Πώς να μην λιώνεις οταν σου κάνουν τέτοια.Λογικο κάπ[οιες φορές να χανουμε την υπομονη μας.Εδω ο Στεφανος αυτες τις μέρες σας λέω εχει γίνει πολύ ζωηρος κι ετυχε να τον μαλώσω και μετά νιωθω πολύ ασχημα...οχι πως με παιρνει και στα σοβαρα γιατι με κοιτάει και γελάει!!!!

Χριστινάκι εσύ πού είσαι?

Σας αφηνω προς το παρόν να κανω και καμια δουλειά σχολείου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς χτες το απόγευμα πήγαμε στο πανηγύρι, αλλά αφήσαμε τον Αντρέα στους γονείς μου, επειδή είχε πολύ κόσμο. Ωραία περάσαμε, αλλά τσακίστηκε η μέση μου με το αργό περπάτημα. Συναντηθήκαμε και με μια παρέα, ένα συμμαθητή του άντρα μου απ' το δημοτικό, που μένει Κύπρο με τη γυναίκα του, κι αυτή Πατρινή, και δύο άλλα ζευγάρια φίλους τους. Φανταστείτε τώρα, και οι δύο από Πάτρα, συμμαθητές, μένουν Κύπρο και συναντήθηκαν μέσω facebook!

Σήμερα το πρωί πήγα και αγόρασα καλοκαιρινά ζιπουνάκια του Αντρέα και δύο ρουχαλάκια για μένα, μια μπλούζα κι ένα φόρεμα. Πήγα και στο μαγαζί που αγόρασα την πάντα για να πάρω και δεύτερη να βάλω στην άλλη μισή κούνια, γιατί εκεί προτιμά να παίζει ο κύριος και όλο κοπανάει το κεφάλι του στα κάγκελα, αλλά δεν είχαν και δε θα ξαναφέρουν... Δε θέλω να πάω σε άλλο μαγαζί και να δώσω μια περιουσία για μια πάντα, το Σαββάτο μάλλον θα πάμε ΙΚΕΑ και ίσως βρούμε εκεί, αλλιώς θα αναγκαστώ να βάλω νερό στο κρασί μου και να πάω για μια φορά στα Τζάμπο να πάρω (ξξξξξ).

Δε σχολιάζω τα δικά σας γιατί γκρινιάζει ο κυριούλης και νομίζω πείνασε και θέλει βυζάκι!

Α, δε σας είπα: μιλάει αραβικά. :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεε!!! Πού χαθήκατε όλες; Έγραψα το μεσημέρι και καμία δεν έγραψε μετά από μένα!

Ο άντρας μου δε μου έκανε κάτι συγκεκριμένο, απλά είναι αυτό που λέει μερικές φορές η Ανθή, οι άντρες είναι εντελώς ηλίθιοι. Αφήστε που ο δικός μου είναι και αφάνταστα ξεροκέφαλος και πνεύμα αντιλογίας. Μία φορά να του πω κάτι και να συμφωνήσει...

Τέλος πάντων...

Ανθή, είδες που έγινε εξήμιση μηνών ο Αντρίκος; Αύριο θα λέμε "πω πω, πότε παντρεύτηκε ο Αντρέας; Σαν χτες ήταν που πρωτομπουσούλησε"... Ή "για δες, η φραουλίτσα της Ανθής είναι αυτή που παίρνει το πτυχίο της". :P Αλήθεια, πώς τη λένε τη φραουλίτσα εκτός από φραουλίτσα;

Κατερίνα, ωραία περάσατε το τριήμερο βλέπω! Σκανταλιάρικα και τα δικά σου τα παιδιά! Νομίζω το επόμενο καφενεδάκι να το πούμε "Καφενέ ΄ποιος θα κάνει τη μεγαλύτερη αταξία΄"...

Καγκουράκι, κι εμείς έχουμε έξι βιβλιοθήκες από το ΙΚΕΑ και τα έχω βάλει τα βιβλία κατά ενότητες και αλφαβητικά, γιατί αλλιώς δε βρίσκω τίποτα... Όνειρό μου είναι να κάνω μια μεγάαααλη βιβλιοθήκη που να καλύπτει ολόκληρο τον τοίχο, αλλά προς το παρόν βολεύομαι με τις βιβλιοθήκες του ΙΚΕΑ.

Ο Αντρίκος ήδη πιάνεται και προσπαθεί να σηκωθεί. Τώρα είναι σε φάση που σηκώνεται και γονατίζει, κυρίως μέσα στην κούνια που είναι πιο στερεό το έδαφος και υπάρχουν και τα κάγκελα για να πιαστεί. Τώρα τον έβαλα στον καναπέ και πιάστηκε από τη μαξιλάρα και στεκόταν όρθιος μόνος του, χωρίς να τον κρατάω. Αλλά όλο το σώμα του ήταν πάνω στη μαξιλάρα, οπότε δεν πιάνεται. :)

Μη στεναχωριέσαι για τα μπάνια, εγώ δύο καλοκαίρια που ήμουν έγκυος δεν πήγα καθόλου. Πρόπερσι πήγα μια φορά, μετά έμαθα για την εγκυμοσύνη και δεν ξαναπήγα και πέρσι δεν πήγα ούτε μία φορά. Δε με τραβούσε, κι έτσι δεν πήγα. Φέτος θα πάμε για τον Αντρέα, αλλά στεναχωριέμαι που είμαι μες στην κυτταρίτιδα και τη χαλάρωση...

Είμαι σίγουρη ότι θα έχει γυρίσει ο μικράκος σου, αλλά και να μην έχει γυρίσει, νωρίς είναι ακόμα, έχετε πολύ καιρό.

Μαρία, όντως είχε πάρα πολύ κόσμο στο πανηγύρι. Τώρα υποτίθεται τελειώνει αύριο, αλλά τα κιόσκια μπορεί να είναι στημένα μέχρι και το σαββατοκύριακο. Οπότε, έχετε καιρό! Ρε συ, να κανονίσουμε να βρεθούμε κιόλας, να γνωριστούν και τα βλαστάρια μας, να συναγωνιστούν στις αταξίες! Φυσικά θα κερδίσει ο Στεφανάκος, μια που είναι μεγαλύτερος!

Σας φιλώ όλες, λέω να συμμαζέψω λίγο, να σιδερώσω λίγο και να βγάλω γάλα (όχι λίγο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Είστε όλες καλά;;;

Εγώ είμαι λίγο πεσμένη και οι ορμόνες με χτύπησαν κατακέφαλα :shock::shock: Για παράδειγμα σήμερα πριν πάω στη δουλειά άφησα την πεθερά μου με τον Πάνο στις κούνιες και όταν έφευγα κοίταξα τον Πάνο από τον καθρέφτη και έβαλα τα κλάματα :?:?:? Ό,τι να'ναι...Κατά τα άλλα δουλεύω μέχρι και 13 Ιουνίου και οι μέρες μου φαίνονται ατελείωτες.......Με έχει κουράσει και αυτό το μισάωρο περπάτημα κάθε μέρα :?:?:? Βαριέμαι απίστευτα αλλά δε θέλω να περάσω τα ίδια πάλι.....Ευτυχώς που ο μικρός μου ο Πανούλης μου φτιάχνει τη διάθεση..Ο άντρας μου είναι το εξιλαστήριο θύμα και μετά η μαμά μου. Αυτοί πληρώνουν όοοοοοολα μου τα νεύρα..Ο άντρας μου συνέχεια αναρωτιέται τι μου έχει κάνει :lol::lol::lol: Μα καλά τίποτα δεν έμαθε από την πρώτη εγκυμοσύνη;;;;; :roll::roll:

Άννα Μαρία μην ανησυχείς για τη χαλάρωση. Λίγο χρωματάκι να πάρεις και όλα καλύπτονται! Άσε που το κολύμπι είναι και φοβερή άσκηση για τη χαλάρωση..Τη φραουλίτσα θα την ονομάσουμε Αλεξάνδρα. Αλέξανδρο λένε τον μπαμπά μου και όταν έμαθε πως είμαι έγκυος θεώρησε αυτονόητο ότι το παιδί θα πάρει το όνομά του :lol::lol::lol: Με ρωτά: "Τι κάνει η Αλεξάνδρα μας;;;" :lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς που το όνομά του μου αρέσει πολύ και που έτσι και αλλιώς θα το έδινα στο δεύτερο παιδί μου..Του έχω και αδυναμία άλλωστε!Από τα τζάμπο δεν έχω ψωνίσει ποτέ ρούχα ή εσώρουχα για τον Πάνο και κάτι ρουχαλάκια που μου έδωσαν από εκεί τα πέταξα γιατί έχω ακούσει τα χειρότερα για τα συγκεκριμένα ρούχα..Ωστόσο πάντα για την κούνια άνετα θα αγόραζα από εκεί. Δεν αξίζει να δώσεις χρήματα για τη δεύτερη πάντα...Πολύ συγκινητικό αυτό που έγραψες με τη φραουλίτσα να παίρνει πτυχίο και τον Αντρίκο να παντρεύεται..Βέβαια εμείς τότε θα είμαστε σκατόγριες αλλά χαλάλι..χαχαχαχαχα

Κατερινάκι μου σήμερα στο δρόμο είδα μια μανούλα με τρία αγοράκια και αμέσως μου ήρθες στο μυαλό!!! Μπράβο σου που τα βγάζεις πέρα με 4 άντρες!!!! Πάντως τα παιδάκια έχουν τον τρόπο τους να τουμπάρουν τις μανούλες τους..Ένα άγγιγμα, μια καλή κουβέντα, ένα φιλάκι και όλα τα ξεχνάμε :lol::lol::lol: Χρειάζεται όμως και το μάλωμα που και που. Εγώ νιώθω τύψεις όταν ξεσπάω πάνω του και τον μαλώνω άδικα και όχι όταν γενικώς τον μαλώνω..Έχω δει περιπτώσεις που οι γονείς δε μαλώνουν ποτέ τα παιδιά και αυτά είναι σωστά θηρία..

Καγκουράκι μου εύχομαι ο μπεμπούλης να έχει πάρει θέση!!!! Ακόμα όμως και να μην έχει πάρει μην ανησυχήσεις. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που γυρνούν πιο αργά τα μωράκια! Ευτυχώς τελειώσατε με μια δύσκολη δουλίτσα, τη βιβλιοθήκη! Ωραία πάντως να καθόμαστε στον καναπέ και να λέμε τη γνώμη μας :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου είδες πόσο γρήγορα περνά ο καιρός;; Ώρες ώρες τρομάζω. Εγώ σαν χθες έχω στο μυαλό μου που γέννησα τον Πάνο και σε λίγο καιρό θα γεννήσω και το δεύτερο παιδάκι μου..Τι κάνει ο Στεφανάκος;; Ελπίζω να είναι καλύτερα!

Χριστινάκι μου πού είσαι;;; Χάθηκες...Ελπίζω όλα να είναι καλά με τα μωράκια σας..

Αυτά και για σήμερα..Η μπεμπούλα δεν έχει σταματήσει να κουνιέται..Η κοιλιά μου πάει πέρα δώθε..Αυτό σημαίνει άραγε ότι δε θα κοιμάται ποτέ όταν βγει :shock::shock::lol::lol::lol: ;;;;;;;Ο Πανούλης πάντως που ήταν υπναράς κουνιόταν όποτε το θυμόταν :lol::lol::lol:

Φιλάκιαααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα έχει γενέθλια το Λυδιάκι της Καρολίνας μας!!!

Να το χαίρεσαι συμπεθερούλα το κοριτσάκι σου!!!!! Πάντα ευτυχισμένη να είναι!!!!!! [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνουν τα κορίτσια;

Εγώ τάισα τον Αντρέα το ρυζάλευρο, τον θήλασα ελάχιστα και κοιμήθηκε. Τώρα θα βγάλω γάλα και θα πάμε παιδίατρο.

Ανθή, πολύ ωραίο το Αλεξάνδρα!

Εγώ πολλά νεύρα δεν είχα στην εγκυμοσύνη, είχα μετά τη γέννα. Αλλά είναι κι ο άντρας μου... Ξεροκέφαλος, πεισματάρης και ισχυρογνώμων. Και τεμπέλαρος... Τον στόλισα πάλι πρωινιάτικα. Ρε κορίτσια, έλεος, σηκώθηκε εννιά για να προσέχει τον Αντρέα, άνοιξε το λάπτοπ και μέχρι τώρα, δηλαδή έντεκα, καθόταν στο λάπτοπ. Οκ, έπαιζε και με τον Αντρέα, αλλά ασχολούνταν και με τον υπολογιστή. Τώρα, κάθομαι εγώ στο λάπτοπ, και νόμισα ότι θα έκανε κάτι άλλο, και τι έκανε; Πήγε στον μεγάλο υπολογιστή... Αηδία κατήντησε με τα παιχνίδια και τις βλακείες... Δε βλέπει ότι φεύγει η ζωή του;

Χρωματάκι εγώ δεν παίρνω, πάρα πολύ σπάνια μαυρίζω, και όταν μαύρισω, όποιος με βλέπει, μου λέει "καλά, μα δεν πήρες καθόλου χρώμα;". Οπότε κι εγώ, δεν κάνω ηλιοθεραπεία, που ούτως ή άλλως τη θεωρώ βλακεία.

Κολύμπι επίσης, δεν είναι και το καλύτερό μου... Έχω τραυματικές εμπειρίες από διάφορα μαθήματα κολύμβησης που έκανα μικρή, μέχρι τα 16 μου, και επίσης, επειδή έχω πολύ ψηλή μυωπία, ή που θα μπω στη θάλασσα με φακούς, οπότε μόνο θα πλατσουρίσω, ή που θα μπω χωρίς τίποτα, και δε θα βλέπω ούτε τη μύτη μου, πράγμα που με αποσυντονίζει και μου προκαλεί ανασφάλεια. Το περπάτημα είναι η αγαπημένη μου γυμναστική, αλλά πότε να πάω;

Όσο για τον ύπνο των μωρών, ο Αντρέας δε μας έκανε ιδιαίτερα προβλήματα. Δεν μπορώ να πω ότι στερούμαι τον ύπνο, σίγουρα δεν κοιμάμαι όπως πριν, γιατί διακόπτεται ο ύπνος μου, αλλά συνολικά κοιμάμαι έξι με οκτώ ώρες, και στην κοιλιά (και έξω από αυτήν!) ήταν αεικίνητος.

Α, δε σας είπα τι έκανε σήμερα το πρωί. Ξυπνάω και τον βρίσκω να έχει τραβήξει την κουνουπιέρα μέσα στην κούνια, από το ένα κάγκελο στο άλλο, κατά πλάτος της κούνιας. Μου φαίνεται τέλος η κουνουπιέρα, να δω τι θα κάνω με τα κουνούπια.

Καλέ, για το Καρολινάκι ξέχασα να γράψω: να σας ζήσει η Λυδία σας, να τη χαίρεστε και γενικώς, να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!

Εχω παρα πολλη δουλεια και μου εχετε λειψει!

Να ευχηθω στο Λυδιακι να ειναι παντα καλα, γερο και τυχερο!!!!

Μπηκα να σας πω ευχαριστα! Ο Παρουλης μας τα καταφερε και βγηκε απο τον αναπνευστηρα! Κι οχι μονο αυτο, αλλα εκανε αλμα και ειναι τωρα 5 μερες χωρις καθολου οξυγονο!!! Περιμενουμε βεβαια ακομη να σιγουρευτουμε αλλα μια χαρα! Ο Αλεξανδρος ειναι πια σε κουνιτσα, τον ταιζει η αδερφη μου και οι νοσοκομες με μπιμπερο, ειναι 1900 γραμμαρια, στα 2200 τον παιρνουμε!! Αλλα εχει παθει κατι το ματακι του, βλεφαροπτωση, δηλαδη οι μυες δεν ειναι δυνατοι κι ετσι δεν μπορει να το ανοιξει. Ξερει καμια αν αυτο φτιαχνεται, γιατι δεν μας λενε παλι τιποτα; Βεβαια ισως περασει και απο μονο του...

Αυτα! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Τελικα μαλλον θα το κανουμε το γλεντι! Α! Να σας βαλω και το προσκλητηριο να μου πειτε γνωμη!Αλλα δεν ξερω πως μπαινει εδω φωτογραφια απο τον υπολογιστη, καθοδηγηστε με.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚοριτσΑκια τι κανετε; Εγώ είμαι στον παιχνίδοτοπο κ σας γράφω από το κινητό. Ο Στεφανος παίζει στα παιχνίδια με τις κοπέλες που ειναι υπεύθυνες. Να τον δείτε πως κάθεται στα Αυτοκινητακια.. Πολύ γέλιο. Να σας βάλω φωτό αργότερα.

ΑΝΝΑ Μαρία βγάλει την κουνουπιερα ειναι επικίνδυνη.

Χριστινακι σούπερ τα νέα σαΣ

Να χαιρόμαστε το Λυδιακι μας. Πάντα γερή να ειναι.

Θα σας γράψω σε λίγο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Χριστίνα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα με τα νέα σας!!! Πω πω, τα πράγματα πάνε πολύ καλύτερα απ' ό,τι περιμέναμε! Σούπερ μπορώ να πω!

Μαρία, την κουνουπιέρα την τύλιξα γύρω από το τελάρο και αύριο θα τη βγάλω.

Το πρωί πήγαμε στον παιδίατρο, όπως σας είπα. Ο Αντρέας πήγε 7 κιλά και 68 εκατοστά. Επιτέλους πέρασε το φράγμα των έξι κιλών! Μας είπε να αρχίσουμε σιγά σιγά χορτόσουπες, πατάτα-κολοκύθι-λίγο καρότο-λίγο ρύζι, με ελάχιστο ελαιόλαδο και λεμόνι για γεύση, μετά να προσθέσουμε ένα φύλλο σέλινο και μαϊντανό, και μετά στήθος κοτόπουλο.

Φρούτα μας είπε εποχής να δίνουμε, εκτός από ό,τι έχει σπόρια και κεράσια που είναι βαριά.

Φαρίν λακτέ, κ.λπ. μπορούμε να τις καθυστερήσουμε μέχρι τον όγδοο και να δίνουμε ρυζάλευρο με κάποιο φρούτο. Τέτοιες κρέμες, ούτως ή άλλως δε θέλω να δώσω. Σκέφτομαι να δίνω κουάκερ με κάποιο φρούτο, αλλά είπε καλύτερα μετά τον έβδομο ή και τον όγδοο, γιατί περιέχει γλουτένη, όπως και οι υπόλοιπες κρέμες.

Σήμερα του έδωσε ο άντρας μου βερύκοκο-μπανάνα και ξετρελάθηκε! Μετά του έβγαλε την ψυχή, όμως, γενικώς ήταν πολύ ανήσυχος σήμερα, και ήπιε... 300 μλ γάλα... Αμάν ρε παιδιά, έφαγε και τη φρουτόκρεμα, ήπιε και 300 μλ γάλα... Εννοείται ότι δεν έχει μείνει σταγόνα στο ψυγείο... Δεν μπορώ να βγάλω πάνω από 150-200 μλ και θέλω 150 για το ρυζάλευρο και 150 τουλάχιστον για το απόγευμα που λείπω, αλλά όταν λείπω πάντα αφήνω ένα 150άρι επιπλέον για κάτι τέτοιες μέρες σαν τη σημερινή. Οπότε αύριο το πρωί μπορεί να του φτιάξω το ρυζάλευρο με νερό και μπανάνα.

Τι φάγατε σήμερα; Εμείς κάναμε μαρίδες τηγανιτές με πατάτες και ντοματοσαλάτα. Για αύριο για πείτε καμιά ιδέα...

Α, και κάτι για να γελάσουμε:

Σήμερα στο σχολείο μια συνάδελφος που δουλεύει και στο πρωινό γυμνάσιο, έφερε τα γραπτά των εξετάσεων ιστορίας της γ' γυμνασίου για να τα διορθώσει.

Διαβάστε και φρίξετε:

-Η Φιλική Εταιρεία ήταν μια ομάδα διαιτητών.

-Ιδρυτές της Φιλικής Εταιρείας ήταν ο Ρουσώ και ο Μοντεσκιέ.

-Η Εγκυκλοπαίδεια των Διαφωτιστών ήταν ένα βιβλίο που υπέγραφαν όλοι οι πρόεδροι.

-Ο Ρήγας Φεραίος ήταν ο πρώτος πρόεδρος των Η.Π.Α.

-Ο Τζωρτζ Ουάσινγκτον ήταν Έλληνας διαφωτιστής.

-Ο πιο σημαντικός Κύπριος δραγουμάνος ήταν ο Αλή πασάς.

-Ο πρώτος Παγκόσμιος Πόλεμος έγινε το 1821.

Έχει κι άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...