Μετάβαση σε περιεχόμενο

κραταει τα κακα 17 μηνων


Recommended Posts

γεια σας εχω ενα αγορακι 17 μηνων και εχουμε θεμα με τη κατακτρατηση κοπρανων.ξεκινησε πριν 8 μηνες περιπου με δυσκοιλιοτητα η οποια του εκανε ραγαδα στο ποπο...αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να πονα και να βγαζει αιματακι στην αφοδευση.αλλαξαμε διατροφη καναμε θεραπιες..τωρα βρισκομαστε στα μεσα την τελευταιας εναλλακτικης με ενα σιροπι που λειτουργει ως μαλακτικο κοπρανων.τα κακα του εδω και πολυ καιρο εχουν μαλακωσει πολυ εχουν γινει σαν αλοιφη.παρολαυτα τα κρατα πεισματικα.κρατα ισια τα ποδια και σφιγγεται.απο τη τριτη μερα που μπορει να τα εχει κρατησει ειναι δυνατον να κλαιει μεχρι και το τελος της τεταρτης μεχρι να τα κανει.οπου πλεον βγαινουν σα μπαλες απο το κρατημα αλλα και παλι δεν ειναι σκληρα...το απο κορυφωμα σημερα που τα κραταγε 2 μερες(απο τη στιγμη που του ερχοταν να τα κανει)και ειχαμε καταντησει τη μιση μερα να μη κουνιεται γιατι φοβοταν μη του φυγουν ε και να κλαιει σπαραχτικα,στο τελος εβγαλε και πολλα αιματα απο τη πιεση που εχει ασκησει στο εντερο....ενω τελευταια δεν εβγαζε καθολου ειχαμε καταφερει να επουλωσουμε τη ραγαδα..τωρα ξανα στα ιδια

.ειμαστε σιγουροι πλεον και εμεις και η παιδιατρος οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα και οτι τα κρατα επιτηδες.

πειτε μου ρε κοριτσια εχει τυχει αυτο σε καμια να εχει τετοιο θεμα με το παιδακι της???εχω απελπιστει πια δε μπορω να βλεπω το παιδι μου να υποφερει ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Εχω ενα κοριτσακι σχεδον 3 χρονων κ δω κ πολυ καιρο επειδη ειναι δυσκοιλια εχει κανει ραγαδα στον ποπο κ με μεγαλη μου εκπληξη χθες που πηγα στην παιδιατρο για εμβολιο μου ειπε πως εχει κανει και αιμοροιδα στο σημειο αυτο..τι να σου πω η κορη μου καθε φορα που της ερχονται τα κακα κλαιει ασταματητα με λιγμους γιατι δεν θελει να τα κανει γιατι ποναει πολυ..κ επειδη εχω παθει ακριβως το ιδιο κ εχω χειρουργησει τις ραγαδες μου δεν μπορεις να φανταστεις ποσο επωδυνος ειναι ο πονος της ραγαδας που παρα μα παρα πολυ δυσκολα επουλωνεται..κ για να επανελθω στο θεμα κ γω δινω την κορη μου σιροπακι για να μαλακωσουν τα κοπρανα αλλα αμα δεν δω βελτιωση της ραγαδας θα συζηησω με την παιδιατρο το ενδεχομενο χειρουργικης επεμβασης οπως εκανα κ γω....γιατι δεν αντεχω να την βλεπω να υποφερει ετσι...δεν μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Εχω ενα κοριτσακι σχεδον 3 χρονων κ δω κ πολυ καιρο επειδη ειναι δυσκοιλια εχει κανει ραγαδα στον ποπο κ με μεγαλη μου εκπληξη χθες που πηγα στην παιδιατρο για εμβολιο μου ειπε πως εχει κανει και αιμοροιδα στο σημειο αυτο..τι να σου πω η κορη μου καθε φορα που της ερχονται τα κακα κλαιει ασταματητα με λιγμους γιατι δεν θελει να τα κανει γιατι ποναει πολυ..κ επειδη εχω παθει ακριβως το ιδιο κ εχω χειρουργησει τις ραγαδες μου δεν μπορεις να φανταστεις ποσο επωδυνος ειναι ο πονος της ραγαδας που παρα μα παρα πολυ δυσκολα επουλωνεται..κ για να επανελθω στο θεμα κ γω δινω την κορη μου σιροπακι για να μαλακωσουν τα κοπρανα αλλα αμα δεν δω βελτιωση της ραγαδας θα συζηησω με την παιδιατρο το ενδεχομενο χειρουργικης επεμβασης οπως εκανα κ γω....γιατι δεν αντεχω να την βλεπω να υποφερει ετσι...δεν μπορω

να σου ζησει το κοριτσακι σου!να σε ρωτησω κατι η παιδιατρος πως την ειδε τη ραγαδα?ειναι εσωτερικη?γιατι εμενα δεν την ειδε απλα το υπεθεσε...επισης να σε ρωτησω και κατι αλλο εδω και κανα μηνα δεν εβγαζε καθολου αιματακι στα κακα και νομιζαμε οτι ειχε επουλωθει.τωρα ομως τελευταια φορα που ζοριστηκε πολυ εβγαλε πολυ αιματακι.αρα να υποθεσω οτι δεν ειχε επουλωθει τελειως?επισης η ραγαδα τα ποναει στην αφοδευση ακομα κι αμα δεν εχουν βγαλει αιματακι?

ελπιζω να βρουμε λυση κοπελα μου γιατι πραγματικα εχει γινει πλεον ενα μεγαλο καθημερινο μας προβλημα...αμα βρω λυση θα σου πω κι εσενα.σε γαστρεντερολογο την εχεις παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ραγαδα της κορης μου ειναι ακριβως στην εισοδο κ δεν ματωνει παντα...δηλαδη εσυ μπορει να νομιζεις οτι περασε κ δεν εχει αλλο αλλα η ραγαδα να ειναι ακομα εκει.απο την δικη μου εμπειρια η ραγαδα αμα δεν χειρουργηθει δεν φευγει σου λεω πως το ιδιο περασα κ γω..κ αν δεν ειχα κανει επεμβαση δεν θα περνουσαν με τιποτα κ ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι μπορει να μην ειναι μονο μια να ειναι δυο τρεις...γιατι η ραγαδα ξερεις τι ειναι???ειναι σκισιματα στο εσωτερικο του πρωκτου..κ επειδη αφορα εναν μυς που ανοιγοκλεινει κ ειναι υγρος δεν μπορει να επουλωθει το σημειο ευκολα..εγω θα το παρακολουθω κ αν δεν παει αλλο θα το ψαξω για να την χειρουργησω την μικρη..ειναι ανυποφωρο κ το ξερω...κ δεν θελω να υποφερει..πιστεψε με κ ο δικος ο μικρουλης υποφερει...περαστικουλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ραγαδα της κορης μου ειναι ακριβως στην εισοδο κ δεν ματωνει παντα...δηλαδη εσυ μπορει να νομιζεις οτι περασε κ δεν εχει αλλο αλλα η ραγαδα να ειναι ακομα εκει.απο την δικη μου εμπειρια η ραγαδα αμα δεν χειρουργηθει δεν φευγει σου λεω πως το ιδιο περασα κ γω..κ αν δεν ειχα κανει επεμβαση δεν θα περνουσαν με τιποτα κ ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι μπορει να μην ειναι μονο μια να ειναι δυο τρεις...γιατι η ραγαδα ξερεις τι ειναι???ειναι σκισιματα στο εσωτερικο του πρωκτου..κ επειδη αφορα εναν μυς που ανοιγοκλεινει κ ειναι υγρος δεν μπορει να επουλωθει το σημειο ευκολα..εγω θα το παρακολουθω κ αν δεν παει αλλο θα το ψαξω για να την χειρουργησω την μικρη..ειναι ανυποφωρο κ το ξερω...κ δεν θελω να υποφερει..πιστεψε με κ ο δικος ο μικρουλης υποφερει...περαστικουλια...

ευχαριστω πολυ κοριτσακι για τις απαντησεις σου...παντως ψαχτο λιγο να δεις επειδη λογω ηλικιας μπορει στα μικρα παιδακια να αναπλαθεται το δερμα πιο ευκολα.εκανα βλακεια γιατι τον αφησα να τα κρατησει πολλες μερες γιατι διαβασα καπου πως στο ψυχολογικο κομματι αυτο ξεπερνιεται αμα δε τους δινεις σημασια οταν σφιγγονται γιατι μετα πεισμωνουν και τα κρατανε .χωρις να το θελω του εκανα κακο γιατι απο το πολυ κρατημα σημερα ειχα με πολυυυ αιμα.αυριο εχουμε παιδιατρο για το εμβολιο οποτε θα το ξανασυζητησουμε το θεμα .και παλι ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κατηγορεις τον εαυτο σου ειναι ενα θεμα δυσκολο κ δεν γνωριζουμε γιαυτο...ευχομαι κ ο γιοκας σου συντομα να νιωσει καλυτερα...κ ισως οπως ειπες με το χρονο να γιανει μονο του επειδη το δερματακι τους αναπλαθεται πιο γρηγορα...αν εχεις κανενα νεοτερο ενημερωσε με ...περαστικα κ καλη επιτυχια αυριο στο γιατρο...σευχαριστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...