Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντιβιοση ποτέ;;;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια έχω αγχωθει.ο Νικόλας έχει βρογχιολιτιδα και αφού κάναμε εισπονες για πάνω απο βδομάδα η κατάσταση του αντί να βελτιωθεί παρουσίασε επιδείνωση. Έτσι η Παιδιατρος μου σύστησε αντιβιοση αμοξιλ. Έχει κάποια απο σας δώσει αντιβιοση απο τέτοια ηλικία;ο Νικόλας είναι μόνο τεσσάρων μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η βρογχιολιτιδα ειναι επικινδυνη σε τοσο μικρη ηλικια

εμενα ο μεγαλος μου ειχε παθει 7 μηνων κ πηρε την πρωτη του αντιβιωση

να εισαι προσεκτικη, η μεγαλη πλειοψηφια παιδιων που παθαινουν βρογχιολιτιδες εχουν αυξημενες πιθανοτητες να παρουσιασουν ασθμα..

επισης προσεχε αν εχετε υγρασια στο σπιτι..

περαστικα σας κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγρασια και μουχλα κριμενη η φεναερη οι μεφαλοι φιλοι τςη βρογχιολιτιδας...

ποσες εισπνοες κανατε;;;

εμας ο μικρος κολουσε απο τον μεγαλο και εκανε βρογχιολιτιδες συχνες..απο πιο μικρος απο σας, αλλα επαιρνε εισπνεομενα σε φασεις μεγαλης εντασης ανα 6ωρο ...

αντιβιωση εμας η παιδιατρος μας μας δινει μονο σε μικροβιακες λοιμοξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ο δικός μου όταν έπαθε βρογχιολίτιδα, δεν πήρε αντιβίωση. Κάναμε, όμως, εισαγωγή στο νοσοκομείο για μια βδομάδα και έκανε εισπνοές και κορτιζόνες... Αλλά ήταν πάρα πολύ μικρός, δυόμιση μηνών και γι' αυτό προτίμησε ο παιδίατρος να μας στείλει στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια του έχω δώσει την αντιβιοση και παράλληλα κάνουμε εισπνοες κάθε τέσσερις ώρες εκ των οποίων δυο από αυτές τις φορές περιέχουν κορτιζονη.οι υπόλοιπες είναι σαλαμολ και ιππροτροπιουμ αν το λέω σωστά.ταλαιπωρουμαστε και ο Νικόλας αλλά και εγώ και ο άντρας μου παρά πολυ αλλά δεν παραπονιεμαι.παρακαλαω απλά να του περάσει.για μούχλα δεν το νομίζω.το σπίτι μας είναι ολοκαίνουργιο...άρα αυτό δεν ισχύει για μας λογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Βρογχιολιτιδα προκαλειτε απο ιο..

περισσοτερε ςπληροφοριες δες και εδω

http://pediatros-thes.gr/for-parents/%c ... %b4%ce%b1/

αν και απο οσα διαβαζω εκει..και απο οσα ξερω απο προσωπικη πειρα με 2 παιδια που παθαιναν συνεχεια ολο το χειμωνα δε νομιζω να ειχατε βρογχιολιτιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες.Ο Νικολας ειναι ακομα σε ασχημη κατασταση και η μαμα μου, πηρε την αποφαση να τον παμε σε ενα αλλο παιδιατρο που ειναι παλια καραβανα. αυτος μας ειπε οτι δεν χρειαζοταν αντιβιοση, αλλα ντεκατρον. Επισης μας εδωσε διαφορετικη δοσολογια για τις εισπνοες με τη μηχανη.μιλαμε εχω τρελαθει.Ποιο προγραμμα να ακολουθησω δεν ξερω....ειναι μια μπερδεμενη κατασταρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δεν τον πατε σε καποιο νοσοκομειο να του κανουν εξετασεις;;;;;

ειναι καιρο που ειναι αρρωστος...

μιλαμε να τον πας ομως σε καποιο φυσιολογικο νοσοκομειο..

αν μενεις Θεσσαλονικη θα συστημα παπαγεωργιου και μονο..οχι Ιπποκρατειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια μου απο Κυπρο ειμαι. αυτος ο γιατρος που τον πηγαμε, στο κρατικο νοσοκομειο παιδων δουλευει.

απλα μας ειδε στο σπιτι γιατι τον ξερει πολυ καλα η μαμα μου.

τελικα ακολουθησαμε τις δικες του οδηγιες και ΕΥΤΥΧΩΣ ο Νικολας αρχισε να ειναι πιο καλα..(αρα την αντιβιοση την πηρε ετσι για την πλακα).

απο τωρα και στο εξης οταν το μωρο αρρωστα σιγουρα θα παιρνω περισσοτερες απο μια γνωμες γιατρων γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενη που ταλαιπωρειται το μωρακι τοσες μερες αλλα και επειδη ρουφηξε την αντιβιοση χωρις να το βοηθησει καθολου

ελπιζω συντομα να γινει καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...