Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Xρύσα 3640 γεννήθηκε!! Θρεφτάρι έχω! Το γλυκό μας μοσχαράκι! :lol::lol::lol:

Μumbasha τιο καροτσάκι δεν γυρίζει προς τα εμένα... μόνο μπροστά. Μας το δώσανε, δεν αγοράσαμε εμείς. κ τώρα no money για καροτσάκι. Είμαστε σε χάαααλια οικονομική κατάσταση αυτό τον καιρό...Ο άντρας μου πληρώνεται ξανά αρχές Οκτώβρη(από Ιούλιο απλήρωτος).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑλησπέρα! Αχ τι θρεφτάρια είναι αυτά!! :lol::lol: Τα κιλά αυτα εμεις για να τα δουμε...Ειμαστε 5 1/2 κ τώρα φτάσαμε στα 6 :lol::lol:

Κορίνα μπορει να φταίει το καρότσι δεν σε βλέπει κ μάλλον φοβάται , αν έχει διαφορα παιχνιδάκια να τον απασχολούν κ να σε βλέπει για αρχή?Αν κ όσο μεγαλώνουν αντιλαμβάνονται διαφορέτικα τα πράγματα γύρω τους οπότε μπορει να του αρέσει.

Εμεις Χρύσα ξεκινάμε ροδάκινο, ειπα στον γιατρό για την μπανάνα ( για την δυσκοιλιότητα ) κ μου είπε να δώσω ροδάκινο ή νεκταρίνι .Την Δευτέρα που θα πάμε στο γιατρο θα πάρουμε κ οδηγίες για φαγάκι.

ΠΟιο είναι το τελευταίο εμβόλιο για φέτος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα μου σε καταλαβαινω.Μια απο τα ιδια και εμεις!!Και εμενα το καροτσακι μου το εδωσαν.Κοιτα ομως αναλογα και το μοντελο βεβαια,υπαρχουν καροτσια που το καθισματακι του αυτοκινητου παει και κουμπωνει πανω στο καροτσι προς τη μερια σου,το δικο μας ετσι ειναι και με εσωσε.Τον φοραω στο καθισματακι,τον κουμπωνω στο αυτοκινητο και απο εκει κατ ευθειαν στο καροτσι και παλι πισω.Απλα στο λεω μηπως υπαρχει τετοιο καθισματακι και για το δικο σας καροτσι που ειναι πολυ πιο οικονομικο 60-70 ευρω,αντι για τα 400αρια και 500αρια του καροτσιου.Βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι και στο παιδι.Ετυχε μια μερα να συζηταω την περιπτωση σου στη μαμα μου και με ενημερωσε οτι και η αφεντια μου ετσι εκανα.Δεν τα καταφεραν με τιποτα να με βαλουν καροτσι ποτε,μονο ρηλαξ και χερια στη βολτα,χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε mumbasha μου γιατι ετσι?εγω στην θεση σου θα μιλουσα με συμβουλο θηλασμου!εχει ανθρωπους που ασχολουντε εθελοντικα με αυτο κ δεν χρειαζεται να πληρωσεις κατι.βλεπουν πως θηλαζεις κ καταλαβαινουν τι δν παει καλα.μπορει η σταση να μην τον βολευει!αν χρειαστεις περισσοτερες πληροφοριες ευχαριστως να σου δωσω.ειναι κριμα να εχεις φτασει μεχρι εδω,να θες να συνεχισεις κ να μην μπορεις.υπαρχει λυση κ πιστεψε με θα σε βοηθησει κ ψυχολογικα.για μενα ο θηλασμος λειτουργει κ ως αγχολυτικο!εχεις φεισμπουκ?υπαρχουν διαφορες ομαδες που θα μπορουσαν να σε βοηθησουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα μου μπραβο στο αντρακι σου!Τελεια αναπτυξη!

Χριστινακι τα οξινα φρουτα νομιζα τα δινουμε τελευταια (ροδακινο,νεκταρινι)

Τωρα θα κανουμε το εμβολιο του 6ου μηνα κ μετα παλι εμβολιο (γενικα) 13 μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα μια χαρα το παλικάρι σου! Εμείς εμβόλιο έχουμε στα μέσα του Σεπτεμβρίου.

Μumbasha θα σου πρότεινα να επικοινωνησεις με τη Φαιναρετη, μη κερδοσκοπικός οργανισμός και μπορει να σου δώσουν τηλεφωνικα κάποιες οδηγιες. Αν θες περισσότερα στοιχεία, στη διάθεση σου. Εμένα με βοήθησαν παρα πολυ!

Με τον δικο μου εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τον ύπνο του. Ενω νυσταζει δε κλείνει τα ματακια του. Πλέον και με το Θηλασμο δεν αποκομιεται. Θηλαζει μέσα σε 10 λεπτα το περισσότερο και δεν προλαβαίνει να τον πάρει ο ύπνος. Έχει αρχίσει να με αγχωνει το θέμα... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

απογειωση κ προσγειωση δεν εινα ιτιποτε.....εχω ταξιδεψει με τον ακη 3 μηνων κ συνεχεια απο τοτε....απλα επειδη βουλουν τα αυτακια μπορει να γκρινιαζουν λιγο....γιαυτο την ωρα που ανεβαινει κ κατεβαινει θα πρεπει να εχουν πιπιλα ή να πινουν κατι...εγω τον θηλασα διακριτικα κ ολα καλα.....

χρυσα μου τι κανεις?

διαβαζω για αλματα...ξερω τι ειναι αλλα ειναι κατι επιστημονικο?

εμενα ο γιος μου δεν περασε κανενα αλμα......μεχρι 10,5μηνων δεν εκλαψε ποτε.....ηταν αψογος ουτε γκρινιες τιποτα....(10,5μηνων σταματησαμε το στηθος γιαυτο κ αρχισε να κλαιει,επισης 10μηνων περπατησε οποτε επεφτε κατω κ εκλαιγε), 10 μηνων μιλησε.....αφου 15 μηνων μιλουσε τελεια.....δεν ξερω αλλα δεν πολυπιστευω σε αλματα, οπως δεν πιστευω κ στην γκρινια για τα δοντια....κ η μπεμπα το ιδιο ...δεν κλαιει δεν γκρινιαζει......δεν αναπτυσονται δηλαδη....?εκτος κ αν τα δικα μου παιδια ειναι κ τα δυο η εξαιρεση.....

εγω πιστευω οτι το αγχος το δικο μας μπορει να επηρεασει τα παιδια.....εγω τουλαχιστον προσπαθω να μην αγχωνομαι για να ειναι ηρεμη η μικρη.....την ωρα του θηλασμου ειδικα ειμαι φουλ ηρεμη.....κ ολα καλα....παραδειγμα οταν γεννησα ο ακης μου ειχε ιωση με 39πυρετο,....το αγχος να μην κολλησει ιωση το μετεδιδα κ δεν μπορουσα να την ηρεμησω καθολου....μολις ειπα ''τερμα το αγχος'' ηρεμησε κ το μωρο.....

Αυτη ειναι η αποψη μου μην παρεξηγηθω....

παντως πρεπει να ειμαι η εξαιρεση σε πολλα πραγματα..... :lol:

π.χ.μωρο που θηλαζει δεν περνει πιπιλα.....περνουμε απο 4μηνων

το μωρο που θηλαζει δεν πρεπει να του δωσει η μαμα μπιμπερο γιατι δεν θα το μαθει(μυριζει το στηθος),εγω εμαθα κ τα δυο μου παιδια το μπιμπερο δεν τα καταφερει κανεις....

τωρα πλακα πλακα κ ολων των γνωστων μου που θηλαζαν περναν πιπιλα....

εμεις σημερα εχουμε εμβολιο.....ελπιζω να μην καλψει πολυ... :cry:

μαριλου θελω μια χαρη....δες τι συστατικα γραφουν οι βιολογικες κρεμες..μηπως τις δοκιμασω γιατι δεν θελει το μεσημεριανο κ για βραδυνο.....οι σινλακ τη πειραξε κ δεν ξερω τι να τις δωσω.....

ααα δεν σας ειπα...διακοπες ο μικρος περασε τελεια....η μπεμπα ξετρελαθηκε με την θαλασσα...η γοργονα μου κολυμπουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα!

Χρυσάνθη μου τα άλματα δεν ξέρω αν είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα.Κ εγώ στον θηλασμό είμαι πολύ χαλαρή κ καθόλου αγχωμένη!Απο την αρχή ήμουν έτσι.Για μένα ο θηλασμός είναι κ το αγχολυτικό μου!Τον απολαμβάνω..

Εγω καταλαβα ότι περνάμε άλματα ανάπτυξης γιατί κάθε φορά που ο μικρός αναστατώνεται(γκρινιάζει,δεν ξεκολλάει απο το στήθος,θελει μόνο αγκαλιά)συμβαδίζει με την εβδομάδα που αναφέρει η λίστα με τα άλματα ανάπτυξης!

Κάθε μωρό είναι ξεχωριστό κ διαφορετικό!Δεν περνούν όλα με την ίδια ένταση τα αλματα ανάπτυξης.

Επίσης ξέρω πολλά μωρά που δεν θήλασαν καθόλου κ δεν πήραν καθόλου πιπίλα.Δέν υπάρχουν κανόνες!

Ο δικός μου δεν παίρνει πιπίλα κ δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον θηλασμό!Το μπιμπερό το παίρνει μια χαρά!Πλέον τις πιπίλες τις έχουμε κάνει μασητικα!Τις δαγκώνει γύρω-γυρω αλλά ούτε λόγος για πιπίλισμα!Δεν με ενοχλεί κ προς Θεού,δεν με αγχώνει!Απο την στιγμή που ειναι ήρεμος οταν λειπω απο το σπίτι δεν με αποσχολεί καθόλου!

Όσο για το μπιμπερό που λες,προσπάθησα εχθές συγκεκριμένα να του δώσω λίγο γάλα με το μπιμπερό το απόγευμα γιατι το είχα ξεπαγώσει κ λυπηθηκα να το πετάξω αλλά το έδιωχνε κ έσκυβε στο στήθος μου τραβώντας την μπλούζα ψάχνωντας για βυζί!!! :lol::lol::lol::lol: Είναι πάλι αναλόγως το παιδί..

Είσαι πολύ τυχερή που δεν κλαίγανε τα παιδιά σου!!Κ ο δικός μου σχετικά ήσυχος ήταν αν εξαιρέσεις τον 1 μηνα κ κάτι που είχαμε τους κολικούς!Εκεί τα είδα όλα!!Δεν υπάρχει αυτο το σπαρακτικό κλάμα που δεν σταματάει με τίποτα!Ευτυχώς ξαναλέω το περάσαμε σε ελαφρυά μορφή!!Ξερω παιδιά που για 3 μηνες ήταν έτσι!Το σκέφτομαι κ ποναει η ψυχή μου!!!

Εύχομαι να μην κλάψει πολύ η ζουζούνα σου!Εμεις την αλλη εβδομάδα κανουμε το τελευταίο!Θα ηρεμήσουμε για λίγο καιρό,ευτυχως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα δουλειες....σημερα με βοηθαει ο γιος μου.....σκουπισαμε παρεα κ σφουγγαρισαμε μαζι....γενικα ολα μαζι τα κανουμε :lol: εχουμε μαγειρεψει αμετρητες φορες....

εγω οταν τυχει να της δωσω μπιμπερο για να μην το πεταξω το γαλα μετα την βαζω κ στο στηθος κ εχει συνηθισει...ξερει οτι θα φαει κ απο αυτο :lol:

δεν μπορω να ακουω μωρο να κλαει στεναχωριεμαι....δεν ξερω ποναει η καρδια μου :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!

Τρέχω και δεν φτάνω!

Ο μεγάλος μου είναι αρρωστούλης 3 μέρες τώρα με πυρετό και τρέμω μην κολλήσει το μικρό... το οποίο είναι μεγάλο μαμούνι!!!!

Εδώ και 2 εβδομάδες σηκώνεται από καθιστός όρθιος στο πάρκο! Σούπερ εξελιγμένο μωρό! Ο μεγάλος μου σηκώθηκε όρθιος 6 μηνών και νόμιζα πως ήταν πολύ νωρίς και τώρα βλέπω τούτο δω το πλασματάκι και με έχει τρελάνει! :lol: Επίσης εδώ και καιρό πάει με την στρατούλα βολίδα και αλωνίζει όλο το σπίτι. Είναι πολύ καλός! Το βράδυ συνεχίζει να ξυπνά 1 φορά αλλά μέσα στην μέρα ζήτημα να κοιμάται συνολικά 1-1μισι ώρα. Την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο να δούμε και αν πήραμε βάρος αυτό το μήνα.

Το ρυζάλευρο το τρώει τώρα πια σχετικά καλά αλλά λίγο 60-80γρ. Την φρουτόκρεμα δε 20-30γρ... δεν την θέλει καθόλου....

Χρυσάνθη μου το ρυζάλευρο της Babynat είναι βιολογικής γεωργίας και περιέχει: αλεύρι ρυζιού 88,9% , αλεύρι κινόας 9,8% , εκχύλιμα βανίλιας και θειαμίνη (βιταμίνη Β1).

Χωρίς συστατικά βασισμένα στην γλουτένη, γάλα ή πρωτεϊνη γάλακτος.

Ά, που λέτε για την πιπίλα....εκεί που ζορίστηκε να την πιάσει... τελικά την έκοψε μαχαίρι.... 3 μήνες την είχε κάτι ήταν και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου περαστικά στον μεγάλο σου!Κ ο δικός μου έχει λίγες μυξούλες!

καλά το μικρό σηκώνεται κιόλας???Πραγματικά πολύ εξελιγμένο μωρό!!Ο δικός μου απο μπρούμητα μόνο τον πισινό σηκώνει!βεβαια αν τον κραταω όρθιο πατάει πολύ σταθερά!!Χρησιμοποιεις στράτα?Θα ρωτησω τον γιατρό απο εβδομάδα που θα πάμε αν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε!Οι απόψεις διίστανται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τα περαστικά!

Χρύσα μου σχεδόν κανείς παιδίατρος δεν είναι υπέρ της στράτας και αν τύχει να είναι σου λέει μετά τον 6ο - 7ο μήνα. Τον μεγάλο τον έβαλα 6 μηνών με συγκατάθεση της παιδιάτρου και μόνο για συνολικά 1 ώρα την ημέρα. Τώρα τον σπόρο τον έχω λίγο χύμα, κάνω και του κεφαλιού μου πολλές φορές :? . Τον έβαλα 4,5 μηνών και μέρα με την μέρα άρχισε να αντιλαμβάνεται την χρήση της και πως να κινείται. Δεν τον βάζω ώρες ατελείωτες αλλά κανένα 2ωρο την ημέρα θα κάτσει σίγουρα. Ασε που κατεβαίνουμε στην αυλή και κυνηγάει τον μεγάλο όταν κάνει ποδήλατο! Χαχα! Παίζουν ωραία!

Στο πάρκο τον βάζω και κάθεται πλέον σταθερά χωρίς υποστήριξη. Τσάκωσε μια μέρα το δίχτυ και σηκώθηκε όρθιος! Τρελάθηκα! Από τότε με το που μπει στο πάρκο ο νους του είναι να πιάσει για να σηκωθεί!

Μακάρι Χρυσάνθη μου να μην την πειράξει αυτή η κρέμα ... πολύ ευαισθητούλα είναι η ζουζού σου... εύχομαι μέχρι να χρονίσει να της περάσει... μην τραβήξει και εκείνη τόσο καιρό όσο ο μεγάλος σου.

Την παίρνω από μαγαζί με βιολογικά προϊόντα και κάνει περίπου 6€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανεις παιδιατρος δεν εγκρινει στρατα για τα ατυχηματα....εχουν πεσει πολλα μωρακια....εγω δεν πηρα στον γιο μου αρα ουτε στην μικρη εχω.... :lol:

αν ειχα θα την εβαζα αλλα θα ημουν εκει,τωρα λογω κρισης δεν παιζει να αγορασω...απλα μπορει να κοπανησει η στρατα καπου σε ενα επιπλο κ να τουμπαρει....μιας γνωστης μου εφυγε απο σκαλακι....ευτυχως το μωρο δεν επαθε κατι....απλα θελει πολυ προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχουν φέρει 3 στρατες!(Ευτυχως οχι καινουριες)

Απο την αρχή επειδη ειχα διαβασει κάποια άρθρα έλεγα πως δεν θα τις χρησιμοποιησω,απλά ρωτησα μηπως αλλαξαν οι οδηγίες τώρα,μηπως βγηκε καμια καινουρια έρευνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 στρατες? :lol::lol::lol:

εγω φανταζομαι την μπεμπα στην στρατα να περνει φορα κ να βρισκετε συνεχεια στα ποδια μου :lol::lol::lol: εχω τον ακη συνεχεια πισω μου θα εχω κ την μπεμπα καποια στιγμη θα πεσω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 στρατες? :lol::lol::lol:

εγω φανταζομαι την μπεμπα στην στρατα να περνει φορα κ να βρισκετε συνεχεια στα ποδια μου :lol::lol::lol: εχω τον ακη συνεχεια πισω μου θα εχω κ την μπεμπα καποια στιγμη θα πεσω :lol::lol::lol:

Κάθε ξαδέρφη κ απο μία..χαχα

Τις έχω όλες στην αποθηκη κ εκεί θα μείνουν,μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, εγώ ρώτησα τον παιδίατρο μας για στράτα και μου είπε ότι θα βρω να διαβάσω πολλές βλακείες γύρω απο αυτό το θέμα. Μου είπε πως ''ούτε τα αρχιδάκια πέφτουν(στα αγόρια), ούτε ατροφούν οι μύες, ούτε περιορίζει το μωρό. Μπορεί όντως ένα παιδί που χρησιμοποιεί στράτα να καθυστερήσει να περπατήσει καμιά 30μέρες, αλλά και τι έγινε; Όλη του τη ζωή θα περπατάει, δεν θια πάθει κάτι με 20 μέρες πιο αργά''. Κατέληξε ότι είναι καθαρά δική μου απόφαση αν θέλωω να χρησιμοποιεί στράτα ο μικρός ή όχι. Τώρα του έχω στρώσει κουβέρτες στο πάτωμα και τον αφήνω να παίζει, αλλά αν δω ότι θέλει όλο όρθιος(γιατί θέλει αγκαλιά και γύρω γύρω να βλέπει κ να πιάνει πράγματα)και να προσπαθεί να στέκεται στα πόδια του, ίσως να το σκεφτώ να του πάρω για να κάνω κ εγώ καμιά δουλειά.

Η αλήθεια είναι ότι είχα ακούσει διάφορα και ρώτησα καθαρά απο περιέργεια τον γιατρό. Πίστευα πως θα μου τα επιβεβαίωνε κ θα μου έλεγε όχι!

Εσάς ο γιατρός σας τι σας είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo σκωνονται απο 5 μηνων στο παρκο??????????? :o:o:o εγω νομιζα μετα τον 8ο!!!ποπο μπραβο σας!!!και 4,5 μηνων στην περπατουρα???ποπο σουπερ ουαου μωρο εχεις :D:D:D \

εγω περπατουρα δεν προκειται να παρω ουτε και να χρησιμοποιησω..ρωτησα παιδο-ορθοπεδικο και ειπε δεν κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Μπραβο στον μωρουλίνι σου Μαριλού, εμεις ξεκινήσαμε το μπουσούλιμα , πήρα κάτι παζλ για το δάπεδο κ αρμενίζει ευτυχισμένη~!Για την περπατούρα θα ρωτήσω κ εγω να δούμε τι θα πει, αν κ εχω δει μαμάδες που τα βάζουν.ατυχήματα μπορει να συμβούν κ χωρις περπατούρες .

Μαριλού μήπως ν αλλαζες το ριζάλευρο εγω ξεκίνησα με της Γιώτης το έτρωγε ετσι κ ετσι της Μιλούπα ήταν πολύ γλυκο κ την αναγούλιαζε κ πήραμε της Νουνού που είναι ενδιάμεσα σε γευση κ τρώει 100 με 150 γρ. Φρουτόκρεμα δίνεις φρούτα ή έτοιμη? Μηπως δεν της αρέσουν τα συγκεκριμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα κ η δικια σου μπουσουλάει??

Ααα,ο δικός μου πίσω έμεινε!!Ακόμα στα 4 δεν κάθεται,μόνο κυλιέται προς το παρόν!όσο για την Νουνου μου εχει πει φίλη διατροφολόγος πως είναι η κρέμα με την λιγότερη "φανερη ή κρυφή" προσθηκη ζαχαρης!Περα των βιολογικων

Κορίνα μου η απαγόρευση δεν νομίζω να έχει να κάνει με το πότε θα περπατησει το παιδί αλλά με την επιβάρυνση των κάτω άκρων και κυρίως των αρθρώσεων.Οι μύες και τα νεύρα των κάτω άκρων είναι ανώριμα και δεν είναι έτοιμα να σηκώσουν το βάρος του παιδιού.

Ακόμα δεν ρώτησα τον παιδίατρό μας αλλά νομίζω πως ξέρω ήδη την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H δικη μου παιδιατρος μας είπε καλύτερα να την αποφύγω τη στρατα αλλα δε μας την απαγόρεψε κι ολας. Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω γι αυτο το θέμα. Ο δικός προσπαθεί έστω και ατσουμπαλα να μπουσουλησει. Σπρώχνει με μανία τα ποδαράκια του για να δώσει ώθηση και οπότε τα καταφέρνει να μετακινηθεί, ξεκαρδιζεται στα γέλια. Μετα απο λίγο όμως καταλήγει να έχει γύρει απο τη μια πλευρά, να κουραστεί και να πατάει τσιριδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψευτομπουσουλάει, εχει πολύ πλάκα όλο πεφτει αλλα επιμένει κ όλο παει κ πιο πέρα.Ειναι αγριοκάτσικο η δικιά μου,θα τα δώσουμε όλα οταν πάμε στον γιατρό παλι! :lol::lol:

Να ρωτήσω κ τι έγινε αν έχει ζάχαρη? Εγω απο γευση την βρίσκω πιο γλυκια απο την Γιώτης κ λιγότερο απο της Μιλουπα.Εγω για την Νεστλε έχω ακουσει οτι έχουν την λιγότερη προσθήκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...