Μετάβαση σε περιεχόμενο

υδροκηλη σε νήπιο 3 ετών


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΕΤΩΝ. ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΩς ΟΙ ΟΡΧΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ.... ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΥΔΡΟΚΗΛΗ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΤΙΚΟΣ... ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ... ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΚΗΛΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΣΤΩ ΕΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΑΡΑΠΕΥΤΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΑ..

ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι στεναχωριεσαι;;; ο ξαδελφος μου ειχε υδροκηλη μεχρι που πηγε φανταρος..και χαμπαρη δεν το πηρε...του κανανε εγχειρηση στον στρατο..

δεν ειανι τιποτα σημαντικο εκτος ισως απο το γεγονος οτι στα παιδια κανουν ολικη ναρκωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Στο μικρο μου (σχεδον 17 μηνων) διεγνωσθη υδροκηλη απο τη στιγμη που γεννηθηκε.

Η παιδιατρος μας ειπε νε περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας το παιδι. Τωρα ειναι σε αρκετα καλη κατασταση και εχει εξαφανιστει το περισσοτερο υγρο. Ομως ειναι κατι που το παρακολουθουμε στενα και μαλιστα κατα το φθινοπωρο θα επισκεφτουμε και καποιον παιδοχειρουργο να μας πει τη γνωμη του.

Η δικη μου αποψη θα ηταν να κανετε και εσεις κατι αντιστοιχο. Η συμβουλη ενος ειδικου ειναι σημαντικη. Η υδροκηλη εχει κατηγορηθει για στειροτητα ή και ανικανοτητα οποτε δεν ειναι να την αντιμετωπιζουμε ελαφρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι στεναχωριεσαι;;; ο ξαδελφος μου ειχε υδροκηλη μεχρι που πηγε φανταρος..και χαμπαρη δεν το πηρε...του κανανε εγχειρηση στον στρατο..

δεν ειανι τιποτα σημαντικο εκτος ισως απο το γεγονος οτι στα παιδια κανουν ολικη ναρκωση

ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Στο μικρο μου (σχεδον 17 μηνων) διεγνωσθη υδροκηλη απο τη στιγμη που γεννηθηκε.

Η παιδιατρος μας ειπε νε περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας το παιδι. Τωρα ειναι σε αρκετα καλη κατασταση και εχει εξαφανιστει το περισσοτερο υγρο. Ομως ειναι κατι που το παρακολουθουμε στενα και μαλιστα κατα το φθινοπωρο θα επισκεφτουμε και καποιον παιδοχειρουργο να μας πει τη γνωμη του.

Η δικη μου αποψη θα ηταν να κανετε και εσεις κατι αντιστοιχο. Η συμβουλη ενος ειδικου ειναι σημαντικη. Η υδροκηλη εχει κατηγορηθει για στειροτητα ή και ανικανοτητα οποτε δεν ειναι να την αντιμετωπιζουμε ελαφρα.

Ευχαριστώ πολυ που μου απάντησες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...