Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΡΕΑ ΑΠΟ 23/4/12 ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΕΟΠΥΥ


Recommended Posts

καλησπερα θελω την βοηθεια σας διανυω ηδη την 24 βδομαδα τις 3ης μου εγκυμοσυνης και ειπα να πρωτοτυπησω και αυτη την φορα να παω να γεννησω στο ρεα αντι για το ιασω που γεννησα τις αλλες 2 φορες

πητ εχω 30/8 αλλα λογω καισαρικης θα γεννησω νωριτερα γυρω στις 15-20

γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το ρεα και οσες φορες πηγα για τους υπερηχους εμεινα πολυ ικανοποιημενη μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχε μπει στο ΕΟΠΥΥ

ομως μπηκα σημερα στην σελ του ρεα και ειδα μια ανακοινωση " από τις 23/04/2012 η Κλινική ΡΕΑ είναι συμβεβλημένη με τον Ασφαλιστικό Οργανισμό Ε.Ο.Π.Υ.Υ."

θα γεννησει καποια εκει και εχει ενημερωθει για τις νεες τιμες και τι ισχυει ?????????

ευχαριστω πολυ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πας για τριτο??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Με το καλο!!!!

Σε λιγες μερες γενναει εκει η κολλητη μου...μου ειπε οτι θα εχει οικονομικο δικλινο.

θα τη ρωτησω και θα σε ενημερωσω. :)

ααα..και καλα κουραγια ρε ραπανακι!!!Εγω εχω 2 και τα χω παιξει.Και χω και βοηθεια. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις πηρα τηλ και εμαθα,790 ευρω ο φυσιολογικος συμπεριλαμβανει φπα,επισκληρ κλπ εκτος αμοιβη ιατρου και η καισαρικη 904 ευρω.ομοιως συμπεριλαμβανει τα παραπανω εκτος απο αμοιβη ιατρου.στον φυσιολογικο ειναι 3 ημερες και καισαρικη 4 ημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι για 3κλινο δωματιο ,αυτο ειναι το οικονομικο τους.μετα ανεβαινει.αλλα μου ειπεν οτι αν την ημερα της εισαγωγης δεν υπαρχει 3κλινο ,σε βαζουν σε 2κλινο μεχρι να βρεθει αλλο κ η επιβαρυνση ειναι 50 ευρω την ημερα.

συγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης αλλα σημερα επεστρεψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου σε ευχαριστω πολυ νομιζα οτι δεν εχουν τρικλυνο στο site εβλεπα αυτο το 4κλινο που χωριζεται με ενδιαμεσο τοιχακι και καλα δεν εδειχνε 3κλινο θα παω και θα ζητησω να δω τα δωματιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνωμη αλλα εχετε ακουσει οτι πλεον τα δημοσια νοσοκομεια ειναι πιο ακριβα απο τα ιδιωτικα? γεννησε μια φιλη μου και στο Ελενα της ζητησαν 1500€ στο 8κλινο μαλιστα και στο ιασω 650€ το τρικλινο?τι γινεται τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κοριτσια..Εγώ γέννησα στο Ρεα στις 06/04.

Μπορω να σας επιβεβαιώσω οτι ειναι καταπληκτικο νοσοκομείο...Απο την εισαγωγή μέχρι το εξιτήριο έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη.Εγώ δεν πρόλαβα τον ΕΟΠΥ ήμουν σε 2κλινο, οχι στο οικονομικό δικλινο αλλα στο κανονικό, την τεταρτη μέρα βγήκα και πλήρωσα 2300 περίπου...Αυτο που έχω μάθει τώρα ειναι πως επειδή μπήκε στο ΕΟΠΥ γεννάνε περισσότερες γυναίκες πλεόν εκεί με αποτέλεσμα στα 3κλινα να γίνεται χαμός, δεν προλαβαίνουν οι καθαρίστριες αυτο σας λέω μόνο.

Αγαπητό rapanaki σίγουρα εσυ εχεις μεγαλύτερη εμπειρία απο εμένα,αφου εγω γέννησα το πρώτο μου παιδάκι, αλλα επειδή εχω την εμπειρία του Ρέα θα σου πρότεινα να πας σε 2κλινο και ας πληρώσεις κάτι παραπάνω, άλλωστε δεν πρόκειται να πληρώσεις οσα εγώ.

Για μένα αξίζει, ειναι καλύτερα και πιο ήσυχα..και οπως και να το κάνουμε αλλιως ειναι να πηγαινουν 2 τουαλέτα και αλλιώς 3.

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλημερα κοριτσια...εσεις που ξερετε απο ρεα τι γινεται το 4ο παιδι ειναι δωρεαν;;;;γτ θελω να κανω...αν δεν ειμαι ηδη εγκυος δηλαδη κ θελω να ξερω αν ισχυει ακομα...κ αν υπαρχει καποιο πακετο για τουσ υπερηχουσ...ευχαριστω εκ των προτερων... :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria μου και γω ετσι ειπα στην αρχη ελεγα για οικονομικο 2κλινο αλλα λεω τι στο καλο θα παω σε 2κλινο να μαι και πιο καλα θα τους ρωτησω μηπως στο τριτο κανουν καμια εκπτωση παραπανω χι χι χι χι χι χι ελα πληρωσες μονο 2300 μια χαρα να φανταστω χωρις την αμοιβη του γιατρου σου αλλα νομιζα οτι θα ναι παραπανω γιατι στο site λεει 2295 χωρις φπα παντως οτι και να ναι σε 2κλινο θα πω εσυ ειχες αλλη κοπελα μαζι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα πριν 15 μερες στο ρεα σε τρικλινο,μια χαρα ηταν και το δωματιο κ το προσωπικο του νοσοκομειου.το νοσοομειο μια χαρα και εδωσα 904 ευρω με εοππυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου και καλη λοχεια να εχεις φαινεται γενικα οτι ειναι καλο μαιευτηριοοοοο την επομενη φορα θα παω να δω και τα δωματια..........ειχε κοσμο στο επισκεπτηριο μεσα στα δωματια?σε κρατησαν πολυ ωρα μεχρι να σε ανεβασουν στο δωματιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα !!! Στις τιμές δωματίων που αναφέρετε μέσω εοπυυ , έχω μια απορία ...το επίδομα τοκετού το παίρνεις μετά εσύ ή το παίρνει το μαιευτήριο και εμείς πληρώνουμε μόνο την προκαθορισμένη τιμή του δωματίου ??? Λύστε μου αυτή την απορία σας παρακαλώ γιατί έχω μπερδευτεί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν παρεις τηλ θα σου πουν στις τιμες με εοπυυ εσυ δεν παιρνεις τιποτα δηλ το επιδομα τοκετου το παιρνουν κατευθειαν εκεινοι απο το ικαααααααα και καλα μας κανουν και εκπτωση αν βαλεις και τις κρυφες χρεωσεις και οτι μειωνουν μονο την τιμη του 3κλινου ενω σε ολα τα αλλα οι τιμες αν προσθαισεις και το φπα αλλα και το επιδομα που χανουμε ειναι ιδες ισως και λιγο παραπανω μια σκετη βλακειαααα ειναι κατα την γνωμη μου ολο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...