Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ...ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ?


mk23

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΠΑΝΩ ΑΠ ΌΛΑ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ..ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΩΣ ΜΕ ΘΥΜΑΣΤΕ..ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ..ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ!!!ΠΟΙΕΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ??ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ,ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ...!!!ΚΑΙ,ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ,ΟΧΙ ΑΠΩΛΕΙΕΣ..!ΠΕΡΙΜΕΝΩ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο εμενα....εγω γεννησα τον γιο μου τον Οκτωβρη....τωρα προσπαθουμε για δευτερο παιδακι μιας και ο γιος μου ειναι πλεον αγγελουδι στον ουρανο.....Ελπιζω και σε εσενα να καρποφορισουν οι προσπαθειες σου!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIA5,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΛΕΝΕ,ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΣΕ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ..ΗΤΑΝΕ..ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ..ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ,ΣΚΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ...ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ...ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ

ΠΑΙΔΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Χάρηκα με το θέμα που ανοίχτηκε,αλλά στεναχωρήθηκα πολύ με αυτά που διάβασα.Ελπίζω να μιλάμε για συμπαράσταση η μία στην άλλη.Εμείς προσπαθούμε για το πρώτο μωράκι.Τώρα το πήραμε απόφαση.Είμαστε εντελώς πρωτάρηδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia m kalimera. k gw 8elw na ginw mama!! tn fevrouario ta eihame kataferi me tn prwti prospa8eia alla telika den pige kala. tn perasmeno mina den xerw ti m sinevike ekane shedon 2 mines na adiauetisw... mallon 8a epireastike o kiklos m apo tn viohimiki kiisi p eiha an ka fisika den itan pollwn imerwn..

twra xekiname pali.!! kali eptihia se oles mas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα. Και εμείς έχουμε ξεκινήσει προσπάθεια. Τώρα είμαστε στον 3ο κύκλο προσπάθειας! Γι'αυτό το μήνα έχω πάρει και τα τεστάκια ωορηξίας, για να είμάστε σίγουροι ότι δεν "

βαράμε στ' άσχετα". Οπότε ελπίζω τον επόμενο μήνα, να αλλάξω τόπικ και να έχω καλύτερα νέα.

Καλά αποτελέσματα σε όλες που προσπαθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!

K emeis 8eloume 2o mwraki, eimaste sto 1o mina prospa8eiwn, twra na doume ti kaname :)

Perimenw periodo tin mera twn gene8leiwn tis koris mou, kleinei 1os xronou!! Stin Victoria mou kaname 2 xronia me polles tailaipwreies, e3etaseis-analiseis,1 e3wmitrio k 4 topo8etiseis/spermategxiseis gia na tin exoume twra stin zwi mas, euxomai to 2o na ertei eukola!!

Kali epitixia se oles mas :D k xwris agxos (egw distixws den mporw)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΨΑΧΝΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι καινούρια - 1ο post!- αλλα ήθελα να μοιράζομαι μαζί σας τις ελπίδες, τις ανησυχίες, και τις εγκυμοσύνες μας βέβαια! Για όλες εσάς που χάσατε τα αγγελούδια σας λυπάμαι πολύ, οι προσευχές μου είναι μαζί σας..Εγώ λέω πως προσπαθώ εδώ κ λίγους μήνες, αλλά ο αντρούλης μου έχει συνέχεια όρεξη μόνο τις άγονες μέρες! Ούτε να μας είχαν φτύσει!αυτή τη φορά έκανα ένα από τα φτηνά τεστ ωορρηξίας, αλλά μπόρεσα να κάνω κάτι την επόμενη μέρα κ δεν ξέρω αν θα πιάσει...Θα μάθω την επόμενη βδομάδα!

Τέλος πάντων, καλή επιτυχία σε όλες και θα τα λέμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ..ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΟΤΑΝ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ,ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙΙΙΙΙΙ ΜΕΣΑ!!!!ΛΟΙΠΟΝ,ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ...ΣΤΗΝ 1η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΕΙΧΕ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΑ...ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ..ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ&Η ΔΙΑΘΕΣΗ...ΧΑΛΙΑ!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ!!!ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι mk23 να εισαι!!!

παντως πιστευω οτι οταν συμβει το νοιωθουμε μεσα μας!!!

στην δευτερη κορουλα μου ειχαμε μονο 3-4 επαφες ολο τον μηνα απο την μια ελεγα δεν μπορει....κ κατι μεσα μου ελεγε πηγενε στο φαρμακειο....

κ τελικα η διαισθηση μου ηταν σωστη!!!!

καλη επιτυχεια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ!!!ΗΑΡΡΥ,ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ...ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ(ΟΚ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ!)ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο 1ος ΜΗΝΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολους..ειμαι καινουρια στην παρεα και σιγουρα θα χρειαστω τις συμβουλες σας και την υποστηριξη σας...θελω πολυ να γινω μαμα αλλα εχω πολυ αγχος.Θα τα καταφερω?ειμαι ετοιμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες έχουμε άγχος για πολλά πράγματα,γιατί δεν γνωρίζουμε το μέλλον.Προσπαθούμε για το καλύτερο και ελπίζουμε σε αυτό.Το άγχος είναι κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο και επηρεαζει παρα πολυ την ολη προσπαθεια..ομως πως τα καταφερνεις να χαλαρωσεις οταν δεν εισαι σιγουρη για κατι?ελπιζω οολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες και προτεινομενες μελλουσες μανουλες!εγω εχω ηδη ενα κοριτσακι 21 μηνων και αυτον τον μηνα καναμε προσπαθεια και για 2ο.θελουμε πολυ ενα αδερφακι για την ζουζουνιτσα μας!ελπιζω να εχουμε θετικα αποτελεσματα αν κ προσωπικα δεν πιστευω πως αυτη τη φορα οι προσπαθειες θα καρποφορησουν!καλη επιτυχια σε οσες προσπαθησαν!!!λυπαμαι για τις απωλειες που ειχαν καποιες κοπελιτσες εδω μεσα.. ευχομαι απο δω κ περα μονο χαμογελα ευτυχιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zafeirw πλέον προσπαθώ συνέχεια να ασχολούμαι με κάτι για να μην αγχώνομαι,γιατί είμαι πολύ αγχώδης τύπος γενικά και έχω πάθει πολλά λόγω άγχους.Δεν μπορείς να φανταστείς τι κατασκευές έχω κάνει το τελευταίο διάστημα και έτσι έχω πολύ καλή διάθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou kalispera...eipa kiegw na mpw stin parea sas siga siga mpas kai parw tharos kai aisodoksia epitelous kai proxwrisw...kapoies isws na diavasaste tin istoria mou kapoies pali oxi..epigrammatika kai gia na mh sas mavrisw tin psixi tha sas pw oti stis 12 apriliou anagastika na diakopsw thn egimosini mou enw oloklirwna ton 5 mhna logw displasias ston egefalo tou mpempouli mou...gennisa kanonika kai thn epomeni gyrisa spiti mou adeia...twra prospathw na mazepsw ta kommatia mou mazi me ton antra mou kai na proxwrisoume...perimenontas na vgoun thn epomeni vdomada ola tapotelesmata twn exetasewn pou kaname sto mwraki mas kai sth synexeia na ksekinisoume pali aptin arxi...theloume syntoma na erthei ena deytero mwraki gia na mas ferei kai pali to xamogelo...giayto eipa na mpw sthn parea sas kai na klepsw ligi apti thetiki sas energeia eyxomai se oles kalh epityxia kai mon thetika apotelesmata!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
    • Ναι κορίτσι μου πάμε γερά με θετική ενέργεια 🤞🏼🤞🏼🤞🏼  Εσύ έχεις σταθερό κύκλο;;θύμησε μου λίγο.... παρακολουθείς ωορρηξία;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...