Μετάβαση σε περιεχόμενο

170gr την εβδομάδα είναι καλά?


Recommended Posts

Θα ήθελα οι παλαιότερες μανουλες να με δια φωτίσουν λίγο. Το κοριτσάκι μου 3 μηνών σχεδόν παίρνει τις τελευταίες εβδομάδες 150 με 170 gr. Με αποκλειστικό θηλασμο εννοείται. Πειράζει που δεν παίρνει 200gr που ξέρω ότι είναι το ιδανικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά μου φαίνεται το βάρος που παίρνει

Γράψε μας όμως αν θέλεις όλες τις ζυγίσεις του μωρού από την γέννηση μέχρι και σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήθηκε 2720 βγήκαμε 2630 , 2 μηνών ήταν 4600. Το τελευταίο μήνα δεν μου παίρνει πολύ δηλαδή τη προηγούμενη 150 αυτή 170. Βέβαια έχουμε πολλές γουλιες λόγω παλινδρομισης κ πίνουμε σιρόπι κι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου από τότε που έγινε τριών μηνών κυμαίνεται γύρω στα έξι κιλά. Δεν παίρνει, ούτε και χάνει. Με αποκλειστικό θηλασμό πάντα. Ο γιατρός μου είπε ότι φταίει που είναι υπερκινητικός, και ούτε κουβέντα για συμπλήρωμα.

Εσύ πώς την βλέπεις τη μικρή; Κοιμάται αρκετά; Γκρινιάζει πολύ; Έχει ενέργεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την βλέπω καλα.και κοιμάται κ ενέργεια έχει κ αρκετά τσισα κ κακά κ μπουτακια έχει κάνει κ διπλες :lol: αλλά έχω ανασφάλεια όπως πάντα. Υπάρχει περίπτωση επειδή δε προσέχω τη διατροφή μου να μην έχω θρεπτικά γάλα?η είπα βλακεία? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτοι οι αντρες με το συμπληρωμα!!!καταρχην μην αγχωνεσαι και μην την ζυγιζεις συνεχεια,η γνωμη μου ειναι να βλεπεις το βαρος της καθε μηνα που θα πηγαινεις στο γιατρο,ποσες πανες βρεχει τη μερα;κανει συχνους θηλασμους;;με τιποτα να μην δωσεις συμπληρωμα γιατι θα μειωθει το δικο σου γαλα και θα αποθηλασεις,μην ακους τι λεει ο ενας και ο αλλος,θηλαζε την οσο μπορεις και μην μετρας συνεχεια τα γραμμαρια μονο αγχος μπορει να σου προκαλεσει αυτο,μπορει καποιο μηνα να παρει λιγοτερο και καποιο περισσοτερο δεν σημαινει οτι δεν εχεις γαλα και το γαλα σου ειναι το πιο θρεπτικο και καταλληλο απο οποιοδηποτε ετοιμο γαλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω απολυτα με την KA1.προς θεου μην δινεις συμπληρωμα μονο αμα δεις οτι δεν περνει καθολου βαρος. το δικο μου γεννηθηκε 30/1 και εχω ακριβως το θδιο προβλημα με τον συζηγο αλλα εγω τον γραφω,,,,και σου γραφει εγω που το παιδι μου ηταν 10 μερες στην εντατικη οταν γεννηθηκε και δεν ειχε θηλασει μεχρι 20 ημερων...τωρα θηλαζω αποκλειστικα....ειναι μεγαλα τα παιδια μας τωρα και μπορουμε να καταλαβουμε αν πεινανε η οχι συνεχισαι και να περνεις συμβουλες μονο απο ειδικους στο θηλασμο..

εγω βοηθηθηκα πολυ απο ενα site mitrikosthilasmos...

και 170 την εβδομαδα ειναι μια χαρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτοι οι αντρες μας καμια εμπιστοσυνη δεν μας εχουν!! :evil::evil: οσες θηλαζετε αποκλειστικα του δινετε καθολου χαμομηλακι? ασχετο αλλα θα ηθελα να μαθω. εγω δινω που κ που αλλα εχω ακουσει δε χρειαζεται στο μητρικο θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Απλά επανέρχομαι για να γράψω ότι ο γιατρός μας μας είπε ότι με το μπαίνει ένα μωρακι στον 3ο παίρνει πλέον μισό κιλό το μηνά..είπα να το γράψω για να βοηθηθούν κ άλλες μανουλες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...