Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Σταυρούλα κάποιες κλινικές είναι συμβεβλημένες με τον Εοππυ. Σε αυτές, δεν παίρνεις το επίδομα γιατί ενσωματώνεται-συμψηφίζεται στην έκπτωση του δωματίου. Με λιγα λόγια, το επίδομα το δίνουν κατευθείαν στην κλινική και συ δεν εμπλέκεσαι καθόλου. Το ίδιο ισχύει και στα νοσοκομεία.

ΑΝ όμως η κλινική ΔΕΝ είναι συμβεβλημένη με τον Εοππύ, τότε το παίρνεις.

Αυτα τα λέω με σιγουριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια κατωσέντονα κουνιας έχει στο ικεα,μονοχρωμα.Σετ των 2 ,δεν θυμαμαι τιμή,αλλα φτηνα.

Εγω πήρα 2 ασπρα(μια συσκευασια δηλαδη)και 2 γαλαζια.Εχει και ροζ.

Είναι με λάστιχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτά σας τα λέω με σιγουριά γιατί τα είχα ρωτήσει και στις 2 κλινικές που ξεγεννάει ο γιατρός μου. Προς το παρόν όμως καμία δεν είναι συμβεβλημένη με τον Εοππυ :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν μάθω κάτι για μας τις ασφαλισμένες στο τεβε μέσω συζύγου θα σας πω. Κ εγώ ήξερα για τα 900 ευρώ, αλλά δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Το Γένεσις που μάλλον δεν είναι συμβεβλημένο με ταμεία μας είπε πως πληρώνουμε το ποσό με την έξοδο απο την κλινική κ μετά πάμε στο ταμείο κ παίρνουμε ό,τι δικαιούμαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Εμένα το Λητώ είναι συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ οπότε δεν παίρνω επίδομα από τον ΟΑΕΕ. Αλλά δεν ξέρω για τα υπόλοιπα επιδόματα τι γίνεται. Πάντως ξέρω ότι το ΤΕΒΕ σου μειώνει τις εισφορές για ένα χρόνο μετά την γέννα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este loipon giati sas mperdepsa...egw eimai energi ergazomeni opws eimai kai h Veta kai dikaioume ola auta apo to IKA. Este esu prin douleues?? Den kserw ti isxuei an den douleues...prepei na rwtisete pantws giati an den rwtisete kai na dikaiouste kati den sas to lene apo monoi tous kai meta to xanete adika.

Ariadni emena den me rwtisan katholou se poia kliniki tha gennisw gia na doun an einai sumbeblimenes. Mou eipan oti tha mpoun ta lefta sto trapeziko mou logariasmo. Mipws allakse auto pou les???

Este emena etsi einai apla einai enswmatwmeno sto kapaki giati tou eixa pei aptin arxi etsi na to kanei. Twra afou esena den to ekane aptin arxi, egw sti thesi sou tha tou elega na mou kanei auto to gurw gurw kai apla na to bidwsei sto kapaki. Den tha to ithela xwris auta.

Lia ti teleia koilitsa einai auti!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia telika paraggeila auto to maksilari! Giati h katastasi mou einai tragiki, an me deite pws koimamai tha gelate...eimai peritrugirismeni apo diafora maksilaria, sta podia, sta gonata, sti mesi, stin koilia sto kefali...kai stin akri tou krebatiou kremete o antras mou :lol::lol:

http://mobo.gr/eshop/index.php?option=c ... ct_id=7088

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις κολλήσαμε με τον άντρα μου ένα αυτοκόλλητο που πήραμε για το σαλόνι! Τελικά είναι δύσκολα τα μεγάλα αυτοκόλλητα!!Έλενα πώς την παλέψατε με το ΤΕΡΑΣΤΙΟ αρκουδάκι? :o

Θα βάλω στο προφίλ μου να το δείτε αυτό και τα φωτιστικά μιας και σας είχα πρήξει με αυτά και αφου ακόμα απο παιδικό δεν έχω τίποτα! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια τι ωραια κοιλιτσα εχεις!!! :):) αυριο το πρωι αν βολεψει θα παω στο τεβε(εοππυ)να ρωτησω γενικα..

το πρωι ειχαμε σουπερ ηλιο κ εχει 10 λεπτα σχεδον εριξε μια μπορα κατσε καλα!!!!ποτισε κ τα λουλουδια μου!! ;):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειπαμε να τη πεσω για υπνο να ξεκουραστω και εσεις μου πιασατε την παρλα! οχι τιποτα δεν εχω ακομη αποφασισει για ονομα.... συνεχιστε εδω μεχρι το βραδυ που θα καταλληξω γλωσσουδες....

παω να ταισω τη σκατουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια,τι κανετε;

εγω εχω ρεπο σημερα,σας διαβασα χθες στη δουλεια κ πριν που ξαναμπηκα ειδα 10 σελιδες κ λεω ελεος... :lol:

καλα εγω ευτυχως εχω τον γραμματεα μου τον αντρα μου για τα επιδοματα κ ολα αυτα,με μπερδευουν πολυ ολα αυτα δε ξερω γιατι ισως επειδη ξερω οτι καποιος θα μου τα κανονισει.για αυτο δε γραφω κ αδεια κ κανω υπομονη γιατι εκεινος θα τρεχει κ μου γκρινιαζει :D:D

ελενα μου συμφωνω κ εγω με τα κοριτσια εχω ακουσει οτι γυρνανε τελευταια στιγμη κ ενα παραδειγμα ειναι ο αντρας μου!ο οποιος γενηθηκε κ 4200 κ φυσιολογικα κιολας,οπως κ να εχει μην αγχωνεσια κ η καισαρικη καλη ειναι,σημασια εχει να βγει το μωρο καλα,μονο αυτο.

οσο για τα πονακια εδω τα εχω απο 16 εβδ.κ τα πετρωματα,οχι εσεις που κοντευετε,εγω ειπα αν ξεπερασω τις 32 εβδ δε θα αγχωνομαι οπως τωρα.εγω που γενησα 36 κ 3 μια χαρα ηταν ο τονι μου,δηλ με το που ειχα μπει στον μηνα μου,μην αγχωνεστε,αλλωστε ολες εχετε μεγαλα μωρακια.

α καποια κοπελα ρωταγε ποτε αλλαζουμε μηνα,καπου ειχα διαβασει οτι αλλαζουμε 5 μερες σε υπολογισμο με τη τελευταια περιοδο,δηλ εμενα ηταν 25 νοεμβρη αρα καθε 30 αλλαζω.

α ελενα μου αυτο που σου ειπε ο γιατρος οτι σε λιγο καιρο θα σου αρχισουν πονακια κ τετοια δεν ειναι απαραιτητο,εδω αλλες φτανουν 40 εβδ κ δε ξερουν τι σημαινει συσπαση.

καγκουρακι μου εγω ειχα παρει στον τονι μονοχρωμα σεντονακια απο το λητω αν θυμαμαι καλα.κ με λαστιχο κιολας.

σημερα πηρα μια πολυ μεγαλη ταραχη απο τη δουλεια,να πηγαινα μου ειπαν αυριο κ παρασκευη στο καταστημα της κηφησιας που ειναι 2 ωρες απο εδω που μενω κ μιλαμε τα πηρα γιατι λεω δε μπορουσαν να βρουν αλλο ατομο;αν ειναι δυνατον δηλαδη..ευτυχως θα παει μια αλλη κοπελα,αλλα νευριασα που σκεφτηκαν εμενα,κανω που κανω 1μιση ωρα να φτασω στο καταστημα που ηδη δουλευω.κ χαρη τους κανω αυτη τη στιγμη που δε παιρνω αδεια ενω θα μπορουσα,γιατι ξερουν οτι ειμαι πολυ μακρια.αντε να σταματησω να ηρεμησω.χθες σχολασα 9 κ επειδη αργησε το λεωφορειο εφτασα σπιτι 11 κ με περιμενε κ ο αντρας μου στο μετρο.τελοσπαντων,σας ζαλισα αλλα εχω νευριασει πολυ με το σημερινο..

ραπανακι μου περαστικα στον μικρουλη σου κ εγω θυμαμαι στον τονι πιο παλια επειδη ηταν ευαισθητος στη κοιλιτσα κ τον πηγαινα καθε τρεις κ λιγο να τον δει η παιδιατρος,ειχε παλινδρομηση το μωρακι μου κ υπεφερε συχνα ε κ οποτε πηγαινα επαιρνε παντα επισκεψη κ ας ηταν για 10 λεπτα.μια φορα πηγα για 3 λεπτα δε θυμαμαι γιατι κ εκανα το κοροιδο κ δε πληρωσα,αντε ρε με τους κωλογιατρους,τοσα λεφτα μαζευουν.

κοριτσια οι κοιλιτσες τελειες,κ μου αρεσει που στη λια φαινεται κ λιγο το μαλλι!εγω λεω να βαλετε κ καμια φατσουλα εγω τη δικη μου την ειχα πολυ καιρο αν κ μακρυνη.αληθεια εχετε φεισμπουκ;ειμαι ηδη με τη ναταλιτσα κ με το μαρακι φιλες,οποια θελει ας στειλει π.μ να γνωριστουμε καλυτερα κ απο εκει! :D

παραξενος ο καιρος σημερα,ηταν ετοιμος για βροχη το μεσημερι κ φυσαγε κιολας κ μετα παλι ηλιος.

τωρα μου ηρθε να ζυμωσω κολοκυθοκεφτεδες να τηγανισω για το βραδυ.

αυτα τα νεα μου,σας φιλω ολες κ φιλια κ στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να ρωτησω κ κατι που ολο θελω να ρωτησω τις δευτερομανουλες κ ολο το ξεχναω.εχω εδω κ καμια 10αρια μερες που μου εχει κοψει το παιδι το γαλα.ηδη το μειωνε απο καιρο,εδω κ κανενα διμηνο μ ευτριμηνο το πολυ να επινε 100 μλ.εχω καταστεναχωρηθει,ειναι πολυ μικρος να το κοψει απο τωρα.ενα βραδυ εκλαιγα κ λεω ενω ειναι τοσο ευκολος σε φαγητα κ γενικα φαγανος να κοψει το γαλα;ας εκοβε κατι αλλο..κ ο μονος τροπος να το δινω ειναι να του φτιαχνω μπισκοτοκρεμα το πρωι κ αντι για νερο βαζω γαλα.εσεις εχετε αντιμετωπισει κατι τετοιο;πινουν γαλα τα παιδακια σας;μου ειπαν να το προσπαθησω κοιμησμενο,το προσπαθησα αλλα δεν τσιμπησε,ζηταγε τη πιπι του(πιπιλα)κ δεν ηπιε καθολου.εγω τρελαινομαι για γαλα κ γενικα για γαλακτοκομικα,μα να μη μου παρει το παλιοπαιδο;πολυ στεναχωριεμαι με το θεμα του γαλα κ δε ξερω τι νακανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni ti na pw...kai egw auta pou mou eipan xtes kai simera sto IKA lew. Den kserw isws den exoun mpei oi klinikes edw ston EOPPY akoma kai giauto.

Ariadni gia to autokollito pou les....o antras mou eidika...ksepatwthike gia na to balei giati den einai ena aplo autokollito pou bgazeis to xarti apo pisw kai kollaei....thelei eidiko tropo, mexri kai binteaki eidame apo to site pou to agorasame gia to pws na to kanoume.

Bikaki mou nai to kserw exeis dikio, den agxwnomai, tha perimenw na dw ti tha ginei mexri telos. Den mou eipe o giatros oti sigoura tha arxisoun ponoi...apla oti apo dw kai pera einai fusiologiko na exoume ponous, oxi omws aparaitita se oles. Egw akoma den polu exw ponous...mono ta entera mou xamila niwthw oti ponane ligo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine σε ποια περιοχή είσαι κ σας έβρεξε? Εδώ ανατολικά μόνο μπουμπουνίζει κ συννέφιασε... Τζάμπα πήρα την απλώστρα μέσα! :evil::evil::evil::evil: Μείναν κ τα λουλούδια μου απότιστα! :twisted:

Α, fb έχω κ εγώ, όποια θέλει ας στείλει π.μ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια οντως τι μας επιασε;εγω προσπαθουσα να κανω υποβολη το μηνυμα μου κ ηταν αλλα 5 μηνυματα που περιμεναν,καλα αυτο το παθαινω παντα.

αριαδνη μου οκ σε δεχτηκα,stedim σου εστειλα αιτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...