Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Καλημερα!!!!!Τι κανετε κοριτσακια?Εγ ηπια το γαλατακι μου και παλι ξαπλα.

Να πω την αληθεια και εγω ειμαι λιγο βιαστικη να γεννησω :roll: Οσες κοπελες βλεπω να ειναι εστω και μια βδομαδα πιο πριν απο εμας...ζηλευω @-)@-) Ανυπομονω να περασει ο καιρος να γνωρισω την μπουμπου μου

Απο την αλλη σκεφτομαι τοτε που εκανα το τεστ εγκυμοσυνης και ειδα το θετικο και μου φαινοταν τοσο μακρινο να περασουν οι 8 μηνες!!!!Κι ομως περασαν ηδη οι 6 [smilie=blob5.gif]

Εγω νανσυ και απο πριν κοιμομουνα με μαξιλαρι (αλλα κανονικο) αγκαλια και τωρα πραγματικα μου ειναι περισσοτερο ευχαριστο

Ραπανακι περαστικα στον μικρο σου.

Εμενα κοριτσια ο γιατρος κατι μου πεταξε οτι μπορει ηδη να χει μπλεχτει με τον λωρο γιατι ειναι σε εγκαρσια θεση.Πηγα να του κανω ερωτησεις αλλα με εκοβε.Γενικως οτι δεν ειναι τιποτα και βλεπουμε :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!

Pali eskasa xtes bradu. Ti zesti einai auti.

Nancy nai sigoura einai polu boliko to maksilari thulasmou, egw metaniwnw pou den to pira ligo pio nwris...autes tis meres tha to parw. Kai skeftomoun oti to bradu ton prwto kairo tha exw mia polithrona sto upnodwmatio mou gia na thilazw kai tha exw kai to maksilari kai tha me boleuei para polu.

Este mou emena h surtariera exei auto to gurw gurw den einai isia. Nomizw oti an tou peis na sou balei einai polu eukolo. Emeis pigame xtes gia pomola, tha ta dialeksoume monoi mas kai tha ta balei o antras mou...skeftomoun na balw paidika pomolakia, outws h allws einai polu ftina kai argotera ta allazoume...apla den ebriska ta katallila xrwmata. Pantws egw lew na tou peis na sou to baloun to gurw gurw, emena exei kai auto kai anoigei ena extra kommati apo panw pou to kanei megalitero pros ta eksw alla den einai sto idio epipedo, ligo pio psilo kai etsi exei kai apo kei prostasia na min pesei oute apo mprosta to mwro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ!ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΜΙΑ 300 ΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΑΥΤΑ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκιτσες μου.

Ραπανακι περαστικα στον μικρο σου.

ΝΑνσυ μια χαρα η καμπυλη φαινεται.

Ναταλια οντως η κοιλιτσα δειχνει απο μακρια οτι φιλοξενει αγορακι. ΚΑι η δικη μου στον πριγκιπα ετσι ηταν :shock::shock::shock::shock::shock:

Θα σας βαλω να δειτε που κατεληξα στις αγορες και μου λετε τη γνωμη σας ;););););)

Για το δωματιο του πριγκιπα : http://www.plasteldeco.com/%CF%80%CE%B1 ... 63854-jpg1

http://www.plasteldeco.com/wallcovering ... oura-3-jpg

http://www.petitemaison.gr/product_info ... cts_id=143

http://www.epiplopoios.gr/main/epiplo.p ... gr&id=3240 +

http://homeedition.gr/epipla/%CF%83%CE% ... %BA%CE%B7/

Το κρεββατι θα ειναι ενας συνδιασμος των 2 παραπανω.

Για την νεραιδουλα μου :

http://www.adellin.gr/view_image.php?id=458

http://e-casa.gr/2010/el/component/virt ... 3-709.html

Σας φιλω για την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, grapsate polla apo exthes pou sxoliasa! 6 selides...

elena mou teleia i mpempoula sou! euxomai na gurizei i zouzouna sou kai na genniseis fusiologika...

nansy mou mpravo gia ta apotelesmata tis kampulis sou, panta kala apotelesmata na exeis...

alekaki me geia to mallaki...

koritsia exthes parageilame pitses kai apo ti mia kanoniki afisa 2 kommatia!!! den exo faei pote mou toso polu pitsa... an troo apo tora sxedon mia olokliri pitsa se 1 mina ti tha troo :?:? 2 pitsessssssss????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ "ΜΠΟΥΛΟΥΚΟ ΚΟΨΕ" :lol::lol::lol: ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 3! :lol::lol::lol:

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΚΛΑΣΣΙΚΑ Κ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΠΟΛΥΕΛΑΙΟΣ! :lol::lol: Κ ΤΗΝ ΚΟΡΗΣ ΤΕΛΕΙΑ!ΕΧΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΕΞΟΔΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτιστικο νανσουλα εχω και αυτα ως εναλλακτικη λυση....

63852 Mickey οροφής 25x25cm Τιμή 35€

και

82001 Φωτιστικό οροφής Τιμή 24,50 Ευρώ

Λες να τα προτιμησω????

ΥΓ. Εγω κοριτσια μια πιτσα την τρωω για κολατσιο χαχαχαχαχααχαχαχαχ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑ ΤΑΔΩ ΑΛΛΑ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ

ειπαμε.....ειμαι ξανθια!!!

μπες εδω και κατεβα προς τα κατω

http://www.paint4style.gr/page3.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy sigoura einai kali idea na baleis kagkela gia na exeis to kefali sou isixo, giati ama einai na trexeis me 2 mwra kai na exeis agxos kai an tha pidiksei to tarzanaki sou kaikes!!

Mpempoula twra trwge pou mporeis...se ligo eidika eseis oi didimomanoules tha piezeste polu kai den tha mporite na trwte toso!! Emena pou piezetai twra to stomaxi de mporw na trww polu....kai to xeirotero einai oti h lemargia den feugei, apla prepei egw na tin kanw kala gia na mi niwthw xalia meta!!

Pasxalitsaki polu wraia ola...mou aresoun kai oi proikoules tis mikris sou!

Koritsia piga pali IKA na katathesw ta xartia gia to epidoma kai sas exw pliri enimerwsi!!

Loipon akouste, gia oses exete EOPPI kai tha gennisete se IDIOTIKI kliniki (oxi nosokomeio) isxuoun ta parakatw...sas ta grafw kateutheian apto xarti tou IKA :

1. Epidoma Kuisis : (900 eurw) kaneis ta xartia sou 56 imeres prin tin PHT

2. Epidoma loxeias : (1300 eurw) kanei o antras ta xartia meta ti genna kai ta katathetei

3. Boithima toketou : (den kserw poso einai) pali kanei o antras sas ta xartia meta pou tha gennisete.

Auta ta tria einai kai exw kai analutika ti xartia kaneis gia to kathe epidoma. Opoia thelei ta grafw. Alla mporeite na zitisete kai to xarti pou ta eksigei ola apo to IKA gia na to exete eseis. To boithima toketou kserei kamia poso einai?? Ksexasa na rwtisw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ πολύ ωραία τα φωτιστικά, εγώ θα σου έλεγα να προτιμήσεις τα πιο οικονομικά! Και η 1η προίκα μου άρεσε πιο πολύ!

Έλενα, αυτά που έγραψες είναι γι αυτές που είναι ασφαλισμένες στο ικα, ε? Γιατί εγώ είμαι Δημόσιο( που είναι και αυτό στον Εοππυ) αλλά νομίζω ότι μόνο 900 ευρώ παίρνω και καταθέτω τα χαρτιά μετά τη γέννα. Αν ξέρει κάποια κοπέλα...ας με διαφωτίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni mou auti xtes pou mou ekane ta xartia gia tin adeia mas elege oti to dimosio kai to IKA einai ola ena twra kai isxuoun ta idia gia olous giauto to lene EOPPI gia olous. Twra den kserw na sou pw sigoura alla rwta to gia na eisai sigouri giati einai polu liga ta 900...nomizw dikaiousai parapanw. Emeis rwtisame giati o antras mou einai dimosio kai tou eipan den uparxei pia "dimosio" einai EOPPI kai gia olous isxioun ta idia akribws.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τώρα είναι όλα το ίδιο αλλά ανέκαθεν οι ιδιωτικοί υπαλληλοι (του ικα) έπαιρναν αυτά τα 3 επιδόματα που ανέφερες, ενώ του δημοσίου έπαιρναν 900-1000ευρώ. Αυτό το ξέρω 1000%. Τώρα αν άλλαξε κάτι, δεν το ξέρω, θα το ρωτήσω όμως. Πάντως χλωμό το βλέπω. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα σκέφτηκα κάτι. Κατα τη διάρκεια της άδειας πριν και μετά τη γέννα πληρώνεσαι Ελενα>? Μήπως αυτά τα επιδόματα τα δίνουν στους ιδιωτικούς υπαλληλους επειδή δεν πληρώνονται. Μπορεί να είπα και βλακεία δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας απο το ψιχουλοσπιτο... παντου εχει ψιχουλα απο το ψωματι της μικρης! πηγα στο ξενοδοχειο να τακτοποιωσω τα χαρτια της αδειας (αυριο θα μου τα εχει ετοιμα) και μετα να παραγγειλω τη τουρτα της μικρης και μετα απο την εφορια να δω τι γινεται με τα ε9, τωρα λεει τα παντα θα γινονται μεσω νετ και ετσι αυριο θα παω να παρω το κλειδαρρυθμο, αφου πρωτα παμε παιδιατρο για εμβολιο, παιδικο να την αφησω και ξενοδοχειο για να παρω τα χαρτια.... δουλεια δεν προκειτε να κανω στο σπιτι!

νανσυ μου μια χαρα ειναι οι τιμες σου, αν και εγω ειχα κανει τη μικρη καμπυλη

επρεπε να του πεις του αντρα σου "αν σε παρω εγω αγκαλια θα μου πεις φυγε γιατι με επνιξες και δε χωραμε" οτι μου λεει ο δικος μου!!! και ας μη χρησιμοποιω μαξιλαρι θηλασμου για υπνο μονο το σεντονακι μου!

καλα εκανες και παραγγειλες καγκελα προστασιας... εμεις χωσαμε το καθιστικο τερμα στο μπαλκονι, εφτιαξε ο μπομπ μια ξυλινη πορτα(για ποσο θα μεινει ορθια δεν ξερω) και στο υπολοιπο μπαλκονι της πηραμε μια πισινουλα (ειχαν οι γονεις μου μια μικρη) και της την βαλαμε εξω με παιχνιδακια και καθεται

καγκουρο μου περσυ με τη σαντυ πηγαιναμε καθε φορα που δουλευα βραδυ.... φετος θαναι λιγο δυσκολα να εχω και τη μικρη μου και το μωρο και ναμαι μονη μου.... αρα θα την πηγαινουν οι παππουδογιαγιαδες της!

ελενα μου το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περπατας! ειναι παραααα πολυ νωρις να σου πει για καισαρικη γιαυτο ριξτο στο περπατημα να κανεις και σωματακι σφιχτο!!!

το επιδομα που σου δινει το ΙΚΑ ειναι περιπου 800 κατι ευρω μονο αν γεννησετε σε ιδιωτικο

ραπανακι μου και εγω μολις σε διαβασα ειπα γιατι δεν του εδωσε τομπρεξ? εμενα η μικρη απο το παιδικο ποιος ξερει κολλαει συνεχεια πευκιτιδα(αν δεν κανω λαθος) και το ματακι της τουμπανιαζεται και τσιμπλιαζει και το τομπρεξ (σε σταγονιτσες) με χει σωσει! της το ειχα δωσει μονη μου χωρις την εντολη του παιδιατρου και οταν την ειχα παει για το μηνιαιο ελεγχο του το ειπα και μου λεει "κακως ιωσουλες ειναι και τις βγαζει εκει".... ελα ομως που η μικρη με τις σταγονιτσες γινοταν περδικι....

περαστικα στο παιδακι σου.... δεν ειναι τιποτα παντως!

ανθη μου νυσταγμενη αντε αυτος ο μηνας εμεινε.... υπομονη να ξεκουραστεις και εσυ

μαριαγιωργος μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου παιζουν τα κιλα να ξερεις.... αντε να μετακομισετε να κανεις και εσυ τις ετοιμασιες σας!

Αχ κικιτσα μου ποσο σε ζηλευω! εσενα ο αντρας σου ερχεται μεχρι και στο μαθημα ενω ο δικος μου ουτε καν στο γιατρο δεν ερχεται!!!

τσεβουλα μου επειδη δεν εχουν με τι να παιξουν τα παιδια μας μεσα στη κοιλιτσα παιζουν με το λωρο!!!

σταυρουλα μου παραγγειλε κατι τετοιο που σου βαλε η αριαδνη, φαινεται να ειναι προστατευτικο....

αριαδνη μου τοχα μια απορια οδηγωντας πας στην πατρα ή με το κτελ???ολα τα λεφτα τα περνουμε μετα τη γεννα τιποτα πριν, απλως πρεπει να εχεις ετοιμα τα χαρτια για να μην τρεχετε τελευταια στιγμη

πασχαλιτσακι μου μια χαρα τα πραγματακια σας μου αρεσαν ολα!!!! μου αρεσαν ολα τα φωτιστικα δεν μπορω να διαλεξω!!!

παω να παρω τη μικρη γιατι αργησα και να κανω νανι γιατι νυσταζω σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον................

πηρα τηλεφωνα και για τις προικες εχουμε προβλημα. δεν δινουν μεμονομενα κομματια και αν τα παρω ολα και τα επιπλεον που θελω μου βγαινουν ακριβα.....

θα δω τι θα κανω.

μπαινω για μπανιο και μετα φαγητο στον πριγκιπα.

Τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To prwto upotithetai oti to perneis prin, alla emeis rwtisame kai mas eipan oti tha kanei kanena dimino na mpoune stin trapeza. Ta alla ta perneis meta.

Isws exeis dikio den kserw de thelw na sou pw kati kai na min isxuei, alla psakse to mipws uparxei kai kati allo. To trito epidoma mou eipe oti to pernoun MONO osoi gennane kliniki kai to mono dikaiologitiko pou mas eipe oti thelei einai xarti oti genisa kliniki kai pistopoiitiko geniseis mwrou.

Ksereis ti, pigaine mia bolta sto IKA kai pigaine stis "Paroxes" ekei ta exoun auta...exeis proteraiotita epidi eisai egkuos kai de tha perimeneis polu. Aksizei na pas na rwtiseis gia na eisai sigouri.

Aleka mou nai tha arxisw perpatima kai oti ginei....auta pou egrapsa gia ta epidomata isxioun 100% gia to IKA den einai mono 800, piga simera kai ekana ola ta xartia kai mas ta edwsan se xarti analutika kai mas eipe kai posa opws akribws sas ta egrapsa. Opote an gennas se idiwtiki ta 2 prwta epidomata pou egrapsa einai sunolo 2200 eurw kai to trito den kserw poso einai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τριτο επιδομα ειναι γυρω στα 800ευρω... εμενα τα υπολοιπα ποσα βγαινουν βασει του καθαρου μισθου των 3τελευταιων μηνων που δουλεψα (αποδοχες δηλαδη).... βρε και 2200 να παρω καλα μου ειναι αφου πλεον τελειωσε και η ανεργια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka makari na isxuoun kai gia nosokomeio alla h alitheia einai oti den eimai sigouri gia nosokomeio ti isxuei. Pantos an mou les oti to trito epidoma (boithima toketou) einai 800 eurw tote emena mou kaliptoun auta oli ti genna stin kliniki. Pira xtes tis times kai to pio akribo dwmatio (diklino monoi mas gia na koimate kai o antras mou) me fusiologiko einai 1.017 kai kaisariki 1.073 kai o giatros mou 1.200,

paidiatros 200.00 kai anaisthisiologos 240.00.

Sunolo mou bgainei peripou 2.700

An to IKA me to boithima to IKA mou dinei 3.000 me uperkaluptei.

Bempoula teleia koilitsa!!!!! Megalwse arketa!!!

Thelw kai egw na allaksw fwto...

Kale postaki allazoume pali???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

τι κανετε;

Maria-giorgos κουραγιο με την μετακομιση κ καλες ετοιμασιες!

νανσυ 83 εχω και εγω το μαξιλαρι κ πραγματικα με εχει σωσει το βραδυ!μου περασε κ η μεση κ η λεκανη που ειχα φοβερους πονους.το εχω ολο το βραδυ αγκαλια ....σωτηριο!!!

νανσυ η καμπυλη σου μια χαρα ειναι ,μια αγχωνεσαι!

εγω σημερα περιμενω να μου φερουν το φωτιστικο του κ φασολη.την τριτη θα ερθουν κ τα επιπλα και μεχρι τελος εβδομαδας θα εχω τελειωσει με το δωματιο.

να ρωτησω,χτες βραδυ ειχα κατι πονακια σαν περιοδου αλλα μολις ξαπλωσα μου περασαν.να ανησυχω;;;;

εχουμε σκεφτει ονομα για το νεο ποστακι μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna mia xara! Teleiwneis kai esu. Gia tous ponous min anisixeis...apo dw kai pera mou eipe o giatros mou oti einai fusiologiko na exoume kapious ponous.

Didimomanoules an exete IKA rwtiste kai eseis giauto to epidoma (boithima toketou)...eseis pernete pio polla lefta. Sas lew na rwtisete giati kai egw pou eixa paei simera stis paroxes...itan mia mprosta mou kai rwtise, an den akouga autin, den tha to iksera oti upirxe kai trito epidoma kai oute tha rwtousa kai h ipalilos sto IKA den eixe skopo na mou pei apo moni tis ti dikaioume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...