Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Λία όντως και γώ αυτό ξέρω, ότι απο τις 36 εβδομάδες και μετά, έχεις μπεί στο μήνα σου και δεν θεωρείται πρόωρο. Η αδερφή του άντρα μου είχε δίκερο μήτρα και γέννησε στις 33μιση ένα αγοράκι 2500κιλά και τον κράτησαν 2 βδομάδες στη θερμοκ. μόνο για να πάρει λίγο ακόμα βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΣ ΒΡΕ ΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ!ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Κ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ;ΣΟΥ ΠΕ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑΣ;

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΚΙΛΑ ΣΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ Κ ΛΟΓΩ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΕΝΑΤΟ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑΝ.ΕΜΕΝΑΝ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΝΑΙ 2500 Κ ΠΑΝΩ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ..

ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ; ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2500 Κ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ Κ 300 ΕΥΡΩ! :shock::shock::shock: Κ ΜΕΝΑ ΘΑ ΝΑΙ ΔΥΟ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΙΝΤΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia έχεις μετρήσει τους σφυγμούς σου όταν πήρες το yutopar? Ο γιατρός μου μου είπε ότι μέχρι 120 είσαι οκ. Αν τους ξεπερνάς τότε δεν πρέπει να πάρεις. Εμένα το βραδινό μισό που παίρνω δεν με πειράζει (έχεις δοκιμάσει να πάρεις μισό το βράδυ?) Το πρωί μου έδωσε ένα άλλο το adalat 5mg ρώτα τον και γι'αυτό γιατί αυτό δεν δημιουργεί ταχυπαλμία.

Πωπω Νάνσυ έχεις δίκιο πολλά λεφτά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω! μολις γυρισαμε απο τη θαλασσα, ο μπαμπας μας εκανε μπανιο με το ζορι και η μικρη ισα ισα που βουτηξε και βγηκε παγακι, εγω μονο ποδαρακια για να κυνηγαω τη μικρη....

το μαλλι μου βγηκε τελειο το κανα σοκολα σκουρο με ξανθες πολυ ανοιχτες ανταυγιες και το εκοψα αρκετα φυλαριστο γιατι εχω 5τριχες τουλαχιστον να φαινονται :lol::lol::lol:

καλα μεχρι να σας διαβασω και να σας σχολιασω θα μου παρει καμια ωρα! ξεκιναω λοιπον να δω τι γραψατε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine to exasa to ntokimanter, elege tipota kalo??

Este les na gurisei teleutaia stigmi?? Emena mou eipe o giatros oti an mpw sto mina mou epeidi exoun ligotero xwro kai einai auta megalitera oti duskola gurnane. Den m'aresei bebaia pou den mou dinei polles elpides gia na gurisei. Einai auto pou legame oti tous boleuei na kanoun programmatismeni kaisariki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μα γιατί προγραμματισμένη καισαρική. Όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις θα δει σε ποια στάση είναι και θα πράξει ανάλογα. Αυτό το προγραμματισμένη δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν μπορεί να κάνει την καισαρική όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα καλή η απορία σου αλλά και σε μια φίλη μου που δεν γύρναγε, την έβαλε με προγραμματισμενη καισαρική στις 38 βδομάδες. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον....

καγκουρακι μου εγω εβαλα τη κουνια στο δωματιο τους(κοινο δωματιο) στον 7ο και τωρα στον 8ο την εβαλα στη κουνια... καλο ειναι να την βαλεις για να την βλεπει να την συνηθιζει.... ετσι και αλλιως καλα τα λογια αλλα στις πραξεις θα δουμε!

περμαναντ μονο μετα απο τη γεννα και φυσικα μια μερα να πεταξεις το γαλα σου αν θηλαζεις, ενω βαφη κανεις και τωρα....

μετακομιζεις και εσυ τα ρουχα, καλα εκανες και ειχες και ουδετερα ρουχαλακια!

στεντιμ καλως την! αντε τωρα που ηρεμησες να μας πεις τα νεα σου και τις ετοιμασιες σου!

πασχαλιτσακι μου μπραβο σου που τα βρηκες ολα... τωρα για το φωτιστικο λιγο δυσκολο εγω εχω απο το ΙΚΕΑ το λουλουδι που λες και προσπαθησα να βρω το ιδιο σε αγορακι αλλα τιποτα αλλα σε μικυ καπου πηρε το ματι μου.... θα το βρω και θα στο βαλω!

αννουλα μου μια χαρα και σενα ο παιδαρος και η καρολινα το ιδιο προβλημα με σενα εχει και μια χαρα αναπτυσσετε το μωρακι της οπως και εσενα!!! θα περιμενουμε τις φωτο απο το δωματιο σας!

ναι αγαπη μου στην 36η εβδομαδα μπαινεις στον 9ο υπομονη!

ναταλιτσα αφου εισαι καλυτερα και καμια διαρροια που και που δε μας πειραζει ισα ισα που καθαριζουμε :lol::lol:

την ειδα την ειδα την κοιλιτσα σου, καλα σου λενε εχεις αγορι!!!!

σταυρουλα μου αυτο το adalat δεν το ξερω καθολου αφου δεν σε πειραζει μια χαρα ειναι!

ελενα μου με τετοια ζεστη που εχουμε εμεις σεντονακι πανω κατω και τιποτα αλλο! μια χαρα η ξμπεμπουλα σου.... οσο για το κεφαλακι της περπατα αρκετα μπας και ξεκολλησει, αν και πιστευω οτι δεν θα μεινει σε αυτην την θεση θα γυρισει παλι

ανθη μου η εξεταση αυτη σου δειχνει τη διαστολη.... το χερακι του γιατρου δειχνει αν ειναι μαλακος ο τραχηλος.... αληθεια δεν εκανες καρδιοτοκογραφο στο πανουλη??? πως και ετσι?

εδω αν και κανει ζεστη μια χαρα τυλιγμενη με το σεντονακι ειμαι.... αφου ακομη κοιμαμαι μπρουμυτα, μονο τη συχνοουρια να μην ειχα και ολα θα ηταν τελεια!

ντελφιν μου να σου πω με τη κοιλια καθαριζες το πατωμα???? γιατι σιγουρα θα εβρισκε στο πατωμα.... ακου στα τεσσερα.... βρε μην κανεις δουλειες κατσε να μπεις στο μηνα σου, να γεννησεις και μετα κανε οτι θες!!!

θελω και εγω σπακανοπιτααααααααααααααα

λια μου παρε γρηγορα γιουτοπαν ή το αλλο της σταυρουλας γιατι μεχρι να πας στο γιατρο θα γεννησεις.... με τετοιους πονους γεννας

νανσυ αστες να γεννησουν οι ανυπομονες και εμεις να κανουμε τις παπιες με τις κοιλουμπες μας!!! :lol::lol:

παω να κανω μπανακι τη μικρη και γρηγορα νανακια για να δω λακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine to exasa to ntokimanter, elege tipota kalo??

Este les na gurisei teleutaia stigmi?? Emena mou eipe o giatros oti an mpw sto mina mou epeidi exoun ligotero xwro kai einai auta megalitera oti duskola gurnane. Den m'aresei bebaia pou den mou dinei polles elpides gia na gurisei. Einai auto pou legame oti tous boleuei na kanoun programmatismeni kaisariki.[/quote

ελενα δεν ειχε κ ποιος ξερει τι.. ειναι αυτο που ειπες τωρα οτι τους βολευει η καισαρικη ετσι ειναι..γιατι ειναι κ περισσοτερα τα λεφτα κ γρηγορα γι'αυτους..καποιες κλινικες ειναι στο εοππυ.. απο δευτερα ειναι παγκοσμια βδομαδα αν καταλαβα καλα γεννας κ μητροτητας κ στην αθηνα θα εχει εκδηλωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα ναι,στα τεσσερα,σπατουλα κ σφουγγαρι!!! ειχα μηνες να κατσω ετσι!!! ;);):) ψηνω πιτσα....την ειχα 2 μερες στο μυαλο μου..το μεσημερι κοτοσουπα ειχα απο χτες το βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Για την θάλασσα να σας προσθέσω εκτός απο αντηλιακό και μπλουζάκι στην κοιλιτσα να αλλάζετε αμέσως μαγιώ μην μένετε καθόλου με το βρεγμενο πάνω σας.

Αμαλία να μιλήσεις με τον γιατρο σου για τα πονακια.

Αριαδνη καλο ταξίδι αύριο, με το καλο να δεις την μπέμπα σου και καλα ψώνια!!

Αλέκα με γεια το μαλλακι ανανεωθηκες, εγω λέω να τα βαψω άμα μπω στο μήνα μου, τώρα για την περμαναντ με βλέπω να την κάνω μετα απο ενάμιση χρόνο :lol::lol: , τη μικρη τη θηλασσα 15 μήνες να δω ο μικρός πόσο θα θέλει...

Νανσυ η καμπύλη σου φαίνεται πολυ καλη, δεν θα έχεις θέμα. Καλα τα λες για τις πρωτομανουλες, ούτε εγω βιάζομαι να γέννησω ίσα ίσα που θέλω να πάρει και όλο τον μήνα του. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ούτε κι εγώ βιάζομαι να γεννήσω. Μακάρι να φτάσω την ΠΗΤ μου :D . Ανυπομονώ να τον δω μεν αλλά θέλω πολύ να γεννήσω τότε και για μένα και για τον Στρατούλη μου. Άσε που όσο περισσότερο χρόνο έχω τόσο ξεαγχώνομαι με τις δουλειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este mou ela nte...kai egw auto lew...apti mia omws lew oti an einai se auti ti stasi apo twra mexri tin 38 ebdomada giati na faw kai olo to mina...giati den einai apla diagwnia pou mporei na gurisei, einai entelws orthio, to kefali panw kai ta podia katw...apla ap'oti katalaba sou lene oti afou einai se auti ti thesi toso kairo de gurizei (ennow an einai apo twra mexri tin 38 etsi akoma) kai gia na mi fas olo ton kairo kai perimeneis giati stin ousia to mwro den pernei kati allo einai oloklirwmeno, apla pernei lipos...den kserw kai gw ti na pw, me ebale se skepseis o giatros. H alitheia einai oti xalastika pou anaferthike h kaisariki apo toso nwris.

Nancy kapou toso itan kai ta dika mou kai mou eixe pei oti einai polu kali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες κοιλιτσες τι κανετε?σας διαβαζω καθε μερα αλλα με τα μικρα τρεχω συνεχεια και δεν προλαβαινω να γραψωωωωωωωωωω

γιαυτο ειπα τωρα που τα εβαλα να νανακια να μπω και να γραψω

elena Μου παντα υπαρχει η ελπιδα να γυρισει αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου ειναι λογικο λογο χωρου οτι δεν εχουν τα περιθωρια να γυρισουν αλλα πρωτη φορα ακουω να λεει απο τωρα γιατρος οτι αν μπεις στον μηνα σου και δεν εχει γυρισει θα πατε για προγραμματισμενη καισαρικη τι λεει?εμενα θυμαμαι στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε πει οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην γυρισει γιατι ειχε μεγαλωσει πολυ και δεν ειχε χωρο μου ειπε ομως να περπαταω αρκετα και ετσι υπαρχει πιθανοτητα να γυρισει και οτι υπαρχουν καποιες περιπτωσεις που μπορεις να πας στο μαιευτηριο και μαζι με την μαια και τον γιατρο με κατι κινησουλες πολυ προσεκτικες που κανουν μονο οι γιατροι με προσοχη να καταφερουν και να το γυρισουν δεν χρειαστηκε με το περπατημα γυρισε αλλα τελικα γεννησα με καισαρικη γιατι λογω καποιου περιστατικου τουρλωσε κολαρακι και δεν χοραγε να κατεβει

θα συμφωνησω με την este τι προγραμματισμενη και χαζα?αυτα γινονται στις περιπτωσεις που ηδη εχει γινει καισαρικη και αναγκαστικα στο παιρνουν την επομενη φορα στην 38 βδομαδα γιατι το δερμα -η τομη-δεν αντεχει το τεντωμα μπορει κανονικα να περιμενει και να φτασεις πχ 40 βδομαδες και αν το μωρακι δεν εχει γυρισει να στο παρει τοτε με καισαρικη

βλεπω πολλες που περιμενετε να γενισετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε με το καλο χι χι χι χι εμεις οι υπολοιπες θα κανουμε ακομα υπομονη και δε εμεις οι αυγουστιατικες που θα μαστε οι τελευταιες χι χι χι

δελφινακι μου το χαρηκες δηλαδη το καθαρισμα?????χα χα χα χα αχ αχ ειχες καιρο να κατσεις ετσι????????

πιτσουλαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

νανσυ μου η τιμες στην καμπυλη μια χαρα φαινονται

αριαδνη καλο ταξιδακι να εχετε και με το καλο να δεις την μπεμπουλιτσααααααααααααααααααααααααα

αυτο που εχω να πω στις πρωτομανουλες να μην βιαζονται και να κοιταξουν να παρουν ολο τον μηνα καθε μερα ειναι συμαντικη για τα μωρακια μας ετσι και αλλιως θα τα δειτε και θα τα κρατησετε αγκαλιτσαααααααααααααα και μετα ολα θα αλλαξουν καντε λιγη υπομονη ακομααααααααααααααααααααα

εμεις χτες πηγαμε στον γιατρο μου ειδαμε και την μικρη μια χαρα ηταν και εχει ψηλωσει πολυ μου ειπε οτι θελει να με δει ιουνιο αφου κανω τις κλασικες εξετασουλες και να κανονισουμε για το dopler οσο για το ιασω και το ρεα εχουν μπει και τα 2 στον εοπυυ απλα η εκπτωση αναφερεται στα φτηνα δωματια 3κλινα αν δεν κανω λαθος λλιγο μουφια ολο αυτο τελως παντων

ο μεγαλος μου γυρισε σημερα απο τον παιδικο σταθμο με ματι πρησμενο και ποναγε και ο λαιμουλης τους τον πηρε ο αντρας μου κατευθειαν και πηγαν στον παιδιατρο οτι ειπε σε εσας ειπε και σε μας δηλαδη τιποταααααααααα ο λαιμος του κοκκινος και το ματακι ποναγε πολυ και το μονο που μας ειπε αστον και βλεπουμε την παρασκευηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ειναι καποια ιωση αλλα θα δουμε πηρε τα λεφτακια για την επισκεψη και απο δω πανε και οι αλλοι τα χω παρει πολυ ασχημα μας ειπε βεβαια να προσεχουμε γιατι μπορει να ναι κολλητικο πηρα μια φιλη μου που η κορη της επαθε το ιδιο και κολλησε μετα και αυτην και μου ειπε να του βαλω την αλειφουλα τομπρεξ και θα ηρεμησει ουτε αυτη την πιο απλη δεν μας εδωσε και το παιδι θα γινοταν σαν βατραχακι αναγκαστηκα θα τον παω στην μαμα μου και δεν θα τον στειλω παιδικο αυτην την βδομαδα να γινει καλα και βλεπουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε αυτα τα νεα μας σας κουρασαααααα καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Έλενα, μην χαλιέσαι, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, γερή να είναι η μπεμπούλα,αυτό έχει σημασία! Η εξήγηση πάντως που δίνεις,είναι σωστή.

Νανσυ, πολύ καλή η καμπύλη, συμφωνα με τις φυσιολογικές τιμές που έχω απο το εργαστήριο που την είχα κάνει.

Μαράκι, είπες για πίτσα και μου άνοιξες την όρεξη!

Κατερίνα, εμεις είμαστε πολύ κοντα στην πητ :)

Ραπανάκι ,περαστικούλια στο μκρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις φαγαμε την πιτσουλα μας.. στον αντωνη μου ειχα παρει ολο τον μηνα,σε αυτο θα ηθελα σε καμια 1,5 βδομαδα να με πιασουν οι πονοι..ισως επειδη ανεβοκατεβαινω σκαλες κ βγαινει η γλωσσα απ'εξω κ εχω φρικτους πονους στην πλατη,μεση κ πλευρα..τωρα ειμαι ξαπλα με θερμοφορα για να με ανακουφιζει λιγο τον πονο..

αριαδνη καλο ταξιδι κ με το καλο να δεις την μπεμπουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki mou mallon etsi pou ta exw grapsei me pareksigisate...den mou eipe o giatros programmatismeni kaisariki, egw arxisa na to skeftomai auto giati skeftika oti an den exei gurisei meta apo 1 mina poies oi pithanotites otan einai megalo kai den exei xwro tis teleutaies meres na gurisei kai kserw etsi polles kopeles pou perimenan mexri telos, efagan tous ponous olous, talaipwrithikan kai meta pali me kaisariki gennisan.

H alitheia einai oti o giatros mou eipe ta pragmata akribws opws exei, apla egw epeidi akousa kaisariki arxisa na skeftomai ola auta.

Autos diladi mou eipe, to mwro einai panw, an mpeis sto mina sou kai den exei gurisei meta duskola ta pragmata gia na gurisei ( alla den mou eipe oti einai adunaton na ginei kiolas) kai episis mou eipe kai auto pou anaferes oti palia prospathousan kai to gurizan apo eksw me kapoies kiniseis alla twra den to diakundineuoun auto exei katargithei giati mporei na kanoun zimia sto mwro h na to tuliksoun me to lwro.

Telos pantwn mexri tote exoume akoma polla rantebou, opote blepontas kai kanontas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μπήκα να σας πω ένα γεια. Η ώρα έχει περάσει και αύριο έχω γιατρό το πρωί! Θα δω τη φραουλίτσα μου! Μακάρι η θέση της να είναι καλύτερη από την προηγούμενη φορά..

Αλέκα μου στον Πάνο δεν έκανα καρδιοτοκογράφημα..Βασικά δεν έκανα και τίποτα :?:?:? Ούτε ντόπλερ, ούτε καμπύλη ζαχάρου..Μόνο εξετάσεις αίματος και ούρων. Ο γιατρός που έχω τώρα είναι το ακριβώς αντίθετο. ΨΕΙΡΑΣ...

Ελενάκι θηριάκι η μπεμπούλα! Πολύ μεγάλη! Είναι πάντως νωρίς ακόμα..Να δεις που θα γυρίσει το μωράκι σου!

Δε σχολιάζω κάτι άλλο γιατί ο εγκέφαλος δε λειτουργεί....Νυστάζω πάαααρα πολύ...

Α, ξέχασα να πω ότι εγώ παρόλο που διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ανυπομονώ να γεννήσω..Θέλω πολύ να έρθει η στιγμή αυτή...

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koiloumpitses mou...

oute exw anipomono na vgei grigora isa isa pou wres wres me pianei anxos na min vgei nwris thelw na parw apo ton mina oso perissotero mporw...

ariadni mou me to kalo na deis tin mpempa k kalo taksidi na exeis..

nansy mia xara einai ta paotelesmata tis kampulis k emena etsi itan..

anthi mou me to kalo na deis tin froulitsa sou...

popo maraki pitsa mou anukses tin oreksi

rapanaki perastika ston mikrouli sou elpizw na perasei grigora...

elena sumfwnw min to skeftesai etsi mpoorei k na gurisei pote den ksereis kalutera na pas mexri to telos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...!!!!

πω πω καποιες εχετε πλησιασει παρα πολυ στην ωρα της γεννας...μην ξεχασετε οταν γεννησετε να μπειτε με την πρωτη ευκαιρια να μας πειτε πως ηταν η εμπειρια κ αν πονεσατε πολυ.... :shock:

χτες εκανα υπερηχο....1108 γραμμαρια ι μικρη μου..... δεν ειναι μεγαλη ε???

ο γιατρος με εκραξε που εχω παρει 10 κιλα :( και μου εκοψε τα γλυκα ενα γλυκο στις 15 μερες ειπε...!!!

τελος μαιου μετακομιζουμε επιτελους στο πατρικο μου κ φευγουμε απο το νοικι.....εχουμε μπολικες δουλειες βαψιματα μερεμετια κ.λ.π καποιες τα ξερετε καλυτερα με τις μετακομισεις... ;)

ανυπομονω να μετακομισω για να διακοσμησω κ να ετοπιμασω επιτελους το δωματιο της μπεμπας..αντε επιτελους...!!!

αυτα... τα νεα μου κ για σημερα...!!! σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ..ΔΥΝΟΠΑΘΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΩΡΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΖΗΛΙΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! :lol::lol::lol: ΤΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ;ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΙΣΑΙ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια ζουμπουρλούδικα. Τι κάνετε? Μόλις έλαβα την κρέμα Purelan μου ήρθε από το e-farmacy με courier δωρεάν αποστολή. Και μου ήρθαν και οι παντοφλίτσες που πήρα για το μαιευτήριο. Θα πάρω όμως και σαγιονάρα μαζί για το μπάνιο γιατί αυτές αν βραχούν θα κάνουν 2 μέρες να στεγνώσουν. Νάνσυ είδες που στα έλεγα? ;):D Είναι σωτήριο το μαξιλάρι. Έτυχε μία νύχτα να μην το βάλω και υπέφερα με την μέση μου αφού ξύπνησα νωρίτερα γιατί πονούσα ξάπλα. Σήμερα έχω την γυναίκα. Καθαρίζει την ντουλάπα επιτέλους να οργανωθούν λίγο τα ρούχα. Τα πόμολα τελικά από βδομάδα μου είπανε και η συρταριέρα είναι ακόμα σουβενιρ στο σαλόνι μου. Τώρα που είπα συρταριέρα. Η συρταριέρα που πήρα την οποία θα την χρησιμοποιώ για αλλαξιέρα είναι λεία επάνω δεν έχει γύρω γύρω ξύλο σαν προστασία για να μην φύγει το στρώμα της αλλαξιέρας. Πειράζει? Μήπως πρέπει να βάλω κάτι? Σε περίπτωση που δεν καταλάβατε είναι έτσι http://www.eimaimama.gr/wp-content/uplo ... room34.jpg και όχι έτσι http://artbebe.gr/pimg/danai.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΝΩΔΙΝΟΥ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ 2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΙΝΟΥ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ 90% ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 32 ΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΣΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 10%!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕς ΠΟΥ ΣΑς ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΟΛΟ ΡΟΖ ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΡΙ ΣΤΙΣ ΚΟΛΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΑ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γι'αυτο κορίτσια μου να σκεφτόμαστε μόνο να είναι τα μωρακια μας υγιή κ να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά, όπως κι αν έρθουν. Κι όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν ξανά, κ τα κιλά κ τα σώματα με λίγη προσπάθεια θα επανέλθουν. Ας μην αγχωνομαστε κ γι'αυτα, έχουμε τόσα άλλα πράγματα να αγχωθουμε αλλωστε🤣 Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη πήρα 26 ολόκληρα κιλά κ μετά την γεννά έκανα διατροφή κ έχασα πιο πολλά κ από πριν μείνω έγκυος. Οπότε όλα γίνονται. Stay calm🥰
    • Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες κι εσύ σε σύντομο χρονικό διάστημα... Σημασία όμως τώρα έχει το θαυματάκι που μεγαλώνει μέσα σου! Εγώ δεν μπορώ να πω πως προσπάθησα, είμαι 37 και μέχρι στιγμής έχω μια απόξεση, μια αποβολή και τώρα 25+4 ένα μπουμπούκι που με τρελλαίνει στις κλωτσιές. Όλες έγιναν "τυχαία". Ήμουν απο τις τυχερές του είδους σε αυτό το θέμα. Αλλά βλέπεις, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτήν τη ζωή! Νομίζω πως είμαι η μόνη στο forum που είμαι μόνη μου. Αλλά δε θα άλλαζα τη μικρούλα μου για κανέναν σε αυτόν τον κόσμο!
    • Όλες έχετε δίκιο. Κι εγώ έτσι κάνω. Πάντα προτιμούσα τα πιο υγιεινά και low fat γεύματα ούτως ή άλλως. Αλλά τώρα είπα πως ότι θέλω πολύ θα το φάω, δεν είναι καιρός για στερήσεις. Απλά δεν μπορώ χωρίς γλυκό και στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να φάω καθόλου φρούτα και μου λείπουν πολύ!!! Πριν καταπολεμούσα κάποιες φορές την επιθυμιά για γλυκό με κάποια φρούτα... τώρα η μπουμπού δεν τα θέλει καθόλου όμως! Σε 10 μέρες μπαίνω στον 7ο και νωμίζω πως είμαι στα +9 ήδη! Αυτό το θαυματάκι που μεγαλώνει και δυναμώνει μέσα μου αξίζει τα πάντα όλα! Τη γυμναστική τη φοβήθηκα λόγω ηλικίας μάλλον. Δε μου είπε κανένας να μην κάνω, αλλά στους πρώτους 4 μήνες ήμουν αρκετά χάλια για να μπορέσω να ανταπεξέλθω και σε κάποια άσκηση.  Πόσο σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!! Καλημέρα σε όλες!!!
    • Ευχαριστώ πολύ 😃 κορίτσι μου ❤️ Έχουμε ραντεβού το μεσημεράκι.Θα σας ενημερώσω εννοείται🙏🙏
    • Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλα τα κορίτσια εδώ, μα κυρίως στις @Eliza Kats @peacock που με ταγκάρατε! Συγχωρέστε με αλλά μπαίνω αρκετά αραιά, λόγω του ότι είμαι καρα-full time mom, το μεγαλώνω ουσιαστικά μόνη μου και τώρα που θέριεψαι, βοήθειά μου! Αυτή τη στιγμή κοιμάται κ σας γράφω. Λοιπόν, από που να ξεκινήσω.. Αρχικά από τον 9ο μήνα, έχουμε βγάλει συνολικά 6 δόντια. 4 πάνω κέντρο και 2 κάτω κέντρο. ΄Οπως διαβάζω και εσάς τα "κουνέλια" σας μια χαρά δοντάκια έβγαλαν! Όπως και εσείς, τον έγραψα κ γω βρεφονηπιακό σταθμό από Σεπτέμβριο και μου φαίνεται αρκετά νωρίς, αλλά θα πρέπει να συνεχίσω το διδακτορικό μου και να προετοιμαστώ και για εργασία. Θα ήθελα να ήταν μπαμ 1.5 χρονών, να περπατάει κ να μιλάει, αλλά δε πειράζει.. Ας ελπίζουμε ότι δε θα μας αρρωσταίνουν τόσο εύκολα όσο μου περιγράφουν άλλοι γονείς. Από φαγητό, ακόμα τρώμε τα πάντα αλεσμένα. Ακόμα και το αυγό του, δε το θέλει κομματάκια, αλλά μπλενταρισμένο και μάλιστα μέσα στη φρουτόκρεμα.. (φρούτα+αυγό μαζί δηλαδή ένα πράμα). Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα όσπρια, γιαούρτι και φυστικοβούτυρο. Αλλά σιγά σιγά θα τα εντάξω κ αυτά. Εσείς? Πείτε μου όσες δίνεται κομματάκια το φαγητό, ποια μέθοδο είδατε να αποδίδει. Πάνω στο τραπεζάκι της καρεκλίτσας φαγητού του, ακόμα και αν του τα παρουσιάσω εκεί, απ΄λά παίζει μαζί τους ή τα εκτοξεύει ολόγυρα και δε τα βάζει στο στόμα. Να κάνω και ένα μικρό update για όσες θυμούνται.. Οι κολλικοί μας σταμάτησαν εντελώς όταν ήταν 4 μηνών και 1 εβδομάδας. Θήλασα συνολικά 1.5 μήνα και μετά έδινα φόρμουλα. Από 6 μηνών δίνω μόνο τη βιολογική της Hipp. Ακόμα παίρνω χάπι καθημερινά για τον προδιαβήτη. Το πρωινό μου σάκχαρο είναι γύρω στο 99, με το χάπι.   Και σχετικά με την απόκτηση 2ου μωρού, θα μου άρεσε πολύ η ιδέα, ΑΛΛΑ: Ακόμα προσπαθώ να συνέλθω από θέματα κούρασης-έλλειψης ύπνου-έλλειψης προσωπικού χρόνου κλπ, διότι δεν είχαμε/έχουμε βοήθεια. Επίσης το σώμα μου τώρα σιγά σιγά επανακτάει την παλιά του ενέργεια και θέλω να του δώσω χρόνο να επανέλθει πλήρως. Πολλές φορές όταν περπατάω έξω, χαίρομαι τόοοοοσο πολύ που δεν είμαι έγκυος και έχω την ελευθερία μου! Δε με πειράζει να έχω ένα παιδί. Περισσότερο με νοιάζει αν το ίδιο θα ήθελε να έχει ένα αδερφάκι, γιατί κακά τα ψέμματα ήταν όμορφο που μεγάλωσα με την αδερφή μου. Αν και στις 15 Ιουνίου θα κλείσω τα 39 μου ΄έτη, θεωρώ πως έχοντας υγεία και μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση, ίσως στο μέλλον (2-3 χρόνια μετά) να επαναλάμβανα όλη αυτή τη ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. Δεν είναι και λίγο να κυοφορείς ένα μωρό. Και μάλιστα, όταν έχεις διαβήτη κύησης υπό ινσουλίνη (με όλο το άγχος που αυτό συνοδεύει) ή συσπάσεις από τον 4ο μήνα και να σου επιβάλλουν να μην περπατάς, να μη σηκώνεις βάρη κλπ. Δεν είναι λίγο αυτό~ Εάν είχα πιο εύκολη κύηση, ίσως να είχα άλλη στάση. Επίσης μου πήρε πολύ καιρό να συνέλθω και από την καισαρική, σωματικά και ψυχικά. Ίσως εάν είχα κάνει φυσιολογικό και είχα αναρρώσει από την 1η εβδομάδα, να μη μου έμοιαζε βουνό η όλη διαδικασία κύησης και τοκετού.       
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...