Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟ


Recommended Posts

Πρόκειται να υποβληθώ (για πρώτη φορά) σε εξωσωματική (για τον Ιούλιο πιθανότατα) στο Ρέα. Ο γιατρός που με παρακολουθεί με σύστησε τον Τζεφεράκο. Γνωρίζει καμμιά σας κάτι σχετικό με αυτόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπελα μου εγω τον γνωριζω αμα μιλαμε για τον ιδιο που εχει ιατρειο στο πειραια και μεγαλογιατρο στο λητω(τουλαχιστον απ'οσο ξερω πριν 3 χρονια).αποφασισα να μη στειλω πμ γιατι πρεπει να ξερουν ολες οι κοπελες για τετοιους γιατρους και να μη παθουν οτι κι εγω!πριν 2μιση χρονια περιπου εμεινα εγκυος,τελικα δε πηγε καλα η εγκυμοσυνη λογω ανωμαλιας dna οπως φανηκε μετα..ειχα αιμα πο την 8η βδομαδα....γυρω στη δεκατη ειχα παρα πολυ αιμα.παρολαυτα ολο αυτο το διαστημα που τον επαιρνα τηλ μου ελεγε οτι δεν εχει χρονο να με δει παρολο που εγω ειχα αιμοραγιες και πονους(το σπιτι μου τυχαινει να ειναι σχεδον διπλα απο το ιατρειο του).τελος παντων φτασαμε 11η βδομαδα(ακομα να δεχτει να με δει)οπου με εστειλε για μια ενεση proluton στο φαρμακειο..εγω λιποθιμησα ποναγα πααρα πολυ και αυτος απο το τηλ να μου λεει μια χαρα εισαι θα τα πουμε!! :evil: το βραδυ πηγα με πολλους πονους στο λητω οπου εκει μου ειπαν οτι το εμβρυακι ειχε πεθανει ηδη 2 βδομαδες.μετα πο καμια ωρα εμφανιστηκε ο κυριος οταν ημουν ηδη στο χειρουργιο για την αποξεση εγω με ανοιχτα τα ποδια κι εκεινος με μια σαντουιτσαρα να τρωει το ζωον βραδιατικα μεχρι απεναντι!οταν ξυπνησα ο κυριος ειχε εξαφανιστει..χωρις να μου πει τι αντιβιωση να παρω μετα την αποξεση,αλλα ουτε κι ενημερωσε καμια μαια να μου πει :shock::shock::shock::shock: την επομενη τον εψαχνα ολη μερα παλι για να μου πει τι αντιβιωση να παρω..τελικα το σηκωσε η γυναικα του η οποια (μεγαλη σκυλα)μονο που δε με εβρισε που πηρα(η γυναικα ειναι η μαια του)οχι μονο δεν ειπε ενα λυπαμαι αλλα παραλιγο να με διαολοστειλουν και ποσα πληρωσα?500 στο λητω και αυτον σα να ειχα γεννησει δηλαδη του δωσαμε και ενα χιλιαρικο επειδη λεει ηρθε μεσα στη νυχτα!φυσικα το χιλιαρικο δεν του το εδωσα εγω αλλα οι δικοι μου γιατι ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση....παρεπιτοντως ποτε δε μου εδωσε αποδειξη στο ιατρειο του.

με συγχωρεις για τις ανατριχιαστηκες λεπτομεριες αλλα περασα εναν εφιαλτη που ακομα εχει μεινει χαραγμενος μεσα μου και δε θελω καμια κοπελα να περασει τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβω σου που ειπες ανοιχτα οσα σου συνεβησαν γιατι μονο ετσι θα ξερουμε να προσεχουμε γιατι δεν μιλαμε κ αυτο μας εφαγε..λυπαμαι για την εμπειρια σου κ ευχομαι οτι καλυτερο απο δω κ περα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό mpempakos να υποδεχτείς σε λίγες μέρες το μωρό σου.

Μπορώ να πω ότι με προσγείωσες λίγο ανώμαλα αλλά αυτά χρειάζεται να τα ξέρουμε.Το ψάχνω το θέμα για να δω τελικά τι θα κάνω....

Ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορρυ βρε jigsaw ξερω οτι τα ειπα λιγο ωμα!επειτηδες ομως το εκανα για να καταλαβεις και να μην πας!!!καμια να μη περασει αυτο που περασα παναγιτσα μου!

εχω ακουσει για ενα πολυ καλο γιατρο απο το ξαδερφο μου που με τη γυναικα του προσπαθουσαν 2 χρονια να κανουν παιδακι.τελικα δε ξερω αν εκαναν εξωσωματικη αλλα μου εχει πει οτι ο γιατρος αυτος ειναι ειδικος σε τετοια θεματα και εχω ακουσει πολυ καλα λογια.εγω προσωπικα δεν τον ξερω οποτε στο λεω με καθε επιφυλαξη.απ'οτι γνωριζω ειναι στο ρεα και αυτος.

αμα θες μπορω να ρωτησω και να σου στειλω πμ με τα στοιχεια του.

η γυναικα του ξαδερφου μου ειναι τωρα εγκυουλα στον 6ο μηνα και προστοπαρον πολυ ευχαριστημενη με το γιατρο.

καλυτερα βεβαια θα σου ελεγα να παρεις γνωμη απο καποια κοπελα εδω που να εχει κανει εξωσωματικη για να ξερει και προσωπικα τον γιατρο.ευχομαι να βρεις ακρη και πολυυ πολυ συντομα να φυτευτει σπορακι στη κοιλιτσα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ mpempakos85. Τον Τζεφεράκο μου τον σύστησε ο γυναικολόγος μου. Θα μιλήσω μαζί του - έχω το θάρρος- για να ακούσω και τη δική του άποψη και για ό,τι νεότερο θα σε ενημερώσω.

Στείλε μου και το όνομα του γιατρού που λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Εμενα παλι αυτος ο γιατρος με εκανε μαμα με τη 2 η εμβρυομεταφορα στο Λητω κ εννοειτε πως εμεινε υπερευχαριστημενη!!τι να πω..εμεινα μεωαυτα που διαβασα..

Στην εγκυμοσυνη με παρακολουθουσε ο γιατρος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

 Καλησπέρα,

Θα σας διηγηθώ τα γεγονότα και το τι μου συνέβη στο ΡΕΑ με την ομάδα της εξωσωματικής, Τζεφεράκο και εμβρυολόγους για να κρίνετε μόνες σας και να αποφασίσετε εάν θα τους εμπιστευτείτε ή όχι.

Πριν 3,5 χρόνια είχα καταψήξει 2 ωάρια για να τα χρησιμοποιήσω στο μέλλον, τότε οι ορμονικές μου εξετάσεις ήταν  καλές, βέβαια θα μπορούσα να βγάλω περισσότερα, σε αυτό έπρεπε να με συμβουλέψει ο γιατρός μου, πράγμα που δεν έκανε... στην τελική σκέφτηκα ότι εάν είναι καλής ποιότητας και γονιμοποιηθούν δεν θα χρειαστώ περισσότερα...

Φέτος αποφάσισα  να τα γονιμοποιήσω, με πήρε η μαία τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι γονιμοποιήθηκαν και τα 2 ωάρια, και ότι θα με καλούσε 2 μέρες μετά να μου πει πότε θα πάω για την εμβρυομεταφορά. Περνάνε οι μέρες, τίποτα, 🙄ούτε ένα τηλέφωνο, πολύ παράξενη συμπεριφορά ως καχύποπτη, μετά από 4 μέρες τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το ένα σταμάτησε να αναπτύσετε και το άλλο είναι αδύναμο 😕! Καλά δεν έπρεπε να με ενημερώσουν μόλις συνέβη, γιατι με απέφυγαν...

Σημειωτόν ότι η ομάδα ήταν πολύ καλύτερη πριν 3 χρόνια, φέτος στη μονάδα ήταν άλλα άτομα, πολύ χαμηλότερου επιπέδου...

Ζήτησα να μιλήσω με εμβρυολόγους, γιατρούς, οι οποίοι πάλι δεν μου έδωσαν καμία ξεκάθαρη απάντηση...  Το δύσκολο είναι να γονιμοποιηθούν, όχι να σταματήσει η ανάπτυξη! 

Εξάλλου όλη η συμπεριφορά τους ήταν ύποπτη και με έβαλε σε σκέψεις, ώστε να πάρω τη γνώμη άλλου γιατρού, ο οποίος μου επιβεβαίωσε αυτό που πίστευα. 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να  ερευνάμε τον γιατρό πριν του  εμπιστευτούμε την υγεία μας και το μέλλον μας, διότι δυστυχώς οι συνέπειες είναι μη αναστρέψιμες ...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis/page/3247/

εδω εχει μαρτυρίες γυναικων για οποια ενδιαφερετε να διαβασει για τον συγκεκριμενο
Απο σελιδα 3247 εως 3250
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...