Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

δαφνη μου υπεροχο κειμενο θα το γραψω στο ευχολογιο μας!!!γιουπιιιι!!!

Η ζωή μου πριν να έρθεις

Σαν κοιμάσαι, άγγελέ μου,

και στα χέρια σε κρατώ,

τη ζωή μου πριν να έρθεις

σκέφτομαι κι αναπολώ.

Πόσο ξένα ήταν όλα,

άδεια ήταν η ψυχή,

με τη γέννησή σου μόνο

κι εγώ νιώθω ζωντανή.

Γέμισες κάθε στιγμή μου,

έδιωξες κάθε καημό,

πέτρωσες τη δύναμή μου,

μου' δωσες σκοπό να ζω.

Δεν θυμάμαι ευτυχία

να' χω νιώσει πιο γλυκιά,

όταν βλέπω να κοιμάσαι

στη ζεστή μου αγκαλιά.

Με λαχτάρα σε αγγίζω,

με αγάπη σε κρατώ,

τα μαλλάκια σου χτενίζω,

τα χεράκια σου φιλώ.

Κι ολοένα αναρωτιέμαι:

Πως θα ήταν η ζωή;

Πως θα ζούσα, άγγελέ μου,

αν θα έλειπες εσύ;

Γιάννης Κανατσέλης

Μαρία Ταστσόγλου

αυτο!!!!!!!!!!!!

εχουμε να παμε σε μια βαφτιση σε λιγη ωρα παω να κανω ενα ντουζακι να ντυθω κ μολις γυρισουμε θα ερθω ναα σχολιασω κ τα υπολοιπα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφρο μουυυυ!!!να χαιρεσε το γλυκο κοριτσακι σου!!!!!!!χιλιοχρονη υγειεστατη κ με πολυ πολυ αγαπη!!!!!!!!

ενα γιγαντιο φιλακι απο μενα την ελενα κ το σπορακι μου!!!!!

σσσσμμουτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον πυρετο δεν τον γλιτωσαμε!!! 38,2. αλλα παιδευετε πολυ. δεν μπορει να κοιμηθει ο κακομοιρης και θελει τοσο πολυυυυυυ.... και εγω δεν μπορω να κανω τπτ μες στο σπιτι.

πω πω αυριο μεγαλη γιορτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΑΣ!να είναι η ζωή της όλη γεμάτη αγάπη,ευτυχία,υγεία και τύχη!!!να είστε γεροί και αγαπημένοι να απολαμβάνετε κάθε στιγμή μαζί της!!!!!

Ανδρια,μια χαρά μανούλα είσαι,απλά χρειάζεται λίγο να προσέχεις,αλοίμονο αν αυτό σημαίνει ότι την αγαπάς λιγοτερο. Εδώ έρχεται να κολλήσει το άρθρο που μας έστειλε η Αφροδίτη (σ'ευχαριστούμε!!)που λέει ότι η μάνα ο,τι κι αν κάνει,θα νιώθει πάντα ότι κάνει λάθος...προσπάθησε να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!να μας πεις τα νέα αύριο από το γιατρό!

Δάφνη,πώς είναι ο Αρούλης μας;

Γεωργιάννα,περαστικά στο βατραχάκι μας!!κ η δικιά μας είχε καταρροή μέσα στην εβδομάδα κ λίγο πυρετό από κρύωμα ή/και τα δόντια!σήμερα καθάρισε η μύτη της.

Οι υπόλοιπες που είστε;;Αναστασία,Δέσποινα,Βασιλική,Γωγώ;

Γλυκερία μου,πώς είστε;

Εμείς σήμερα πήγαμε εκδρομούλα στο Καστέλι για φαγητό με φίλους,περάσαμε πολύ όμορφα σε μια μεγάλη αυλή έξω με ελιές και πολύ ωραίο φαγητό,σκάσαμε,γελάσαμε και γυρίσαμε κατά τις 8 σπίτι,μπανάκι,γαλατάκι κ κοιμήθηκε το Ζιζί μας!!!έκανε τρελά γελάκια,μπουσούλησε σε όλη την αυλή,έφαγε ψωμάκι και μετά την κρεμα της και το πρωί πριν το μεσημεριανό της έδωσα κομματάκια καρότου,πατάτας βρασμενα και μια πένα και τα έφαγε μια χαρά.τρίτη παμε παιδίατρο κ θα ρωτήσω λεπτομέρειες για τη διατροφή της.

σας καληνυχτώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

το μεσημερι δεν κοιμηθηκε η σκατουλα μου, και επειτα κανα δεκαλεπτο στο αμαξι...το απογευμα αλωνισε ολη την πλατεια (ειχαμε τα γενεθλια του ανιψιου μας) και επεσε ξερη πριν μιση ωρα!!! τι θα κανω με τον υπνο, δεν ξερω... :shock::shock:

τωρα παμε για grey's,3 επεισοδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βατραχακι μου ειναι χαλια, ολο το απογευμα ηταν αγκαλιτσα μονο σε μενα. και τωρα ανεβασε παλι πυρετο αλλα περιμενω μεχρι τις 22.00 για να περασουν 4 ωρες απο το ντεπον!!! μου αρεσει που ελεγα στον Αλεξανδρο να προσεχει μην κρυωσει και τελικα απο αλλου μου ηρθε.

Δαναη μου πολυ σε ζηλευω!! θελω και εγω νησι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

[smilie=occasion13.gif] στην Αννούλα μας που σήμερα είναι η μέρα της! Δεν ξέρω αν πιο πολύ είναι η μέρα της Αφροδίτης γιατί εκείνη τη μέρα έζησε το θαύμα της γέννησης της κορούλας της!

Για μένα πια, τα γενέθλιά μου δεν έχουν τόσο σημασία όσο της Γεωργίας.

Χρόνια πολλά λοιπόν και στις δυό! Να είναι γερές και ευτυχισμένες!!!!!!!!!!!!!

Διονυσάκο, αγαπούλα μου περαστικά σου! Που την "άρπαξες" βρε βατραχάκι? Μάνα Γεωργιάννα υπομονή!

Δάφνη, τι να πω για τα ποιήματα που ανάρτησες! Με αυτό που διάλεξε και η Σούλα, δε σου κρύβω ότι έκλαψα... Ποιες ορμόνες τις εγκυμοσύνης? Κι εγώ που δεν είμαι, η κλάψα καλά κρατεί :lol:

Τις τελευταίες μέρες η Γεωργία δεν θέλει να κοιμηθεί μέσα στη μέρα. Το τι κλάμα ρίχνει δε λέγεται..... Ενώ νυστάζει, με το που καταλαβαίνει ότι κάνω κίνηση να την βάλω να κοιμηθεί, γίνεται ο κακός χαμός. Κλαίει τόσο πολύ που γίνεται παπί στον ιδρώτα. Σήμερα είπα να μην την πιέσω. Ε, είχαμε γκρίνια επειδή νύσταζε. Και μη νομίζετε ότι το βράδυ έπεσε ξερή...Πριν λίγα λεπτά κομήθηκε με πολύ ζόρι πάλι.

Διάβασα κάπου ότι όταν τα παιδιά "ετοιμάζονται" για μια καινούρια δραστηριότητα πχ. μπούσούλημα, περπάτημα, παρουσιάζουν διαταραχές στον ημερήσιο ύπνο γιατί δε θέλουν να "χάσουν" χρόνο από αυτήν την καινούρια δραστηριότητα. Δάφνη και Δανάη (λόγω ειδικότητας ρωτάω) το έχετε ξανακούσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hρθα κι εγω...διαβασα τις τελευταιες 10 σελιδες.. εχω χαθει πολυ !! απαπα...

Καταρχας με το καλο στην Δαναη μας και την αντρια μας... να πανε ολα καλα και να φτασετε με το καλο στους εννια με τελειες εγκυμοσυνες!!

Δαφνη μου τι περασατε με τον Αρουλη μωρεεε..καμια φορα λεμε συνεχεια για τα παιδακια που παθαινουν κατι κατηγοροντας τις μαμαδες ενω στην πραγματικοτητα το κακο θελει μισο δευτερολεπτο..κι εμενα η Νεκταρια καταπιε κατι χωρις να την καταλαβω..ευτυχως ολα οκ το εβγαλε στην πανα της :lol::lol::lol:

Συγχαρητηρια για τις περπατιτσες της παρεας...εμεις ανακαλυψαμε το μπυσουλημα και δεν θελουμε με τιποτα να το αποχωρηστουμε :shock::shock:

Στα γενεθλεια μας περασαμε πολυ ομορφα σας ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σας!! Ηρθαν περιπου 10 παιδακια εδω , η Νεκταρια φορουσε το φορεματακι της και ηταν μια κουκλα , εγω ημουν πολυ συγκινηθμενη... οταν της τραγουδησαμε το happy birthday δεν εβγαιναν τα λογια μας.. ηταν πολυ δυνατη στιγμη..κοψαμε την τουρτα 18:25..ακριβως την ωρα που ηρθε στον κοσμο..

Το ιδιο βραδυ η Νεκταρια εκανε εμετουςα πο φλεματα και την επομενη το πρωι πηγαμε στον παιδαιτρο.. μας εδωσε μια σακουλα φαρμακα και εισπνοες.. :( σημερα τελειωσε η αγωγη και εχει αναρωσει σχεδον τελειως... φυσικα ομως δεν ηρεμησαμε γιατι τωρα κατι την εχει πειραξει και κανει διαρροιες.. ευτυχως ειναι ακομα χαμογελαστη αν και ηποφερει το καημενακι μου :*(

Αφροδιτακι χρονια πολλα για την Αννουλα...να την καμαρωνεται παντα γερη δυνατη να σε γεμιζει παντα ευτυχισμενες στιγμες.

Παω να διαβασω και τα υπολοιπα νεα σας που πλεον δεν ειναι νεα αλλα δεν πειραζει !! χεχε

Γεωργιαννα μαρεσει ο τροπος πουσ κεφτεσαι... κι εγω καπως ετσι ..δεν θελω ακομη παιδακι 2ο.. οικονομικα κυριως δεν αντεχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!Πολύχρονη!!!Φιλιά απο μας να δώσεις!!!

Δάφνη χαίρομαι που ειναι καλύτερα ο Αρούλης!Συντομα θα επανέλθει,μην ανυσηχεις!

Γεωργιάννα περαστικά στο βατραχάκι σου,ναι είναι ύπουλες μερες κ δεν ξερεις απο πού θα σου έρ8ει...όσο για το θέμα με τον αδερφό το πρώην άντρα σου,πιστευω πως τα παιδιά όταν αρχίζουν να αντιλαμβάνονται την ζωή θα πρεπει να ερχονται αντιμέτωποι με την πραγματικότητα,νομίζω καλο ειναι να ξέρει για να προσέχει κ τους επιτήδιους στο μέλλον....

Γιούλη σε βρίσκω κάπως ανανεωμένη ή μου φαίνεται :D πολυ χαίρομαι γι αυτό,έχεις διάθεση κ για δουλειες,μπήκες σε πρόγραμμα...μπράβο!Αισιοδοξία θέλει κ θα αντιμετωπίσουμε την εβδομάδα που έρχεται όπως κ τις επόμενες....

Δανάη τα χουμε πεί αυτά,εκει στην Κρήτη μόνο καλά περνάτε!!!Ζηλεύω απίστευτα το φαγητό σας...αν κ αν εμενα εκεί θα ήμουν τριπλάσια :shock:

Τέλειες οι φωτο,κουκλιτσες!!!!!!φττου σας!! :D

Αντριά θελει πολυ υπομονη,μπορω να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι να μην μπορείς να πέρνεις αγκαλιά την κορούλα σου,θυμάμαι επίσης τις δουλειες που εκανες εγκυος κ σε πειράζαμε εδώ στο φορουμ....τώρα χαλαρά όμως κ όλα κάποια στιγμή θα επανέλθουν...

happy εγώ το έβαλα εχτές στο ευχολόγιο το κειμενάκι κ είναι πολύ όμορφο.Ευχαριστούμε Δαφνη!

Αναστασία δεν νομίζω πως ισχύει αυτό,πιστεύω πως οφείλεται στην διαφορετικότητα του κάθε παιδιού....εμένα η Χριστίνα πάντα κοιμόταν κ στα πρώτα της κατορθώματα κ τώρα......μηπως να της βρείς εναν τρόπο να χαλαρώνει??Πχ το μεσημέρι την πάς σε χαλαρό δωμάτιο να κάτσετε μαζί υσηχα μέχρι να κοιμηθει??

Τουρίστια μας έγινες :lol: Καλώς σε βρήκαμε βρε!

Φανταζομαι συγκίνηση!!!Οντως πλέον για μας δεν έχει τόσο νόημα τγα δικά μας γενεθλεια κτλ όσο των παιδιών μας!!!Καλη ανάρρωση στην Νεκταρία μας!!!

Εχω αγχωθεί πολύ τώρα που πλησιάζει η βάπτιση γτ πρέπει να τελειώσω τις μπόμπο κ σιγά σιγά να ετοιμάζω τα πράγματα της Χριστίνας κ τα δικά μου γτ σε μία εβδομάδα φεύγουν για Αιδηψό...εγώ δουλευω κ θα πάω Παρασκευη....πόσο θα μου λείψει????Δεν ξέρω αν θα αντέξω την απουσία της,αλλά δεν υπάρχει αλλη λύση.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγώ!

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα στην Αννούλα! Άφρο να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και να είστε πάντα καλά!

GeoV η κόρη σου είναι μεγάλη ταρζανίτα! τελικά δεν είναι στο φύλο αλλά στο παιδί η ζωηράδα. Καλά να είναι η Χριστινούλα-εγώ τα προτιμώ τα ζωηρά παιδάκια γιατί εγώ δεν ήμουνα (η μάνα μου ήταν λίγο υστέρω και μας έκανε παναγίτσες εμένα και την αδερφή μου) και το έχω απωθημένο! Η διακόσμηση τέλεια! Με το καλό και οι υπόλοιπες προετοιμασίες!

sweety πως είστε? ελπίζω να είστε λίγο καλύτερα.

Περιττό να σας πω ότι έχω κατατρομάξει με τα ατυχήματα που διάβασα!

Επίσης, πολύ κλάμα με τα ποιήματα - έχω και περίοδο, με διαλύσατε!

Afrodite καταλαβαίνω ότι η διαδικασία σου ύπνου είναι μια δοκιμασία για σας, ειδικά για τη μάνα. Θέλει υπομονή. Και για μένα το ίδιο ήταν και σε ένα βαθμό είναι ακόμα. Όμως ο εκνευρισμός και η αγωνία μεταδίδεται στο παιδί. Στο λέω με πολλή αγάπη γιατί κι εγώ δεν μπορούσα να το διαχειριστώ και τις μέρες που ήμουν πιο κουρασμένη και απηυδησμένη, έκανε ώρες να κοιμηθεί κι εγώ ανυπομονούσα γιατί ήθελα επιτέλους να κοιμηθώ, να φάω, να πάω στην τουαλέτα, να κάνω μπάνιο κ.λπ. Η κάθε μια μας εδώ και εκτός φόρουμ θα σου πει τη συμβουλή της και τι έκανε με το δικό της παιδάκι. Εσύ θα κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα και που πιστεύεις ότι ταιριάζει στο δικό σου παιδί. Μην απελπίζεσαι, σε λίγο η Αθηνούλα θα περπατήσει και θα πέφτει για ύπνο εξουθενωμένη!

Andria μη στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου. Λίγο να σιγουρευτείς ότι όλα πάνε τέλεια με το σποράκι κι η Βικτώρια θα σε έχει πάλι ολόκληρη και δυνατή!Να τρέχεις να την κυνηγάς!

Δάφνη πως πάει ο Αρούλης; ελπίζω να βρήκε πάλι τους ρυθμούς του, έχει να συνεχίσει και την προπόνηση για το περπάτημα!

Γεωργιάννα περαστικά στο διονυσάκο! ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Touristria καλή ανάρρωση και σε σας!

Εμείς όλο το Σαββατοκύριακο κάναμε διάφορες δουλίτσες (καθάρισμα, διαμόρφωση μπαλκονιού κ.α) - πολλή κούραση! Να πάω αύριο στη δουλειά να κάτσω 6 ώρες σε ένα γραφείο να ξεκουραστώ! Αφήστε που μου είπαν κάτι κουλά την Παρασκευή: ότι το μειωμένο ωράριο (6ωρο) ισχύει για ένα χρόνο από την άδεια λοχείας και όχι από τη λήξη της ειδικής άδειας μητρότητας του ΟΑΕΔ! Δηλαδή λήγει σε 2 μήνες! Τα έχω πάρει! Ελπίζω να μου πουν αύριο ότι έκαναν λάθος. Τέλος πάντων. Πήγαμε για φαγητό σήμερα με τον άντρα μου, έφαγα βιαστικά 2-3 μπουκές και μετά άρχισα το κυνηγητό της Κατερίνας! Έτρεχε πίσω από σκυλιά, παιδιά, ποδήλατα, μίλαγε σε όλους και ούτε που γύριζε να δει αν είμαι πίσω της! Ατρόμητη! Τι θα την κάνουμε?

Αυτα και από μας. Ο άντρας μου έχει πάει σε ένα φίλο του που γιορτάζει αύριο. Ευκαιρία να κοιμηθώ νωρίς! Καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Δαναη τι κουκλα που εισαι!! και η Μυρτω φυσικα!!!

Εννοουσα να παω να μεινω και εγω σε νησι. πολυ θα μου αρεσε. εχουμε αρχισει να το σκεφτομαστε λιγο πιο σοβαρα, εαν βρουμε κατι επιχειρηματικα φυγαμε.......................

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας. ειμαστε ακομη χαλια, αλλα εστω δεν εχουμε πυρετο. Πολυ τον λυπαμαι... τα ματακια του ειναι κατακοκκινα!!!!!!!!!!!!!!

Δεσποινα δεν ισυχει αυτο που σου λενε. μου το ειπανε και εδω στο λογιστηριο μας που ειναι πολυ τυπικοι σ'αυτα. για ψαξτο λιγακι και εσυ. οπως και με το επιδομα παιδιου του Οαεδ, μη το χασεις οταν βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜαν ξεχασα!!!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις γιορταζομενες μας!!!!!! με το καλο να γεννησουν και οι δυο.

Στη Ελενα της Σουλας. και ολες να χαιρεστε τους γιορταζοντες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕς...ΜΙΚΡΕς ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕς......ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΕς ΧΑΡΟΥΜΕΝΕς ΓΕΜΑΤΕς ΦΩΝΟΥΛΕς.....ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑς....

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙς 9 ΙΟΥΝΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗς ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ.....ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ.....

Ο ΑΛΛΟς ΠΑΠΠΟΥς ΠΑΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΡΙΟ.....ΠΟΙΟς ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΡΙΟ;

ΚΙ ΕΔΩ ΟΛΑ ΑΔΕΙΑ...ΕΜΕΙς ΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΣΕ ΕΝΑ ΚΤΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑς ΜΟΝΟ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ,ΑΛΛΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΔΩ.....ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑς ΠΙΣΩ.....ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΑΥΤΟς Ο ΑΝΡΘΩΠΟς,ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΦΡΑΟΥΛΕς,ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΙς ΦΥΤΕΥΕ,ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ....ΟΛΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ.....ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ....ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ,ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΙ ΕΡΘΕΙ ,ΑΜΕΣΩς ΜΕ ΤΑ ΤΑ 40 ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑς,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ,ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΙ Ο ΠΑΤΕΡΑς ΜΟΥ,ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ......ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟς........

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΜΑ.....

ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ,Η ΠΡΟΣΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΣΤΑ ΕΠΤΑΝΗΣΑ,ΠΑΡΕΛΑΣΕΙς ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙς.

Ο ΚΑΙΡΟς ΘΛΙΜΜΕΝΟς,Η ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΜΟΥ ΒΗΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ DVD,O MPEMPHW KOIMATAI ,ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΛΙΓΟ ΚΡΟΚΟ ΑΥΓΟΥ ΣΗΜΕΡΑ,ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ.......

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στις μαμάδες Ελένες (η samantha λέτε να γεννάει;), στην Έλενα της Σούλας, στον Κώστα της Δανάης και σε όλους τους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες!

Γλυκερία μου δεν είχα καταλάβει ότι ο πατέρας σου χάθηκε, νόμιζα ο πεθερός σου που ήταν άρρωστος από πριν. Κουράγιο, φαντάζομαι πως είναι πιο δύσκολο να το συνειδητοποιήσεις επειδή δεν το περίμενες, αλλά λένε πως ο χρόνος γιατρεύει, τι να πω. Έχεις και τα παιδάκια σου που πρέπει να σε βλέπουν να χαμογελάς και να μάθουν ότι η ζωή έχει απώλειες αλλά συνεχίζεται, ευτυχώς στην περίπτωσή σας με καλές αναμνήσεις να σας συντροφεύουν.

Γεωργιάννα νομίζω πως δεν αφήνει αμφισβήτηση το παρακάτω. Την πάτησα.

Διευκρινιστικό έγγραφο του Υπουργείου Εργασίας 64910/1239/20.6.2008 για το άρθρο 142 Ν. 3655/08.

«(…) γίνεται σαφές ότι η νέα ρύθμιση του άρθρου 142 Ν. 3655/08 αποσκοπεί στη διευκόλυνση των νέων μητέρων για τις φροντίδες του παιδιού, ωστόσο η αναφορά που γίνεται από την ανωτέρω ρύθμιση στη χορήγηση του μειωμένου ωραρίου στοχεύει στο να καταστήσει σαφές ότι τα δύο δικαιώματα ισχύουν παράλληλα και ότι η χρήση του ενός δεν αναιρεί τη χρήση του άλλου.

Κατά τα λοιπά οι διατάξεις που αφορούν στη χορήγηση της άδειας φροντίδας παιδιού δεν έχουν αλλάξει και η άδεια αυτή χορηγείται σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 9 της ΕΓΣΣΕ 1993, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, από τις διατάξεις του άρθρου 7 του Ν. 3144/03, του άρθρου 6 της ΕΓΣΕΕ 2002 – 2003 και…., από τις οποίες ως ημερομηνία έναρξης του μειωμένου ωραρίου σε κάθε περίπτωση ορίζεται η λήξη της άδειας μητρότητας (άδειας τοκετού και λοχείας)». Στο διάστημα των 30 μηνών εμπίπτουν διάφορα χρονικά διαστήματα κατά τα οποία η γυναίκα δεν απασχολείται στον εργοδότη, δηλαδή: (….).. Οι εορτές, εξαιρέσιμες ή άλλες, η εξάμηνη ειδική άδεια μητρότητας, η γονική άδεια των 3 ½ μηνών κλπ. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις η άδεια φροντίδος του παιδιού λήγει μετά από 30 μήνες, που έχουν σταθερή αφετηρία την λήξη της άδειας λοχείας. Συνεπώς τα προαναφερόμενα διαστήματα συμπεριλαμβάνονται στους 30 μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολους ( ειναι μεγαλη γιορτη σημερα ) και κυριως σε οσους γιορταζουν!!! στις 2 ελενες στην ελενα της σουλας, στον κωστα στης δαναης, και δεν θυμαμαι αλλους!!!χαχχχα!!

γλυκερια μου, ο πονος ειναι μεγαλος και απλα περιμενεις να περασει ο χρονος για να γινει υποφερτος....στο ενδιαμεσο παιρνεις κουραγιο απο τα παιδακια σου, και σκεφτεσαι οτι οσο ζουνε μεσα μας, καποια στιγμη θα ξαναβρεθουμε με τους αγαπημενους μας....ευχομαι ολοψυχα, να χαρει ο πεθερος σου τον εγγονο του στη βαφτιση του :)

αναστασια, το ιδιο δραμα τραβαμε κι εμεις με τον υπνο....δεσποινα, εχεις δικιο για την αναστατωση που μεταδιδεται στο παιδι, βλεπεις τα'χω κι εγω χαμενα...

γεωργιαννα, περαστικα στο βατραχακι σου!!!πως ειναι ο διονυσης;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα δεν ισυχει αυτο που σου λενε. μου το ειπανε και εδω στο λογιστηριο μας που ειναι πολυ τυπικοι σ'αυτα. για ψαξτο λιγακι και εσυ. οπως και με το επιδομα παιδιου του Οαεδ, μη το χασεις οταν βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα ετσι ειναι οι εργαζομενες μητερες. μακαρι να μην μου πουν τπτ για το ωραριο, γε μετα θα μου κατεβασουν πολυ τον μισθο. δεν μπορω να δουλευω μεχρι τις 6.

Το επιδομα παιδιου που δινει ο Οαεδ οταν εισαι ασφαλισμενη στο Ικα, ενα το παιδι ειναι ασφαλισμενο στο ικα επισης. ειναι 98ε το χρονο για 1 παιδι και 290 περιπου για 2. ειναι κριμα να τους τα χαρισουμε!!!

Το μωρο μου ειναι χαλια ακομη, εχει δεκατα απο τις 2.30. και τωρα προσπαθει να κοιμηθει συην αγκαλια μου.

Δεσποινα ειναι δυσκολο να εχεις 2 με μεγαλη διαφορα ηλικιας, πρεπει σε λιγη ωρα να φυγω για τα αγγλικα του μεγαλου και ο μικρος ειναι χαλια. φυσικα ο ανδρας μου στην δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ir8ame!!!!!!!

To aimatwma xa8ike teleiws, skeftomastan pou legein o logos pou itan, ele3e aimatwsi k ekei mia xara k o sakos megalwse apisteuta, terastia diafora!!

Mou eipe pws polles kopeles pernane aimatwma-apokollisi k mporei na min to paroun xampari giati emeis mesa se 6 meres anakali4ame to aimatwma k me tin 8erapeia efige,to rantevou opou to vrikame itan ektakto piga giati eixa ponous logwn twn mikitwn alla pali kala pou to vrikame k perioristika..

Apo to agxos mou itan sta i4i oi plamoi mou k i piesi mou alla telika meta ta nea mou tin ele3ane pali k itan mia xara, apo to agxos mou itan..

Auti tin evdomada prepei na paw gia analiseis (genikes,to3oplasma,ipatitida ktl) k 12/06 8a paw na dwsw aima gia to sindromo down..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Άντρια! Είδες, όλα καλά!

Έλενα και Σαμάνθα χρόνια σας πολλά!!!!!!!!!

Σουλίτσα να χαίρεσαι την κοριτσάρα σου και Δανάη τον αντρούλη σου!

Μεγάλη γιορτή σήμερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙς ΕΟΡΤΑΖΟΥΣΕΣ [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif]

ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ Κ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΓΑΠΟΥΝ...

ΑΝΤΡΙΑΚΙ ΕΙΔΕΣ ΒΡΕ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ??ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΙΟΝΥΣΑΚΟ,ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΡΟΙΑ...ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΝΟ ΡΥΖΙΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΑΣΕ...

ΓΛΥΚΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ Κ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΤΗΣ...

Η ΣΑΜΑΝΘΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ?

ΓΩΓΩ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΕΣΤΩ Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ :oops::oops::oops::oops::oops:

ΔΑΝΑΗ,ΣΟΥΛΑ,ΕΛΕΝΑΚΟΣ Κ ΑΝΤΡΙΟΥΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki mou genika egw den niw8w k polla-polla mono sixnoouria k poli pono stin mesi.. Prin ligo eniwsa anakotosoura sto stomaxi alla mallon kriwma 8a einai giati eixa ponous k otan pigame ston giatro k mou ekane iperixo stin koilia mou eipe pws exw polla aeria :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...