Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μανουλιτσες kinder χι χι χι χι χι οπως μας ονομασε το υακινθακι μας τι κανετε???????

εγω ζεστενομαι και αν εχω αρχισει να ζεστενομαι απο τωραααααααααααααααααααα ζητω που καηκαμε χι χι χι χι χι χι χι να δω πως θα βγαλω το καλοκαιρι μεχρι να γεννησω

αχ angi μου ουτε εγω ποτε καταλαβα πχ στο λητω γιατι για μια μπλουζα η παντελονι εγκυμοσυνης πρεπει να κοστιζουν μια περιουσια???????ελεος

μαρακι μου αληθεια σου αρεσε το ονομα ΜΕΛΙΝΑ?γιατι μαλλον σε αυτο θα καταληξουμε αφου ο γιος μου ο μεγαλος δεν αλλαζει γνωμη χι χι χι χι χι χι χι χι

ειρηνη μου σου ευχομαι να ειναι αγορακι ωστε οι παπουδες εστω και απο κει που ειναι να ζουν μεσα απο τον μικρο μανωλη στο ευχομαι ολοψυχααααααααααααααααααααααααααααααα

αντε παλι καλα που εχεις οπως λες μεγαλο σοι και βρηκες και ρουχαλακιαααααααααααααααααα οσο για το πρηξιμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και γω το εχω και αυτα τα κατρουλακιαααααααααααααααααααα τι να πω συνεχεια ξυπναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω πα πα πα πα παπ πα

ιωαννα μου σημερα θα πηγαινες για την αυχενικη???????ολα καλα?

σουλιτσα μου ποτε πας για την β επιπεδου?πω πω και γω εχω παθει αφου εβαζα στο ytube βιντεακια με μωρακια και τα πρωτα τους μπανακια σε κοριτσακιαααααα ασε εχω τρελλαθει και δεν ξερω τι θα κανω οταν ερθει και η κορη μου στην ζωη θα κανεις καμπυλη?στο ειπε?σου βρηκε το ζαχαρο αυξημενο?εμενα ηταν κατω απο τα ορια και ετσι για 3 φορα-και τελευταια-δεν με εβαλε να το κανω ευτυχως γιατι δεν μπορω καθολου την διαδικασιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα

ειμαι μια χαζομαμα...ειμαι μια χαζομαμα... :lol:

με το που αρχισε ο υπερηχος αρχισα να γελαω..εβλεπα ενα μωρο να χαιρεταει με δυο χερακια και μας εκανε και μαγκιες...!μετα σηκωσε το ενα το χερακι γυρισε και τον καρπο σαν να ελεγε "τι γινετε εδω? γιατι με ενοχλειτε?"

ε δεν κρατιομουνα κοριτσια...ολα τα λεφτα ηταν...

μετα αρχισε η εξεταση και γελουσε μεχρι και η γιατρος....για να σταματησω να γελαω και να μπορεσει να κανει τις μετρησεις εκλεισα τα ματια μου!!! τοσο πολυ... :D

μετρησαμε το υγρο στον αυχενα ειναι 0,09cm τη μυτουλα του αργησε να μας την δειξει...μας την εκρυβε γυρνουσε για δευτερολεπτο και δεν μπορουσε να την πιασει η γιατρος...αρχισα να μιλαω και να λεω γυρνα καλο μου τη μυτη σου θα δουμε κα θα φυγουμε...ε που και που την ειδαμε και αυτη...ολα καλα μου ειπε η γιατρος...

τωρα μεχρι την παρασκευη θα βγουν και οι αιματολογικες εξετασεις και θα παρουμε τα αποτελεσματα...

χα η πητ αλλαξε παλι...παρακαλω να αλλαχτει και στην λιστα μας...03/11/2012...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σούπερ-κοιλίτσες τι κάνετε;;;;;

Ιωάννα όντως θεϊκή στιγμή, έ;;;;;;;; Εμένα ήταν σταυροπόδι.......

Σήμερα το απόγευμα πάω να το ξαναδώ το πουλάκι μου!!!!! Άντε να αρχίσει και σιγά-σιγά να κλωτσάει.....αυτό και αν είναι μοναδικό,εεεεεεεεε;;;;;;;; [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...τι κανετε?

αχ Ιωαννα μου εγω 9 του μηνος με το καλο θα παω για την αυχενικη και εχω αγχωθει τοσο πολυ...θα με παρουν παλι τα ζουμια και θα γινω ρεζιλι...χαχαχαχα...

3 μερες τωρα με ειχε πιασει μια σπαριλα,βαρεμαρα,υπνηλια κτλ...σημερα με τα χιλια ζορια φτιαχνω φακες..ευτυχως που ο αντρας μου δεν μου κανει παραπονα...γενικα δεν ειχα θεμα ποσο μαλλον τωρα στην κατασταση μας!!!!!

χθες κοριτσια απο τις 10 το βραδυ εως τις 11 την εβγαλα στην τουαλετα!!!!!προσπαθουσα η κακομοιρα....τα ειχα δει ολα...δραμα και αυτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη ενταξει εφυγε ζωντανη η πελατησσα μου :lol: εφαγα 3,4 τσιχλες κ οκ!!!! :lol::lol::lol::lol:

ιρο μηπως να αλλαξετε το σιδηρο??μπορει καποια αλλη εταιρια να σου ταιριαζει πιο πολυ..μην βγαλεις κ αιμοροιδες τωρα!!

αντζι θεικο δεν λες τιποτα ειναι τελεια η αισθηση να κουνιιετε ενα πλασματακι μεσα σου!!!!αρκει να μην πηγαινει στην κυστη σου :lol::lol::lol:

ελα χαζομανουλα τελεια η αυχενικη σας!!!!!!!!!εγω αιματος δεν εκανα αφου ηταν μια χαρα η μετρηση

φυλο δεν καταφερατε να δειτε??

αχ αγγελικη αν ζεστενεσε απο τωρα καηκες!!!!εγω λεω ολο το καλοκαιρι να το περασω κατω απο το κλιματιστηκο παντως :lol::lol::lol:

για β επιπεδου εχω ραντεβου στις 9 μαιου σε λιγες μερουλες δηλαδη,ανυπομωνω!!!!

δεν μου ειπε ακομη τιποτα για την καμπυλη αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα μου την βαλει γιατι ειμαι πολυ χοντρουλα στις εξετασεις αιματος που εκανα παντως ηταν πολυ καλο το ζαχαρο,τι να πω μακαρι να την γλυτωσω γιατι την βαριεμε ολη αυτην την διαδικασια!

εχω μια βαρεμαρα αλλο πραγμα!!!!εκοψα τον μεσημεριανο υπνο γιατι το βραδυ σηκωνομε σαν τον φαντομα κ κανω βολτες στην τουαλετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα χαζομανουλα τελεια η αυχενικη σας!!!!!!!!!εγω αιματος δεν εκανα αφου ηταν μια χαρα η μετρηση

φυλο δεν καταφερατε να δειτε??

Ξεχασα να το αναφερω αυτο το κομματι... :?

λεει ο βασιλης στη γιατρο "αντε πες τωρα οτι ειναι και κοριτσακι να μας τρελανεις..." και του λεω μη κανεις ορεξη αγορι ειναι...

γελασε η γιατρος και μας ειπε οτι θα μας πει σιγουρα τον επομενο μηνα...

σιγουρα κατι ειδε γιατι μας ανεφερε και τα ποδια του και καθοταν και καλα αλλα αν δεν ειναι σιγουρη δεν μιλαει...γερο να ειναι και οτι μας δωσει ο θεος... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω χαλαρωνω λιγο γιατι οαντρουλης μου πηρε και τα 2 μου αστερακια να τα παει στον παιδιατρο για να κανει ο μικρος εμβολιο και να τα δει γενικα και μετα θα τα πει στην πεθερα μου και ετσι ειμαι χαλαρη στον καναπεεεεεεεεεεεεεε χι χι χι χι χι χι για λιγη ωρα ακομη και απολαμβανω την μπεμπα μεσα στην κοιλια να δινει ρεσιταλ

ιωαννα μου τι χαρουμενη εξεταση ηταν αυτη????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μπραβο ολα καλα λοιπον ειδατε και μυτουλα και μετρησε και το υγρακι την καρδουλα την ακουσατε?αντε ευχομαι και τα αποτελεσματα των εξετασεων να ειναι και αυτα χαρουμεναααααααααααααααααααααααααα

angi μου εσυ σημερα θα πας για να δεις το σπορακι σας?με το καλο και συ λοιπον και περιμενουμε νεα σου

iro μου σε καταλαβαινω απολυτα και για την αγωνια για την αυχενικη αλλα και για την τουαλετα το σιδηρο ειδικα κανει τα πραγματα χειροτεραααααααααααααααααααααα να τρως φρουτακια πολυ νερακι και χυμουλιδες τρωγε και μια κουταλιτσα μελι κακο δεν κανει και με το καλο να δεις και συ στις 9 του μηνα το μωρακι σου και να ναι ολα καλααααααααααααααααααααααααααααααααα

σουλα μου και γω μια απο τα ιδια ειμαι χι χι χι χι χι χι χι χι χι απλα επειδη οι μετρησειςμου ηταν πολυ χαμηλες αντε να πω και γω οτι για την ωρα την εχω γλιτωσει και την καμπυλη αυτην την ατιμη και φαντασου απλα εχω δει κοπελα να την κανει και κοντεψα να πεσω ξερη φαντασου και να την εκανα εγω η ιδια παντως ειναι η ομορφοτερη αισθηση να καταλαβαινεις οτι το πλασματακι που εχεις μεσα σου αρχιζει να κουνιεται και να ανταποκρινεται σιγα σιγα στα διαφορα εραιθησματα αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, εχω καιρο να μπω, αλλα διαβασα ολα τα νεα σας, και ειδα καινουριες εγκυουλες! Ειδα οτι με εχετε βαλει και στη λιστα σας και χαρηκα! Ευχαριστω Marie!!Εκανες κοιλιτσα, εγω εχω δικη μου κοιλουμπα και δεν καταλαβαινω αν εχει φανει τιποτα, αν και ειναι λιγο νωρις απ'οτι καταλαβαινω! Ειμαι 9 εβδομ. και 1 ημερας, εκανα σημερα εναν υπερηχο και κατασυγκινηθηκα, το μωρακι μου ειναι 2,5 εκ., κουνουσε χερακια, ειδαμε μυτουλα, η καρδουλα τουρμπο, 174 παλμους, τον εγκεφαλο,η γιατρος ειπε οτι αναπτυσσεται τελεια. Δεν εχω ακομη πλακουντα, αλλα υπαρχει ο λεκιθικος ασκος που συντηρει το εμβρυο και θα γινει πλακουντας εκει. Οπως εχω ξαναπει παω σε 2 γιατρους, πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο στην γιατρο που πηγαινα ολα τα χρονια πριν την εγκυμοσυνη, η οποια ειναι πολυ καλη αλλα το μηχανημά της απαισιο. Χτες πηγα και σ'αυτην και δεν εβλεπα τιποτα, και την καρδουλα με το ζορι την ακουγα. Επειδη στενοχωρηθηκα που σε κανεναν υπερηχο δεν ακουγα τον ηχο της καρδιας, πηγα και στην αλλη γιατρο και πραγματικα βρεθηκα μπροστα στο θαυμα. Διαβαζα για τα σταδια αναπτυξης και πως ειναι το μωρακι, αλλα οταν το ειδα επαθα πλακα! Δεν μπορουσα να σταματησω να λεω χαζες ατακες, οπως "ψυχουλα μου, καρδουλα μου, τι γλυκο" κ.α. Τι να σας πω, σημερα ενοιωσα ευτυχισμενη! Μακαρι να συνεχισει καλα Παναγιτσα μου! Και για ολες σας το ευχομαι.

Ειμαι και λιγο στενοχωρημενη για μια πολυ καλη μου φιλη, σχεδον κολλητη που ειναι στον 8ο μηνα, τωρα μπηκε, και εχει συσπασεις και νοσηλευεται.Πρεπει να παρει ολο τον Μαιο κι'αυτη κανει μεγαλες συσπασεις απο τωρα! Στειλ'τε τη θετικη σας ενεργεια να της πανε ολα καλα!

Diazaki που εισαι καλη μου; Γραψε νεα σου!

Αν δε βαριεστε, πειτε μου πως βαλατε τικερακι!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?παρασκευη επιτελους σημερα και θα κατσουμε λιγοοοοο λεμε τωρα χι χι χι χι χι χι χι χι

βασιλικη μου μια χαρα το μωρακι σου πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα ασε και μενα ο δικος μου γυναικολογος ενω εχει τοσα λεφτα και 2 ιατριααααα δεν αξιονεται να παρει ενα καλο μηχανημα υπερηχων χι χι χι χι χι χι και για να δεις εκει καθαρα θα πρεπει να κανεις το σταυρο σου χι χι χιχι βλεπεις απλα αυτο το μηχανημα με τους υπερηχους οτι φτανει πχ πανω απο τον αφαλο δεν εχει πολυ δυνατο σημα και ετσι δεν φαινεται καθαρα η εικονααααααααα

ευχομαι με η φιλη σου να τα καταφερει και να παρει ολο τον μηνα και τις μερες που πρεπει

οσο για το τικερακι που ρωτας θα πατησεις πανω εκει που λεει make a pregnancy ticker και θα σε βγαλει στην σελ με τα τικερακια θα σου ζητησει να γραψει η πιθανη ημερομηνια τοκετου η τελευταια περιοδο και μετα σου βγαζει το τικερακι σου λεει σε ποια μορφη θες να το γραψεις επιλεγεις την δευτερη και την κανεις paste στο προφιλ σου εκει που λεει υπογραφη και μετα θα εμφανιστει

οι υπολοιπες τι κανετε?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη μια χαρα θα τα παει η φιλη σου κ το μωρακι της σιγουρα θα της κανουν ενεσουλες για να αναπτυχθουν τα πνευμονακια του μωρου μην ανυσηχεις!!!!

ωστε τα ειδες ολα στην μαγικη οθονη!!!! :lol: στο νοσοκομειο που πηγαινω δεν εχουν καλο υπερυχο κ οταν ειναι τοσο μικρουλη ισα που το ξεχωριζω στους μεγαλους υπερυχους ομως το απολαμβανω!!!!!!!

αυριο εχει εφημερια ο γιατρος μου κ θα παμε μια βολτιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααα μανουλιτσες τι κανετε??????????

εγω λεω σημερα με τον αντρουλη μου νασηκωσουμε τα χαλια καιρος ειναι πιστευωωωωωωωωωωωωωωω να τελειωνει αυτη η κατασταση και μετα εχει να πεσει πολυ σφουγγαρισμαααααααααααααα αλλα θα ναι καλυτεραααααααααααααααααααααααααααααααααα

αφηστε που βλεπω και τις ντουλαπες και λεω να τα βγαλω τωρα τα ρουχα τα καλοκαιρινα η να τα αφησωωωωωω για την αλλη βδομαδα????????

χι χι χι χι χι χι χι χι εχω και σιδεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και ρουχαααααααααα που βγαινουν ακομα απο το πληντηριοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Rapanaki το καταφερα το τικερακι, ευχαριστω για τις οδηγιες.

Happy ευχαριστω για την απαντηση. Ηταν απιστευτο αυτο που εβλεπα στην οθονη, να φανταστεις περα απο το καταπληκτικο μηχανημα εγω εβλεπα την εικονα σε 42αρα οθονη τηλεορασης, πεντακαθαρα δηλαδη! Δεν χρειαζοταν να μου λεει η γιατρος τι φαινεται τα καταλαβαινα ολα. Ενω στον υπερηχο που εκανα στην αλλη γιατρο την Πεμπτη, μια σκια φαινοταν, μου'βγαλε και το παιδι μικροτερο 4 χιλιοστα γιατι δεν το μετρουσε καλα! Και με καθησυχασε το γεγονος οτι εχει μυτουλα, το αυχενικο υγρο ειναι λεπτο που ας το πουμε οτι αποκλειει καποιες πιθανοτητες ανωμαλιων- χτυπαω ξυλο. Απο χτες ξεθαρρεψα και περπατησα λιγο, χαρηκα βρε παιδι μου, πως να το πω!

Η φιλη μου κανει ακομα συσπασουλες, θα παιρνει φαρμακα και ο Θεος βοηθος. ΤΗς ειπε ο γιατρος οτι ηταν για γεννα τη Πεμπτη, το παιδι ειχε παρει θεση για να βγει. Τωρα νιωθει καλυτερα, αγωνιουσα γι'αυτην. Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερουδια εγκυουλες!

τις τελευταιες μερες τρεχω και δεν φτανω, εχουμε την βαφτιση τον ιουλιο με το καλο και ειμαστε ολο ετοιμασιες, ευτυχως κατεληξα και στα προσκλητηρια γιατι πολυ με ταλαιπωρησε αυτο το θεμα!

Ο μεγαλος μετα τις Πασχαλινες διακοπες, δεν ηθελε καθολου να κατσει να διαβασει και μου εβγαλε το λαδι την βδομαδα αυτη! ελπιζω απο δευτερα να ειναι καλυτερα τα πραγματα!

ραπανακι εγω τα κατεβασα τα καλοκαιρινα, αλλα χαλια ακομα εχουμε, να δω ποτε θα βρω το κουραγιο να τα μαζεψουμε..

Βασιλικη μου ευχομαι οτι καλυτερο για την φιλη σου, να κρατηθει λιγο ακομα το νινι της και να γεννησει σε λιγο καιρο ενα υγιεστατο μπουμπουκακι! ελπιζω ολα να πανε καλα, εχει την θετικη μας σκεψη :D

Οσο για τον μεσημεριανο υπνο που ειπατε και εγω τον εχω κοψει γιατι δεν με επερνε ο υπνος τα βραδια και τα πρωινα μετα δεν μπορουσα να ξυπνησω τετοια ωρα που κοιμομουν.. οποτε δεν κοιμαμαι τα μεσημερια!!

Σας φιλω προς το παρον, τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη μου μπραβο τα καταφερες και το εβαλες και συ το τικερακι σου μια χαρα βλεπω ο γιατρος σου με 42 οθονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και γω θα εβλεπα τα παντα ετσι πρεπει χι χι χι χι χι εχε χαρη που τον εχω τοσα χρονια τον γιατρο μου και εξαλλου τους υπερηχους τους κανω στο μαιευτηριο που θα γεννησω και ετσι εκει βλεπω τα παντααααααααααα χα χα χα χα χα

μαρακι μου εσυ τελειωσες με τα καλοκαιρινααααααααααααααααααααααααααα εγω με τα χαλια χα χα χα

οι υπολοιπες που ειστε τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

σορυ χάθηκα 2 μερούλες αλλά μια το ένα μια το άλλο δεν πολυπρολάβαινα να μπω όπως ήθελα...

Την Πέμπτη είχαμε την επανάληψη της αυχενικής να εξετάσουμε το πρόβλημα που υπάρχει στην καρδιά του παιδιου,τελικά στις 14/5 μου έκλιεσε ραντεβού η εμβρυολόγος με παιδοκαρδιολόγο να με εξετάσει διότι κάτι φαίνεται αλλά δεν είναι και σίγουρη σε τι βαθμό εκτείνεται...Ελπίζω να μας πει καλά νέα κι απο κει η παιδοκαρδιολόγος,αν και η εμβρυολόγος αλλά και ο γυναικολόγος με καθυσήχασαν πλήρως..ο άντρας μου δεν το έχει πάρει καθόλου καλά,αντιθέτως εγω είμαι σαφως πιο ψυχραιμη και προσπαθώ να μη με καταβάλλει το άγχος και η στεναχώρια,το οποίο όπως καταλαβαίνετε έχει φτάσει στα ύψη.Ο γυναικολόγος με είδε χτες μου είπε οτι η ανάπτυξη του παιδιού είναι αρκετά καλή,οτι όλα πάνε μια χαρά αλλά μου είπε να κόψω τα παγωτά!! :evil::evil::evil::evil: Μα γιατρέ μου τρώω απ'ολα,και σαλατίτσες και χορταράκια και φρουτάκια δε δικαιούμαι ένα (καφάσι) παγωτό η γκαστρωμένη;;;;;;;;;;;Μου είπε επίσης να ξεχάσω τα καλοκαιρινά φρούτα που είναι μες στη ζάχαρη,α λέω γιατρέ εδω θα τα χαλάσουμε ήδη ζαλίζω τον κουμπάρο μου στην Κρήτη για το σταφύλι και δε θα φάω;;;;Οχι μου λέει του χρόνου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Προς το παρόν συγκατοικούμε με την πεθερά μου,μετά το θάνατο του πεθερού (μην αφήσουμε και τη μανούλα μόνη,καταλάβατε;;;;αν κι η πεθερά μου είναι γάτα δεν ασχολιέται) κι ετοιμαζόμαστε να ξενοικιάσουμε το σπίτι ως εκ τούτου καλοκαιρινά-χειμωνιάτικα-χαλιά θα τα μαζέψω μες στη βδομάδα (κατα πάσα πιθανότητα)μια και καλή!

Λοιπον κορίτσια χαιδέψτε κοιλίτσες κι απολαύστε την άνοιξη διότι θα μπει κάνα καλοκαίρι απότομο με 30 βαθμούς ξαφνικά και θα χεσ...με απο εκει που κλ...ναμε-πού έλεγε κι ο πατέρας μου!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!!!!!!!!

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες με ταλαιπώρησε μία γαστρεντερίτιδα......αλλά ευτυχώς ελαφριάς μορφής!!!! Ακόμη αναρρώνω βέβαια, γιατί έχασα πολλά υγρά και ψιλοζαλίζομαι......μικρό το κακό!!!!!!!

Την Πέμπτη φυσικά πρόλαβα και πήγα στον γιατρό και είδα το σποράκι μου!!!!!! θΕΪΚΟ!!!!! Δεν έχω λόγια......ήταν μόνο προφίλ και μπρούμιτα...οπότε παραμένω kinder έκπληξη!!!!!!!

Έπαιζε με τα τοιχώματα της μήτρας, έβαζε το χέρι στο στόμα και το πιπιλούσε......δεν υπάρχει.......................εννοείται πως γίνεται μάχη με τον άντρα μου σε ποιον μοιάζει το παιδί! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...και ποιανού το προφίλ έχει..... 8-}8-}8-}8-}

Στις 15-19 Μαΐου πάω για αμνιοπαρακέντηση..... :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου όλα καλά θα πάνε...αφού πλέον σε καθησυχάσανε και οι γιατροί!!!!!!!!

Όσο για τα φρούτα και εγώ έφαγα πόρτα!!!!!!!! :D:D:D ......εκεί που περίμενα και το σταφύλι , αλλά κυρίως το καρπούζι............STOP!!!! Λίγο και με μέτρο!!!! Έλεος φρουτάκι του Θεού είναι..........

Vassiliki είδες το θαυματάκι,ε;;;;;;Κάθε φορά θα είναι και διαφορετικά!!!!!...Μοναδικά!!!!! Τις ευχές μου για την φίλη σου!!!!

.....και εγώ έκοψα τον μεσημεριανό ύπνο κορίτσια.......βρυκολακιάσα τα βράδια...χι!χι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Αυτό το νέο μέσα στην κοιλιά μου που τραντάζεται ολάκερη και κοντέυει να εκκραγει τι είναι????

ώρες ώρες κουνιέται ολόκληρο κατά πάσα κατεύθυνση...! Τι είναι αυτό το φαινόμενο εσείς οι παλιές???

Επίσης κάποιες φορές μας γαργαλάει με το χεράκι της!

Πολλες ευχες και φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου όλα καλά θα πάνε...αφού πλέον σε καθησυχάσανε και οι γιατροί!!!!!!!!

Όσο για τα φρούτα και εγώ έφαγα πόρτα!!!!!!!! :D:D:D ......εκεί που περίμενα και το σταφύλι , αλλά κυρίως το καρπούζι............STOP!!!! Λίγο και με μέτρο!!!! Έλεος φρουτάκι του Θεού είναι..........

Vassiliki είδες το θαυματάκι,ε;;;;;;Κάθε φορά θα είναι και διαφορετικά!!!!!...Μοναδικά!!!!! Τις ευχές μου για την φίλη σου!!!!

.....και εγώ έκοψα τον μεσημεριανό ύπνο κορίτσια.......βρυκολακιάσα τα βράδια...χι!χι!

Anji εγω εχω αυχενικη στις 22/5! Σου επεβαλαν να κανεις αμνιο ή θες εσυ; Συγνωμη που ρωταω, ελπιζω να μην σε στενοχωρω, αν θες απαντας! Κι εγω το θεωρω σιγουρο τι θα με στειλουν για αμνιο! Σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Εμενα το μωρακι κουνουσε τα χερακια του, δεν μπορω να ξεπερασω αυτο που ειδα, κοιταζω τον υπερηχο και κλαιω. Θελω τοσο πολυ να το κρατησω στην αγκαλια μου, θελω να περασει ο καιρος γρηγορα! Το αγαπαω απο τωρα.

Εμεις προσπαθουμε να καταλαβουμε τι φυλο ειναι. Επειδη εχει πολλους παλμους ελεγα ειναι κοριτσι, ομως στο κινεζικο ημερολογιο με βαση την ηλικια βγαινει αγορι και επειδη μαλλον συνελαβα στην ωορρηξια, λενε οτι σ'αυτη την περιπτωση βγαινει αγορι. Ειμαστε αγορι-κοριτσι 2-1 μεχρι ωρας. Βεβαια οτι και να'ναι το λατρευουμε ηδη.

Η φιλη μου βγηκε απ'την κλινικη αλλα ειναι σ'επιφυλακη για επικειμενο και οξυ τοκετο. Ας τη βοηθησει ο Θεος!!!

Οσο για υπνο, τι εχω παθει κοριτσια μου!! Καθε βραδυ, πρωι καλυτερα, 5-7 γαριδα το ματι. Κοιμαμαι παλι 7-9, ουτε ξυπνητηρι να ειχα καταπιει. Βρυκολαξ!!Δεν ξερω γιατι αλλα οταν ερχεται το βραδυ και πρεπει να παω για υπνο με πιανει μελαγχολια, βασανιζομαι στον υπνο, πολυ στριφογυρισμα και η αυπνια το πρωι! Ολη την ημερα νιωθω καλα, τη νυχτα πραγματικα στενοχωριεμαι!

Και μια ερωτηση: οσες ειστε πανω κατω στις ιδιες εβδομαδες μ'εμενα εχετε συμπτωματα; Εμενα μου σταματησαν αναγουλες και ανακτωσουρες, στηθος καθολου πρησμενο- βεβαια ειναι βαρυ και μεγαλο, ποσο να σκληρυνει;- και οι θηλες ειναι μια ανοιχτοχρωμες μια σκουροχρωμες. Το μονο που ειναι σταθερο ειναι κατι εξογκωματακια στη θηλαια αλω, μονο αυτο μου θυμιζει οτι ειμαι εγκυος! Ανησυχω λιγακι με την απουσια συμπτωματων. Απο κοιλια δεν φαινεται αλλαγη, οτι πεταει ειναι δικο μου, κοιλουμπα! Sorry αν τυχον τα'χω ξαναγραψει, σαν να ξεχναω τελευταια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι θα εχεις... Ακριβώς την ίδια εξέλιξη είχα και γω στις βδομάδες σου σαν να διαβάζω τα δικά μου ποστ είναι αυτά που γράφεις!!! :D

Μην ανησυχείς για την κοιλιά... Εμένα έσκασε μύτη δυναμικά στην 25η εβδομάδα!!!!! Μέχρι πριν την εβδομάδα αυτή δεν φαινόταν τίποτα.... Μην ανησυχείς για τα συμπτώματα! τα ιδια είχα και έχω και γω... Οταν κυοφορείς κορίτσι τα πάντα είναι πολύ ήπια. Αυτό συμβαίνει γιατί έχετε ίδιες ορμόνες οπότε δεν επιρρεάζεται πολύ ο οργανισμός...

Το στήθος σου έτσι θα είναι και απο την 26η και μετά θα σκουρίνουν παρα πολύ οι θήλες σου που δεν θα τις αναγνωρίζεις.... θα φουσκώνει σταδιακά αλλά το πολύ φούσκωμα το έχεις ήδη φάει... Οταν θα τελειώνεις το τρίτο τρίμηνο θα σου φουσκώσει παρα πολύ που θα κατέβει το γάλα...

Ο υπνος είναι θέμα... Και γω τα ίδια είχα και γω και έχω και τώρα .. Τα ξέχασα λίγο στον 5ο μήνα και τώρα που είμαι στον 7ο ξαναάρχισε

Τα μωράκια έχουν πολύ πλάκα... δεν θα μπορείτε από τώρα να καταλάβετε το φύλο... Σίγουρα θα το δεις στην 22η εβδομάδα. Ακόμα και στην αυχενική, το φύλο δεν είναι πάντα σωστό. Να σκεφτείς εμένα στην αυχενική μου είπαν αγόρι, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!!! το είδαμε στο Β επιπέδου.

Πάντως απο τα συμπτώματα ίσως να είναι κοριτσάκι!

ολα καλά θα πάνε!

Αν μπορεί κάποια καλή φίλη ας σχολιάσει το προηγουμενο δικό μου ποστ κατω από της βάσωςςςςςςςςςς

Θένκςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miss Yakinthos σ'ευχαριστω τοσο μα τοσο πολυ για την απαντηση σου και τα καθυσηχαστικα σου λογια, μακαρι να ειναι οπως τα λες- και για το κοριτσακι, χε,χε!!

Διαβασα το post σου για το οποιο θελεις ενα σχολιο, αν και δεν εχω εμπειρια εχω ακουσει οτι ειναι φυσιολογικο. Αυτη η φιλη μου που ειναι τωρα στον 8ο και εχει τα προβληματακια της, για την οποια σας εγραφα, μου εχει περιγραψει τα παντα τοσο ζωντανα σαν να τα εχω ζησει. Λοιπον η μπεμπα της ειναι πολυ ζωηρη, εκανε κωλοτουμπες ολη μερα, αγκουρωνε πανω απο την ηβικη περιοχη και η κοπελα δεν μπορουσε ουτε να περπατησει, περπατουσε σαν παπια, πεταγονταν χερια ποδια απο παντου, γενικως η κοιλια της ειναι ζωντανο θεαμα. Καμμια φορα πετουσε η δεξια πλευρα της κοιλιας της, καμμια φορα η αριστερη, αναλογα που ηταν η μπουμπου και τι εκανε. Σ'αυτη τη φαση κυησης που εισαι το μωρακι εχει πολυ χωρο στην μητρα και κινειται πολυ. Περνωντας ο καιρος, ο χωρος θα λιγοστευει και δεν θα μπορει να κανει μεγαλες κινησεις το μικρουλι! Σιγουρα δεν ειναι ανησυχητικο, αν σου πετρωνει η κοιλιτσα τοτε λιγο να το παρακολουθησεις, γιατι της φιλης μου πετρωνε και εχουμε τα γνωστα θεματακια!

Αχ, να φτασω κι εγω στις εβδομαδες σου! Ανυπομονω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D:D:D:D

Καλημέρα κορίτσια,καλό μήνα!!!!Καλή Εργατική Πρωτομαγιά...στις παραλίες!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Εμένα το στήθος πρήζεται σταθερά...απο βδομάδα σε βδομάδα αντιλαμβάνομαι τις αλλαγές πιο βαρύ..πιο γεμάτο..οι θηλές σκούρες...η μέση με πεθαίνει....

Εχτές το βράδυ μεταξύ ύπνου και ξύπνιου νομίζω οτι κατάλαβα το μικρό μου..μια ανεπαίσθητη κίνηση σαν ρυθμικό χτύπημα τακ-τακ-τακ αριστερά στην κοιλιά και μπροστά,όχι όπως το πριτς-πριτς που σου δίνει το εντεράκι πριν το προυτς-προυτς το μεγάλο :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: (περιγραφή,ε,ε,ε,ε;;;;;;;;) ας βοηθήσουν οι παλιότερες...εγω πιστεύω οτι ήταν το μικρό μου αγγελούδι κι ακόμα κι έτσι να μην είναι προσπαθώ ν'αντιληφθώ ξανά τις πρώτες "μπουρμπουλήθρες" που άκουσα πριν 2 εβδομάδες περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες και καλή πρωτομαγιά!

Βασιλική σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου! οχι πετρώματα δεν έχει η κοιλιά μου καθόλου! Απλά γίνεται ώρες ώρες ρίνγκ! Και μένα πετάει από δω και από κει και το δικό μου σφηνώνεται ώρες ώρες στην ηβική σύμφυση και δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ γιατί με τραβάει το δέρμα αλλά νιώθω και αρκετό βάρος...!

Θα φτάσεις και στις δικές μου μην ανησυχείς... έχεις λίγο καιρό ακόμα. Απόλαυσε το... όχι πως θα γίνει κάτι συγκλονιστικό στις επόμενες, απλά τώρα έχεις πολύ ελευθερία κινήσεων και μπορείς χωρίς πολύ κούραση να κάνεις πιο πολλά πράγματα... Εγώ πια έχω αρχίσει να κουράζομαι κάπως. Οι αντοχές μου έχουν περιοριστεί. Προχτές την κυριακή, στα καλά του καθουμένου, και ενώ έψηνα τα λαχανικά μου, ήρθε ο άντρας μου στην κουζίνα να δει τι κάνω... παραπάτησα μια προς το μπαλκόνι, και τη δεύτερη σωριάστηκα με το κεφάλι προς τα πίσω... Εχασα τις αισθήσεις μου! ούτε κατάλαβα πως συνέβη... Χτύπησα φυσικά το κεφάλι μου στη τζαμαρία. Στο μεταλικό ευτυχώς και όχι στο τζάμι για να έχω και ράμματα... Κορίτσια τρόμαξα τόσο πολύ... Εβαλα τα κλάματα, μου βγηκαν ούρα από το φόβο μου, και έκανα και ένα τεράστιο ΚΑρούμπαλο που πονάει πάρα πολύ... Ο άντρας μου έτρεμε από το φόβο του... Με μάλωσε ότι κουράζομαι και μετά ξάπλωσα και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου... θες από φόβο θες από κουραση... :roll:

Πάντως μέχρι και σήμερα το καρούμπαλο εκεί είναι και πονάει πολύ. Είναι στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου...Σνιφφφφφφ! :cry:

Ειρήνη....!!!! Σωστά κατάλαβες! Το παιδάκι σου είναι!!! Καλως το βρήκες και καλώς σε βρήκε πια! Θα το νιώθεις αμυδρα τα βράδυα την ώρα που ηρεμείς... σε λίγες μέρες θα το νιώθεις όλο και πιο πολύ...! Και μόλις θα ανέβεις βδομάδες.. θα γίνεται της τρελής στην κοιλιά σου! Μπορεί να σου τραβάει και τον αφαλό σου όταν μεγαλώσει και άλλο....

Το δικό μου όταν ήταν στο ύψος του αφαλόυ, τρελαινόταν και τον τράβαγε αβέρτα! Κάποια φορά έβγαλε υγρά ο αφαλός μου από το πολύ τραβηγμα, και φάνηκαν στα ρούχα μου! :o

Εχουν πολύ πλάκα τα μωράκια όταν είναι εμβρυα!

Αντε φιλιά σε όλες σας! πάω να μαγειρέψωωωωωωωωωωω

Εφτιαξα και κάτι φοβερά γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες! :) Είμαι η Λουίζα απο Κύπρο ,είμαι 10 εβδομάδων και ανυπμωνώ να αρχίσει να μεγαλώνει η κοιλίτσα!! 8 του μήνα ο επόμενος υπέρηχος και 18 του μηνός θα πάμε να δούμε τι φύλο είναι το μπιζελάκι μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...