Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

μαρακι μου και γω θελω ενα κομματι κορμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο μιαμ μιαμ ο αντρας σου δεν παιζεται χα χα χα χα χα χα χα χα χα και συ με τα φαγητα σου θα μας τρελανεις.......καλα εχω ριξει κατι γελια ακου αν εχεις ακομα το καλοκαιρι αντρα :D:lol: αργυρουπολη μενεις?εγω αγιο δημητριο κοντα ειμαστε

angi μου μια χαρα σε βρισκωωωωωωωωωωωωωωωωωωω με τα ψωνακια ......................................

φραουλιτσααααααααααααα και το δικο σου φαγακι δεν παει πισωωωωωωωωωω θελω και απο το δικο σου κανα κομματακι αντρες παιδι μου τι να πεις βεβαια απο τον δικο δεν εχω παραπονο μια χαρα τα παει και με βοηθαει με τα παιδια οπως και οι γιαγιαδες αλλα γενικα ειναι καλουλης μωρε ο γλυκος μου

μαρια 1984 ευχομαι αυριο ολα να πανε καλα και να δειτε το μωρακι σας

φοτονιο μου ακουσατε καρδουλααααααααααααααααααααααααα πολυ ομορφααααααα ωραιος ηχος και αξεχαστος αντε με το καλο το δεκεμβριοοοοοοο να κρατησεις αγκαλλιτσα το μωρακι σου

σπουργο μου εγω συνηθως παραγγελνω απο την laretude μπες και εκει δεν χανεις τιποτα εχει ωραια ρουχαλακια οσο γιαυτο που λες συμφωνω απολυτα εμενα η μπουμπου μου εχει αλλαξει τα φωτα τα μεσα εξω μου εχει φερει αλλα οτι και να πω ειναι λιγο μπροστα σε αυτο που νιωθω και γω ειχα και αποκολλληση και αιμα αστα να πανε στις αλλες 2 εγκυμοσυνες μου τιποτα απολυτως

ειρηνη μου καλως ηρθες και συ στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου

το υακινθακι μου που ειναι?

τα δικα μου νεα τωρα ........................................απο χτες τα βλεπω ολα ροζ

χτες το πρωι ειχα ραντεβου για την β επιπεδου στο ρεα παρολη την βροχη φτασαμε στην ωρα μας

μουσκεμα λοιπον ανεβαινω στο κρεβατακι γεματη αγωνια και τον ακουω να μου λεει καλημερα το μωρακι το βλεπω μια χαρα και ειναι ΚΟΡΙΤΣΙ μετα τα αφτια μου βουλωσαν χα χα χα χα χα μου το πε τοσο αποτομα και τα εχασα αφου τον ξαναρωτησα και μου λεει ολοκαθαρα κοριτσακι και μαλιστα πολυ δραστηριοοοοοοο συνεχεια κουνιοταν η ζουζουνιτσαααααααααααα και εγω εκλαιγαααααα σαν την βροχη η οποια μου εφερε τρελο γουρι χι χι χι χι χι χι μου την δειξαν και σε 3d αχχχχχχχχχχχχχχχχχ τι να πω ειμαι πολυ ευτυχισμενη 2 αγορακια και τωρα ερχεται και η μπουμπου ε ρε γλεντιααααααααααα τωρα κοιταωωωωωωω συνεχεια τα διαφορα για τα κοριτσακιαααααααα ωστε οταν αρχισουν οι εκπτωσεις να τα τσακισω ολααααααααα χι χι χι χι χι χι χι χι αυτααααααααααααααααααααααααααααααα τα νεα μας αααα μαρια μου βαλε λοιπον με μενα ροζ στην ημερομηνιααααααα σε παρακαλω ευχαριστω πολυ πολυ φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nα με παλι, σημερα το μενου ειχε, μπιφτεκακια απο κιμα κοτοπουλο με πατατες στον φουρνο!!

μιαμ μιαμμμμμ!!

αλλαξα και την λιστουλα με οτι καινουριο στοιχειο βρηκαα :D

α! δεν καλωσορισα την καινουρια μας ιντερνετοφιλεναδααα :oops::oops: ! καλως μας ηρθες σπουργος! σε προσθεσα και στην λιστουλα μας :D Με το καλο να φερεις στον κοσμο ενα υγιες μωρακι , θα χαρουμε να εισαι εδω και να τα λεμε, Με λενε μαρια και με ειμαι εγκυος στο 4ο παιδακι μας, :D

Μα ρε Αντζυ φυσικο το λες? εμενα δεν μου φαινεται και φυσικο.. θελω και εγω τον χρονο μου σαν γυναικα και δεν τον εχω.. τωρα ετυχε 2 βραδια τα παιδια να πανε στην μαμα μου, και αντι να το εκμεταλλευτει καθετε και μου βλεπει μπαλες και αηδιες! Δηλαδη εγω για να του μαγειρευω μονο ειμαι εδω μεσα? Ρε γαμωτο τωρα τελευταια ειναι πολυ αλλου..

Με γεια και τα καινουρια σου ρουχαλακια! εγω εχω αρκετα πραγματα δεν νομιζω οτι χρειαζομαι.. κατεβασα και τα καλοακιρινα και εχω τα κοντομανικακια μου που ειναι ελαστκα.. μια χαρα νομιζω θα την βγαλω το καλοκαιρι, αμα εχω ακομα αντραα :twisted::twisted::twisted: αχχαχα

ευχαριστω πολυ που με προσθεσατε και μενα στη λιστα σας!ειναι ωραιο να βλεπεις το ονομα σου μεσα σ αυτη την παρεουλα!3 παιδια;τι ωραια!πολυ κουραση φανταζομαι ομως αλλα και χαρα!με το καλο και το τεταρτο μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραα!

Τι κανετε κιντερ εκπληξεις? ολες καλαα?! εγω μπηκα να πω ενα γεια, πριν βγω στην γυρα! :lol:

Ραπανακι σε αλλαξα στην λιστουλα φυσικα! με το καλο λοιπον ολοκληρο ΚΟΡΙΤΣΙΙΙΙ :D [smilie=bunny.gif][smilie=female.gif][smilie=happy5.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif]

[αχαχαχα με τρελενουν ολα αυταα αχαχα :lol::lol: ]

Σπουργο, χαρα μας να σε εχουμε στην λιστουλα, ετσι να μαζευομαστε πολλα μωραα! (για μας λεω καλε, αφου ειμαστε εμεις κατι μωραααααα :ymblushing::ymblushing: ) :lol:

Ειρηνη καλως ηρθες στην παρεα μας, αμα εισαι και εσυ ετσι τρελεγκω σε θελουμε απελπιστικααααααααα :D:D:D χιχιχι, Με το καλο το μωρακι σου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη ευχομαι :D θα σε βαλω στην λιστουλα μας :D

Μαρια στημερα εχεις γιατρο??????? ΟΥΑΟΥ, περιμενουμε νεα απο το σπορακιιιι [smilie=love7.gif]

Θα ετοιμαστω τωρα να βγω εξω, και το απογευμα θα περασω να παρω τα παιδια απο την μαμα μου! Σας φιλω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σβοοθοθοθοθοθοθυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυνιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγνκ!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλημερααααααααααααααα!!!

Χρόνια Πολλά!!! Χριστός Ανέστη! Αληθώς Ανέστη! Μπουμ Μπουμ τσουκ!!! Αυγοκουτουλιέςςςςςςςςςςς :lol:

Α!!! Ιδέα! να τσουγκρίσουμε τις κοιλίτσες μας οι κιντερ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια...!!! 8-)

Οσες ξέρουμε το φύλο του παιδιού είμαστε ΑΥΓΟΚΙΝΤΕR! Oσες δεν ξέρετε το φύλο, είστε ΑΥΓΟKinder ΕΚΠΛΗΞΗ! Μην μπερδευόμαστε!!!! [smilie=blob1.gif] [smilie=director.gif]

:lol::lol::lol:

Καλέ ακούστε τι έπαθα στην ανάσταση...! είχαμε πάει στο χωριό, και... ξαφνικά, ρε παιδιά, έσκασε κάτι, σαν κανόνι! Μιλάμε από το ωστικό κύμα, έσβησαν κερια, τραντάχτηκε το έδαφος, βουίξανε τα αυτιά μας και παγώσαμε από φόβο! Το μωρό μου... σαν να τινάχτηκε μέσα μου! Μου πίεσε κάτω από το στήθος το διάφραγμα και μου έκοψε την ανάσα, και με τα ποδαράκια του μου πίεσε τον τράχηλο και την ουροδόχο κύστη και μου έφυγαν σταγόνες ούρα... ΚΑΙ ΜΕΤΑ... διπλώθηκε ολόκληρο στο κάτω μέρος της μήτρας... κάτω στη βουβονική χώρα για 1 ώρα και πλέον...!!! Ενιωθα ότι θα μου διαρρηκτούν τα κοιλιακά μου τοιχώματα από την τάση!!!

Ο γιατρός μου είπε ότι το παιδί τρομαξε πάρα πολύ! Κορίτσια όσο και αν το χαιδέυαμε δεν ηρεμούσε να πάρει θέση... Και ο βασίλης και γω το χαιδεύαμε να ηρεμίσει και να ηρεμίσω και γω από τον πόνο της διάτασης των κοιλιακών μου μυών.... και έκανε το καημένο να συνέλθει πάνω από 1 ώρα...!!!!

ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ PAMPERS(καλά και Libero - babylino, ό,τι προαιρείστε!) στα μούτρα αυτών που τρόμαξαν το μωρό μου, και αν τρομάξανε και τα δικά σας.... θα καλέσω τον άχόρταγο ΡΟΥΦΙΧΤΡΑ για να κάνουμε χαίρι! [smilie=blob3.gif]

Ετσι που λέτε.......

Πηρα 1.400Kgr! ΣΝΙΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!! Και με διατροφή και με άσκηση και με στέρησηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!! ΣΝΙΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!

Αγχώθηκε και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος μου!!!!

Θα κάνω έλεγχο θυρεοειδούς!!!! Δεν θα αντέξω άλλα χάπια! Στο τέλος θα τα τρώω με τη σέσουλα! [smilie=happy1.gif][smilie=ky.gif] ...

Χτες έκανα καρδιογράφημα και τρίπλεξ στο μωρούλι μου!!! Ευτυχως δεν το χτύπησε το σάκχαρο στην καρδούλα του! Δεν υπάρχουν συγγενείς καρδιακές ανωμαλίες και η πιθανότητα για συγγενή καρδιοπάθεια είναι στο 2%!!! Φιουυυυυυυυυυυυυυυυυυ...! Στην 30η εβδομάδα, θα κάνω και πάλι ανάλογη εξέταση, για να προσδιοριστεί πότε πρέπει να γεννηθεί το παιδί... μεταξύ 36 και 38ης εβδομάδας! Γιατί μετά θα κινδυνέψει η καρδούλα του από την ινσουλίνη που παίρνω. Ετσι μου είπε ο εμβρυοκαρδιολόγος!!!

Πάντως χτες τον μούρλανε τον άνθρωπο! Δεν τον άφηνε να κάνει τη δουλειά του! Οταν την στρίμωνε... κουναγε πολύ νευρικά τα πόδια και με τα χέρια της έκρυβε την καρδιά της! Μετά την κινήγαγε με τον υπερηχογράφο,,,, του γύριζε τον κωλο... εβγαζε τη μούρη της στην οθόνη, μιλάμε για μεγάλο σόου!!!! Δεν σας λέω τι πόνο τραβηξα!!!! Ρινγκ - Στίβος - Ταπητας αλμάτων είχε γίνει η μήτρα μου και η κοιλιά μου!!!! Αφού δεν έσκασε... πάλι καλά! Στο τέλος μου έπεσε ο σφιγμός από την πίεση που έφαγα από το γιατρο και από τη μικρη συγκάτοικο!!!!

Αλλά στην αρχή, όπως κάνει όταν ακούει τη λέξη "πατούσα" μας έδειξε τις πατούσες της! Το προσωπάκι της σχηματίστηκε τελείως, ανοιξαν τα ματάκια της και φαίνονται οι κορες και η ίριδα, τα αυτάκια της είναι πολύ καλοσχηματισμένα! Ετρωγε χτες τις πατούσες της.... και μετά κουναγε δεξια αριστερα το κεφαλι της και έπιανε το πρόσωπο της! Επίσης μόλις έβλεπε τον υπέρηχο κοιταζε περίεργα την οθόνη με γουρλωμένα μάτια από έκπληξη! :shock: Ετσι, οπως αυτό το ανθρωπάκι ήταν όταν πήγαμε να βγάλουμε φωτό τη μουρη της!!!!

Πολύ πλάκα έχουν! Στο βασίλη μοιάζει το πρόσωπο της και τα χερια της και τα ποδια που έχουν μακρυά δάχτυλα!!! Από μένα θα πάρει την εξυπνάδα και τους αερόσακους!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χτες μάλλον πέρδεψε το γιατρό [smilie=bootyshake.gif] ! Είχε μπουρμπουλίθρες το υγρό της! :roll::lol:

Είμαι η μαμα κουκουβάγια!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:[smilie=love1.gif]

Αυτα που λέτε τα νέα μου!!!!

Τα δικά σας???? τα ίδια ε??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Απογειωνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

ΥΓ: Πάντως αν ακούει κλανιά από το μπαμπα της.... μας τουρλώνει τον [smilie=bootyshake.gif] και σε κάθε "ερέθισμα" ρίχνει κλωτσιά ανάλογης εντάσεως και τουρλώνει και το κεφάλι της!!!

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! Αντε πάλι μπάνιο την έκανα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμας!!!!!πως ειστε?????σημερα ειχαμε γιατρουλη επιτελους μετα απο τοσο καιρο

ακουσα και ειδα το μωρο μου το γλυκο καλα εχω τρελαθει απο την χαρα μου ειναι 255γρ το μικρουλη μου :D και φυσικα τι αλλο ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣκαι παλι ναι ναι καλα ακουσατε ειμαι κοριτσομανα τι να κανουμε δηλ :lol::lol::lol: αν και με τα συμπτωματα που εχω δεν το περιμενα, το ενστικτο μου μεσα μου ελεγε και παλι κορη :D:D:D και ειχα δικιο αλλα δεν το μαρτυρουσα :lol::lol: ....ετσι η κωνσταντινα μου θα αποκτησει αδελφουλα....

στις 10 με 15 μαιου εχουμε και την β επιπεδου να την δουμε ολοκληρη πλεον και φυσικα εξετασεις

και παλι....ξεκιναμε και μαγνησιο επειδη εχω κραμπες...αυτα τα νεα μας παω να φτιαξω το τικερακι

μου...συνονοματη κανε με ροζ και μενα :D:D

πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθαινω σας λεω με αυτες τις περιγραφες υακινθακι μου...ολα τα λεφτα...

εμεις το πασχα ηρεμα...ψησαμε στο σπιτι του πατερα μου και εγω" κυρια" δεν με αφηνανε να κουνιεμαι!!!!το καταχαρηκα!!!!

ευτυχως πια ειμαι καλα, με ολη την ταλαιπωρια με τα κρυωματα, πυρετους,ακροαστικα κτλ που τραβηξα 1μιση μηνα...ε καιρος ηταν πια...για το κακομοιρο το φυστικακι μου φοβομουν μονο...

κοριτσια απο συμπτωματα πως πατε?εγω ειμαι μια χαρα...ουτε ανακατοσουρες ουτε τιποτα...λιγο μονο τα 2 τελευταια βραδια..αλλα οχι να κανω κανενα εμετο...για 5-10 λεπτα μια ψιλοανακατοσουρα, καθομαι ακινητη ή ξαπλωμενη και μετα οκ...το μονο που με ανησυχει ειναι οτι ολοι μου λενε οτι ειμαι 4-5 μηνων εγκυος γιατι εχω κι ολας πολυ μεγαλη κοιλια...

φιλακια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια!!!

Κι ευχαριστώ για το καλωσόρισμα,να είστε καλά όλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας τις οικογένειες σας!

Εγώ αυχενική πριν 2 βδομάδες έκανα όλα καλά μου είπε η εμβρυολόγος,αλλά επειδή μάλλον βλέπει μια μικρή μεσοκοιλιακή επικοινωνία στην καρδιά θα ξαναπάω για εανεξέταση την άλλη βδομάδα...δεν έχω αγχωθεί ιδιαίτερα (καθόλου θα έλεγα) κι ο γιατρός μου με καθυσήχασε το ίδιο...εκεί μας είπε η εμβρυολόγος ότι μάλλον έχουμε ΔΙΑΔΟΧΟ-άλλο που δε θέλαμε κι εμείς!!!!

Φίλη Iro 81 κι εγω μια απο τα ίδια με την κοιλιά!!!!έχω πάρει μόνο 3.5 κιλά κι ο κόσμος νομίζει οτι είμαι ήδη 5 μηνών!!!!Γι'αυτό και πλακώσανε όλες οι θείες και μου λέγανε απο την αρχή "γιο θα κάνεις!!!αγόρι έχεις!!!!!"

Σας ευχαριστώ και που με βάλατε στη λίστα!!!

Σήμερα θα μου φέρει κι ο αδερφός μου την κούνια,δεν τους χρειάζεται άλλο προς το παρόν :lol::lol::lol: οπότε κι εγω μαζεύω ο,τι περισσεύει απο τους "παλιούς" διότι τα έσοδα είναι μονομερή (δουλεύει μόνο ο σύζυγος).

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! γεια σας! σε εσάς και στα παιδιά σαςςςςς!!!!!!!!!!!

Ειρήνη καλώς ήρθες και από ένα :YMHUG::YMHUG:

μεγαλώνει η παρεούλα μας σαν τις κοιλίτσες μας! Μπράβο μας!

Και εγώ ρε κορίτσια έχω ήδη κάνει μεγάλη κοιλίτσα και μόλις μπαίνω στον τέταρτο!!!!

Λόγω ύψους(1,75) νόμιζα πως θα είναι "διακριτική" η κοιλίτσα μου...αλλά δεν το βλέπω.....Στον ένατο τι θα κάνουμε με το καλό;;;;;; :lol::lol::lol:

Πάντως ένα περίεργο πράγμα ενώ είχα πάρει 3,4 κιλά μέχρι χθες, ξαφνικά η ζυγαριά σήμερα έδειξε 1 ακόμη κιλό παραπάνω....χωρίς παραπάνω φαΐ......είναι φυσιολογικό;;;;;;γνωρίζουν οι ήδη υπάρχουσες μανούλες;;;

Μαρία 1984 συγχαρητήρια για την δεύτερη κοριτσάρα σου!!!με το καλό! Άντε να δούμε τα ποσοστά αγοριών - κοριτσιών........ Εγώ είμαι ακόμη αυγοkinder έκπληξη...όπως λέει και το τρελαμένο Υακινθάκι......

Marie , και εγώ περίμενα αύριο το απόγευμα να με πάει μία βολτίτσα ο καλός μου...αλλά έχει τελικό βόλεϋ ο ΗΡΑΚΛΗΣ.....οπότε και εγώ μπουκάλα.......και είναι και το πρώτο μας...χα!χα!...την γλύτωσε όμως , γιατί μου έταξε τσιπουράκι στον Βόλο την Κυριακή.....

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και χαρά σας!!!

Ακουσα κάτι για μεγάλες κοιλιές!!!

Λοιπον, οι εμπειρικές, αλλά και κάποιοι γιατροί ισχυρίζονται ότι η μεγάλη κοιλιά σε μικρούς μήνες σημαίνει ΑΓΟΡΙ... Πάντως σε μένα είχε εφαρμογη. Εγώ έχω κοριτσι και η κοιλιά μου εκεί που δεν φαινόταν καθόλου, μέσα σε μια βδομάδα, και συγκεκριμένα την 24η έκανε πανηγυρικά την εμφάνιση της right through!!! Ολοι για τη μικρή κοιλίτσα μου, ανύπαρκτη μπορώ να πω, λέγανε... "ΚΟΡΙΤΣΙ!!!"

Ετσι λοιπον και γω σας λέω "ΑΓΟΡΙ...!"

Επίσης για την μεγάλη κοιλιά, καμιά φορά ευθύνεται η αύξηση του αμνιακού υγρού... που θέλει προσοχή, ή ακόμα και φούσκωμα στα έντερα λόγω κακής πέψης!!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τις περιγραφές μου!! θα συνεχίζω κάργα όσο μου επιτρέπεται! :D

Αυτό που θέλω να προσθέσω, είναι ότι ΑΝΤΖΥ και μένα που η αυξηση βάρους μου ήταν 14οογρ μέσα σε 15 μέρες ΞΑΦΝΙΚΑ, το έγραψα και στο προηγούμενο ΠΟΣΤ μου, ανησυχησε ενδοκρινολόγο και γυναικολόγο. Ανέμεναν αύξηση ενός κιλόυ και πήρα 400 γραμμάρια επιπλέον... ΟΠΟΤΕ όπως έγραψα με έστειλαν να κάνω ένα κάρο έξετάσεις για το θυρεοειδή μου, μήπως και έσκασε θυρεοειδίτις, μια φυσιολογική πάθηση κατά την περίοδο της εγκυμοσυνης...!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, παρόλο που κάνω διατροφή, παρόλο που προσέχω σαν στρατιώτης, παρόλο που ασκούμαι σχεδόν καθημερινά... ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΔΙΑΙΤΑ και ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΣΚΗΣΗ και ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ...!!!!! Και θα δούμε αν θα πάρω και χάπι για το θυρεοειδή! :x τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυ!

Βεβαια και το ΤΟΝΙΖΩ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΜΕΝΑ!!! Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και δεν χρειάζεται διασπορά ΠΑΝΙΚΟΥ... Τα πάντα τα συζητάμε πρωτα από όλα με το γιατρό μας, και μόνον εν είδει κουτσομπολιού στο φόρουμ!!!!! Ο γιατρός μας θα εκτιμήσει την κατάσταση και θα δωσει την καλύτερη λύση. Αυτή είναι η δική μου αρχή! ;)

Κοριτσάρες???? Εχει καμιά ιδέα για το που μπορώ να απευθυνθώ για μαθήματα "ΨΥΧΟΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΗΣ" για τον τοκετό???? θέλω να πάω μαζί με το βασίλη μου για να δούμε αν θα αντέξει να μπει μαζί μου στο χειρουργείο. Ο γιατρός μου είπε να το συζητήσουμε, και αν ο Βασίλης θέλει θα τον βάλει μετα χαράς μέσα να είναι μαζί μας! Αλλιώς μου είπε θα μου βάλει έναν δικό μου άλλον άνθρωπο που θα μπορεί να είναι μαζί μου... πχ μαμα, μπαμπα, αδερφό ή ακόμα και τη θεία μου που είναι συνταξιούχος νοσηλεύτρια!

Φιλιά πολλααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης... Any αιδίας... για το από που θα αγοράσω μια Σαϊλοπέτα???? θέλω να βάλω σαϊλοπέταααααααααα!!!!! :roll::roll::roll::roll:[smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif]

Θα μοιάζω με αυγόοοοοοοοο!!!! [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μενα κοριτσάρες!!!!

Εγώ προσπαθώ να ζυγίζομαι καθημερινά μετά την τουαλέτα (κάνα τεταρτάκι μετά) υποψιάζομαι οτι εν μέρει για την κοιλιά-καλά εκτός απο τον γιο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (αγορομάνα λέμε!!)- μάλλον πρέπει να έχω και κατακράτηση υγρών +κακή πέψη (άρα φούσκωμα εντέρων) διότι αισθάνομαι συνεχώς πρήξιμο όπως παλιά με τη δυσκοιλιότητα...όχι οτι τώρα δεν έχω αλλά τί να κάνω ρε παιδιά;;;;ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!

Κάτι άλλο που μου συμβαίνει είναι οι αγχωτικές σκέψεις...και το πως τις αποβάλλουμε....όταν είμαι μόνη μου περνάνε όλα τα άσχημα που έχω ακούσει κατά καιρούς να συμβαίνουν σε εγκυούλες και σε νεογέννητα και σαν χαζή ψυχοπλακώνομαι...όταν έχω παρέα βέβαια δεν σκέφτομαι καμια τέτοια χαζομάρα,είναι φυσιολογικο;εσείς το παθαίνετε;

Κατά τ'αλλα σκέφτομαι πότε θα έρθει το καλοκαίρι να κάνω μπανάκι στη θάλασσα...παραλία,μαγιουδάκι,αντιηλιακό και βιβλίο κάτω πο ξαπλώστρα...το καλύτερό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υακινθάκι , η αλήθεια είναι πως με τον θυροειδή έχω ένα θέμα και το ελέγχω κάθε μήνα με τον ενδοκρινολόγο μου!!!! Μπορεί να ευθύνεται αυτό για την αύξηση του κιλού και μόλις χθες μου άλλαξε και το χάπι. Για να δούμε τι θα δούμε!!!! ;);)

Ειρήνη μου εμένα πολύ φυσιολογικό αυτό που περνάς , λόγω των "τρελών" ορμονών μας!!!!! Προσπάθησε όταν σε πιάνει...να το αποβάλεις την ίδια στιγμή και να σκεφτείς κάτι όμορφο !!!!

Ειδικά τον πρώτο καιρό που διάβαζα διάφορα στο internet οι σκέψεις με τρέλαιναν. Ε, το έκοψα...........

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. ειμαι η βασω κ ειναι η πρωτη φορα που γραφομαι σε καποια σελιδα. γενναω με το καλο αρχες σεπτεμβρη. τωρα ειμαι στην 20η εβδομαδα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την αυγοκιντερ χι χι χι χι χι σε ολες τις κιντερ κοιλιτσες :lol::lol: τι κανετε?υακινθακι μου βλεπω τρομαξε πολυ η μπουμπου με τα μπαμ μπουμ το πασχα και ταλαιπωρησε την μανουλαααααα αχ αυτα τα μπεμπακια μας"ταλαιπωρουν"πριν καν γεννηθουν χα χα χα χα χα χα μια χαρα την βρισκω την μικρη απο νωρις νωρις κανει αυτο που θελει εκεινη χι χι χι χι χι ααααααααααα ολα τα πηρε απο τον μπαμπα????????τα υπολοιπα τα πηρατε απο το jumbo?????χαχ χα χα χα χα χα εμενα για την ωρα δεν μου μοιαζουν τα αγορακια μου στον μπαμπακα μοιαζουν λιγο ο μεγαλος αλλα οχι πολλα πραγματα ο μικρος δε ειναι καρμον ο μπαμπακας του μαρια 1984 και συ κοριτσακι υπεροχα νεαααααααααααααα μπραβο η μικρουλα μια χαρα και την ειδατε και πιο νωρις απο μας χι χι χι χι ολα καλα να πανε και στην β επιπεδου

iro μου χαιρομαι που εισαι καλα και δεν εχεις και αυτα τα τρελοσυπτωματα γιατι εγω που μπαινω στον 6 ακομα εχω τα παντααααααααααααααααααααααααααααααααα και σε μεγαλο βαθμοοοοοοοοοοο μια χαρα η κοιλιτσα σου και ασε να λεει ο καθενας οτι θελει μπορει να κανεις και αγορακι εγω στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχα πολυ πιο πεταχτη κοιλια και πολυ γρηγορα ενω τωρα ανοιξα πιο πολυ στην λεκανη χι χι χι χι χι χι χι χι

ειρηνη μου αυτο που σου ειπε για την μεσοκοιλιακη επικοινωνια αρα δεν ειναι κατι σοβαρο?και θα στο επιβεβαιωσει την αλλη βδομαδα?ολα ευχομαι να ναι καλα εσυ μαλλον αγορακι ??????????μπραβοοοοοοοοοοο

επισης πιστευω οτι ολες μας εχουμε φοβιες και αγχος πολυ ειτε ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη ειτε στην περιπτωση μου η τριτη εγω εβλεπα και κατι χαζα ονειρα αλλα ειναι αγχος και παλι αγχος

anji μου μια χαρα εισαι εξαλλου εισαι και ψιλη το οτι πηρες ενα κιλακι παραπανο δεν ειναι κατι φοβερο απο δω και περα θα παιρνεις λιγο λιγο καθε βδομαδα εξαλλου μεγαλωνει και το μωρακι σου και απο την αλλη καθε εγκυμοσυνη και οργανισμος ειναι διαφορετικος εμενα δηλαδη ο γιατρος μου επειδη εχω ηδη καποια κιλα παραπανω μου ελεγε απο την πρωτη εγκυμοσυνη να μην παρω πολλα και ετσι εγινε και στην δευτερη το ιδιο και σε αυτην δεν ξερω πως μαγικα η λογω συμπτωματων εχω χασει λγυρω στα 7 και λεω γυρω γιατι τωρα πρεπει να χω παρει 1 και κατι αλλα ο θυρωειδης δεν με αφηνει και να χασω πολλα χι χι χι χι χι χι χι

βασω καλως ηρθες στην παρεουλα μας και με το καλο το μωρακι σου ξερεις τι ειναι?

εμεις κατα τα αλλα μια χαρα χα χα χα χα χα χα εγω μεσα στην τρελη χαρα και τα αγορακια μου περα δωθε ο δε μεγαλος εχει και αποψη πως θα ονομασουμε την μικρη μας θελει να την βγαλουμε ΜΕΛΙΝΑ

πως σας φαινεται σας αρεσει?εμενα μου αρεσε και το νεφελη αλλλα ηδη μια φιλη μου λεει την κορη της και εχει πολυφορεθει επισης μου αρεσει και το δαναη η το λυδια αλλα ο γιος μου ηδη την φωναζει μελινα για να ακουει λεει την φωνη του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελινα τι ωραιο ονομα!!!!!!!μπραβο στον γιοκα σου!!!!!!

σοβαρα αγγελικη το μελινα ειναι υπεροχο ονομα δεν στο λεω ετσι για να το πω..το εννοω στην κυριολεξια!!!κ το νεφελη ομορφο απλα το μελινα το λες κ γεμιζει το στομα σου γλυκα :lol:

πολλα κοριτσακια στην παρεα!!!!καμμια τσουτσουνιτσα θα εχουμε????αντε γιατι πρεπει να αρχισουμε κ τα συμπεθεριασματα :lol::lol::lol:

η ελενακος ειναι ηδη συμπεθερα μου της εδωσα με το ζορι την ελενα για νυφη :lol::lol::lol: αλλα τι νυφη ε??????2 μετρα κοριτσαρο!!!! :lol::lol::lol:

ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες!!!!την πεμπτη ειχαμε τα πρωτα γεννεθλεια αλλα εχθες καναμε το παρτυ της!!!!!πω πω τι εμπειρια το παιδικο παρτυ τα αυτακια μου ακομη βουηζουν :lol::lol::lol: παντος το σπιτι μου αν κ ημασταν κοντα στα 20 ατομα ειναι λαμπικος!!!ουτε γατα ουτε ζημια :lol::lol: αυριο θα παρω τηλεφωνο τον γιατρο μου να δω ποτε εχει εφημερια να παμε να δουμε τι κανει η μπεμπουλα στην κοιλια,σαν φτερουγισματα την νοιωθω!!!

εσεις που θα γινετε μανουλες για πρωτη φορα...ρουφηξτε την καθε στιγμη με το μωρο σας μεγαλωνουν πραγματικα τοσο μα τοσο γρηγορα...εχθες μετα το παρτυ κ αφου εβαλα την ελενα για υπνο καθισα κ ειδα ολα τα βιντεακια που την εχω τραβηξη...μια σταλιτσα ηταν κ δεν προλαβα να καταλαβω ποτε εγινε παιδακι!!!!γιατι αν κ ειναι μονο 1 χρονων σαν παιδακι ειναι μονο που δεν μιλαει..καταλαβιστικα :lol: δεν την χορτασα σαν μωρακι ετσι νοιωθω....κ οταν κοιματε στην αγκαλια μου μπορω να την κραταω με τις ωρες να την μυριζω να την φιλαω να την χαιδευω...γιαι ξερω οταν ξυπνηση θα εχει μεγαλωσει κ αλλο κ αλλο!!!!κ δεν θα προλαβω!!!!

η ομορφοτερη δουλεια του κοσμου ειναι να εισαι μαμα!!!!!!

αντε σας ζαλισα πρωι πρωι :lol::lol::lol:

σμουτς!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ποια κοπελα ρωτησε για ρουχα εγκυμοσυνης βρε???

η δικη μου αποψη ειναι να μην χαλατε χρηματα σε ρουχα εγκυμοσυνης εντελως αχρηστη αγορα γιατι δεν προκυτε να τα ξανα φορεσετε,κ ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει τα φορεματακια ειναι σουπερ επιλογη!!!!

στην πρωτη εγκυμοσυνη εφαγα ολο τον χειμωνα κ τον εβγαλα με κολαν κ μπλουζοφορεματα..

τωρα θα παω στο κινεζικο θα παρω ενα δυο φορεματακια μακρυα,αγορασα κ απο την ουρκια μια βρακα κ ετσι θα περασει ο καιρος μεχρι την γεννα κ θα μου μεινουν κ τα ρουχα γιατι τα περνω κανονικο μεγεθος..

καλυτερα χαλαστε τα λεφτουδακια σας για τα νινακια σας!!!!γνωμη μου παντα ετσι!!!μην παρεξηγηθω κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Νομίζω οτι όταν θ'ακούσω το μωρό να κλωτσάει κανονικά οι αγχωτικές σκέψεις θα πετάξουν μακριά...

Σήμερα το πρωι είχαμε μια βάφτιση-πρώτη ξαδέρφη του συζύγου-κορίτσια ΤΙ ΖΕΣΤΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ;;;;;Έσκασα λέμε!!!και δε φορούσα και κάτι βαρύ να πεις κολάν και μπλούζα απο πάνω μακό με μανικάκι ως τον αγκώνα....

Rapanaki για τη μεσοκοιλιακή επικοινωνία μου είπε οτι μάλλον δεν είναι κάτι σοβαρό..αν φανεί κάτι στην επανεξέταση τη ν Πέμπτη θα το δούμε με παιδοκαρδιολόγο...απλώς επειδή έφαγα πολύ στεναχώρια μέχρι τώρα (στην 6η εβδ. πέθανε ο μπαμπάς μου και στην 11η ο πεθερός μου) το μόνο που θέλω είναι να μην έχει επηρεαστεί το μικρούλι μου..

Τελοσπάντων τ'αφήνουμε αυτά...μ'αυτή τη ζέστη εγω ονειρευόμουν παραλίες και ξαπλώστρες!!! :lol::lol::lol::lol::lol: τί θα κάνω Παναγίτσα μου;;;;;;Γιατί διακοπές φέτος δεν παίζουν,άντε το πολυ-πολύ μέχρι την Κινέττα χαχαχαχα!!!!!!εμ,απ' το ολότελα....΄κι ονειρευόμουν Κρήτη φέτος (είναι η καταγωγή μου απο κει) αλλά απο το χάρτη θα τη δω και φέτος...

Εν τω μεταξύ προχθές νομίζω αντελήφθην το τέκνο μου ωσαν μπουρμπουλήθρες αριστερά (αγωνιστικός χαιρετισμός,σύντροφοι!!! ;) ) στην κοιλιά μου,αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη...αν μπορούν οι μανούλες ας με διαφωτίσουν!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

άντε φιλιά προς το παρόν και μη σταματάτε να χαιδεύετε κοιλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ποια κοπελα ρωτησε για ρουχα εγκυμοσυνης βρε???

η δικη μου αποψη ειναι να μην χαλατε χρηματα σε ρουχα εγκυμοσυνης εντελως αχρηστη αγορα γιατι δεν προκυτε να τα ξανα φορεσετε,κ ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει τα φορεματακια ειναι σουπερ επιλογη!!!!

στην πρωτη εγκυμοσυνη εφαγα ολο τον χειμωνα κ τον εβγαλα με κολαν κ μπλουζοφορεματα..

τωρα θα παω στο κινεζικο θα παρω ενα δυο φορεματακια μακρυα,αγορασα κ απο την ουρκια μια βρακα κ ετσι θα περασει ο καιρος μεχρι την γεννα κ θα μου μεινουν κ τα ρουχα γιατι τα περνω κανονικο μεγεθος..

καλυτερα χαλαστε τα λεφτουδακια σας για τα νινακια σας!!!!γνωμη μου παντα ετσι!!!μην παρεξηγηθω κιολας..

εγω ρωτησα για ρουχα εγκυμοσυνης!μεχρι στιγμης (ειμαι στην 20η εβδομαδα) φορουσα αυτα που ειχα αλλα τωρα που εγινα ψιλομπαλιτσα δεν πολυχωραω και τα καλοκαιρινα μου φορεματα αποκλειεται να μου κανουν.λογικα θα ειναι πιο κοντα απο μπροστα και θα ειμαι χαλι.εχω και μια βαφτιση και εχω προβληματιστει.δε θελω ομως να δωσω και μια περιουσια για τοσο λιγο διαστημα.μαλλον θα πρεπει να κανω καποιο καλο συνδιασμο απο φαρδιες μπλουζες και φορεματα και κανενα κολλαν οπως λες και συ.συμφωνω μαζι σου,καλυτερα να τα διαθεσουμε για τα μωρακια μας!οχι οτι δεν πρεπει να προσεχουμε και τον εαυτο μας βεβαια, αλλα λυσεις υπαρχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα κορτσαρες.... 8-)

χρονια πολλα χριστος ανεστη...το πασχα μας φετος πολυ χαλαρουιτα...φαγητο και υπνο φαγητο και υπνο...τιποτα αλλο!φαγητο και υπνο...!το πηρα το κιλο ανετα...και μετα παγωτακι...

πολυ σοκολατα ρε παιδι μου...ενταξει ετρωγα και πριν αλλα οχι τοσο...ξυπνησα χθες στις 2 το βραδυ γιατι εβλεπα ενα ονειρο...ημουνα πανω σε μια κορυφη βουνου και ετρωγα πασχαλινο σοκολατενιο λαγουδακι...ξυπναω τον βασιλη και του το λεω και η απαντηση του ηταν: καλα γυρνα απο την αλλη τωρα και ξανακοιμησου... :lol: ηπια και εγω λιγο νερο και κοιμηθηκα, τι να κανω?

πηγα ειδα και ρουχα εγκυμοσυνης...ρε κοριτσια γιατι ειναι τοσο χαλια?τιποτα δεν μ αρεσε...παντως η σαλοπετα ειναι ωραια ιδεα αλλα μες το κατακαλοκαιρο θα αναψει ο κ@@ος μας..!!! :lol:

την τεταρτη εχω την αυχενικη οποτε θα εχω και νεοτερα να σας γραψω.αγχωνομαι λιγο γιατι με τρομαζει η ιδεα οτι μπορει να εχει τιποτα το μωρο αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι εξεταση ρουτινας και οτι δεν ειναι τιποτα... :?

επισης το αλλο! εχω μαλωσει με την μανα μου 2 φορες και η μια ηταν πριν λιγο απο το τηλεφωνο γιατι μου λεει οτι ειμαι 2,5 μηνων. :shock: αφου το τικερακι μου λεει 3 πως θα πω εγω 2,5?με εχει καταμπερδεψει...

see you girls...φιλουρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα κορτσαρες.... 8-)

χρονια πολλα χριστος ανεστη...το πασχα μας φετος πολυ χαλαρουιτα...φαγητο και υπνο φαγητο και υπνο...τιποτα αλλο!φαγητο και υπνο...!το πηρα το κιλο ανετα...και μετα παγωτακι...

πολυ σοκολατα ρε παιδι μου...ενταξει ετρωγα και πριν αλλα οχι τοσο...ξυπνησα χθες στις 2 το βραδυ γιατι εβλεπα ενα ονειρο...ημουνα πανω σε μια κορυφη βουνου και ετρωγα πασχαλινο σοκολατενιο λαγουδακι...ξυπναω τον βασιλη και του το λεω και η απαντηση του ηταν: καλα γυρνα απο την αλλη τωρα και ξανακοιμησου... :lol: ηπια και εγω λιγο νερο και κοιμηθηκα, τι να κανω?

πηγα ειδα και ρουχα εγκυμοσυνης...ρε κοριτσια γιατι ειναι τοσο χαλια?τιποτα δεν μ αρεσε...παντως η σαλοπετα ειναι ωραια ιδεα αλλα μες το κατακαλοκαιρο θα αναψει ο κ@@ος μας..!!! :lol:

την τεταρτη εχω την αυχενικη οποτε θα εχω και νεοτερα να σας γραψω.αγχωνομαι λιγο γιατι με τρομαζει η ιδεα οτι μπορει να εχει τιποτα το μωρο αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι εξεταση ρουτινας και οτι δεν ειναι τιποτα... :?

επισης το αλλο! εχω μαλωσει με την μανα μου 2 φορες και η μια ηταν πριν λιγο απο το τηλεφωνο γιατι μου λεει οτι ειμαι 2,5 μηνων. :shock: αφου το τικερακι μου λεει 3 πως θα πω εγω 2,5?με εχει καταμπερδεψει...

see you girls...φιλουρες...

καλησπέρα!!

μεγάλο μπέρδεμα η μέτρηση ανα εβδομάδα και μήνα.....πότε έχεις Π.Η.Τ. ;εκεί θα υπολογίζεις κάθε πότε αλλάζεις μήνα...εγω π.χ. εχω Π.Η.Τ. στις 15/10 και υπολογίζω οτι κάθε 15 του μηνός αλλάζω μήνα..ΑΛΛΑ εβδομάδα αλλάζω κάθε Κυριακή..για να βοηθηθώ και να απαντάω όταν με ρωτάνε λοιπόν,τί έκανα;πήρα ένα ημερολογιάκι κύκλωσα κάθε 15 του μηνός ως τον Οκτώβρη κι έτσι απαντώ σε όποιον με ρωτά!!Μην τσακώνεσαι με τη μαμά για τέτοια γιατί οι παλιές δεν έχουν μάθει να μετράνε ανά εβδομάδα!!Αλλά πολύ μπέρδεμα αδερφάκι μου!!!

Έχω πάντως την εντύπωση-και ας με διαφωτίσουν οι παλιότερες μαμάδες-οτι ο πρώτος μήνας μετριέται ως την 5η εβδομάδα κι οι υπόλοιποι απο 4 εβδομάδες (δηλ.:1ος μήνας=1η εβδ. ως 5η εβδ.,2ος μήνας=6η ως 9η εβδ. κ.ο.κ.) γι'αυτό και η μαμά σου επιμένει οτι είσαι 2,5 μηνών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλιτσα μου περασε ενας χρονος νερακι ειδες?παντα οταν εχουν γεννεθλιακια τα κοιτας και λες ποτε περασε ο καιρος?αχ μωρε απο την μια μπορει να σε κανουν τουρμπο και απο την αλλη με μια τους λεξη η αγκαλια σε στελνουν στα ουρανιααααααααααααααααααααααααααααααα οντως η ομορφοτερη δουλεια ειναι να εισαι μαμαααααααααααααααααα εγω δεν ειχα παρει πολλα ρουχαλακια θυμαμαι στην πρωτη εγκυμοσυνη αυτα που ειχα παρει και τα φοραω ακομα και τωρα ειναι τα τζιν εγκυμοσυνης η καποια που εχουν λαστιχο στην μεση κατα τα αλλα φοραω τα κανονικα μου ρουχα δεν με νοιαζει να φαινεται οτι ειμαι εγκυος ,για τις μπλουζες μου μιλαω,απλα σε αυτα που εδωσα βαση ηταν τα σουτιεν εγκυμοσυνης και μετα θυλασμου απο την αλλη βεβαια αν δεν νιωθεις ανετα μπορεις να παρεις οτι ρουχαλακια θες αν δε εισαι και αδατουλα απλα παιρνεις κανα 2 νουμερακια μεγαλυτερα τα ρουχαλακια.........................

ειρηνακι μου ετσι ειναι οταν αρχιζεις καταλαβαινεις το μπεμπακι καπως θα μειωθει το αγχος

πω πω τι περασες και συ να χασεις σε τοσο συντομο διαστημα 2 προσωπα δικα σου οικογενειακα

μαλλον το μωρακι σου θα ηταν ετσι στην αρχη ειναι σαν μικροενοχλησουλες η λες και τα αντερακια κατι παθαινουν ευχομαι οταν ξαναπατε να δειτε το μωρακι σας να ειναι ολα καλα και συ να ηρεμησεις λιγο

ιωαννα μια χαρα σε βρισκω να μην αγχωνεσαι,οσο αυτο ειναι εφικτο,η αυχενικη ειναι η πρωτη συμαντικη εξεταση για να δεις το παιδακι σου και αν ειναι καλα και να μειωθουν αρκετες πιθανοτητες για διαφορααααα ευχομαι ολα να πανε καλα

οσο για το θεμα με την μαμα σου αστην να λεει 3 εισαι το τικερακι τα υπολογιζει σωστα χι χι χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy να σου ζήσει η μικρούλα σου!!!!!! Να είναι πάντα χαρούμενη και ευτυχισμένη!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Δεν κουράστηκες με το επόμενο νινάκι στην κοιλιά!!!!!!

Βάσω καλώς ήρθες στην σούπερ παρέα!!!! Είσαι και προχωρημένη!!!!! Μπράβοοοοοο!!!! :ymapplause::ymapplause:

Πάντως όντως θα συμφωνήσω ότι τα περισσότερα ρούχα εγκυμοσύνης είναι αηδίες.........έγκυες είμαστε ...δεν είμαστε γριές 80 χρονών..........ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!! και εγώ με το ζόρι κατέληξα σε ένα απλό παντελονάκι και ένα κολάν . Οι δε μπλούζες εγκυμοσύνης δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι τόσο ακριβές......εννοείται πως φαρδιές και ωραιότατες μπλούζες μπορούμε να βρούμε οπουδήποτε....

Το θεϊκό ήταν ενα παντελόνι τζην...το οποίο είχε μόλις 111€. ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ........πλάκα μας κάνουν;;;;για να το φορέσουμε για πόσο καιρό;;;;;;Άσε που όλες εμείς θα φάμε όλο το καλοκαίρι και θα σκάσουμε με τα τζην.....ξανασκεφτείτε το για την σαλοπέτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου κοριτσακι τελικα? ΟΟΟΥ τελειαα, οχι μονο θα εχει μια φιλεναδα η κορουλα σου αλλα εχεις και αρκετα πραγματακια ηδη απο την μικρη! τελεια με το καλο το κοριτσακι σας [smilie=love1.gif][smilie=love5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=female.gif]

ηρω μου για την κοιλια μην ανησυχεις και εμενα ηδη εχει φουσκωσει, αλλα γενικα στις εγκυμοσυνες μου αρχιζε παο νωρις να φουσκωνει και ειχα κανει μεγαλες κοιλιες! :ymdaydream:

Ειρηνακι με γεια η κουνια! μια χαρα αφου ειχαν να σας δωσουν γλιτωσατε ενα σημαντικο εξοδο! Μην βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου, ολα καλα θα ειναι και τωρα και αργοτερα με το νινι σπιτι! να σκευτεσαι την ατελειωτη ξαπλααααα το καλοκαιρι [smilie=icescream.gif] [smilie=toothy2.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=book1.gif][smilie=sunny.gif][smilie=sunny.gif][smilie=sunny.gif][ξερετε οτι τα λατρευω αυτα αχαχαχαχααχ]

Βασω καλως ηρθες και εσυ στο ποστακι μας, εχουμε φυσικα θεση για τρελη και αλοπαρμενη μαμα to be, και στην παραχωρουμεε! Ελπιζω να τα λεμε, με το καλο να ερθει το νινι σας, θα σας βαλω στην λιστα μας, ξερεις ΠΗΤ ακριβως? το φυλο το εχετε μαθει? [smilie=wave.gif]

Ραπανακι τι ΤΕΛΕΙΟ ονομα το μελινααααααααααααααααααααααααααααααααααα? ΟΥΑΟΥ! ειναι τελειο, μη σου πω θα προτινω και εμεις αν εχουμε κοριτσι να το πουμε Μελικαα! καλα εε? ειναι τελειοο! χιλια μπραβο στον γιοκα σου :D:D:D

Σουλα το πρωιμο αλτσχαιμερ που με εχει χτυπησε( οπως εχετε καταλαβει :lol::lol::lol::lol: ) δεν μαφηνει να θυμηθω αμα σου εχω ευχηθει για την κορακλα σου!

Να σου ζησει , παντα χαρουμενη και με υγεια να ειναι, με το καλο να δεχτει το νινι :D

Ιωαννα καλα περασατε εε? χαιρομαι :D Οντως και εγω θα παω με το τικερακι και ψηφιζω 3ων μηνων :D:D

Υακινθε και σπουργο τα φιλια μου στις κοιλιτσες :D:D:D

Εμεις εδω σπιτι καλα ειμαστε! περασαμε ενα ωραιο σ/κ και τωρα ξανα σχολειο ο μεγαλος! το πρωι τρομαξε να ξυπνησει αχαχα!

Κατι ηθελα να πω και το ξεχασα[αχαχαχαα περιεργο] σας αφηνω παω να κανω καμια δουλεια,τα λεμε!

Φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές καλημέρες!!! :P:P

Όλα καλά;Δόξα τω Θεω και τα μεγάλα σόγια!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Εχτές μια ξαδέρφη μου έστειλε κάτι ρουχαλάκια εγκυμοσύνης,πατελόνια κυρίως με λάστιχο, κορίτσια δεν κουμπώνει τίποτα!!!Έχω τρελλαθεί...ενω τα μπλουζάκια όλα κανονικά-αν και με λίγο τσίτωμα αλλά μπορώ να τα βάλω-τα τζινάκια τα χαμηλοκάβαλα (που θεωρητικά δεν θα έπρεπε να με προβληματίζουν) με πιέζουν και αναγκαζόμουν να τα φοράω ξεκούμπωτα...με 2 κολάν (όχι για να μου κολλάν'...χαχαχαχα!!!!!) πλύνε-βάλε τί να πρωτοφορέσω;;Ευτυχώς θ'ανοίξει ο καιρός να πλακώσουμε τις φανέλες και τα μποξεράκια του συζύγου και καμιά φορμίτσα και κάνα φορεματάκι αλλιώς δεν παλεύεται η κατάσταση!!!

Με την τουαλέτα τί κάνετε;;Νιώθω φοβερό πρήξιμο εδω και 2 μέρες κι ενω πάω κανονικά νιώθω μια πίεση στο έντερο λες και έχω να ενεργηθώ μια βδομάδα..είναι φυσιολογικό;Όλες οι "παλιές" που έχω μιλήσει μου λένε οτι είναι λόγω του σιδήρου,την Παρασκευή έχω γιατρό και θα τον ρωτήσω.Φοβάμαι να πάρω κάτι,γιατί λόγω δυσκοιλιότητας που έχω το τσάι που πίνω όταν με πιάνει κάνει συσπάσεις στο έντερο μέχρι να αδειάσει (Θεέ μου λες κι είμαι ο ΑΧΟΡΤΑΓΟΣ μιλάω!) και το φοβάμαι...τελοσπάντων θα πλακώσω κι άλλα φρούτα να βοηθήσω τη φύση να κανει τη δουλειά της!!

Ιωάννα τ'απογευματάκι αύριο έχεις την αυχενική;;Καλά αποτελέσματα!!να μπεις να μας πεις νέα!!

rapanaki σ'ευχαριστώ...ήταν όντως τραγικό να χαθούν κι οι 2 μας παππούδες μαζί και να μην προλάβουν ν'ακούσουν το μικρό μας..το οποίο αν τελικά είναι αγοράκι τους "ανασταίνει" και τους δυο μιας κι είχαν το ίδιο όνομα (ειρωνία της τύχης,ε;) το οποίο είναι ΜΑΝΩΛΗΣ.Γερό μόνο να είναι,να γεννηθεί με το καλό ο,τι κι αν είναι όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα μου και τη χαιδεύω τόσο του λέω σ'αγαπώ μωρό μου κι ελπίζω να το καταλαβαίνει...

Marie όντως..οι αγχωτικές σκέψεις φεύγουν όταν σκέφτομαι ατελείωτες ώρες στην παραλία,κάτι που μάλλον δε θα γίνει μιας και δε νομίζω να το επιτρέψει ο ντόκτορ!!! :lol::lol:

Φιλούρες κοριτσάρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουμπουδακια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες ειστε γλυκες!!!!!σμουτς σε ολες!!!!!

σημερα το πρωι πηγαμε παιδιατρο για εμβολιο,η μικρη μολις γυρισαμε σπιτι επεσε ξερη για υπνο εστειλα κ τον συζηγο να μου φερει ψαρακια να τηγανισω σημερα γιαμ γιαμ θα φτιαξω κ σκορδαλια με καρυδια σλουρπ!!!!εχω κ ενα ραντεβου το απογευμα ελπιζω να μην λυποθημηση η πελατησσα μου απο το σκορδο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: οχι βρε ασε δεν θα την πεθανω την καημενη θα φορεσω μασκα :lol::lol::lol:

απο σιδηρο εγω περνω το viofer κ δεν μου προκαλει δυσκοιλιοτητα μια χαρα πηγαινω για [smilie=pottytrain3.gif] [smilie=pottytrain4.gif] [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain2.gif] :lol::lol::lol::lol:

ο γιατρος μου τελικα το σαββατοκυριακο θα εχει εφημερια αντε να περασουν οι μερες κ μετα βουρ για β επιπεδου!!!

αυτην την καμπυλη σκεφτομε πως θα την κανω παλι...τρυπα αιμα κατουρα περιμενε ξανα τρυπα αιμα κατουρα περιμενε οουυυυυυφφφφφ!!!!!!!!!!!

σημερα στην παιδιατρο ηταν μια κοπελα με το νεογεννητο μωρο της μολις 45 ημερων το ειδα κ συγκηνηθηκα ειχα ξεχασει ποσο μικρουλια ειναι!!!!!!!!θελω να γεννησω τωραααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...