Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

eyxaristw koritsia gia tin ypodoxi !!!!!!!! me tetoia xara pou exw as plirwsw kai ligo foro parapanw edw mesa ....allwste lefta yparxoun :lol::lol::lol::lol: to onoma mou einai Menia ante siga siga tha gnwristoume oles kalytera ....na prosexete tis koilitses sas ;);) kalinyxta glykes manoules !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φραουλίτσα...διδυμομανούλα καλωσήρθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εννοείται διπλό φόρο κορίτσια ...τι έτσι θα περάσει αυτό;;;;;;;χι!χι!χι!

κέλλυ για ταξίδι 2, 2 1/2 ωρών δεν έχεις πρόβλημα! Ρώτα και τον γιατρό σου! Να πας στους δικούς σου να σε έχουν στα όπα-όπα!!!! Ωραίο πράγμα.....

Niki margo ένα θα σου πω, σε αυτό που αναφέρεις. "Αυτό που παθαίνουμε στη εγκυμοσύνη και με το κάθετι μας πιάνει μια απελπισία ότι ήρθε το τέλος του κόσμου πως λέγεται κορίτσια?!?! ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΣΣΣΣΣΣΣΣ?"

Λέγεται απλά εγκυμοσύνη!!!!!!!!! ΟΧΙ δεν είμαστε ούτε καταθληπτικές....ούτε τρελές........., είναι ένα όργιο ορμονών.........διάρκειας εννέα μηνών!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εμ....ολόκληρα νινάκια θα φέρουμε στον κόσμο!!!Είπε ποτέ κανείς πως είναι απλή υπόθεση!!!!!!!! 8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα :D

τι κανετε?πως ειστε?καλως ηρθατε strawberry και kelly...μπαινω διαβαζω τα νεα σας αλλα που χρονος για να γραψω?

μεχρι τωρα δεν καταλαβαινα καν οτι ημουν εγγυος...τιποτα δεν ειχα!με το που μπηκα στον 3ο εβαλα 1,5κιλο και φουσκωσε η κοιλια... :lol:

με πιανουν τα ψυχολογικα μου...ειμαι μακρυα απο τους γονεις μου τους φιλους μου νομιζω οτι ειμαι μονη μου και δεν εχω την απαραιτητη στηριξη.στην πραγματικοτητα ομως δεν ισχυει.οι ορμονες θα φταινε..anyway...

η γιατρος μου εχει μπει στον εοπυυ.ξερετε αν αυτοι οι γιατροι μπορουν να ξεγεννησουν σε νοσοκομειο?η συγκεκριμενη πηγαινε μονο σε κλινικες και δεν παιζει τοσο χρημα για να παω εκει.ραντεβου εχω 25 του μηνος για να την ρωτησω.αλλιως πρεπει να αρχισω να ψαχνω γιατρους...

(αχ καποια ειχε ρωτησει αν εκλεισα μονη μου το ραντεβου για την αυχενικη...ΟΧΙ καλε..απλα μου ειχε δωσει 3 ημερομηνιες η γιατρος μου και διαλεξα μια)

βασικα εσεις που εχετε ηδη παιδακια που γεννησατε σε νοσοκομειο ή κλινικη?νομιζω οτι σιγα σιγα πρεπει να ψαχνομαι περισσοτερο...

φιλακια στις κοιλιτσες σας.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέγεται απλά εγκυμοσύνη!!!!!!!!! ΟΧΙ δεν είμαστε ούτε καταθληπτικές....ούτε τρελές........., είναι ένα όργιο ορμονών.........διάρκειας εννέα μηνών!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εμ....ολόκληρα νινάκια θα φέρουμε στον κόσμο!!!Είπε ποτέ κανείς πως είναι απλή υπόθεση!!!!!!!! 8-}8-}8-}

αχαχα οκ...ακυρα τα ψυχολογικα μου δλδ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρεεεεεεεεεες καλησπεραα! εχουμε περισσοτερη κινηση και χαιρομαι!

ειδικα τωρα μεσα στο πασχα θα ξεκουραστουμε?

Θα πατε πουθεναα? εμεις θα παμε Καλαματα [smilie=sign4.gif] τα παιδιααα θα ειναι ολη την ωρα στην αυλη και θα παιζουν και εμεις θα χαλαρωωωωωωωωωωωνουμεε! [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif] ααχ ανυπομωνωω, Μ.Πεμπτη θα παμε!

εγω εκλεισα τους 2 μηνες εε? Παναγιααα μου, αρχες Μαιου θα παω για την αυχενικηη! [smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif]

εφτιαξα κατι κουλουρακια καταπληκτικααα, και κερναω χυμουλιι ελατεε! [smilie=coffee2.gif]

ιωαννα μου αρχισε να πεταγεται η κοιλιτσα? αχου μωρεεε, περιμενουμε φωτοοο :D:D αντε τωρα θα δεις για ποτεε θα μεγαλωσει!! αμεσωως!

εμενα γενικα οι κοιλια μου απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη φουσκωνε αμεσως, τωρα ηδη εχω κατι ψιλα :D:D

παω να φτιαξω την λιστουλα γιατ ιδεν την ανανεωσαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakiaaaaa kalisperaaaaaaaaaaa!!!!!egw tha paw gia pasxa stin kastoriaa stous dikous mmm!!!!anipomonw pragmatika!!!!!simera anxothika ligoo emeine kai mia fili m egguos akrvos mazi mouu einai akoma k stin mera idia me menaa pige giatro eidane sako kai mesa lei eidane mia telitsa emena o giatros den epsaxe kai otan tou pa gia emvriika stoixia mou pe oti viazomai k einai nwris...episis tius eipe se 2 vdomades na paei na akousoun kardoula kai mena mou pe na paw 11 maiouu tha klinw ton 2 mina.....poli den me argeii??fovamee re gmt...logika ama kati den pigene kalaa den tha xa tpt ??ouf....filakiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως οριζω της καινουριες γκαστρουλες!!!!!!

κελλυ μου μην φοβασε καλε ολα μια χαρα ειναι ο καθε γιατρος ακολουθει την δικη του τακτικη μην το ξεχνας!!!!οπως βλεπεις κ στο τικερακι σου ακομη σας κουκουτσακι απο μηλο ειναι :lol::lol::lol:

εγω τα ιδια ολη μερα κυνηγαω την ελενα κ το μπεμπονι στην κοιλια διαμαρτυρετε λεει ει μανουλα ειμαι κ εγω εδω παιξε λιγο κ μαζι μου!!! :lol::lol::lol:

εχω μια βαρεμαραααααα....

γεια σας και καληνυχτα :lol::lol::lol:

σμουτςςςςςς!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες σε όλες σας!!!!!

Ευχαριστώ Μαρία για το Αdd!!!! Αν θέλεις να μετατρέψεις το 31/8/2012 σε 31/7/2012, θα με υποχρεώσεις right through!!! :lol::lol::lol:

Κορίτσιααααααααα μου έπεσε ο αιματοκρίτης!!! ΠΑΡΑ ΠΟλύυυυυυυυ σνιφ!!! Εγώ που είχα 57, πήγε στο 32!!!!!!! θα πάρω το γιατρό μου τη Δευτέρα και όπως με βλέπω θα ξεκινήσω σίδηρο!!! Μα έλεγα κάτι μου έχει πέσει, γιατί ήμουν πάντα κουρασμένη ανελέητα, και κρύωνα ασύστολα! :D

Κατά τα άλλα όλες είστε μια χαρούλα από ότι διαβάζω!!!

Περαστικούλια στην φίλη που έκανε πυρετούλη! Και γω τους πρώτους μήνες κύησης πέρασα 2 Ιώσεις παρακαλώ... αλλά δεν πήρα κανένα φάρμακο!!! Κομπρεσούλες και μπανάκι μόνον...!

Happy!!!!!!! Και γω πλέον πιάνω κουβέντα με την κόρη μου!!! Εχει έναν μοναδικό τρόπο να συννενοείται μαζί μου! Αν ξυπνήσει και δεν της μιλήσω, κουνάει απαλά αλλά επιτακτικά τα χεράκια της, σαν να λέει "ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ μαμά, δεν πήρες κανένα τηλ!!!" :lol::lol::lol:

Αμα φοβάται χώνεται μέσα μου! Αμα ακούσει κανέναν ήχο και τρομάξει κοπανάει τα ποδαράκια και μετά κουλουριάζεται και χτυπάει χέρια μέχρι να την χαιδέψω!!!!

Αμα ακούσει καμιά ΚΛΑΝΙΑ από τον πατέρα της,,,,,,.... έχει πολύ γέλιο!!! :lol::lol::lol:

Πετάει το κεφάλι της το στρέφει και μετά μας γυρίζει τον κώλο και αυτή!!! :lol::lol::lol:

Μιλάμε πολύ γέλιο... Τώρα άρχισε να παίζει ενδομητρίως και με το μπαμπα της! Πρώτα όταν ένιωθε το χέρι του πήγαινε μέσα στη μήτρα και κρυβότανε, και δεν κουνιότανε.... ΤΣΑΝΤΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ!!!!

Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, μίλα του να καταλάβει, χάιδεψε το, μόνον εμένα για την ώρα αναγνωρίζει γιατί μιλάω συνέχεια και το αγγίζω, ΤΙΠΟΤΑ Ο ΒΑΣΙΛΗΣΣΣ! ΝΕΥΡΑ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ, ότι τον γραφει και δεν τον θέλει!! :lol::lol::lol:

Μου φαίνεται ότι θα μεγαλώσω ένα παιδάκι, και ένα μωρό!

Μόλις όμως άρχισε να της μιλάει και να της λέει ότι έιναι ο "Μπαμπάς" και να χαιδεύει πιο συχνά την κοιλιά μου, τον συνήθισε και ανταποκρίνεται πρωτα με μια τεράστια κλωτσιά για να την καταλάβει και μετά με μικρότερες κινήσεις!!!!

ΑυΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :D

Σας ζάλισααααααααααααααααααααααααααα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΥΓ: Φιλιαααααααααααααα :YMHUG:;):x[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα :D

τι κανετε?πως ειστε?καλως ηρθατε strawberry και kelly...μπαινω διαβαζω τα νεα σας αλλα που χρονος για να γραψω?

μεχρι τωρα δεν καταλαβαινα καν οτι ημουν εγγυος...τιποτα δεν ειχα!με το που μπηκα στον 3ο εβαλα 1,5κιλο και φουσκωσε η κοιλια... :lol:

με πιανουν τα ψυχολογικα μου...ειμαι μακρυα απο τους γονεις μου τους φιλους μου νομιζω οτι ειμαι μονη μου και δεν εχω την απαραιτητη στηριξη.στην πραγματικοτητα ομως δεν ισχυει.οι ορμονες θα φταινε..anyway...

η γιατρος μου εχει μπει στον εοπυυ.ξερετε αν αυτοι οι γιατροι μπορουν να ξεγεννησουν σε νοσοκομειο?η συγκεκριμενη πηγαινε μονο σε κλινικες και δεν παιζει τοσο χρημα για να παω εκει.ραντεβου εχω 25 του μηνος για να την ρωτησω.αλλιως πρεπει να αρχισω να ψαχνω γιατρους...

(αχ καποια ειχε ρωτησει αν εκλεισα μονη μου το ραντεβου για την αυχενικη...ΟΧΙ καλε..απλα μου ειχε δωσει 3 ημερομηνιες η γιατρος μου και διαλεξα μια)

βασικα εσεις που εχετε ηδη παιδακια που γεννησατε σε νοσοκομειο ή κλινικη?νομιζω οτι σιγα σιγα πρεπει να ψαχνομαι περισσοτερο...

φιλακια στις κοιλιτσες σας.... :D

Ιωάννα καλημέρα!!! Ειναι λίγο νωρίς βέβαια για να ψάχνεις που να γεννήσεις, αλλά η ερευνα αγοράς δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!! Ακουσε να σου πω τι βρήκα εγώ από την δική μου έρευνα!

Με τον ΕΟΠΥΥ, υπάρχουν ιδιωτικά μαιευτήρια που θα γεννήσεις με το ίδιο κόστος (ελάχιστα πιο πάνω) από το δημόσιο. Επίσης με το νέο νόμο τα λεφτά πρέπει να τα έχεις αμέσως! Κοιτα, το αλεξάνδρα έχει γύρω στα 1000 ευρώ για να γεννήσεις, το Μητέρα 1200 ευρω. Να σου πω ότι από το ΙΚΑ (αν έχεις αυτό το ταμείο) θα πάρεις 900 ευρω.... επίδομα μητρότητας - τοκετού. Είναι πιά ένα το επίδομα για όλες μας.

Από κεί και πέρα, πρέπει να το συζητήσεις με το μαιευτήρα σου, γιατί είναι ο καλύτερος για να σε κατευθυνει σωστα. Και γω το έβαλα εδω στο μάμμυ, σαν θέμα, αλλά τον τελευταίο και σημαντικό λόγο τον έχει ο γιατρός. Στον τοκετό, θα είστε οι δυο σας! Αρα η γνώμη εκείνουν είναι αυτή που μετράει!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα!

τι κανετε πως ειστε?

υακινθε αλλα ντι αλλον εγραψααα? ;;);;);;);;) !! παω RIGHT NOW να το αλλαξωωω, :lol:

happy, που νομιζω οτι σε λενε σουλα σωστααα?! :D κυνηγας το πιτσιρικι εε?

Εμενα τα αγορια μου εχουν βγει ησυχα παιδια, το Κατερινακι ομως, μεσα στην αταξια και στην ζαβολια!

λεμε να παμε καμια βολτουλα σημερα.. εσεις τι θα κανετε?

Καλη κυριακη να εχετε, φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα εχω την εντυπωση οτι τα κοριτσια ειναι πιο ζουλου απο τα αγορια!!!!!!

αντε βρε μαρακι :lol::lol::lol: σουλα με λενε με ξανα ρωτησες :lol::lol::lol::lol: ερχετε το αλτσχαιμερ :lol::lol::lol::lol:

εμεις θα παμε σημερα για φαγητο στην πεθερα μου οπως καθε κυριακη ο αντρας μου πηρε την μικρη κ γυρνανε ολη την ορεστιαδα απο το πρωι :lol:

κ κλανιδι ο μπαμπας??? =))%-([smilie=sad6.gif]:silent: [smilie=bootyshake.gif] [smilie=help.gif] [smilie=pottytrain2.gif] :lol::lol::lol::lol: τρομαζει το μωρο καλεεεεε :lol::lol::lol::lol:

ιωαννα εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο πηραν το χαρτακι απο το βιβλιαριο ουτε πληρωσαμε ουε πηραμε πισω τιποτα...κ το δευερο ετσι θα το κανω...

καλημερααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα...

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..ολα ειναι 50-50 τελικα.σιγουρα θα το συζητησω και με την γιατρο μου αλλα εχω ραντεβου σε 20 μερες και ειπα να κανω μια μικρη ερευνα... ;)

kelly αν κατι δεν πηγαινε καλα ο γιατρος σου θα σου ελεγε να ξαναπας σε μια εβδομαδα.τουλαχιστον στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη που δεν πηγενε καλα πηγαινα στο γιατρο καθε βδομαδα και για χοριακη με εστελνε 2φορες την εβδομαδα.μην αγχονεσαι ολα καλα θα πανε..

πωπω κοριτσια με εχουν πρηξει ολοι..δεν αντεχω κανεναν.χθες ημασταν με παρεα και με βαλαν απο κατω και αρχισανε...μην καθεσαι σταυροποδι μην καθεσαι οκλαδον,φαε μη ντρεπεσαι(η μια ειχε βαλει 30 κιλα και η αλλη 35 στις εγκυμοσυνες τους),μη σκυβεις ετσι,μη παιρνεις το μωρο αγκαλια,δεν θα κανεις ακομα σεξ,ρωτα το γιατρο σου για την θαλασσα... :shock::x τι να κανω και εγω εκανα υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα στο κουραγιο σου ιωαννα!!!εγω δεν μπορω καθολου ετσι κ τους την λεω στερεοφωνικα!!!!

η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα πως δεν ακουγα γιατι θα τις εβριζα στο τελος και θα γινομουνα και κακια.

με εβλεπαν σαν να ειμαι ανευθυνη...και ο καημενος ο βασιλης τις κοιτουσε με γουρλωμενα ματια (να ετσι :shock: ) και μου λεγε "ναι ρε μωρο να προσεχουμε λιγο" και φουντωνα πιο πολυ..

οταν ηρθαμε στο σπιτι μου ειπε να τα γραψω ολα αυτα να μην τα ξεχασω για να ρωτησω την γιατρο...!!! ελεος πια...τι να την ρωτηρω? " ε συγνωμη...μπορω να καθομαι σταυροποδι?" ε οκ θα με περασει για τελειως ηλιθια...απο την πρωτη στιγμη μου ειπε δεν ειμαι αρρωστη ολα με μετρο και να μη βλεπω δρακουλιαρικα εργα :evil: και τρομαζω αποτομα...

:lol: φαση εχει παντως...αυριο μεθαυριο θα μπαινω στο forum θα τα βλεπω και θα γελαω...σαν ημερολογιο ειναι τελικα...τελειο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου αρχισε να πεταγεται η κοιλιτσα? αχου μωρεεε, περιμενουμε φωτοοο :D:D αντε τωρα θα δεις για ποτεε θα μεγαλωσει!! αμεσωως!

ε ναι το αποφασισα και να τη... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και κοιλιτσες τι κανετε.............................??????

καλως ηρθες strawberry στην παρεα μας και με το καλο εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη 2 μωρακιαααααα πω πω πω αντε η μεγαλη πεμπτη για σενα θα ναι υπεροχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

αχ θα συμφωνησω απολυταααααααααα οτι ο ηχος της καρδουλας ειναι πολυ μαγικος και μετα ο επομενος μαγικος ηχος ειναι το κλαμματακι αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

iro μου αντε γρηγορα γρηγοραααααα να φυγει αυτη η παλιο βροχιτιδα αντε και με το καλο την μεγαλη δευτερα να ακουσεις και συ την καρδουλαααααααααααααααααααααααααααα τυχερη που εχεις μπανιο μεσα στο δωματιο σου σε ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

niki σε καταλαβαινω εγω 21 πρωτη βδομαδα και εχω ακομα ανακατοσουρες συνεχειααααααααααααααα και τωρα με την ζεστη αστα να πανε χειροτερααααααααααααααααα γινονται τα πραγματακια

δυστηχως το internet πολλες φορες μπορει να παραπληροφορησει και εισαι πανω στην απελπισια σου και διαβαζεις και διαφοραααααααααααα και μετα αστα βραστα ειδες τελικα ενα χτυπηματακι ηταν και ολα καλα

kelly μου να πας στους γονεις σου θα σου κανει καλο γιατι θα αλλαξεις παραστασεις και θα γυρισεις με αλλη διαθεσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη απλα ισως χρειαστει να κανετε πολλες στασεις ..................για κατρουλακια η για να ξεπιαστεις δεν χρειαζεται να τρεχετε .............................και οποτε χρειαζεται να σταματατε και ας κανετε την διαδρομη και 3,5 ωρες αρκει εσυ να σαι καλα

ιωαννα μου ειναι λογικο να σου λειπουν οι δικοι σου και ειδικα σε αυτην την φαση που θες λιγο στοργη και φροντιδα παραπανωωωωωωωωωωω αλλα εδω ειμαστε ολες οχι οτι θα αναπληρωσουμε την μανουλα χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι αλλα μπορουμε να σου φτιαξουμε την διαθεσηηηηηηηηηηη

η γιατρος σου που ειναι?δεν ειναι σε καποιο μαιευτηριο?δεν καταλαβααααααα ...........οι περισοτεροι πια γυναικολογοι ειναι συμβεβλημενοι με το εοπυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ραπανακι την εφαγες την μιση εγκυμοσυνη!!!αλλο τοσο και ουααααααααα!!!!

βρε τι ωραια κοιλιτσα ειναι αυτη ιωαννα φτου φτου!!!!!

εγω δεν μπορω να την βαλω δεν χωραει στην οθονη :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υακνθακι μου γλυκοοοοοοοοοοοοοοοοοοο εσυ που τα χεις ολα ανεβασμενα βρηκε ο σιδηρος να σου πεσει?χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι να παρεις τα απαραιτητα για να σταματησουν τα διαφορααααααααααααααα

αχ ποσο μου αρεσει που μιλας και συ και η happy στις κορουλες σας θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω χα χα χα χα χα αχ αχ αχ αχ αχ να δω ποτε θα το κανω

βρε τον αντρουλη σου ετσι πρεπει να χαιδευει την κοιλιτσα και να μιλαει στην κορουλα του .............εγω για την ωρα το μονο που μπορω να πω ειναι το νιωθω το μπιζελακι μου αλλα μαλλον ειναι πολυ ησυχο δεν εχω τρελα χτυπηματα ακομαααααααααααα .....................................ενω στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες τα χτυπηματα ηταν τρελαααααααααααααααααααααα πα πα πα πα πα πα πα τι να πω δεν ξερω

ιωαννα μου καλα κανεις απλα μην ακους το μακρυ και το κοντο του καθενος σε ολες μας πανω κατω τα ιδια λενε χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα αααααααααααααααααα και κατι ακομα η κοιλια ειναι σουπερ

εγω κατα τα αλλα καλα τα παιδια σημερα πηγαν λιγο στην πεθερα μου για να κανει η μανουλα δουλιτσες αλλα βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αχ αχα αχ αχ αχ απο δευτερα θα παρω στο ρεα για να κλεισω ραντεβου λογικα για πεμπτη 19 απριλιου απογευμα για β επιπεδου θα σας πω οταν κλεισω το ραντεβουδακι χι χι χι χι χι χι χι χι με την ζεστη δεν την παλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωκαι ακομα δεν εχει αρχισει καλα καλα φανταστειτε μετα τι θα γινει παω να κανω καμια δουλιτσααααααααααααααα και θα μπω μετα να σας ξαναδιαβασωωωωωωωωωωωωωω φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σουλα ( :)):)) ) σοβαραα? αχαχαχα, αλτσχαιμερ απο τωρα εε?! αστα να πανε ειμαιι!!

ιωαννα μου θα ακουσεις παρα πολλα τετοια! στο λεω γιατι τα ακουω ακομα και τωρα! προχθες μου ειπε η γειτονισα μου να προσεχω μονο απο το ασανσερ να πηγαινω! μα καλα 3 εγκυμοσυνες ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΚΥΡΑ ΜΟΥ? οταν ημουν εγκυος στον μπεμπη μου ελεγε η ιδια παλι, οτι σε βλεπω κοριτσι θα κανεις! και ελεγε πως ο γιατρος κανει λαθος!! μηστιτι μου Κυριεε!!

Ειναι τρελος ο κοσμος, μην τα λαμβανεις και πολυ υποψην σου, το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τα αποφυγεις! εκεινοι παντα θα λενε... εσυ γνεφε καταφατικαα και αστους!!

ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :YMHUG::D

ραπανακι γλυκοο, θα περασουν γρηγορα οι μερες, αντε ποιος την χαρη σας θα δειτε τωρα πια και αν ειναι αγορακι ή κορισακιι! :D:D

εμεις χθες πηγαμε στην νονα που θα βαφτισει τον μπεμπη και ειπαμε για στολισμους και τετοια! θα τα πληρωσει εκεινη.. μενει λειπον να κλεισουμε τον στολισμο, προσκλητηρια δεν εχω παρει ακομα, και δωρα για την νοναα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, πάντως εμένα δεν με έχει πρήξει κανείς από προσοχή... Μόνο ο Βασίλης μου, αλλά με την καλή έννοια. Και οι γονείς μου αλλά πάντα με την καλή έννοια και χωρίς να με καταπιέζουν καθόλου.

Δεν θα ξεχασω ότι στη γιορτη του που είχαμε κάνει ένα μικρό τραπέζι, ήταν σπιτι μου η αδερφή του, είχα τότε δίδυμα, είχα αιμορραγία και ήμουν με οδηγία γιατρού κλινήρης, και δεν σήκωσε κορίτσια ούτε ένα πιάτο να το βάλει στο νεροχύτη, και ούτε έπλυνε ένα πιάτο...! Και όμως ήμουν με τη νυχτικιά...

Επίσης προχτες μου ανέβηκε η πίεση, δεν ξέρω και γω πόσο, γιατί ο παππούς του Βασίλη (ο μόνος που υπάρχει, γονείς δεν έχει) με προσέβαλλε... Είχα πάει μαζί με το Βασίλη για να τον πάρουμε να τον πάμε να πάρει το πούλμαν για να πάει στην Κωνσταντινούπολη για Πάσχα.

Μόλις με είδε μου λέει: "Καλά εσύ γιατί ήρθες; Δεν κοιμάσαι;" Εμεινα κόκκαλο... Μεσα μου θύμωσα, αλλά ο Βασίλάκης μου τον έβαλε στη θέση του... Του λέει: "Γιατί το λες αυτό; Μας κάνει παρέα γιατί έχει ανάγκη από βόλτα". Μετά ο ΘΟΥ ΚΥΡΙΕ (γιατί ανεβάζω πίεση και μόνο που γραφω!) μου λέει αφού τον πήγαμε να φύγει: "Α! Το Βασιλάκη και τα μάτια σου! Μην κάθεσαι όλη την ώρα, να κάνεις και κανένα ΦΑΙ" Κοκκίνησα από θυμό! Και του λέω: " Και αυτός να με προσέχει". Ο Βασιλάκης, και πάλι ο καημένος κοκκίνησε βούρκωσε, και λέει: " Εγώ θα την προσέχω και αυτή θα με προσέχει. Και οι 2 θα προσέχουμε ο ένας τον άλλο"...

Και κορίτσια να πείτε ότι κάθομαι σταυροπόδι και τα περιμενω στο χέρι???

Καθαρίζω κάθε 5 μέρες Σκούπισμα - Σφουγγάρισμα, πλένω σχεδόν κάθε μέρα, αλλάζω σεντόνια πετσέτες κάθε 5 μέρες, σιδερώνω, μαγειρεύω 2 φαγητα τη μέρα (για μένα αλλο και για το Βασίλη άλλο), περπατάω 3 χιλιόμετρα, ξεσκονίζω... Παω και σουπερ μαρκετ για λίγα πραγματάκια, τα πολλά πάμε με το Βασίλη...

Και ενώ κάνω όλα αυτά,,... και ο Βασίλης με μαλώνει να μην κουράζομαι πολλές φορές με άγριο τρόπο, ο σορεγολοκ, να μου μιλάει έτσι!!! ιεα οτσ ολοαιδ αν ιεαπ...

Για αυτό, δεν ξέρω πότε πρέπει να παραπονιέται κανείς...! Χρειάζεται ισορροπία...

Να σκεφτείτε, όταν ήταν χειμώνας, και δεν είχαμε καλοριφέρ, ο Βασίλης μου είχε πάρει μια σόμπα για να ζεσταίνομαι, γιατί κρύωνα πολύ... και την είχα αναμένη μέσα στο δωμάτιο. Ηταν αλλογόνου και δεν αναβα το φως αφού φώτιζε όλο το δωμάτιο... οπότε έκανα και οικονομία. Δεν ήταν να έρθει στο σπίτι ο σορεγολοκ, και να μην μου πει να την σβήσω γιατί πληρώνει ο Βασίλης! Μια φορά δε που έλειπε ο Βασίλης, και ήρθε σπίτι, μου την έσβησε και μου την έκρυψε!!! Που λέτε??? ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!!!!! Δεν σας λέω ότι ξυλιασα από το κρύο μέχρι να καταλάβω που έκρυψε τη σόμπα...

Βεβαια το βράδυ που γυρισε ο Βασίλης και με βρήκε να φοράω παλτό μέσα στο σπιτι, πήρε τηλέφωνο και του τα πε...!

Να πείτε ότι δεν δούλευα??? Η ότι δεν συμμετείχα σε πολλά έξοδα??? Ο Βασίλης ξέρει πολύ καλά πόσο βοήθησα όταν χρειάστηκε ακόμα και οικονομικά. Ασε που μέχρι το Σεπτέμβριο εργαζόμουν και μετά έμεινα άνεργη...! Και ως τότε πληρώναμε από μισά στο σπίτι...

Η μάνα μου όλες τις εξετάσεις του μωρού και τα φαρμακά μου τα πληρώνει... Αυτός, δεν έχει πει να δώσει ένα cent! O Βασίλης αγωνίζεται αλλά τα έξοδα είναι πολλά!

Ασε μην μπλέξετε...! Πολλές φορές ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός....

Αυτα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε μην μπλέξετε...! Πολλές φορές ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός....

ωχ παναγια μου...

εσυ εχεις τον παππου, εγω εχω την γιαγια του βασιλη μου...το ονομα το εχει..δοξα το θεο ζουν οι γονεις του αλλα με τον μπαμπα του δεν εχει καμια σχεση και την μαμα του την ξαποστειλα :lol:

(ετσι λεει αυτος) και που? :lol: στην αυστραλια..!!!και αυτη η αδερφη του ρε π@@@@η...δεν υπαρχει πιο ηλι@@@ς ανθρωπος...

ουπς...καλημερα δεν ειπα...!!!

ωραια φουσκωσε η κοιλιτσα μου αλλα αρχιζει και φουσκωνει και ο κ@@@ς μου...!!!δεν πειραζει...θα τον ξεφουσκωσω μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε Μεγαλη βδομαδα θα κανετε νυστεια?εγω γαλα και τυρι κοριτσια θα τρωω δεν μπορω στην φαση αυτη που ειμαι δεν θα φαω καθολου κρεας κτλ.αμαρτια?

υακινθακι μου περνας ζορια πολλα και δεν σε καταλαβαινουν ευτυχως που εχεις υπομονη εγω δεν ξερω τι θα εκανα στην θεση σου αληθειααααααααααααααα σε θαυμαζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ευτυχως που εχεις τον βασιλη σου και σε στυριζει και σε αγαπαει και ειναι οτι πιο συμαντικο γιατι απο οτι λες απο πουθενα αλλου δεν θα βρεις ανταποκριση ........................................

ιωαννα μου και συ βλεπω εχεις διαφορα θεματακια πιστευω οτι λιγο πολυ ολοι κατι εχουμε τελικα αλλα μου αρεσει που μαζι με την κοιλια φουσκωνει και η πισω κινηση χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα τα δικα μου νεα .................πηρα σημερα στο ρεα για να κλεισω ραντεβου για την β επιπεδου 18 απριλιου 9 το πρωι εχω ραντεβου μετα θα σας πω επιτελους πρωτα οτι ειναι καλα και μετα τι ειναι

χτες ειδα και ενα πολυ παραξενο ονειρο και η πλακα ειναι οτι το θαμαμαι που εγω ποτε δεν θυμαμαι τα ονειρακια που βλεπω ....................και στο ονειρο μου ημουν εγκυος και ξαφνικα λεει κοιταζομουν στον καθρεφτη και λες και η κοιλια μου εγινε πιο διαφανη χι χι χι χι χι χι χι χι-τι αλλο θα δω-και ειδα απο μεσα σαν σκια το μωρακι μου με ανοιχτα τα ποδαρακια του και ηταν ΑΓΟΡΑΚΙ καθαροτατα .......................η πλακα ηταν οτι το εδειχνα και στους δικους μου τωρα δεν ξερω τι μπορει να σημαινει...................απο την αλλη ποτε σε καμια εγκυμοσυνη δεν ειχα δει τοσο καθαρα το μωρακι μου η τουλαχιστον δεν το θυμαμαι ..........................................αυτα για την ωρα ειμαι σπιτακι παω να πιο κατι και τα ξαναλεμε φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςςςςςςςςςς!!! :D

Ω γλυκύ μου έαρ... Για να μπούμε στο πνεύμα της Μεγάλης Εβδομάδας...!

Ιωάννα, μάλλον το έχει το όνομα...! Η μητέρα του Βασίλη που την γνώρισα ήταν ενας εξαιρετικός άνθρωπος. Με αγαπούσε και με είχε ίσα με τα παιδιά της. Ηταν σαν να είναι μαμά μου... το λέω και ανατριχιάζω. Τετοιες πεθερές είναι σπάνιες. Αλλά δυστυχως οι καλοί άνθρωποι γίνονται άγγελοι πολύ νέοι... Η γιαγιά του Βασίλη, η μαμά της πεθερας μου της συχωρεμένης, ήταν και αυτή εξαιρετικός άνθρωπος. Είχε πάει πανεπιστήμιο κατά κάποιο τρόπο. Είχε τελειώσει τη Μεγάλη του Γένους, με γαλλικά και πιάνο, μέσα στο Πατριαρχείο μεγάλωσε... και είχε απίστευτη καλλιέργεια. Ο παπούς όμως είχε πάει μέχρι τη 2η Δημοτικού... του τούρκικου σχολείου, γιατί το ελληνικό ήταν πολύ ακριβό για να πάει... είναι άξεστος στους τρόπους, και φιδέμπορας που λέμε. Κάνει τον καλό, αλλά άλλες είναι οι προθέσεις του... Ο Βασίλης τώρα άρχισε να το καταλαβαίνει. Συνήθως έτρωγα τις προσβολες, και όταν επαναστατούσα κατέληγα σε ομηρικό καβγά με το Βασίλη, γιατί θεωρούσε ότι είμαι άδικη και δεν πρέπει να δυσαρεστώ τον παππού του!!! Πρώτη φορά, αντιμίλησε μπροστά μου... Με εξέπληξε... Δεν μπορώ πια να θυμώσω μαζί του, δεν φταίει ο Βασιλάκης...

Ραπανάκι μου νοστιμότατο και θρεπτικό, νομίζω ότι η νηστεία, και όχι νομίζω, το πιστεύω,... Δεν είναι αποχή από το φαγητό, αλλά ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ! Τι θέλεις να κάνεις πολύ???? Αυτό δεν θα κάνεις...

Το φαγητό είναι απαραίτητο και το κρέας για τα μωρά μας... δεν γίνεται να τα στερηθούμε... Η Παναγίτσα δεν θα μας κρατήσει κακία αν φάμε μια μπριζόλα γιατί είναι θέμα υγείας...

Αλλωστε λέει "Ασθενής και Οδοιπόρος, αμαρτίαν ούκ έχειν"

Θα σου πω και 2 ιστορίες για το θέμα της νηστείας.

1η Ιστορία: Από το μοναστήρι της Αγίας Λαύρας, μας την διηγήθηκε μοναχός.

Ηταν Μεγάλη Εβδομάδα και το μοναστήρι θα το επισκεφτόταν ο μητροπολίτης. Ετσι έφτιαξάν του κόσμου τα νηστίσιμα για ένα τραπέζι να φάνε.... 100 νοματαίοι. Αστακοι, γαρίδες, καραβίδες, καλαμάρια, χταπόδια.... ΝΗΣΤΙΣΙΜΑ ΟΛΑ...! Οταν ηρθε ο μητροπολίτης, τον ρωτησαν τι επιθυμεί να φαει για να το βάλουν στη θέση που θα καθόταν στο τραπέζι. Τους απάντησε: "Θα φάω μια μπουκίτσα κοτόπουλο, και μια κουταλιά από το ζουμάκι που θα το βράσετε". Εκπληκτοι οι μοναχοι: "Μα πάτερ, θα φάτε ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ; Εχουμε τόσα ΝΗΣΤΙΣΙΜΑ!!!" Εκείνος επέμεινε στην άποψη του, οπότε και του εβρασαν ένα κοτόπουλο και έφτιαξαν και τη σούπα. Κάθισαν όλοι στο τραπέζι και εκείνος μπροστά του είχε σερβιρισμένο το ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ολόκληρο και τη σούπα. Αφού έκανε την προσευχή, πήρε ένα κομματάκι από τη φτερούγα του κοτόπουλου και μια κουταλιά σουπα και έβαλε στο πιάτο του. Αυτά και εφαγε......

2η Ιστορία: Από συζήτηση με τον πνευματικό μου, πριν από 4 χρόνια.

Πήγα για πρώτη φορά να εξομολογηθώ γιατί έτσι ένιωθα... Η εξομολόγηση με τον πατέρα Ιωάννη, ήταν, σαν μια συζήτηση με έναν φίλο... Αφού διάβασε την ευχή μου είπε, έλα πάμε να κοινωνήσεις. Του λέω έκπληκτη: "πατερ, μια άλλη φορά. Δεν έχω νηστεψει. Ξέρετε, όχι μονον το φαι". Με κοιτάζει και γελάει, και με πέρνει στην αγκαλιά του, και μου λέει: "Μακάριοι είναι αυτοί που λαμβάνουν Σώμα και Αιμα Κυρίου. Εσύ, να είσαι ευτυχισμένη που είσαι εδώ. Και έχεις την ανάγκη να επικοινωνήσεις με τον Κύριο. Πες μου μονο αν θέλεις να κοινωνήσεις" Του λέω "Θέλω πάτερ". Μου απαντά: "Ακουσε να δεις γιατί είσαι γυναίκα και πρέπει να ξέρεις. Οταν θέλεις να κοινωνησεις, θα έρθεις στην εκκλησία και θα το κάνεις. Σημαίνει ότι έχεις την ανάγκη να μεταλάβεις Σώμα και Αίμα και να δεχτεις τον Κύριο. Οταν θέλεις να προσευχηθείς ή να προσκηνησεις θα έρθεις στην εκκλησία, ακόμα και αν έχεις περίοδο ή δεν φοράς φουστάνι. Ο Κύριος όλες σας θέλει στους κόλπους του. Και να σου πω και κάτι... Κάποια στιγμή θα παντρευτείς ή θα έχεις μια σχέση. Δεν είναι αμαρτία να πηγαίνεις με τον άντρα σου... Αμαρτία είναι να μην τιμάς τον άντρα σου και να τον βάλεις να ξενοκοιτάζει και να μην είσαι σωστη απέναντί του. Αν αρχίσεις τα μη και τα όχι, ο γάμος σου θα διαλυθεί. Οποτε θέλεις να μεταλάβεις, θα το κάνεις... Ακόμα, και αν την προηγούμενη μέρα συνευρέθηκες με τον άντρα σου...". Πήγα και με κοινώνησε ο πατέρας Ιωάννης, δεν είχα νιώσει πιο όμορφα και ανάλαφρα στη ζωή μου!!!!

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Φιλιά στα όμορφα εμβρυάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ραπανάκι!!!! Να σου πω, ότι και γω πριν μάθω το φύλο του μωρού μου, είχα δει στον ύπνο μου 2 φορές πεντακάθαρα ότι είχα γεννήσει ένα αγοράκι, ξανθό με γαλανά μάτια σαν άγγελος ήταν... Το παιδί μου όμως είναι κορίτσι.

Νομίζω ότι το όνειρο σου, μάλλον σημαίνει ότι θα έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιές παιδί. Ισως εκφράζει και την εσωτερική σου σκέψη...

Θα σου ευχηθώ, πάντως μέσα από την ψυχη μου, να είναι ένα γερό καλοτυχο παιδάκι πολύ ευτυχισμένο, είτε αγόρι είτε κορίτσι!!!!

Αντε λίγες μερούλες μείνανε!!!

Σας αφήνω καλές μου να πάω να μαγειρεψω... Εχει αρχίσει και η μικρή την ενδοεπικοινωνία!!!!

Ετοιμες για απογείωσιςςςςςςςςςςςςςςς :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo emas !!!!! ppppfffff afto me tis polles symvoules to pernaw kai egw min kaneis afto, min kaneis to allo xaplwse,xaplwse,xaplwse .........alla den antexw kai arxizw kai egw na fwnazw .....xalia ta nevra mou xalia ....

Apo simera arxizw kai egw nysteia mexri to savvato ...exw anagi na koinonisw fetos .....emeis tin M.Pempti exoume rantevou gia kardoules kai exw mia agwnia :roll::roll:

koritsia opoios sas stenaxwrei na ton vazete stin thesi tou ,min afisete se kanenan na sas pernei ton aera kai na sas prosvalei !!!!!!! na eiste kala me ton antrouli sas kai apo ekei kai pera na min sas noiazei ...allwste twra etoimazoume tin diki mas oikogeneia,den exoume xrono na asxolithoume me ageneis antrwpous .... ;);)

Emeis gia pasxa tha pame sto xwrio mou pou einai stin Kozani ...filakia koritsia kai kali evdomada na exoume :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...