Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Υακινθάκι εγώ είμαι καινούρια αλλά πραγματικά στεναχωρήθηκα με αυτά που διάβασα.

Θα συμφωνίσω με τα κορίτσια. Είναι ένα μεταβατικό στάδιο για όλους μας το πρώτο παιδί. Δεν ξέρω και αν δουλεύεις, εγώ δεν δουλεύω και σε συνδυασμό με τις εντάσεις και τον "εγκλεισμό" τα πάντα διογκώνονται στο μυαλό μου. Όλα τα ζευγάρια περνάνε εντάσεις. Μην ξεχνάς ότι εκτός από εμάς και οι άντρες μας αγχώνονται με τον ερχομό του παιδιού τους και πώς μπορούν να ανταπεξέλθουν. Απλώς δεν έχουν τον τρόπο να το δείξουν.

Φυσικά και δεν θα πάρετε διαζύγιο (όχι τόσο εύκολα τουλάχιστον) και φυσικά δεν θα σου πάρει κανένας το παιδάκι σου. Εξάλου και να χωρίσετε, στο χειρότερο σενάριο, δεν πάυει να είστε και οι δύο γονείς και θα συνεργαστείτε για το μεγάλωμα του παιδιού σας.

Το σημαντικότερο είναι να μην στεναχωρείς το μπεμπάκι σου, που πίστεψέ με τα καταλαβαίνει ΟΛΑ.

Εύχομαι να έχουμε νέα σου σύντομα και να προσγειωθείς έτσι όπως συνήθιζες (είπαμε διάβασα όλα τα ποστ σας πριν μπω στην παρέα σας :Ρ:Ρ) χαρούμενη και πιο ήρεμη.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα δεν μπορω παρα να σχολιωσωωωωωωωωωωωωω μονο αυτα που εγραψε το υακινθακι μας

καλα τι εγινε μεχρι πριν τον θαυμαζα γιατι οτι και να γινοταν ηταν πλαι σου τι εγινε?γιατι σε στεναχωρει ????

και ειδικα τωρα?τι ειναι αυτα τα κουλα περι διαζυγιου??????ακου θα του δωσεις το παιδι και θα του γραψεις ενα απλο γραμμα απο την μανουλα μην ακουω βλακειες αν δεν σε καταλαβαινει και σε στεναχορει ........αντε μην πω τωρα τον εχεις πιο πολυ αναγκη απο ποτε οπως ολες μας και σε κανει και περνας αυτο το λουκι για το σοϊ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΣΟΓΙΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ αντε γιατι θα τα παρω και δεν κανει χι χι χι χι χι -να γελασω και λιγο-το παιδι ειναι δικο σου οσο και δικο του και κανενας δεν το παιρνει απο την μανουλααααα αντε μην τα παρω

ξερω ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να παρεις βαθιες ανασες και να ηρεμησεις για λιγα λεπτακια γιατι το μπεμπε θα εχει τρελαθει με ολα αυτα και την υπερενταση που περναει η μανουλα του δεν υπαρχει καποιος δικος σου η κοντινος σου να πας για λιγο να ξεσπασει ολο αυτο και να σκεφτειτε και οι 2 μιο ηρεμα?οτι θες παντως μπορουμε να μιλησουμε αν πιστευεις οτι θα σε βοηθησει στο εχω ξαναπει και το εννωω θα περιμενουμε νεα σου

Ευχαριστώ πολύ ραπανο!

Είμαι τόσο εξουθενωμένη, που θέλω να τελειώσει όλο αυτό και να μην την πληρώνει το αθώο μωράκι.

Βαθιές ανάσες παίρνω όλη την ώρα γιατί οι πονοι που περνάω είναι πολύ ισχυροι. Ευτυχως για την ώρα δεν έχουν συχνότητα.

Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει πραγματικά. Πάντως δίπλα μου δεν είναι. Είναι δίπλα στον παππού του και την αδερφή του. Οχι δεν έχω κάποιον να πάω. Ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός και βρίσκεται στην αλεξανδρούπολη, και οι γονείς μου είναι στην Ευβοια γιατί ο πατέρας μου ήταν υποψήφιος βουλευτής σε αυτές τις εκλογές. Οποτε δεν έχω κάπου να πάω.

Το ΣΚ, πήγα σε ένα άδειο σπιτι που έχει η μητερα μου και μου έχει δώσει τα κλειδιά γιατί θα μετακομίσουμε. Είναι τελειως άδειο, αλλά πήγα και κοιμήθηκα εκεί 2 βράδυα. Πήρα τα απολύτως απαραίτητα και διανυχτερευσα εκεί. Αλλά ούτε εκεί με αφησε να ηρεμίσω. Τρελάθηκε από τα νεύρα του και τρελανε και μένα με αποτέλεσμα το Σαββατο το βράδυ να τρελαθώ από τους πόνους... Νομιζα ότι θα πάω για τοκετό... Περίμενα να γίνουν συγχρονισμένοι... ευτυχώς όμως ήταν ατακτοι και κράτησαν 12 ώρες.

Φυσικά και με ηρεμεί να γράφουμε εδώ. Απλά, ψάχνω στο μυαλό μου πως θα αντιμετωπίσω αυτό που συμβαίνει, δεδομένου ότι δεν έχω που να πάω. Αυτό το σκέφτηκα και γω να πάω αλλού να μείνω. Μάλιστα σκέφτομαι να μετακομίσω και μόνη μου και να μείνουμε χωριστά γεγονός που του το συζήτησα...

Ετσι που λες ράπανο...! Κατά τα άλλα, αντί να παίρνω κιλά είμαι σταθερή προς το ελάχιστο μείον...

Αυτό είναι και κάπως καλό! Τουλάχιστον θα βγω μανεκέν από το χειρουργείο όπως λέει και ο καλός μου ο γιατρός. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου.. σας διαβαζω οποτε προλαβαινω αλλα συχνα δεν προλαβαινω να γραφω γιατι εχω χιλιες δυό δουλειες με τα μικρα.. τα νεα μου δεν εχουν κατι το συναρπαστικο, το σαββατο παμε για αυχενικη :D:D

θα θελα πολυ να θυμομουν τι ειχα διαβασει και να σχολιαζα αλλα δυστυχως η μνημη μου δεν ειναι μαζι μου :lol::lol:

θελω να μιλησω στο υακινθακι μας,

γλυκο μου κοριτσακι μην στεναχωριεσαι, δεν πρεπει να εισαι ετσι.. σκεψου πανω απο ολα το μικρο σου το κοριτσακι που ειναι στην κοιλιτσα σου και μεγαλωνει..τοσο καιρο του δινεις τροφη, το βοηθας να συνεχισει να ζει, να συνεχισει η καρδουλα του να χτυπαει.. δεν θελω να μου ανησυχεις για πρωοροτητα.. ειναι πολυ δυνατη η μικρη σου και δεν θα θελει να σε αποχωρηστει γρηγορα, θα ειναι πολυ καλο κοριτσι και θα κατσει μεχρι να ερθει η ωρα της να γεννηθει.. δεν θελω να μου ανησυχεις!

πανω απ ολα να κοιταξεις να εισαι ηρεμη για την μπουμπου σου, για να ειναι και εκεινη!

Καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο, πολυ δυσκολο σε μια τετοια κατασταση να εχεις τον συντροφο σου απεναντι σου και οχι διπλα σου.. Το ξερω απο πρωτο χερι, ειμαι τοσα χρονια με τον συζηγο μου και παρομοια φαση περασαμε και εμεις.. και μαλιστα πολλα ζευγαρια περνανε κρισεις κατα καιρους..

Η μονη σας λυση ειναι να συζητησετε, πιστεψε με.. με φωνες δεν θα καταληξετε πουθενα.. πρεπει να ειστε ηρεμοι, και οσο για σενα ειμαι σιγουρη πως θα μπορεσεις, το θεμα ειναι να πισεις και τον συζηγο σου να μιλησετε ηρεμα.. αν χρειαστουν υποχωρησεις να της κανετε γλυκια μου.. δεν ειναι ωρα για εγωισμους τωρα! σκεφτειτε πως το μωρακι που θα φερετε στην ζωη σας χρειαζεται και τους δυο, και σιγουρα εφοσον τοσο καιρο τα εχετε κατταφερει μαζι.. θα τα καταφερετε ακομα καλυτερα και τωρα!!

Θα περιμενω νεα σου, αν θες οτιδηποτε μην δυστασεις να μου στειλεις ενα πμ να συζητησουμεε..

Ευχαριστώ πολύ Μαρία για την απάντηση.

Δεν φωνάζω, ο Βασίλης φωνάζει σπάει πράγματα, καταστρέφει πράγματα, μου πετάει πράγματα και γω κλαίω βρισκόμενη σε απόγνωση. Δεν μπορώ να τον καταλάβω. Οσο και αν του εξηγω περι ηρεμίας, δεν μπορώ να τον πείσω. Λέει ότι όλα αυτά περί ταραχής του παιδιού τα βγάζω από το κεφαλι μου. Βλεπείς μάνα, γιαγιά δεν έχει, η αδερφή του δεν έχει γεννήσει και οι θείες του που είναι πολύ καλές και πάντα δίπλα μας, δεν θέλει να τους μιλήσει.

Στο γυναικολόγο δεν μπορεί να ερχεται γιατί εργάζεται τα απογεύματα, οποτε δεν μπορεί να τον συμβουλέψει. Στον ενδοκρινολόγο μου δεν έρχεται γιατί βαριέται να κατσει τόσες ώρες στο μαιευτήριο. Οποτε και οι γιατροί μου που θα μπορούσαν να βοηθήσουν δεν έχουν τον ίδιο για να του πουν μερικά πράγματα. Ο γυναικολόγος μου έχει επανηλημένα ζητήσει να τον δει και αυτόν στο ιατρείο... Αλλά...

Του ζήτησα να πάμε για μαθήματα ανώδυνου τοκετού, με την ελπίδα ότι η μαία θα του δείξει το πως πρεπει να με βοηθάει, και πως πρέπει να είναι η στάση του.... Αλλά και αυτό δεν το ήθελε.

Η μαμά μου, που έχει τον τρόπο της να τον πλησιάζει, είναι στην Ευβοια, και δυστυχως ούτε αυτή μπορεί να του μιλήσει.

Η θεία του που προθυμοποιήθηκε η γυναίκα, αν μάθει ότι της μίλησα τα πράγματα θα γίνουν χειροτερα.... Απλά μιλάμε μαζί στο τηλ, και μου συμπαραστέκεται. Την αγαπώ πολύ γιατί είναι πάντα δίπλα μου.

Εχω ανθρώπους δίπλα μου και έχω και εσας... και σας ευχαριστώ εκ βαθέων για αυτό. Εκείνον δεν μπορω να έχω δίπλα μου...

Είναι πολύ ευχαριστο που θα πας για αυχενική! Ευχομαι με το καλό! Αντε μετά την αυχενική μου φαίνεται ότι παιρνάει πιο γρήγορα ο καιρός!!! Με ενα γερόοοοο μωράκι σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Συγγνμη που εισβαλλω αποτομα.Εγω ειμαι στις εγκυουλες Ιουν-Ιου-Αυγ

αλλα απτις πολλες ρες που καθομαι στο σπιτι σας διαβαζω ολες κι οταν νιωθ οτι πρεπει να μιλησ...μιλαω

Λοιπον μπηκα για το Υακινθακι.Κουκλιτσα μου,οταν εμεινα εγκυος ο αντρας μου εκλαιγε απο την χαρα του,ομωσ μετα απο λιγο διαστημα αρχισα να βλεπω πραγματα που με τρελαιναν.Φωναζε,αδιαφορουσε για τις αδιαθεσιες μου και γενικοτερα υπηρχε μια πολεμικη ατμοσφαιρα στο σπιτι.Κατεληξα να φυγω απο το σπιτι.Μια εβδομαδα του πηρε να συνελθει και να μου δωσει να καταλαβω οτι,ολη του η συμπεριφορα οφειλοταν στο αγχος που ειχε για την νεα ζωουλα που θα φερουμςε στον κοσμο.ΑΠο τοτε ειμαστε καλυτερα απο ποτε.Γι αυτο αν αλλαζα κατι θα ηταν να μη στεναχωριομουνα υπερβολικα ειδικα εκεινη την εβδομαδα που εφυγα απο το σπιτι γιατι νιωθω οτι προκαλεσα αγχος και στο μωρακι μου.Για αυτο γλυκια μου χαλαρωσε,ισως ειναι κι αυτος πολυ στρεσαρισαμενος.Εσυ κοιτα να αποστασιοποιηθεις απο την ασχημη κατασταση ,για σενα κ το μωρακι σου.Οσο για να δωσεις το μωρο ουτε να το ξανασκεφτεις,ασε που ευχομαι οτι ειναι απλα μια φαση κι οτι σε λιγο θα ειστε μια ευτυχισμενη οικογενεια.Θα περιμενω να διαβασω τα καλα νεα σου.Φιλια

Τσεβούλα σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσένα. Νομίζω ότι εσύ με νιώθεις περισσότερο. Και σε μένα κάπως έτσι εξελίχθηκαν τα πράγματα! Στην αρχή έκλαιγε σαν μωρό. Αγκάλιαζε την κοιλιά μου και κοιμόταν σχεδόν πάνω της, δίπλα της.... αφού περασαν οι 3 μήνες που ήταν δυσκολη, πραγματικά όπως λες και συ η ατμόσφαιρα ήταν πολεμική... μόνο που σε μένα παρόλο που έφυγα για λίγο, η ατμόσφαιρα είναι 2 φορές πολεμική... Μακάρι να έχεις δίκιο... γιατί αυτό που σκοπεύω να κάνω τώρα είναι να φύγω για κανέναν μήνα να ηρεμίσω....

ΜΑκάρι να λήξουν ολα αίσια! Σε ευχαριστω και πάλι και εύχομαι και σε σένα να είναι καλά το εμβρυάκι σου.... Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υακινθάκι εγώ είμαι καινούρια αλλά πραγματικά στεναχωρήθηκα με αυτά που διάβασα.

Θα συμφωνίσω με τα κορίτσια. Είναι ένα μεταβατικό στάδιο για όλους μας το πρώτο παιδί. Δεν ξέρω και αν δουλεύεις, εγώ δεν δουλεύω και σε συνδυασμό με τις εντάσεις και τον "εγκλεισμό" τα πάντα διογκώνονται στο μυαλό μου. Όλα τα ζευγάρια περνάνε εντάσεις. Μην ξεχνάς ότι εκτός από εμάς και οι άντρες μας αγχώνονται με τον ερχομό του παιδιού τους και πώς μπορούν να ανταπεξέλθουν. Απλώς δεν έχουν τον τρόπο να το δείξουν.

Φυσικά και δεν θα πάρετε διαζύγιο (όχι τόσο εύκολα τουλάχιστον) και φυσικά δεν θα σου πάρει κανένας το παιδάκι σου. Εξάλου και να χωρίσετε, στο χειρότερο σενάριο, δεν πάυει να είστε και οι δύο γονείς και θα συνεργαστείτε για το μεγάλωμα του παιδιού σας.

Το σημαντικότερο είναι να μην στεναχωρείς το μπεμπάκι σου, που πίστεψέ με τα καταλαβαίνει ΟΛΑ.

Εύχομαι να έχουμε νέα σου σύντομα και να προσγειωθείς έτσι όπως συνήθιζες (είπαμε διάβασα όλα τα ποστ σας πριν μπω στην παρέα σας :Ρ:Ρ) χαρούμενη και πιο ήρεμη.

Φιλιά

Ελεανα με το ωραίο όνομα....

Το ότι τα καταλαβαίνει το ξέρω πολύ καλά.... Και μιλάμε οι 2 μας με το μωρό και επικοινωνούμε, αλλά εχω κανει και διατριβή στην Ιατρική με θέμα τα εμβρυα και ξέρω τα πάντα με λεπτομέρεια, με αποτέλεσμα να με σκοτώνει ακριβως ότι ξέρω ότι το παιδάκι ταράζεται ότι καταλαβαίνει ότι ακούει ότι αντιδράει, ότι υποφερει.

Ματαια όμως προσπαθω να δείξω την κοιλιά ρινγκ στο Βασίλη. Ματαια προσπαθώ να του δείξω ότι πετρώνει απίστευτα από τις συσπάσεις...

Ο ίδιος δεν εκφράζει ότι είναι αγχος αυτό που νιώθει... εκφράζει νευρα για το ότι μπορεί να δυσαρεστηθεί ο παππούς του που δεν του κάνω το τραπέζι κάθε κυριακή, και η αδεεφή του... Οι οποίοι δεν μου έχουν δώσει ούτε ένα ποτήρι νερό που λέμε... Εκφράζει νεύρα γιατί οι γονείς μου είπαν να μας παραχωρήσουν ένα σπιτι που έχουν ξενοικιαστο για να πάμε να μην πληρώνουμε νοίκι... γιατί??? Γιατί δυσαρεστηθηκε ο παππούς του που θα μένουμε 10 τετράγωνα πιο πάνω που είναι το διαμερισματάκι που είχαν οι γονείς μου.

Το πόσο μπορεί να δυσαρεστούμαι εγώ από την αγενή συμπεριφορά του παππού του και της αδερφής του, είναι out of question! Τρώω τις προσβολές δεν μιλάω και μετά μου θέλει να κάνω και τεμενάδες... Ε μα δεν μου βγαίνει παρά πάνω πνίγομαι.

το χειρότερο που με πλήγωσε ο παπούς του ανελέητα, ήταν όταν όλο καμάρι και λαχτάρα έδειξα τις φωτογραφίες που εβγαλαν το μωρουλι στο 4D υπερηχο, και είπα ότι μοιαζει στο Βασίλη, οπως πια λένε όλοι οι γιατροί που βλέπουν το πρόσωπο του, τα χέρια του και τις πατούσες του,.... ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??????

"Αυτό είναι ένα ΕΚΤΡΩΜΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΥΤΗ, ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ! Σιγά μην το παρουσιάσουμε έτσι όπως είναι.... Και όχι δεν πήρε από το βασίλη. Ο Βασίλης είναι ωραίος.. από τη μάνα του πήρε. Εμείς δεν έχουμε εκτρώματα στο ΣΟΙ"

Πείτε μου, στο θεό που πιστεύετε... Δεν θα θέλατε να του σπάσετε το κεφαλι, να του βγάλετε τα μάτια, να τον κατασπαράξετε???? Μου έθιξε το μωρό μου που τόσο υποφέρω και στερούμαι για να το γενήσω και να είναι υγιές....!!!!!! ξέρω είμαι η μαμά κουκουβάγια... :D

Αλλά το παιδάκι, κανείς από τους τόσους γιατρούς που έχω πάει δεν μου είπε ότι έχει κάποιο πρόβλημα στο προσωπάκι του. Ισα ίσα που με επαινουν που έχω καταφέρει μέχρι στιγμης να μην πάθει τίποτα! Και δεν έχω πάει σε λίγους γιατρους.... το παιδί έχει κάνει εξετάσεις σαν ενήλικας για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει τίποτα.... χρησιμοποίησα όλες μου τις γνώσεις και τις γνωριμίες από το πανεπιστήμιο για να το εξετάσω με την τελευταία λέξη εξέλιξης της επιστήμης....

Και καταλαβαίνετε πόσο με σκότωσε όταν το είπε! Και η θέση του βασίλη ηταν οτι ε καλά... ενα αστείο ήταν... Μιλάμε ήθελα να γδάρω και το Βασίλη... Ακου αστείο! Αστείο είναι κάτι που το λέμε και γελάμε όλοι μας. Αν κάποιος κλάψει... σημαίνει ότι ήταν μαλακία! :D Με το συμπάθειο :oops:

Αυτα.... Ελπίζω και γω σε μια χαριτωμένη προσγείωση προσεχως.. ;)

Φιλιά πολλά σε όλες σας και πολλά χαδάκια στις κοιλιτσες σας!

ΥΓ: Οταν θα γεννήσω, έτσι για το γαμώτο, θα σας ποστάρω φωτογραφία μου και φωτογραφία του μωρού μου, αν φυσικά αντέξει η μηχανή την λάμψη που θα εκπέμπουμε! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Miss Yakinthos μην άγχεσαι..και να σου πω...φοβάται ο Γιάννης το θεριό..αλλά και το θεριό το Γιάννη..

εγώ να δεις..΄μέχρι και ξύλο,δεν κωλώνω πουθενά άσε που δεν βαράει αλλά λέμε οτι δεν κωλώνω!Δυσκολεύεται να διαχειριστεί τόσο πολύ τον θάνατο του πατέρα του πού έχουμε σοβαρό πρόβλημα..το θέμα είναι οτι κι εγω τον πατέρα μου έθαψα και μάλιστα με ρητη εντολή του γιατρού να μην κλάψω να μην στεναχωρηθώ να τουμπεκιάσω εν ολίγεις και όλα αυτά τα νεύρα κι η στεναχώρια ειναι συσωρευμένα και το ρίχνω στην τρελλή για να μην επηρεάσω το παιδί...για άρχισε ν'απαντάς και στον παππού και στην αδερφή και πες του δεν θέλω ούτε επαφές να έχεις με το έκτρωμα που κουβαλάω μπάρμπα και πάμε και σε δικηγόρο να υπογράψεις να είμαι και νομικά καλυμένη...άντε γιατί μ'άυτά που διάβασα φρίκαρα....

Υ.Γ.:δε θέλω να σας στεναχωρήσω άλλο αλλά σε κάποιο άλλο φόρουμ διάβασα οτι αυτά τα τικεράκια με τα μωράκια οι φωτογραφίες των εμβρύων που χρησιμοποιούν είναι απο αληθινά νεκρά έμβρυα τα οποία έχουν φωτογραφίσει μάλιστα σε φυσικές στάσεις για να είναι πιο αληθοφανή,γνωρίζετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υακινθάκι μου μπορώ μόνο να φανταστώ τι περνάς.....αλλά πάλι δεν το χωράει ο νους μου........

Θέλω να πιστεύω πως είναι το σοκ του νέου μέλους της οικογένειας και οι δικές σου ορμόνες που έχουν "βαρέσει" κόκκινο!!!!!!

Πάντα θεωρούσα πως αυτή η περίοδος είναι η ποιο γαλήνεια για κάθε γυναίκα και εσύ..........δεν μπορώ να το πιστέψω..... :cry::cry:

...Άντε υπάρχει ένας ιδιαίτερα δύστροπος παππούς....(ξέρω και εγώ από δύστροπη πεθερά...)......η αδερφή του που είναι γυναίκα τι λέει;;;;;;;;

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!.....ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!....

Για τους πόνους σε παρακαλώ επικοινώνησε άμεσα με τον γιατρό σου!!!!!!!!!Pleaseeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε σκεφτόμαστε όλες!!!!!!!!!!!!!

Ειρήνη μου δεν έχω ακούσει κάτι για αυτές τις φωτό που λες.....μια χαρά ζωντανά γλυκά μωράκια μπυ φαίνονται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υακινθακι μου τι διαβαζω γλυκια μου? μπηκα να σας πω τα νεα μου απο την αυχενικη που ειχαμε σημερα το πρωι και μου εκανες την καρδια περιβολι...

εγω ενα εχω να σου πω : εσυ εισαι αυτη που μας ειπες οτι εχεις κανει και διατριβή στην Ιατρική με θέμα τα εμβρυα και ξέρεις τα πάντα με λεπτομέρειες, οποτε σταματα σε παρακαλω να στεναχωριεσαι και κανε το καλυτερο για την κορακλα σου και εσενα...

ολες σου το λεμε αυτο...σε αγαπαμε και ειμαστε διπλα σου με οποιο τροπο και οπως μπορει η καθεμια μας...

δεν θυμαμαι που μενεις κι ολας? (περιοχη εννοω)...

αληθεια κοριτσια...θελετε να κανονισουμε συναντηση? εγω μενω νοτια προαστια αλλα με το τανκς(αυτοκινητο), ερχομαι οπου θελετε και μπορειτε...

Υακινθακι δεν σε ξερω καθολου, αλλα ειλικρινα σου το ορκιζομαι με ολη μου την καρδια το εννοω, αν θες οτιδηποτε με ολο το θαρρος πες μου...

Λοιπον ενα εχω να σας πω...χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο το αγχος μου, εβλεπα οτι ημουν στο νοσοκομειο και οτι δεν ειχε ερθει η γιατρος μου για την εξεταση και διαφορα κουλα...

ευτυχως σημερα ξε-αγχωθηκα για τα καλα...ολα τελεια ηταν...

ξετρελλαθηκαμε με το σπορι...σημειωστε και εμενα τωρα αν θελετε... ΠΗΤ 23/11 ειμαι 11 εβδομαδων και 5 ημερων και πιθανον μας ειπαν οτι ειναι κοριτσακι..

φιλακια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?

υακινθακι μου εσυ ξερεις πολλα για τα μωρακια και εχεις κανει οτι καλυτερο γιαυτο το πλασματακι στην κοιλιτσα σου και οπως λενε και τα κοριτσια αν ειναι να ηρεμησεις πεστους τα μια και εξω πρεπει να σεβαστουν την κατασταση σου αν δεν μπορουν να το καταλαβουν ας μην σου ξαναμιλησουν αυτοι θα χασουν

εμεις παντως ειμαστε εδω για σενα οπως και για την καθεμια απο δω μεσα

και γω στο εχω πει οτι θες και οποτε θες εδω ειμαι

iro μου με το καλο λοιπον να σου επιβεβαιωσουν στην β επιπεδου οτι ειναι κοριτσακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

εμεις ο μεγαλος μου κολλησε στον παιδικο καποια ιωσουλα και πρηστηκε το ματακι του και εκλεισε ο λαιμος του ετσι θα παμε απο δευτερα ξανα παιδικο και σημερα ο μικρος ολη την ημερα με 38 η 39 πυρετο ευτυχως τωρα αρχισε να του πεφτει ολα μαζι ηρθαν αλλα θα περασουν πιστευωωωωωωωωωωωωωωω

αααααααααααααα σας ειπα ζεστενομαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki πολλά πολλά περαστικά!!!!

Υακινθάκι που βρίσκεσαι;;; Υπήρξε κάποια βελτίωση;;;;; σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου και πραγματικά εύχομαι κάθε μέρα που περνάει να είναι καλύτερα τα πράγματα....

Ηρώ μου όλα καλά έτσι;;;; Μάλλον κοριτσάκι;;; Τι έγινε ρε κορίτσια;;; Που είναι τα αγόρια;;;;; Εγώ παραμένω kinder έκπληξη, αλλά λογικά θα μάθω σύντομα......άλλωστε την επόμενη εβδομάδα πάω για αμνιοπαρακέντηση και θα μάθω 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Καλημέρες πολλές!!!!!!

Πώς πάμε κορίτσια;;;όλα καλά;

miss yakinthos που εχάθης;;ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην μας πεις άλλα άσχημα,ε;;σε περιμένουμε...

κορίτσια όλα καλά;πως πάμε;;;μόνο εγω είμαι που μ'επιασε ο Μάης κι η ζέστα;;;;

να ρωτήσω τις παλιές...αντιηλιακό τί δείκτη χρησιμοποιείτε;έχω ένα του προσώπου της AVENE 20άρι,περυσινό το οποίο χρησιμοποιώ τώρα και όταν τελειώσει σκέφτομαι αν θα πρέπει να το αντικαταστήσω με μεγαλύτερο δείκτη ή τον ίδιο...και στο σώμα;;;απο το φαρμακείο ή του εμπορίου;;;και τι δείκτη;;;και μαγιώ;;πρέπει να πάρω εγκυμοσύνης;;υπάρχουν;;

και επιτέλους τί απορίες έχουμε κι εμείς οι πρωτογκαστρωμενες;;;;;οεο;;;;; :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι για δείκτη προστασίας εγώ πήρα για το πρόσωπο ένα της Clinique με δείκτη 40(είναι το πιο υψηλό που είχε). Για το σώμα δεν ασχολήθηκα ακόμη προσωπικά.....

Από μαγιώ που έριξα μία ματιά σε μαγαζί εγκυμοσύνης είχε δύο ολόσωμα...Το ένα δεν βλεπόταν , ενώ το άλλο ναι μεν ήταν καλούτσικο αλλά είχε περίπου 100€......αξίζει να τα δώσουμε για μία σαιζόν;;;; Δεν ξέρω.... Η αλήθεια είναι πως το θέμα μπάνιο με έχει προβληματίσει πολύ , γιατί ο γιατρός μου μου είπε ότι σε καμία περίπτωση δεν καθόμαστε με βρεγμένο μαγιώ...άρα πρέπει να αλλάζω μόλις βγαίνω από τη θάλασσα, οπότε το ένα μαγιώ δεν αρκεί.......και εννοείται πως σε καμία περίπτωση δεν κάνουμε ηλιοθεραπεία, παρά μόνο στον ίσκιο......και κατά προτίμηση με μπλουζάκι από πάνω.....γιατί προσωπικά ειμαι και πολύ άσπρη.....

Μου είπαν πάντως φίλες πως υπάρχουν φτηνά μπικίνι σε χαμηλές τιμές και δεν χρειάζεται να είναι εξειδικευμένα για εγκύους....άλλωστε δεν θα πάνε για να δείξουμε κοιλιακούς αυτό το καλοκαίρι....χα!χα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μου φτιαξες τη μέρα Anji!!!!!!!!!!!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι φέτος υπάρχει μονός κοιλιακός!!!!!!ρώτησα κι εγω γιατί έτσι μου είχε πει μια ξαδέρφη του Νίκου..το μόνο που σκέφτομαι είναι οτι επειδή το βυζί έχει γίνει τα κανόνια του Ναβαρόνε να πάρω κάνα δυο μαγιώ φτηνά,ένα νούμερο μεγαλύτερο αν και φοβάμαι οτι τα μπαζούκας στο τέλος δε θα χωράνε πουθενά!!!!χαχαχα!!!! 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!εχω μερες να μπω και διαβασα ολα τα μηνυματα για να μη χανω επεισοδια.

πρεπει να πω οτι στενοχωρεθηκα πολυ με αυτα που διαβασα απο το υακινθακι. :cry:

κοριτσακι προσπαθησε να εισαι ηρεμη για σενα και το μωρακι σου.καμια φορα συμβαινουν αυτα στα ζευγαρια και υστερα ξεχνιουνται και γινονται ολα μελι γαλα! αλλωστε ο αντρας σου ειχε χαρει τοσο με την εγκυμοσυνη σου.δε μπορει να μεταλαχτηκε ξαφνικα.ισως να περναει και αυτος τη φαση του,να ειναι αγχωμενος και να μη μπορει να το χειριστει ολο αυτο και να θελει λιγο χρονο.δεν τον δικαιολογω αλλα σου τα λεω αυτα γιατι εσυ που ξερεις τι γινεται μπορει να εντοπισεις το προβλημα του και να νιωσεις καλυτερα μεσα απ αυτο.ειμαι σιγουρη οτι σε αγαπαει πολυ (αλλιως δε θα τον διαλεγες για ανθρωπο σου) και θα ξαναβρειτε τις ισσοροπιες σας! ολα καλα θα πανε!θα το δεις!δε χωριζουν ετσι τα ζευγαρια. οποτε θελεις μπορουμε να μιλησουμε και με προσωπικο μηνυμα. κοιταξε να εισαι ηρεμη και να κανεις χαδακια το μωρακι σου. ενημερωσε μας με τα νεα σου.επλιζω να ειναι ευχαριστα!

καλο βραδυ να εχετε ολες και καλως ηρθαν οι νεες κοπελες!ειναι πιο ωραιο να ειμαστε πιο πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Στεναχωρήθηκα με αυτα που διάβασα για το υακινθακι!!! Ευχομαι να ειναι καλυτερα τωρα τα πραγματα για εκεινη και το μωρό της!!! Κανενα νέο της εχει καμία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω ζεστενομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι δεν σας λεω κατι καινουργιο χα χα χα χα αχ αχ αχ αχ α

υακινθακι μου τι εγινε που εισαι?ευχομαι γρηγορα να διαβασουμε κατι απο σενα οτι και να ειναι απλα κατι να διαβασουμε για να δουμε οτι εισαι εσυ και το μωρακι σου καλααααααααααααααααααααααααααααα

οσο για τα αντιλιακαααααααααααα εγω επειδη ειμαι πολυ ασπρη βαζω με 50 και πανω δεικτη ασε που στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα καει λιγο στα ποδια -ημουν με μπλουζα και κατω απο ομπρελα και καπου ο ηλιος με βρηκε και με εκαψε αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τι να πω παντως δεν αξιζουν τα μαγιουδακια της εγκυμοσυνης βαλτε ενα η 2 νουμερα παραπανω στανταρ να εχετε και μαζι σας στεγνο μαγιο γιατι δεν πρεπει να καθεστε με το βρεγμενο και ειναι βαλτε μια μπλουζιτσααααα απο πανω εγω ετσι εκανα που κυνηγαγα τον τοτε μικρο μου πρωτο γιο χα χα χα χ χα χα χα χα χα εγω φετος δεν βλεπω να κανω μπανακια πρωτον γενναω αυγουστο μεχρι τον ιουλιο θα μαι στην δουλεια και μετα με 2 ζουζουνια και ενα νεογεννητο στην θαλασσα δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε το πολυ πολυ θα το περασουμε στην ταρατσα μας που θα την φτιαξουμε αναλογαααααααααα και θα βαλουμε και μια μεγαλη πισινα να βρεχει η μανουλα τα ποδια της και να παιζουν τα μωρα μου εκει βεβαια ενα μαγιουδακι της μικρης θα της παρω χι χι χι χι -η τρελη μαναααααααααααααααααααα-αυτα για την ωρα ααααααααα ναι εχουν αρχισει να πριεζονται τα ποδια μου και αυτο ειναι το χειροτερο μου φιλακια ζουζουνιτσες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κορτσαρες....τι κανετε? πως περνατε?

και καθυστερημενα χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες...μελλουσες και μη!

χαζος καιρος σημερα...δεν εχει εξω...κριμα!καιρο εχω να γραψω αλλα σας διαβαζω που και που...στεναχωρεθηκα με το υακινθακι μας.ενταξει ολοι μαλωνουμε και τωρα με τις ορμονες να χορευουν τα βλεπουμε λιγο διαφορετικα τα πραγματα...υπομονη και ολα καλα θα πανε...τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω...

χθες πηγαμε στη γιαγια του.μας περιμενε να μαζεψουμε κερασια απο το δεντρο της.αφου φαγαμε και μαζεψα το τραπεζι βγηκαμε εξω για τα κερασια..ο βασιλης με την αδερφη του μαζευανε και εγω τους πηγαινα σακουλες.σε λιγο ηρθε και ενας φιλος της κουνιαδας μου τον εκανα καφε και τους κοιτουσαμε..αφου τελειωσαμε και ειπαμε να φυγουμε γυρναει η φοραδα με ενα ηλιθιο υπεροπτικο βλεμα μπροστα στον ξενο ανθρωπο κιολας και μου λεει "εεε μαζεψε και τα ποτηρια σας"...πωπω νευριασα τοσο πολυ που τα πηρα και τα πεταξα στο νεροχυτη...μπορει να σπασανε κιολας...και δεν ειναι που εκανα δυο βηματα ειναι ο τροπος της...αφου γυρισαμε σπιτι τα ειπα και στο βασιλη και μου λεει οτι ειμαι και ηλιθια που τα μαζεψα..οταν τον ρωτησα εσυ γιατι δεν ειπες τιποτα μπροστα ησουνα εκανε τουμπεκι...

η ηλιθια...μεθαυριο θα θελει να ρθει να μπει στο ιντερνετ θα θελει να αποτριχωσει τα ποδια της θα με γεμισει το σπιτι με τριχες (εγω βγαινω στο μπαλκονι αυτη θελει στο σαλονι να μη την βλεπουνε) θα πιει και 3 καφεδες θα με γεμισει και καπνο απ τα στριφτα της....

θα τη βαλω να με πλυνει πιατα να με σκουπισει και να με σφουγγαρισει φευγοντας..!!!

ουφ...τα πα και ηρεμησα...

ερωτηση κρισεως τωρα με θεμα εγκυμοσυνη και σεξ...πρεπει να χρησιμοποιουμε προφυλακτικο ή οχι?αν επρεπε δεν θα μου το ελεγε η γιατρος μου? και: στα τσιμπιματα απο κουνουπια τι βαζουμε για τη φαγουρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου στο σπιτι σου θα ερθει να τα κανει ολα αυτα???????? :shock::shock::shock::shock:

για το σεξ ξερω οτι δεν πρεπει να εξσπερματωνει μεσα σου εκτος αν εισαι στις μερες σου που το σπερμα βοηθα στην εναρξη του τοκετου.....

κ εδω ο καιρος μας τα χαλασε.... :cry:

υακινθακι πως εισαι αγαπουλα μου?????

παντως τι παθαινουν οι αντρες δεν μπορω να το καταλαβω...θυμαμαι αλλη μια περιπτωση εδω στο μαμμυ ηταν ενα ζευγαρι που μετα απο 1000 βασανα απεκτησαν ενα πανεμορφο κοριτσακι κ χωρισαν αλλα λογω τριτου προσωπου....τραγικο!!!!

κ εμεις μετα το πρωτο μας μωρακι δυσκολευτηκαμε...θελει χρονο κ υπομονη να επανεθουν λιγο οι ισσοροπιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!!

Ιωάννα μου συγνώμη...αλλά θα την αφήσεις και να καπνίσει μέσα στο σπίτι;;;;;;; Noway............βάλε απαγορευτικό [smilie=stop.gif][smilie=stop.gif] και αν δεν της αρέσει ας πάει αλλού για αποτρίχωση!!!!! ;);)

Για το σεξ δεν το γνωρίζω καθόλου....

Υακινθάκι που είσαι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε οσες ειστε μανουλες, να σας χαιρονται τα παιδακια σας!με το καλο να γινουμε και οι υπολοιπες!

ιωαννα θησαυρος η κουνιαδα!λιγο πολυ οι περισσοτερες εχουμε καποιο προσωπο να μας καθεται στο λαιμο απ το περιβαλλον του συζυγου και οχι μονο!δε βαριεσαι.να μαστε εμεις καλα και ασε τους αλλους να δειχνουν το επιπεδο τους!

το σαββατο που περασε κουραστηκα λιγο παραπανω με δουλειες στο σπιτι και ειχα συσπασεις ολο το βραδυ! κατατρομαξα!εκατσα ξαπλα χτες ολη μερα και συνηλθα.τι πραμα και αυτο.δεν τολμαω να κανω τιποτα και κουραση!!!!σκεφτομαι οτι πριν μηνω εγκυος ετρεχα 8χιλιομετρα 3 φορες τη βδομαδα και τωρα κανω 10 μετρα και λαχανιαζω!και που εισαι ακομα!εχω δρομο μεχρι το σεπτεμβρη. για θαλασσα φετος δεν ξερω αν θα μαφησει ο γιατρος λογω των συσπασεων και του αιματος που ειχα δυο φορες.πολυ θα μου στοιχισει! τι να κανουμε,προεχει το μωρο!

φιλακια πολλα και καλη ορεξη!!!!

α!θελω να κανω εκμεκ καταιφι λογω γιορτης αντρουλη!αμα εχει καμια καμια δοκιμασμενη συνταγη για να τη βαλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...