Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

sas euxaristo polu koritsia mou. aleka nai an ginete tha ithela na do tin listoula, tha einai megali boitheia gia mena! tin alli ebdomada tha pame kai emeis sta jumbo na doume ti tha paroume apo kei! anebaste koritsia fotografies apo ta pragmata pou pirate ;)

nansy mou teleio to krebati tis mikris sou :) me geia ta kainourgia pragmata. ola kala tha pane me ta didumakia mas ;)

filia se oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ..ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΑ Κ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΜΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΟΤΙ ΠΕΦΤΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ.

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΛΙΓΟ..ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ..Κ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες σας και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Λοιπον...... τα νεα μου πρωτα εν συντομια. ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif]

Περιμενουμε μια μπεμπα και εχουμε ξετρελαθει ολοι!!!!!!!!!!!!!!!! Η εξεταση εδειξε οτι ειμαστε πολυ καλα μαμα και μωρακι, δεν εκανα καμια επιπλεον εξεταση και ανυπομονω για τον επομενο μηνα που θα κανουμε την Β΄Επιπεδου. Πρωτα μου εγραψε να κανω καποιες αιματολογικες, μετα να παω στον γυναικολογο και με τη σειρα στον υπερηχο για την Β' επιπεδου. Η μπεμπα μας πριν απο 1 εβδομαδα ηταν 160γρ και 15 ποντους η ψυχουλα μου...... Ειμαι πολυ χαρουμενη που ολα πανε καλα και επισης επειδη πλεον εχει αρχισει και κανει καθημερινα αισθητη την παρουσια της με τις μπουνιτσες και τις τουμπιτσες της.

Κατα τ' αλλα περασαμε καλα στη Βέροια, ξεκουραστηκα αρκετα αλλα δεν καταφεραμε να κανουμε τιποτα αλλο μιας και ο καιρος ηταν χαλια. Ολες τις μερες εβρεχε και εκανε κρυο. Ας ελπισω τον επομενο μηνα που θα ξαναπαμε να ειναι καλυτερα.....

Αλεκα γραψε στη λιστα οτι περιμενουμε κοριτσακι και οτι θα ξαναπαμε 2/4 στο γιατρο.

Εσεις βρε γλωσσοκοπανες ολο στο ιντερνετ εισασταν???????????????????? Εχω να διαβασω 39 ολοκληρες σελιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δυσκολο μου φαινεται......

Θα πω μονο συγχαρητηρια στα κοριτσια μας που παντρευτηκαν, να ζησουν και να ευτυχησουν, επισης συγχαρητηρια στα κοριτσια μας που ειχαν καλα αποτελεσματα και με το καλο ολα τ΄αλλα (Αγορες κ.λ.π.).

Ανεβαζω καινουργια φωτο και πρεπει να αλλαξω και το τικερακι μου!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ. Οποια μπορει ας μου κανει μια περιληψη να μην ειμαι εκτος γεγονοτων :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλή βδομάδα να χουμε!

καλωσήρθατε στεντιμ, αλεξάνδρα και μπεμπούλα!

έχω διαβάσει όλα τα νέα σας αλλά δεν πρόλαβα να σας γράψω γιατι το σάββατο πήγαμε θεσσαλονίκη για ένα σεμινάριο του άντρα μου και δεν έχασα ευκαιρία, πήγα και εγώ καιιιιιιιιιιιιιι βρήκα στα πρεναταλ ενα καρότσι 3 σε 1 σε προσφορα 400 ευρώ και το αγοράσαμε!πολύ καλό για την τιμή του!όσες έχετε πρεναταλ και ψαχνετε για καρότσι να πάτε να δείτε!

επίσης χθές βάψαμε το δωμάτιο της μπέμπας ροζ και γκρι!βάλαμε και τα αυτοκόλλητα στον τοιχο, το κουρτινόξυλο που σας είχα δείξει....παραγγείλαμε και κουρτίνα!

μόλις έρθεικαι η κουρτίνα και η κούνια θα σας βάλω φωτο να δείτε!

το σημαντικότερο.....κάναμε και υπέρηχο και η μπέμπα είναι μια χαρα!812 γρ και όλες οι μετρήσεις πολύ καλές!την άλλη τρίτη έχουμε καμπύλη ζαχάρου και 26/03 πάλι γυναικολόγο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kala eixa xathei aytes tis meres giati ekanaq erevna agoras kai ola gyrnousa sta magazia...loipon ta nea mou einai ta eksis:

phga se hra&lutw polu omorfa pragmata gia ta gousta mas alla polu akriva gia tin tsepi mas!!!aplisiasta!!!

sto motherbaby den vrhka kamia trelli diafora se timi..oi kounies pou psaxnoume theloume na einai proefivika kai oi times tous htan peripou 350 xwris strwma kai lla toso i syrtariera...alla pame sta 800 mazi me strwma...den ta thewrw kailiga..ESTE mou eida ena likno pou mou arese se sxhma arkoudaki pou mazi me to strwma eixe 150!!likno exei parei i ksaderfi mou kai htan mia xara!an katafereis pigaine kiesy na ta deis apo konta :)) egw mexri stigmis tin pio fthnh kounia me strwma kai syrtariera thn exw vrei se prosfora sto anatellw...500 ola mazi..shmera phgame ai sto geraka sena prathrio pou eixa akousie polla alla kai pali oi times htan sta idia epipeda me to motherbaby kai ta ypoloipoa...to seta yto pou thele(proefhviko-strwma-syrtariera)to pio fthna pou mas arese 700!!!ti na paw...den kserw pou allou na psaksw kai mallon tha kataliksw sto anatellw...tha doume...

kalorizikes oi agores sas koritsakia mou se oles na tis xareite mazi me ta mwrakia sas!!

kalwirthate ta kainourgia koritsakia me to kalo ta mwrakia sas :D:D:D

egw molis efaga 2 avgoulakia kietoimazomai na ksaplwsw ana kai den mporw na koimithw giati exw valei na ftiaksw karamela gia na ftiaksw ena yperoxo glikai shmera!!!banoffee!!!!makari na mou petyxei prwti fora to ftiaxnw alla apti mera pou to dokimasa exw trelathei na to ftiaksw!!!lixoudo eimai!!! :D:D:D:D

pasxalitsa mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!kalwsirthes koritsaki mu!!me to kalo to koritsaki sou kiesenaaaaaa!!!! :D:D:D:D

sas filw prostoparon koiloumpes ka tah epanelthw drimiteri na sas pw kai nea gia to gluko!!!

ps.sorry pou den sas sxoliasa alla twra tha paw na diavasw kamia 10 selides!!xaxaxaxaxax filakiaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΓΟΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ...

ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ Κ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ... ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ Κ ΕΣΥ Κ ΕΜΕΙΣ....

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΗ... :P

ΚΙΚΙΤΣΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΠΡΑΒΟ....

ΑΛΕΚΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΟ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΘ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΑΛΛΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΛΝΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΑΛΛΟΝ.... :(:(

ΝΑΝΣΥ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΩ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ Κ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ...

Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΗΣΦΕΡΕΙ Κ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ Κ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου βλέπω πως το "γλωσσοκοπάνες" του τίτλου ανταποκρίνεται απόλυτα στην πραγματικότητα... :)):)) Κ εγώ που φοβόμουν να μπω πριν κάνω τη β επιπέδου, η χαζή... :shock:

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα! Είστε οργανωμένες, εγώ ακόμα ζω με το φόβο κ δεν έχω κάνει τίποτα, ούτε πού θα γεννήσω ξέρω, ούτε αγορές έκανα, ούτε τίποτα... Προς το παρόν χαϊδεύω την κοιλίτσα μου κ χαίρομαι τις κλωτσιές, τίποτα άλλο! Με παρακινήσατε όμως, θα ξεκινήσω κ εγώ!

Εχουμε κ διδυμομανούλες, ε? Μπράβο κορίτσια, με το καλό! Λατρεύω τα δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες μου!!!!!!!!!πωπωωωωωωωω μα τι γλωσσοκοπανες!!!! :D:D:D 1 ωρα διαβαζα!!χαχαχαχα.... αλεξανδρα κ στεντιμ καλως μας ηρθατε!!με το καλο τα μωρακια ....ολα καλα θα σας πανε!!!!!!!!! :):) κ εγω θεσσαλονικη ειμαι! αλεξανδρα η αδερφη μου μενει σουηδια..εκει την γεννησε την κορουλα της...1,5 χρονων ειναι τωρα η ανιψουλα μου και ηταν ευχαριστημενη!!!μπεμπουλα,πασχαλιτσακι κ κικιτσα συγχαρητηρια για τα υπεροχα νεα σας!!!ολα τελεια!!!μπραβο σας!! βλεπω κοριτσια ψωνισατε ε?αχ τι ωραια!!!!!!!!!!!! :):):) εμεις τιποτα ακομα..μαμω της αφραγγιες... :(:( εφτασε κ η αυριανη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοιλουμπιτσες!Και γω παρολη την κακοκαιρια ολο στην γυρα ημουν το σκ.

Αντε Πασχαλιτσα με το καλο η μπεμπουλα σου,φανταζομαι την χαρα σου.Εγω την ονειρευομαι συνεχεια την δικια μου,δεν μπορω ομωσ να της δωσω μορφη,αχ να μου την δειχνανε απο τωρα εστω για ενα δευτερολεπτο :D ,να βλεπα το προσωπακι της...ανυπομονω

Ανθη και εγω εχω μεγαλο θεμα με την τουαλετα,δε θα μπορουσα να την μοιραζομαι ευκολα,ποσο μαλιστα με αιματα κτλ.Ασε που ειμαι πολυ ντροπαλη,δηλ θα πιεστω πολυ στον θηλασμο μπροστα στους δικους μου,φαντασου στους ξενους δηλ :oops:

Τα οικονομικα μας ειναι σε μαυρο χαλι και εληξε κι η ασφαλιση μας αλλα να σου πω την αληθεια αφου θα εγκαταλειψω το Ιασω θα προσπαθησω να γεννησω σε δημοσιο αλλα σε μονοκλινο.Αλλο 2000€ και αλλο 4000€. Καθε μερα ευχαριστω τον Θεο που εχω τους δικους μου,ειδαλλως σε παγκακι θα γεννουσα :cry:

Αυτο σκεφτομουνα σημερα κοριτσια,την μανα μου να μου λεει"θα κανεις παιδι και τοτε θα καταλαβεις'',και εγω να λεω"αλλαξε την κασετα ρε μανα,ελεος"...και να που ηρθε η στιγμη και ακομα δεν εχω γεννησει και τοσο τρελη αγωνια για τα παντα,απο τωρα αγχωνομια τι ωρα θα γυρναει σπιτι και με ποιον!~!! @-)

Συγχαρητηρια στις κοπελιες που ειδαν τα μπεμπακια τους σημερα.

Καλωσοριζω γω τισ νεες γλωσσοκοπανες μας!

Maxim εμενα δε με αντεχει κανεισ στα ψωνια ,ριζωνω στα μαγαζια.με τις ωρες :)

χτινακι και το ιδιο εχω συμπερανει απ τις πολυωρεσ μου ερευνες,πολυ μικρες διαφορες,μονο αν πετυχεις καμια προσφορα κατι λεει.Εμασ μονο το καροτσι μας εμεινε και απο κει και περα τα ψιλοπραγματα(μπιμπερο,πιπελες κτλ)που χρειαζονται μπολικα.Α πηραμε το Σαββατο το παρκακι που εχει απο πανω παιχνιδακια να παιζουν.Ακουσα οτι ειναι αρκετα χρησιμο και την μπανιεριτσα.και πηρα ενα τζιν φορεματακι για 3 μηνων σουπερ.Αυτα για μενα δε πηρα τπτ,ασε που μειναμε και ταπι παλι(ο αντρασ μου φωναζει,δε του αφηνω ουτε για τσιγαρα :D:D:D )!!αλλα για εμενα παλι δε πηρα τιποτα αλλα λεω προσ το Πασχα να μεγαλωσει και η κοιλια μου λιγο

Αχ kangaroo πολυ θα θελα λιγο μωσαικο =p~=p~=p~ .αλλα αυριο ελεγα να κανω αυτο με τα μπισκοτα την κρεμα και το ζελε,αφου με τραβανε τρελα τα παγωτα θα προσπαθησω να περιοριστω σε αυτο που ειναι ψυγειου και δροσερο

πωωωωω ποσα εγραψα !!!!! :ymapplause: . καλα καλα φιλουρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι τα ταιριαξες και εσυ τελικα???? μπραβο σου βρε συγχαρητηρια!!!!

κικιτσα μου το δωματιο σας θα εχει γινει μουρλα πολυ θελω να το δω!!!!!

βρε δημητρουλα επειδη σου ετυχαν πολλα γιαυτο και φοβασαι... αλλα τωρα εχεις ενα παιδαρο στη κοιλια σου... εδω ειμαστε πολλα κοριτσια που εχουμε περασει πολλα αλλα πλεον κανουμε shopping therapy με δανεικα λεφτα :lol::lol::lol: !!!!!

αυριο γαμο αυριο γαμος γινεται σε ωραιο δημαρχειο.... μαρακι μου τι ωρα ειναι αυριο ο γαμος???

παω να ταισω τη μικρη και θα επανελθω

μπεμπουλα δεν σε ξεχναω θα τη βρω τη λιστα(μας την ειχε βαλει η τσεβουλα)

μη λετε για γλυκα αυριο λεω να παω για καμπυλη ζαχαρου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα την εχω εγω προχειρη στο pc:

Επειδή είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο, ότι κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης σας κάποια στιγμή θα «πελαγώσετε» με την προετοιμασία του δωματίου του μωρού σας και ό,τι αυτό συνεπάγεται, ετοιμάσαμε μια λίστα με τα «απαραίτητα», που θα σας λύσει τα χέρια.

Ρουχαλάκια

6-8 κορμάκια- εσώρουχα

6-8 φορμάκια για τον ύπνο

3-4 κορμάκια για τη βόλτα

2 ζακετάκια ( χωρίς κορδόνια για ασφάλεια)

Καλτσάκια βαμβακερά & πλεκτά παπουτσάκια

2-3 ζευγάρια γαντάκια για το ξύσιμο

1 φόρμα εξόδου

2 κουβέρτες αγκαλιάς

Για τον ύπνο

Καλάθι & βάση για το καλάθι ή λίκνο

(προαιρετικά)

Κούνια (κατά προτίμηση να μετατρέπεται σε μονό κρεβάτι για αργότερα)

Στρώμα

Κάλυμμα/κουνουπιέρα για το κρεβατάκι

Παπλωματοθήκη

4 πανωσέντονα & 4 κατωσέντονα

1-2 κουβέρτες βαμβακερές

κουβέρτες πλεκτές

Για την καθαριότητά του

Mπανιέρα πλαστική

Θερμόμετρο μπάνιου

Aλλαξιέρα

Μπουρνούζι

6 πετσέτες μέτριου μεγέθους για το άλλαγμα

Μικρά πανάκια για το πρόσωπο και για να το ακουμπάτε στον ώμο σας όταν το βάζετε να ρευτεί

Σφουγγάρι

Αφρόλουτρο, σαμπουάν και κρέμα για το σώμα, κατάλληλα για νεογέννητα

Κρέμα για το σύγκαμα

Βούρτσα, χτένα

Ψαλιδάκι νυχιών

Αντιολισθητικό χαλάκι

Μωρομάντηλα και πάνες

Δοχείο/κουτί για τις λερωμένες πάνες

Μπατονέτες

Για το θηλασμό

2-3 σουτιέν θηλασμού

1 σουτιέν ύπνου

Επιθέματα στήθους

Τετράγωνα πανάκια

Θήλαστρο

3-6 μπιμπερό

Κρέμα για τις θηλές

Αποστείρωση

Για το τάισμα με μπιμπερό

4 μπιμπερό

4 θηλές

Αποστείρωση

Τετράγωνα πανάκια

Θερμαντήρα μπιμπερό

Μπιμπερό θερμός

Ισοθερμική θήκη μπιμπερό

Σαλιάρα

Για τη βόλτα

Καρότσι

Ομπρέλα για τον ήλιο

Κάθισμα αυτοκινήτου

Αντηλιακά κουρτινάκια για το αυτοκίνητο

Τσάντα-αλλαξιέρα

Πορτ-μπεμπέ

Παιχνίδια

Μουσικό παιχνίδι κούνιας

Ριλάξ

Υφασμάτινες κουδουνίστρες

Υφασμάτινα βιβλία

Μαλακά παιχνίδια για νεογέννητα

Επίσης μπορεί να χρειαστείτε :

Συρταριέρα

Επέκταση συρταριών

Ράφι τοίχου

Κουνιστή καρέκλα για το θηλασμό

Ενδοεπικοινωνία

Παρκοκρέβατο

Πιπίλες

Στρώμα αλλάγματος ή αλλαξιέρα

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Επισης βρηκα και αυτην την λιστα,για εμασ,τις αξιαγαπητες μανουλες.οι δευτερομανουλες ασ κρινουν-διορθωσουν-προσθεσουν-αφαιρεσουν:

Η λίστα της μαμάς

4-5 νυχτικά κατά προτίμηση καλοκαιρινά, ανεξαρτήτως εποχής, γιατί στο μαιευτήριο συνήθως κάνει ζέστη. Καλό θα είναι να έχουν άνοιγμα μπροστά , για να βοηθούν στο θηλασμό.

2-3 βαμβακερά σουτιέν θηλασμού και ένα νούμερο μεγαλύτερο απ’αυτό που φορούσατε στην εγκυμοσύνη, γιατί το στήθος μεγαλώνει με την παραγωγή γάλακτος.

Εσώρουχα.

Σερβιέτες.

1 ελαφριά ρόμπα για να φοράτε όταν βγαίνετε από το δωμάτιό σας

Παντόφλες / Σαγιονάρες

Σεσουάρ και ό,τι άλλο χρειάζεστε για να φτιάχνετε ή να πιάνετε τα μαλλιά σας.

Νεσεσέρ με τα καλλυντικά σας, σαμπουάν, σαπούνι, αφρόλουτρο, σφουγγάρι, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα.

Επιθέματα στήθους.

Μια κρέμα για την προστασία των θηλών από 100% αγνή λανολίνη.

Πετσέτες προσώπου & πετσετάκια.

Σπρέι με νερό, για να δροσίζετε το πρόσωπό σας.

Ενυδατικό χειλιών.

Υγρά χαρτομάντηλα

Καθρεφτάκι.

Βιβλία, περιοδικά.

Το άρωμά σας.

Φωτογραφική μηχανή/ Βιντεοκάμερα

Ι-pod για να ακούτε την αγαπημένη σας μουσική.

Ρούχα και παπούτσια για την ημέρα που θα βγείτε.

Ρούχα εξόδου για το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ μου δεν κατάλαβες, κι εμένα έτσι μου λέει πεταμένα λεφτά αλλά εγώ δεν το βλέπω καθόλου έτσι, ειδικά στη 1η μου εγκυμοσύνη και μετά από τόση προσπάθεια. Απλά αν πάρω το επίδομα από την ιδιωτική ασφάλεια 1500 και ισχύει και το επίδομα το τοκετού ΕΟΠΠΥ 900 ευρώ τότε θα ζητήσω και από το μπαμπούλη μου ενίσχυση οικονομική και θα μπουκάρω στο δίκλινο. Αν όμως δεν ισχύει το επίδομα θα πάω σε δίκλινο.

Φαντάσου ότι οι τιμές έχουν πέσει τουλάχιστον στο Λητώ αλλού δεν ξέρω. Είχανε τιμοκατάλογο Φεβρουάριος του 2010 και έγραφαν τιμή για μονόκλινο 5500 ευρώ. Και τώρα το πήγανε 4000. Κι εγώ έχω ιδιωτική ασφάλεια και όταν είχα πάει ιασώ για λαπαροσκόπηση έμεινα σε μονόκλινο και ήταν τέλεια. Εννοείται ότι θα βάλουμε και τον μπέμπη από την 1η μέρα στην ασφάλεια.

Πασχαλίτσα να σου ζήσει η μπεμπούλα.

xtinaki banoffee? παναγιά μου βαγγελίστρα μου είναι τέλειο γλυκό καλοφάγωτο εύχομαι. Λικνο αρκουδάκι ε? Με έφτιαξες τώρα θα πάω οπωσδήποτε. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να αγοράσω κούνια γιατί απότι βλέπω είναι πανάκριβες.tsevoula αν πας σε δημόσιο και είσαι Αθήνα να πας στο Έλενα θα με θυμηθείς. Το έχουν ανακαινίσει και είναι σαν ιδιωτικό τα δωμάτια μέσα.

Εμένα μόλις με πήρε τηλέφωνο ο σύζυγος και μου ανακοίνωσε ότι οι μαστόροι πρέπει να ξεκινήσουνε αυτη την εβδομάδα γιατί θα πάρουν άλλη δουλειά μετά. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΑΑΑ ΜΟΥ τι θα κάνω? ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩΩΩ. Και έχει και ψοφόκρυο αχ ελπίζω να κάνει ένα μπαμ ο καιρός και να μπει για τα καλά η Άνοιξη Χριστούλι μου θα ξεπαγιάσουμε. Δεν έχω αδειάσει τελείως το δωμάτιο και περίμενα το Σάββατο την γυναίκα για να το τελειώσουμε. Αχχχχ τι αγωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΩΡΑΙΑ ΕΣΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ... ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.... ΑΥΤΗ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΤΕΛΕΙΩΣ?

Κ ΕΓΩ ΤΣΕΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΙΑ ΕΜΕΙΝΑ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.... :( ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΕΤΕΙΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΑ ΠΑΩ... ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' οτι βλεπω ο Ιουνιος ειναι μηνας κυριως αγοριων ενω ο Αυγουστος κοριτσιων με εξαιρεση τους παιδαρους των διδυμων!!!!!!!

Ρωτησε καμια απο τις βορειοελλαδιτισες μανουλες για τις τιμες στο Γενεσις????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπαπαπαααααααααααα η παπιομανα απορει... :lol::lol::lol:μα τοοοοοοοοοοοοσα πολλα που λετε!!!!!!!!!!!!! τι συγγραφικο ταλεντο που χει το παρεακι μας...μα δεν σας προλαβαινω...

καλωσοριζω και εγω τα νεα γλωσσοκοπανικα φουσκωκοιλακια στην παρεουλα μας..και μια κοπελια διδυμομανουλα σαν την νανσυ μας ε? αντε με το καλο κοριτσακια..

κατερινακι και ανθηηηηηηηηη...εχετε γραμμα :lol::lol::lol:

αντε να ρθει η παρασκευη να δω τον ποντικουλη μου!!!!!!!!ανυπομονωωωωωωωωωωω :D:D:D και για να μου ανανεωσει και την αναρρωτικη ;););)

απο βδομαδα κανονιζουμε καφεδια,....αντε θα ναι και ο καιρος πιο καλος...

σας φιλω ολες

α μαρακιιιιιιιιιιιιιιιι μου...με το καλο κουκλιτσα μου ο γαμος αυριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! περιμενουμε νεα σου!!!!!!!!! αχ θα λαμπεις το ξερω απο ομορφιΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΣΩ ΟΛΟΛΕΥΚΕΣ Η ΝΑ ΜΟΥ ΖΩΓΡΑΦΗΣΟΥΝ 2 ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ 1ΡΟΖΚ ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo polu koritsia, na sas zisoun ta zouzounia sas!

Tsevoula teleia i listoula, s'euxaristo polu :)

Pasxalitaki me to kalo to koritsaki sou :)

Po po vlepo polles nufes gia tous gious mou sti listoula :lol::lol:;) xaxaxaxax

Nansy ego tha elega me zografia tha einai polu oraia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας!!!! σημερα η μικρουλα στην κοιλια δεν σταματησε απο της 5 το πρωι να κουνιεται!!! τι την επιασε? :):):) αν και χαιρομαι παααααααααααααααααρααααααααααα πολυ που κλωτσαει συνεχεια..μα λεω ποτα θα κοιμηθη λιγο?!!!! :) παω να κανω ενα μπανακι κ να βαψω κανα νυχι!! τα λεμε κουκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντελφιν ζωηρουλα η μικρουλα,και σε εμενα εχει τυχη καποιες μερες να κλωτσαει συνεχεια και καποιες αλλες να ειναι πολυ ησυχο. :P

Mαxim και εμενα ιδιωτικη ειναι , την εχουμε χρονια.Τωρα νομιζω και αυτα στις καινουργιες ασφαλειες τα εχουνε σταματησει.

Πασχαλιτσακι κοριτσαρος!!!Για να εχουμε νυφες οχι τιποτα αλλο [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

Κικιτσα μια χαρα και εσυ!!!

Κατερινακι μου και εγω θα το ηθελα πολυ , θα ησουν πολυ ωραια παρεουλα!

Νανση πας για τελος Ιουλιου περιπου ?Λες να ημαστε μαζι?Αν καταλαβα στο ιδιο μαιευτηριο θα ημαστε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα στις 11 το πρωι το καναμε..γιατι ο ανδρεας δουλευει το μεσημερι..αν ειμαστε τυχεροι κ του κανει ενας γνωστος τα δρομολογια,καλως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια γλυκια καληνυχτα κοπελαρες μου και πάλι με το καλό στο γλυκο και όμορφο μας μαράκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

θα λαμπεις απο ομορφια και ευτυχια ειμαι σιγουρη! :x:x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανετε?ο τιτλος για το vol 3 θεικος ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ χα χα χα χα χα χα χα 2 μερες εχα να μπω και διαβασα 13 σελ αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τι να πω καλα κανετε ειναι ωραια να διαβαζω και ας μην μπαινω πολυ συχναααααααααααααααααααααααααλ

ετσι να συνεχισουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε να ειμαστε γλωσσοκοπανες καταρχην και γω με την σειρα μου να καλοσωρισω μια ακομα γλωσσοκοπανα με 2 σπορακια στην κοιλιτσα της σαν την νασουλα

με το καλο

καρολινακι με το καλο την παρασκευη να ξαναδεις τον μικρουλακο σου μαγικες στιγμες αυτες................

και ναι αντε να ανοιξει λιγο ο καιρος να κανονισουμε για καφεδακι

νανσυ μου αν εχεις καποιον να σου τις ζωγραφισει ωραια θα ναι οταν αποφασισεις ελπιζω να βαλεις φωτογραφιουλες για να δουμε το αποτελεσμααααααααααα

πασχαλιτσακι μου κοριτσακι ε??????αχ τι ωραιαααααααααααααααααααααααααααα με το καλο

μαρακι αυριο ειναι η μεγαλη μερααααααααααααααα με το καλο θα εισαι μια θεααααααααααααααααααα περιμενουμε να μας πεις νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτινακι μου βλεπω αρχισες και συ να ψαχνεις και να προσπαθεις να δεις τι θα παρεις σε ορισμενα μαγαζακια οι τιμες δεν πεφτουν κριση ξεκριση τα ιδια ειναι θα μου πεις για το μωρο σου προκειται και ετσι εκμεταλευονατι την κατασταση και μενα στο λητω τα πραγματακια μου αρεσαν πολυ στο ανατελλω εχει καλες τιμες εγω επειδη τα εχω ηδη τα πραγματακια απο τους γιους μου κουνια λικνο καροτσι καρεκλακι κτλ δεν θα χρειαστω πολλα και οσο ακομα δεν ξερουμε και τι ειναι το μωρακι μας ειμαι συγκρατιμενη

βεβαια δεν σας κριβω οτι αν μαθω οτι ειναι κοριτσακι παει ο μοισθος μου θα ερθουν και οι εκπτωσεις οι καλοκαιρινες και θα το καψω αν παλι ειναι αγορακι ολο και κατι καινουργιο θα παρω μαλλον σε ρουχαλακια γιατι τα αλλα μου 2 ειχαν γεννηθει χειμωνα ενω το τριτο μας θα γεννηθει κατακαλοκαιρο θα δουμε τι εγινε με το γλυκακι σου πετυχε?να μας πεις την συνταγηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

tsevoulaβλεπω και σενα δεν σε πτωει η κακοκαιριααααααααααααα και βγαινεις στα μαγαζακια καλα κανεις

πω πω αυτο που λες με την μαμα σου και μενα στα αφτια μου ηχει ακομα και η απαντηση η ιδια αλλα να που ερχεται ο καιρος και καταλαβαινουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ολα καλα θα πανε ειτε γεννησεις σε δημοσιο ειτε αν γενναγες σε ιδιωτικο αν και γω δεν ειχα την ιδιωτικη ασφαλεια στανταρ στο δημοσιο θα πηγαινα ασε που εκει με πολυ λιγοτερα λεφτακια εισαι και σε μονοκλινοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αντε να πας στο ιδιωτικο και να πας σε μονοκλινο και 4ζωες δεν φτανουν τωρα πια ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα για να το πληρωσεις

αλεκα μου καλη δυναμη αυριο στην καμπιλη ζαχαρου πω πω στις 2προηγουμενες εγκυμοσυνες μου δεν την εκανα ειχα πολυ χαμηλο ζαχαρο και ετσι ευτυχως γιατι εχω θεμα με βελωνες την γλιτωσα για να δουμε αυτη την φορα πως θα τα παω θα την γλιτωσω η οχι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...