Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Γειά σας φιλενάδες! Μόλις γυρίσαμε από έξω. Είχαμε πάει σε μια ψαροταβέρνα εδώ κοντά στο σπίτι μας οικογενειακώς και φάγαμε μια χαρά!

Της μικρής της είχα πάρει μαζί δικό της φαγητό, μακαρινάκια ντόρα με σάτσα μήπως και δεν της άρεσαν αυτά που θα παραγγέλναμε αλλά τελικά έφαγε λίγο από το δικό της και περισσότερο από τα δικά μας. Έφαγε απ' όλα. Μανούρι ψητό, σαρδέλα ψητή, γαύρο τηγανιτό, σαλάτα μαρούλι, ψημμένο ψωμί τελιωμό δεν είχε η λιγούρω. Ωραία ήταν! Την κηνυγούσαμε πάλι βάβαια μία εγώ, μία ο Βασίλης αλλά δεν βαριέσαι, την να την κάνουμε. Προς το τέλος μόνο την δέσαμε λίγο στο καρότσι (και έκατσε ευτυχώς αγκαλιά με την κούκλα της την Ντόρα. Ναι έχουμε μια τρέλα για την Ντόρα) γιατί με τα ουζάκια που ήπιαμε δεν είχαμε κουράγιο να την κηνυγάμε άλλο :oops::oops::oops::oops:

Μαράκι να χαίρεσαι την Μανούλα σου και καλά να περνάτε! Ελπίζω ο Μανωλιός να μην τον ταλαιπωρήσει η κωλο ίωση και να την περάσει στο πόδι που λένε.

Η Ειρηνούλα πάλι ταλαιπωριέται. Την πήρα για να της ευχηθώ για τον Βαγγέλη και είναι χάλια όλοι τους ακόμη και η μαμά της.

Ελενάκι με πρόλαβες! Σκεφτόμουν κι εγώ να μετράμε από εδώ και στο εξής τα θεματάκια μας και έψαχνα να δω σε ποιο νούμερο είμαστε τωρα. Οπότε ας ανοιξουμε με όποιο τίτλο θέλετε αρκεί να έχει το νο 10 μέσα, έτσι απλά για να ξέρουμε πόσα θέματα έχουμε ανοιξει. Καλή βολτίτσα να έχετε το απόγευμα!

Είμαι τώρα κορίτσια.... Να με κλαίνε οι ρέγγες... Νυστάζω, βαριέμαι να σηκώσω το ένα πόδι μου να το πάω παρα πέρα. Αχ άτιμο ουζάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αναστασια μπεκροκανατοεπινες ε???πουλακι μου..κι εμεις πηγαμε σε ψαροταβερνα αλλα....κανανε μια ωρα να μας φερουνε τα φαγητα :evil::evil::evil::evil: στο τελος ζητησαμε λογαριασμο και φυγαμε...εχοντας φαει ολο το τζατζικι τη χωριατικη και το καλαθακι με το ψωμι! :lol::lol::lol::lol:

πιες καφεδακι να συνελθεις..παω να μαζεψω το γιο μου απο τη γιαγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτό έκανα Κατερινάκι μου. Έφτιαξα καφεδάκι και έχω συνέλθει τώρα και μαζεύω το χαμό από τα παιχνίδια της Σοφίας που έπαιζε μόνη της το πουλάκι μέχρι τώρα και δεν με απασχόλησε καθόλου.

Είχε κόσμο Κατερινάκι ή κακό σέρβις; Κρίμα! Εγκυμονούσα γυναίκα και δεν σας σερβίρισαν στην ώρα σας. Σα δε ντρέπονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα δε μας εχει ξανατυχει κι εμεις δεν κανουμε ποτε φασαρια για το παραμικρο..αλλα να περιμενεις ενα πιατο καλαμαρακια και ενα γαυρο πανω απο μια ωρα ειναι too much!!!

ελενη η κορουλα σου ειναι μια γλυκα τη πηρε ο υπνος μωρε κατω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εγω πριν λιγο κατάφερα να κάτσω απο το πρωι. Πήγαμε στην παρέλαση, μετα για θαλασσινα (Κατερινάκι και εμείς έτσι περιμεναμε) γυρίσαμε και εβαλα σιδερο 4 πλυντηρια...

Την Παρασκευή έβγαλα το δόντι με το εξάρτημα - μου είχε τρυπήσει το ιγχμόριο λίγο και πέρνω ισχυρότατη αντιβιωση για να μην μολυνθει και μου μείνει καμια χρόνια ιγχμορίτιδα. Το καλό είναι ότι δεν πρηστηκα καθολου, ούτε πονάω αλλα τρεις μέρες τώρα δεν κάνει να σηκώσω καθόλου βάρος και δεν εχω χαρεί το αντράκι μου όσο θέλω. Και φυσικά έχω ενα στομαχι χάλια και καθόλου γεύση απο τα φαρμακα. Μονο μια μεταλλικη γεύση νιωθω ότι και να φάω. Ακόμα και το νερό είναι απαίσιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε χωρίς ιώσεις……!!!

Περαστικά στις άρρωστες μανούλες κ παιδάκια!!

Χρόνια πολλά Νατασσάκι μου….. πάντα ευτυχισμένη με την υπέροχη οικογένειά σου να είσαι!!!

Καλέ όλες μαρτιάτικες είστε???

Ευγενίααααα πάλι χάθηκες….. δίνε κ λίγο το παρόν!! Άντε περαστικά στο δοντάκι σου……

Γιατί να μην βγάζουμε κ εμείς καινούριο δόντι κάθε φορά που χαλάει ένα…???? :roll:

Εμείς ξεκινάμε μετακόμιση κ είμαι αγχωμένη για το αν θα προλάβω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Αλικακι ξεκιναει η μετακομιση?μην αγχωνεσαι ολα θα τα προλαβεις!

Εμεις χθες περασαμε πολυ ωραια...ευτυχωσ ηταν ησυχοι και οι 2 και δεν νευριασα :lol:

Κατεβηκαμε πρωι στην παρελαση να δει λιγο ο μεγαλος,πηγαμε να κανουν κουνιες και ευτυχως ο μικρος κοιμηθηκε μετα και φαγαμε θαλασσινα ηρεμα!ξυπνησε αφου φαγαμε παιξαν και εκει στην θαλασσα και μετα σπιτακι....

Το απογευματακι πηγαμε σε κατι φιλουσ ξεσαλωσαν και εκει και πεσαν ξεροι για υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω πει χρονια πολλα στο Μαρακι για την μαμα της και στην Ειρηνη για τον αντρα τησ.Να τουσ χαιρεστε ολουσ κοριτσια!

Εχει γενεθλια και η Νατασσα?χρονια πολλα να εισαι παντα ευτυχισμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασσακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!τρελαθηκα με τι φωτο σας εισαστε και η δυο κουκλες,και ο μπαμπας φαινεται να εχει λατρεια στη κορη ή μου φαινεται?

ελιζα ιδες τα αντρακι σου ηταν ησυχα!!

χρονια πολλα και στον αντρας της ειρηνης!!να τον χαιρεσαι ρηνιω!

εβαλα το μικρο για νανι εστειλα τη μανα μου σουπερ και καθομαι επιτελους...σημερα με δυσκολια περπαταω νιωθω μεγαλη πιεση κατω τοση που κοκαλωνω περπατοντας νιωθω οτι θα μου φυγει! :shock::shock::shock::shock: οχι τιποτε αλλο αλλα σημερα εκτος του οτι λειπει ο αντρας μου για δουλεια οπως καθε μερα λειπει και ο πατερας μου ...του ηρθε να παει στην ευβοια στο εξοχικο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: σας το εχω αναφερει οτι ειναι τρελοκομειο ο πατερας μου ?ολο για ζαμπες λεω αλλα αυτος αμα ηταν ζαμπα θα ηταν χειροτερος κι απ'ολες!δε φανταζεστε πικροχολια και ανταγωνισμο!οποτε δεν υπαρχει αυτοκινητο διαθεσιμο :shock::shock::shock: οποτε τουλαχιστον μεχρι να γυρισει ο αντρας μου καθομαι στα αυγα μου :roll:

αλικη καλο κουραγιο με τη μετακομιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από δω!

Νατάσσα χρόνια πολλά!

Μαράκι χρόνια πολλά για τη μανούλα σου!

Το fb τα΄χει παίξει εντελώς!!! Ώρες ώρες το πιάνουν τέτοια τρελά, αλλά μετά στρώνει πάλι..

Αλλά αυτή τη φορά το παράκανε, έχει δυο μέρες έτσι!!

Αλίκη μετακομίζετε τελικά εε;;.. καλή δύναμη... πακέτο οι μετακομίσεις...

Εύη, τελικά η Μαιρούλα έδωσε σημεία ζωής; Σου απάντησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα χρονια πολλα κι απο το μαμμυ!!να σε χαιρονται οσοι σε αγαπουν και ευχομαι ολα τα καλα του Θεου στο σπιτικο σου!!

η Σοφια ειναι τρελα!!!!!!!!

Αλικη οχι αγχος κι ολα θα γινουν!!το λεω τωρα,αλλα με ενα μωρο δεν ειναι ευκολο!!βοηθεια απο κανεναν;

Κατερινα μη φοβασαι!! και κατσε στα αυγα σου!!!στο κρεβατι αν πονας και τιποτα αλλο!!και μη παιρνεις αγκαλια τον Γιαννη!!

εμεις ειμαστε καλα,ο μικρος χθες ξεσαλωσε με τον πατερα του στο χορο!!μεχρι τις 23:00 χορευαν κι ειχαν ιδρωσει κι οι δυο!!περιττο να σας πω οτι ηπιε ολο το γαλα και ξεραθηκε μεχρι τις 07:00 που τον ταισα!!!μετα ξανακοιμηθηκε το παιδακι μου!!!

φωναζει στα παιχνιδια του(ειδικα στα αρκουδακια του και τα μαλωνει!!ειναι απιστευτος!!)επισης εμενα με δαγκωνει απο αγαπη!! :lol::lol::lol:

πηζω στο γραφειο!!

ο Μανος σημερα εχει το ραντεβου με την διοικηση της εταιρειας που ενδιαφερεται!!μακαρι να πανε ολα καλα!!αν ναι,εχετε κερασμα!!!που σημαινει οτι η ζαμπα θα ειναι μακρυα μας!!κι εννοειται οτι σε λιγο καιρο θα αγχωνομαι σαν την Αλικη!!δυο μετακομισεις στην παρεα!!!μπου χα χα!!!!

φιλουρες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα ομορφες..

Νατασσα χρονια πολλα και απο εδω να εισαι παντα ετσι ευτυχιζμενη οπως εισαι τωρα με την οικογενεια σου παντα διπλα σου..

Μαρακι και εσυ να χαιρεσε την μανουλα σου για εχθες και η Ρηνιω τον αντρα της....

Ελιζα πως ζηλεβω οταν λες οτι κατσατε να φατε και κοιμηθικε ο μικρος, δλδ φαγατε σαν ανθρωποι. Ποσο καιρο εχω να το κανω αυτο..Ο δικος μου πλεον στο καροτσι δεν καθετε καν οχι να κοιμηθει κιολας

Αλικη καλο κουραγιο με την μετακομιση, δεν ειμαι κοντα ρε γαμοτο τουλαχιστον να σου κρατουσα τον Σπυρο και να κανεις την δουλεια σου ανετα..

Ρουλα η Μαιρουλα δεν φανικε αλο, μαλον θα τα εχει παιξει με την εγκυμοσηνη και τον Νικολα..

Μαριεττα μακαρι να εχεις καλα νεα απο τον Μανο οταν γηρισεις σπιτι το απογευμα και να αρχισεις να πακεταρεις και εσυ σιγα σιγα....

Κατερινακι βαστα γερα τον φαγαμε τον γαιδαρο η ουρα εμηνε μονο, σε λιγο καιρο θα εχεις την κορουλα σου αγγαλια...Κανονισε να μας ενημερωσεις το ιδιο δεφτερολεπτο που θα φεβγεις για μαιεφτιριο να κανουμε και μια προσεφχουλα για σενα και την μπουμπου σου....

Εγω εχω ακομι πονολαιμο κατα τα αλα ειμαι καλα λεω....Η Φλωρα εχει μπουκομα αλλα ευτυχος δεν εχει κατι αλο μεχρι τωρα, ο μικρος θα διξει γιατι και ο πεθερος μου απο εχθες εχει πυρετο και το Σαββατο τον ειχε παει βολτα στις κουνιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗΜΕΡΑ καλησπερα ολα μαζι!Ειμαι χωρις γειτονισσα baby sister και η μικρη με τραβαει απο το χερι να παιζουμε με τα παιχνιδια και μετα εξω βολτα κουνιες να περασει λιγο η ωρα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑΤΑΣΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗς ΣΟΦΟΥΛΑς ΚΑΙ ΤΗς ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΣΤΗ ΣΟΦΟΥΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΜΑΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΛΠΑ.

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα χθες καναμε το λαθος και πηγαμε στη παρελαση χωρις καροτσι!!!!!!!

σαν το σκυλακι την τραβουσα για να μην ξαπλωνει κατω ,μεχρι που βρηκε μια κυρια αγνωστη και της ζητησε να την παρει αγκαλια γιατι της εμοιαζε με τη γιαγια της.

Αλικη καλο κουραγιο!!οτι και να σου πω δε θα βοηθησει αλλα για λιγο καιρο θα εχεις τακτοποιημενο σπιτι εμενα στο πολυ βαθος με αρεσει.

Μαριττα καλη επιτυχια και ξεκινα να ψαχνεις.Παιδια ειπαμε να κανουμε εσεις κανετε μετακομησεις!Βρηκα και γω μια δουλεια αλλα ειναι μιση ωρα μακρυα.Τι σας λεω τωρα εσας στην Αθηνα αλλα εδω μιση ωρα ειναι αποσταση.θα ρωτησω ποσα δινουν θα δω ποσο βγαινουν τα εξοδα βενζινης και βλεπουμε αν και σκεφτομαι να κανω το αυτοκινητο υγραεριο για οικονομια.

Κατερινακι Ερχεται το μικρο το μπουμπουκακι στειλε μας λιγο μωρουδιλα να μυρισουμε και μεις!!!!

Ελενη οντως κουκλα Α. Ειναι γλυκα οταν κοιμουνται γιατι μολις ξυπνησουν αναβουν τα φωτακια τους.Εγω της εβαλα μαξιλαρι κανονικα δεν κανει μεχρι τα δυο αλλα αυτη ξαπλωνει πανω στη κουβερτα της.Ειναι δυο δακτυλα ψηλο λατεξ με τρυπες για να μην πνηγει.Εγω εχω παρει και τα δικα μας μαξιλαρια λατεξ και ειναι υπεροχα δε χαλανε δεν βρεχονται δε μυριζουν και δεν χανουν το σχημα τους τα πληρωνεις μια φορα αλλα δεν τα ξαναλλαζεις.

Εγω ρουχα της περνω παντα στις εκπτωσεις για την επομενη χρονια γιατι αλλιως δε συμφερει.Αλλα ειδα κατι παπουτσακια lelly kelly τελεια αλλα δε θα κανω το λαθος να της τα παρω γιατι μετα θα μαθει και θα τα ζηταει μαλλον θα παω σε ουτλετ να της παρω ,εκει θα τις παρω δυο στην τιμη του ενος τι πειραζει που θα ειναι περσινα!

Αυτα δεν εχω αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσάκι μου γλυκό ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Να τα εκατοστήσεις!! να είσαι πάντα ευτυχισμένη, χαμογελαστή, υγιής, κουκλάρα, κορμάρα και φυσικά υπερήφανη μανούλα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τι κάνετε κούκλες; δεν κατάφερα να μπω το πρωί ήταν μια τρελή μέρα στο γραφείο.

Αλίκη ξεκινάς πακετάρισμα; υπομονή και κουράγιο, όλα θα γίνουν στο χέρι τους είναι;;; αν μπορείς κάνε κάθε μέρα και από κάτι για να μην σου πέσουν όλα μαζεμένα. Ελπίζω να έχεις λίγη βοήθεια με τον Σπυράκο και αν όχι, στείλτον μαζί με τον μπαμπά του καμιά βόλτα για να μπορείς να μαζεύεις με την ησυχία σου.

Νατάσσα που είναι οι φωτό της Σοφίας θέλω κι εγώ να την καμαρώσω! στο facebook να υποθέσω;

Εγκυούλα μου πως είσαι, όλα καλά; δεν φαντάζομαι να γέννησες; μην ξεχνάς κάθε μέρα να δίνεις το παρόν για να το καταλάβουμε όταν έρθει η μεγάλη ώρα!

Ελίζα ευτυχώς καταφέρατε να φάτε μια μπουκιά σαν άνθρωποι!

Ευγενία περαστικά για το δοντάκι.

Μαριέττα που είσαι να μας πεις τα νεότερα για τον Μάνο;

Εύη χαίρομαι που είσαι καλύτερα! μακάρι να μην έχει κολλήσει τίποτα ο Τριαντάφυλλος από τον παππού, ήμαρτον πιά.

Ινα και η δικιά μου το ίδιο κάνει, όταν βαριέται και θέλει να παίξουμε μαζί έρχεται και με τραβάει από το χέρι, μου λέει άτα και με πάει στο δωμάτιό της :lol: . Μακάρι να αξίζει ο μισθός και να ξεκινήσεις δουλίτσα, να πάρετε μια ανάσα και να αλλάξεις κι εσύ λίγο περιβάλλον. Οσο για την απόσταση άστα βράστα... εγώ θέλω 45-50 λεπτά τις καλές μέρες, χωρίς κίνηση είναι 20 λεπτά δρόμος αλλά μόνο τον Αύγουστο!! κάνω γύρω στα 50χλμ την ημέρα και θέλω γύρω στα 100 € βενζίνη, βάλτα κάτω να δεις αν σε συμφέρει. Το υγραέριο βγάζει τα λεφτά του μακροπρόθεσμα, αλλά θα σου μειώσει το χώρο στο πορτ-μπαγκάζ.

Η Α είναι στο σπίτι της γιαγιάς της, την είδα λίγο μόλις γύρισα και μετά την πήρε η μαμά μου σπίτι της γιατί της έλειψε όλο το Σ/Κ. Αλλά το εκμεταλλεύτηκα δεόντως, ξυρίστηκα, έκανα χαλαρά το μπάνιο μου, έφαγα σαν άνθρωπος και τώρα χαζεύω μέχρι να έρθει το ζουζούνι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Αλίκη, αν θέλεις τα απογεύματα φέρτον εδώ τον Σπυράκο να παίξει με την Αφροδίτη για να κάνεις τις δουλειές σου, ή το Σάββατο που θα είναι και ο Στέλιος εδώ παίρνουν οι άντρες τα παιδιά και πάνε καμιά βόλτα στο Αθενς! αλλά μου είπε και ο Στέλιος αν χρειάζεστε βοήθεια το Σ/Κ που μπορεί να μην ντραπείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και από εδώ! Εύχομαι και εσείς να είστε πάντα καλά με τις οικογένειες σας με υγεία και χαρά!

Ελενάκι στο facebook στην ομάδα μας της έχω ανεβάσει τις φωτογραφίες που είναι εύκολο εκεί και έτσι το εκμεταλεύτηκα και ανέβασα αρκετές χι,χι,χι!

Αλικάκι μου ξεκινάς πακετάρισμα ε; Κουράγιο κοριτσάκι μου, αξίζει τον κόπο η ταλαιπωρία, σε λίγο καιρό θα είστε στο καινούργιο σας σπιτάκι! Μην αποφύγεις καμία βοήθεια από κανέναν. Κάθε προσφορά δεκτή. Κι εγώ αν σου φανώ χρήσιμη ενημέρωσεμε και με τα χαράς θα βοηθήσω. Είναι ζόρι με ένα παιδί και χωρίς τους γονείς σου κοντά.

Μαριεττάκι άντε να μετακομίζετε και εσείς σιγά σιγά! Εύχομαι να την έχει πάρει ήδη την δουλειά ο Μάνος και να φύγετε όσο πιο μακρυά γίνεται από την ζάμπα.

Ελισάκι τι καλά! Σου κοιμάται ακόμα στο καρότσι ε; Τι ευτυχία!

Ευγενάκι περαστικά με τον δόντι σου. Ταλαιπωρία ε;

Ίνα μου γέλασα πολύ με την μικρή σου που πήγε στην ξένη γυναίκα και ζητούσε αγκαλιά! Φαντάζομαι την αντίδραση της γυναίκας ε;

Ευάκι άντε να αναρρώσετε κι εσείς πλέον. Αμαν ποια! Ευελπιστώ να μην έχει τίποτα ο Τριανταφυλλένιος μας!

Κατερινάκι μη μένεις μόνη πλέον ε; Άντε έφτασε η ώρα να καλοσορίσουμε την μπουμπού σου στην παρέα μας!

Κορίτσια σήμερα συγκηνίθηκα πολύ... Με πήρε τηλέφωνο για χρόνια πολλά μία από τις κοπέλες που γεννήσαμε την ίδια μέρα και ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο στο Μητέρα. Είχαμε να μιλήσουμε στο τηλέφωνο από όταν τα μικρά μας ήταν τριών μηνών. Έχουμε επικοινωνία από το facebook βέβαια αλλά χάρηκα πολύ που με πήρε και τα είπαμε για λίγο.

Αυτά φιλενάδες προς το παρόν, τα λέμε πάλι.

Πάω να καθαρίσω το βασίλειο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου σας ευχαριστώ πολύ κ τους 2 κ εγώ κ ο Πάνος… στα είπα κ στο τηλέφωνο!!! Καλή η φάρσα του Στέλιου κ ο Πάνος ψάρωσε……. χαχαχαχαχαχα συνήθως δεν ψαρώνει αλλά ήταν οι συνθήκες τέτοιες κ κάτι τέτοια άκουσε κ από τις μεταφορικές…. Λες να του κάνουν κ αυτοί φάρσα????? χαχαχαχαχα

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω κ να σας πω νέα ( στην Ελένη είπα όσα πρόλαβα…) κ μάλλον έτσι θα είναι κ τις επόμενες μέρες!!! Με την πρώτη ευκαιρία θα μπω….. κ ελπίζω δηλαδή να καταφέρω να μπω γιατί για ένα μήνα δεν θα έχω τηλ……

Φιλιά σε όλες κ καληνύχτα σας!!!

Ευχαριστώ Νατάσσα μου…. σας ευχαριστώ όλες κορίτσια…. κ η σκέψη σας μου φτάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια ξανα !μπηκα να σας πω τον πονο μου να μου πειτε αν εχω δικιο η αδικο!!!

τ πρωι βγηκαμε βολτα με τη μικρη ολα καλα πηγαμε πηραμε κουλουρι γυρισαμε γενικως και στο τελος κουνιες.Μετα σπιτι εφαγε το φαγητο της κοιμηθηκε ξαναφαγε ολα καλα μεχρι εκει!

Το απογευμα ζητουσε βολτα και ξεκινησα και την πηγα στις κουνιες!!!!Ενιωσα τοσο χαλια και τοσο κακουργα μανα αλλα με το που πηγαινα να της βαλω μπουφαν επεφτε κατω και τσιριζε!Της ελεγα δωσε το χερι στη μαμα ετρεχε επεφτε κατω και τσιριζε μεχρι που την τρουβαδιασα στον ωμο αυτη τσιριζε και εγω ετρεμα απο τα νευρα μου!Ευτυχως για καλη της τυχη μας βρηκε ο μπαμπας στης στο δρομο και ησυχασε και συνεχισαμε τη βολτα.ΣΤο τελος καταληξαμε στη ζαμπα με τις πιτες!

Πηγαμε για λιγο να περασει η ωρα για να κοιμηθει λιγο πιο αργα,οταν ειδα το παιδι να νυσταζει λεω παμε να φυγουμε.Εκεινη ηθελε να κατσουμε κι αλλο για να ταισει το παιδι σπανακοπιτα.Της λεω δε θελω να φαει τωρα σπανακοπιτα εφαγε το μεσημερι σπανακορυζο εχει φαει για απογευμα και τωρα θα πει γαλα.Αρχισε να με λεει παραξενη που δεν αφηνω το παιδι που θελει να φαει που λεω λογια και οταν της ειπε και ο γιος της οχι ειπε οτι τον εκανα ιδιο με μενα.Με εκανε τοσο τουρμπο οσο αλλο δε γινεται!Βεβαια η μικρη πηρε μια εβδομαδα τιμωρια και απομακρυνση απο τις κουνιες και σας πληροφορω το καταλαβε μια χαρα και θα το καταλαβει καλυτερα τις επομενες μερες.Η πεθερα δε θα παρει τιμωρια αλλα θα την απαλλαξω απο την παρουσια μου και θα βλεπει την εγγονη της στη φωτο.Ειναι τυχερη που ερχετε μεγαλη εβδομαδα και θα τη συνχωρεσω αλλιως φως δεν εβλεπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα μου εγώ προσωπικά δεν σε θεωρώ παράξενη. Το ίδιο θα έλεγα όπως και λέω δηλαδή στην πεθερά μου όταν έρχεται σπίτι και πάει να της δώσει κάτι που δεν θέλω ή απαγορευμένη ώρα αλλά το σέβεται και δεν λέει τίποτα. Εσένα γιατί πρέπει δηλαδή να κάνει κουμάντο στο παιδί σου; Και τι λέει έτσι για τον γιο της; Εκείνος δηλαδή δεν έχει άποψη; Από σένα περίμενε να τον κάνεις να μιλάει; Σας προσβάλει και τους δυο και εγώ δεν θα της άφηνα άλλα περιθώρια, θα της το έλεγα έξω από τα δόντια ή μπορεί και να αδιαφορούσα ούτως ώστε να πάρει το μήνυμα ότι δεν υπολογίζω λέξη από τι μου λες.

όσο για την μικρή και βέβαια καταλαβαίνει. Μάλλον καλόμαθε κάθε μέρα έξω και κούνιες και πάει να το εκμεταλευτεί. Δεν είναι κακό να της κοπεί λίγο ο αέρας γιατί αν της κάνεις όλα τα χατήρια με το που γκρινιάζει θα το κάνει σύστημα και θα προσπαθεί να επιβληθεί εκείνη αντί να επιβληθεις εσύ.

Είπαμε τα αγαπάμε τα λατρεύουμε αλλά δεν θα μας κάνουν και ότι θέλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Νατασάκι χρόνια πολλά με υγεία,αγάπη και ευτυχία για σένα και την οικογένειά σου!!

Κορίτσια,έχω φρικάρει!!!!!!Από τότε που γυρίσαμε από Χαλκιδική,τρέχω και δεν φτάνω!!!Ο μικρός δεν με αφήνει να κάτσω στο λάπτοπ,με το που πάω προς το γραφείο αρχίζει το παράπονο και την γκρίνια,οπότε,στα πεταχτά σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω!!!

Ελένη,τι γλύκα είναι η Αφροδίτη στην φώτο που κοιμάται!!Μια ΘΕΑ!!!!Σου έστειλα π.μ. για τα παπουτσάκια,ευχαριστώ που με σκέφτηκες!!! ;)

Νατάσα,η Σοφία είναι μια γλύκα!!!Φτου φτου!!Τι νάζι είναι αυτό??!!

Αλίκη,καλό κουράγιο!!Στο ξαναλέω,ο,τι βοήθεια θέλεις,να με υπολογίζεις!!

Μαριέττα,τι έγινε με τον Μάνο??!!Ελπίζω να αρχίσεις κι εσύ να πακετάρεις!

Κατερίνα,το τηλεφωνό μου το έχεις,αν γίνει το παραμικρό και είσαι μόνη,κατευθείαν πάρε με τηλ.και σε 10 λεπτά θα είμαι εκεί!!!Άντε πλησιάζει η μεγάλη ώρα!!!!Όλα θα πάνε τέλεια θα δεις!Και ο,τι βοήθεια χρειαστείς μετά,να με υπολογίζεις,τα έχουμε πει!!

Εύη,πως είσαι κοριτσάκι??Ελπίζω καλά!!

Ειρήνη,εσείς συνήλθατε??

Ίνα,δεν είσαι παράξενη,αυτή είναι παράξενη που θέλει να ανακατεύεται εκεί που δεν πρέπει!!Και ο Άκης δεν θέλει να μαζευτεί καθόλου σπίτι...όλο στο μπαλκόνι και έξω βόλτες είμαστε!

Κορίτσια,δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά το φατσομπούκι κολλάει πολύ και ειδικά στο κάστρο μου είναι αδύνατον να παίξω...

Αυτά θυμάμαι,πάω να πέσω για νανάκια κι εγώ με τα αντράκια μου!!Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβλεπα τις φωτογραφιες σας στο φβ και ειστε κουκλες και οι δυο με το Σοφακι!!Ζηλεψα το παρκο σας ειναι τελειο εμας εδω ειναι τρισαθλιο και τριτοκοσμικο.ολα ειναι σπασμενα και χαλασμενα εχει φυγει ακομα και το χωμα και ειναι μια τεραστια λακουβα.

Και με τη μικρη και με τη μεγαλη δεν ξερω πως θα καταφερω να τις πεισω για το σωστο.

Αλικη Αντε τωρα δε θα εχεις τηλεφωνο τωρα που θα ειναι γιορτες και θα εχουμε πολλα να λεμε τωρα!γιατι!!

Καληνυχτα παω τα λεμε.Εμεις ξερουμε τι θα σουβλισουμε φετος εσεις Μαριετα??? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες ειμαι πτωμα!!

γυρισα απο το γραφειο,μαγειρεψα για αυριο και μετα το απολυτο τιποτα!!επαιζα ολη την ωρα με τον Ηλια,βαλαμε και το βιντεο της βαπτισης και καθεται σουζα και κοιταει!!μονο με αυτο μπορει να κατσει για ενα τεταρτο ησυχος στον καναπε!!ξυρισα τα ποδια μου παρεα με τον μικρο και τον αφησα να μου βαλει κρεμα μετα!!ειχε απιστευτη πλακα...εκανε συνεχεια αααααααα!!(ενα α!! ευχαριστησης!!)

ο Μανος πηγε καλα στην συνεντευξη,το θεμα ειναι οτι τα χρηματα που λογικα παιρνει στην τωρινη εργασια ειναι μαλλον πολλα για την παρουσα οικ.κατασταση,αλλα ελπιζω να λογικευτει και να δεχτει και λιγοτερα αν συμφωνησουν(γιατι ειναι κι αλλοι δυο υποψηφιοι)...του λεω καλλιο πεντε και στο χερι,παρα δεκα και καρτερει...ο εγωισμος του ομως δεν τον αφηνει να το καταλαβει!!αντρες του κωλου!!!

Ευγενια περαστικα ρε συ με το δοντι!!λιγη ταλαιπωρια ακομα και μετα ολα θα ειναι παρελθον!!ο Νωντακος τι κανει;

Ινα:επειδη δε θεωρουμαι αντικειμενικη (λογω ζαμπας),φοβαμαι οτι θα πω πολλα και δε θελω να παρεξηγηθω!

ενα ομως θα τονισω:ο,τι λεει ο γονιος (λαθος-σωστο δε με νοιαζει!!) αυτο πρεπει να τηρειται κατα γραμμα απο παππουδες και γιαγιαδες!! τα πολλα λογια ειναι φτωχεια,η κυρια απλα ξεθυμανε γιατι προφανως και πολυ απλα δε σε χωνευει (μπου χα χα!!!) και τελειωσε η ιστορια!!

ξερεις ομως ποιο ειναι το καλο;εχεις τον αντρα σου με το μερος σου και πιστεψε με!!ειναι μεγαλη υποθεση!!

αν συνεβαινε ακριβως το ιδιο με την δικη σου φαση σε μενα,το σκηνικο θα ηταν το εξης:Ζαμπα:δωσε να φαει το παιδακι....Μαριεττα:οχι κλπ.....Μανος:ενταξει μωρε,δεν εγινε τιποτα αν δοκιμασει και λιγο...η ζαμπα τωρα παιρνει θαρρος...ελα Ηλια,παρε ενα μικρο κομματακι!!απευθυνεται σε μενα:δε θα χαλασει ο κοσμος!!...Μαριεττα:ειπα οχι!!! Μανος:πώς κανεις ετσι; Μαριεττα:εχω ηδη γινει τουρμπο και κατακοκκινη..εχω ανεβασει πιεση και εχω παρει τον Ηλια αγκαλια και παω σε αλλο δωματιο...το μηνυμα το πηραν κι οι δυο!!

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ...

οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα και καταστασεις,ειναι εντελως συμπτωματικη!!!

μπου χα χα!!

το καλυτερο;μακαρι να ηθελε να δωσει σπανακοπιτα(που λεει ο λογος!)...τι ηθελε να δωσει;

γαριδακι!!!!!!!!!!!!!!και μακαρι να ηταν γαριδακι (ψαρι)...αμ δε!!!σνακ ηταν!!!

την πηδας ή δεν την πηδας;

ειδες Ινα που ειπα παλι πολλα;

κορες παω να την πεσω...το σπιτι ειναι αχουρι..μαζεψα μονο τα σκουπιδια και καθαρισα το ψυγειο...ο μικρος κοιμαται κι ο μεγαλος επισης!!

φιλια κορες!!!!!!!!

η θεια Τετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβλεπα τις φωτογραφιες σας στο φβ και ειστε κουκλες και οι δυο με το Σοφακι!!Ζηλεψα το παρκο σας ειναι τελειο εμας εδω ειναι τρισαθλιο και τριτοκοσμικο.ολα ειναι σπασμενα και χαλασμενα εχει φυγει ακομα και το χωμα και ειναι μια τεραστια λακουβα.

Και με τη μικρη και με τη μεγαλη δεν ξερω πως θα καταφερω να τις πεισω για το σωστο.

Αλικη Αντε τωρα δε θα εχεις τηλεφωνο τωρα που θα ειναι γιορτες και θα εχουμε πολλα να λεμε τωρα!γιατι!!

Καληνυχτα παω τα λεμε.Εμεις ξερουμε τι θα σουβλισουμε φετος εσεις Μαριετα??? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

κι εμεις ξερουμε!!!!!!!!!!!αυτες ξερουν;;;;;;;;;;μπου χα χα!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...