Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Φροσύνα μου μην ακούω τετοια για αποτυχημένη μανούλα... Θα σε μαλώσω!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου και όλα θα γίνουν!!! Τι και αν δεν πήρε βάρος, δεν έχασε κιόλας... Εγώ λέω να συνεχίσεις λίγο πιο εντατικά και μετά βλέπεις, και αν θέλει και λίγο συμπλήρωμα δεν χαθηκε ο κόσμος!!! Αυτό ελειπε...

Εγώ δεν του δίνω συμπλήρωμα, παίρνει κανονικό βάρος μέχρι στιγμής και είναι και πολύ λαίμαργος με αποτέλεσμα να κάνει συνέχεια γουλιές και να πνίγεται :?:?:? Το κάθε μωρό έχει τα δικά του και επίσης δώστης και περιθώριο προσαρμογής, στις 40 μέρες συνηθίζουν περιβάλλον, μανούλα γενικά συνήθειες...

Και το κυριότερο προσπάθησε να είσαι ήρεμη, στο λέω εγω που στο πρώτο δεν ήμουν καθόλου και ο Ν ήταν περισσότερο νευρικός με αποτέλεσμα να είμαστε όλοι σε κακα χαλια από υπνο κλπ... Τώρα είναι όλα διαφορετικά... Τουλάχιστον προς το παρόν... Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί αλλά θα το παλέψουμε... Σκέψου ότι είναι μόνο για 2-3 μήνες, μετα καταλαβαίνουν περισσότερο και αυτά και σαφώς τα πράγματα κυλούν πιο ομαλα ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΛΙΚΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ Κ ΚΟΛΙΚΟΙ......ΑΑΑ Κ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΑΥΠΝΙΑ!!!!ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΜΕ...........

ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ....ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΝΟ 4-5 ΩΡΕΣ (ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ)..ΑΝ ΟΧΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ....ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ....3 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΙΣ 5.30 ΤΟ ΠΡΩΙ....!!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ Κ ΔΙΑΚΟΨΑΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΙΧΝΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Κ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ Κ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΟΚ....ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ!!!

ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ΣΚΟΝΗ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΠΕΠΤΙ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 23€ ΤΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!!!!ΠΟΛΛΑ ΦΡΑΓΚΑ..ΤΩΡΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΜΠΑΣ Κ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΑΣ...ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΦΥΛΑΚΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ....150-180ML ΑΝΑ 3-4 ΩΡΕΣ.....!!!!!ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ Η ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ...

ΕΠΙΣΗΣ Ο ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ (ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ) ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Κ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΓΑΛΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ 2-3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ....Κ ΕΔΩ ΚΑΘΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ....

ΝΙΝΑΚΙ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ.....ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΟΥ, ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ....!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..εμεις μεγαλωνουμε..την επομενη εβδομαδα κανουμε το πρωτο εμβολιακ μας...ειμαστε ησυχα κοριτσια τις περισσοτερες φορες....

ιωαννιτα πως καταλαβες οτι εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα?

εμενα ο γιος μου ειχε...εκανε κακα με βλενες κ λιγο αιματακι...αρχισε 2 μηνων..εγω δνε σταματησα το θηλασμο απλα δεν ετρωγα προιοντα που εχουν γαλα...τον θηλασα μεχρι 11 μηνων..μετα οι αλλεργιολογοι απο το νοσοκομειο μου ειπαν να παρω το νεοκειτ που στοιχιζει 60ευρω..λαθος βεβαια δεν επρεπε να παρει τοσο αυστηρο γαλα..μετα πηραμε το αλθερα στους 18 μηνες αφου δεν του ειχε περασει κ μετα απο κανα τριμηνο .του εδωσα το φριζολακ ac που ολοι οι παιδιατροι αυτο δινουν πρωτα πρωτα κ σιγα σιγα του περασε...του περασε στα 2 κ κατι...

κανονικα μετα εμαθα οτι πρωτα δινουν π.χ. το φριζολακ ac αν εχει παλι αιμα παμε στο αλθερα κ αν κ εκεινο δεν ταιρειζει πινουν το νεοκειτ(φαντασου οτι οταν φτιαχνουν το νεοκειτ δεν μπαινει αλλο γαλα στην μηχανη παραγωγης)

για το αλμιρον πεπτι δεν ξερω κατι γιατι δεν πηρε κ κανενα γνωστο μας παιδακι.κ της αδελφης μου ειχε κ της φιλης μου κ τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑΝΘΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΒΓΑΛΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΞΑΝΘΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ...ΒΑΖΑΜΕ ΑΛΟΙΦΗ Κ ΕΦΕΥΓΕ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ...Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ....ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΦΥΓΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ...Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ...Κ ΟΝΤΩΣ!!ΗΠΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΦΑΓΑ Κ ΤΥΡΙ...Κ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕ ΣΠΥΡΙΑ...ΟΠΟΤΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΜΕ....ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ Η ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ...ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΑ.....ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ...

ΔΕΝ Μ ΛΕΣ, ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ 11 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ?ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΥΤΕ ΙΧΝΟΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Η ΜΟΣΧΑΡΙΟΥ...ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ, ΜΠΙΣΚΟΤΑ, ΚΕΙΚ, ΓΑΛΑ, ΤΥΡΙ, ΓΙΑΟΥΡΤΙ, ΠΑΓΩΤΟ, ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ.....ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΘΗΛΑΣΩ ΜΠΟΡΩ...ΓΙΑΥΤΟ Κ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ετρωγα κοτοπουλο πατατες μακαρονια ρυζι αρνακι κιολοκυθια καρατο φασολια μηλο αχλαδι μπανανα,φραπε κοκακολα κ για επιδορπιο βανιλια υποβρυχιο...κ κεικ νηστησιμο...α κ ψωμι...οποτε δεν υπηρχε περιπτωση να εχει κατι γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης αν τελικα συνεχισεις με τον θηλασμο καλο ειναι να ρωτησεις τον παιδιατρο τι συμπληρωματα βιταμινων πρεπει να περνεις....

εγω δεν επερνα τιποτα...δεν ηξερα.στους 10 μηνες αποφασισα να κανω δευτερρο μωρο...ρωτησα τον βγυναικολογου αν πειραζε που εκανα τοσο καιρο ειδικη διατροφη κ μου ειπε κανενα προβλημα...στους 11εμεινα κ επειδη αρχισα ουτροτζεσταν λογω αιμοραγιας σταματησα τον θηλασμο...στις 22 εβδομαδες εκανα διακοπη λογω δισχιδους ραχης....οσο το εχω ψαξει λενε για το φιλικο οξυ...9 μηνες δεν ετρωγα σωστα κ περασα πολυ ασχημα μετα...τωρα θα ειχα μια μπεμπα 2,5χρονων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ 11 ΜΗΝΕΣ ΕΤΡΩΓΕΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ????Κ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΛΑΧΑΝΙΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο φρουτα μηλο αχλαδι μπανανα....οταν εδωσα στον γιο μου ομως δεν τον πειραζαν αυτα κ καρπουζι πεπονι βερικοκο..

ασε εμπλεξα με τους γιατρους...ου μπλεξεις με γιατρο....

εκανα τοσο καιρο διαιτα..κ αν γυρνουσα πισω το χρονο θα την ξαναεκανα γιατι ηθελα να θηλαζω τον γιο μου απλα θα επερνα φιλικο οξυ 100%..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες... αυτοι οι κολικοι.... εμεις ξυπνησαμε τη νυχτα 3 κ ξυπνιοι μεζρι 6 τ εδωσα λιγο χαμομιλι κ μετα τον θηλασα ... κοιμηθηκαμε μεχρι 11 ... αλλα δεν εχουμε τοσο προβλημα, πρωτη φορα τ εκανε .... αλλα γενικα ειμαστε χαλαροι κ οσο περναει ο καιρος μ κοιματε κ περισσοτερο... χθες μας ηρθαν κ οι πρωτες επισκεψεις κ μας εφεραν ενα ωραιο ριλαξ δωρακι ... με το π τον εβαλα μεσα κοιμηθηκε :lol:

twiggy μην απογοητευεσαι θα δεις οτι μεχρι να σαραντισει θα ειναι οκ σιγα σιγα... εγω εχω θεμ μ το θηλαστρο εκει π την τελευταια φορα εβγαλα150 μλ τωρα για 50 πρεπει ν κανω μιση ωρα ... μ ειπε η παιδιατρος ν μην το κουραζω τ θεμα κ παθω καμια μαστιτιδα κ μ εγραψε ενα γαλα σε περιπτωση π θελω ν βγω ...προχθες το δοκιμασαμε να δουμε αν το πινει κ το κατεβασε με τη μια... ειχα λιγο τυψεις να πω την αληθεια .. αλλα δεν θα τ το δινω κ συνεχεια ...

οποτε σημερα θα παω για shoping να ανεβω λιγακι θα τον ταισω κ αν χρειαστει τ δινει ο αντρας μ ...

α καποια ανεφερε το αλμιρο (γαλα) μ ειπε μια φιλη π το εδινε οτι με αυτο εκανε κολικους τ μικρο της κ το αλλαξε . προσεξτε το!!!!

κοριτσια το σαββατο ειπαν 18 βαθμους ξεκινηστε τις βολτιτσες. :D εμεις θα παμε για ενα καθεδακι

πολλα φιλια σε ολες κ τα νινακια εννοειτε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! εγω ανεβηκα ετσι λιγακι (δεν σκεφτομαι πια ποσο χαλια μανα ειμαι που δεν καταλαβα οτι το παιδι μου πεινουσε!).. Η μικρη τρωει πολυ πια και κοιμαται βαθια, σαν μαστουρμενη ειναι!! Προσπαθουμε να μπουμε σε ρυθμο τωρα με τις αποστειρωσεις , το θηλαστρο κλπ... λιγο αγχωτικα αλλα πιστευω θα τα μαθουμε. Εχω βγαλει 2 φορες με το θηλαστρο και μου ελειψε ο θηλασμος ηδη οποτε θα συνεχισουμε στηθος πρωτα και μετα μπιμπερο με συμπληρωμα!Πολυ βιαιο ομως το μπιμπερο ετσι? Το χωνεις εκει μεσα σαν να του λες "φαε!!! και τρεχουν τα γαλατα...Καμια σχεση με το βυζι :?:? "Αυριο θα παμε και στο μαιευτηριο για να δουμε παλι τον ικτερο, ελπιζω να πανε ολα καλα απο εδω και περα...

Βλεπω ταλαιπωρειστε με τους κολικους.. επομενο κεφαλαιο!! πωπω κουραγιο κοριτσακια.. να ομως εσεις που εχετε μεγαλωσει θα αρχισετε και τις βολτουλες, τα θετικα της ηλικιας σας!!

Χρυσανθη πολλα φιλια, καιρο ειχαμε να σε ακουσουμε

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανουλιτσες νυσταγμενες :)

Τοσο καιρο εμπαινα απο κινητο στο φασε και εχασα επισοδεια απο δω!!διαβαζα διαβαζα...

Βλέπω ολες καλα , Οι μανουλες με δυο παιδακια υπομονη εχετε κι εσεις πολυ τρεξιμο!!Νινακι μια χαρα τα καταφερνεις φτου φτου και η περιπιοιση θα ξαναρθει τωρα πιτζαμουλες και λερωμενα μπλουζακια απο τα βυζακια χεχεχεεχ τι να κανουμε :lol::lol:

Κικιτσακο μου φτου φτου με δυο μωρακια μια χαρα τα καταφερνετε , αυτο με την ηρεμια το βλέπω κι εγω με το μωρο και τη μανα μου ειναι τοσο ηρεμος ανθρωπος που μολις πιανει τον μπεμπακο ειναι τοσο ηρεμος κι εκεινος ενω με εμενα αστα απο το αγχος μου ειναι κι αυτος τσιταααααααα

Φροσυνακι μου μια χαρα και μην ακουω βλακιες περι ανικανης μανας κλπ θα ρθουμε και θα σε δερνουμε μαζι με το νινακι. ο δικος μου την πρωτη εβδομαδα πηρε μολις 10γρ το πιστευεις????!!!και εμενα ειναι 2680 οχι 3 και που ειναι η δικια σου....μου πε η παιδιατρος ειμαστε λιγο πισω σε αυτο αλλα θα δουμε οταν σαραντισουμε...μην αγχωνεσε ειναι χειροτερο για την παραγωγή γαλατος....(το παιδι να το βαζεις να ρευεται αν δεν ρευεται οπως ο δικος μου τις περισσοτερες φορες να το κρατας τουλαχιστον 10 λεπτα σε σταση ρεψιματος αν εχει θηλασει και παραπανω αν εχει παρει και συμπληρωμα)εγω ετσι κανω για να αποφυγω τιποτα εμετους γουλιες κατα τον υπνο που πολυ με φοβίζουν

θα μπω να διαβασω και τις εμπιριες σας επιτελους.....

Εγω κοριτσια εχω χασει ολα τα κιλα απο την ημερα της γεννας :?:o:o:o τιποτα δεν εμεινε γαμωτι...πανε και τα μαγουλακια και ολα φαινομαι τοσο ταλαιπωριμενη μπηκαν μεσα τα μαγουλακια και αντικατασταθηκαν απο κατι τεραστιους μαυρους κυκκλους φτουυυυυ.....Ραγαδες εγω ουτε μια 8-)8-)8-)8-) μονο που μου εμειναν οι απιστευτες τριχες και η ουλή!!να δω θα πεσουν αραγε καποτε..αλλιως αποτριχωσηηηη, απο κιλιτσα τιποτα λιγους κιλιακους και θα μαι παλι κορμι θανατηφορο.... :lol::lol:

Ευακι μπραβο ολη η οικογενεια συσωμη επιτελους!!να στε παντα γεροι και ενωμενη.....η νυφουλα μου πια ειναι η ανδριανα???(σημειωση ειναι το αγαπημενο μου ονομα μετα το νεφελη).Κουραγιο δυδυμομανουλα βλεπω αποκλειστικο θηλασμο???ευγε!!!!!φτου φτου σκορδα , καμια φωτο θα μου στειλεις συμπεθερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! τι κανετε;

Εμεις κοριτσια πολυ κολικος!!! εχουμε να κοιμηθουμε οικογενειακως απο εχθες το μεσημερι :shock::shock: Κοιμαται 5 λεπτα η μικρη και ξυπνάει ουρλιαζοντας, σφιγγεται κοκκινιζει και γενικα εχει όλα τα σχετικά με τους κολικους. Τα εχω παιξει :? . Νυσταζω και τη λυπαμαι ταυτοχρονα :cry: . Τωρα μολις την πηρε λιγακι ο υπνος. εντω μεταξυ παιθανε και ο παππους του αντρα μου στο χωριο και πηγε ο καλος μου και ειμαι μονη μου με 2 παιδια :? Ο μεγαλος εχει κολλησει στο ipad και παιζει συνεχεια, δεν λεει να ξεκολλησει και η μικρη δινει τα ρεστα της στο κλαμα... Ποια κοπελα ειπε για το αλμιρον οτι προκαλει κολικους;; εδω και 3 μερες αυτο της δινω εκτος απο το δικο μου και πραγματικα το παιδι εχει ψωφισει στους κολικους!! Λετε να παιζει ρολο το γαλα;; Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι απο το μπιμπερο που περνει αερα και εγω την ταιζω παντα με μπιμπερο ακομα και το δικο μου που το βγαζω με θυλαστρο. Θα δω πως θα παει και θα δοκιμασω κι αλλο γαλα μηπως τελικα της προκαλει αυτο τους κολικους!!! Τι να πω... και στον γιο μου αυτο εδινα και εκανε κι αυτος κολικους. Μηπως να ειναι συμπτωση;; Ξερω γω θα δειξει....

twiggy μου γιατι δε βγαζεις λιγο γαλα με το θυλαστρο να δεις μηπως παρει περισσοτερο βαρος;; Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια απο θυλασμο γιατι παντα με μπιμπερο εδεινα το δικο μου αλλα λεω μηπως δεις διαφορα ετσι και πινει και το δικο σου γαλα...

Αυτα για την ωρα κοριτσακια μου, παω να ξεκολλησω τον γιο μου απο τον υπολογιστη γιατι θα χαζεψει στο τελος!!

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.....ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΕΙΠΕ...ΕΓΩ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ Κ ΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ....ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΠΕΠΤΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ...ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ ΗΑ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ, ΕΔΩ Κ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ....Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΠΙΝΕ, ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΤΗΣ.....!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι παλι σαμιαμιδακι εμεινες?!!! αχ τι θα σε κανουμε.. δεν πειραζει το καλοκαιρι ομως θα εισαι πρωτη μουρη στην παραλια ;);) Εγω δυστυχως δεν τη γλιτωσα εκανα καποιες ραγαδες πανω απο τον αφαλο :(

Φλωριανα μου κουραγιο, δυσκολη φαση.. Εγω εχω παρει μπιμπερο DrBrown απο τα Mothercare που ειναι σχεδιασμενα για αποφυγη κολικων κλπ (εχουν ενα μπλε σωληνα μεσα θα δεις) μου τα ειχε συστησει μια φιλη. Μηπως να παρεις μπας και δεις διαφορα? http://www.amazon.com/Dr-Browns-Pack-Po ... B0018JWAF0

εμεις συνεχιζουμε καλα, θηλαζω, βγαζω με το θηλαστρο, δινω συμπληρωμα.. ολα τα κανουμε!! :):lol:

αντε να δουμε αυριο θα παμε και στη γιατρο στο μαιευτηριο. Παντως σε μια μερα ηδη πηραμε 30 γρ!

φιλια σε ολες, παω να την ξυπνησω για φαι.. εκει που καναμε αμην να την κοιμισουμε τωρα με το ζορι ξυπναει το μαστουρωμενο!! αχχχχ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριανα μου κι εγω απο μπιμπερο dr brown εχω δυο που μου χαν δωσει δωρεαν απο σεμιναρια ειναι πραγματικα πολυ καλα λιγο ακριβουτσικα βεβαια αλλα αξιζει,γενικα μου πε η παιδιατρος να ξεσφιγκω λιγο τα καπακια απο τα μπιμπερο να μην ειναι πολυ σφικτα να φευγει ο αερας!!το μονο κακο με τα dr brown ειναι οτι δεν εχουν μεγαλη ροη ειναι σαν το στηθος πανω κατω και ο τεμπελης μου δεν τα θελει :?:? εμ θελουν κοπο βλεπεις εμεις θελουμε τα ευκολα οποτε του δινω γαλα απο τα απλα τι να κανεις :x:x

Ναι φροσυνακι μου ειδες αστα παλι καχεκτικουλι εγινα :?:?:? θελω να κανω κοιλιακους και γυμναστικη κι ακομα δεν με αφηνει ο γιατρουλις εσας τι σας εχουν πει ποτε για γυμναστικη???εγω τα ραμματα τα εκοψα ηδη και θελω να ρωτησω τον ντοκτορ για μια κρεμα που μου προτιναν για να φυγει η ουλη σχεδον τελειως θα ρωτησω και θα σας πω αν ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλιτσες!!! Πως τα πάτε με τα μικουλια σας;; Εγω τελικα άλλαξα το γάλα πήρα το φριζολακ της Νουνου, νομίζω πως παει καλύτερα, δεν έχει τόσους κολικους αλλα συνεχίζει να έχει Πονακια. Και τώρα που σας γράφω ψιλοποναει. Θα της το δώσω μερικές μερες και θα δούμε.

Την έβγαλα απο το ριλαξ και την βάζω στο καλάθι της και ευτυχώς κοιμάται σχετικά καλα.

Ήρθε και ο αντρουλης μου σήμερα απο το χωριό και μου κράτησε τη μπεμπα και ευτυχώς κοιμήθηκα το πρωί ως τις 11!!! Νοιώθω άλλος άνθρωπος βρε κοριτσια, τ´ι ωραίο πράγμα ο ύπνος!!!! Τώρα πεινω καφεδάκι και η μπεμπα κοιμάται!!!!

Μπράβο Φροσυνακι που πήρε βάρος η μπεμπουλα!!! Σιγα σιγα θα βρει τον ρυθμό της και αν κρίνω απο τη μαμά της που είναι αδυνατουλα μάλλον δεν θα παίρνει και πολυ γρήγορα βάρος η μικρη ;):lol: .

Φιλακια σε ολες και καλο κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

ειμαστε πολυ καλυτερα εμεις, παιρνουμε σταθερα βαρος και φευγει και ο ικτερος εντελως! Πηγαμε για εξετασεις στο Μητερα και το ειδα σαν μεγαλη εξοδο!! :? Τωρα κοιμομαστε και μπαινει ο ηλιος απο την μπαλκονοπορτα και νιωθουμε σουπερ!! :)

Φλωριανα κοιμηθηκες ε? Ειδες διαφορα που κανει ε? Δεν θα το πιστευα ποτε πως με 2 ωρες υπνο ανανεωνεσαι τοσο.. Εχω ξενυχτησει και ξενυχτησει (νυχτοπερπατηματα, εξεταστικες κλπ) αλλα αλλο πραγμα αυτο!Πολυ πιο γλυκο θα ελεγα αλλα με τις ορμονες ετσι ανω κατω σου τη δινει διαφορετικα!

Σοφακι ναι καλα σου ειπαν, γυμναστικουλα οχι ακομα δηλαδη οχι κοιλιακους. Κανε λιγο χερια, κορμο να ξεπιανεσαι, θα ξεκινησουμε φουλ ασκηση αφου σαραντισουμε!

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου κ εμενα ο γιατρος μου ειπε ασκηση αυστηρ μετα τις 40 μερες.... Κ εμενα μου την εχει δωσει που δε με αφηνει να εκτονωθω με λιγη γυμναστικουλα...μερικες φορες παιζουν τα νευρα μου απο κλεισουρα κ ψιλορουτινα κ νετα νιωθω τυυυυυψεις οταν βλεπω μπεμπακο!!!

Υγ πειτε μου καλε πως βγαζω το tickeraki θα φτασει60 εβδομαδες.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! Εμεις ειμαστε πολυ καλα σημερα, γενικα στρωνουμε! Επεσε και ο αφαλος μας το πρωι.. βεβαια εσας πως ηταν? γιατι βλεπω στο κεντρο δεν ειναι ακομα τελειως δερμα, ειναι σαν πληγουλα... Κανουμε και μαγουλακι, οπως οταν βγηκαμε απο την κοιλια και εχουμε παρει τα πανω μας οικογενειακως!! Εγω την κοιταζω και δεν το πιστευω, σαν ψεμα μου φαινεται.. ο μπαμπας μας εχει παρει αδειουλα και νιωθει πως κανει διακοπες κι εχει αρχισει να σκεφτεται εντονα το σεξ :o:o Να τα μας!!! :lol: Καλα υπομονη ακομα κυριος!!!

Κατερινακι κουραγιο, θα σαραντισεις συντομα και θα βγειτε βολτουλα.. Για το τικερακι πας στον πινακα ελεγχου μελους ... φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι Κατερινιο ακριβως,εγω βγαινω με τον μπομπιρα στην αυλη για 10λεπτα και αυτο θωρειτε εξοδος :lol::lol::lol::lol: Φροσυνακι κι ο δικος μου αρχισε τα υπονοουμενα περι του θεματος.....καλα θα περιμενει ακομα πολυ....ρε συ το σκεφτομουν και νιωθω λιγο ανασφαλεια με την τομη :cry::cry: πωπω σαν την πρωτη φορα θα ναι ενα πραγμα :o:o:o ουφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια αν σας πω ότι τώρα σκεφτόμουν να συζητήσουμε στο φασε για το σεξ θα το πιστέψετε? Απλά μπήκα εδώ για να σας ρωτήσω αν αυτα που γράφουμε στο φασε τ; βλέπουν κ οι φίλοι μας..η μόνο εμείς που είμαστε στην ομάδα?

Κ ο δικός μου άρχισε να το ζητάει......αλλά αν δεν μου δώσει το οκ ο ντόκτορ δεν έχει κοκό..την άλλη τετάρτη θα παμε γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιΩΑΝΝΙΤΑ μην ανησυχεις, ειναι μυστικη η ομαδα στο φασε οποτε γραφουμε ο.τι θελουμε και βαζουμε φωτογραφιες χωρις φοβο!! Αρχισαν ολοι οι μπαμπαδες να θελουν σεξ ε? Παει η κοιλια, πρηστηκανε τα στηθη και το μυαλο τους εκει!! :lol::lol: αχ τι παθαμε... Κι εγω ειμαι καπως λογω τομης και γενικα νιωθω σαν ξεφουσκωτο μπαλονι! :? Αλλα θεωρητικα το σκεφτομαι, μου εχει λειψει!! Υποθετω μολις αρχισουμε και βγαινουμε εξω σαν ανθρωποι θα ανεβει και η αυτοεκτιμηση μας και θα ερθει απο μονο του....

καλη ημερα σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας βρε κοπελιες χαχα και εσεις ομαδα στο φεις εε..χαχα εχουμε και εμεις με κατι μανουλες λιγες και καλες δηλαδη γιατι ειναι πιο γρηγορο να μιλας εκει..οσο για το σεξ...καλαα...εμενα τωρα που εκλεισε τους 6 μηνες μπορω καλυτερα...πριν μια το μηνα και ανννν....με τι καλε δυναμειςς και τωρα καλα οχι καθε μερα..αλλα καλυτερα απο πριν..με 2 παιδια ειναι ακομα πιο δυσκολο κοιμαται το ενα το αλλο κατι θελει με ραντεβου πλεον χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...