Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

Έχεις δίκιο Ίνα δεν το είχα σκεφτεί….. χαχαχαχα

Εχθές μου ανέφερε κ ο δικός μου πως θα έρθει μέσα στην εβδομάδα κ θα ξαναπάνε πίσω με την κόρη!!! Άντε τη μία να την ανεχτώ, αλλά 2 δεν παλεύονται!!!

Κ έτσι είπα άμα είναι να έρθει, να έρθει τη μέρα που θα φύγει για Κέρκυρα γιατί είμαι άρρωστη κ μπορεί να την κολλήσω κ αυτή να κολλήσει την άλλη που είναι έγκυος κ δεν κάνει!!!! τουλάχιστον να αποφύγω την αρχιγκαντέμω…….

Μου είπε εντάξει θα τους το πει!!! Ήδη με πονάει το στομάχι που τις σκέφτομαι εδώ μέσα……..ξξξξξξξξξξξξξξξξουττττττττττ!!!

Τις φώτο από το πάρτι των μικρών που δημοσιεύσαμε….. θα σας τις γράψω σε δισκάκι γιατί εκεί δεν έχουν κ καλή ανάλυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σας συστηνω την πεθερα μου :lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είμαι σίγουρη πως έχει βγει πολύ πιο ωραία στην φώτο απ’ ότι είναι…. :lol::lol::lol:

Που τις τράβηξε να το συστήσω κ στην δικιά μου!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας συστηνω την πεθερα μου :lol::lol::lol::lol:

Μαμααααααααααααααααααααα!

Ετσι να τη σκεφτεσαι οταν ερχετε σπιτι!!Να βαλεις και τη φωτογραφια πανω στη τραπεζαρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε???περιμενα πως θα σας εβρισκα σε καινουριο θεμα αλλα ενταξει συγκρατηθηκατε...

εγω ημουν στην μανουλα μου...εκει περασαμε και αποκρια και την καθαρα δευτερα...

καλη σαρακοστη...ευτυχως μας εκανε καλο καιρο και ετσι και αετο πεταξαμε και βολτουλα πηγαμε και ολα καλα...δεν σας ρωταω εσας...λογικα εχετε γραψει οποτε θα σας διαβασω...δεν σχολιαζω τιποτα τωρα πρωτα να κανω τα μαθηματα μου...επανερχομαι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα πάλι....έφυγα πιο νωρίς απο το γραφείο και πήγα στο γυναικολογο για τεστ και να δει και μια κυστη που έχω και πρέπει να παρω απόφαση να την βγάλω κάποια στιγμη :(

Ειρηνακι έλα ρε ήρθατε Χαλκίδα,για ουζακι στην ΑΡτακη?εμείς είχαμε κατέβει παραλία Χαλκίδας όχι αρτακης για καφεδάκι την Κυριακή αλλα μετα φάγανε στην μαμα μου ....το βραδακινοπως σας είπαμε ντυθηκαμε και πήγαμε σε παρτυ!

Αλίκη και ο δικός μου ότι και να τον ρωτάω ναι λέει δλδ όχι ακριβώς ναι. ..... ¨α¨...

Παταω υποβολή και επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριετα μια χαρα ρε ειναι η πεθερά σου ...τι έχει? :lol::lol::lol:

Μάρακι γειαααα,τι κανείς?ο ΜΑνωλιος?εμείς πετάξαμε την Κυριακή χαρταετο και ευτυχώς γιατί χθες δεν ειχε καλο καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δειτε κανενα αετο το πασχα δικος μας θα ειναι τον πηραμε αλλα δεν τον πεταξαμε.Αλλα θα τον πεταξουμε μια μερα.Γιατι να μην πεταμε αετο συνεχεια στην πραγματικοτητα, γιατι στα λογια πεταμε αετο ολη την ωρα. πχ εγω εχω μια ωρα που προσπαθω να σηκωθω να μαζεψω κανα πιατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου..δεν προλαβα να σας διαβασω...ξυπνησε ο μανωλης που ευτυχως ξεμπερδεψε με το μπουκωμα...ηρθε και ο αλεξης φαγαμε και μετα μου ανακοινωσε πως το βραδυ θα εχουμε κοσμο...εφυγα λοιπον πηγα και ψωνισα μερικα θα λασσινα και ετσι εχω στρωθει στην δουλεια...η μαλλον στο μαγειρεμα..και το συμαζεμα λιγο του σπιτιου..

σας αφηνω λοιπον και μαλλον αυριο θα τα ξαναπουμε...μην αλλαξετε θεμα εεε>???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλάρες!

Μαριέττα δεν έχω λόγια για την πεθερά σου! Θεά που λέει και ο Ψινάκης! μωρέ τι την λες κοντή, μια χαρά νταρντάνα φαίνεται η γυναίκα :lol: . Καλά κάνεις και τη βάζεις στη θέση της, μην της κάνεις τη χάρη όμως και κάθεσαι και χαλιέσαι και συγχίζεσαι, μπενάκης-βγαινάκης. Σαν να μην υπάρχει ένα πράγμα...

Ειρηνάκι επανήλθες κι εσύ δυναμικά, μας έλειψες! ξεκίνησες το γραφείο; μπράβο πολύ χαίρομαι, καλές δουλειές να έχεις κούκλα μου! σήμερα θα πήγαινες τον Γρηγόρη ΩΡΛ; τι σας είπε; Α και που είσαι, όταν κάνεις τεστ στους ασθενείς μην χαζολογάς στο μάμμυ και σκοτώσεις κανέναν άνθρωπο :lol: . Θα σε πάρω τηλ. να βρεθούμε, θέλω ήλιο και πάρκο Τρίτση ζήλεψα!

Ευγενία, καλή διασκέδαση απόψε! ;)

Ινα δεν βαριέσαι, τι καθαρά Δευτέρα τι Πάσχα, πετάξτε εσείς τον αετό σας να το χαρείτε! και αν σας κοιτάξει κανείς περίεργα έχεις ολόκληρη δικαιολογία πλέον: "το παιδί το ζήτησε!" :D . Μα δεν είναι σπαστικό κάποια πράγματα να γίνονται συγκεκριμένες μέρες το χρόνο; εγώ θέλω να τρώω μελομακάρονα και κουραμπιέδες και το καλοκαίρι :? . Πως είστε σήμερα αρρωστούλικα κοριτσάκια;

Αλίκη λες να πιάσει και να έρθει μόνο η πεθερά επίσκεψη; αμήν!

Αννα θα σε μαλώσω, γιατί εξαφανίζεσαι; αν έχεις κάτι εδώ είμαστε να το μοιράζεσαι, μην κάθεσαι και στενοχωριέσαι μόνη σου. Τι κάνει ο κούκλος σου;

Αχ συγχωρέστε με, έχω 2 ώρες που ξεκίνησα να γράφω και τα ξέχασα τα υπόλοιπα! έχω βάλει dvd να βλέπει η μικρή και να απασχολείται και τριγυρίζω σε όλο το σπίτι να κάνω ψιλοδουλειές, όσες μπορώ γιατί είμαι μόνη μου. Το πρωί πήγαμε στο athens heart για καφεδάκι, είχε και ο νονός της ρεπό και πήγαμε όλοι παρέα. Η φωτό στο προφίλ είναι από τη σημερινή μας βόλτα που πολύ την ευχαριστήθηκε. Κομμωτήριο δεν πήγα, θα πάω όμως αύριο το μεσημέρι.

Σας φιλώ προς το παρόν, τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε τώρα μου έρχονται ένα ένα, Αλίκη κι εγώ λέω να τις σβήσεις τις φωτο. Και ακόμα δεν αξιώθηκα να μπω να δω το άλμπουμ σου γαμώτο! το βράδυ με την ησυχία μου, ξέρετε, κατά τη 1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!

Έβαλα τον ποντικούλη μου για ύπνο…. Κοιμήθηκε νωρίς σήμερα ήταν χώμα ο καημένος!! Ελπίζω μόνο να μην του γίνει συνήθεια το 6.30 που ξυπνάει…. γιατί έξω είναι νύχτα!! Είναι μπουκωμένος, όχι πολύ για την ώρα κ κάνουμε πλύσεις!!! Τον ρώτησα κ αν τον πονάει ο λαιμός κ μου είπε ναι!!!

Εγώ είμαι καλύτερα, μόνο που όταν μιλάω μετά τρελαίνομαι στον βήχα…. Αλλά ευτυχώς υποχωρεί!!!!

Ελπίζω ο Σπύρος μου να το περάσει στο φλου…..!!!

Αύριο μάλλον θα πάμε να δούμε ένα σπίτι που βρήκαμε….. για να δούμε!!

Μαράκι καλή Σαρακοστή κ σε εσένα κορίτσι μου!!! τώρα συνειδητοποίησα πως φτάσαμε τις 91 σελίδες…. Άρα ρίχτε τίτλους!!! Όποια κερδίσει θα πάρει δώρο ένα δείπνο με την πεθερά της Μαριέττας….χαχαχα

Ελιζάκι είναι μικρή κύστη? Δεν είναι τίποτε να την αφαιρέσεις ! Αμέσως γίνεται έτσι δεν είναι?

Δεν βγάζεις παιδί μου άκρη με τα αγόρια!! Αυτό το ναι πρέπει να είναι το ίδιο που λένε στις μαμάδες κ ως παντρεμένοι!?!? Ναι σε όλα…. χαχαχαχαχα

Όταν είδα τη φώτο στο προφίλ σου Ελένη μου θύμιζε κάτι…. κ εμείς πάμε συχνά εκεί!!! Κ έχουμε κ ίδια φώτο….στο ίδιο παπάκι, ελεφαντάκι τι είναι? όπως κ να έχει πάντως είναι μια κούκλα πραγματική!!!

Οκ, θα τις σβήσω λοιπόν……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοιμησα και ήρθα και εγω!

Αλίκη ναι η κυστη μικρή ειναι αλλα καλο θα ήταν να βγει αλλα φοβάμαι την ολική γαμωτο!με λαπαροσκοπηση γίνεται.αχ πρέπει να το αποφασίσω.

Α ξέχασα να σου πω οι φωτο ειναι σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε μην φοβάσαι…. Άλλωστε δεν κρατάει ώρα οπότε πόση αναισθησία να πάρεις? Το πρωί την κάνεις κ το απόγευμα θα είσαι σπίτι!!

SKATA!!!!!!!!!!!!!!

Όλα αυτά για μία λέξη?????????? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια άμα γράψω αλαμπουρνέζικα μη σας φανεί περίεργο….. δεν βλέπω την τύφλα μου….. με έχει πιάσει ημικρανία κ με δυσκολία εστιάζω!!!

Έλα ρε Μαριέττα μου, μου φαίνεται πως πολύ σε έχει ματιάσει η ζάμπα….. έχεις πέσει!!!

Ελιζάκι δεν φεύγει με αντισυλληπτικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω να ξαπλώσω γιατί δεν βλέπω πλέον τίποτε…… συγνώμη κορίτσια μου!!!!

Ελπίζω να μην ξυπνήσει το αστέρι μου γιατί δεν θα το βρω εύκολα!!! Πωπω βραδιάτικα!!!

Καληνύχτα κ όνερα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους τελειωσα το διαβασμα..ελεος ρε κορες!!

Νατασσα δωσε ενα φιλακι στο μετωπο και μια αγκαλιτσα στην Σοφουλα απο την θεια-Μαριεττα!!

δε το συζητω πώς θα νιωσατε με τον Βασιλη!! μπρρρρ....ολα καλα ομως!!

ρε συ,θελω τοσο καιρο να ρωτησω κι ολο το ξεχναω:κανει το τζακι που το εισπνεει η Σοφουλα;καμια φορα μας καλει ο θειος του Μανου,αλλα μεχρι στιγμης το αποφευγω γιατι αναβει τζακι και το φοβαμαι για τον μικρο...βλεπω ομως οτι κι η Ευη δεν πανε πισω...

Σαρα πηγατε στον ΩΡΛ; τι εγινε ο ασθενης σου;αναπνεει;;;;;;;;;;;;;;;;; μπου χα χα!!!(εσυ το εχεις χασει το μπου χα χα,αλλα ειναι νεα εκδοση της βλακειας μου!!!)...μπου χα χα!!

Αφροδιτη!!!!!!!!!!! εισαι πολυ γλυκο κοριτσακι!!!!!!!!!!!! φτου σου καρδουλα μου!!!!!! ζηλευω και το τσιμπιδακι σου..λεω να αγορασω μερικα για να στερεωνω τα μπροστινα μαλλια του Ηλια....θα το κρατησει ομως;δε κανω πλακα...θα βγαλω και φωτο!!!

Τριανταφυλεννιε,πες της μαμας σου,οτι τωρα δε μιλας πολυ,αλλα τα καταλαβαινεις ΟΛΑ!! να δουμε οταν θα μεγαλωσεις και θα τα λες ΟΛΑ....θα καταλαβαινεις τα μισα απο αυτα που κανεις ή θα εισαι σαν τους αντρες του στυλ:ΜΑΝΟΣ!!!

ΕΔΩ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ: ΜΠΟΥ ΧΑ ΧΑ!!!

Αννα: :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ευγενια ξενυχτρω!!! θες και ξυδια γρια γυναικα!!! κατσε σπιτακι σου να πλεξεις τις καλτσες του φανταρου!!! 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

ενταξει μωρε,σε αγαπαω!!! :-*:-*:-*

Ελιζα κι εγω φοβαμαι την ολικη γενικως...εχω κανει στην ζωη μου δυο χειρουργεια με ολικη..παιζει να κανω κι αλλο ενα,γιατι το ρινικο διαφραγμα εχει στραβωσει παλι κι ο κωλογιατρος που το ειχε κανει πρεπει να ηταν πολυ μπιπ....αλλα το σκεφτομαι....για αυτο κι η μυτη μου ειναι σαν μελιτζανα!! παλια η μυτη μου ηταν γαλλικη :lol::lol::lol:

δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε περι βραβειου δειπνο με την πεθερα μου,αλλα κριμα δεν ειναι;κι αν το κερδισω εγω; ξου ξου!!!

κοριτσια τι επαθα;εφτιαξα φακες για αυριο και ξεχασα να βαλω καροτα...τωρα βραζω καροτα ξεχωριστα και μου την εχει δωσει.... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια άμα γράψω αλαμπουρνέζικα μη σας φανεί περίεργο….. δεν βλέπω την τύφλα μου….. με έχει πιάσει ημικρανία κ με δυσκολία εστιάζω!!!

Έλα ρε Μαριέττα μου, μου φαίνεται πως πολύ σε έχει ματιάσει η ζάμπα….. έχεις πέσει!!!

Ελιζάκι δεν φεύγει με αντισυλληπτικά???

ρε Αλικη!!! το μουτι που εγραψε η Ευγενια στα Σαλαμινιωτικα σημαινει σκατα!!

εγω δεν ειμαι σκατα!!!! =))=))=))=))=))=))

ειμαι αποσκατα.... :lol::lol::lol::lol::lol:8-}8-}8-}

καλα ειμαι,μου περασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα εγω στις φακες δεν βαζω καροτο οποτε μη σκας!

Ειπα να κανω και γω δουλειες βραδυ μηπως οταν μεγαλωσω γινω ελενη η μαριεττα και εχω και εγω ενα τελειο σπιτι(καθαρο) μια δουλεια και ενα συνετο παιδι σαν την Ακαι τον Η(

χωρις παρεξηγηση για καλο τα γραφω)

Ωρες ωρες νιωθω οτι ειμαι πολυ μα πολυ τεμπελα, αμα ξεκινησω απο το πρωι μπορει μεχρι το βραδυ μπορει να εχω αλλαξει και κουρτινες στο σπιτι, αλλα τωρα πια το κανω σπανια αυτο μονο καθε αλλαγη εποχης.Βαριεμαι να κουνηθω, βεβαια σε αυτο βοηθαει και η Σια που αμα ειμαι ορθια αυτη ειναι αναμεσα στα ποδια μου!Παλια το εκανα σιγουρα καθε δευτερο Σαββατο.

Νομιζω οτι θα πρεπει να αλλαξω σταση απεναντι απο το παιδι μου αρχιζει και γινεται ανεξελενγκτη!

Παιζουμε πολυ οποτε και αυτη τα βλεπει ολα σαν παιχνιδι.Αμα ειμαι στην κουζινα ειναι κολλημενη απο πισω μου σαν μαιμουδακι, αμα σηκωθω απο ενα σημειο τρεχει για να την παρω αγκαλια η για να παιξουμε.Δεν καθετε λεπτο με τα 1500 παιχνιδια της που τα αλλαζουμε καθε εβδομαδα για να μην τα βαριεται(τα εχω σε πλαστικα και τα κρυβω για ενα διαστημα και οταν τα ξαναβλεπει ειναι σαν καινουργια)Ακομα και αν καθομαι στον υ/η η θα ειναι αγκαλια η θα ειναι στα ποδια μου και θα κανει βλακειες?Σαν αποτελεσμα δεν μπορω να κανω τιποτα.

Βεβαια το σπιτι μας ειναι διοροφο και πανω ο μπαμπας μας δεν εχει βαλει ακομα πορτα στη σκαλα οποτε ειναι απαγορευμενη περιοχη.Ουτε κρεβατια ουτε ρουχα ουτε τιποτα.Το μονο που με σωνει ειναι η μανα μου που την περνει για κανα δυο ωρες και ξεβρομιζουμε λιγο.

πως θα της μαθω να καθετε καλα,και πως θα ξεκολλησει απο πανω μου help

To mammy εχει γινει παζαρι οτι θελει καθε μια πουλαει, καποτε τα χαριζαμε τα πετουσαμε τωρα τα ξεπουλαμε διαδικτυακα

Μαριεττα το τζακι δεν πειραζει τα παιδια,ακομα και αμα ειναι βρεφος, εγω το ειχα συνεχεια μεχρι που μου το κατεστρεψε το μεγαλο μου μωρο.Μονο αμα εχει σοβαρο ασμα.Με μια φορα και δυο ουτε που θα το καταλαβει

Τελος ο μονολογος παω στο κρεβατακι μου με το μεγαλο μου μωρο και οχι με το μικρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!

Να 'μαι πάλι κι εγώ, σας έβαλα όλες για ύπνο και μπήκα να σχολιάσω με την ησυχία μου =))

Αλίκη ελπίζω να σου έχει περάσει η ημικρανία και να κοιμάσαι όμορφα και ήρεμα στην αγκαλιά του Μορφέα (άντε και του Πάνου, για να μην ζηλέψει!).

Ωστε πάτε συχνά στο athens heart;;; την επόμενη φορά να πάρεις τηλέφωνο να πεταχτούμε αν είμαστε σπίτι, μένουμε σχεδόν δίπλα. Μπορεί δηλαδή και να είχαμε βρεθεί κάποτε όταν δεν γνωριζόμασταν, από τότε που γεννήθηκε η μικρή όλο εκεί πηγαίνουμε που να τρέχουμε... Είδα επιτέλους τις φωτο, είναι ΤΕΛΕΙΕΣ!!! ειδικά αυτές με το Σπύρο στο γρασίδι, τι πόζες μοντέλου είναι αυτές καλέ;; :x τι όμορφο και γλυκό αντράκι! για τη νονά εγώ δεν θυμάμαι τι είχες σχολιάσει :roll:

Μετά τη βόμβα που έριξες, νομιζω ότι το επόμενο θεματάκι μας θα έχει στον τίτλο το απόλυτο κενό... :o:? Σιγά μην τολμήσει καμία να προτείνει!!

Βρε τρελέγκω δεν σου έφταναν οι περούκες που του φόρεσες του Ηλία, θες και τσιμπιδάκια; χμμ... μου εδωσες ιδέα! φώναξε μια μέρα την αγαπημένη σου πεθερούλα σπίτι, αλλά φρόντισε πριν έρθει με κάποιο τρόπο να έχεις βάλει τσιμπιδάκια και κορδέλες και στον Ηλία και στον Μάνο. Μετά από αυτό το σοκ μπορεί να μην ξαναπατήσει επιτέλους :lol:

Ινα κάθε δεύτερο Σάββατο άλλαζες κουρτίνες;;; χαρά στο κουράγιο σου! ευχαριστώ που με συμπεριέλαβες στη φαντασίωσή σου για το τέλειο σπίτι, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει τέλειο καθαρό σπίτι + παιδί... δεν βγαίνει η εξίσωση! απλά το παλεύουμε όσο γίνεται. Οσο για την Αναστασία, δύσκολο μου φαίνεται να ξεκολλήσουν από πάνω μας τα επόμενα 2 χρόνια. Μετά όμως νομίζω ότι μόλις φτάσουν στην ηλικία της Φλώρας θα παρακαλάμε να ήταν ακόμη κολλημένα.

Πολύ καλό αυτό που κάνεις με τα παιχνίδια, το έχω σκεφτεί κι εγώ αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα, έχει αποτελέσματα ή πιάνει μόνο για το πρώτο μισάωρο που κρατάει ο ενθουσιασμός τους;

Απόψε πριν βάλουμε τη μικρή για ύπνο συζητούσαμε με τον Στέλιο πόσο ήρεμη και χαμογελαστή ήταν αυτές τις μέρες... και μετά το συνειδητοποίησα και με έπιασε κατάθλιψη: το παιδί μας ήταν ευτυχισμένο επειδή είμασταν ΕΔΩ, μαζί της! πραγματικά την χάρηκα τόσο μα τόσο πολύ και ματώνει η καρδιά μου που μεθαύριο θα την αφήσω πάλι. Πόσο χαρούμενη είναι όταν μπορεί να με έχει δίπλα της, και πόσο άσχημα νιώθω που της το στερώ αυτό ρε γαμώτο! και τώρα κάνω και άλλους συνειρμούς, έτσι ήρεμη ήταν και μωρό, όταν δεν δούλευα... τόσο κακό κάνουμε οι γυναίκες στα παιδιά μας που λείπουμε για δουλειά; αλλά και πως να κάνουμε διαφορετικά;

Τελοσπάντων αρνούμαι να μελαγχολήσω περισσότερο, πάω να την χαζέψω που κοιμάται... φιλιά φιλενάδες μου, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!!

Δεν κλείσαμε μάτι…… όλο το βράδυ στο πόδι, πλύσεις, ζεστά, γάλα κ αγκαλίτσες!!!

Τώρα βλέπουμε τραγουδάκια στον Η/Υ!!!

Μου πέρασε η ημικρανία ευτυχώς πριν ξυπνήσει το σκατό!!

Μαριέττα εγώ είπα περί δείπνου αλλά το παίρνω πίσω γιατί θα μείνουμε χωρίς θέμα!!!!

Κ χωρίς καρότα μια χαρά είναι οι φακές!!!

Ίνα κ εγώ έτσι είμαι…. δεν μπορώ να κουνηθώ γιατί έρχεται από πίσω κ μου τραβάει κ τις πυτζάμες…. Αν δεν έχουν κ καλό λάστιχο οι ασθενείς ενός οδοντιατρείου απέναντι ανοίγουν το στόμα τους πιο εύκολα!!! Γι’ αυτό τελευταία η οδοντίατρος αφήνει ανοιχτές τις κουρτίνες!!

Κ εγώ είμαι τελειομανής κ ομολογώ πως μέχρι να καταλάβω πως κάποια πράγματα δεν γίνονται πια, πέρασε πολύς καιρός….

Όταν ήμουν στην Κέρκυρα που δούλευα από το πρωί μέχρι το βράδυ, ξυπνούσα από τις 6.00…. τακτοποιούσα τα του Πάνου για να φύγει για δουλειά κ μετά το σπίτι, ετοιμαζόμουν κ έφευγα…. Το Σάββατο γενική!!!

Όταν ήρθα εδώ που δεν δούλευα κάθε μέρα γενική έκανα…. κάθε μέρα!! όταν έμεινα έγκυος περιορίστηκα στις 3- 4 φορές την εβδομάδα γενική κ κάθε μέρα τα της συντήρησης….. Όταν όμως γέννησα που για 40 μέρες δεν έπρεπε να κάνω τίποτε λόγω καισαρικής φρίκαρα…… ΦΡΙΚΑΡΑ!!!!!! Μετά βέβαια πάλι δεν ήταν εφικτό….. είχα πλέον ένα μωρό με τόσες απαιτήσεις κ ο χρόνος είχε αλλάξει ρυθμό!!

Ακόμη δεν μπορώ να πω πως το συνήθισα αλλά το καταπίνω….. έχω κ μία κοπέλα κάθε 15 για να μου κάνει αυτά που θέλουν χρόνο κ κόπο κ κάνω πως δεν βλέπω μέχρι να με πιάσει κρίση!!!

Ελενάκι ναι αμέ θα σε πάρω καμιά φορά άμα πάμε προς τα εκεί!!! Αν χαίρονται λέει?? Το βλέπω κ με το Σπύρο…. Όταν είμαστε όλοι μαζί σπίτι είναι υπέροχος, χαρούμενος, ευτυχισμένος!!! Δεν κλαίει για τίποτε!!!

Αυτό θέλουν τα μωρά μας…. όλος τους ο κόσμος εμείς είμαστε!!! Κ εγώ σαν παιδί θυμάμαι πως περίμενα τα ΣΚ κ τις γιορτές….. η απόλυτη ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Μαριέττα πραγματικά τι τα θέλω τα ξενύχτια?? Για κανένα τσαγάκι είμαι..χθες το ήπια και σήμερα είμαι μια χαρά!!! Μόνο λίγο πονοκέφαλο έχω και συνάχι!! Χθες το βράδυ κοιμηθηκα πάλι απο τις 10. Έχω εδώ και μια εβδομάδα περίπου που δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Μόλις βάλω τον Νώντα για υπνο, την πέφτω και εγώ και με ξυπνάει η Δημήτρης για να κάνω μπάνιο, να μαζέψω λίγο το σπίτι κατά τις 12. Ξεκίνησα πάλι το σίδηρο μηπως για αυτό ήμουν έτσι.

Ο μικρός είναι μια χαρά, ευτυχώς γλιτώσε την ιωση που περασε ο Δημήτρης. Πήρα άδεια την επόμενη εβδομάδα. Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη θα είμαι με το αντράκι μου για να φύγουν οι γονείς μου να πάνε στην Μήλο. Σούπερ!! Θα τον ευχαριστηθώ λίγο και ελπίζω να μας κάνει καλές ημέρες για να πάμε βολτούλες.

Εγώ σημερα εχω οδοντιατρο παλι...πολυ αργη είναι αυτή η κοπέλα. Για να φτιάξουμε ένα δόντι εχω πάει 4 φορές!!! Αλλά είναι καλή και την εμπιστεύομαι.

Μούτι στα αρβανίτικα σημαίνει σκατά, το μο μανάρα μου είναι κάτι σαν χαιρετισμός και δεν εχω ιδέα τι σημαίνει - Μάλλον ομορφιά μου, κούκλα μου.Το λένε όμως συνέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία!!!

Ευτυχώς που ο Νώντας είναι καλά… κ μακάρι να σας κάνει ωραίες μέρες να τις ευχαριστηθείτε!!!

Η έλλειψη σιδήρου κάνει αϋπνίες οπότε τώρα μπορεί να ήρθες στα ίσα σου…. ( κ εγώ αναιμία σιδήρου έχω)!!! λες να έχει κ ο Σπύρος??? :-?

Καλά τι κάνει….??......δόντι φτιάχνει ή άγαλμα??? :lol:

Εντάξει άμα είναι καλή…..!!!

Ο Σπύρος γυρίζει πάνω κάτω με ένα ποτήρι (πλαστικό) κ ένα κουταλάκι κ κάνει πως φτιάχνει καφέ… με τόσο ξενύχτι έχει φτιάξει 5-6 ο καημένος κ συνεχίζει….χαχαχα!!

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη δεν εχω αυπνίες, τρελές υπνηλίες εχω!! Αν δεν ήμουν αδιάθετη θα έλεγα ότι ήμουν έγκυος. Έτσι ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης...

Αχ πόσο θέλω να ξαναζήσω αυτή την μαγική περίοδο!! Όσο δύσκολη και αν ήταν πολύ μου λείπει τώρα!! Σε ένα μήνα γενάει η νύφη μου!!! Θα γεννηθεί ο Στέλιος μας.. θα γίνει επιτέλους μπαμπάκας ο αδερφός μου που τόσο το ήθελε.

Κορίτσια εγώ ποτέ δεν ημουν τρελή με τις δουλειές. Πάντα είχα καθαρό το σπίτι αλλά δεν έκανα γενικη κάθε μέρα..τώρα κάνω τα βασικά για να είναι καθαρό το σπίτι και φωνάζω γυναίκα για τα πιο δύσκολα. Μιας και το είπα να την παρω τηλ....

Αλίκη άγαλμα φτιάχνει μάλλον γιατί το έχει παρακάνει...καλά λέω ότι θα τελειώσω με τα δόντια κατα τα Χριστούγεννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...