Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!στην τελικη ευθεια!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια ετσι στα γρηγορα γιατι αρχισε να κελαηδαει το αγορι μου και πρεπει να ετοιμασω το μποανιο γιατι αν φαει θα ξυπνησει στις 10.

Χρυσα μου πολυ συγκινητικη η ιστορια σου , να χαιρεσαι το νεο μελος της οικογενειας σου! Πολυ επαγγελματικα σε περιποιηθηκαν και εχει μεγαλησημασια, ειδια ποου σας αφησαν το μικρο τοση ωρα μαζι σας!

Χαρα μου αντε λιγες ωρες σου εμειναν να γνωρισεις το μικρο θαυματακι σου! Με το καλο και περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου...να χαίρεστε όλες τα μωρά σας...να σας ζήσουν...να είναι γερά και ευτυχισμένα στην ζωή τους...χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα νέα σας...

με το καλό να γεννήσουν και τα κοριτσάκια που έχουν απομείνει...όλα καλά να σας πάνε...

Χρύσα θέλω χάρη μεγάλη...μια και απο οτι φαίνεται καλοκαίρι ερχόμαστε πάλι Θεσσαλονίκη θα χρειαστώ γυναικολόγο....εχω βέβαια στα υπόψιν την παλιά που είχα αλλά ενθουσιάστηκα με τα της γιατρού σου..αν δεν σου κάνει κόπο θα ήθελα τα στοιχεία της ( με πμ) να τα έχω...

ευχαριστώ πολύ.....

και πάλι να χαίρεστε όλες τα ζουζούνια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi να σου ζησει το μωρακι σου περιμενουμε την ιστορια τοκετου σου!!!

ninou σε ευχαριστουμε με το καλο θα κρατησεις κι εσυ μπεμπακι στην αγκαλια και θα εισαι διπλα ευτυχισμενη θα δεις οτι αξιζε η αναμονη!ειμαι σιγουρη γι'αυτο κοπελα μου!να μας γραφεις νεα σου.

κοριτσια σημερα με δυσκολια περπαταω ολο κοκαλωνω και νιωθω μεγαλη πιεση κατω.το εχετε κι εσεις αυτο?εχω φοβηθει λιγο....επισης το πρωι ειχα πονο περιοδου..εχω αγχωθει οχι για τη γεννα αλλα κυριως μη γεννησω ακαταλληλη στιγμη...π.χ οταν ειμαι μονη και δεν υπαρχει διαθεσιμο τουτου κοντα,αν και δε μενω και πολυ ωρα μονη ποτε.ιδανικη ωρα ειναι παντως το βραδυ.ο μικρος κοιμαται,αδειοι οι δρομοι ο αντρας μου ειναι εδω!μακαρι να τυχει τετοια ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Όταν λέω εγω ότι μια μέρα αν δεν μπω χάνω πολλα επεισόδια!!!!

Μαριλού να σου ζήσει το ζουζουνι σου!!! Καλοτυχο και καλη λοχεία! Αχ και εγω αναρωτιεμαι πως θα είναι με δυο μαμουνια...

Ευη να σου ζήσει και εσένα και καλη λοχεία επίσης!!περιμενουμε περισσότερα νεα σου όταν προφτασεις!!

Χαρα μου ελπίζω τώρα που γράφω να πλεεις σε πελάγη ευτυχίας με το μωρουλι σου! Περιμένουμε νεα!!!

Χρυσα σου τι έγινε με το άλματακι σας; Προσαρμοστηκατε ή όχι ακόμα; Χίλια μπράβο στον αντρουλη σου σου έτσι πρέπει συμπαράσταση!!!

Χριστίνα για το στήθος φυσιολογικο είναι, απλα να τον βάζεις εναλλαξ στο στήθος αν θηλαζει ένα γεύμα ένα στήθος ή στο στήθος που έβαλες στο τέλος του προηγούμενου ταισματος να ξεκινάς με αυτο. Εμένα μέχρι και που θήλαζα 15 μηνών το δεξί γέμιζε πιο πολυ απο το αριστερό, και συνήθως έτρεχε.

Μπεμπακος την προηγούμενη βδομάδα είχα έτσι πίεση αλλα αυτη είμαι κομπλε προς το παρών... Προετοιμάζεται βρε για να κάνει το ντου...

Νινού φιλακια και χάρηκα που σε διάβασα!!

Ξέχασα καμμια; Αν ναι ντροπή μου... Εμείς όλα καλα την παρασκευή έχω γιατρο! Άντε να δούμε, ανυπομονώ!!! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού κ Ευη να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Νινου σου εστειλα μνμ με τα στοιχεία της γυναικολόγου μου..

Χαρα μου εύχομαι να κρατας αγκαλίτσα τώρα το μωράκι σου..

Ναντια δοξα τον Θεό ειναι πολύ καλύτερα το αγόρι μου..Πλεον τρωμε ανα 1-2 ώρες χωρις φωνες κ κλάματα.καποιες φορες που ζοριζεται τον βαζω να φαει κ νωρίτερα..Το πιο σημαντικό ειναι να μην κλαιει κ να μην ταλαιπωρειται το μαναράκι μου..Το περάσαμε μαλλον το άλμα αναπτυξης..Φτου -φτου να μην μας ματιαξω..

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....αχ κοριτσια τι να πρωτοπω???οτι προλαβω μαλλον.

λοιπον την τεταρτη ειχα ραντεβου για καρδιοτοκογραφο,ο γιατρος μου ελειπε αλλα ειχε δωσει οδηγιες...

μπαινω στο μηχανημα και δειχνει συσπασεις αλλα χαλαρες ουτε που τις καταλαβαινα,η καρδουλα της μικρης μια χαρα.λεω παλι θα με διωξουν και απογοητευομαι.

ερχοντε και μουλενε να με δουν και απο κατω,ετσι και εγινε και ειχα διαστολη 1.λεω παλι θα με διωξουν ομως μου λενε εισαγωγη....τρελη χαρα και φοβος μαζι...

δινω αιμα και παω στην μαιευτικη για την εισαγωγη....τηλ στην μαμα μου στον συζυγο και στην γιαγια μου.η μαμα μου ηρθε αμεσως ο συζυγος σε μια ωρα ηταν εκει εφυγε απο την δουλεια γιατι ηθελε να ειναι διπλα μου αν και του ειπα οτι αργουμε πολλες ωρες ακομα..λοιπον...

παμε για ξυρισμα και καρδιογραφημα σε μενα και στις 10 και 40 μου βαζουν υποθετο για να μαλακωσει ο τραχηλος και πρεπει να μεινω ξαπλα 2 ωρες για να δρασει...

ετσι και εγινε και κατα τις 2 και μιση το μεσημερι αρχισαν τα πονακια.αρκετα υποφερτα σαν περιοδου αλλα πιο εντονα.ερχονταν ακανονιστα σε διαρκεια και χρονο.

μεχρι τις 11 το βραδυ ειχαν γινει πιο δυνατα αλλα οκ σε σχεση με αυτο που θα ακολουθουσε...και αρχισαν να ειναι καθε 3 λεπτα και να κραταν 30-40 δευτερολεπτα...

μου εδειξαν πως να κανω αναπνοες και καλα που τις ακουσα και εκανα γιατι καλυτερευε κατα πολυ η κατασταση.

με εξεταζουν ξανα απο κατω γυρω στις 12 τα μεσανυχτα ο τραχηλος ειχε εξαλειφθει κατα 90% αλλα διαστολη ακομα στο 2-3...

μουλενε συνεχιζεις τις αναπνοες και περιμενουμε μεχρι να φτασει διαστολη 5 για να βαλουμε ορο με τεχνιτους πονους...οκ λεω και περνανε αλλες 3 ωρες με τους ιδιους πονους αλλα πιο εντονους..

στις 3 το ξημερωμα βλεπω αιμα στο εσωρουχο κια ειδοποιουμε την μαια.με εξεταζει απο κατω και μου λεει διαστολη 4-5 παμε στην αιθουσα τοκετου για ορο...αντε λεω οκ τελειωνουμε...λεω την μαμα μου που ειχε μεινει μαζι μου μην ειδιποιεις κανεναν γιατι θα αργησουμε ε αυτη δεν αντεξε να ειναι μονη εκεινη την ωρα κια πηρε τον αντρα μου και την κουνιαδα μου και ηρθαν.καλα εκανε γιατι θα την εσφαζε ο δικος μου αν δεν το εκανε...

βαζουν πονους κοριτσια και εκει ξεκιναει ο χαμος...τα ειδα ολα...λες και με εσφαζαν στα 2,πολλοι εντονοι πονοι που ερχονταν καθε 2 λεπτα πλεον και κρατουσαν περιπου 1 λεπτο...κανουμε και το κλισμα και παω τουαλετα.στις 4 και μιση ειχα διαστολη 8,εντομεταξυ τα νερα δεν εχουν σπασει...φωναζουν τον γιατρο μου και πλεον ειμαστε στην τελικη ευθεια...

στις 5 και μιση το ξημερωμα η διαστολη σχεδον τελεια,μου σπανε τα νερα και παμε στο χειρουργειο πια...

βαζουμε το ενα ποδι δεξια το αλλο αριστερα τα δενουν και αρχιζει το πανηγυρι....οι πονοι πλεον αφορητοι και ο ενας πισω απο τον αλλο,εμενα οι δυναμεις μου μετα απο σχεδον 20 ωρες με εχουν αφησει.

ο γιατρος με καθοδηγουσε για το ποτε και πως θα σπρωχνω,σε καθε πονο εστπρωχνα και τις περισοτερες φορες 2 σπρωξιματα,δεν αφηναμε ανεκμεταλευτο ουτε δευτερολεπτο.

ενιωθα πλεον οτι δεν θα γννησω ποτε αφου μετα απο 5-6 πονους δηλαδη μετα απο 10-15 λεπτα περιπου "ετσι νομιζω " η μικρη ακομα δεν ειχε φανει.ολη αυτη την ωρα την κατεβαζα στην λεκανη.

τους ελεγα δεν αντεχω αλλο και μου ελεγαν συνεχεια ακομα λιγο ακι ακομα λιγο...

ε στον επομενο πονο ξανασπρωχνω και ξανα και πλεον αρχισα να ανησυχω και λεω στην μια την γιατρο "τι γινεται πια δεν αντεχω αλλο" μου λεει υπομονη βλεπουμε τα μαλλια"...με το που το λεει πηρα κουραγιο....

εκει πανω στο διαλειμα απο τον πονο με εκοψε και απο κατω γιατι ειμαι πολυ στενη.το ενιωσα το κοψιμο αλλα ενα αουτς εκανα μονο γιατι μπροστα στους πονους αυτο ηταν χαδακι...

ακολουθησαν ακομα 3-4 πονοι ωσπου μου λενε "σπρωξε αλλη μια και θα βγει" σκεφτομαι "ναι καλα ολο ετσι μου λενε"

αλλα κοριτσια με το που ηρθε πονος και εσπρωξα πεταχτηκε η μικρη με την μια εξω...οχι πρωτα το κεφαλι και στον αλλο πονο το σωμα...κατευθειαν ολοκληρο το κορμακι της...εκλαψε αμεσως η γατουλα μου.μετα εσπρωξα αλλη μια και βγηκε ο πλακουντας...μου εκαναν 3 ενεσεις με τοπικη αναισθησια για τα ραμματα τα οποια ειναι 3 απ'οτι μου ειπε ο γιατρος,επισης λεει για πλακα οτι μου εκανε πλαστικη των 1000 ευρω και θα το κανει καλυτερο απο πριν.

τελικα κοριτσια μου στις 6 και 15 τα ξημερωματα με το πρωτο φως ειδα την ηλιαχτιδα μου...απιστευτη στιγμη αν και δεν το συνηδητοποιησα αμεσως,ηθελα μονο να ειναι γερη.

σκεφτηκα μονο πως μου μοιαζει οταν ημουν μωρο αλλα αργοτερα ηρθε η αληθεια...χεχε.

την περνει η μαια την βλεπει κοβει τον λωρο και την σηκωνει και μου λεει να σας ζησει ειναι ενα υγειεστατο κοριτσακι.και την περνουν για εξετασεις και θερμοκοιτιδα γιατι ολα τα μωρα τα βαζουν μεχρι να ετοιμαστει η μαμα για να συνηθισουν σιγα σιγα την θερμοκρσια εκτος μητρας.

εγω μενω στο χειρουργειο 2 ωρες μετα ερχεται η μαια και με σηκωνει γιατι επρεπε να ημουν ξαπλα και μου λεει καθισε και ερχεται να σε παει στο δωματιο σου.και μετα φωναζουν εναν νοσοκομο να με παει στο δωματιο,ο οποιος αργησε κανενα 10λεπτο και σηκωθηκα και εκανα βολτες στον χειρουργειο.με βλεπει η μαια και λεει εσυ θα πας μονη σου καλε λεω αν αργησει και αλλο παω μια χαρα ειμαι.

τελος παντων ηρθε με βαζει στο καθισμα και παμε...ολοι οι δικοι μου απο εξω περιμεναν.με το που τους ειδα αρχισα να κλαιω...φιλιομαστε με τον αντρα μου και μου λεει οτι με αγαπαει πολυ...

με πανε στο δωματιο κοριτσια και σε 5 λεπτα φερνουν την μικρη...πρωτη φορα εκει την πηρα αγκαλια στο χειρουργειο δεν μου την εδωσαν...την κοιταω πλανταζω στο κλαμα και το πρωτο που της λεω ειναι

"εσυ εισαι?"

αχ κοριτσια ευλογημενη στιγμη....

γεννηθηκε 3290 και 49 ποντους...

η καθημερινοτητα αργοτερα γιατι πρεπει να φαει το κοριτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού κ Εύη να σας ζήσουν!!!

Κοριτσάκια χάθηκα γιατί πέρασα φάση...πολύ πεσμένη, μελαγχολική, αγχωμένη...είχα αγχωθεί κ με τα κιλάκια του μικρού που μου λένε ότι μεγαλώνει πολύ κ απότομα.. Ευτυχώς τώρα είμαι καλύτερα. με εμψύχωσε ο γιατρός κ η μαια μου!

Χθες πήγα μαιευτήριο για NST. Μου είπε ο γιατρός ότι τα πάω καλά με συσπάσεις αλλά ακόμα όχι για τοκετό. Ο μικρός έχει ακτέβει κ λάβει θέση αλλά ο τράχηλος ακόμα κλειστός. Οπότε κ με έδιωξε καιμου είπε πως όσο μας παίρνει το αφήνουμε ακόμα. Μου άρεσε πολύ που κ γιατρός κ μαία μου είπαν πως ο μικρός ξέρει πολύ καλά τι πρέπει να κάνει κ τοπότε. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να τον πιέσουμε όυτε να με ''βομβαρδίζουν'' με ορούς,φάρμακα, υπόθετα. Αυτά μόνο αν δούμε ότι υπάρχει θέμα.

Χαλάρωσα, κοριτσάκια μου,πολύ όπως μου τα είπαν!

Κατά τ'άλλα ακολουθώ όλες τις οδηγίες κ τα γιατροσόφια που μου έχουν πει ώστε να τον βοηθήσουμε κ προς το παρόν έχουν αποτέλεσμα(πχ πήρε τη σωστή θέση κ ξεκίνησαν οι συσπασούλες).

Σήμερα ξύπνησα με πονάκια, πιάσιμο σε όλο το σώμα κ σαν να κοκκάλωνα σε κάθε βήμα.Ένα πράγμα σαν αυτό που έλεγη η Mpempakos. Αφήστε που δεν μπορούσα να σηκωθώ καλά καλώ απο το κρεβάτι. Σαν γιαγιά!αχαχαχ Έχω πρηστεί κιόλας τις τελευταίες μέρες(η μαία μου είπε ότι είναι γιατί πλησιάζω στη μεγάλη μέρα)

Αυτάαα τα δικά μας!

Φιλάκια πολλά κοριτσάρες όμορφες και πρώτα ζουζουνοπαιδάκια τις παρεούλας μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου τι ωραια η ιστορια σου ειχες λιγο δυσκολη γεννα αλλα σιγουρα αξιζε το κοπο ετσι??

μαμ ναντια κι εγω εχω φαγουρα στη κοιλια και κοκκινες ραγαδες..δε μπορεις να κανεις και πολλα ειναι θεμα δερματος.το δροσερο νερο και λιγο αμυγγαλελαιο ανακουφιζουν αρκετα!

εγω τα ιδια κοριτσια μου στην αναμονη.πονακια συσπασουλες.τιποτ το ιδιαιτερο ομως.φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγκινηθηκα παλι!!!!!!ααααααααααααααααχ τι ομορφες στιγμες!!!ευη να σου ζησει!!!!οι τεχνητοι πονοι παντως εχω ακουσει οτι πονανε πιο πολυ απο τους φυσιολογικους..σε ζορισαν λιγο οι γιατροι εκει μου φαινεται..αλλα τελος καλο ολα καλα!!!να χαιρεσαι τη μικρουλα σου...κι εγω εδω περιμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεενω...δεν εχω συσπασεις..η τουλαχιστον δεν τις καταλαβαινω..εκανα ραδιοτοκογραφο τη δευτερα,ολα καλα..κλειστο το ανοιγμα της μητρας,αλλα ενιωσε το κεφαλακι..αρα περιμενουμε ποτε θα θελησει να βγει..Η αληθεια ειναι πως τα μωρακια ξερουν καλα ποτε θα βγουνε..και πως ακριβως θα το κανουνε..εμεις πρεπει να χαλαρωσουμε και να τα εμπιστευτουμε.Ενα αγχος το εχω παντως..χαχα..δεν ξερω ποτε θα χτυπησει την πορτα και ειμαι σε κατασταση ετοιμοτητας..θελω να τη δω..δεν το πιστευω οτι εχει μεινει τοσο λιγο για τη μεγαλη στιγμη..Ποναλακια τι ποναλακια λετε οτι εχετε;σαν περιοδου,εγω εχω κατι τσιμπηματα,εντονη πιεση χαμηλα οταν σηκωνομαι ...δεν ξερω..δεν ειναι ωρα ακομη μαλλον,στην αναμονη..ειμαστε στην τελικη ευθεια ευχομαι να εχουμε πολλες ομορφες ιστοριες να διηγηθουμε!!!Βοηθαει να ακουμε τις ιστοριες των αλλων..Να ξερετε παντως κοριτσια ετσι μου λενε κι εδω και το πιστευω οτι ετσι ειναι, εχουμε ολη τη δυναμη να γεννησουμε,ειμαστε γεννημενες και φτιαγμενες γι αυτο και πρεπει απλα να ακουσουμε το σωμα μας..ολα θα γινουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια;;; Εγώ προχθες νόμιζα πως είχα προεόρτια τοκετού: βλέννες, δυσκινησία, πρησμένη, δεν μπορούσα να περπατήσω απο τον πόνο σε μέση κ πλάτη. Μου είπε η μαία να περπατάω ώστε να δούμε πως θα πάει.Βγήκα κ εγώ στα μαγαζιά κ του έδωσα κ κατάλαβε..αχαχαχα

Αλλά τελικά το βραδάκι αργά όλα περάσαν. Δεν γεννήσαμε... :roll:

Σήμερα κάπως περίεργα είμαι...Απο τα ξημερώματα.Νιώθω την κοιλιά να πετρώνει συνεχώς κ για πολύ ώρα, πάλι κάτι βλέννες, αλλά ακόμα το παρακολουθώ πριν μιλήσω σε μαία, γιατρό κ αντρούκο μου...Βρε λέτε;

Η αγωνία μου είναι μη σπάσουν τα νερά χωρίς πόνους κ δεν πάρω χαμπάρι.Χαζομάρες λέω, τι ξέρω, αλλά αυτό σκέφτομαι. :lol:

Ο γιατρός την τρίτη μου είπε πως μέσα σε μια βδομάδα ο μικρός δεν πήρε βαρος, αλά δεν μας ανησυχεί. Η τροφοδοσία μέσω του πλακούντα γίνεται μια χαρά. Τώρα θα δούμε την Τρίτη, γιατί τελειώνουν κ οι μερούλες, αν δεν έχω γεννήσει μήπως μπω προγραμματισμένα.Μακάρι όμως να με πιάσουν οι πόνοι κ να πάω μια κ καλή στο μαιευτήριο!!!

Ουφ...σας έπρηξα;;; :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !

κορινα μου απο αυτα που ακουω εισαι ετοιμη δε νομιζω να πας προγραμματισμενα!εγω στο πρωτο μου ειχα φτασει τελευταια μερα της πητ μου και τα ειχα παρει τοσο στο κρανιο που δεν ειχα γεννησει που πηγα στα jumbo να χαζεψω και καθισα εκει ορθια ολη μερα και πηγαινα περα δωθε,ε..το βραδυ με πιασαν οι πονοι!δεν τους εμενε και αλλη επιλογη.απ'οτι καταλαβαινω ομως εσυ εφτασες στο τελος!αντε με το καλο και με ενα πονο,το κολπο ειναι να μετρας τις συσπασεις φανταζομαι θα στα εχει πει και η μαια σου.

cuando εχουμε τα ιδια συμπτωματα.αυτοι οι πονοι αδιαθεσια καθε μερα γινονται ολο και χειροτεροι!για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Απ οτι διαβάζω ετοιμάζεστε οι περισσότερες!!Αντε με το καλό!!Μην ανησυχείς Κορίνα όλα θα πάνε μια χαρά κ οταν έρθει η λωρα θα το καταλάβεις πίστεψε με...

Έμεις προσπαθούμε!!!δεν έχω παράπονο η μικρή μου είναι πολύ καλή λίγο με το γάλα παιδευόμαστε ακόμη, μια φορα την μέρα(τις τελευταίες 2) θέλει μπουκάλι κ το αδειάζει με την μία...Την Δευτέρα το απόγευμα θα πάμε για την 1 μας επίσκεψη !!!Αχ ας πήρε το βάρος που πρέπει :D:D

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα.Μαλλον ειμαστε σε φαση πανικου οι περισοτερες απο οτι βλεπω και αραιωσαμε λιγο.Κι εγω μια απο τα ιδια.Σταματησα την προηγουμενη εβδομαδα τα φαρμακα και ξεκινησα να βγαινω και δε με εχει δει το σπιτι καθολου.Ο μικρουλης μου μας κρατα συνεχως σε αγωνια.Δεν παιρνει την τελευταια εβδομαδα βαρος,εχει κολλησει στα 2300.Με ειδε τη Δευτερα με υπερηχο και ντοπλερ,εχει αρχισει και τα παιζει και ο πλακουντας και το ζαχαρο απορυθμιστηκε κανοντας υπογλυκαιμιες,χτες εκανα nst και ειχα 10 λεπτες συσπασεις,τη Δευτερα θα ξανακανω και αναλογως τι θα δειξει γενναω απο αυτη εως την αλλη Δευτερα το πολυ!!Απιστευτο μου φαινεται,αν και παλι δε θα τον χαρω το μικρουλακο μου γιατι θα ειναι θερμοκοιτιδα αν δεν παρει βαρος.Ξαφνικα γεμισε η μερα μου και νιωθω οτι πρεπει να προλαβω τα γεγονοτα.Δεν θα αναφερθω ξεχωριστα στην καθεμια σας γιατι θα ειμαι αδικη με τοσα που γραψατα.Σας σκεφτομαι και οποτε ειμαι σπιτι μπαινω και βλεπω νεα σας.Ευχομαι καλες καλες μερες να περνατε ολες σας με τις κοιλιτσες και τα μωρακια σας.Αν με προλαβουν τα γεγονοτα θα σας γραψω τα νεα μου απο το μονιτορ του νοσοκομειου.Πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια πως τα πατε?να ρωτησω..τα βραδια σας τελευταια πως ειναι???εγω με το που θα ξαπλωσω ξεκινανε τα οργανα..νιωθω μεγαλη πιεση κατω σε σημειο που νιωθω πως θα μου σπασει το κοκαλο η μπεμπα πολυς πονος?στο πρωτο μου δεν ειχα τιποτα τετοιο και εχω αρχισει να ανησυχω...μεχρι που σε καποια φαση χθες ενιωσα το κοκαλο να κανει και ενα κρακ! :shock: πετρωματα ακανονιστα και ολη τη διαρκεια της μερας ολο και περισσοτερο η αισθηση σα να ειμαι αδιαθετη!αν μπορει καμια και απο τις μανουλες που γεννησατε να μου πει αν τα ειχε αυτα!

με το καλο mumbasha μου!με ενα πονο!περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempakos έτσι νιώθω κ εγώ. Τα πετρώματα αυξάνουν το βράδυ κ τα πονάκια δυναμόνουν. Ίσως να τα νιώθω κ περισσότερο γιατί είναι ήρεμη κ ακίνητη...δεν ξέρω κιόλας.

Mumbasha μου δηλαδή παίζει να είμαστε τις ίδιες μέρες στο μαιευτήριο!!!Ρέα γεννάς κ εσύ αν θυμάμαι καλά,ε;

Εγώ έχω τα ίδια συμπτώματα τόσες μέρες, μια πιο δυνατά, μια πιο λίγο. Για να δούμε πότε θα μας έρθει ο μικρούλης.Τον περιμένω κ κάθε μέρα του μιλάω κ του λέω ότι τον περιμένω κ τον εμπιστεύομαι γιατί εκείνος ξέρει το πότε κ το πως.

Σας φιλώ ζουζούνεεεες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμενα κ καλή μας εβδομάδα!!

Α..και καλό μήνα!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια που περιμένουμε..

Οι φρεσκομανούλες τί κάνετε?

Εγώ είμαι πολύ καλά,πλέον ο θηλασμός πρέπει να εχει εδραιωθεί κ μου έφυγε το άγχος!Όποτε θελει ο μικρούλης τον βάζω κ τρωει χωρίς να έχουμε πρόγραμμα!Αλλες μέρες ειναι πολύ καλός κ ήσυχος κ άλλες μέρες ζορίζεται για τα κακακια του κ κλαίει.Μόνο στο στηθος ηρεμει..Ειναι μερες που ειμαι μονιμως με το βυζί απ'έξω :lol::lol: .Εχω καταλάβει όμως οτι αν δεν ποναει κ αν δεν πειναει ειναι πολύ ησυχος,καθεται ξύπνιος κ παρατηρει,δεν θελει συνεχεια αγκαλιες..

Καποιες μερες ειναι ζόρικες,αλλά που θα πάει θα μεγαλώσουμε κ θα στρωσει κ το εντερακι μας κ δεν θα εχουμε κανενα πρόβλημα!

Μπεμπακος αυτον τον πόνο τον ειχα κ εγω πολύ έντονα!Ετσι ακριβως όπως το λες,νομιζα πως θα σπάσει το κοκαλο κ ιδιως όταν περπατούσα!Φυσιολογικό ειναι,το μωρο έχει πάρει την σωστη θέση!

σας αφηνω γιατι ξυπνησε ο μικρουλης..Φιλια σε όλες με το καλό τα μπεμπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι οχι ...απλα περιμενουμε ποτε θα ερθει..δεν ειμαι ακομα μαιευτηριο..περιμενουμε ποτε θα θελησει να βγει..ακομα κανουμε χαδακια στην κοιλιτσα που πετρωνει ποτε ποτε...καλη συνεχεια με το θηλασμο χρυσα και με το καλο σε οσες περιμενουμε τα μικρουλια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...