Μετάβαση σε περιεχόμενο

αρνητικο τεστ..υπαρχει ελπιδα?


chot

Recommended Posts

Καλησπέρα! :)

Είχες τίποτα νεότερα;;;

Μην πολυ-στηρίζεσαι στην θερμοκρασία. Συνήθως πέφτει λίγο πριν σου έρθει η περίοδος ή αφού σου έρθει.

Φυσικά και υπάρχει περίπτωση λάθους.. Δοκίμασε κάποια άλλη μάρκα ή ακόμα καλύτερα κάνε χοριακη! Θα σου δείξει 1000% αν είσαι ή δεν είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mei σου εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός σου.......

An-n έχεις κάτι νεότερο;;;;;;;

Alekaki...λίγη υπομονή ακόμη...καταλαβαίνω ότι οι μέρες σε αυτές τις περιπτώσεις δεν περνάνε εύκολα, σκέψου θετικά και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.....όσο μπορείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ νωρις ακομα. Υπολογισε 14 μερες μετα την ωορηηξια.Κανε ακομα εν ατεστ την αλλη εβδομαδα ή πηγαινε για χοριακη.Εχει το ιδιο κοστος με το τεστ φαρμακειου κ ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα.Εγω να σου πω οτι ειχα κανει ενα τεστ αρνητικο κ την επομενη ειχα χοριακη 100 με διδυμα ;)

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ νωρις ακομα. Υπολογισε 14 μερες μετα την ωορηηξια.Κανε ακομα εν ατεστ την αλλη εβδομαδα ή πηγαινε για χοριακη.Εχει το ιδιο κοστος με το τεστ φαρμακειου κ ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα.Εγω να σου πω οτι ειχα κανει ενα τεστ αρνητικο κ την επομενη ειχα χοριακη 100 με διδυμα ;)

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anji σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον αλλα τπτ ακομα.. δεν εχω κανει αλλο τεστ ,ουτε εχει σκασει μυτη η περιοδος.πολυ περιεργο αυτο που συμβαινει.δεν θελω να κανω αλλο τεστ..στεναχωριεμαι πολυ!

Γιουλακι αν αναφερεσαι σε μενα δυστυχως εδω που ζω δεν κανουν χοριακη.ζω στο εξωτερικο.εχθες μιλησα με μια φιλη μου γυναικολογο και μου ειπε να περιμενω 10 μερες και να ξανακανω τεστ.αν δεν μπορω 10 μερες να περιμενω 4-5 μου ειπε.. πως περναν αυτες οι ρημαδες ομως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνουν χοριακή;;;;;;;;;

Εδώ μας λεν να μην κάνουμε τεστ.....αλλού δεν κάνουν χοριακές.......ένας Θεός ξέρει......

Σε ποια χώρα αν επιτρέπεται είσαι;;;;; Πάντως αν έχει παρεούλα αυτή την μικρή γλυκια φατσούλα που βλέπω...θα περάσουν ευχάριστα οι μέρες σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια πόσο δύσκολο είναι να περιμένεις...εγώ σε 4 μέρες περιμένω την ακατανόμαστη....και με έχει φάει η αγωνία...μακάρι να μη δείχνει το τεστ που έκανα χτες...

τα πονάκια συνεχίζουν κάτω αριστερά, περίεργο το συναίσθημα, μακάρι να μην απογοητευτώ κοριτσάκια μου...σύμφωνα με το τεστ ωορηξίας σήμερα είναι η 10η μέρα μετά την ωορηξία, δεν έχω τίποτα άλλο εκτός απο τα πονάκια, ούτε στήθος , ούτε υγρά ούτε τπτ....δε ξέρω μπορεί να είναι κ ψυχολογικό, αλλα 4 μηνές που προσπαθούμε είναι η πρώτη φορά που έχω αυτό το συναίσθημα, σκέφτομαι το Σάββατο να πάω για χοριακή, πιστεύω 12 μέρες μετά την ωορηξία αν είμαι θα δείξει...ουφ...

σας ευχαριστώ παρα πολύ για τη συμπαράσταση....απλά αν είμαι θα ήθελα να το ξέρω νωρίς γιατι μου έχει δώσει αντιβίωση ο γυναικολόγοσ για ουρεοπλασμα....τα όλα έχω και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως alekaki81 , μην απογοητευτείς αν το Σάββατο δεν δείξει κάτι, γιατί παίζει ρόλο πότε γίνεται η σύλληψη , οπότε η 12η μετά την ωορηξία μπορεί να μην είναι και η μέρα της γονιμοποίησης(που σου εύχομαι να είναι)......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οι χαζοι δεν κανουν Αnji εδω.. Σουηδια μενω.αν εκαναν τωρα πανω κατω θα ηξερα τι γινεται και δεν θα εσκαγα.να κανω τεστ ή οχι?παλι αρνητικο θα βγει κ θα απογοητευθω...ευχαριστω πολυυυυ!εχει μεγαλωσει βεβαια δεν ειναι τοσο μικρακι το κοριτσακι μου αλλα οντως ειναι η καλυτερη μου παρεα!

Αλεκακι81 υπομονη κοπελα μου!μακαρι να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....άσε καλύτερα τότε.....κάνε στις μέρες που σου είπε η γιατρός......όχι τίποτε άλλο , για να μην απογοητεύεσαι τζάμπα......και πιθανόν να επηρεάζεις αυτο που ίσως γίνεται στην κοιλίτσα σου....

Δώσε ένα γλυκό φιλάκι από μένα στην μικρή ομορφούλα σου!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n μου θα κάνουμε μαζί υπομονή....

Anji μου σύμφωνα με τον κύκλο μου Σάββατο με Δευτέρα (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη, άρα ή θα κάνω ένα τεστακι που μου έχει μείνει ή θα κάνω μια χοριακή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n μου θα κάνουμε μαζί υπομονή....

Anji μου σύμφωνα με τον κύκλο μου Σάββατο με Δευτέρα (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη, άρα ή θα κάνω ένα τεστακι που μου έχει μείνει ή θα κάνω μια χοριακή....

ναι Αλεκακι81 μου μαζι θα κανουμε υπομονη!που θα παει θα περασουν αυτες οι μερες αγωνιας..εχω κ γω ενα τελευταιο τεστ αλλα το κραταω.σημερα ειναι η 2η μερα καθυστερησης για μενα..ελπιζω να μην φτασεις σε αυτο το σημειο εσυ και να μαθεις νωριτερα τι συμβαινει.

mej με το καλο και συ να δεις ενα θετικο αποτελεσμα!!

anji δεν σε ρωτησα κιολας..τι αγενεια.. εσυ σε τι φαση εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n ναι να το κάνουμε σάββατο μαζί...εσύ με 2 μέρες καθυστέρηση...είσαι super....μακάρι να έχω και εγώ....

πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν προσπαθω καιρο Αλεκακι81.εχω ηδη ενα κοριτσακι 18,5 μηνων.αυτον τον μηνα μονο καναμε τις μερες που θεωρουνται πιο γονιμες.εχθες που ηταν η 1η μερα καθυστερησης εκανα τεστ κ ηταν αρνητικο.γι αυτο εχω σκασει.δεν εχω καθυστερηση απο τοτε που την γεννησα κ αυτο ειναι που με κρατα σε αγωνια.με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην κανω το τελευταιο τεστ που εχω!εσυ ποσο προσπαθεις?αν θελεις μου λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, εύχομαι καλά αποτελέσματα και θετικά τεστ φυσικά! ας προστεθώ κ εγώ, που μπήκα σε έναν μικρό πειρασμό για τεστάκι, όχι τίποτε άλλο, μα σηκώνω τον μικρό μου πάνω-κάτω με τις σκάλες κ λέω μην τυχόν και..... βασικά, το μόνο "μεμπτό" ήταν μια επαφή την 15η μέρα του κύκλου. ο κύκλος μου είναι 28-30 ημερών, σήμερα διανύω την 30ή μέρα. τον Δεκέμβριο αδιαθέτησα 29 του μήνα και τον Ιανουάριο στις 25. θεωρητικά, μέχρι αύριο (31η μέρα) πρέπει να μου έρθει η περίοδος.

χτες το βράδυ, λοιπόν, έκανα ένα self clear για σιγουριά, το οποίο ήταν αρνητικό. θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, διότι κάτι έστω θα έδειχνε βρε παιδί μου! τι στο καλό, 29η μέρα ήταν!

έχει τύχει σε καμιά κοπελίτσα να της βγει αρνητικό το self clear που δείχνει απο νωρίς? δεν νομίζω....

στον Γιώργο μου, έκανα τεστ πρωί της 32ης μέρας κ ήταν καραέντονη η γραμμή!!! :)

εννοείται ότι θέλουμε 2ο παιδάκι, ακόμη όμως δεν το αφήσαμε στην τύχη του, πέρα απο αυτή τη φορά της ελεύθερης επαφής. νομίζω ότι απο δω κ πέρα, θα το σκεφτούμε πολύ πιο έντονα πάντως!

με το καλό σε όλες! %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n μου προσπαθούμε 4 μήνες, απλά είναι η μονη φορά που εχω πονάκια τόσο νωρίς και είχα μια ελπίδα , αυτό το τεστ που έκανα αν και νωρίς με απογοήτευσαι αρκετά, αλλά ακόμα ελπίζω...

αχου να σου ΄ζήσει το ζουζουνάκι σου βρε.....αντε και με το καλό το αδερφάκι του...

δε ξέρω τελικά αν πρέπει να τα πιστεύουμε ή οχι τα τεστ demie_14 γιατί σε άλλους δείχνουν αμέσως κ σε αλλόυς μετά απο αρκετή καθυστέρηση τι να πω...μακαρι εμένα να μη δείχνει ακόμα γιατί το θέλουμε πολύ ενα νινάκι.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekaki81 εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! αν έχεις εύρος ημερών μέχρι την Δευτέρα, τότε σαν νωρίς να το έκανες το τεστ.... έχεις ελπίδα μεγάλη πιστευω. ποιο έκανες αλήθεια?

στον Γιώργο μου έκανα όπως ανέφερα το self clear και έδειξε καραμπάμ, αλλά σκέψου ότι την ίδια μέρα είχα χοριακή 1.152 :shock: και ήμουν μόλις 32η μέρα! είχα αδιαθετήσει 19/6 και έκανα το τεστ 20/7. όχι νωρίτερα, γιατί τους προηγούμενους μήνες είχα κάνει κάποια και δεν έντεχα αυτό το λευκο κουτάκι, μου την έδινε! :evil: εμείς τον τσακώσαμε στους 3-4 μήνες ελεύθερου σεξακίου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι demie μου, ναι την δευτερα είναι 29 μέρες , εγώ έχω κύκλο 27-29 μέρες...το έκανα 23 μέρα του κύκλου μου...

να σου ζήσει ο μικρούλης σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Αλεκακι81!μακαρι να ερθει συντομαααα!! να πω κατι???το εκανα κ το 2ο..δεν αντεξα αλλα σκατουλες και παλι..δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα τι συμβαινει..εγω παντως σκεφτομαι οτι δεν ειμαι αν κ ειμαι πολυ αγχωμενη και ισως γι αυτο να μην μου ερχεται.με το καλο να σας ερθει το μωρακι σε εσας τουλαχιστον!εγω το εxω αποκλεισει πια.. :(

εμεις ειχαμε επαφες 10,12,13,15 ημερες του κυκλου μου αλλα πρεπει να πεσαμε εξω.κυκλος 28-29 ημερων.

demie_14 θα ακολουθησω τα βηματα σου..δεν ξανακανω τεστ κ απλα θα περιμενω την τρελονγκα περιοδο μου! ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...κορίτσια προτείνω να κάνενε το τεστάκι σας την Καθαρά Δευτέρα!!!!!!.....συμβολικό.... ;););)

Πάντα παίζει ρόλο και πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη....οπότε demie μην απογοητεύεσαι....

An-n εγώ έχω επιβεβαιώσει δύο καλές χοριακές μετά από εξωσωματική και αύριο πάω την πρώτη μου επίσκεψη στον γιατρό μου. Θα είμαι στο ξεκίνημα της 6ης εβδομάδας , οπότε δεν περιμένουμε να δούμε και πολλά πράγματα...αλλά, όλο και κάτι θα φανεί.......

Θα είναι το πρώτο μου....και η αγωνία μου είναι μεγάλη...... :-ss:-ss .....αλλά είμαι πολύ αισιόδοξη πως όλα θα πάνε καλά!!! [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

.....δεν σε πρόλαβα...το έκανες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλα Anji τα θερμα μου συγχαρητηριαααα!!!χαρηκα πολυ που τουλαχιστον μια ειναι εγκυουλα!!!μπραβοο!ολα να πανε υπεροχααα!!!φανταζομαι την χαρα σου που ειναι κ το 1ο.στην 6,5 εβδομαδα ακουτε καρδουλα..ειναι τοσο συγκινητικο.. ! φυσα προς τη μερια μας... να μας πεις νεα σου απο την επισκεψη σου στον γιατρο αυριο!πως νιωθεις?σωματικα κ ψυχολογικα εννοω..

ναι,εγω δεν αντεξα και το εκανα αλλα απλα απογοτευθηκα.. δεν πειραζει. τωρα απλα περιμενω μονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι πως ενώ είμαι απίστευτα χαρούμενη, ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.....ακόμη έχω την εντύπωση πως θα πάω στην τουαλέτα και θα δω αίμα........

Το βέβαιο είναι πως αν δεν ακούσω καρδούλα δεν θα ησυχάσω. Νομίζω πως αύριο το μόνο που θα μπορέσουμε να δούμε είναι ο εμβυικός ή λεκιθικός σάκος....ας είναι....

Σωματικώς έχει πρηστεί η κοιλιά μου αρκετά(αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται και στις ορμόνες που έχω πάρει), έχει πρηστεί το στήθος μου και άρχισα να έχω ένα κάψιμο στο στομάχι και στο φάρυγγα!Όλα σούπερ!!! Ότι θα χαιρόμουν να έχω καούρες στο στομάχι....αυτό δεν το περίμενα, αλλά η αλήθεια είναι ότι όντως το χαίρομαι.... :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικο ειναι να νιωθεις ετσι..ειναι ομως πραγματικοτητα και για τους επομενους 9 μηνες θα εχεις μεσα σου το βλασταρι σου!ειναι οτι πιο ομορφο μπορει να ζησει μια γυναικα!οσο για τις καουρες ..χαχαχα κ γω ετσι ενιωθα!θα συγκινηθεις πολυ μολις δεις την καρδουλα του μωρου σου να παλλεται.μια κουκκιδα θα δεις να χτυπαει γρηγορα και ρυθμικα!ειναι απιστευτο συναισθημα!!!ολα να σου πανε τελειααααααα!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...