Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Καλημέρες!!! (αν και καλησπέρα λέμε τέτοια ώρα!).

Επιτέλους κοιμήθηκα, γιατί ανέλαβε ο άντρας μου τον μικρό! Σηκώθηκα με πολύ καλή διάθεση και έκανα και διάφορες δουλειές, ενώ χτες δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου (παρ' όλα αυτά, και χτες έκανα δουλειές).

Χτες βράδι περάσαμε πάρα πολύ ωραία στην ταβέρνα. Φάγαμε, τραγουδήσαμε, μιλήσαμε, γελάσαμε! Τον μικρό ήρθαν οι γονείς μου στο σπίτι μας και τον πρόσεχαν, αν και κοιμόταν από την ώρα που φύγαμε μέχρι την ώρα που γυρίσαμε!

Σήμερα θα πάμε στη μάνα μου. Δε λέει με τίποτα να βγούμε στους αγρούς, αφού φυσάει και έβρεχε κιόλας πριν.

Κατερίνα, ωχχχ... Αμάν με τη βρογχιολίτιδα... Θα περάσει, δεν είναι τίποτα. Εμάς ο μικρός μία πήγαινε καλύτερα, μία χειρότερα, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι αυτή είναι η φύση της ασθένειας, δε σημαίνει κάτι αν χειροτερέψει. Περαστικά εύχομαι...!

Ανθή, ξέρω κι εγώ πολλούς που νομίζουν ότι, ό,τι έκαναν αυτοί το κάνουν και οι άλλοι. Αυτό το ζευγάρι που ήθελαν και καλά να βαφτίσουν τον Αντρεάκη, έχει δύο παιδιά. Η γυναίκα στις εγκυμοσύνες δεν καταλάβαινε τίποτα, και νομίζει ότι έτσι είναι όλες. Στην αρχή της εγκυμοσύνης, όταν ήμουν χάλια, έκανα εμετούς και συνέχεια κοιμόμουν, μας είπαν να πάμε στη Λευκωσία σ' ένα κλαμπ να χορέψουμε!!! Κι όταν αρνήθηκα, επέμεναν και μου λέγανε "ε, σιγά, κι άμα είσαι έγκυος τι;". Και μετά τους είπαμε ότι σκεφτόμασταν να πάμε Βαρκελώνη το καλοκαίρι και το αναβάλαμε, και μας λέγανε "μα για ποιο λόγο;". Δεν τα μπορώ αυτάααααααα..........

Μαρία, το χωριό σου το έδειχνε επειδή είναι γραφικό και επειδή έκαναν ετοιμασίες για την Καθαρά Δευτέρα. Χρόνια έχω να πάω, σκέφτομαι μόλις φτιάξει ο καιρός να πάμε βόλτα εκεί με τον Αντρίκο!

Καγκουράκι, τέλεια μου ακούγεται η μεταμφίεσή σου! Εγώ πάλι, ντύθηκα ο εαυτός μου! :P

Α, Ανθή, κι εγώ στις εβδομάδες που είσαι έτσι ήμουν. Συμπτώματα δεν είχα, το μωρό δεν το ένιωθα, ήμουν συνέχεια μες στην ανασφάλεια. Μην αγχώνεσαι, σύντομα θα το ακούσεις και θα ησυχάσεις!

Σας φιλώ όλες και εύχομαι Καλή Σαρακοστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε?Εμεις γυρισαμε στο σπιτι, καλά περασαμε...ησυχα.Ο καιρος δεν ηταν πολύ καλός αλλά οκ.Ο Στεφανος αρχισε να εχει λιγο βηχα κι αυριο θα μιλησω με τη γιατρο πριν χειροτερεψει.

Κατερινακι μου περαστικα!Ατιμη αρρωστια αυτη η βρογχειολιτια!Ευχομαι να βγειτε συντομα κ να ειναι καλά ο Δημητράκης σου.Περιμενουμε νεα σας!

Αννα Μαρια ,πραβο που περασατε καλα...Ετσι να ξεφευγουμε λιγο απο τη ρουτινα.Ειναι ωραια στο χωριο μου κι ειδικα καλοκαιρι που δεν εχει τοση ζεστη οσο στην πόλη.

Ανθη μου από αγχος αλλο τιποτα στην εγκυμοσυνη! Εγω να δεις τι πέρασα κι ειδικα προς το τελος.Πηγαινα συνεχεια στο γιατρο κατααγχωμενη κ μια βδομαδα πριν γεννησω εβαλα κ τα κλαματα κ του ελεγα οτι φοβομουν μην συμβει κατι τωρα που καταφεραμε να φτασουμε το τελος!!! :lol::lol: Τωρα τα θυμαμαι κ γελω!

Οι υπόλοιπες πού ειστε?Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς τα περνάτε κοριτσούδια;

Εμείς ωραία περάσαμε στη μάνα μου! Φάγαμε τα νηστίσιμα και σκάσαμε. Πλάκα πλάκα, πιο πολύ μ' αρέσουν απ' τα αρτύσιμα! Απ' το να φάω μπριζόλες, προτιμώ μια φασολάδα, αλλά τώρα την αποφεύγω επειδή θηλάζω, μην τρελαθεί ο Αντρίκος στο αέριο!

Μετά πήγαμε και μια βόλτα με το αμάξι από την παραλία και το απόγευμα πήγα εκκλησία στο απόδειπνο. Πολύ ωραία ήταν! Μου λείπει η εκκλησία, αλλά πώς να πάω με τον μικρό;

Μαρία, πάρε τη γιατρό γιατί αυτά είναι ύπουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς τα περνάτε κοριτσούδια;

Εμείς ωραία περάσαμε στη μάνα μου! Φάγαμε τα νηστίσιμα και σκάσαμε. Πλάκα πλάκα, πιο πολύ μ' αρέσουν απ' τα αρτύσιμα! Απ' το να φάω μπριζόλες, προτιμώ μια φασολάδα, αλλά τώρα την αποφεύγω επειδή θηλάζω, μην τρελαθεί ο Αντρίκος στο αέριο!

Μετά πήγαμε και μια βόλτα με το αμάξι από την παραλία και το απόγευμα πήγα εκκλησία στο απόδειπνο. Πολύ ωραία ήταν! Μου λείπει η εκκλησία, αλλά πώς να πάω με τον μικρό;

Μαρία, πάρε τη γιατρό γιατί αυτά είναι ύπουλα...

Α, δε σας είπα. Πήρε τηλέφωνο η πεθερά να ευχηθεί και ΦΥΣΙΚΑ είπε ότι έχουμε αρρώστια με το μπάνιο, και κάνουμε το παιδί μπάνιο κάθε δεύτερη μέρα, κι ότι αν ιδρώνει δε χρειάζεται να το κάνουμε μπάνιο, μπορούμε απλά να το σκουπίζουμε. Της είπα ότι έχει και νινίδα, οπότε πρέπει να το λούζουμε, με ρώτησε πώς τη βγάζουμε τη νινίδα, και μου είπε ότι αυτή έβαζε ειδικά λαδάκια και μετά τα χτένιζε με πολύ ψιλή χτένα, αλλά εμείς δεν έχουμε εμπειρία, κι αυτά ΑΥΤΗ τα ξέρει, αλλά δυστυχώς δεν είναι εδώ να έρχεται να το φροντίζει. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,καλή σαρακοστή?

Κατερινάκι μου περαστικά σας να γινει γρήγορα καλά ο Δημητράκης και να γυρισετε σπιτάκι σας. Αυτός ο παλιοχειμώνας δε λεει να φύγει φέτος.

Μαράκι να μιλήσεις με τη γιατρο δεν θα ειναι τιποτα ή οτι ειναι θα το προλάβετε.

Βλέπω καλά τα περάσατε χθες και σήμερα, εμεις οικογενειακά και φυσικά με τον καιρό που ειχε μέσα, και τώρα έχει έναν απιστευτο αέρα ακουω και τις τέντες των απο πάνω και γινεται χαμος μα καλά δεν τους ενοχλουν να τις μαζέψουν :evil: :evil: :evil:

Αυτά τσουπρίτσες καλο βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, άσε, δεν ξεκουμπίζεται ο #_)*&%)#(%&χειμώνας#_)%)#%)(#*% να ησυχάσουμε... Τώρα είπανε Τετάρτη-Πέμπτη θα πέσει αισθητά η θερμοκρασία... Εκεί που πήγε να φτιάξει ο καιρός, χαλάει πάλι...

Και είναι και βαρύς ο χειμώνας φέτος. Μια φίλη μου, μου έλεγε πριν ότι, όταν είχε γεννήσει πριν έξι χρόνια την κόρη της στις 10 Δεκεμβρίου, δεν είχε δυσκολευτεί με νεογέννητο μες στο καταχείμωνο, γιατί ήταν πολύ ελαφρύς ο χειμώνας. Ενώ φέτος δεν αντέχεται... Το επόμενο μωρό ΑΝΟΙΞΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα και καλη Σαρακοστη...

Κατερινακι περαστικα στον Δημητρακη και γρηγορα να βγειτε..Ευχομαι να ναι καλυτερα..

Μαρακι και στο Στεφανακο ..

Εμεις χθες πηγαμε για φαγητο στα πεθερικα το μεσημερι στο χωριο και μετα πηγα σε μιας ξαδερφης το μωρο που μολις σαραντησε..Πωπω τι καλο μωρακι ..Ξεχασα πως ειναι τα μωρα..Του μιλουσα και γελουσε ...

Σημερα εκανα τραπεζι στην αδερφη μου και τον γαμπρο μου αλλα τα καλαμαρακια εγιναν χαλια κολλησαν στην κατσαρολα και ετρεχα τελευταια στιγμη να παρω μερικα ετοιμα...Ευτυχως ειχα και αλλη ετοιμασια...

Ο Νικολακης ευτυχως κοιμηθηκε ευκολα και ο αντρας μου εφυγε παλι για δουλεια...

Καλλι που χαθηκες βρε κοριτσι?Τι επαθες; Αρρωστησες???Ευχομαι να στε καλα τωρα..ειδα φωτο στο φεις τελεια...

Ανθη και μενα ο Νικολακης δεν την ηθελε τη στολη ..Εχτες τη φορεσε για δυο ωρες με το ζορι..

Καγκουρακι η Αγγελικουλα πρεπει να το χαρηκε πολυ ..Αντε και του χρονου..

Αννα Μαρια καλα κανατε και βγηκατε εχτες..φιλια στον Αντρεακη ....Παντως τη νινιδα και γω του εβαζα λαδακι στο κεφαλι φουσκωνε και μετα με μια χτενα την καθαριζα οποτε δινω δικιο σ αυτο στην πεθερα σου :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, ό,τι χειρότερο να έχεις τραπέζι και να σου καίγεται το φαγητό!

Βρε, κι εγώ το έχω κάνει αυτό με το λαδάκι και τη χτένα για τη νινίδα, αλλά είναι το ύφος της, το "αυτά ΕΓΩ τα ξέρω", "αν ήμουν εκεί θα ερχόμουν και θα φρόντιζα το μωρό", "εγώ έχω τριάντα χρόνια πείρα". Για κόψε κάτι κυρά μου, που θα σου εμπιστευόμουν το παιδί μου. Πραγματικά, έτσι και αναγκαζόμουν ποτέ να της αφήσω το παιδί (για καμιά ώρα εννοείται), θα ήταν λες και το αφήνω σε ναρκοπέδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως αυτο το υφακι και μενα το εχει και η δικια μου μερικες φορες και με εκνευριζει !!!!

Παλι καλα που δεν την εχεις κοντα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η δικια μου μενει μετον αδερφο του αντραμου ..Κατω μενουν τα πεθερικα και πανω μενει ο αδερφος του!!!!Εγω δεν θα αντεχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Σαρακοστή κοριτσάκια μου!!! Κατ' αρχάς να ευχηθώ περαστικά στο Δημητράκη της Κατερίνας μας..Πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα σας :(:(:( Τι θα γίνει πια αυτό το χειμώνα;;; ΟΥΦ...Παντού ιώσεις..Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να πάτε στο σπιτάκι σας και το αγοράκι σου να αναρρώσει πλήρως!

Σήμερα λοιπόν,όπως ήταν αναμενόμενο, έφαγα του σκασμού! Μα είχε κάνει υπέροχα φαγητάκια η μαμά μου, πώς να αντισταθώ;; Βέβαια ακόμα και τώρα που σας γράφω είμαι σκασμένη αλλά δεν πειράζει. Το ευχαριστήθηκα ;) !Να φανταστείτε το βραδάκι μου έφερε ο άντρας μου την αγαπημένη μου σοκολάτα κι εγώ δεν την έφαγα :?:?:shock::shock::shock: ...Την έβαλα όμως στο συρτάρι και με περιμένει :lol::lol: Λέω να την τσακίσω αφού πάω στο γιατρό την Τετάρτη για να μη με κράξει πολύ όταν ανέβω στη ζυγαριά :lol::lol::lol: ...

Άννα Μαρία είναι πράγματι πολύ αγχωτική η περίοδος που δεν ακούμε το μωρό και ούτε έχουμε συμπτώματα..Μακάρι αυτή τη φορά να το ακούσω νωρίτερα από την πρώτη εγκυμοσύνη. Τον Πάνο τον άκουσα 20 εβδομάδων. Πάντως είναι πολύ σπαστικό να νομίζουν οι άλλοι πως ό,τι κάνουν οι ίδιοι πρέπει να το κάνουν και οι υπόλοιποι...Τέλος πάντων..Ο καθένας με τα ελαττώματά του..Όσο για την πεθερά σου ΕΛΕΟΣ..Είσαι τυχερή που μένει τόοοοοσο μακριά...Θα σου είχε κάνει τα νεύρα κρόσσια....

Μαράκι είσαι κι εσύ τόσο αγχώδης;;;; Εγώ γι' αυτό αναρωτιόμουν πώς θα αντέξω να περάσω δεύτερη εγκυμοσύνη.Βέβαια στον Πάνο είχα πολύ περισσότερο άγχος αλλά και τώρα δεν πάω πίσω..Βήχει ο Στεφανάκος σου;; Τι σου είπε τελικά η παιδίατρος;; Σιροπάκι;; Άντε βρε κορίτσια να φτιάξει ο καιρός να ηρεμήσουμε λιγάκι...Δεν παλεύεται πια αυτή η κατάσταση..

Κατερινάκι ο χειμώνας δε φεύγει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :evil::evil::evil::evil: ...Τα νεύρα μου..Για να δούμε πόσο ακόμα θα κρατήσει..Όσο για τις τέντες των από πάνω προφανώς δεν τις μαζεύουν λόγω βροχής...Λέω εγώ τώρα...Πάντως ο θόρυβος δεν παλεύεται πράγματι..Όσο για τον αέρα με αγριεύει απίστευτα.....Λες και γυρίζεται θρίλερ :?:?:?:?

Όλια και ο Νικόλας τα ίδια με τη στολή;;; Μα δεν είναι σπαστικό να βλέπεις όοοολα τά παιδάκια ντυμένα και το δικό σου να κρατάει χαρακτήρα;;;;

Σε λίγες μέρες έχει ο Πάνος μου τα γενέθλιά του! Κλείνει τα τρία το μωρό μου. Μπήκαμε στο ίντερνετ και διαλεξαμε τούρτα από την πασαρέλα (το ζαχαροπλαστείο). Διάλεξε τον Τόμας το τρενάκι. Τώρα πρέπει να σκεφτώ το μενού και να τα οργανώσω όλα στο κεφάλι μου. Απίστευτο μου φαίνεται ότι πέρασαν 3 ολόκληρα χρόνια...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..

Αυτά κοριτσάκια μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε? Εμεις καθομαστε στον καναπε με τον Στεφανάκο μου και χαλαρώνουμε.Ο μικρος εχει βηχα κι ολο το βραδυ σηκωνομουν να τον ελεγξω γιατι τον ακουγα να βηχει. μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να του δωσω το σιροπακι που του ειχα δωσει ήδη.Επισης να του κανω καλο καθαρισμο της μυτης με ορο και αν συνεχισει με πιο έντονο βηχα να αρχισουμε πάλι εισπνεομενα.Ελπιζω να μην χρειαστουν.Κατα τα άλλα καλά είναι μες το κεφι!! :lol::lol:

Αννα ΄Μαρία πραγματικά ευτυχως που ειναι μακρυα η πεθερα σου,θα την ειχες μες στα ποδια σου και ολη μερα θα σε επρηζε με συμβουλες!!! Γιατι ειπαμε...ΑΥΤΗ ξερει!! :lol::lol:

Κανατε τελικα τη βολτιτσα σας ε??Μια χαρα!!

Ανθη μου δεν ειμαι γενικά αγχωδης αλλα στην εγκυμοσύνη λογω ιστορικου και φοβου για προωρο τοκετο πανικοβαλλόμουν με το παραμικρό.Αλλιως ειμαι πολύ ήρεμος σαν ανθρωπος!!! :lol::lol:

Ποτε εχει γενεθλια ο Πανούλης?

Ολια μου κι ο δικος σου σαμποτάρεις τις αποκριες?? :lol::lol:

Καγκουράκι μου πώς περάσατε εσείς?Η Αγγελικούλα τι λεει για το αδερφάκι?

Κατερίνα μου δεν φάνηκες ακομη προφανως ειστε νοσοκομειο ακομα.Περιμενουμε νεα σας...

Καλλι πού είσαι εσυ?

Α δεν σας ειπα...με ειδε τελικα σημερα ο διευθυντης κι ακουσα πολύ καλά λογια.ΕΙπε μαλιστα στην υποδειευθυντρια οτι ξεπερασα τις προσδοκιες του!!! Του αρεσε οτι στηριζω τα μωρα και συναισθηματικα κι οτι ηταν πολύ ωραιο και οργανωμενο το μαθημα. Α ρωτησε και τα μικρα πώς νιωθουν που φευγουν απο την ταξη τους καποιες ωρες κι ερχονται σε εμενα και τα καλα μου του ειπαν οτι τους αρεσει και χαιρονται γιατι μαθαινουν περισσοτερα πραγματα μαζι μου!!! :D:D Ενιωσα πολύ περηφανη το ψωνιο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Ολια ωραια περάσατε και εσεις μια χαρά τα κατάφερες με τα καλαμαράκια τελικά :) .

Αννα Μαρια με την πεθερά ειστε αυτο που λένε μακρια και αγαπημένοι :lol::lol::lol:

Ανθή και εγώ πολύ ορεξη τώρα τελευταια, ευτυχώς εμένα δεν με ζυγίζει ο γιατρος, ζυγίζομαι μονη μου :D . Ετοιμάζεστε για παρτάκι, ποτε έχει γενέθλια ο Πάνος, πραγματικά περναει γρηγορα ο καιρός και μεγαλώνουν τα καμάρια μας.

Μαράκι ελπιζω να ειναι καλά ο Στεφανάκος με το σιροπάκι και να μην χειροτερέψει. Πολλά πολλά μπράβο για τα καλά λογια που άκουσες σιγουρα το αξιζεις!!! Η Αγγελική σε γενικές γραμμες το έχει πάρει καλά βεβαια δεν ξέρω πως θα αντιδράσει οταν γεννηθει...Πάντως δεν τις λεω οτι δεν μπορώ να κάνω κάτι που μου ζητάει λογω του μπέμπη αντιθετα της λεω να του λεει καλημέρα το πρωί, καληνύχτα το βράδυ να του δινει κάνα φιλάκι γιατι το ζητάει ο μπεμπης και τέτοια.

Κατερινάκι πως ειναι ο Δημητράκης περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χθες το βραδυ μας βγαλανε ευτυχως,δεν προλαβα να μπω ολη μερα με τις δουλειες το σπιτι ειχε γινει χαλια,ο Δημητρακης μου ειναι πολυ καλυτερα και σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας,ευτυχως το ξεπερασε γρηγορα και ηταν πολυ καλο και συνεργασιμο παιδακι στο νοσοκομειο το γλυκο μου,ηταν πολυ ζωηρος ομως απο την ωρα που επεσε ο πυρετος του δεν κοιμοταν ουτε στιγμη,ηθελε ολη μερα να παιζει στους διαδρομους και δεν καθοταν ουτε λεπτο αφου ελεγα τι του βαλανε μεσα στον ορο και ειναι ετσι ντουρασελ :lol::lol:χορευε,χοροπηδουσε πειραζε τα αλλα παιδακια και γενικως με εξοντωσε ημουν που ημουν χαλια ειχα και το τρεξιμο ολη μερα , παντως πολυ ταλαιπωρια μεσα στο νοσοκομειο και ευχομαι να μην μπαινει κανενα παιδακι :o ,αυπνια,κουραση αγχος ολα μαζι τελοσπαντων αρκει που ειναι καλα το παιδακι μου και ολα θα τα ξεχασουμε,συνεχιζουμε τα εισπνεομενα και μας βαλανε και προφυλαξη για μηνες,γιαυτο το ειχα πει Αννα Μαρια μετα απο βρογχειολιτιδα εγω ξερω οτι βαζουν προφυλαξη γιατι τα παιδια ειναι πιο ευαισθητα και με το παραμικρο χτυπαει στο αναπνευστικο παλι

παντως γινοταν ενας χαμος στην παιδιατρικη,πολλα παιδακια αρρωστα με ιωση,και χθες φερανε και ενα μωρακι 4 μηνων,το καημενο δεν μπορουσε να αναπνευσει,δυσκολα................

διαβασα οτι γραψατε δεν ξερω βεβαια αν τα θυμηθω ολα,ας προσπαθησω

Ανθη μου μη στεναχωριεσαι για την αδερφη σου,κοιτα να εισαι εσυ και το εμβρυακι σου καλα και ας λενε,λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι αφου ειστε τοσο δεμενες αλλα καμια φορα δεν σε καταλαβαινει κανενας τι να πεις,εσυ κανε οπως θεωρεις εσυ σωστο,χαιρομαι που περασατε καλα και επιτελους σε βλεπω μια φορα να μην αισθανεσαι ασχημε που εφαγες,οσο για το μωρακι ολες ετσι ειμαστε πιστευω απο τη στιγμη που ξεκιναει η κυηση ξεκιναει και το αγχος και δεν τελειωνει ποτε,υπομονη θα δει το εμβρυακι σου και ολα θα ειναι καλα,τι θα κανεις για τα γενεθλια του Πανουλη αν θελησεις ιδεες εδω ειμαι

Αννα Μαρια αφου την ξερεις μωρε την πεθερα σου τι καθεσαι και της δινεις σημασια,αστην να λεει..............

Καλη μου περαστικα σου γιατι παλι εισαι πεσμενη ρε κοριτσι;;σκεψου θετικα,εδω γιατι δεν βαζεις φωτο να σας δω κι εγω να σας καμαρωσω;;

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο και ευχομαι να περασει συντομα,δεν εισαι καθολου ψωνιο που ενιωσεις περηφανη κι ετσι πρεπει να νιωθεις δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση οταν βλεπεις οτι οι κοποι σου ευδοκιμουν και επιβραβευονται μπραβο σου

Ολια μου οταν περειμενεις κοσμο παντα γινονται οι αποτυχιες μου εχει συμβει κι εμενα,τι σπαστικο πραγμα,ειναι καλα ο Νικολας;;

Κατερινακι κινεζουλα εε;χαιρομαι που το διασκεδασατε φανταζομαι η Αγγελικη θα ξεσαλωσε

κοριτσακια μου σας αφηνω να παω νωρις για υπνο γιατι ακομα δεν τον αναπληρωσα και σερνομαι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι χαιρομαι που βγήκατε και ειναι καλύτερα ο μικρός και απο διάθεση οπως ακούω.

Πολύ προσοχή και να ξεκουραστεις και εσύ λιγάκι τώρα.

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Πρώτη μέρα στο σχολείο σήμερα! Πριν κανένα μισάωρο γύρισα σπίτι. Ήταν λες και δεν είχα φύγει ποτέ. Νόμιζα ότι χτες ήμουν πάλι εκεί! Όλα πήγαν μια χαρά, γνώρισα τους μαθητές που ήρθαν αφ' ότου έφυγα, και ήταν πολύ ωραία!

Μαρία, μπράβο για την επιτυχία σου! Κι εγώ έχω αξιολόγηση φέτος και θα με δει επιθεωρητής, κανονικά δύο φορές, αλλά επειδή έχασα όλο το πρώτο τετράμηνο, θα έρθει μόνο μία φορά. Ευτυχώς ο επιθεωρητής ήταν παλιός καθηγητής μου και ήμουν η αγαπημένη του μαθήτρια, οπότε, δε νομίζω να έχω πρόβλημα!!!

Ελπίζω να του περάσει ο βήχας του Στεφανάκου!

Κατερίνα, τέλεια, όλα καλά! Άσε, εμένα μου λες για ταλαιπωρία στα νοσοκομεία; Τουλάχιστον κανένα ράντζο σου έδωσαν να κοιμάσαι; Εμένα και ράντζο μου είχαν, και φαγητό μου έφερναν τρεις φορές τη μέρα. Τι να σου πω για τα εισπνεόμενα, μας είπε και ο παιδίατρος του νοσοκομείου και ο δικός μας παιδίατρος να τα συνεχίσουμε για λίγες μέρες και να τα σταματήσουμε. Από χώρα σε χώρα οι γιατροί έχουν άλλες τακτικές. Π.χ. στην Κύπρο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, δε γίνεται η εξέταση της καμπύλης ζαχάρου.

Καγκουράκι, ακριβώς αυτό με τη πεθερά! Μακριά κι αγαπημένοι!

Νομίζω η Αγγελικούλα θα είναι με τον μπέμπη όπως εγώ με τον αδελφό μου. Όταν ήταν έγκυος η μάνα μου, του φώναζα "Φίλιππεεεε, Φίλιππεεεε" (υποθέταμε ότι είναι αγόρι, αφού τότε δεν υπήρχαν οι υπέρηχοι), κι όταν γεννήθηκε ζήλευα λίγο, αλλά όχι τρελά πράγματα.

Ανθή, εμένα ο γιατρός με ζύγιζε κάθε φορά, αλλά δε σχολίασε ποτέ τίποτα για τα κιλά μου. Σήμερα πάντως όλοι οι μαθητές μου έλεγαν ότι δε μου φαίνεται καθόλου ότι γέννησα! Ας είναι καλά η γαστρεντερίτιδα!

Σας φιλώ όλες!

Αλλάζει ο άντρας μου τον μικρό και θα μου τον φέρει να τον ταΐσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι περαστικα στο Δημητρακη ..Παλι καλα που σας εβγαλαν χθες ..Τα νοσοκομεια ειναι ταλαιπωρια ..Ευτυχως που βγηκατε γρηγορα..Μολις μπαινεις στο σπιτι τα ξεχνας ολα..

Αννα Μαρια καλη αρχη στη δουλεια...Φιλια στον Αντρεακη..

Ανθη ποτε εχει γενεθλια ο Πανουλης?

Και γω ημουν απογευμα στη δουλεια γυρισα στις 1000 και εφυγε ο αντρας μου γιατι ειναι νυχτα..Εντωμεταξυ ο καημενος δεν κοιμηθηκε καθολου σημερα..Μολις πηγε να κοιμηθει το μεσημερι λιγο ξυπνησε ο Νικολας και δεν τον αφησε..Και αυριο εγω ειμαι πρωι οποτε παλι δεν θα κοιμηθει...Απο τη μια λεω καλυτερα που ειμαι μακρια απο συγγενεις αλλα καποιες φορες χρειαζεται...

Μαρακι φανταζομαι χαρα που ο διευθυντης ειπε τα καλυτερα για σενα...Μπραβο ...Ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με τη μικρη της αδερφης μου ..Σου ειχα πει οτι εχει νοητικη υστερηση και δεν μιλαει..Με το Νικολακη αλλα και με ολατα μικρα παιδακια εχει ενα θεμα οσον αφορα τη συμπεριφορα..επειδη δεν μπορει να μιλησει συνεχεια σπρωχνει τα παιδακια και τρεχει απο πισω τους..Ο Νικολακης θελει να παιξουν αλλα επειδη τον σπρωχνει δυσανασχετει ..

Γενικα ειναι δυσκολο να εχεις παιδι με τετοια προβληματα..

Μαρακι δωσε μου καμια συμβουλη!!!!Φιλια καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, έτσι ακριβώς με τα νοσοκομεία! Εγώ πριν βγούμε ήμουν χάλια. Όταν λέω χάλια, μιλάμε, τον μικρό όταν φεύγαμε, τον κρατούσε η μάνα μου, γιατί εγώ φοβόμουν ότι θα μου έπεφτε. Τα πράγματα τα μάζεψε η μάνα μου, γιατί εγώ δεν μπορούσα να κουνηθώ. Ε, μόλις μπήκαμε σπίτι, ένιωσα άλλος άνθρωπος. Εκεί που νόμιζα ότι θα πέσω ξερή μόλις φτάσουμε στο σπίτι, μου πέρασαν όλα, μπήκα στο ίντερνετ, κάθισα στο σαλόνι και κοιτούσα τηλεόραση, και ήταν λες και δεν είχε γίνει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Είστε καλά;; Εγώ κόλλησα γρίπη και αυτή τη φορά χειρότερη :evil::evil::evil: Η μύτη μου βουλωμένη, ο λαιμός μου πονάει και το χειρότερο...βήχω :evil::evil::evil: Δεν αντέχω το βήχα..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Ευχηθείτε μου αύριο να είμαι καλύτερα...Δεν αντέχω..Το σώμα μου πονάει και τα μάτια μου τσούζουν! Μια χαρά! Άντε τώρα να κολλήσω και τον Πάνο να ολοκληρωθεί η χαρά :?:?:?:?

Κατερινάκι μου χαίρομαι πάαααααρα πολύ που βγήκατε από το νοσοκομείο και είναι πλέον καλά το μικράκι σου :D:D:D:D:D:D Κοίτα τώρα να ξεκουραστείς όσο μπορείς!Όσο για το χλαπάκιασμα...άσχημα νιώθω :lol::lol::lol::lol: Αλλάζει ο άνθρωπος;;;;Όοοοοοοοχι :lol::lol::lol::lol: Εννοείται πως θέλω ιδέες για το πάρτυ που θα κάνω στον Πανούλη! Θέλω 2 πιάτα με κρέας οπωσδήποτε και τα υπόλοιπα...δεν ξέρω...Σίγουρα έχω βαρεθεί το σουφλέ..Το έχω φτιάξει τις τελευταίες φορές που έκανα τραπέζι και το τρώω και σε όλα τα τραπέζια που πηγαίνω εγώ..Μπορεί να μου αρέσει πολύ αλλά το βαρέθηκα :?:? ..Για πρότεινέ μου τίποτα...

Μαράκι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για τα λόγια που άκουσες!!! Είναι πολύ όμορφο να σε επιβραβεύουν για τη δουλειά σου! Νιώθεις ικανοποίηση και είναι και κίνητρο για να γίνεις ακόμα καλύτερη!!! Μπράβο! Φαίνεται ότι αγαπάς αυτό που κάνεις! Είχα θεωρήσει κι εγώ πολύ πρωτότυπο το μάθημα με βάση το τραγούδι του Ρέμου! Περαστικά στο Στεφανάκο σου και να φύγει γρήγορα ο παλιόβηχας :evil::evil::evil::evil:

Άννα Μαρία ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!! Είδες που σου λέγαμε ότι δεν ξεχνιέται "το άθλημα" και θα νιώσεις λες και ήσουν χθες στο σχολείο;;;;;;Σου έλειψε η δουλίτσα σου ε;; Ο Αντρίκος πώς τα πήγε με το μπαμπά του όσο έλειπες;; Του έφτασε το γαλατάκι που άντλησες;;;; Αν τα καταφέρω να θηλάσω αυτή τη φορά θα μου δώσεις συμβουλές για αντλήσεις για όσο θα βρίσκομαι στη δουλειά..Αν τα καταφέρω βεβαίως γατί στο θέμα του θηλασμου δεν έχω καμία αυτοπεποίθηση..Μα καμία....Τέλος πάντων..

Κατερινάκι-Καγκουράκι πεινάω συνέχεια κι εγώ..Βαρέθηκα και με αυτό...Εντωμεταξύ παίρνω ένα τοστάκι στη δουλειά και όταν το τρώω είναι σαν να μην το έφαγα :roll::roll::roll::roll: ....Λέω ωραία και τώρα τι τρώμε :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;;;Τυχερή είσαι που δε σε ζυγίζει ο γιατρός...Άγχος το έχω πια και αυτό..Δε μου φτάνουν όλα τα υπόλοιπα....

Όλια μου δύσκολη φάση με την κορούλα της αδερφής σου....Κρίμα...Της είχαν πει στους υπέρηχους ότι το παιδί θα έχει πρόβλημα;;;; Ένα παιδάκι έχει;;; Η αδερφή σου πώς αντιμετωπίζει την κατάσταση που περιέγραψες;; Την πάει σε ειδικό;;; Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω κάπως αλλά δυστυχώς δεν έχω γνώσεις επί του θέματος....

Ξέχασα να σας πω που με ρωτήσατε. Ο Πανούλης έχει τα γενέθλιά του στις 14 Μαρτίου! Ψαράκι είναι το ζουζούνι!

Αυτάαααααααα......Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πάλι κοιμήθηκα ωραία το βράδι! Τέλεια! Ελπίζω σιγά σιγά να στρώνει ο μικρός! Πάντως σήμερα, όλο κοιμάται.

Ανθή, κι εγώ που δεν είμαι έγκυος, και στο σχολείο όλο πεινάω. Χτες έφαγα τρεις κούπες (=κυπριακό έδεσμα σαν πουγκί από πληγούρι, γεμιστό με κιμά ή μανιτάρια και τηγανισμένο), και πάλι πεινούσα... Σπίτι έφαγα σαλάτα και μια φέτα ψωμί με ταχίνι, αλλά κανονικά, μετά από τις τρεις κούπες δε θα έπρεπε να πεινάω... Ίσως είναι η ενέργεια που καταναλώνω...

Περαστικά για τη γρίπη, κι ελπίζω να μην κολλήσεις τον Πανούλη...

Για τα γενέθλια που λες, θα καλέσεις παιδάκια ή κυρίως μεγάλους; Εγώ στα γενέθλιά μου, είχα φτιάξει κεφτεδάκια, είχα κόψει σε ροδέλες χωριάτικα λουκάνικα και τα τηγάνισα, και τα πέρασα σε σουβλάκια, εναλλάξ με ντοματίνια και ροδέλες αγγουριού και μετά τα κάρφωσα πάνω σ' ένα πεπόνι. Ήταν πολύ ωραία και εντυπωσιακά! Αλλά αν θα έχεις παιδάκια, μάλλον τα ξυλάκια από τα σουβλάκια δεν ενδείκνυνται. Μπορείς να φτιάξεις και "πουράκια" με κιμά, όπως τον φτιάχνεις για παστίτσιο και φύλλο κρούστας. Υπάρχουν πολλές, νόστιμες και εύκολες λύσεις!

Όσο για τον Αντρίκο, όλη την ώρα κοιμόταν. Χαμπάρι δεν πήρε ότι έλειπα! Όταν έφυγα ήταν ξύπνιος, μετά από λίγο κοιμήθηκε, ξύπνησε, γκρίνιαξε και μέχρι να βγάλει ο άντρας μου το γάλα για να το ζεστάνει, ξανακοιμήθηκε, μετά ξαναξύπνησε, ξαναγκρίνιαξε, τον τάισε, κοιμήθηκε και ξύπνησε μετά που γύρισα! Το γάλα τον έφτασε και περίσσεψε. Είχα αφήσει πολύ για παν ενδεχόμενο, και έμεινε αρκετό για να πιεί και σήμερα!

Μαρία, αυτό με το μάθημα πάνω σε τραγούδι του Ρέμου πρώτη φορά το ακούω!

Άντε, θα κλείσω να προετοιμαστώ για το μάθημα που έχω σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα και σβηστηκαν!! ΧΙΟΝΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!! :D:D Δεν πιστευω οτι θα το στρωσει γιατι φυσαει πολύ αλλά πρώτη φορα βλεπω χιονι στη Λευκωσια!!

Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια για τη δουλεια και τα περαστικα στον Στεφανάκο μου.Η αληθεια ειναι οτι αγαπώ πολύ τη δουλειά μου.Ο Στεφανάκος δεν βηχει σχεδον καθόλου σημερα αν και το βραδυ ξυπνούσε συνέχεια απο το βήχα μεχρι που τον εβαλα στο κρεβατι μαζι μου και μετά ς δια μαγειας σταματησε κι ο βηχας!! :lol::lol:

Για το μαθημα που σας λεω τελικά έκανα το "Μηδεν"της Αρβανιτάκη. Δειτε εδω: http://repository.edulll.gr/edulll/retr ... 12/908.pdf

Αννα Μαρια μπραβο που πηγαν ολα καλα στη δουλεια!Ειδες, δεν ξεχνιονται αυτα! Κι ο Αντρεακης σου κυριος οσο ελειπες!!! Για το μαθημα που εκανα ειναι κατι πολύ ευχαριστο για τα μικρα και να δεις πως συμμετεχουν...και βαση του τραγουδιου δουλευω και συναισθηματικη αγωγη.

Ολια μου για τη μικρη που με ρωτας...ειναι ο τροπος της να εκφραζεται.Με αυτον τον τροπο ξερει να προσεγγισει τα αλλα παιδια και θελει σημασια.Λογικο να αντιδρα καπως ο Νικολας σου αφου καταλαβαινει πως δεν ειναι συνηθισμενη συμπεριφορα.Ισως αν βρειτε ενα παιχνιδι που αρεσει και στους δυο, κατι ευκολο που να μπορει να συμμετεχει και η μικρη και οι μεγάλοι να τους βαλετε κοντα να παιξουν.Ετσι ωστε να μην δημιουργηθει φοβος και στο Νικολα για τη ξαδερφη του.

Κατερινα πολύ χαιρομαι που γυρισατε στο σπιτι σας κ που ο Δημητρακης βρηκε τη διαθεση του.Αντε να ξεκουραστεις κι εσυ τωρα.Και μακρυα απο μας τα νοσοκομεια!!!

Ανθη μου μην νιωθεις τυψεις για οσα εφαγες...το φαγητο ειναι απολαυση!!!

:lol::lol::lol: Καλό γιατρο σημερα...περιμενουμε νεα σας!! Και περαστικά σου! Ελπιζω να εισαι καλύτερα σημερα, πιες κανενα ντεπονακι!

Καγκουράκι μια χαρα το χειριζεσαι το θεμα με την Αγγελικούλα.Νομιζω πως μια χαρά θα δεχτει τον μπεμπη.Κι ακομακι αν ζηλεψει λιγο ειναι φυσιολογικο.

Ποια ξέχασα????Εχω να συγυρισω το σπιτι και βαριεμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες! Καλη Σαρακοστη! Καλα περασατε απο οσο ειδα!

Βρε Κατερινακι μου περαστικα σας, τωρα το ειδα, ταλαιπωρια περασατε! Αγυριστα να ειναι!

Καλη μου μην στεναχωριεσαι, παντα υπαρχουν περιοδοι με τρελο πηξιμο, οποτε εχεις χρονο περνα για μια χαλαρωση απο το καφενεδακι μας, αλλωστε νομιζω για να χαλαρωνουμε το φτιαξαμε οχι για να αγχωνομαστε μη χασουμε κατι! ;)

Ολια μου ειδες ατυχια με το φαγητο; Κι εμενα ΠΑΝΤΑ μου συμβαινει κατι τετοιο οταν περιμενω κοσμο!

Κριμα για την ανηψουλα σου, οχι μονο επειδη εχει μια ιδιαιτεροτητα, αλλα κυριως επειδη ζει σε μια χωρα που τα ιδιαιτερα παιδια δεν εχουν μεριμνα ουτε απο την πολιτεια αλλα ουτε κι απο την κοινωνια! Καλα κανεις και προσπαθεις να τα φερεις κοντα τα παιδακια σας, η μικρη κι αν το εχει αναγκη!!

Ο ενας αδερφος του πεθερου μου ειχε καποιο ειδος υστερησης (τωρα αυτιστικος ηταν; δεν ξερω σιγουρα), μεγαλωσε στο χωριο σαν ισος με ολους τους αλλους, ηξερε να ψαρευει, μιλουσε, προσεχε τα μικροτερα, ηταν βεβαια παντα πιο αργος και πιο νευρικος αλλα ζουσε κανονικα και μεχρι μια ηλικια σχετικα αυτονομα...

Καγκουρακι μου τι κανεις; Η μικρουλα σου; Μια χαρα το χειριζεσαι το θεμα του μωρου, αν και μια ζηλια μικρη ειναι πολυ λογικη και αναμενομενη!

Κατερινακι εσεις ολα καλα;

Μαρακι περαστικα στο Στεφανακο σου! Και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη αξιολογηση! Αγαπας τη δουλεια σου και σιγουρα το αξιζεις ! Και καλα κανεις και νιωθεις περηφανη, αλοιμονο, αυτη ειναι η ουσιαστικη επιβραβευση του κοπου σου, κυριως αυτο που ακουσες απο τα παιδακια!

Αννα Μαρια μη δινεις κοριτσι μου σημασια στην πεθερα σου, δεν θα αλλαξει, ευτυχως εισαι μακρια της! ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ στη δουλιτσα σου και παλι!

Ανθη μου τι κανεις; Καλυτερα σημερα;Ελπιζω να μην κολλησες τον Πανουλη τελικα! Περαστικα σου!

Λοιπον εγω στην εγκυμοσυνη ΝΑΙ ετρωγα τοσο πολυ που δεν φανταζεσαι! Ο γιατρος μου στην αρχη με εβριζε, πηγαινα με σοκολατες και γλυκα στο ιατρειο του, μου ελεγε θα σε διωξω αν παρεις πολλα κιλα και εγω παντα του απαντουσα οτι δεν προκειται να παχυνω πολυ γιατι εχω καλο μεταβολισμο. Οντως, το ζαχαρο μου ηταν εξαιρετικα χαμηλο, πηρα γυρω στα 13 κιλα, απο ενα σημειο και μετα επαψε να με ζυγιζει, δεν χρειαζεται ελεγε δεν παχυνες...Βεβαια, λιγουρες δεν ειχα καθολου, απο ολα ετρωγα. Αλλα τωρα το μετανιωνω, γιατι αυτα τα τελευταια 2-3 κιλα δε μου φευγουν με τιποτααααααα!!!!!

Βρε Ανθη μου, εγω στο θεμα της αδερφης σου θα διαφωνησω μαζι σου. Ειναι λογικο γενικα να μη θες να πηγαινεις σε μερη με καπνους και φασαρια, αλλα με μια φορα δεν θα γινει τιποτα, τα γενεθλια της αδερφης σου ειναι και εγω νομιζω οτι αυτες οι στιγμες ειναι πολυ σημαντικες και δεν θα τα εχανα στη θεση σου, εκτος αν ημουν αρρωστη η συνεβαινε κατι αλλο, πραγμα που φυσικα απευχομαι.

Για τα γενεθλια θα κανεις κανονικο τραπεζι η με κρυα πιατα πιτακια κλπ;

Εμεις περασαμε ενα πολυ ησυχο τριημερο, ειδαμε φιλους που ειχαμε καιρο να δουμε, δεν καναμε κατι ιδιαιτερο, το χαρηκα πολυ παντως!

Ο μπεμπακος απο τοτε που χρονισε εχει παθει κατι, ελπιζω να ειναι φαση, αλλαξε παντως, φωναζει πολυ οταν δεν του κανεις τη χαρη, ξυπναει τη νυχτα και πλανταζει μεχρι να τον παρω αγκαλια, αλλα μιλαμε ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ, νομιζεις οτι τον σφαζουν! Δεν ξερω τι να κανω, προσπαθω να μην του δινω σημασια, τον βαζω τιμωρια οταν κανει αταξιες, αλλα τη νυχτα δεν αντεχω και τελικα καταληγουμε αγκαλιτσα στο κρεβατι, πραγμα που ξερω οτι ειναι καταστροφικο και τωρα δυο βραδιες το εχω κοψει, καθομαι και τον νανουριζω, αλλα με το ενα ματι κλειστο, ευτυχως χτες δεν ξυπνησε καθολου! Βεβαια, ισως φταιει οτι τον κοιμιζα στο σαλονι στον καναπε η αγκαλιτσα και μετα τον πηγαινα στο κρεβατι του, ισως τρομαζε τη νυχτα και ξυπνουσε, γιατι χτες τον κοιμισα στο κρεβατι του (45 λεπτα τον νανουριζα!!! τραγουδια να δεις, θυμηθηκα ολο το ρεπερτοριο που του ελεγα οταν ηταν μηνων!) και δεν ξυπνησε ολη νυχτα...Για να δουμε αποψε...

Αυτα, προικα εστρωσα παλι, ελπιζω να μην ξεχασα κατι, φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε κορίτσια, τι κρύο είναι αυτό; Παγώσαμε... Στο σχολείο είναι και ανοιχτά, όλο χωράφια γύρω-γύρω και φυσούσε ένας παγωμένος αέρας...

Μαρία, εμάς εδώ δε χιόνισε, αλλά ήταν λες και χιόνισε! Στη Λάρνακα μια φορά θυμάμαι "χιόνι", όταν πήγαινα νομίζω β' λυκείου, που είχε ρίξει κάτι νιφάδες, και φυσικά δεν το έστρωσε. Στη Λευκωσία έχει χιονίσει και παλιότερα, απ' ό,τι θυμάμαι, αλλά όχι και να το στρώσει.

Χριστίνα, μάλλον περνάει μια φάση ο μικρός σου. Συνήθως σ΄αυτήν την ηλικία νομίζω φέρονται σαν κακομαθημένα, χωρίς να σημαίνει ότι είναι, απλά περνάνε μια φάση. Θα σου πουν τα κορίτσια που έχουν μεγαλύτερα παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

δεν χορταινω υπνο, ακομα δεν ξεκουραστηκα,με εχει πιασει και συναχι και εμενα και τον αντρα μου,μεσα στο νοσοκομειο ειχε αφορητη ζεστη τα μωρα τα ειχαμε με το φανελακι και μπορει να κρυωσαμε με τη εναλλαγη της θερμοκρασια μεσα-εξω,κ εδω κανει πολυ κρυο αυτες τις μερες,ενω εχει ηλιο φυσαει πολυ και εχει πεσει πολυ η θερμοκρασια παλι,ελπιζω να ειναι τα τελευταια κρυα

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες!!!

Αννα Μαρια τι ραντζο πολυτελειες :o:o σε καρεκλα την εβγαλα δυο νυχτες,καταπιαστηκα ασε που δεν θα χωρουσε το ραντζο μεσα στο δωματιο αλλα ειχε και τοσο πολυ κοσμο που να βρουνε τοσα ραντζα για να βολεψουνε ολες τις μαμαδες,οσο για το φαι ασε που ηταν χαλια δεν κατεβαινε μπουκια ειδικα την πρωτη μερα,τελοσπαντων περασμενα ξεχασμενα,καλη αρχη στην δουλεια σου και καλες αντλησεις

Ανθη μου περαστικα συντομα ευχομαι,τι θα κανεις παιδικο παρτακι ή τραπεζι;;για να ξερω τι να σου προτεινω,θα πρεπει να προσαρμοσεις το μενου αναλογα με τον κοσμο που θα εχεις αν εχεις περισσοτερα παιδακια θελεις μεζεδακια που θα τρωγονται με τα χερια,αν εχεις περισσοτερους μεγαλους μπορεις να κανεις και λιγο πιο γκουρμε πιατα,περιμενουμε και νεα απο τον γιατρο

Χριστινακι εγω δυο εξηγησεις θα σου δωσω για τον μικρο σου,ή βγαζει δοντακια και ποναει και δεν ξερει που να βρει παρηγορια ή περναει καποια φαση αρνησης αποχωρισμου,την περνανε σχεδον ολα τα μωρακια δεν θελουν να αποχωριστουν τους γονεις και ετσι και δεν κοιμουνται ευκολα,οσο για τις φωνες προσπαθει να αποσπα την προσοχη σας για να ασχολειστε συνεχεια μαζι του,εγω παντως δεν τους εβαζα ουτε τους βαζω ποτε τιμωρια,δεν το αντεχω θα τους μαλωσω λιγο αλλα μεχρι εκει,ευχομαι να στρωσει συντομα

Μαρακι ο Στεφανακος πως παει με τον βηχα;;;

ελπιζω να μην ξεχασα κατι,καλο βραδυ σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...