Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια;;; Παρασκευούλα αύριο και έρχεται τριήμερο!!! Τι καλά!Αύριο πρωί πρέπει να τρέξω για κάτι δουλίτσες, θα έρθει η μαμά μου να κάτσει με τον Πάνο και θα μου μαγειρέψει κιόλας! Ωραία! Πάει και αυτό!

Κατερινάκι τελικά το πείσμα σου είχε αποτέλεσμα!!! Τα κατάφερες με τον μικρούλη σου ;) ! Εγώ πάλι γενικώς καπνίζω γύρω στα 5-6 τσιγάρα ΤΟ ΠΟΛΥ. Στις εγκυμοσύνες όμως το έκοψα ΜΑΧΑΙΡΙ.Ούτε μισό. Από τη στιγμή που έβγαινε το τεστ θετικό πέταγα το πακέτο...Δε θα το σήκωνε η συνείδησή μου με τίποτα..Αν κατάφερνα να θηλάσω πάλι δε θα κάπνιζα...Για τον καφέ πάλι δεν είμαι και τόσο σίγουρη ότι θα τον έκοβα...Ας μείνει έστω μία απόλαυση :lol::lol::lol: Δε νομίζω όμως να τα καταφέρω ούτε αυτή τη φορά γιατί θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά σε λίγες μέρες και θα είναι πακέτο πριν καν εδραιωθεί η γαλουχία να αντλώ σαν την παλαβή..Λογικά δε θα έχω και αντοχές για κάτι τέτοιο...Δε θα τα παρατήσω όμως από την αρχή..Ίδωμεν.

Άννα Μαρία μια χαρά τα προετοίμασες όλα για την επιστροφή σου στη δουλειά..Και ο Αντρίκος πήρε μπιμπερό και εσύ βγάζεις καλή ποσότητα με το θήλαστρο! Τέλεια! Τελικά ποιο θήλαστρο πήρες;; Στον Πάνο είχα το swing της medela.Καλό ήταν.Με γεια το κούρεμα!!!! Πόσο τα έκοψες;; Καρέ;;;Χαρούμενα μηνογενέθλια!!!!

Αχ Μαράκι αυτά τα πουλάκια...Φρίκη...Αν τελικά θα κάνω κορίτσι θα χαρώ που δε θα με απασχολήσει ξανά το θέμα αυτό. Κάθε βράδυ λοιπόν κατέβασμα. Κάνε ό,τι μπορείς για να αποφύγεις τον παιδοχειρουργό γιατί μετά παιδεύονται τα παιδάκια...Μπορεί η ταλαιπωρία μετά να κρατά γύρω στις 3 μέρες μόνο αλλά αυτές οι 3 μέρες απλά ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ!!!!!!!!!!!Εύχομαι στο Στεφανάκο σου να μη χρειαστεί επεμβασούλα! Αν αρχίσετε από τώρα να το κατεβάζετε θα τα καταφέρετε ;););)

Καλέ εγώ γιατί έχω ακόμα τα ίδια ωράρια;;;; Πότε θα αλλάξω;;;;;;; Ελπίζω όταν πάει ο Πάνος σχολείο...Τι στο καλό;;Πόσο να αντέξω πια;;;;

Άννα Μαρία δε συμφωνώ με την άποψη να μην πειράζουμε το πουλάκι μετά από αυτά που έπαθα...Άμα περιμένεις ως τα 2 και δεν ανοίξει μετά θα είναι αργά..Επεμβασούλα...Όσες μαμάδες το άνοιγαν τα παιδάκια τους ήταν ΟΚ! Και ο δικός μου παιδίατρος να μην το πειράζω μου έλεγε...

Κατερινάκι-Καγκουράκι όταν με το καλό κάνεις το γιο είμαστε πολλές οι αγορομάνες και θα σου δώσουμε τις κατάλληλες συμβουλές ;););););) !!!!!Καλά κάνεις και ψάχνεις πολλούς παιδικούς! Θα βρεις τον καλύτερο για την Αγγελικούλα σου! Πάντως ούτε σε εμένα θα άρεσε να έχουν τον Πάνο με μεγαλύτερα παιδάκια..Ούτε με μικρότερα βέβαια....όσο για τα στρωματάκια κάτω το έχω ακούσει από πολλές γνωστές που πηγαίνουν τα παιδάκια τους στον παιδικό..Πλησιάζει η ώρα και για τη Β επιπέδου ε;;; Απολαυστική εξέταση!!! Το χαίρεσαι το μωράκι!!!

Χριστίνα μου πολύ καλύτερα είμαι με το κρύωμα!!!Όσο για τις λιγούρες άστα..Μακάρι να μπορούσα να τρώω ΟΛΗΗΗΗΗΗΗ την ώρα..ΜΑΚΑΡΙ. Όσο για το κάπνισμα διαφωνώ..Είμαι καπνίστρια (αν και όχι δεινή) και δεν μπορώ να καταλάβω τις γυναίκες που λένε ότι δεν αντέχουν...Τι πάει να πει δεν αντέχω;;; Το μωρό τι φταίει;; Επίσης θεωρώ χειρότερο για το μωρό το κάπνισμα παρά τη στέρηση της μάνας...Είμαι αυστηρή με αυτό το θέμα γιατί κάπνιζα και ξέρω πως είναι να σου λείπει. Δεν τα λέω εκ του ασφαλούς αυτά..Όταν βγαίνω έξω και η παρέα καπνίζει με το ποτάκι ή το καφεδάκι μου έρχεται να δαγκώσω τη σάρκα μου από τα νεύρα και από τη ζήλια...Δεν καπνίζω όμως γιατί καμία στέρηση δε βάζω πάνω από το ζουζούνι. Δεν θέλω να το παίξω τέλεια..Άλλωστε με το θηλασμό τα σκάτ..σα. Και με πολλά άλλα θέματα..Σε αυτό όμως είμαι κάθετη..Και μόνο που νιώθω πως ο καπνός πάει στο μωρό φρικάρω. Παίρνω το θάρρος και τα λέω αυτά μια που είπες πως δεν καπνίζες στην εγκυμοσύνη.....Πώς τα πάτε με το περπάτημα;;;;Τρέχει;;;;Έξω πώς είναι;; Αυτό το κυνηγητό έξω από το σπίτι δεν το αντέχω με τίποτα...

Αυτά τα νέα μου!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Με ταλαιπώρησε χτες βράδι ο Αντρίκος. Πρώτο βράδι στην κούνια, και κάθε τρεις και λίγο ξυπνούσε και κλαψούριζε. Δεν πεινούσε, του έπεφτε η πιπίλα και γκρίνιαζε ο κύριος. Κι όταν έκλαιγε, κλωτσούσε τα σκεπάσματα και ξεσκεπαζόταν... Ελπίζω σιγά σιγά να συνηθίσει την κούνια και να κοιμόμαστε πιο καλά...

Το πρωί πήγαμε με τη μάνα μου για διάφορες δουλειές και ψωνίσαμε και κάτι ρούχα του Αντρεάκη, μια και σιγά σιγά δεν του κάνουν τα παλιά του. Ρώτησα και στα Marx and Spencer και στα Mothercare για υπνόσακκο, και δεν είχαν... Στα δεύτερα, μάλιστα, μου έδειξαν ένα βελουτέ φορμάκι και καλά ότι είναι υπνόσακκος! Λες και πηγαίνω να ζητήσω υπνόσακκο για μένα, και μου δίνουν πουλόβερ...

Ανθή, τι να σου πω για το πουλάκι. Αυτό μου είπε ο γιατρός... Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα!

Ουφ, έχει τέλεια μέρα σήμερα και λέω στον άντρα μου, αν είναι έτσι και αύριο, να πάρουμε τον Αντρέα και να πάμε σε καμιά ταβέρνα και είναι ανένδοτος. Θέλει λέει πρώτα να αναρρώσει και μετά να τον βγάλουμε έξω. Να του λέω ότι έχει αναρρώσει, όχι αυτός, να τον δει πρώτα ο παιδίατρος. Μα τον είδε ο παιδίατρος, όχι να τον ξαναδεί... Κατάδικο το κάναμε το παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ με τον Στεφανάκο μου και περιμένουμε το μπαμπα μας να μας παει μια βολτα και να κανουμε και κατι ψωνια επι ευκαιρία!!!

Χριστινάκι να το δοκιμασεις και πες μου εντυπώσεις..

Για το ζωμο τωρα που λετε, η μαμα μου βαζει σχεδον παντού κι ετσι έμαθα κι εγώ καλώς ή κακώς!!

Ανθη μου μπραβο σου για τις αποψεις σου περι καπνισματος! Για το πουλακι τωρα εύχομαι με το να το ανοιγουμε οσο μπορουμε καθε βραδυ θα γλυτώσουμε την επέμβαση.

Αννα Μαρια η θερμανση ονομαζεται haverland. Ειναι σαν σωματα θερμανσης και οι τιμες αρχιζουν από 205 ευρω μεχρι 370 το πιο ακριβο.Από οτι διαβασα κι εγω σε διαφημιστικο εξοικονομουν ενεργεια!!

Βγειτε εξω καλε εχει πολύ καλή μερα..Εξαλλου και στο τεβερνακι μεσα θα ειστε!

Θα τη συνηθισει την κουνια ο Αντρεας σου...σιγα σιγα...Εμενα την πρωτη φορά που τον ειχα βαλει το απολαυσε...εριξε κατι ύπνους!!!! Α στο Μαδερκερ εκανες εκπτωτική κάρτα??Εχεις εκπτωση μεχρι να γινει ενος χρονου ο μικρος.

Καλά σας γραφω και καθε φορα που πατω το πληκτρολογιο ο μικρος εκστασιάζεται!!! πολύ γέλιο!! Να τον δειτε πως κάνει!!! :lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες πού είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

κι εδω σημερα εχει πολυ καλη μερα λιακαδα αν και αρχισε να φυσαει λιγο,χθες πηγαμε στην Ελλασονα σε εναν οδοντιατρο που ειχαμε ξαναπαει και εχει πολυ καλες τιμες,εκανα εγω ενα σφραγισμα κι ενα μικρο σφραγισμα ο Νικος,και πηραμε μαζι και τον πεθερο μου και την μανα μου οπου και βρηκαν ευκαιρια να φτιαξουν κατι μασελακια,γεφυρες κτλ,

υιοθετησαμε νεο μελος παλι μιας και ειχαμε δωσει το κουνελακι ξεχασα να σας το πω,μια γνωστη του αντρα μου μας εδωσε ενα σκυλακι τον χιονουλη ενα σκυλακι 4 μηνων παπιγιον λεγεται η ρατσα του αν ξερετε,αυτα που δεν μεγαλωνουν πολυ,τα παιδια εχουν τρελαθει κι ολη μερα σημερα ειναι εξω και παιζουν μαζι του,η προηγουμενη ιδιοκτητρια του το ειχε μεσα στο σπιτι στους καναπεδες κοιμοταν αλλα φυσικα με εμας θα μαθει διαφορετικα εξω στην αυλη με τιποτα δεν περναει την εξωπορτα

ο Δημητρακης μου εχει απο χθες τρεχει η μυτη του,λιγο βυχα και σημερα ανεβασε λιγο πυρετο και βλεπει τους αλλους εξω με το σκυλι και μας εχει τρελανει στη γκρινια..................

Ανθη μου μπραβο σου που δεν καπνισες καθολου στην εγκυμοσυνη εκει φαινεται το ποσο δυνατοι ανθρωποι ειμαστε οταν μπορουμε να επιβληθουμε στον εαυτο μας,να απολαυσεις και να ξεκουραστεις το τριημερο,εγω παντως ειμαι της αποψης να μην πειραζουμε τα πουλακια μεχρι τα 2 κι ετσι κι εκανα στα δικα μου μονο στον Δημητρη που ετυχε λογω υποτιθεμενης ουρολοιμωξης να το ανοιξουμε νωριτερα,οσο τα σκαλιζεις τοσο χειροτερα τωρα παλι αναλογα και με τη περιπτωση...........

Αννα Μαρια εγω θα συμφωνησω με τον αντρα σου,εκει που θα πατε σιγουρα θα καπνιζουν,το μωρο εχει γινει πιο ευαισθητο ειναι πολυ μικρουλη μωρε ας αναρρωσει καλα και να ανοιξει κι ο καιρος λιγο κριμα ειναι να ξαναταλαιπωρητε εχετε ολο το καλοκαιρι μπροστα σας για να κανετε εξορμησεις κανε λιγη υπομονη ,αυτη η θερμανση που λες τι καιει πετρελαιο ή ρευμα;;μεγεια και τα ρουχαλακια σας,εγω παντως δεν χρησιμοποιησα καθολου υπνοσακο και στους τρεις δεν μας βολευε

Μαρακι αυτο το haverland που λες τι καιει;;

Χριστινακι σε διαμερισμα μενεις;;αν ναι ειναι δυσκολα να βαλεις ξυλολεβητα,αν οχι οι τιμες ειναι αναλογα με το ποσα τετραγωνικα ειναι το σπιτι σου,τα σωματα δεν τα αλλαζεις,ο λεβητας συνδεεται με τα υπαρχον σωματα,αν μενεις σε μονοκατοικια σου το προτεινω ανεπιφυλακτα............

Κατερινακι τι εγινε με τους παιδικους σταθμους;;βρηκατε τιποτα;;;

τα λεμε παλι κουκλες πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Μανουλες!

Λοιπον εμας το πουλακι του οταν το ανοιξε η γιατρος εβγαλε λιγο αιμα και για μια μερα καθε φορα που εκανε τσισα τιναζοταν στο ταβανι απο τον πονο, αλλα αυτο ηταν! Τωρα το ανοιγουμε σχεδον καθε μερα, αν και δεν πολυγουσταρει και σπρωχνει με τα ποδαρακια του, γιατι αν παθει φιμωση και χρειαστει επεμβαση θα ποναει για μερες το κακομοιρο...Αλλα μην νομιζετε, οσες ξερω που εχουν κοριτσακια πρεπει να τους ανοιγουν το ..... τους γιατι και αυτο μπορει να κλεισει και γιατι θελει εξαιρετικα σχολαστικη καθαριοτητα για τις ουρολοιμωξεις...

Για το τσιγαρο Ανθη μου κι εγω ετσι ημουν, απλα δεν ειμαι γενικα της υπερβολης. Ξερω οτι ο πλακουντας εχει τρελα φιλτρα, οποτε απο το να αρχισει μια γυναικα να τρεμει και να εχει νευρα νομιζω οτι με 1-2 τσιγαρα δεν θα παθει κατι το μωρο, ισως κανω και λαθος. Απλα εγω δεν ενιωσα ποτε τοσο εντονη στερηση, δεν ειχα λοιπον λογο να το κανω, μονο μια φορα θυμαμαι στον 6-7ο μηνα το ηθελα σαν τρελη, αλλα μετα απο 2 τζουρες δεν το ηθελα καθολου...

Εγω να ειμαι ειλικρινης ετρωγα ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥ στην εγκυμοσυνη και μαλιστα απο την πρωτη στιγμη. Οταν ημασταν με τον αντρα μου ταξιδι του μελιτος στη Σαντορινη δεν ξεραμε για εγκυμοσυνη κι ετρωγα τοσο πολυ που δεν το πιστευε και μου ελεγε συνεχεια "καλε πως τρως ετσι, εγκυος εισαι;;;"!!

Μετα με τις ανακατωσουρες το εκοψα λιγο και ¨ξανα προς τη δοξα τραβα" μολις μου περασαν!

Αννα Μαρια, ειχα εφαρμοσει το εξης. Καθε μερα τον εβαζα να κοιμαται η να καθεται λιγες ωρες στην κουνια του απο λιγο καιρο πριν τον βαλω εκει το βραδυ. Τον εβαζα για να συνηθιζει το χωρο του δωματιου του και να αισθανθει πιο ανετα, λιγο παραπανω καθε μερα. Οταν τελικα τον εβαλα δεν ειχε κανενα προβλημα!

Εχει υπεροχο καιρο, σημερα βολταραμε με το καροτσακι και ηταν τελεια! Μυρισε καλοκαιρι! Φλεβαρης γαρ!

Μαρακι μου, θα το φτιαξω σιγουρα! Κι εγω εχω ακουσει για αυτα τα σωματα, καποια στιγμη θα το ψαξω, οταν ειναι να παμε στο δικο μας σπιτι...

Εμεις περπαταμε, πεφτουμε, ακομα δεν τρεχουμε, τεμπελιαζουμε κιολας λιγακι, γενικα μια χαρα, αλλα πολυυυυ κυνηγητο, ολα θελει να τα πειραξει!! Χαχαχα!

Κατερινακι τι ωραια που εχεις αυλη!

Ναι σε μονοκατοικια μενω, αλλα δεν ειναι δικο μου το σπιτι οποτε...δεν ξερω βεβαια, γιατι απο πανω ειναι το πατρικο μου και ισως τα αλλαξουμε και στα δυο, τελος παντων αργοτερα, τωρα δεν παιζει μια!

Υπνοσακο δεν εβαλα ουτε εγω, ΤΩΡΑ τον χρειαζομαι μου φαινεται, που ξεσκεπαζεται συνεχεια!Ολη νυχτα παω να τον σκεπασω!...Ουφ!

Φιλια σε ολες, ελπιζω να μην ξεχασα κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε?

Δεν έχει πολύ ωραια μέρα σήμερα, λιακάδα και καλή θερμοκρασια, αχ να μεινει έτσι αλλά ακουω οτι απο Κυριακή πάλι θα χαλάσει. Πάντως κάναμε την βολτιτσα μας με την Αγγελική το πρωί, την πήγα και στις κουνιες χάρηκε το κοριτσάκι μου με τις βροχες και το κρύο ειχε πολύ καιρο να παει. Κουράστηκα πάντως λιγο εγώ γιατι οταν την σήκωσα για να την βγάλω απο την κουνια σα να πονεσα λιγάκι.

Αννα Μαρια αν βρεις υπνοσακο θα σε βολεψει παρα πολύ εμένα μου ειχαν κάνει εναν δώρο και πραγματικά μου ήταν πολύ χρήσιμος, οταν την έβαλα απο το port bebe στην κούνια. Της φοραγα το φορμάκι και απο πάνω τον υπνοσακο και το βράδυ την θήλαζα στο κρεβάτι μας και μετά οπως την ειχε πάρει ο ύπνος την έβαζα στην κουνια, δεμ ειχα και την έννοια να ξεσκεπαστει ολα μια χαρά. Οσο για την βολτα να δειτε τι κάνει και ο Στεφανος μην το ξεχάσετε :lol::lol::lol::lol: , εννοειτε αν ο καιρός ειναι καλός να βγαλετε το μικρούλη λιγο έξω.

Κατερινάκι για παιδικό δεν έχω καταλήξει ακομα θέλω να δω δυο ή τρεις ακομα και μετά. Δε μου λες εσυ που έχεις εμπειρια απο τα παιδάκια σου, τις ιώσεις τις φέρνουν οταν πιανουν τα κρύα δηλαδη Δεκέμβρη και μετά ή με το που ανήγουν τα σχολεια? Το σκέφτομαι σας το μονο αρνητικο του παιδικού για του χρονου γιατι το Σεπτεβρη πρωτα ο Θεος εγώ μολις θα έχω σαραντήσει.

Αυτά κοριτσάκια να ειστε ολες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τελικά πήγαμε το απόγευμα με τη μάνα μου και πήραμε υπνόσακκο. Πήρε τηλέφωνο όλα τα μαγαζιά με μωρουδιακά και τελικά μόνο ένα είχε! Εκεί που πήγαμε είχε και πολλά βαφτιστικά, πάρα πολύ ωραίες μπομπονιέρες, γενικά πολύ όμορφα πραγματάκια και κυρίως, σε προσφορές! Σίγουρα θα ξαναπάμε να δούμε τι παίζει. Το είπα και στον αδελφό μου που είναι ο νονός, αν και, μόνοι μας θα τα διαλέξουμε, αφού αυτός είναι Φιλανδία. Αυτός απλά θα ξηλωθεί.

Μαρία, λες να προλαβαίνω να βάλω αυτή τη θέρμανση που λες και να την περάσω στα έξοδα της βάφτισης (σ' αυτά που θα πληρώσει ο νονός εννοείται!). :P

Αυτή η θέρμανση που λες καίει ρεύμα; Εσείς που έχετε επιδαπέδια, πώς είναι; Κάτω από το πάτωμα ή αυτό που το περνάνε περιμετρικά γύρω-γύρω αντί για σοβατεπί (τσεκουλαδούρα στα κυπριακά);

Κατερίνα, σκυλάκια ακούω, εγώ έχω ένα θέμα με τα ζωάκια... Όποτε πηγαίναμε στο πατρικό του άντρα μου, δεν μπορούσα να βγω καθόλου στην αυλή, γιατί είχαν λυκόσκυλο, το οποίο είχαν διδάξει να είναι επιθετικό με τους ξένους, γιατί και καλά το είχαν για φύλακα. Εγώ φοβάμαι κιόλας τα ζώα, οπότε καταλαβαίνεις, δεν έβγαινα καθόλου έξω απ' το σπίτι, εκτός κι αν το έδεναν... Φυσικά, δε θα χρειάζονταν φύλακα αν δεν άφηναν το κλειδί πάνω στην πόρτα, απ' την έξω μεριά, αλλά τι να τους πεις; Άντε να συνεννοηθείς. Τελικά μια μέρα τους το έσκασε, πήγε στις γραμμές του τρένου, και το πάτησε το τρένο το κακόμοιρο. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρέθηκα. Και πώς το ανακοίνωσε η πεθερά στον άντρα μου; Του στέλνει μήνυμα (τότε ήμασταν Θεσσαλονίκη) το οποίο έλεγε: "Μάκη, τον Ρόκυ δε θα τονε ξαναδείς, τον έκοψε το τρένο". ΕΛΕΟΣ!!!!!!!

Χριστίνα, για την κούνια που λες, ήθελα να τον βάλω κατευθείαν με το που γυρίσαμε απ' το νοσοκομείο, όπου έμαθε να κοιμάται σε κρεβατάκι-κούνια και όχι σε πορτ μπεμπέ. Αλλά για διάφορους λόγους αυτό δεν ήταν εφικτό, κι έτσι τον έβαλα χτες. Πιστεύω του αρέσει, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν τόσο η κούνια, ήταν ότι εδώ και μερικές μέρες έμαθε στην πιπίλα, του έπεφτε το βράδι και κλαψούριζε...

Ο υπνόσακκος πιστεύω θα είναι σωτήριος, γιατί ξεσκεπάζεται ο γαΐδαράκος...

Καγκουράκι, πρόσεχε! Μη σηκώνεις βάρη!!! Αλλά δε γίνεται ν' αφήσεις όλη μέρα τη μικρή μέσα στην κούνια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, βοήθεια από τις νοικοκυρές της παρέας! Τα παντζάρια πώς τα βράζουμε; Τα πλένουμε και τα βράζουμε με τη φλούδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πλακα εχεις,λεω κι εγω τη βοηθεια εγραψε η τρελη :lol::lol: θα τα πλυνεις πολυ καλα και θα κοψεις τα μαλλια που προεξεχουν,θα τα βρασεις και μολις κρυωσουν θα τα ξεφλουδισεις και μετα θα τα κοψεις σε ροδελες,τα κοτσανια μην τα πεταξεις ολα κρατησε λιγα και βραστα μαζι τρωγονται μια χαρα κι αυτα

Κατερινα δεν ειναι αναγκη να ειναι χειμωνας για να κολλησουν ιωσεις,αν καποιο αλλο παιδακι εχει μια ιωση κολλανε ολα και αυτα που πανε πρωτη χρονια στον παιδικο ειναι τα πιο ευαλωτα φυσικα,ειδικα και καποιες εποχες εχουμε εξαρση ιωσεων π.χ. την Ανοιξη γινεται ενα χαμος και με τις αλλεργιες κιολας,θα κανεις λιγο υπομονη στην αρχη και μετα δεν θα κολλαει τοσο,ποτε θα γεννησεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Σημερα ημουν πρωινη στη δουλεια γυρισα το μεσημερι και κοιμηθηκαμε οικογενειακως απο τις 4ΟΟ ως τις 700 το απογευμα..Ειχα και ραντεβου με τηνοδοντιατρο στις 800..Αφου ξυπνησα και νομιζα οτι ηταν αργα το βραδυ...ευτυχως προλαβα και πηγα μετα γυρισα και εκανα δουλειες στο σπιτι γιατι και αυριο δουλευω απογευμα...Ευτυχως ο Νικολακης κοιμηθηκε κατα τις 12ΟΟ μετα το τριωρο απογευματινο..Σακο παντως του φοραω και γω απο μηνων ..Συνεχεια ξεσκεπαζεται οποτε ο σακος μας εσωσε..

Αννα Μαρια απο βδομαδα δουλεια???

Ανθη κοιτα να ξεκουραστεις το σκ ...

Κανγκουρακι κατεληξες τελικα σε παιδικκο?Εγω βρηκα εναν που κρατανε τα παιδακια και το απογευμα αλλα λεω απο σεπτεμβριο να τον ξεκινησω...Θα δουμε παλι πως θα μαστε..

Εμεις στο σπιτι απο θερμανση ευτυχως εχουμε αεριο και μεχρι στιγμης ειναι καλο και αρκετα οικονομικο ..

Καλα να περασετε το τριημερο!!!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;Εγώ κουράστηκα σήμερα με τα μαθήματα αλλά πιστεύω ότι θα αποζημιωθώ το τριημεράκι που μας έρχεται!

Άννα Μαρία αυτό με την πιπίλα είναι τρελό ζόρι μέχρι να μάθουν να τη βάζουν μόνα τους..Αφού μουτζωνόμουν που του έμαθα την πιπίλα....Όσο για τη βόλτα έχεις δίκιο.Ο άντρας σου είναι λίγο υπερβολικός..Είναι όμως και ο Στέφανος στη μέση, όπως λέει και το Καγκουράκι :lol::lol: Να τον πάτε έστω βόλτα με το καροτσάκι αν όχι στην ταβέρνα που θα έχει κάπνα..Κάθε φορά που ο Πάνος κάνει λαρυγγίτιδα αμέσως τον βγάζουμε στον καθαρό αέρα..Εϊναι ό,τι καλύτερο.Κρίμα να είναι κλεισμένο το μωρό με τέτοιες μέρες..Καλός ο υπνόσακος ε;; Τα ίδια μου λέει και η κουμπάρα μου που έβαλε στο γιο της..Στον Πάνο δεν είχα βάλει υπνόσακο..Είχα πάρει κάτι κρικάκια που έδεναν την κουβέρτα με τα κάγκελα της κούνιας..

Μαράκι θεωρώ πως σίγουρα θα γλιτώσετε την επεμβασούλα..Μακάρι να το άνοιγα και στον Πανούλη από 6 μηνών λίγο λίγο..

Κατερινάκι δεν κάπνισα στην εγκυμοσύνη γιατί δεν έχω το δικαίωμα νά βλάπτω τη ζωή ενός ανθρώπου και μάλιστα του παιδιού μου, τη στιγμή που αυτό εξαρτάται 100% από εμένα..Όσο για το θέμα του πουλιού πιστεύω ότι κάποια αγοράκια είναι να πάθουν φίμωση και άλλα όχι. Ε αυτά που είναι να την πάθουν αν δεν τους κατεβάζουν οι γονείς τους το πουλάκι λίγο λίγο από νωρίς είναι σίγουρο πως θα οδηγηθούν σε επέμβαση. Γι' αυτό και δεν έχω ακούσει ποτέ περίπτωση παιδιού που η μάνα του του άνοιγε το πουλάκι από νωρίς να έχει οδηγηθεί σε επέμβαση. Αντίθετα έχω ακούσει πολλά παιδιά που δεν τους το κατέβαζαν να έχουν κάνει επέμβαση..Φαίνεται τα δικά σου τα αγοράκια δεν ήταν να πάθουν φίμωση..Γιατρός φυσικά δεν είμαι..Απλά κάηκα με τον Πανούλη..Δεν άντεχα να τον βλέπω να ταλαιπωρείται τόσο πολύ με τά την επεμβασούλα :(:(:(:( Περαστικά στο Δημητράκη σου!!! Θα γίνει συντομα καλά και θα παίξει και αυτός με τον Χιονούλη!

Χριστίνα έτρωγες τόσο πολύ στην εγκυμοσύνη;;; Τελικά πόσα κιλά πήρες με τόσο φαγητό;;;Εγώ πάντως αν έτρωγα όλες τις φορές που πεινάω θα είχα πάρει ήδη 10 κιλά :shock::shock::shock::shock: Στην εγκυμοσύνη και ειδικά τους πρώτους μήνες τα παίρνω απίστευα εύκολα τα κιλάκια :evil::evil::evil: Όσο για το καλοκαιράκι δυστυχώς δε θα προλάβει να μυρίσει καθόλου..Ούτε μυρωδιά δε θα πάρουμε :(:(:( Από Κυριακή πάαααααλι κρύο και την Κ.Δευτέρα ΚΑΙ βροχές :evil::evil::evil: ΕΛΕΟΣ..Πού πήγε ο καλός καιρός της Ελλάδας;;;Δεκέμβρη άναβα παλιά καλοριφέρ και αρχές Απρίλη το έσβηνα..Τώρα το ανάβω από Οκτώβρη και το σβήνω τέλη Μάη...Τα νεύρα μου..Αφήστε που με πιάνει εγκεφαλικό κάθε φορά που έρχεται ο λογαριασμός του φυσικού αερίου....

Καγκουράκι μου τι κάνεις αδερφή ψυχή;;; Την Αγγελικούλα την πηγαίνεις συχνά σε παιδότοπους και προφανώς δεν κολλάει εύκολα ιώσεις. Εϊναι τεσταρισμένη ;););) Γιατί παρόλ' αυτά δεν την γράφεις αφού ο μπέμπης μεγαλώσει λιγάκι;; Φοβάσαι μήπως το πάρει ότι κρατάς το μικρό και δίνεις εκείνη;;; Από την άλλη γεννάς καλοκαιράκι και τότε δεν υπάρχει σχεδόν καμία ίωση.Βολεύει και αυτό!

Άννα Μαρία λατρεύω τα παντζάρια!!!! Θέλω παντζάρια!!!!Μαζί με τα κοτσανάκια που λέει η Κατερίνα μας!!! Κάτερίνα σου έχω πει άπειρες φορές ότι θαυμάζω τη μαγειρική σου και τις γνώσεις σου πάνω σε αυτήν παρόλο που δεν την έχω δοκιμάσει...Δεν το λέω βέβαια αυτό γιατί ξέρεις να βράζεις παντζάρια αλλά για όοοοοολα αυτά που φτιάχνεις κατά καιρούς....Πείνασα πάλι :lol::lol::lol: Αν πάντως έρθω ποτέ από τα μέρη σας να είσαι σίγουρη πως θα σε επισκεφτώ!

Όλια μου ζηλέυω που κοιμηθήκατε μέχρι τις 7..Ο Πάνος δεν κοιμάται πια τα μεσημέρια ώστε να κοιμάται πιο ανθρώπινη ώρα το βράδυ..Και η πιο ανθρώπινη ώρα είναι 11 το βράδυ μη φανταστείς..Έτσι και κοιμόταν 4 με 7 το βράδυ θα είχα ολονυχτία :shock::shock::shock::shock:

Αυτάααααα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Τι κάνετε κοριτσια?Εγω κοιμησα τον μικρο κι αρχιζω τις δουλιτσες μου...εχω να κανω τα μπανια, σιδερο, και εππιτελους να καταφερω να τελειωσω το δωματιο του μικρου και να τον μεταφερουμε εκει...Το βραδυ θα παμε σε ενα ξαδερφο του αντρα μου που εχει γενεθλια, αυριο εχουμε βαφτιση και την Δευτερα στο χωριο στους γονεις μου. Α και την Τριτη θα με δει τελικά ο διευθυντης!! Την προηγουμενη φορά δεν μ ε ειδε αφου επαθα γαστρεντεριτιδα και δεν πήγα!!

Χριστινα μου τρεχεις με τον μικρο ε? ουτε εγω χρησιμοποιησα μεχρι στιγμης υπνοσακκο.

Κατερίνα μου περαστικά στον Δημητράκη σου! Πώς είναι σήμερα? Αποκτησατε σκυλάκι ε? Φανταζομαι τη χαρά των παιδιών.Κι εμένα μου αρέσουν αλλά δεν τα μπορώ με τίποτα μες στο σπίτι.

Η θέρμανση που έλεγα στην Αννα Μαρια ειναι με ρευμα αλλα οικονομική.Κι εμενα μου την εχουν προτεινει, δεν ξερω αν ισχυει.

Καγκουράκι να προσέχεις! Ειδικα οταν παίρνεις τη μικρη..ξερω ειναι δυσκολο αλλά ειναι και το αλλο νινι!! :D

Αννα Μαρία καλη ιδεα να περάσει στα εξοδα της βαφτισης!!Εξαλλου για να μην κρυώνει ο μικρος ειναι ε???? :lol::lol:

Καιει ρεύμα οπως ειπα πριν. Η δικια μας που ειναι υποδαπεδια ειναι κατω απο το πατωμα.Αφου περπατας χωρις παπουτσια κι ειναι ζεστα. Αλλα τσιμπάει πάαααααααρα πολύ!!!!

μμμμμμ παντζαρια!!! Δεν τα ετρωγα καθολου καποτε και μετά με εμαθε η νυφη μου να τα τρωω!! Μου αρεσουν πολύ να τα βαλω σε σαλατα με πατάτα βραστη και ντοματα, αγγουρι κλπ!!! ΜΜΜΜΜΜΜΜ

Ολια μου καλή δουλειά και σημερα!!

Ανθη μου αντε να ξεκουραστεις και να απολαυσεις το τριημερο! Κι εγώ στην εγκυμοσυνη ετρωγα πολύ!!! Καταρχήν απο 14 εβδ ήμουν ξάπλα συνέχεια. Μεχρι τον 5ο μηνα δεν ειχα τρελλη ορεξη για φαγητο, μονο που δεν ηθελα το κρεας και ετρωγα πολλάααααα μακαρρονια!!!

:lol::lol: Από τον 5ο και μετά όμως.....του έδωσα και καταλαβε!!Οτι ηθελα ετρωγα!!! Και οταν ανοιξε λιγο ο καιρος...1-2 παγωτα την ημερα!! Οι φιλοι μας ερχοντας με σακουλες γεματες παγωτα!!ειχα κολλησει και με το παγωτο φράουλα!!! :lol::lol: Ευτυχως 12 κιλά έβαλα!!

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πάλι γκρίνια ο μικρός το βράδι... Ούτε νεογέννητο δεν τα έκανε αυτά... Εκεί που είχε στρώσει ο ύπνος του και κοιμόταν σερί σχεδόν όλο το βράδι, τώρα ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο...

Τον υπνόσακκο δεν του τον έβαλα ακόμα, γιατί πρέπει να τον πλύνω, κι έβαλε χτες το μεσημέρι ο άντρας μου πλυντήριο με ρούχα του μωρού, και τώρα πρέπει να περιμένουμε να μαζευτούν πάλι. Αλλά τον τύλιξα στην κουβέρτα, και πάλι δεν ξεσκεπαζόταν.

Την πιπίλα κι εγώ δεν τη ήθελα, γιατί ξέρω ότι είναι ζόρι κάθε φορά που του πέφτει. Αλλά μάλλον τον ενοχλούν τα ούλα και θέλει κάτι να πιπιλίζει και τον ηρεμεί πάρα πολύ. Μιλάμε, κάθεται στο ριλάξ και τον παίρνει ο ύπνος από μόνο του! Οπότε, αφού ήταν έτοιμος για πιπίλα, δεν μπορώ να του τη στερήσω.

Για τις εξόδους, ο άντρας μου ανένδοτος. Σήμερα έχει χαρά Θεού, πρέπει να έχει 18-19 βαθμούς, και δε θέλει επ' ουδενί να τον βγάλουμε έξω, γιατί λέει φυσάει... Ελπίζω σύντομα να μπορέσουμε να πάμε καμιά βόλτα. Αύριο πάντως, θα μας τον κρατήσουν οι γονείς μου και θα πάμε ταβέρνα με την κουμπάρα μας!

Πήρα τηλέφωνο και την αντικαταστάτριά μου και με κατατόπισε... Το πρόγραμμα είναι ΧΑΛΙΑ. Την Πέμπτη, π.χ. έχω τέσσερις κενές και μάθημα την πέμπτη και τελευταία ώρα... (στο εσπερινό κάνουμε πέντε και όχι εφτά περιόδους). Μα είναι δυνατόν;;; Θα κάθομαι από τις έξι μέχρι τις εννιά παρά πέντε... Θα έχω άπλετο χρόνο να διαβάζω, βέβαια, κι αυτό είναι πολύ καλό! Ευτυχώς όλοι οι "προβληματικοί" μαθητές έφυγαν, και η πιο προβληματική τάξη έχει γίνει τέλειο τμήμα! Μια χαρά! Νομίζω θα είναι εύκολη η ζωή μου στο σχολείο!

Μαρία, κι εγώ φέτος έχω επιθεώρηση. Θα με δει επιθεωρητής, ο οποίος μάλιστα ήταν και καθηγητής μου! Ο διευθυντής γιατί θα σε δει, έχεις αξιολόγηση; Κανονικά μόνο όταν έχεις αξιολόγηση σε βλέπει. Εμάς την πρώτη χρονιά, έβαλε η διευθύντρια ένα έντυπο στην πινακίδα, για να δηλώσουμε πότε θέλουμε να μας δει, και μας είδε όλους. Τη δεύτερη χρονιά το ξαναέβαλε και την γράψαμε όλοι, εκτός από τους δύο οικονομολόγους!!! Έτσι, είδε μόνο αυτούς, και οι υπόλοιποι κάναμε το κορόιδο!!!

Εσείς πώς θα περάσετε το τριήμερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω μια φωτογραφία του προσχεδίου της πρόσκλησης της βάφτισης να μου πείτε γνώμες. Είναι λίγο θολή η φωτογραφία.

Τα δύο διαφορετικά χρώματα είναι κολλάζ, το ίδιο και το καραβάκι. Το ανοιχτό χρώμα, το θέλω τυρκουάζ, απλά ο υπολογιστής αυτό μου έβγαλε.

Για πείτε καμιά γνώμη. Πώς σας φαίνεται;

post-9441-13873938884641_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες, τι κάνετε?

Πως θα περάσετε το τριήμερο? Εμεις τώρα το απογευμα θα πάμε σε πάρτυ μασκέ θα ντυθει η μικρή και περιμένω τον άντρα μου να μου κατεβάσει κάτι απο το πατάρι που έχουμε κάτι καπέλα αποκριάτικα να ειμαι και εγώ στο κλιμα!Αύριο και την Δευτέρα Αθήνα θα ειμαστε μάλλον αλλά ολο και κάπου ελπιζω να βολτάρουμε αν βοηθήσει φυσικά και ο καιρός...και σήμερα έχει ωραια μέρα αλλά απο βδομάδα θα χαλάσει και θα πεσει και η θερμοκρασια, αμάν πια....

Αννα Μαρια αν και θολή η φωτο νομιζω θα ειναι τέλεια αφου ειναι και handmade. Μου αρέσει που βάλατε και το ονομα και εμεις έτσι ειχαμε κάνει :) .

Ανθή θα ξεκουραστεις τώρα αφού τη Δευτέρα δεν δουλευεις και η άλλη βδομάδα θα περάσει πολύ γρήγορα θα δεις. Η αληθεια ειναι οτι την πηγαινω αρκετά συχνά σε παιδοτοπο και ευτυχώς δεν μου έχει αρρωστήσει, φαινετε εχει βοηθήσει πολύ ο θηλασμός και το οτι πηγαινει κολυμβητήριο δυο φορές την βδομάδα, με οτι καιρό και να κάνει. Οποτε οπως λες μάλλον την έχω τεσταρισμένη ;);) . Ο λογος που θελω να ξεκινήσει απο τώρα ειναι βασικά αυτος να μην θεωρήσει οτι την έστειλα παιδικό επειδή ήρθε το μωρό γιατι οσο να ναι με τον ερχομο και μονο θα νιώσει σίγουρα οτι αλλάζουν οι ισορροπιες.

Ολια μια χαρά θα ειναι να ξεκινήσει ο Νικόλας απο τον Σεπτέμβριο, θα έχει κλεισει τα 2,5 και θα ενταχθει κανονικά μαζί με ολα τα παιδάκια.

Κατερινάκι μου πως ειναι ο Δημητράκης, περαστικά! Φαντάζομαι γκρινια οταν βλεπει τα μεγαλύτερα να παιζουν έξω με το σκυλάκι.

Φιλάκια σε ολες, πάω να ξυπνήσω την μικρή και να ετοιμαστούμε σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, πολύ ωραία η σκέψη σου να τη στείλεις από τώρα παιδικό για να μη νομίσει ότι τη διώχνεις λόγω του μωρού! Αλήθεια, πώς έχει αντιδράσει;

Όνομα στο προσκλητήριο βάφτισης βάζουν όλοι στην Κύπρο, είναι το πιο αυτονόητο. Να δούμε αν θα καταφέρουμε να κάνουμε αυτές τις προσκλήσεις.

Μαρία, έβλεπα το χωριό σου στις Ειδήσεις πριν! Αχ, πόσο ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!! Θέλω κι εγώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουφ, έκανα ένα σωρό σίδερο και κουράστηκα... Πονοκέφαλος μ' έπιασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είστε καλά;;; Εγώ δόξα τω Θεώ μια χαρούλα! Απλά με έχει πιάσει το χαζοάγχος μου αν είναι καλά το μωρό...Δεν δίνει ακόμα σημεία ζωής και τρελαίνομαι..Επίσης, δεν έχω και κανένα σύμπτωμα πια για να σιγουρεύομαι ότι όλα πάνε καλά...Κοινώς ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο που θα γίνει την Τετάρτη!

Κατερινάκι μου πώς τα περάσατε στο πάρτυ το μασκέ;;Ξεφάντωσε η Αγγελικούλα;;;Οι γονείς της Αγγελικούλας :lol::lol::D:D;);) ;;;;;;;;;;;;;Σήμερα εμείς ήμασταν όοοολη μέρα έξω και πολύ το χάρηκα κι εγώ και ο Πανούλης! Είχε ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙΡΟ...Πόσο μου έχει λείψει αυτός ο καιρός...Κρίμα που θα ξαναχαλάσει :(:(:(:(:(:(

Άννα Μαρία ενώ τις πρώτες ώρες είσαι φουλ στο κενό γιατί πρέπει να πας στο σχολείο και δεν εμφανίζεσαι κατευθείαν την ώρα που έχεις μάθημα;;;;;;;;Καταπίεση είναι αυτό το πράγμα..Όσο για την πρόσκλησή σου τέλεια! Τελικά το κείμενο δε θα είναι χειρόγραφο που έλεγες;;; Κρίμα που δεν τον βγάλατε τον Αντρεάκη βόλτα σήμερα με τέτοιο καιρό..Σε λίγο όμως θέλω να πιστελυω ότι ο καιρός θα φτιάξει οριστικά και έτσι θα τον πηγαίνετε συνέχεια βολτίτσες!

Μαράκι μια χαρά τα 12 κιλάκια που έβαλες με τόσα παγωτάκια ;););) Εγώ χτύπησα 16 κιλά η μοσχάρα και τέτοια κατάχρηση δεν έκανα....Ευτυχώς που εκτός εγκυμοσύνης δεν παίρνω τόσο εύκολα κιλά!

Ρε κορίτσια θα σας πω το παράπονό μου.Έχω μια αδερφή 5 χρόνια μεγαλύτερη με 2 παιδάκια. Είμαστε πολύ δεμένες αδερφές και μένουμε και πάνω κάτω. Από τότε που έμεινα έγκυος δεν έχω όρεξη να βγαίνω για ποτό σε χώρους με κάπνα και δυνατή μουσική και η αδερφή μου δεν το καταλαβαίνει και στραβώνει. Μάλιστα σε κανά μήνα έχει τα γενέθλιά της και σκέφτεται να μας κεράσει σε μια ντίσκο που παίζει τραγούδια 80's 90's κλπ. Της είπα λοιπόν ότι μάλλον δε θα πάω γιατί δε θέλω να βγαίνω σε μέρη με κάπνα και μουσική δυνατή και τσαντίστηκε και μου είπε ότι έχω γίνει πολύ παράξενη, ότι θα κάθομαι γιατί θα έχει κλείσει τραπέζι, ότι και εκείνη όταν ήταν έγκυος έβγαινε και άλλα τέτοια..Τελικά συγχύστηκα και έφυγα από το σπίτι της...Δεν μπορώ να καταλάβω....Η ίδια μου η αδερφή που μάλιστα είμαστε και τόσο δεμένες δεν με καταλαβαίνει;;;;; Το κακό είναι ότι θα αναγκαστώ να πάω γιατί δε θέλω να τη στεναχωρήσω στα γενέθλιά της..Έτσι είναι ο χαρακτήρας μου γαμώτο :evil::evil::evil::evil: Πάντα τους άλλους σκέφτομαι...Τέλος πάντων. Μη σας ζαλίζω άλλο...

Αυτάααααα!!! Να περνάτε ΤΕΛΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!

Πάλι με ταλαιπώρησε ο μικρός το βράδι... Ελπίζω σιγά σιγά να επιστρέψει στις παλιές καλές μέρες που κοιμόταν σερί σχεδόν όλο το βράδι...

Ανθή, δε με πληρώνουν μόνο για να κάνω μάθημα. Οι κενές ώρες σημαίνουν όχι μόνο ότι ξεκουράζομαι, αλλά και το ότι κάνω κάτι άλλο, αντί για μάθημα. Π.χ. έχω μια ώρα μείωση επειδή είμαι υπεύθυνη τάξης. Οπότε, θα πρέπει να περάσω απουσίες, κ.λπ. Και πάει λέγοντας. Επίσης, μπορεί να γίνουν αλλαγές και να κάνω νωρίτερα μάθημα, επειδή στο εσπερινό οι μαθητές δεν κάνουν κενές ώρες, αλλά αν λείπει κάποιος καθηγητής γίνονται αλλαγές έτσι ώστε να φύγουν την τελευταία ώρα.

Από βόλτες μηδέν, ο άντρας επιμένει να μην τον πάμε πουθενά τον μικρό, γιατί θα αρρωστήσει... Τουλάχιστον θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό.

Σας κλείνω, γιατί ουρλιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!!!!!!!τι κανετε?χαθηκα τελειως αλλα περναω καποιες φασεις στις οποιες δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω(φαι τρωω,παντα πρπλαβαινω)!!!!αυτες τις ημερες περνουσα μια τετοια φαση!!ευχομαιαπο βδομαδα να ειμαι καλυτερα!!!!!εισαστε καλα???εγω τωρα ειμαι καλα!!!ημουν χαλια την προηγουμενη βδομαδα γιατι παλι αρρωστησα αλλα ευτυχως τωρα ειμαστα ολοι καλα!δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα γιατι ειναι πολλαααααααα απλα εψαξα να βρω τι εγινε με τις εξετασεις της συμπεθερας και των εγκυων μας!ειδα οτι ολα πηγαν καλα,ετσι δεν ειναι????θα προασπαθησω να διαβασω οσα μπορω αλλα δεν υποσχομαι!!!!!!

ευχομαι αυριο να περασετε ολοι τελεια!!!!σας φιλω ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, Κάλη, φαΐ πάντα κι εγώ προλαβαίνω να φάω. Να πιώ νερό και να πάω τουαλέτα μπορεί όχι, αλλά φαΐ πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε?Εγω σας γραφω με το ένα χέρι καθως κρατάω τον μικρο που αυτονανουρίζεται!!! :lol::lol: Σημερα πηγαμε σε βαφτιση κ μετά στο σπιτι..Εγω σιδερωσα, συγυρισα κ τωρα χαλαρα.

Αννα Μαρία ο διευθυντης θα με δει γιατι απλά θελει δει το μαθημα.Ειδε ολους τους δασκαλους κι εμεινα εγω! Αξιολογηση θα εχω όταν μονιμοποιηθω. Χαλαρο ειναι το ωραριο σου. Παλι καλα! Ο Αντρεας σου θα στρωσει μην ανησυχεις. Εγω ειχα προσεξει οτι μεχρι 5 μηνων περιπου 2-3 μερες μες στο μηνα ξυπνουσε τα βραδυα αλλα τον ξεγελουσα με την πιπιλα κι έτσιι δεν συνηθιζε να ξυπνά για γάλα.

Η προσκληση ειναι πολύ ωραια.Εμεις δεν ειχαμε βαλει ονομα.Πρεπει να σας βαλω φωτο.

Ανθη στην Κυπρο κ ειδικα στα δημοτικα στα κενα μας ειναι υποχρεωτικό να ειμαστε εκει.Μην αγχωνεσαι και μια χαρα θα ειναι το μωρακι.Θα το δεις την Τετάρτη κ θα ηρεμήσεις.

Κι εμενα μου εχει λειψει ο καλος καιρος.Ενω τωρα οταν ειναι να βγουμε εχω ολο στο μυαλο μου μην κρυβσει ο μικρος.

Για την αδερφη σου τωρα γνωμη μου οτι ειναι λαθος της που δεν καταλαβαινει την κατασταση σου.Κ λογικο να μην θες να πας σε τετοια μερη. Αν αναγκαστικα πρεπει να πας, πηγαινε για λιγο κ μετα φυγε.

Καλλι πού εισαι βρε ψυχη?Μην χανεσαι!!

Καγκουρακι τελικα μασκαρευτηκες κι εσυ?Πώς περασατε στο πάρτυ??

Κατερινα, Χριστινα,Ολια κλπ πού τριγυρνάτε?

Εμεις αυριο θα πάμε στο χωριο...Α Αννα Μαρια γιατι ηταν στις ειδησεις το χωριο μου???Δεν πήρα χαμπάρι!! :lol::lol:

Θα φαω λαγανα που μ'αρεσει αλλά καμια σχεση με αυτην που ετρωγα Θεσ/κη!!!!

Καλα να περασετε κοριτσια!!! Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου,

Χθες περάσαμε πολύ ωραια στο πάρτυ η μικρή το ευχαριστήθηκε και αν και δεν έχει παει ακομα παιδικό συμμετειχε στα μουσικοχορευτικά παιχνιδια που έπαιζαν μέχρι και γαιτανάκι χορεψε! Εγώ ντύθηκα κινέζα οχι τιποτα το ιδιαιτερο ενα καπελο τριγωνικό με μια μαυρη κοτσίδα και ενα πουκάμισο κοκκινο σε κινέζικο στυλ που ειχα απο παλια το οποιο μετα βιας κουμπωνε με την κοιλιτσα μου :lol::lol::lol:. Σήμερα πάλι ολη μέρα έξω ειμασταν, το πρωί καφεδάκι μετά πηγαμε στην μαμά μου για φαγητο και μετά πηγαμε την μικρή στο Allou. Οπως καταλαβαινετε δεν κοιμήθηκε σήμερα μεσημέρι και μου κοιμάτε απο τις 8 μιση.

Ανθή πως σε καταλαβαινω, εισαι στις πιο περιεργες εβδομάδες που τελειωνουν οπως λες και εσύ τα συμπτώματα και που δεν έχεις νιώσει ακομα το μπεμπάκι σου,αλλά αφού θα πας την Τετάρτη

δυο μερούλες υπομονή και θα δεις το μαλλον κοριτσάκι σου :D:D .Για την αδερφή σου τι να πω πολλές φορές και εγώ απορώ πως άνθρωποι που έχουν περάσει εγκυμοσύνη ή εχουν πολύ μικρά παιδια δεν μπορούν να καταλάβουν πως έχει μια ιδιαιτερότητα η κατάσταση αυτή. Να κάνεις αυτο που εσύ θέλεις για σένα και το μωράκι σου.

Κάλι χάθηκες να μπαινεις να σου φτιάχνουμε την διάθεση!

Αυτά για την ώρα δεν θυμάμαι κάτι άλλο, να περάσετε ομορφα αυριο.

Καλή Καθαρά Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Σήμερα το πρόγραμμα είχε αρχικά διόρθωση αλλά τελικά τα σχέδια άλλαξαν :lol::lol::lol: Το πρωί πήγε ο Πάνος στο σχολείο της ανιψιάς μου που είχε αποκριάτικο πάρτυ. Εγώ δεν πήγα γιατί ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω. Έτσι πήγε με την αδερφή μου και τη μαμά μου. Μετά το μεσημεράκι πήγαμε στη μπιφτεκούπολη στη Γλυφάδα να φάμε και το απογευματάκι πάλι λούνα παρκ στα ΑΗΔΟΝΑΚΙΑ. Ο Πάνος το χάρηκε, εγώ τα έφτυσα λιγάκι γιατί όταν επιστρέψαμε είχα και σίδερο :?:?:? ...Τώρα χαλαρώνω στον καναπέ και σας γράφω τα νέα μου! Α ξέχασα να σας πω ότι ο Πάνος τελικά δε φόρεσε τη στολή του και δήλωσε ότι δε θα την ξαναβάλει....Θα το πάρω απόφαση ότι δε θα ντύνεται τίποτα τις απόκριες......

Κατερινάκι μέσα σε όλα η Αγγελικούλα σου! Πρώτη στο χορό και στο γλέντι!!! Όσο για το άγχος άστα. Ρωτάω συνέχεια τον άντρα μου αν μεγάλωσε η κοιλιά μου για να δω αν μεγάλωσε και το νινί. Υπομονή μέχρι την Τετάρτη! Η αδερφή μου όταν ήταν έγκυος έβγαινε σε μέρη με μουσική και δεν καταλαβαίνει τώρα εμένα. Έχει γενικώς το ελάττωμα να μην καταλαβαίνει τον άλλον όταν κάνει κάτι διαφορετικό από εκείνη..Ήταν βέβαια μικρότερη στις εγκυμοσύνες της. Στο πρώτο της ήταν 22 χρονών...Παίζει ρόλο και αυτό νομίζω..Τέλος πάντων..Όταν έρθει εκείνη η μέρα θα πράξω ανάλογα με τα κέφια μου και τις ορέξεις μου.....

Άννα Μαρία κρίμα πάντως που πρέπει να κάθεσαι εκεί στα κενά σου μήπως και προκύψει κάτι..Στο φροντιστήριο τουλάχιστον μας πληρώνουν μόνο για να κάνουμε μάθημα...Κάνε υπομονή με τον Αντρίκο και θα ξαναστρώσει. Τα παιδιά περνούν πολλές φάσεις σε όλους τους τομείς. Φαγητό, ύπνο, ανάπτυξη κλπ κλπ κλπ. Ο Πάνος ακόμα και τώρα περνά φάσεις που ξυπνά μέσα στη νύχτα :shock::shock::shock::shock: ......

Μαράκι μου άστα και από άγχος άλλο τίποτα. Θα δω το μωράκι την Τετάρτη και μετά θα έχω πάλι άγχος..Θα αρχίσει να κλωτσάει και μετά θα έχω άγχος αν τυχόν δεν κλωτσήσει για κάποια ώρα...Δεν υπάρχει γιατρειά για μένα..Ανίατη η κατάστασή μου :lol::lol::lol::lol:

Κάλλη μου όποτε περνάς άσχημη φάση να μπαίνεις να σου φτιάχνουμε το κέφι ;););) !!!! Όσο για το φαγητό λογικό που δεν το ξέχναγες..Μα ξεχνιέται μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις σε αυτή τη ζωή;;;;

Αυτά κοριτσάκια μου!!!! Να περάσετε τέλεια αύριο και εύχομαι να πέσουν έξω οι μετεωρολόγοι μήπως και μπορέσουμε να πετάξουμε και χαρταετό....Εμείς θα πάμε στη μαμάκα μου που θα μαγειρέψει πάλι τα καλούδια της!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μπηκα βιαστικα να σας πω οτι απο το Σαββατο το βραδυ εχω τον Δημητρη στο νοσοκομειο με βρογχειολιτιδα,ηρθα λιγο στο σπιτι να κανω ενα μπανιο και να ξαπλωσω λιγο,ειναι καλυτερα αλλα ακομα δεν ειμαστε να βγουμε,δεν προλαβαινω να σας διαβασω,ελπιζω να σας γραψω καλα νεα συντομα...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...