Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου

εμεις τα ιδια,μας εχει ταραξει στα χιονια αυτες τις μερες,τωρα βρεχει εξω μια χαρα να το λιωσει να ησυχασουμε,ο αντρας μου πηγε για δολυεια το μεσημερι και μας εφαγε το αγχος μηπως βρει χιονι στο δρομο αλλα ευτυχως ηταν καθαρα

βλεπω τηλεοραση ολα αυτα που γινονται στην Αθηνα και με πιανει απελπισια ρε κοριτσια :o:(:( τι κατασταση ειναι αυτη;;;δεν εχουν το Θεο τους καποιοι ανθρωποι παντως,εχουμε τα χαλια μας εχουμε και τα αισχη :(:( ,και τωρα δειχνει και στο Βολο ελεος πια,αν καταστρεφουν και καινε τον τοπο ολο, τι θα γινει θα βγει καμια ακρη;;;τελοσπαντων τι να πω..............

Χριστινακι να χαιρεσε τον γιοκα σου,πολυχρονο,γερο και καλοτυχο να ειναι το παιδακι σου,περιμενουμε φωτο απο το παρτακι σας

Κατερινακι περαστικα σου να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις τον εαυτο σου , δεν υπαρχει πιο τελεια αισθηση οταν καταλαβαινεις το μωρο,ειδικα οταν γυρναει και κλοτσαει δυνατα,θελω κι εγωωωωωω!!!! : :o:lol: νωρις καταλαβες την Αγγελικη,εγω 20η,18η,18η με σειρα καταλαβα τα αγορακια μου,κουκλιτσα η πεταλουδιτσα!!!

συμπεθερουλα μου τι τραβαει η καημενουλα με τα δοντακια της :o ελπιζω τα επομενα να βγουν κανονικα,το σχολειο πως παει;;;

Μαρακι χαρουμενα μηνογενεθλια και στον Στεφανακο σου,ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να μην ξανακανει πυρετο ο μικρουλης σου,τι γραμματικες ασκησεις κανεις με το ¨Σαγαπω¨ ;;;μπραβο σου παντως που το παλευεις τοσο πολυ και δεν νομιζω ο διευθυντης να εχει αντιρρηση

Ολια κι εγω μονη μου σημερα,αυριο το απογευμα θα ερθει ο Αντωνης ,ειχε και αδεια τοσες μερες και μου κακοφανηκε

Ανθη κουρεψε τον να βρεις την ησυχια σου,εγω απο τοτε που κουρευτηκαν τα παιδια ηρεμησαμε απο τι παλιοψειρες

Σαμανθα ευχαριστουμε για την ενημερωση αν ξαναεχεις ενα πες μας

η Αλινα εξαφανιστηκε τελειως και η Αθανασια εχει καιρο να φανει καλα να ειναι μονο τα κοριτσια

ελπιζω να μην ξεχασα κατι,πολλα φιλια σε ολες κοριτσια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Ο Στεφανος μου ειναι καλά ευτυχως..δ.εν ξαναεκανε πυρετο, ισως ειναι κανενα δοντάκι γιατι σημερα έπαιρνε το χερι μου και το εβαζε με μανια στο στόμα.Τωρα ξύπνησε κι εκλαιγε στον υπνο του για 2-3 λεπτα.Κατα τα άλλα μια χαρά...

Τι γινεται βρε κοριτσια πάλι στην Αθηνα???Πολύ χάλια η κατασταση...

Λοιπον σας λέω βιαστικά ότι μίλησα με την Άννα Μαρία και ηταν λίγο χάλια.Την επιασε γαστρεντεριτιδα και ταλαιπωρείται πολύ.Ειναι εξαντλημένη. Ο μικρός μου είπε ΄οτι ειναι καλά και μολις καθαρισει εντελως το στήθος του θα γυρισουν στο σπιτι.Σας στέλνει όλες φιλιά!

Καγκουράκι μου λές να κρύωσες??Ελπιζω αυριο να εισαι καλύτερα!

Κατερινάκι μου πόσο χιονι πια!!! Για τις ασκησεις που λες...το τραγουδι αναφερει για το τωρα το πριν το μετά και το παντα...αρα δουλευουμε χρονους ρημάτων.Δουλευουμε επιρρηματα περσι, αυριο, χθες κλπ που εχουν σχεση με τους χρονους και θα γραψουν γραμμα σε καποιο φιλου για να μιλησουν για καποια εκδρομη χρησιμοποιώντας τα επιρρηματα

Αναγνωριζουν στο τραγουδι ρήματα-ουσιαστικά.

Και δουλεύουμε συναισθηματική αγωγη...Εχει πολλά, φαντασια και ορεξη να εχεις να τα συνδεσεις... :lol:

Κάλλι μου λες να χρειαστείτε σιδεράκια???Τουλαχιστον να τα βαλει μικρή να τελειώνει.

Σορρυ κοριτσια μου σας γραφω βιαστικα...παω για ύπνο γιατι αυριο πάλι πρωινο ξύπνημα...Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου ευχομαι να ειναι απο την κουραση και να χρειαζεται απλα ξεκουραση κι οχι να ειναι καμια παλιοιωση!!!!νομιζω πως δεν υπαρχει ομορφοτερη αισθηση απ'αυτην στην εγκυμοσυνη!!!!απολαυσε τις κλωτσιες του μικρου εμβρυου σου!!!!!και περαστικουλια σου!!!!!!

συμπεθερουλα μου τι κανεις????εμεις στο σχολειο μια χαρα τα παμε!!!!οταν πηγαμε για την ενημερωση γονεων μου ειπε τα καλυτερα για το μωρο μου!!!!ολες τις κρατουσε μεσα κανενα 10λεπτο και βαλε κι εμας μεσα σε 1 λεπτακι μας ξεπεταξε!μου ειπε:τι να σας πω?ειναι πολυ καλη σε ολα!ειναι καλη στα μαθηματα και πολυ καλο κι ευχαριστο παιδακι!!!!!ειναι ο αρχηγος τους και ειναι απο τα πιο αγαπητα παιδακια στην ταξη :D:D:D:D:D:D !!!!συγχαρητηρια!!!!το μονο "κακο' της ειναι που μιλαει λιγο μεσα στην ταξη αλλα επειδη ολα καπως ετσι ειναι στην πρωτη ταξη μεχρι να καταλαβουν οτι δεν ειναι νηπια πια,οποτε δεν το δινουμε και πολυ βαση!!!!!εγω συμπεθερα φουσκωσα σαν παγωνι!!!!τοσο καμαρι και περηφανια για το βλασταρι μου!!!!επειδη στα νηπια με ειχε φωναξει κανα δυο φορες η δασκαλα της για να μου πει οτι ειναι ζωηρη,πιστευα οτι και φετος ετσι θα γινει.αλλα φαινεται επιασε τοπο το πολυ το "δασκαλεμα" που της εκανα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:ξεχασα να κανω κουκουβαααα , κουκουβαααααααα!!!! ευχομαι απλα να συνεχισει ετσι!!!!!!αχ μηπως ειμαι πολυ ψωνιο????

εσεις τι κανετε???πως τα παει ο νικολακης σου στο σχολειο??

μαρακι μου μαλλον για εκει θα παμε αλλα ακομα ειναι πολλυυυυυυυυυυυυ νωρις!πρεπει να βγουν ολα τα δοντια που ειναι να αλλαξουμε και μετα θα δουμε αν θυμαμαι καλα!βεβαια θα πηγαινουμε καθε 6 μηνες για να μας βλεπει!!!!χαιρομαι που ειναι καλα ο στεφανακος σου!!!!!

αχ τι επαθε καλε η αννα μαρια?ολα μαζι της ηρθαν!ευχομαι να περασουν ολα γρηγορα και να γυρισουν σπιτακι τους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είστε καλά; Εγώ πέρασα την ημέρα διορθώνοντας και σιδερώνοντας....Αύριο πάλι Δευτέρα :evil::evil::evil: ...Ουφ, τέλος πάντων. Από μικρή είχα απέχθεια για την Κυριακή..

Κατερινάκι περαστικά!!!Εύχομαι να μην άρπαξες καμιά ίωση..Πάλι καλά που έχεις και τη μαμά σου και σε βοηθά με την Αγγελική! Ανυπομονώ κι εγώ να ακούσω το μπεμπάκι..Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα. Από την άλλη βέβαια αρχίζει και το άγχος. Στον Πάνο είχα πεθάνει από το άγχος γιατί δεν τον άκουγα και πολύ συχνά...

Μαράκι να χαίρεσαι το Στεφανάκο σου που έγινε 7 μηνών. Αφού δεν έκανε ξανά πυρετό σίγουρα θα ήταν από τα δοντάκια του..Πολύ πρωτότυπη η ιδέα σου με το τραγούδι! Ο διευθυντής σίγουρα θα συμφωνήσει! Όσο για αυτό που πέρασα τον 1ο χρόνο που δούλεψα στο φροντιστήριο...άστα. Πολύ ψυχοφθόρο.Πολλές φορές με έπιανε τέτοιο σφίξιμο πριν φύγω για τη δουλειά που έκλαιγα :shock::shock::shock: ....Περασμένα ξεχασμένα...

Κρίμα ρε γαμώτο με την Άννα Μαρία..Δεν της έφταναν όλα, κόλλησε και γεστρεντερίτιδα;;;Μεγάλη ατυχία..Ευτυχώς που ο Αντρεάκος είναι καλά!

Όλια τον κούρεψα τον Πάνο με την ψιλή! Αν θυμάσαι είχε κολλήσει ξανά πριν κανα μήνα περίπου και αυτός και η ανιψιά μου. Ο Πάνος σίγουρα είχε καθαρίσει γιατί τον κούρεψα αλλά η ανιψιά μάλλον δεν καθάρισε. Φαίνεται έμεινε καμιά κόνιδα και γεννήθηκαν καινούριες ψείρες και ο Πάνος ξανακόλλησε..

Κάλλη μου πλέον τα περισσότερα παιδάκια έχουν θεματάκι με τα δοντάκια τους...Μην ανησυχείς. Όλα διορθώνονται. Θα βρεις έναν καλό ορθοδοντικό και θα της τα φτιάξει ΤΕΛΕΙΑ! Συγχαρητήρια για τα καλά λόγια που άκουσες από τη δασκάλα σας!!! Είναι λογικό να φουσκώνεις σαν το παγώνι!!!! Δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από το να ακούς τέτοια λόγια για το παιδί σου!!!! Εύχομαι πάντα τέτοια!!!!

Κατερίνα μου ευτυχώς που έχουμε αγόρια και μπορούμε να τα κουρεύουμε!!! Λυπάμαι τις μαμάδες που έχουν κοριτσάκια...Άντε να βγάλεις τις κόνιδες από τα μακριά μαλλάκια....Να σου βγουν τα μάτια πρέπει..Για το μόνο που τσαντίζομαι είναι ότι δεν του πάνε τα τόοοοσο κοντά μαλλιά αλλά δεν πειράζει. Δεν σκοπεύω να τον πάω σε παιδικά καλλιστεία :lol::lol::lol:

Η κατάσταση στην Ελλάδα είναι εξωφρενική. Μας φοβίζουν πως δεν έχουμε άλλη επιλογή. Αν δεν ψηφιστεί το μνημόνιο θα πτωχεύσουμε..Τώρα τι καλύτερο έχουμε;;; Τον Ιούνιο θα μας βάλουν άλλα μέτρα..Και άλλα και άλλα και άλλα..Μέχρι που θα γίνουμε σαν τη Βουλγαρία..Θα είμαστε μια φτωχή χώρα ιδανική για τις επενδύσεις των ξένων! Άνοιγμα επιχειρήσεων με πολύ φτηνά εργατικά χέρια.....Και οι Έλληνες θα πεινούν...Τελικά γιατί μας εκβιάζουν;;;; Και στις 2 περιπτώσεις δε θα έχουμε να φάμε. Στη μία όμως θα είμαστε με το κεφάλι ΨΗΛΑ και σιγά σιγά θα ανακάμψουμε. Ας πτωχεύσουμε λοιπόν. Καλύτερα φτωχοί με αξιοπρέπεια παρά φτωχοί με σκυμμένο το κεφάλι....

Αυτά. Συγχύστηκα πάλι :evil::evil:

Χριστινάκι μου να χαίρεσαι το μικρό σου σεϊχη!!!!!! Περάσατε όμορφα στο πάρτυ;;;; Περιμένουμε να μας πεις όλα σας τα νέα!!!! Χρόνια πολλά κια πάλι στο μικρό σου αγοράκι!!!!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι αννα μαριααααααααααααααα!!!!!!!!!!λειπεις εσυ κι ερημωσε το καφεναδακι μας!!!!!!!!!ευχομαι να εισαστε καλυτερα μανα και γιος!!!!!!

ανθη μου ευχαριστω πολυ!!!!εσεις παλι ψειρες ρε γαμωτο?τις σιχαινομαι!!!!!!μολις δω την κωνσταντινα να ξυνεται με πιανει πανικος!!!!!!!!!ευχομαι να εφυγαν ηδη!!!!!!οσο για τις κυριακες που λες κι εγω εχω μια απεχθεια!!!!!δεν την μπορω καθολου!πλητω απιστευτα!!!οι υπολοιπες που ειστε καλε???χριστινα περασατε ομορφα στο παρτακι???εγω λεω να κανω το σαββατο ενα μασκε παρτυ για μικρα και μεγαλα παιδακια!!!!

ματς μουτς σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

ΚΤΚ ευχαριστω για τις ευχες! Περασαμε πολυ ομορφα, φωτο εχω βαλει στο προφιλ μου γιατι δεν ξερω πως να βαλω εδω...

Πωπω ταλαιπωρια με τα δοντακια! Αλλα αφου φτιαχνεται χαλαλι! Πολυ ομορφο αυτο με τη νεραϊδα!

Καλα εννοειται οτι θα φουσκωνεις απο περηφανια με τοσο καλα λογια! Μακαρι μεθαυριο να μου λενε τα ιδια για το γιοκα μου, αν και δεν το βλεπω γιατι απο τωρα ζιζανιο ειναι!

Καγκουρακι μου τι κανετε; Μην αγχωνεσαι, αν δεν βρεις στολη, αυτοσχεδιασε. Παρε αυτια γαϊδαρου, βαλτης καφε ρουχαλακια -αν βρεις να αγορασεις καφε κορμακι και καφε κολαν ακομα καλυτερα , κολλησε της απο πισω μια ουριτσα που θα φτιαξεις με υφασμα η χαρτονι και ζωγραφισε της το προσωπο σαν γαϊδουρακι. Θα το ευχαριστηθει ακομα περισσοτερο που θα της την εχει φτιαξει η μανουλα τη στολη! ;) Ουπς, ακυρο, μολις διαβασα οτι πηρατε πεταλουδα! Τελεια αυτη η στολη, θελω κι εγωωωωωωω!!

Παντα το δευτερο το καταλαβαινεις νωριτερα! Τελεια αισθηση, αλλα μεγαλο αγχος απο εκει και περα! Εγω αμα δεν τον ακουγα μερικες ωρες τρελαινομουν!

Γεια σου Ολια! Το παρτυ μας ηταν χτες, μαζι με το αλλο το μεγαλο "παρτυ" στο κεντρο! Ομορφα πρεπει να ειναι εκει που μενεις. Που ειναι ακριβως;

Ανθη μου ομορφα τα περασατε στα Τζαμπο ε; Μη στεναχωριεσαι για τις ψειρες, εγω μικρη επιανα συνεχεια! Ακομα εχω ευαισθησια, αλλα τα βαφω τωρα κι ειναι λιγο πιο δυσκολο να κολλησεις. Παντως αν τα δοκιμασεις ολα και δεν πιανει τιποτα, μια ειναι η λυση...πετρελαιο! Βρωμαει αλλα πιανει παντα!Ασε που δυναμωνει και την τριχα!

Ευχαριστουμε για τις ευχες! Περασαμε ομορφα, αλλα μονο ο μπεμπικος ντυθηκε αποκριατικα, ολα τα αλλα ηρθαν ετσι! Υδροχοακι ναι!

Βρε συ, μηπως το παιδακι εχει φοβηθει απο κατι αποκριατικο και για αυτο εχει τετοια απεχθεια; Για ψαξτο λιγακι αν θες...

Οχι δεν αγχωνομαι, γιατι δεν εχει και νοημα, ο,τι ειναι να γινει θα γινει, αλλωστε συλλαβες λεει, αντιληψη δειχνει να εχει, γιατι να αγχωθω;

Δεν το σχολιαζω για τον διευθυντη σου! Αλλα ετσι ειναι οταν σε βρισκουν μικρη και απειρη, τωρα δεν νομιζω να τολμουσε κατι τετοιο χωρις να του την πεις!

Υπεροχη η ιδεα με το τραγουδακι! Καλη επιτυχια!

Καλως το Μαρακι! Περαστικα στο μωρο σου, μαλλον κανενα δοντακι θα ειναι οπως τα περιγραφεις! Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες! Να δωσεις τα φιλια μας στην Αννα Μαρια και περαστικα. Την ερμη, μεγαλη ταλαιπωρια, φυσικο ειναι με τετοια εξαντληση και μεσα στο νοσοκομειο μεσα στα μικροβια κατι θα επιανε κι εκεινη! Περαστικα και γρηγορα πες της!

Στολες εχει ο,τι μπορεις να φανταστεις! Εγω ημουν μεταξυ σεϊχη και στρουμφακι, αλλα δεν θελει αυτος πολλα πολλα ρουχα, για αυτο πηρα το σεϊχη που ειναι μονο ενα καφτανι και το καπελο.

Ειναι λιγο καπως να σε παρακολουθουν να δουλευεις, οσο καλος και αν ειναι ο αλλος!

Να χαιρεσαι το Στεφανακο σου! Φιλι στα μαγουλα!

ΚΑ μου ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες! Εχω φωτο στο προφιλ μου! Σου κακοφανηκε που εφυγε ο αντρουλης σου ε; Εμ ετσι ειναι αυτα, τον συνηθιζεις τον αλλο πολυ γρηγορα και τον ξεσυνηθιζεις με δυσκολια!

Για την κατασταση στην Ελλαδα δεν εχω λογια, κλαιω μεσα κι εξω!Ανθη μου με καλυψες απολυτα! Αφου και τωρα πτωχευμενοι ειμαστε, ας εχουμε εστω το κεφαλι ψηλα, αξιοπρεπεια! Αλλα τελικα εκει ειναι το θεμα, δεν φτανει να μας αδειασουν τις τσεπες, πρεπει να μας διαλυσουν και το φρονημα! Αει σιχτιρ!

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!

Και γω ειμαι χαλια με ολα οσα συμβαινουν..Στον αντρα μου που ειναι στο δημοσιο ηδη του εκοψαν 350 και θα γινει και αλλη μειωση ..Ποσο πια να αντεξουμε ?Με εχει παρει απο κατω αυτες τις μερες ..

Κατερινακι κανγκουρακι τι κανεις???Ελπιζω να σαι καλυτερα..

Κατερινακι γυρισε ο αντρας σου?Εμενα οταν λειπει τις κυριακες με πιανει μελαγχολια...Και την αλλη εβδομαδα ξεκιναει νυχτες..

Χριστινα μενω στο ωραιοκαστρο θεσσαλονικης..Οντως ειναι πολυ ομορφη περιοχη αλλα με τα χιονια δυσκολευομαστε πολυ..

Μαρακι ο Στεφανακος ειναι καλυτερα???Μαλλον απο τα δοντακια ητανε ο πυρετος..Αν μιλησεις με την Αννα Μαρια πεστης περαστικα ..Φανταζομαι πως θα ειναι ..Ελπιζω γρηγορα να γυρισουν σπιτι..

Καλλι μπραβο για την κορη σου..Υποδειγμα ....Φανταζομαι χαρα !!!

Ανθη καλα εκανες και τον κουρεψες τον Πανουλη ..Ελπιζω να μην ξανακολλησει ...

Λεω να φτιαξω ενα κεικ τωρα που ειμαι σπιτι !!!!

Αυτα φιλια καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου,

εγώ τα ίδια αισθάνομαι αδυναμία, μου είπε ο γιατρός ξεκούραση, να πίνω υγρά, αύριο θα κάνω και κάποιες εξετάσεις και θα με δει κανονικά την Τετάρτη που έχουμε ραντεβού, για να δούμε.

Χριστίνα πολύχρονο και παλι το αγοράκι σου, τελικά αγοράσαμε στολή και οταν τη φόρεσε καμάρωνε πολύ, παντως μου άρεσε πολύ έτσι οπως περιέγραψες τη στολή γαιδάρου.

Αννα Μαρία περαστικά και σε σένα ελπίζω να γυρίσετε πολύ γρήγορα στο σπίτι σας και ολοι καλά.

Κάλι αστερι η Κωνσταντίνα σου, πάντα να είναι έτσι και να καμαρώνει ολο περηφάνια η μαμά της :D

Ολια κεκάκι διαβάζω θα φτιάξεις... προσοχή με τις βανίλιες :lol::lol::lol:

Αυτά πάω να ξαπλώσω...φιλάκια πολλά σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ολια! Οντως, παιχνιδι αντοχης εχει καταντησει!

Καγκουρακι μου περαστικα! ξεκουρασου, πιες χυμους και πολλα υγρα και θα γινεις περδικι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι ΤΕΛΕΙΟΣ ο σεϊχης σου!!!και του χρονου να ειναι γερος να του ξανακανετε παρτακι!!!!!

βρε συμπεθερουλα μου τι δουλεια κανει ο συμπεθερος και σ'αφηνει μονη κυριακατικα?????ολια κι εσυ μοναχουλα????αχ κι εγω περασα πολλες "μοναξιες" οταν ο τασος ηταν στο στρατο!απο τοτε ομως που εφυγε ηρεμησαμε!ολια εσενα στο στρατο ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι προσπαθησε να ξεκουραζεσαι ..Το κεκακι το εκανα και τη βανιλια την ανοιξε ο αντρας μου... :lol::lol::lol:

Καλι ο αντρας μου δουλευει σε νοσοκομειο στην ασφαλεια του νοσοκομειου και δουλευει βαρδιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;; Εγώ είμαι καλά αν και τα έχω παίξει από τη διόρθωση-ως συνήθως...

Λοιπόν, θυμάστε που είχα γράψει ότι ο γιατρό μας είπε να κάνουμε εξέταση για κυστική ίνωση;;; Μάλιστα με ρώτησε το Καγκουράκι τι είναι ακριβώς και δεν ήξερα πολλά. Το έψαξα, διάβασα, ρώτησα το γιατρό. Η κυστική ίνωση είναι μια πολύ σοβαρή ασθένεια του αναπνευστικού που οδηγεί σε θάνατο συνήθως σε μικρή ηλικία. Δυστυχώς δεν είναι καθόλου σπάνια..Είναι πολύ πιο συχνή από τη Μεσογειακή αναιμία. Τι γίνεται τώρα. Έτσι ακριβώς όπως κάνουν οι γονείς εξέταση για στίγμα πρέπει να κάνουν και εξέταση για κυστική ίνωση ώστε να διαπιστωθεί αν είναι κάποιος από τους 2 φορέας. Αν είναι και οι 2, το παιδί έχει 50% πιθανότητα να πάσχει από την ασθένεια.Αν είναι μόνο ο ένας, το παιδί έχει 25% πιθανότητες να είναι φορέας. Διάβασα πολλές δημοσιεύσεις στο parents σχετικά με το θέμα και μάλιστα 2 κοπέλες κατηγορούσαν τους γυναικολόγους τους για αμέλεια διότι γέννησαν παιδί με κυστική ίνωση :(:(:(:( ...Είναι λοιπόν κρίμα που δε λένε όλοι οι γυναικολόγοι στα ζευγάρια να κάνουν την εξέταση..Για στίγμα κάνουμε όλοι παρόλο που η μεσογειακή αναιμία είναι πιο σπάνια..Μάλιστα αν ανιχνευθεί η ασθένεια σε αμνιοπαρακέντηση, συνήθως η κύηση διακόπτεται. Αυτά έμαθα και σοκαρίστηκα. Σίγουρα θα την κάνω κι εγώ και ο άντρας μου για να είμαι σίγουρη...Μπορεί να κοστίζει λίγο ακριβά αλλά νομίζω πως αξίζει. Η εξέταση γίνεται και δωρεάν στο ΛΑΪΚΟ αλλά αργούν υπερβολικά τα ραντεβού (πρώτα θα γεννούσα και ύστερα θα την έκανα :?:?:? ). Αυτά έμαθα και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας...

Χριστινάκι μου πολύ χαίρομαι που περάσατε όμορφα στο παρτάκι σας! Δεν είχες πει στις μαμάδες να φέρουν τα παιδάκια τους ντυμένα;;;; Θα πάω στο προφίλ σου μετά να δω και τις φωτό! Δε νομίζω να έχει φοβηθεί κάτι ο Πάνος..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε θέλει να ντύνεται..Όταν φοράω εγώ μάσκα ή τα αυτιά του μίκυ κλπ γελάει πολύ. Πάνω του δεν τα θέλει ούτε λεπτό...Παράξενος...

Κάλλη μου έφυγαν οι ψείρες..Πού να σταθούν άλλωστε έτσι που κούρεψα τον Πάνο :lol::lol::lol: ;;;Η μαμά μου και η πεθερά μου μού την είπαν που τον κούρεψα έτσι..Έχουν την άποψη ότι έπρεπε να κάτσω να τον καθαρίσω και να μην καταφύγω στην εύκολη λύση μια που δεν του πάνε τα μαλλιά έτσι...Μου την έδωσαν λιγάκι...Τους είπα όμως ότι όποτε κολλάει έτσι θα τον κάνω και ηρέμησαν..

Όλια μου οι δημόσιοι υπάλληλοι επλήγησαν περισσότερο από όλους..Έχεις δίκιο να αγανακτείς...Το κακό είναι ότι ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα..Αυτό με τρομάζει :?:)

Κατερινάκι μου περαστικά...Μήπως τελικά άρπαξες καμιά ίωση;;;;;; Ξεκουράσου και θα γίνεις σύντομα καλά!

Αυτά κοριτσάκια μου. Πολύ φλύαρη ήμουν πάλι :oops::oops::oops:

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε?Σας διαβασα κουτσα στραβα αλλά δεν ειμαι σε θεση να σχολιάσω.Σας έλεγα για την Αννα Μαρια και την έπαθα κι εγώ. Από χθες ξημερώματα κανω εμετούς και επαθα γαστρεντεριτιδα κι εγώ. Κυκλοφορώ στο σπιτι με μασκα αλλά ειμαι τοσο εξαντλημένη που τον μικρο δεν παίρνω καθολου αγκαλιά.κλαιει το καημενο γιατι με θελει αλλα αν με δει με τη μασκα με κοιταει παραξενα και δεν ηρεμει. Τωρα ειπα στη μαμα μου να ερθει να τον παρει μαζι της στο χωριο 2μερούλες να συνέλθω και γιατι δεν θελω με τιποτα να τον κολλησω..

Ειμαι πολύ χαλια και δεν σας γραφω περισσοτερα..Εννοειται πως ειμαι σπιτι με αδεια....

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς επιτέλους επιστρέψαμε στο σπίτι μας!

Περάσαμε αφάνταστα δύσκολα...

Ο μικρός ταλαιπωρήθηκε αρκετά, ειδικά τις πρώτες μέρες. Τον είχαν με ορό μέχρι χτες και κάθε δύο ώρες μάσκα. Τη δεύτερη μέρα κάθε τέσσερις ώρες, μετά χειροτέρεψε, πάλι κάθε δύο, μετά πάλι κάθε τέσσερις και χτες κάθε έξι. Ήταν πάρα πολύ ανήσυχος, ήθελε συνέχεια στήθος και αγκαλιές. Εγώ το πρώτο βράδι κοιμήθηκα πάνω σε μια προϊστορική σεζ λονγκ σε σχήμα ζικ ζακ... Μπορείτε να καταλάβετε... Από το δεύτερο βράδι μου βρήκαν ένα πολύ αναπαυτικό ράντζο. Αλλά και πάλι, τα βράδια ο Αντρίκος δεν κοιμόταν. Ξεκινούσα να τον κοιμίζω στις εννιά και πήγαινε μιάμιση και δε γινόταν τίποτα. Έκλαιγα απ' τα νεύρα μου κι απ' την κούραση, έπαιρνα συνέχεια τον άντρα μου τηλέφωνο, δεν ήξερα τι να κάνω. Πολλές φορές βοηθούσαν και οι νοσοκόμες, αλλά ντρεπόμουν να τους τον αφήσω και να πέσω να κοιμηθώ. Το πρωί μας ξυπνούσαν στις εφτάμιση περίπου, αλλά μπορεί να ξυπνούσε ο μικρός απ' τη μάσκα στις έξι και να μην ξανακοιμόταν. Μετά έρχονταν οι νοσοκόμες και μας έλεγαν να σηκωθούμε (τις δύο πρώτες μέρες είχαμε και συγκάτοικο), μαζεύαμε τα ράντζα, και καθόμουν πάνω σε κάτι άβολες καρέκλες, όπου πολλές φορές με έπαιρνε ο ύπνος εκεί. Δεν έφευγα καθόλου, ούτε για ένα λεπτό, όχι μόνο απ' το νοσοκομείο, αλλά ούτε από το θάλαμο. Δεν είχε νόημα, άλλωστε, αφού ο μικρός ήθελε μόνο στήθος.

Το αποτέλεσμα: την Παρασκευή ήμουν πλήρως εξαντλημένη. Πιστεύω είχα πάθει υπερκόπωση. Πονούσαν φρικτά η πλάτη και η μέση μου, είχαν πρηστεί τα πόδια μου, είχαν μαυρίσει τα μάτια μου, και είχα μια φοβερή ατονία. Παρασκευή απόγευμα ξεκίνησαν διάρροιες. Το λέω στη νοσοκόμα και μου λέει ότι πρέπει να πάω στα επείγοντα. Κατεβαίνω κάτω, και μια ηλίθια γιατρός που με εξέτασε, μου είπε ότι θα μου βάλουν ορό με φάρμακα και ότι πρέπει να σταματήσω το θηλασμό, γιατί "όταν αρρωσταίνουμε, σταματάμε να θηλάζουμε". Έφυγα κακήν κακώς, πήρα τηλέφωνο το γιατρό μου, ο οποίος μου είπε φυσικά "τι βλακείες είναι αυτές;", και μου είπε να πάρω κάτι χαπάκια συμβατά με το θηλασμό. Τα ίδια μου είπε και μια ειδικευόμενη παιδίατρος εκεί στο νοσοκομείο. Όλες οι μεγαλύτερες παιδίατροι μου έλεγαν να σταματήσω το θηλασμό, γιατί δε γίνεται να είμαι άρρωστη και να θηλάζω, και να πάω σπίτι μου για να γίνω καλά (συνήθως ο κόσμος στα νοσοκομεία γίνεται καλά). Τόσες μέρες όλοι λέγανε πόσο άρρωστη είμαι, και δεν ήρθε ένας άνθρωπος να μου γράψει έναν ορό να μου βάλουν. Χτες ήμουν καλύτερα, σήμερα όχι και τόσο, αλλά τώρα που σηκώθηκα και ήρθα σπίτι, αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Εννοείται ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα, τα πόδια μου τρέμουν και έχω τρομερή αδυναμία.

Α! Μου ήρθε και περίοδος την Κυριακή! Όλα τα καλά.

Τουλάχιστον έχασα τρία κιλά!

Τώρα ο μικρός είναι πολύ καλά, είπε ο γιατρός, και θα συνεχίσουμε τα εισπνεόμενα για μια βδομάδα και θα τους τον ξαναπάμε.

Σας φιλώ όλες, και τέτοιο πράγμα να μην τύχει σε κανέναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Μαρία, θυμάσαι τότε που είχε αρρωστήσει ο Στεφανάκος και είχε συγκαεί κιόλας; Ε, λοιπόν, ο Αντρέας από την πρώτη μέρα στο νοσοκομείο συγκάηκε τόοοσο πολύ που τον σκούπιζα κι έβγαινε αίμα στο μωρομάντηλο. Φωνάζω τη νοσοκόμα, και μου λέει "απ' τα μωρομάντηλα είναι". Της λέω "μα είναι δυνατόν, μια μέρα τον καθαρίζαμε με μωρομάντηλα, στο σπίτι τον καθαρίζουμε με νερό και βαμβάκι, και έπαθε τέτοιο σύγκαμα; Μήπως είναι απ' τα φάρμακα;". "Όχι", μου λέει "απ' τα μωρομάντηλα είναι". Λίγες μέρες μετά έρχεται μια άλλη νοσοκόμα και μου είπε ότι τα δικά της παιδιά όποτε κάνουν μάσκα συγκαίονται ακόμα κι αν δεν κάνουν κακά, και φυσικά είναι από τα φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα ότι τελικά μάλλον δεν έφταιγε ο άντρας μου. Πιθανότατα να ήταν αλλεργικό αυτό που τον έπιασε κι όχι κρύωμα, γιατί είχε μόνο συνάχι και κλειστό λαιμό. Ούτε πονόλαιμο, ούτε βήχα, ούτε τίποτα. Οπότε, δεν ξέρουμε ποιος τον κόλλησε... Ουφ, θα κλειστούμε σπίτι πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσας μου γεια σας

αυριο παω επιτελους για υπερηχο εχω αγχωθει λιγο,μακαρι να μην ειναι κατι σοβαρο................

Αννα Μαρια μεγαλη ταλαιπωρια περασατε,περαστικα και αγυριστα να ειναι, αντε αφου επιστρεψατε στο σπιτακι σας θα ηρεμησετε τωρα,περαστικα και σε εσενα,ασε αμα μπεις σε νοσοκομειο αρρωσταινεις εκει μεσα,παντως η βρογχειολιτιδα ειναι πολυ συχνη σε μωρα δυστηχως και το κακο ειναι οτι μετα ειναι πιο ευαισθητα και αρρωσταινουν με το παραμικρο,τα εισπνεομενα πανε συννεφο,να τον προσεχεις οσο περισσοτερο μπορεις τωρα,μακρια απο μικρα παιδια και αρρωστους,τουλαχιστον να μεγαλωσει λιγο να μπορεις κι εσυ να το αντιμετωπισεις καλυτερα

Καλη μου ο συμπεθερος ειναι οδηγος ασθενοφορου στην Δεσκατη Γρεβενων και κανει βαρδιες κι ετσι μενω μονη μου και νυχτες και Κυριακες και αργιες δυστηχως,μπραβο η κοπελα μου να της δωσεις ενα φιλι απο μενα,ειναι να μην καμαρωνεις η μανα;;; ;):lol: και εγω ρωτησα σημερα την δασκαλα του Νικου και μου ειπε τα καλυτερα

Κατερινακι εισαι καλυτερα;;ευχομαι να ειναι καλες οι εξετασεις σου και να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου,η πεταλουδιτσα σου τι κανει;;

Χριστινακι κουκλος ο μικρος σειχης,και του χρονου με υγεια στο δευτερο παρτακι να περασετε παλι ετσι ομορφα

Ανθη μου καλα εκανες και τον κοντοκουρεψες και ας λενε οι αλλοι,κι εγω τα δικα μου ετσι τα εχω ταλιμπανακια :lol::lol:καλο το μαλλι αλλα οι ψειρες καραδοκουν , βλεπω στην τηλεοραση αγορακια με κατι μαλλουρες και αναρωτιεμαι αυτα δεν κολλανε ψειρες;;εξαλλου συντομα θα μεγαλωσουν συντομα ,η ομορφια μας μαρανε :lol::lol: την κυστικη ινωση πρωτη φορα την ακουω κι εγω :o:o

εγω δεν συμφωνω μαζι σου για την χρεωκοπια,σαυτες τις περιπτωσεις δεν νομιζω οτι πρεπει να κοιταμε να ειμαστε αξιοπρεπεις αν χρεωκοπησουμε θα περασουμε πραγματικα δυσκολα κι εμεις και τα παδακια μας και με αγχωνει πολυ αυτη η σκεψη τουλαχιστον τωρα κουτσα στραβα περναμε,για σκεψου τι επιπτωσεις θα εχουμε μετα,δεν θα πληρωνεται κανεις με αποτελεσμα να μην δουλευει κανεις,δεν θα υπαρχει πετρελαιο,βενζινη,νοσηλεια και χιλια δυο αλλα,δεν θα εχουμε να φαμε δηλαδη η αξιοπρεπεια μας ελειπε;;

Ολια μου ασε και εμεις τα ιδια χαλια ο μισθος του αντρα μου εχει μειωθει πολυ και εγω δεν δουλευω και εχουμε και δανεια χαλια μαυρα δηλαδη,η ψυχη μας το ξερει πως τα βγαζουμε περα,εχουμε κοψει πολλα αλλιως δεν ζουμε ,μετραμε και το παραμικρο ευρω πια :o:(:(

Μαρακι μου γλυκο γρηγορη αναρρωση κοπελα μου ευχομαι!!!!

ελπιζω να μην ξεχασα κατι σημαντικο πολλα φιλια κοριτσια μου και καλοπ βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, το ξέρω για τη βρογχιολίτιδα, το έμαθα δηλαδή, ο μισός όροφος μωρά με βρογχιολίτιδα είχε, και μια νοσοκόμα μας έλεγε ότι πέρσι είχαν 25 μωρά και μάλιστα και δύο δίδυμα εφτά ημερών. Πολλή ταλαιπωρία για το μωρό, όμως, κι άλλη τόση για μένα...

Το φούσκωσαν και στα φάρμακα, έτσι που εγώ όλο προσέχω τι να φάω και τι να πιώ για να μην περάσει τίποτα στο γάλα, και τώρα του έβαλαν και κορτιζόνες κι ένα σωρό...

Άντε βρε, στη Δεσκάτη δουλεύει ο άντρας σου; Πω πω, στη Θεσσαλονίκη είχε ένα μαγαζί που το λέγανε Δεσκάτη, στην πλατεία Ναβαρίνου... Αχχχ... Τι θυμήθηκα τώραααα....

Για τη χρεωκοπία που λες, δεν παρακολούθησα τη συζήτηση, αλλά ρε κορίτσια, πού θα πάει η Ελλάδα; Κάθε φορά που θα πλησιάζει η νέα δόση, θα έρχονται νέα μέτρα. Κόψανε, κόψανε, ε, τι να κόψουν άλλο; Δεν υπάρχει άλλο να κόψουν... Η κατάσταση θα γίνει χειρότερη από την κατοχή...

Δεν είμαι οικονομολόγος και από οικονομία έχω μαύρα μεσάνυχτα, αλλά είναι δυνατόν να προσπαθούν να βελτιώσουν την οικονομία αποσύροντας το χρήμα από την αγορά; Πώς θα κινηθεί το χρήμα, πώς θα κινηθεί η αγορά, πώς θα αυξηθεί η παραγωγικότητα; Δηλαδή για να παίρνει η Ελλάδα τη δόση και να πληρώνει τις υποχρεώσεις της, θα πρέπει ο κόσμος να βυθίζεται ολοένα σε ένα τέλμα εξαθλίωσης...

Άντε, καλή επιτυχία αύριο με τον υπέρηχο. Να δεις που δε θα είναι τίποτα τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Αννα Μαρία περαστικά σας χαιρομαι που γυρίσατε σπίτι σας και σε σένα περαστικά και ευχομαι να ήταν το τελευταίο να μην ξαναπεράσετε τίποτα άσχημο. Να προσέχεις τον Αντρίκο σου πολύ πολύ

Μαράκι περαστικά σου, καλά έκανες και πήγες τον Στεφανάκο στη μαμά σου κρίμα θα ήταν να ταλαιπωρηθεί πάλι ο μικρούλης σου.

Κατερινάκι ολα καλά θα είναι αύριο μην αγχώνεσαι, φιλιά στα αντράκια σου.

Εγώ είμαι λιγο καλύτερα σήμερα, δεν νοιώθω τόση αδυναμία τουλάχιστον δεν έχω βέβαια πολύ ορεξη και με πονάνε τα μάτια μου, δεν ξέρω έχει και πολύ υγρασία αυτές τις μέρες. Οι πρώτες εξετάσεις που πήρα τα αποτελέσματα σήμερα ήταν μια χαρά. Αυριο θα δω και το μπεμπάκι μου ελπίζω να είναι ολα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;;

Άννα Μαρία χαίρομαι πάρα πολύ που γυρίσατε σπιτάκι σας! Θα ηρεμήσεις και εσύ και το μικρό σου το αγοράκι!!! Εύχομαι να ήταν η τελευταία σας ταλαιπωρία..Περαστικούλια σας!

Μαράκι περαστικά και σε σένα!!! Τι έχει γίνει πια με αυτή τη γαστρεντερίτιδα;;;; Την ακούω ΣΥΝΕΧΕΙΑ..Τη μισώ αυτή την παλιοΐωση :evil::evil::evil: .....

Κατερινάκι αύριο θα πάνε όλα καλά με τον υπέρηχο! Μην ανησυχείς. Εννοείται πως θα περιμένουμε τα νέα σου..Βρε Κατερίνα μου όλα αυτά που λένε για τη χρεωκοπία εκφοβισμός είναι..Ξέρεις πόσα ακόμα μέτρα θα παρθούν;;;Ο κόσμος έτσι δε θα εξαθλιωθεί;;; Πώς θα κινείται η αγορά;;;Και να σου πω και κάτι άλλο;;; Τόσα χαράτσια δίνουμε. Δεν μπορούμε να συντηρηθούμε μόνοι μας;; Είναι ανάγκη να κάνουμε εμείς θυσίες για να μας εξαθλιώνουν όλο και περισσότερο οι ξένοι;;; Να ανεχτούμε δηλαδή να μας καταπατήσουν, να μας εξαθλιώσουν, να μας εκμεταλλεύονται μόνο και μόνο για να είμαστε σίγουροι πως θα έχουμε 500 ευρώ το μήνα να περνάμε;;;; Να προτιμούμε να μπουν οι Γερμανοί στη χώρα μας και να μας έχουν υπαλλήλους στις επιχειρήσεις τους για ένα κομμάτι ψωμί μόνο και μόνο για να περνάμε κουτσά στραβά;;;Άσε που ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα από μέτρα...Ε όχι. Προτιμώ να υποφέρουμε και με τις θυσίες που θα κάνουμε όλοι να σηκώσουμε ξανά κεφάλι. Όχι όμως και να κάνουμε θυσίες και να εξαθλιωνόμαστε όλο και πιο πολύ...Κάποτε οι Έλληνες θυσίασαν τις ζωές τους για μια αξιοπρέπεια και για ανεξαρτησία και τώρα θα σκύψουμε κεφάλι τόσο εύκολα;; Δεν ξέρω..Οι απόψεις διίστανται..Μην ξεχνάς πως οι Ρώσοι ήταν πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν. Δυστυχώς όμως βρέθηκε ένας προδότης στη χώρα αυτή και μας πούλησε..Τόσο εύκολα, τόσο απλά....Πολλοί κλέφτες κυβέρνησαν αυτή τη χώρα και ένας προδότης...Άντε τώρα να βγούμε από το ΔΝΤ..

Με τις ψείρες έχεις δίκιο. Κουρεματάκι και έξω από την πόρτα! Σίγουρα πράγματα! Αφού έχουμε αγοράκια ας το εκμεταλλευτούμε!

Καγκουράκι τι εξετάσεις έκανες και λες πως βγήκαν καλές;;; Αύριο θα δεις το μπεμπάκι σου;;; Να μας πεις νέα! Εγώ άυριο έχω αυχενική και εννοείται πως έχω άγχος :?:?:?:? Δεν την παλεύω με το παλιοάγχος μου πια........Μακάρι όλα να πάνε καλά και να σας πω καλά νέα από τις μετρήσεις..

Αυτά και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια για φίλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολλούς γιατρους και υπέρηχους διαβάζω!!! :D Εγώ είμαι πολύ καλύτερα, το έριξα και στον ύπνο και συνηλθα..μονο που νιωθω εξάντληση και προσπαθω να πινω υγρά γιατι είμαι στα όρια αφυδάτωσης...Αυριο θα παω στη δουλειά αλλά ευτυχώς λογω Τσικνοπεμπτης θα ειμαστε χαλαρα..θα κάνει ο συνδεσμος γονεων σουβλάκια στα παιδιά, οποτε αν δεν νιωθω καλά, θα συτησω αν φύγω ..

Μου λειπει κι ο Στεφανακος μου αλλα αυριο λεω να τον πάρω...να ειμαι εντελώς καλά..Ο αντρα μου ολο αυτο έλεγε το βραδυ...ποσο του λειπει ο γιος του!

Αννα Μαρια μου χαιρομαι που γυρισατε στο σπιτι σας...Ευχομαι να ειναι και το τελευταίο που σας ταλαιπωρεί...Καλή ανάρρωση και στους δυο σας.

Ανθη μου καλή αυχενική σήμερα!! Ολα καλά θα είναι και θα περιμένουμε νέα σας!

Κατερίνα μου κι εσύ υπέρηχο σήμερα ε? Θα δεις που δεν θα εχεις τιποτα και θα ερθεις να μας πεις τα ευχαριστα...Μπράβο και στον Νικολάκη σου!!

Καγκουράκι μπραβο για τα αποτελεσματα των εξετάσεων.Καλό υπέρηχο σήμερα και θα περιμένουμε και τα δικά σου νεα!

Κάλλι μου περήφανη μαμά και με το δικιο σου!!!

Όλια κι όλα τα κοριτσια πολλα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ συνήθισα στα ωράρια του νοσοκομείου και ξύπνησα απ' τις έξι και τέταρτο... Εννοείται δε σηκώθηκε μέχρι που ξύπνησε ο Αντρίκος στις οκτώ και τέταρτο. Απ' τις εντεκάμιση-δώδεκα παρά είχε κοιμηθεί μέχρι τις οκτώ σερί! Αφήστε που αντί να ξυπνήσει κλαίγοντας ξύπνησε με γέλια κι χαρές! Και τώρα τον έχω στο ριλάξ δίπλα μου και παίζει με ένα παιχνιδάκι και γελάει και ξαφνικά γυρνάω και τον βλέπω, και έχει αποκοιμηθεί!!!!!!

Μαρία, κι εμάς αύριο φαντάζομαι θα έχει σούβλες και διάφορα άλλα στο σχολείο. Εμάς φυσικά δεν τα ψήνει ο σύνδεσμος γονέων, γιατί δεν υπάρχει, τα ψήνουν οι μαθητές με τους καθηγητές. Ουφ, θα ήθελα να περνούσα μια βολτίτσα!

Καγκουράκι, τι εξετάσεις έκανες; Θα δεις το μπεμπέκι σήμερα;

Ανθή, πες μας για την αυχενική!!!!!!!!

Για τη χρεωκοπία συμφωνώ, περίπου τα ίδια λέμε... Μα είναι προφανές ότι σιγά σιγά καταστρέφεται η οικονομία της Ελλάδας, της Ισπανίας, της Ιταλίας, της Κύπρου κι όλο αυτό δεν είναι τυχαίο. Μια μέρα ένας οίκος στη Νέα Υόρκη υποβαθμίζει την οικονομία μιας χώρας και την επόμενη μέρα η χώρα ζητά στήριξη. Αμέσως μετά η ΕΕ επεμβαίνει για να την "στηρίξει" επιβάλλοντας μέτρα, και αρχίζει η κατρακύλα... Και πώς γίνεται ρε παιδί μου να είναι πάντα ο σωτήρας η Γερμανία, ένα τυχαίο πράμα ε;

Δυστυχώς με τους εμπρησμούς κτιρίων δε γίνεται αντίσταση, αλλά ούτε και με τις διαδηλώσεις. Τι όμως μπορεί να γίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες

το πρωί είδα το μωράκι μου και ήταν ολα μια χαρά, το είδαμε με λεπτομέρεια σαν ένας μινι β επιπέδου ήταν και το ευχαριστήθηκα. Ολα φυσιολογικά και οι παλμοί μέσα στα ορια και είναι οντως αγοράκι. Τώρα θα πάω πάλι 7/3 για την β επιπέδου.

Τελικά καμια ελαφριά γαστρεντερίτιδα πρέπει να πέρασα γιατι μετά τους εμετούς χθες και σήμερα το πρωί είχα και διάρροια. Ο γιατρός μου φοβήθηκε για καμια ουρολοιμωξη αλλά οι εξετάσεις ήταν καθαρές. Πάντως απο το πρωί νοιώθω καλύτερα.

Ανθή περιμένουμε τα νέα σου απο την αυχενική

Μαράκι συνήλθες και εσύ αυτός ο χειμώνας μας έχει ισοπεδώσει ολους.

Αννα Μαρία χαιρομαι που είναι καλύτερα και απο διάθεση ο μικρούλης σου.

Αυτά κοριτσάκια μου φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι-Κατερινάκι...μπράβο!! Πολύ ωραία τα νέα σας...αντε να ερθει και το αγοράκι στην οικογένεια σας..

Οπως το είπες...αυτος ο χειμώνας μας έχει ισοπεδώσει γενικώς...σωματικά, ψυχολογικά, οικονομικά....αστα να πάνε... :?:cry::evil:

Αννα Μαρία εγώ πάλι καμιά όρεξη δεν εχω για αυριο με τα ψησιματα...μονο που τα σκέφτομαι... :roll: ανακατεύομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσακια!

Αννα Μαρια, welcome back, περαστικη κι αγυριστη να ειναι ολη σας η ταλαιπωρια, ετσι ειναι με τα νοσοκομεια, με ενα πας με δεκα προβληματα βγαινεις! Αλλα αφου το μωρο ειναι πιο καλα και στη διαθεση, μην ανησυχεις καθολου! Λιγη προσοχη θελει τωρα και ολα μια χαρα!

Μαρακι μου περαστικα!

Κατερινα και Καγκουρακι τελεια τα νεα σας, μπραβο!

Ανθουλα η αυχενικη; Ολα καλα;

Λοιπον, εγω θα συμφωνησω απολυτα με την Ανθη. Η χρεοκοπια δεν ειναι το χειροτερο που μπορει να συμβει, ηδη ζουμε σε κατοχη και μαλιστα πολυ πιο υπουλη γιατι ειναι οικονομικη και γιατι τον εισβολεα μονοι μας τον καλεσαμε να ερθει, οχι εμεις δηλαδη, ο προδοτης που λεγαμε. Ειδησεις μην ακουτε, οι δημοσιοκαφροι τρομοκρατουν τον κοσμο, ειναι παρα πολλες οι φωνες εγκριτων οικονομολογων παγκοσμιως που θεωρουν οτι η χρεοκοπια μας ειναι αναποφευκτη και μαλιστα οσο καθυστερει τοσο πιο δυσβασταχτη θα ειναι! Αν ειχαμε πχ χρεοκοπησει πριν το μνημονιο 2, ολα τα χρεη μας θα υπαγονταν στο ελληνικο δικαιο και ετσι σε περιπτωση επιστροφης στη δραχμη θα αναπροσαρμοζονταν. Τωρα που οι προδοτες το ψηφισαν, το 30% τουλαχιστον υπαγεται στο αγγλικο δικαιο, δηλαδη πρεπει ουτως η αλλως να καταβληθει σε ευρω! Στο διαδικτυο κυκλοφορουν εξαιρετικες αναλυσεις απο ελληνες και ξενους οπως η κος Βαρουφακης και ο γνωστος κος Σορος. Καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη! Και αυτο, σαν μανα, το λεω με πολυυυ φοβο στην ψυχη μου και με πονο καρδιας!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και τα γλυκα σας σχολια για το μπεμπικο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...