Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, μετά απο δυο μέρες κατάφερα να σας διαβάσω, πολλά θέματα πιασατε και να δω ποσα θα πρωτοθυμηθώ!

Αρχιζω με τα δικά σας:

Αννα Μαρια τι έγινε με τα φρενα μην το αφήσεις! Τετοια βιντεάκια ειναι οντως σοκαριστικά να προσέχουμε ολοι Παναγια μου. Περαστικά δυσκολο το συνάχι και η μάσκα. Να γινεις γρήγορα γρήγορα καλά.

Ανθη τρεις μερουλες ακομα δουλεια, μετά ποτε ξαναρχιζεις? Εγώ το προβλημα στο ποδι το απεκτησα σε αυτή την εγκυμοσύνη έβγαλα κιρσο στο δεξι μπουτι. Μιας φιλης μου ο γαμπρός ειναι αγγειοχειρούργος και τον ρώτησε και μου προτεινε αυτές τις ειδικές κάλτσες και ειπε οτι γενικά επειδή ειμαι αδύνατη μάλλον δεν θα έχω προβλημα μετά την εγκυμοσύνη ποτέ δεν ξέρεις ομως. Χθες το έδειξα και στον γιατρό μου και μου ειπε να πάρω αυτές τις κάλτσες γιατι σιγουρα θα ειναι για καλό. Πιέζει το μωρό και δεν γινεται σωστά η κυκλοφορια του αιματος απο τα ποδια πισω στην καρδιά. Για τα βιντεάκια που ρώτησες τώρα που ειναι πρώτες μερες μου στέλνουν δυο τρια κάθε μερα, αργοτερα μου ειπαν θα στελνουν για να βλέπω την προοδό της αλλά οχι κάθε μερα. Η φραουλιτσα ειναι μια χαρά αντε υπομονή μεχρι την Τετάρτη θα δεις τι τουμπες θα ριχνει!

Βάνια κάνε οτι σου πει ο γιατρός και ελπιζω να ειναι οτι καλύτερο!

Κατερινάκι περαστικά στον Δημητράκη! Οι συνταγες σου πάντα τέλειες ποιος ττις φτιάχνει ομως. Ειχατε και γεννητούρια ποσα έκανε η γάτα?

Χριστινάκι ευχομαι και σε σενα περαστικά να το παρακολουθεις και ολα να πάνε καλά. Στεναχωρήθηκα και για την αδερφή σου να έχει περάσει τοσα και να συμβει και αυτό. Μακάρι να πάνε ολα καλά και να καταφερει να κρατήσει το μωράκι της αγκαλια εχει δύναμη το μικρούλη και θα τα καταφέρει.Να φτάσει τις 30 βδομάδες και θα ειναι πολύ καλυτερα τα πράγματα.

Μαράκι σε συνήθησε ο Στεφανάκος και εκανε τον δύσκολο, πάντως απο ζουζουνιές ειναι πρώτος.

Τα δικά μας τώρα

Χθες ειδαμε τον μπεμπάκο μας μια χαρά ειναι στριφογύρναγε ολη την ώρα. Ολες οι μετρήσεις συμβαδιζουν με την εβδομάδα που ειμαι οποτε ολα καλά. Για τον κιρσό μου ειπε ειδικές κάλτσες και οσο αντέξω να τις φοράω γιατι καλοκαιριάζει και θα μου ειναι και δύσκολο, τα κιλά που έχω παρει μεχρι τώρα (+7) του φάνηκαν αρκετά και μου ειπε να προσεχω λιγάκι. Αλλά ειναι που ειμαι ολη μερα στο σπιτι, πάντως τώρα που τα πρωινά θα ειναι η μικρή στον παιδικό θα βολτάρω και θα περπατάω λιγάκι περισσοτερο. :lol::lol::lol:

Η Αγγελική στον παιδικό φαινεται οτι περνάει καλά χθες και σημερα το πρωί πήγε με το σχολικό. Χθες ήταν πολύ αμηχανη οταν μπηκε και κάθισε σήμερα καλύτερα. Μάλιστα χθες μου ειπαν οτι μετα απο λιγο στο σχολικό ρωτούσε συνέχεια που ειναι το σχολειο, που ειναι το σχολειο. Σήμερα κάθησε και εφαγε εκει και το μεσημέρι. Για πρώτη βδομάδα μου ειπαν οτι τα έχει πάει πάρα πολύ καλά και ζοριζετε μονο οταν πρεπει να μεινει πολύ ωρα στην τάξη, θα στρώσει ομως και θα συνηθίσει και μου ειπαν οτι ειναι παιδάκι που του αρέσει να μαθαινει!!! Σήμερα μου έφερε και μια πασχαλινή κάρτα και μια ζωγραφιά με ένα αυγό. Οχι οτι τρελάθηκα η μάνα!!

Αυτά ελπιζω να βγαινει νοημα γιατι διαβάζω και γράφω κατα διαστήματα...τα φιλιά μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Αννα Μαρια μου σε ευχαριστω κοριτσι μου πολυ κι εμεις για το καλυτερο ελπιζουμε!

Για το Μεγαλο Σαββατο λενε οτι μπορουν να κοινωνησουν ολοι το βραδυ ειτε εχουν νηστεψει και εξομολογηθει ειτε οχι, ισχυει; Αν και απο ο,τι λες τελικα παντα αυτο ισχυει...Τεσπα, το παπαδαριο εχει διωξει πολυ κοσμο, ευτυχως υπαρχουν φωτεινες εξαιρεσεις να κραταμε ζωντανη την ελπιδα μας! Σιγα σιγα θα σου περασει τελειως το συναχι, η μασκα δεν βοηθαει, αλλα μετα απο 1-2 μερες δεν πιστευω να ειναι πια κολλητικο...

ΚΑ μου σε ευχαριστουμε πολυ αμφοτερες! Οι δε συνταγες καταπληκτικες φαινονται και απλες!!! μιαμ μιαμ!Εσεις τι κανετε; Ο μικρος καλυτερα;

Ανθουλα μου, ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!! Οι ορμονες φταινε για ολα!!! Υπομονη και που θα παει θα περασει! Η φραουλιτσα εντος των ημερων θα κανει τουμπιτσες κι ουτε να κοιμηθεις δεν θα μπορεις! Σε ευχαριστω πολυ κι εσενα κοριτσι μου! Ειχα γραψει οτι εχω ενα θεμα γυναικολογικο, οποτε ποναω στην ευαισθητη περιοχη. Κι εγω το εχω κανει βρε να φυγω απο την εκκλησια μετα την ανασταση, τι να κανω ομως που οι υπολοιποι δεν περιμενουν με τιποτα;;;;;

Καγκουρακι μου σε ευχαριστω πολυ πολυ, το ελπιζουμε...

Να προσεχεις με το βαρος αλλα μην τρελαινεσαι κιολας! Η Αγγελικουλα μια χαρα προσαρμοστηκε, φανταζομαι καμαρι που σου ειπαν οτι της αρεσει να μαθαινει!!!!

Μαρακι μου ο Στεφανακος σου ειναι γλυκας! Μολις αρχισει να τρεχει να σε δω που δεν θα τον προφταινεις!

Καρολινακι εισαι καλυτερα; Χαθηκες...

Αν δεν μιλησουμε ξανα, καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς τελειώσαμε νωρίς νωρίς σήμερα στο σχολείο. Κάναμε μόνο τη γιορτή και φύγαμε! Φυσικά, έκανε το λάθος ο διευθυντής να το πει από χτες στους μαθητές, έτσι ήρθαν ελάχιστοι. Καμιά εικοσαριά περίπου. Αλλά το προτιμώ από την περσινή διευθύντρια που δεν έλεγε τίποτα στους μαθητές και τους είχε στο σκοτάδι για όλα.

Τα φρένα τα φτιάξαμε, πήρε ο άντρας μου το αμάξι στον μηχανικό χτες, και μας το έφερε σήμερα.

Καγκουράκι, τέλεια μου φαίνεται η πορεία της Αγγελικούλας στους δρόμους της γνώσης! :P

Χριστίνα, κοίτα, ο λόγος του αγίου Ιωάννη του Χρυσοστόμου που διαβάζεται στο τέλος της Θείας Λειτουργίας της Ανάστασης λέει "ελάτε όλοι, νηστεύσαντες και μη νηστεύσαντες". Τώρα, είναι στη συνείδηση του καθένα αν θα κοινωνήσει ή όχι.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!! ΗΡΘΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΚΡΕΜ ΚΑΡΑΜΕΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υλικά:

2 αβγά + 3 κρόκοι

1 φλιτζάνι ζάχαρη

2 2/3 φλιτζάνια γάλα πλήρες

1/8 κουταλιού εσάνς βανίλιας (ή μια βανίλια)

2 κουταλιές κρύο νερό

Εκτέλεση:

Χτυπάμε τα αβγά με 3/4 φλιτζανιού ζάχαρη, ώσπου να γίνουν κρέμα.

Σε ένα κατσαρολάκι ζεσταίνουμε το γάλα με τη βανίλια σε μέτρια φωτιά, μέχρι να πάρει βράση. Αποσύρουμε από τη φωτιά και ρίχνουμε το μείγμα αβγών-ζάχαρης. Ανακατεύουμε καλά, ώσπου να γίνουν ένα ομοιογενές μείγμα.

Βάζουμε την υπόλοιπη ζάχαρη σ' ένα μικρό κατσαρολάκι, προσθέτουμε το νερό και ζεσταίνουμε σε πολύ χαμηλή φωτιά ώσπου να γίνει καραμέλα.

Ρίχνουμε την καραμέλα σε μια φόρμα για πουτίγκα (εγώ τη βάζω σε απλή στενόμακρη φόρμα για κέικ). Προσθέτουμε στη φόρμα το μείγμα με τα αβγά και το γάλα.

Τοποθετούμε τη φόρμα μέσα σ' ένα ταψί μισογεμισμένο με νερό και ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 βαθμούς για 50 λεπτά (ανάλογα με το φούρνο, βέβαια, γιατί μια φορά έφτιαξα στο φούρνο της μάνας μου που είναι λίγο ό,τι να 'ναι και βγήκε νερουλή).

Αφήνουμε την κρέμα να κρυώσει και, στη συνέχεια, την τοποθετούμε στο ψυγείο για τρεις ώρες τουλάχιστον.

Ξεφορμάρουμε και βουρ στο γλυκό!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια μου καλημερα!Τι κανετε?Δεν σας διαβασα ολες γι'αυτο δεν θα σχολιασω τωρα.Εγω 2 μερες τωρα ξενυχταω λιγο με τον μικρο γιατι ξυπναει και κλαιει.Χθες ξύπνησε με πολύ βηχα.Περιμενω να παει η γιατρος στο ιατρειο και να την παρω για να παμε να τον δει.Μη χειροτερεψει και δεν μπορούμε νακυκλοφορησουμε τις γιορτες.

ΟΣο για τις ζουζουνιες που λετε...πολλές!!Και χθες στο βρεφικο οταν τονπηγα με κοιτούσε και απλωνε τα χερια! Εκανε και την πρώτη του ζαβολια! Ξεμαλλιασε τη συμμθήτρια του!!! :lol::lol:

Χθες ηρθαν οι γονεις μου βολτα και ενω επαιζαν μαζι του καταφερα και καθαρισα την κουζινα, παγκους κλπ και το σαλονι...Αντε σιγα σιγα να κανουμε τις δουλειες μας.

Αυτα προς το παρον.Αν καταφερω θα σας διαβασω τωρα αλλιως μετα τη γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πού χαθήκατε όλες;;;;;;;;;;;;;; Τώρα που σας έγραψα τη συνταγή για την κρέμα καραμελέ εξαφανιστήκατε όλες;;;

Εγώ το πρωί έτρεχα για δουλειές. Πήγα στην τράπεζα, αλλά τελικά δεν εξυπηρετήθηκα, μετά συναντήθηκα με τη μαθήτριά μου που θα μου κάνει τις μπομπονιέρες και τέλος πήγα και στο κέντρο που θα κάνουμε το τραπέζι της βάφτισης και κανονίσαμε τις λεπτομέρειες και έδωσα και προκαταβολή.

Καλά, μιλάμε η κοπέλα με τις μπομπονιέρες έφερε και το γιό της μαζί, που είναι σχεδόν εννιά μηνών. Δεν είχε αμάξι, έτσι πήγαμε με το δικό μου. Φέρνει τον μικρό στο καθισματάκι αυτοκινήτου και τον βάζει στο πίσω κάθισμα, κοιτώντας μπροστά!!! Της λέω ότι πρέπει να βάζουμε τα βρέφη να κοιτάνε προς τα πίσω, γιατί είναι αδύναμος ο αυχένας της, "μπα", μου λέει "εμείς έτσι τον βάζουμε". Μετά τι έκανε;;; Του έδωσε το κινητό της και έπαιζε, κι αυτός το έβαζε στο στόμα του!!!!!!!!!!! Απαπαπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το απόγευμα θα πάμε για καφέ και μετά θα παρακολουθήσουμε την περιφορά της κάρας και της εικόνας του αγίου Λαζάρου που είναι ο πολιούχος της Λάρνακας!

Είμαι χαρούμενη, γιατί το Πάσχα είναι η αγαπημένη μου γιορτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, ξέχασα να σε σχολιάσω!

Περαστικά στον Στεφανάκο!!! Ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Πολύ γέλασα με το ξεμάλλιασμα της συμμαθήτριας!!!!!!!!

Εμείς είπαμε δωμάτιο και μέρα, για να είναι έτοιμο το σπίτι για το Πάσχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας ωραια μερα που έχει σήμερα, το εκμεταλευτηκα και βγήκα για ψώνια ειχα και την μαμά μου μαζι ευτυχώς γιατι με την μικρή μονη μου στα μαγαζια δεν υπάρχει περιπτωση.

Κλεινει το prenatal του Πειραιά, βασικά μεταφερεται και έχει σχεδον σε ολα τα ρουχα 50-80% έκπτωση. Πήρα για το μπεμπάκι μου δυο μπλουζάκια με μακρύ μανικάκι μια καλοκαιρινή σαλοπετα και ενα ζακετάκι φθινωπορινό και ένα μπουφαν χειμωνιάτικο. Πήρα και για μένα ένα ανοιξιάτικο πουκάμισο και πληρωσα για ολα 40ευρώ.

Να σας πω τι έκανε η μαιμου μου, ήμουν στο δοκιμαστήριο και φυσικά ήρθε μαζι μου οπου έβγαλε παπουτσια καλσον και το φορεματάκι της γιατι ήθελε και εκεινη να δοκιμάσει ρούχα. Στο τέλος βγάζει και την πάνα και μου λεει ειναι πολύ βρεγμένη :o:o:o εγώ να έχω λυθει στο γέλιο =))=))=)) και η μαμά μου να προσπαθει να την συγκρατήσει για να μην βγει παραέξω στο μαγαζι έτσι. Μια φορά στο σπιτι οτι ειναι βρεγμένη η πάνα δεν μου έχει πει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο ελπιζω να μην ειναι τιποτα να μας πεις τι ειπε η παιδιατρος. Ζωηρούλης πάντως με τα κοριτσάκια ο μικρός!!!

Αννα Μαρια και εγώ τωρα τελευταια έτσι λιγο λιγο κάνω το σπιτι, δεν υπάρχει χρονος να γινει μια και έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, πολύ γέλασα με την Αγγελικούλα και την πάνα!!!!!

Μια χαρά τα ρουχαλάκια που πήρες.

Καλά, εγώ και χρόνο να έχω, δεν μπορώ να καθαρίσω όλο το σπίτι με τη μία. Κι ας είναι διαμέρισμα κι όχι μονοκατοικία. Πριν δύο χρόνια, όταν μέναμε ακόμα με τους γονείς μου, η μάνα μου είχε πάθει πρώτη φορά τις αρρυθμίες, και έπιασα εγώ να καθαρίσω όλο το σπίτι, διώροφη μονοκατοικία. Και μη φανταστείτε όλο με τη μία, δωμάτιο και μέρα περίπου. Μιλάμε έπεσα ξερή, στην Ανάσταση ήμουν τόοοοσο χάλια που πριν καν μπει ο παπάς μέσα στην εκκλησία φύγαμε, γιατί νόμιζα θα λιποθυμούσα, και το Πάσχα ήμουν τόοοοσο κουρασμένη που δεν το χάρηκα καθόλου... Τώρα με το διαμέρισμα δεν έχω πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Καλή Κυριακή να εχουμε...Από ότι καταλαβατε δεν σας διαβασα χθες..Για να δω αν θα προλάβω τωρα!!! Λοιπόν χθες πηγαμε στη γιατρο ο μικρος φλέματα εχει μονο..Τα ακροαστικά του ηταν καθαρα.Απλά επειδη το εχει να κανει ευκολα βρογχιτιδες πιθανον να επιδεινωθεί!!Κατι που δεν το ευχομαι!! Τεσπα μας εδωσε σιροπάκι για τα φλέματα.Κατα τα αλλα ειναι μια χρα μες στο κεφι και θελει να τον κραταω απο τα χερια και να τριγυρναμε μες στο σπιτι...για να κανει στρατα!!! :lol:

Χθες εφτιαξα καλαμαρακια τηγανητα και εχει και για σημερα.ισως να κανω και μια μακαροναδα.Ειχα πολύυυυ καιρο να κανω κατι τηγανητο και χθες μου κακοφανηκε!! Ισως πάμε κι βολτιτσα καροτσαδα αργοτερα...

Αυτα απο μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ηρεμησε...οι ορμονες φταινε για τα νευρα...κανε κατι αλλο να ξεχαστεις! Το παγκασιους το βρισκεις καταψυγμενο στα σ/μ.Σιγουρα υπαρχουν και πιο νοστιμα φιλετα ψαριου.

Για τον Στεφανακο μου που λες το καταλαβαινει πια οτι φευγω και με αναζηταει..Ειναι λιγο κολλημενος σε εμενα.Ολο αγκαλιτσες ειμαστε!!Το ευχαριστιέμαι παντως!! Ο Πανούλης σου καταλαβε οτι ερχεται η αδερφούλα???

Καγκουράκι μου ειδες τον μπεμπάκο???Τι καλα!!! Οπου να΄ναι θα μπεις στον 7ο!! Πώς περνάει ο καιρός ε!!! Μια χαρα εισαι και στα κιλά, μην αγχωνεσαι! μπραβο στην Αγγελικούλα σου...Ειναι ωριμο παιδακι.Οσο παει ο καιρος θα της αρεσει και πιο πολύ..Σου εφερε και καρτούλα???Φανταζομαι συγκίνηση!!

Εδώ σε εμένα του εβαλαν μπογιες στα χερια και με το αποτυπωμα του χεριου του μου εφτιαξαν πασχαλινη καρτουλα και τρελλαθηκα... πόσο μάλλον εσύ!!

Καλά πολύ γελασα με τη μικρη στο δοκιμαστηριο!!!!

Χριστινάκι κανένα νεο από την αδερφη σου?Εσύ τι κάνεις?Ο μικρος?

Αννα ΜΑρια για το καθισμα του αυτοκινητου εχεις δικιο.Στο 2ο σταδιο τα παιδια κοιτανε μπροστα.Τα πιο ασφαλη ειναι αυτα που κοιτανε πισω αλλα ειναι πανακριβα.Κι ο δικος μας πισω κοιταει πάντως.Για το κινητο που λες κι ο Στεφανος μου το αρπαζει καμια φορα αλλα δεν τον αφηνω να το βαλει στο στομα και παντα του φερνω κατι αλλο για να ξεχαστει και του το παίρνω!! Γεινικα ειναι στη φαση που οτι μα οτι δει το θελει!!! :lol: '

ΚΑτερινάκι τι κάνεις εσυ???Τι καλο εφτιαξες σημερα?

Λοιπον σας αφηνω...ξυπνησε ο ομορφος μου!!! Καλά να περασετε σημερα!! Ξυπναει μες στο χαμογελο ο γλυκας μου!!!!!!!

:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεεεεεεες!!!!!!!!!!!!!!!!

Πού χαθήκατε όλες βρε;

Εγώ πήγα εκκλησία το πρωί, μόνη μου δυστυχώς. Ο τεμπέλαρος ο άντρας μου δε σηκωνόταν και δεν ήθελα να πάω μόνη μου με τον Αντρέα, για να μην τον έχω συνέχεια μες στα μούτρα μου και τον κολλήσω. Είμαι αρκετά καλύτερα, αλλά ακόμα όχι τελείως καλά. Το απόγευμα ελπίζω να πάμε όλοι μαζί στον Νυμφίο!

Το μεσημέρι θα πάμε στη μάνα μου να φάμε το ψαράκι που απαιτεί η μέρα! Τώρα εγώ φτιάχνω χούμους, να τρώμε τη Μεγάλη Βδομάδα.

Μαρία, πολύ χάρηκα που δεν έχει τίποτα ο Στεφανάκος! Θα του περάσουν τα φλέγματα με το σιροπάκι, και θα είναι μια χαρά!

Το καθισματάκι που είχε η μαθήτρια ήταν ίδιο με το δικό μας. Άμα θες το βάζεις να κοιτάει μπροστά, άμα θες προς τα πίσω. Εμείς πάντως, ούτε που διανοηθήκαμε να τον βάλουμε να κοιτάει μπροστά.

Κι ο δικός μου πιάνει ό,τι βρει μπροστά του. Ιδιαίτερη αγάπη έχει στο σακουλάκι με το βαμβάκι που τον καθαρίζουμε όταν του αλλάζουμε πάνα. Όποτε το δει, απλώνει τα χέρια του, το αρπάζει και το περιεργάζεται. Τις προάλλες όπως το κρατούσα έκανε να το πιάσει και παραλίγο να πέσει απ' την αλλάχτρα!

Καλά, τώρα τον έχω βάλει στο χαλάκι του και το έχει αναδομήσει!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα τι κάνετε κοριτσαρες μου?

καλη κυριακη να χουμε!

δεν εχω προλαβει νασας πολυδιαβασω... :oops: ελπίζω να μου στε ολες καλα και τα μωρακια σας και τα σπορακια σας...(φραουλιτσα και μπεμπουλη)

χθες πηγαμε ατα ολοι μαζι εννοειται..με τετοιο καιρο που να κρατησεις το παπακι σπιτι :lol::lol: πρωτα βολτα στο λητω...πηραμε τα πρωτα μας εσωρουχακια- αμανικα κοντομανικα και 3 σαν καπρι ολοσωμα...κουβερτουλα μπλε φλις τελεια απο οργανικο βαμβακι...χαλαλι τα ευρωπουλα που δωσαμε ειναι τοοοοοοοοσο μαλακιααααααα :D:D και κατι αλλα ψιλολογια..και πηραμε στη μικρη γυαλια και καπελο....εχει ξετρελαθει!!!!!!!!!!!!

μετα πηγαμε για καφεδακι στον πειραια...και τελος βολταραμε στο σεφ..και ειδαμε θαλασσιτσα..το ποσο χαρηκα και ξεδωσα τοσες μερες ημουν μεσα.... :D:D:D

σημερα πηγαμε στις κουνιες στο βερντε...ακους γειτονακι?????ανθηηηηηη?????

αφου πηρε η παπιομανα καφε πακετο :lol::lol::lol: και ξεσαλωσε η μικρη... :D:D

να καταλαβετε γυρισε σπιτι και εδω και ωρα ειναι σαν να μην υπαρχει :lol::lol::lol::lol: παιζει μονη της...,μιλαει στο κινητο της...και η μαμα σερφαρει ανενοχλητη επιτελους... :D:D

απλα η εγκυουλα εκανα τη βλακεια και δεν καθομουν...επιασα την κουβεντα με μια αλλη μανουλα και οταν γυρισα σπιτι ζαλιζομουν...πολυ :oops::oops: αλλα τωρα ειμαι λιγακι καλυτερα...

μπραβο κανγκουρακι - κατερινακι που δατε τον μπεμπαρο και ειναι ολα καλα.. :D:D:D πολυ χαρηκα..και γελασα πολυυυυυυυυυ με την τσουπριτσα σου και την πανα :lol::lol::lol: φανταζομαι σκηνικο...

μαρακι περαστικουλια μωλε στον μικρουλη σου... :cry: τωρα με το σιροπακι θα ναι καλυτερα ε?

ανθουλι τι επαθες βρε γειτονακι μου? σε εχουν επηρεασει οι ορμονες ε? υπομονη θα περασει... ;);) σκεψου την φραουλιτσα σου!!!!!!!!! και όσο μπορεις να μην θυμωνεις ματια μου...σε φιλω...

χριστινακι μου .. στεναχωρηθηκα πολυ γαυτο με την αδελφουλα σου... :cry::cry::cry: μακαρι με το ενα μωρακι να πανε όλα μα όοοοολα καλα....

αννα μαρια ..τα φιλια μου και περαστικουλια και σε σας...

περασε μια δυσκολη εβδομαδα ..γιατι ενω εχω δυο φορες την εβδομαδα την πεθερα μου σπιτι..και με βοηθαει απιστευτα...ηταν αρρωστη και της ειπα να μην ερθει ... :roll: μιας και μολις εγινα καλα... :D:D φοβομουν μην κολλησω παλι κατι αλλο...οποτε εγινα χαρωπη νοικοκυρουλα...εμαθα πως κανουν και την ψαροσουπα :oops::oops: μην γελασετε δεν ειχα ξαναπιασει ψαρι στη ζωη μου... :lol::lol::lol: και απο δουλειες και μαγειρεματα αλλο τιποτα...να ξερετε οτι σας διαβαζω αλλα κουραζομαι πολυ και δεν εχω πολλες φορες τις αντοχες να απαντησω..ερχεται και δεν με αφηνει και το παπί σε ηρεμια...χθες παταγε πανω στο λαπιτοπι :evil::evil::evil: πως δεν την εκανα παπια γλυκοξινη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!απορωωωωω :lol::lol::lol:

σας φιλω όλες μα όοοοοοοοολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι, μ' αρέσει που είχες δύσκολη εβδομάδα επειδή ΔΕΝ ήρθε η πεθερά! Εγώ έχω δύσκολη εβδομάδα όταν παίρνει τηλέφωνο η πεθερά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?δυστυχως δεν μπορεσα να διαβασω τα σχολια σας!οπως καταλαβατε τον τελευταιο καιρο δεν μπαινω και πολυ συχνα στο μαμμυ!!!!δεν ξερω γιατι αλλα γενικα οπως σας εχω ξαναγραψει δεν ειμαι και πολυ καλα!!δεν ξερω τι εχω,δεν ξερω τι θελω και γενικα δεν ξερω τι μου γινεται!!!με πιανει κατι που δεν μπορω να το εξηγησω!ειναι αγχος,ειναι πανικος,δεν ξερω!!!!το μονο που ξερω και μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι δεν ειμαι καλα!!!!!γι'αυτο και με συγχωρητε που δεν σας διαβαζω!ευχομαι ολες να εισαστε πολυ πολυ καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

σημερα πηγαμε εκκλησια και μετα σε μια φιλη μου που γιορταζε η κορη της και μετα στην πεθερα μου για φαγητο,φαγαμε τσιπουρες στα καρβουνα δεν ειχα μαγειρεμα σημερα και το απογευμα πηγαμε επισκεψη σε ενα μωρακι 2 μηνων,ολη μερα τρυγιρναμε δηλαδη,στο μωρακι βεβαια δεν πηρα τα παιδια γιατι ειναι πολυ μωρο και πριν λιγο καιρο ηταν στο νοσοκομειο με βρογχειολιτιδα μην του παμε καμια νεα ιωση και ξαναρρωστησει κριμα το καημενουλι ,το ποσο μικρο ηταν σαν να μην ηταν ποτε τα δικα μου μωρα ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.....προχτες ξανα ειχαμε γεννητουρια γεννησε και η αλλη μας γατα η γιαγια γατα αλλα 4 γεμισαμε γατια και λεχωνες γατες δηλαδη :lol::lol:

προχτες πηγα για ψωνια πηρα ενα παντελονι και δυο μπλουζες αλλα μεγαλη απογοητευση ρε κοριτσια ολα πανακριβα ηθελα ενα φορεμα αλλα ολα τα φορεματα που εβλεπα ηταν πανω απο 70ε το εχουν παραξευτιλισει οι δικοι μας εδω,δεν εχουν καταλαβει οτι οι μισθοι εχουν μειωθει κι ο κοσμος πειναει γιαυτο και ολα τα μαγαζια ηταν αδεια,τι να πρωτοψωνισουμε και για ποιον,μια οικογενεια πως να τα βγαλει περα;; :o:twisted::twisted: θελω να παρω και παπουτσια στα παιδια και να φτιαξω και τα καλαθια για τις νονες και τους νονους....

Καλη μου γιατι ρε κοριτσακι μου πεφτεις παλι;;μην σκεφτεσαι ετσι σκεψου θετικα και μην απογοητευεσαι ολα καλα θα πανε,μια μεγλαη αγκαλια απο την συμπεθερα σου

Μαρακι ευχομαι να το ξεπερασει συντομα ο Στεφανακος σου κι ο δικος μου εχει ακομα μυξουλες,τον εχουμε τρελανει στον ορο και στο ρουφηγμα,κι αυτος ο καιρος εδω δεν λεει να στρωσει απο αυριο πολυ χαμηλες θερμοκρασιες παλι,ωραιο το φαγακι σου μιαμμμμ,τι το κανε καλο το κοριτσακι ο ζουζουνος,εμεις σημερα που πηγαμε στην φιλη μου τον κυνηγουσε η μικρη να τον κανει αγκαλια και να τον φιλησει και ο δικος μου ετρεχε ειμαστε δυσκολοι αντρες εμεις :lol::lol:

Αννα Μαρια και το δικο μας καρεκλακι μπροστα κοιταει οταν το ειχαμε αγορασει στον Νικο δεν ξεραμε και πολλα πραγματα κι ετσι μειναμε μαυτο τελοσπαντων ειναι να μην γινει το κακο....εγω δουλειες δεν κανω τωρα μετα το πασχα να αλλαξω και τα χαλια να βαλω καλοκαιρινα κι εχω και μεγαλο σπιτι αν αρχισω γενικη δεν ξεμπερδευω ευκολα ευτυχως με βοηθαει ο Αντωνης

Κατερινιω μεγεια τα ρουχαλακια σας,στην Αθηνα παντως βρισκεις πολλες ευκαιριες με τοσα λιγα χρηματα πηρες τοσα πραγματα τι καλα,δεν ξερω πως την εχουν δει οι δικοι μας εδω :evil::evil: φανταζομαι πλακα που θα ειχε η σκατου,ε βεβαια στο σπιτι δεν ειναι βρεγμενες οι πανες,ο δικος μου τωρα λεει κακα κανω αλλα που να προλαβω να τον βαλω στη λετα (οπως την λεει);;οταν βλεπει τους μεγαλους παει κι αυτος και ταχα κανει πως κατουραει

Καρολινακι μεγεια και τα δικα σας καινουργια πραγματακια ,βλεπω το ριξατε στις βολτιτσες κι εσεις!!

Ανθη που χαθηκες;;πως ειναι η φραουλιτσα και ο Πανουλης;

Ολια χαθηκες κι εσυ ρε κοριτσι...

Βανια ελπιζω να εισαι καλα και να μας επισκεφτεις παλι συντομα

ελπιζω να μην ξεχασα κατι σημαντικο,πολλα φιλια στελνω σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, πως τα περάσατε σήμερα?

Εμεις πήγαμε τη μικρή στον Εθνικό κήπο, τάισε τις πάπιες και τα κουνέλια και μετά ξεσάλωσε στις κουνιες. Κουβαλάγαμε και το πατινι μαζι μας γιατι ήθελε να κάνει και πατινι τρομάρα της και ξέρετε πως κάνει και τα δυο ποδια πάνω και εμεις να την σέρνουμε :lol::lol::lol:

Μαράκι να δεις που με το σιροπάκι θα ειναι μια χαρά ο Στεφανάκος, στην φωτογραφια έχει μια σκανταλιαρικη φατσούλα και ενα πονηρο χαμογελο γλύκας ειναι.

Καρολινάκι τα κατάφερες και βγήκες έξω μετά απο τοσες μέρες. Με γεια τα πραγματάκια του ποντικουλη σου, γυαλια και εμεις θέλουμε να της πάρουμε ποσο τα πήρατε απο το Λητώ εγώ σκεφτομουν σε μαγαζι με οπτικά για πες για να ξερω τι τιμές παιζουν. Αλλη φορά να κανονισουμε Κυριακή πρωι να πάμε μαζι στις κουνιες και να πάρουμε καφέ πακέτο :lol::lol::lol:

Κάλι να μας διαβάζεις γιατι με κάποια απο αυτά που γράφουμε θα σου φτιάχνουμε την διάθεση. Θετική σκέψη και ολα θα γινουν :YMHUG::YMHUG:

Κατερινάκι κοιτα και εδώ ακριβά ειναι έτυχε να κλεινει και γι αυτο έχει τέτοιες τιμές πάντως σκεψου το μπουφανάκι απο 30 ευρώ και το πηρα 6,5 και τα μπλουζάκια ειχαν 16- 20 ευρώ και τα πήρα 3 και 4 ευρώ φαντάσου τι κέρδος βγάζουν τον καλό καιρό γιατι και με τις μειωμένες τιμές πάλι κερδιζουν.

Καλο βράδυ και καλή εβδομάδα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εκκλησία-Αντρέας, σημειώσατε 2!

Πήγαμε στον Νυμφίο, αλλά άρχισε τη γκρίνια σε κάποια φάση. Τώρα γιατί έκλαιγε, ο Θεός κι η ψυχή του. Τρόμαξε επειδή σε κάποια φάση οι ψάλτες έψελναν λες και ήθελαν να τους ακούσουν μέχρι τον έβδομο ουρανό; Τρόμαξε επειδή κάποιοι ρίξανε κροτίδες έξω; Πάντως την ώρα που συνέβησαν αυτά, δεν έδειξε να ενοχλείται. Πείνασε; Κατουρήθηκε; Τέλος πάντων, καθίσαμε περίπου πενήντα λεπτά, και μετά φύγαμε κακήν-κακώς.

Έχω την εντύπωση ότι, αν τον κρατούσα εγώ και όχι ο άντρας μου, κι αν είχαμε πάει οι δυο μας, κι όχι οι τρεις μας (δηλαδή να είχαμε πάει ο Αντρέας κι εγώ), μια χαρά θα καθόταν ο μικρός. Ο άντρας μου, όποτε πάμε στην εκκλησία, λυσσάει να φύγει. Βαριέται, κουράζεται, δεν μπορώ να καταλάβω, στο κάτω-κάτω θεολογία έχει σπουδάσει. Πώς κάνει έτσι; Πέρα απ' το ότι πλέον πηγαίνει πάρα πολύ σπάνια, εκείνη τη μια φορά που πηγαίνει, βαριέται να καθίσει και θέλει να φύγει. Καλά λένε "αργία μήτηρ πάσης κακίας"...

Τέλος πάντων... Αύριο ίσως πάμε οι δυο μας με τον Αντρίκο, αλλά είναι λίγο δύσκολο, μια που ακόμα δεν έχω αναρρώσει και δεν μπορώ να πάω στην εκκλησία με τη μάσκα... Τώρα είμαι στο τελευταίο στάδιο, αυτό του βήχα. Εμένα το κρυολόγημα ακολουθεί πάντα τρία στάδια: πονόλαιμος-μύξα-βήχας. Τώρα είμαι στο τρίτο, κι ελπίζω να περάσει σύντομα, γιατί δεν αντέχω άλλο με τις μάσκες και ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΙΛΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δε σχολιάζω κάτι, αύριο!

Σας φιλώ, πάω να την πέσω γιατί κουτουλάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι, μ' αρέσει που είχες δύσκολη εβδομάδα επειδή ΔΕΝ ήρθε η πεθερά! Εγώ έχω δύσκολη εβδομάδα όταν παίρνει τηλέφωνο η πεθερά!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol: εισαι φοβερη!!!!!!!!!!!!!!!!ακομη γελαω με το σχολιο σου :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

τοσο πολύ χαλιέσαι κοριτσακι μου όταν την ακους? :roll::roll:

αχ κοριτσια το παρακανα αυτες τις μερες με τα γλυκα...ολο μουστοκουλουρα..δημητριακα με σοκολατα και ειπα απο αυριο στοπ!!!!!!!!!!!!!!!!! ακουτε???????? :lol::lol: τα λεω μήηηηηηηπως και με πιασει το φιλοτιμο και το τηρησω...17/04 εχω γυναικολογο και τρεμω πόσο θα χει γινει ο νταρντανιαν μου...καλα για τη ζυγαρια αφηστε το καλυτερα :evil::evil:

κατερινακι μου..οποια κυριακη θες... ελα να παμε βερντε με την αγγελικουλα σου και καφεδακι πακετο εννοειται!!!!!!!!!!!! ;);) απλα θα πρεπει να ναι και ο μπαμπας μας μαζι ..να σηκωνει το λυδακι μην παθω παλι καμμια δισκοπαθεια :roll::roll: αληθεια θα χαρω πολυ πολυυυυυυυυ...και τα ζουζουνια μας θα περασουν ομορφα

τα γυαλακια τα πηραμε γυρω στα 15 € απο το λητω..δεν το καναμε απο τσιγγουνια και δεν πηγαμε σε οπτικο απλα ξεραμε οτι τετοιο ζουζουνι που ναι θα τα παιρνει..θα τα τα ανοιγει..και θα παιζει πολύ μαζι τους και ειπαμε οτι για τωρα τουλαχιστον να μεινει με αυτα...

βανια μου ελπίζω όοοοοοολα να πανε καλα κοριτσακι μου με την υγεια σου :ymdaydream::ymdaydream::ympray::ympray: περιμενουμε τα νεα σου...ο σταυρος σου καλα? σε φιλωωωω...

ανθουλι μου που εισαι βρε νυχτοπουλι μου..χαρηκα που ενοιωσες την φραουλιτσα...ωστε νυχτοβια και αυτη θα σου βγει ε? :lol::lol::lol: να χαιρεσαι και παλι την αδελφουλα σου...αντε να δω ποτε θα σε δω και απο κοντααααααααααααααααα :D:D:D

νομιζω ειχατε πει για φλεβες κτλ.ε? εχω ναδειτε πως εχει γινει το δεξι μου ποδι απο πανω μεχρι κατω..μεσα στους κιρσους,.. :oops::oops::oops: και εγω νοιωθω πολυ ασχημα :cry::cry::cry: αληθεια και ντρεπομαι και μου χε πει ο γιατρος να φοραω ενα καλσον...αλλα ημουν τυπικη και το τηρουσα μεχρι που σταματησα τη δουλεια...μετα η χαζη επειδη και καλα ημουν σπιτι...ειπα σιγα δεν θα κουραζομαι τοσο... :roll::roll: ελ αμου ομως που κουραζομουν πιο πολυ και χειροτερεψαν πολυ..απλα ευχομαι οταν θα γεννησω να ξεπρηστουν και να ξεμωβισουν λιγακι :oops::oops: θα ναι κοντα και το καλοκαιρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Πάει και αυτό το ΣΚ αλλά ευτυχώς η εβδομάδα αυτή είναι κουτσουρεμένη..Σήμερα είχε η μαμά μου τον Πάνο κι εγώ διόρθωσα (τι άλλο;;;) και σιδέρωσα! Το βράδυ που κοίμισα τον Πάνο ξαναδιόρθωσα..Τελειώνουν όμως τα βάσανα..Το Σάββατο βράδυ βγήκαμε για τα γενέθλια της αδερφής μου. Δεν κουράστηκα καθόλου.Τσάμπα γκρίνιαζα. Είχαμε και τραπεζάκι και όλα μια χαρά..Στη φραουλίτσα λοιπόν αρέσει πολύυυυυ η μουσική :lol::lol: Δε σταμάτησε να κουνιέται..Αφού έβαλε η κολλητή μου το χέρι της στην κοιλιά μου και τό ένιωσε..Μετά που γυρίσαμε σπίτι πάλι ήσυχη..Σήμερα την ένιωσα μόνο μια φορά όταν έτρωγα το μεσημέρι :lol::lol::lol: Θα την κυνηγάω στα κλαμπ :lol::lol::lol:

Κατερινάκι τα έφτιαξα τα κούκις και έβαλα και τη ζάχαρη. ΤΕΛΕΙΑ βγήκαν.Πολύ παχυντικά όμως και θα αργήσω να τα ξαναφτιάξω.Αύριο λέω να φτιάξω το κριθαράκι στην κατσαρόλα. Ο φούρνος μου τη δίνει λίγο σε τέτοια φαγητά γιατί τα ξεραίνει λιγάκι και γίνεται όλος μέσα στην πιτσίλα :?:?:? Θα βάλω λίγο νεράκι και θα το αφήσω να πιει το ζουμί του! Πώς είναι ο Δημητράκης;; Μακάρι να το καθιερώσει το ξύπνημα πιο αργά το πρωί!

Καγκουράκι μου απίστευτη η ζουζουνίτσα σου!!! Και ο Πανούλης θέλει να μπαίνει μαζί μου στο δοκιμαστήριο αλλά ευτυχώς δε γδύνεται :lol::lol::lol::lol: Όσο για την πάνα πολύ γέλασα :lol::lol: ..Όλα καλά με το σχολείο λοιπόν ε;; Ε μα τόσο κοινωνικό παιδάκι που είναι πώς να μην πάνε όλα καλά;;; Πάντως κι εγώ λιώμα θα γινόμουν με όλα αυτά που σου έφερε από το σχολείο! Έχεις κι εσύ θέμα με τα πόδια;; Αυτές οι κάλτσες πάντως δεν παλεύονται..Πιο πολύ μου την έσπαγε που όσο τις φορούσα όλα ήταν καλά και με το που τις έβγαζα το πόδι πρηζόταν..Τις πέταξα λοιπόν και ηρέμησα.Αυτά τα κιλά μεγάλο πρόβλημα..Εγώ είχα χάσει ένα κιλό και μέσα σε 2 μέρες το πήρα πίσω συν άλλο ένα :evil::evil::evil: Από αύριο πάλι προσοχή. Μέχρι τη Β Επιπέδου εύχομαι κάτι να έχει φύγει..

Άννα Μαρία πώς τα πας με το βήχα;; Εμένα πάντως ο βήχας όποτε με πιάνει κρατάει για πολύ..Ωραία φαίνεται η συνταγή με την κρέμα καραμελέ! Άμα καταφέρω να χάσω τίποτα θα τη δοκιμάσω! Όσο για το τραπέζι που θες να κάνεις δεν είμαι η αρμόδια να σου προτείνω, ειδικά νηστίσιμα..Η Κατερίνα είναι ειδική στις προτάσεις για τραπέζια! Η μαθήτρια τσάμπα θα στις φτιάξει τις μπομπονιέρες;;;Κι εγώ τον Πάνο πίσω τον είχα στην αρχή αλλά όταν μεγάλωσε έκλαιγε που έβλεπε την πλάτη του καθίσματος..Μακάρι να μη συμβεί ποτέ το κακό..Ακόμα και πίσω να κοιτάει το παιδί αν πέσει κάποιος στην πίσω πόρτα καήκαμε..Ούτε να το σκέφτομαι..

Καρολινάκι βολτάρατε πολύ το ΣΚ λοιπόν ε;;; Στις κούνιες γιατί πρέπει να σηκώνεις το Λυδιάκι;; Την κούνια σκέφτομαι μόνο αλλά και πάλι μπορείς να της ανεβάζεις την αλυσίδα και να της λες να ανεβαίνει μόνη της! Εγώ έτσι κάνω!Ελάχιστες φορές έχω σηκώσει τον Πάνο και αυτό για πολύ λίγο.Πλησιάζει ο καιρός που θα γεννήσεις! Τι τέλεια! Πρόβλημα κι εσύ με τα ποδαράκια;;; Να πάμε για καφέ και με το Καγκουράκι για να λέμε και οι τρεις τον πόνο μας. Με γεια τα πραγματάκια που πήρατε! Πώς σου φαίνεται που τα αγοράζεις όλα σιέλ πια;;;

Μαράκι μου πολύ χαίρομαι που ο Στεφανάκος είναι καλά! Η καινούρια φωτό που έβαλες είναι τέλεια!! Πολύ χαρούμενο μωράκι!!! Ο Πανούλης που με ρώτησες έχει καταλάβει για την αδερφούλα! Μου λέει χθες"Μαμά πού είναι τα ρούχα της μπέμπας;;" Του λέω: "Δεν έχει ακόμα ρουχαλάκια η αδερφούλα" και μου απαντά: "κι εγώ πώς θα την πηγαίνω στο λούνα παρκ;;;;;;"..Με νεύρα το ρώτησε αυτό :lol::lol::lol::lol:

Έχει πει και άλλα διάφορα. Επίσης συχνά έρχεται και φιλάει την κοιλιά μου..Είναι καλό παιδάκι.

Κάλλη μου μην έχεις κακή διάθεση..Έρχονται οι γιορτούλες και θα χαρείς την οικογένειά σου! Με τον άντρα σου όλα ΟΚ με το θεματάκι που είχε;;

Χριστινάκι τι κάνει η αδερφούλα σου;; Τι λένε οι γιατροί;;; Εσύ είσαι καλύτερα με τη λοίμωξη;;;;

Αχ βρε κορίτσια γράψετε πολλά και ίσως ξέχασα να σχολιάσω κάτι..Ελπίζω όχι κάποια..Αύριο δουλίτσα...Μέχρι αργά..ΡΟΥΤΙΝΑ! Α ξέχασα να σας πω και 2 τελευταία νέα. Ήρθε το καινούριο κρεβάτι του Πάνου!! Του αρέσει πάρα πολύ!!! Είναι τόσο μικρούλης σε όλη αυτή την κρεβατάρα :lol::lol::lol: Στο προηγούμενο (είχαμε κάνει την κούνια κρεβάτι) φαινόταν τεράστιος!! Επίσης, το Σάββατο πρωί ξύπνησα από κράμπα..Ε λοιπόν από το πρωί που ξύπνησα έχω φοβερό πόνο στο σημείο αυτό (πίσω μέρος γάμπας)..Πονάω τόσο πολύ που κουτσαίνω όταν περπατάω..Αύριο ελπίζω να είμαι καλύτερα και να μην πάω κουτσαίνοντας στη δουλίτσα...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεριζω το ομορφο καφενεδακι μας!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

τελικα μονη μου τον πινω ... :lol::lol::lol: τον καφε ε?

αντε μαζευτειτε τσουπριτσες μου...

σημερα απο το πρωι ολο ζουζουνιες μου κανει το παπι και εχω βαρεθει να με ακουω να λεω..μη..μη..μηηηηηη :evil::evil: ειδικα το σπαστικο ειναι βρε κοριτσια να στρωνεις κρεβατια και απο την μια να σε βοηθαει .. :D και απο την αλλη να στα κανει ολα χαλια.. :evil: και να ανεβαινει με τις παντοφλες πανω...πολλα νευρα...

τωρα για λιγο ηρεμησε και εχει κατσει η καθεμια στο πσ της :lol::lol::lol::lol: εμ τι νομιζατε και τα παπια έχουν λαπιτοπι της φισερ πραις... :D:D

ανθη μου και κατερινακι μου πονεμενη οντως ιστορια αυτη με τα ποδια...όταν θα συναντηθουμε με το καλο και οι 3 ειμαι σιγουρη οτι θα χουμε πολλα να πουμε... :lol::lol::lol: θα ξεκιναμε ενα θεμα και θα ανοιγουμε παραλληλα αλλα 5 τετοιες πολυλογουδες που μαστε.. :D:D:D

ευτυχως εχω φαι...φασολακια λαδερουλι μιαμι..απο χθες....

σας φιλω όμορφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

εδω σημερα εχει ενα ψοφοκρυο αλλο πραγμα μαρεσει που μαζεψα τα χοντρα,το καλοριφερ στο φουλ παλι και μεσα δεν το κουναμε ρουπι

Κατερινακι χθες μιλησα με την Νασια κι εχεις πολλα χαιρετισματα,επειδη δουλευα σε ρουχα και ξερω τι γινεται με τις τιμες βγαζουν το διπλασιο της τιμης της αγορας του καθε ρουχου,γιαυτο και νευριαζω ετσι το κερδος ειναι μεγαλο αλλα να κοψουν λιγο δεν μπορουν

Αννα Μαρια τα περισσοτερα παιδια για να μην πω ολα κουραζονται στην εκκλησια,εμεις παμε παντα κοντα στο τελος γιατι δεν καθονται με τιποτα και κανουν φασαρια και σκανδαλιες,την πρωτη μερα θα κανεις το τραπεζι;;τι περιπου σκεφτεσαι για να σου πω καμια ιδεα;;μετα τη νηστεια θα την δοκιμασω την κρεμ καραμελε,ποσα ατομικα μπολακια βγαζει;;

Ανθη μου οταν δεν αισθανεσαι την φραουλιτσα να της βαζεις μουσικη,ο Δημητρακης μου ειναι καλυτερα λιγες μυξες εχει μονο ευτυχως,απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι για τον υπνο,και σημερα 9 παρα ξυπνησαμε,τις προηγουμενες μερες βεβαια δεν μου κοιμοταν το μεσημερι,χθες επειδη επαιξε λιγο εξω κουραστηκε και κοιμηθηκε,αντε να δουμε δεν θελω να μου κοψει απο τωρα τον μεσημεριανο υπνο δεν τρωγομαι με τιποτα τελικα :lol::lol: ,καλα σου λεει το παιδι πως θα βγαζει την αδερφη του βολτα χωρις ρουχαλακια;; :lol::lol: μεγεια το καινουργιο σας κρεβατι

Χριστινακι που χαθηκες κι εσυ;;

Μαρακι τι εχει το μενου για σημερα ,εμεις αρακα

τα λεμε παλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα καλημερα..τοσο κρυο εχετε εκει?

αντε ευχομαι σε λιγακι να ανοιξει ο καιρος και να χαιρεστε ηλιολουστες μερες με πολλες πολλες βολτουλες...

φιλιααααααααα

ραπανακι μου εμενα παλι μου αρεσει πολυ το υποκοριστικο σου θελω να σε φαω :lol::lol::lol: αγγελικουλα το ονομα σου ε? εχεις το ονομα της κολλητης και κουμπαρας μου.. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!

Εμείς πρωινοί σήμερα, ξύπνησε ο Αντρίκος απ' τις εφτά και κάτι... Μετά ξανακοιμήθηκε, τέλος πάντων, σηκώθηκα κατά τις οκτώ και τέταρτο και τον τάισα και μετά δεν κοιμόταν... Γκρινιάζαμε με τον άντρα μου, τελικά σηκωθήκαμε. Εγώ έφαγα, τον τάισα, κοιμήθηκε και πήγα στις τράπεζες για δουλειές. Αυτός κοιμήθηκε ελάχιστα και ξύπνησε, τον ξανατάισα όταν γύρισα, και τώρα κοιμάται πάλι. Να δούμε για πόσο, γενικά τη μέρα δεν κοιμάται και πολύ.

Πάντως, πρέπει να περνά άλμα ανάπτυξης, γιατί όλο στήθος θέλει.

Εγώ ακόμα συναχωμένη είμαι... Έχω λίγες μύξες, αλλά δεν τρέχουν σαν νερό όπως στην αρχή και λίγο βήχα. Ελπίζω μέχρι αύριο, το πολύ μεθαύριο, να είμαι τελείως καλά και να βγάλω την απαίσια μάσκα επιτέλους!

Το τραπέζι τελικά δε θα το κάνω, γιατί ο νονός μου είναι καλεσμένοι αλλού. Θα έρθουν οι γονείς μου και θα πω και στη θεία μου, αλλά λογικά κι αυτή θα έχει κάποια πρόσκληση. Ανθή, για τη μέρα του Πάσχα έλεγα, ποια νηστίσιμα; :lol: Θα κάνω αρνί με πατάτες κλέφτικο στη γάστρα, σαλάτες, τζατζίκι, τυροσαλάτα, ίσως κάνω ραβιόλες κυπριακές δικές μου, όχι να τις πάρω έτοιμες και να τις βράσω, και θα πω και στη μάνα μου να φέρει κάτι. Για γλυκό ίσως κάνω την κρεμ καραμελέ. Κατερίνα, δεν ξέρω πόσα μπολάκια βγάζει, πάντα σε φόρμα τη βάζω.

Ανθή, πολύ γέλασα με τα νεύρα του Πανούλη! Εμ πώς; Τσιτσίδη θα την παίρνει τη μικρή στο λούνα παρκ;

Είδες η φραουλίτσα; Σου βγήκε χορευταρού! Αχ ρε κορίτσια, δεν το πιστεύω ότι ο Αντρίκος είναι αυτό το πλάσμα που είχα στην κοιλιά μου!

Κατερίνα, συνήθως τα μεγαλύτερα παιδιά βαριούνται στην εκκλησία. Τώρα ο Αντρίκος, είτε στην εκκλησία είναι, είτε στο σπίτι, δεν του κάνει καμία διαφορά. Στην αρχή καθόταν πάρα πολύ ήσυχος, κοιτούσε με τρομερή περιέργεια γύρω του, αλλά από κάποια φάση και μετά εκνευρίστηκε. Πιστεύω, όμως, ότι μπορεί και να μην είχε να κάνει με την εκκλησία, γιατί μετά έκλαιγε και τσίριζε και στο αμάξι, πρώτη φορά, ενώ συνήθως ηρεμεί και κοιμάται. Ίσως περνάει άλμα, όπως έγραψα και πιο πάνω, και ήθελε στήθος. Όταν ήρθαμε σπίτι τον έβαλα στο στήθος, έφαγε λίγο, μετά άρχισε πάλι γκρίνια, μετά τον κάναμε μπάνιο και ηρέμησε, τον ξαναέβαλα στο στήθος, έφαγε πάλι λίγο, πάλι άρχισε τρελή γκρίνια, τελικά ηρέμησε, τον έβαλα στο κρεβάτι του και τον πήρε ο ύπνος.

Σήμερα πάλι δεν τον παίρνω μαζί μου, έβγαλα γάλα και θα πάω μόνη μου στην εκκλησία κι ο Αντρίκος με τον μπαμπά του. Πάντως και χτες είχαμε πει από πριν να μην καθίσουμε μέχρι το τέλος. Πήγαμε νωρίς, γιατί ο Νυμφίος βγαίνει σχεδόν στην αρχή. Αλλά φύγαμε λίγο νωρίτερα απ' ό,τι υπολόγιζα.

Τέλος πάντων.

Καρολινάκι, χιχι, να υποθέσω ότι η παπένια σου έχει και κινητό εκτός από λαπιτόπιον;

Το ραπανάκι ποιο είναι;;; Γιατί μπερδεύτηκα!

Η Όλια πού χάθηκε;

Η Χριστίνα πού είναι; Ελπίζω όλα καλά με την αδελφή της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου μα εννοειται εχει κινητο η παπενια μας..και όχι μονο ένα αλλα πολλα..... :lol::lol: πλαστικα εννοειται και καθενα διαφορετικο...

εδω πλεον μου ανεβαινει στο καρεκλακι της... :lol::lol::lol: χορευταρου καυτη σαν την φραουλιτσα ..χαχα..και παιρνει ενα cd..βγαζει το παλιο :o βαζει το καινουργιο και μου λεει βαλτο μαμα να παιξει...ευτυχως μενει εκει.. :lol::lol: γιατι το κανε καποιες φορες μονη της και δυναμωνε στο φουλ τον ηχο και μια μερα τρομαξε πολυυυυυυ..

το ραπανακι μας ειναι η αγγελικη που ελεγα οτι εχει το ονομα της νονας -κολλητης μου...

και το κανγκουρο-κατερινακι εχει μια κορουλα που την λενε αγγελικουλα...

σε ξεμπερδεψα?

μακιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,

Αννα Μαρια αφου εισαι στο τριτο στάδιο θα περάσει το κρυωμα συντομα, και εγώ θελω να πηγαινω εκκλησια αυτές τις μερες αλλά με την μικρή μονη μου αδυνατον, ευτυχώς αυριο θα φύγουμε για το χωριο της μαμάς μου οποτε εκει θα πάω θα έχω την μαμά μου, την αδερφή μου μια θεια μου ολο και κάποιος θα τρεχει πισω απο την μαιμουδιτσα.

Ανθή να χαιρεσαι την αδερφούλα σου, οσο για την φραουλιτσα μου φαινεται ή οτι έχει μουσικό αυτί και θέλει την μουσική της για να κουνηθει ή που θα την κυνηγάς απο τα μπαρ τα βραδια. Αντε να τα καταφερουμε να βρεθουμε και οι τρεις εγώ πάντως ψάχνω να βρω απο τώρα Κυριακή για κουνιες και καφεδάκι, η επομενη ειναι Πάσχα και του Θωμά έχουμε γάμο στο Ναύπλιο, τι λέτε για Τριτη του Πάσχα εμεις θα έχουμε γυρισει απο το χωριό και δεν θα έχει ανοιξει ακομα ο παιδικός :):):):)

Καρολινακι αυτο με τον ήχο το έπαθε και η Αγγελική γύρισε μια μερα το κουμπι της έντασης του ενισχυτή στο φουλ και μετά έβαλε τα κλαματα. Ε απο τοτε δεν το ξαναπειραξε...

Οσο για το ραπανακι-Αγγελική ειναι απο το άλλο ποστάκι και έτσι μπερδεψες την Αννα Μαρια.

Κατερινάκι εδώ επεσε σε μας η θερμοκρασια ποσο μάλλον σε σας που θα παει θα φτιαξει πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...