Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα..

λυπαμαι πολυ που χαθηκα :oops::oops: και μου λειψε το παρεακι σας...αλλα δεν ειμαι καθολου καλα..εδω και μερες ταλαιπωριεμαι απιστευτα απο εναν απαισιο βηχα :evil::evil::evil: που επιμενει και δεν λεει να περασει... :(:cry::cry: πλεον κοιμαμαι ξημερωματα και αυτο με πολλα διαλειμματα..πηγα ξανα στον γιατρο και μου πε ότι ειναι σπαστικη βροχιτιδα..μου δωσε οπως και πριν που χα την ιωση..σπρει με κορτιζονη αλλα δεν κανει μαλλον τιποτα.. :( ποναω παντου απο το βηχα...

μπηκα και στο παρεντς και ειδα οτι και αλλες εγκυουλες το χαν παθει αυτο και οτι συνεχιζε μεχρι που γεννησαν :roll::roll::roll: αχ και εχω ακομη αλλες 8 εβδομαδες...

ελπίζω όλες να στε καλα..

ενα μεγαλο φιλι σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Πάει και η Δευτέρα....Αύριο άλλη μια δύσκολη μέρα και μετά κάπως πιο χαλαρά τα πράγματα..Το ΣΚ φορτώθηκα μισό κιλό και σήμερα είπα να προσέξω πολύ ώστε να το χάσω αλλά δεν τα κατάφερα γιατί στη δουλειά είχαμε πολλά γενέθλια και έφαγα γλυκάκια και επίσης χτύπησα ένα τοστάκι σε ένα διάλειμμα και ένα πακέτο πατατάκια όταν γύρισα στο σπίτι :oops::oops: Αύριο όμως θα φάω λιτά...Έχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου να μη γίνω σαν γουρούνι..

Επίσης, παρόλο που είμαι πλέον 18 εβδ. και 2 ημερών το μωράκι μου δεν κάνει ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του. Αραιά και που νιώθω κάτι σαν φτερούγισμα και αυτό για λίγο. Το αποτέλεσμα είναι να έχω συνέχεια άγχος για το αν είναι καλά....

Καρολινάκι μου δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έτσι μέχρι να γεννήσεις....Δεν παίζει. Αργεί να φύγει ο βήχας αλλά όχι πια και τόοοοοσο πολύ..Έκατσε ατυχία που κόλλησες αυτήν την παλιοϊωση...Κάνε υπομονή και θα περάσει ο βήχας...Κάθε μέρα από εδώ και στο εξής θα είσαι και καλύτερα ;););)

Κατερινάκι μου η άσπρη κρέμα είχε πήξει τέλεια!!! Η άλλη ίσως να ήθελε περισσότερο στη φωτιά, τι να πω;; Πάντως όσο την έτρωγα φοβερή ήταν!Δεν πειράζει. Κάποια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσω και ελπίζω να είμαι πιο τυχερή!Όσο για τα ψώνια, ευτυχώς που αυτή την περίοδο δε θέλω να αγοράσω τίποτα για μένα..Κάνω και οικονομίες για τη γέννα. Όσο περισσότερο μπορώ. Δεν ξέρω αν θα έχω κάποια βοήθεια από γονείς ή πεθερικά και ούτε έχω σκοπό να ρωτήσω φυσικά..Παίρνω λοιπόν τα μέτρα μου για να είμαι μέσα! Ευτυχώς γλίτωσα και ένα μεγάλο έξοδο ;) ! Ήταν ο Πάνος στην πεθερά μου και εκείνη περίμενε να της φέρουν ένα στρώμα για το γιο της το μικρό. Κρατούσε λοιπόν κάτι λεφτά και ο Πάνος της είπε να του τα δώσει :lol::lol::lol: Η πεθερά μου του είπε ότι δεν μπορεί να του τα δώσει γιατί θέλει να πληρώσει το στρώμα του Γιώργου (του κουνιάδου μου). Λέει λοιπόν ο Πάνος: "Γιαγιά να μην πάρεις τίποτα στο Γιώργο να αγοράσεις σε μένα το κρεβάτι που διάλεξα και είναι και μεγάλο". Η πεθερά λοιπόν το είπε στον πεθερό και το Σάββατο ήρθαν επίσκεψη το πρωί και ο πεθερός έδωσε λεφτά για το κρεβατάκι του γιατί λέει του το ζήτησε ο εγγονός του :shock::shock::shock: Λουκούμι μου ήρθε! Να' ναι καλά ο άνθρωπος!

Χριστινάκι κάθε φορά που μαλώνω τον Πανούλη νιώθω τύψεις γιατί με σκλαβώνει με αυτά που λέει μετά. Σήμερα για παράδειγμα τον μάλωσα (ΠΑΛΙ :oops::oops::oops: ) και μου λέει μετά : "Μανούλα γιατί φωνάζεις;;; Στεναχωρήθηκα..Πριν ήσουν χαρούμενη..Δεν είσαι πια;; Δεν θα το ξανακάνω μαμά.."..Λιώμα εγώ.......Το τερατάκι είναι πολύ γαλίφης.......Τι να κάνουμε όμως που πρέπει και να τα μαλώνουμε για να μη μας πάρουν τον αέρα;;;

Άννα Μαρία η αλήθεια είναι πως 4 ευρώ η μπομπονιέρα δεν είναι και λίγα λεφτά αλλά αφού δίνετε μία σε κάθε οικογένεια δε θα σου βγουν πολλά τα χρήματα..Όσο για τα ρούχα του Αντρίκου τώρα τα βολεύεις μια χαρά στη σακούλα..Σε λίγο καιρό δε θα ξέρεις πού να τα βάλεις αυτά που δεν του χωράνε..ΧΑΜΟΣ..Φρόντιζε τουλάχιστον να παίρνεις και πολλά ουδέτερα ώστε αν κάνεις κοριτσάκι να μην πάνε όλα χαμένα..

Μαράκι ζωήρεψε ο Στεφανάκος σου ε;;; Μεγάλωσε το σκαθαράκι! Είναι καλύτερα;; Όσο για το να μην κουράζομαι μάλλον δεν παίζει..Τα πράγματα στη δεύτερη εγκυμοσύνη είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά από την πρώτη...Άμα έχεις ήδη ένα παιδί δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια για ξεκούραση. Ώρες ώρες ξεχνάω πως είμαι έγκυος :oops::oops::oops:

Καγκουράκι μου ξεκινά παιδικό η Αγγελικούλα σου;;; Έφτασε ο καιρός λοιπόν ε;; Θα την πας σε εκείνον που σου είχε κάνει κλικ;;; Πάντως κι εγώ που σκέφτομαι ότι ο Πάνος θα είναι μεγάλος αδερφός δεν μπορώ να το πιστέψω :shock::shock::roll::roll:

Αυτά τα νέα μου! Αύριο λέω να φτιάξω στον Πάνο πουρέ που τον λατρεύει και να ρίξω μέσα ψάρι μπας και τον ξεγελάσω...Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε και πολύ αυτά τα δύο αλλά τι να κάνω η δόλια;; Δεν μπορώ να δεχτώ ότι δε θα ξαναφάει ψαράκι...

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσουδια? Εγω ηρθα απο το σχολειο κ χαλαρωνω με τον Στεφανο μου.Τωρα πηρα την παιδιατρο να ρωτησω τι αλλο πρεπει να κανω γιατι ο ηχος στην αναπνοη του συνεχιζεται.Περιμενω με πάρει πίσω.

Καρολινάκι μου περαστικά.Τι ζορι να εισαι εγκυος κ να εχεις τοσο βηχα.Ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση συντομα.

Ανθη μου μη μου λες τετοια για τη 2η εγκυμοσυνη!!!! Γιάυτο κι εγω θα περιμενω να μεγαλωσει ο Στεφανος κ μετα θα βαλω μπρος για 2ο. Για τον Πανούλη τωρα μην αγχωνεσαι, φαση ειναι.Θα αρχισει πάλι να τρωει

το ψαρακι.

Καγκουρακι μου αρχιζει παιδικο τελικα η Αγγελικούλα?Αντε καλή αρχη! Αν κ πιστευω πως δεν θα δυσκολευτει η μικρη σου.

Κατερινα μου για την περπατουα που λες τον βλεπω συνεχεια, αλλωστε ειναι κ μικρος ο χωρος μας.Αλλά κ στην περπατουρα δεν τον αφηνω για πολυ ωρα.

Εγω σημερα θα φτιαξω κεφτεδακια κ κριθαρακι.

Αννα Μαρια ολα καλα με τον επιθεωρητη, μπραβο! Για την μπομπονιερα πάνω κατω ολες στα ιδια ειναι.Ειχαμε ψαξει πολύ κι εμεις.Ποτε ειναι η βαφτιση?

Χριστινακι, Ολια Καλλι πού ειστε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Αννα Μαρια με το καλο η βαφτιση! 4 ευρω δεν ειναι καπως πολλα; Βεβαια ειναι μια για καθε οικογενεια και μαλλον θα πρεπει να ειναι καπως μεγαλυτερη, αλλα ψαξε κι αλλο αν προλαβαινεις.

Η αληθεια ειναι πως μερικοι μερικοι ειναι πολυ γαϊδουρια! Που να δεις σε εμας που ειναι ανηφορα τι γινεται με τα μηχανακια! Αλλα τι να κανεις, να τσακωθεις με ολο τον κοσμο;

Κατερινακι ξεχασα κι εγωη γαϊδουρα να στο πω να χαιρεσαι τα καμαρια σου, παντα να σε γεμιζουν χαρα και να σε κανουν περηφανη!

Βρε Καρολινακι ακομα πια αρρωστη, ημαρτον πια, αν το παρατηρησετε ουτε μια μερα δεν εχει περασει που να μην ειναι η ενα μωρο η μια μαμα αρρωστη!

Μαρακι δεν μπορω να ακουω να ταλαιπωρουνται ετσι τα ζουζουνακια μας, ελεος! Αντε να δουμε....

Αχ Καγκουρακι να δεις εσενα πως θα σου φανει που θα την πας σχολειο, τη βλεπω την Αγγαλικη μεσα στην ανεση και τη μαμα μεσα στο κλαμα!

Ανθη μου θα το ξεπερασει ο μικρος μη φοβασαι! Θα τα πουμε διεξοδικα μπαινω για μαθημα!'Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά

Διαβασα αρκετά και να δω ποσα θυμάμαι...

Αννα Μαρια ολα καλά λοιπον με τον επιθεωρητή, οι δικοι μας δάσκαλοι και καθηγητές έχουν άραγε τετοιες επιθεωρήσεις??

Με τη βάπτιση έχεις αρκετά ακομα αλλά μην αγχωθεις προλαβαινεις, για την μπομπονιέρα αφου δινετε μια ανα οικογένεια δεν θα σου βγουν πολλά τα χρήματα βέβαια αν βρεις κατι πιο οικονομικό ακομα καλύτερα.

Μαράκι αρχισε να κοβει βολτες ο μικρός, καλο ειναι που ακουει αλλά ποτε δεν ξερεις αν έχεις κάτι που έχει αξια ή που μπορει να χτυπήσει καλό ειναι να το μαζέψεις.

Κατερινα μου με το θεμα της πάνας δεν έχω κάνει τιποτα εκει που άρχισε να τα λεει αφού τα κάνει, το σταμάτησε πάλι και ΄κάποιες φορές ενω την μυρίζω οτι τα έχει κάνει δεν θέλει να την αλλάξω ή θα χτυπιεται κάτω οταν πάω να την βάλω στο μπάνιο ή μου λεει σε λιγο σε λιγο. Ελπιζω τώρα με τον παιδικό να τα καταφέρει και να την βγάλουμε την πάνα σύντομα.

Καρολινάκι μου τα ειπαμε και το μεσημεράκι περαστικά και ελπιζω να περάσει και να μην σε ταλαιπωρει μέχρι να γεννήσεις. Τι νέα έχεις απο το γιατρο?

Ανθή καθαρισαν τα πεθερικά για το κρεβατάκι του Πάνου, θα του έχουν μεγάλη αδυναμια και δεν θα του χαλάνε χατήρι έ? Για τις κινήσεις σου έγραψα και στο άλλο ποστάκι ειναι και νωρις αλλά αμα εισαι και ολη μερα στο ποδι δεν ειναι ευκολο να τις καταλάβεις, μετα τις 20 εβδομάδες ειναι πιο έντονες. Για το μισό κιλο που έβαλες έλα να κάνουμε παρέα εγώ απο Παρασκευή σε Σάββατο η ζυγαριά έδειξε σχεδονκάτι λιγοτερο απο ένα κιλο επιπλεον και εχω φτάσει τα +7 σχεδον. Στην Αγγελική στις αντιστοιχες βδομάδες ήμουν εναμιση κιλο λιγοτερο...που θα φτάσω άραγε?

Χριστινάκι περάσατε καλά και εσεις το σαββατοκυριακο, τι κάνει ο μικρός σου τον κυνηγάς μεσα στο σπιτι?

Φιλάκια κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου...επιτελους να γελασει λιγο το χειλακι της παπιομανας :lol::lol::lol:

γυρισα απο τον πνευμονολογο μια πολυ καλη γιατρός και συνάμα ανθρωπος :D:D:D με ηρεμησε πολυ ψυχολογικααααααα ;););) εχω ναι μεν οξεια βροχιτιδα...πάαααααααλι θα παρω 5 μερες αντιβιωση ..σπρει με κορτιζονη...πριν αερολιν..και ενα σπρει με κορτιζονη για την φραγμενη τελειως μυτουλα :cry: αλλα θα γινω σιγα σιγα καλα.... :D:D:D και μετρησε και το οξυγονο μου και ειδε και τους πνευμονες και ηταν ολα τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δειχνω δοντια απο χαρα :D:D:D

(εκανα τη βλακεια ..και το λεω και για τις αλλες δυο εγκυουλες της παρεουλας μας... ;);) ανθουλι και κατερινακι...να βαζω οτριβιν 3 φορες την ημερα ..ενοιωθα ναι μεν τελειαααα..και μετα το απολυτο μπουκωμα :cry::cry: ενας εθισμος φοβερος :evil::evil: και εννοειται μου κανε κακο και δεν μυριζα και πολυ καλα...προσοχη το οτριβιν κανει πολυ πολυ κακό ακόμη και στι ς μη εγκυούλες!!!!!!!!!!!!!!!!)

εννοειται δεν ειναι κολλητικο οποτε λιγο καλυτερα να νοιωσω θα κανονισω καφεδια.... :lol::lol::lol: μην ξεχνιομαστε...εχω πηξειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μεσα στο σπιτι...ακουτε κοριτσαρες μου ομορφες..

ανθουλι μου και παλι ευχαριστω για ολαααααααααααααα :x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: αυτο το τσατ το νυχτερινο με καθησυχασε παρα παρα πολυ !!!!!!!!!!

κατερινακι μου και παλι αγαπη μου καλη αρχη για την ομορφη σου αγγελικουλα!!!!!! :D:D καλη προσαρμογη και απο δω κοριτσαρα μου...

ο αντρουλης μου πηρε πιτσα...ε τι χαρακτηρα να κρατησω η εγκυουλα...δυσκολο :lol::lol::lol: α και με τη ζυγαρια ισχυει το διαζυγιο... :lol::lol::lol: βγηκε οριστικα θα λεγα :D:D:D:D και αμετακλητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ ρε κορίτσια, εκατό ώρες έγραφα και με πέταξε...

Σήμερα γυρίσαμε νωρίτερα απ' το σχολείο, γιατί όλοι ήθελαν να δουν τον αγώνα Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ! Έμειναν μόνο όσοι δεν είναι ποδοσφαιρόφιλοι! Εννοείται ότι δε χάθηκαν μαθήματα, γιατί όσοι φύγαμε δεν είχαμε μάθημα (εκτός από έναν καθηγητή που πήγε στο γήπεδο και δεν ήρθε καθόλου!), και οι μαθητές που έφυγαν πήραν άδεια εξόδου.

Για τις μπομπονιέρες που λέτε, δεν τις πληρώνω εγώ, αλλά ο νονός. Του έστειλα τη φωτογραφία και την τιμή σε μέιλ και τον ρώτησα αν δέχεται. Γενικά εγώ δεν είμαι του ψαξίματος, παίρνω το πρώτο που θα μ' αρέσει!

Είδα και βαφτιστικά σε ένα site που μας έδωσε μια φίλη της μάνας μου. Είχε πολύ ωραία ρουχαλάκια, και οι τιμές άρχιζαν από 100 λίρες Αγγλίας περίπου μέχρι 20 και κάτι λίρες. Φυσικά, η τιμή ήταν ανάλογη της ποιότητας. Έστειλα και στον αδελφό μου κάποια που μου άρεσαν, και τον ρώτησα αν θέλει να τα αγοράσει αυτός τελικά από το ίντερνετ ή από κάποιο μαγαζί στην Αγγλία. Δε μου απάντησε ακόμα, μάλλον βλέπει το Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ!

Α, και έκανα και την υπέρβαση και ΤΥΠΩΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ!!!

Τώρα μένει να τις κόψω και να κάνω και το κολλάζ!

Σιγά σιγά προχωράμε.

Ανθή, έτσι και έλεγε ο Αντρίκος κάτι τέτοιο στα δικά μου πεθερικά, είμαι σίγουρη ότι θα σκέφτονταν ότι εμείς του είπαμε να το πει για να τους φάμε λεφτά. Φαίνεται είναι πολύ καλοί άνθρωποι τα πεθερικά σου.

Όσο γι' αυτό που σου είπε ο Πανούλης, κι εγώ λιώνωωωωωωω!!!!!!!!

Τα ρουχαλάκια του μικρού τα πήρα όλα ουδέτερα, εκτός από πολλά γαλάζια που έχω που είναι από δώρα. Αλλά το γαλάζιο μια χαρά μου φαίνεται για κοριτσάκι, το ροζ το σιχαίνομαι...

Καρολινάκι, είδες βρε; Τι περίμενες δηλαδή ότι δε θα έχεις βήχα για το υπόλοιπο της ζωής σου; :P

Το οτριβίν τι είναι;

Μαρία, η βάφτιση είναι 22 Απριλίου.

Τι έγινε τελικά με τον βήχα του Στεφανάκου;

Χριστίνα, έχω υποφέρει εγώ από γείτονες... Ασ' τα... Κάθε σπίτι και καημός, και έχω αλλάξει και πολλά...

Καγκουράκι, όλα καλά με τον επιθεωρητή, αλλά μας έκανε κάτι ανακατέματα, πρέπει να είναι κι άλλοι ανακατεμένοι, εντός ή εκτός σχολείου και σήμερα ήρθε ο υπεύθυνος επιθεωρητής του σχολείου. Λίγο περίεργες καταστάσεις, αλλά ευτυχώς δεν έχει σχέση μ' εμένα το ανακάτεμα. Είναι γενικά για το σχολείο, κάποιος κατήγγειλε ότι σβήνουμε απουσίες (πράγμα που δεν έγινε ποτέ), κι ότι δε δουλεύουμε και περνάμε χαβαλετζίδικα, ή τέλος πάντων, αν δεν έγινε καταγγελία αυτό κυκλοφόρησε και ήρθε ο υπεύθυνος επιθεωρητής που, όμως, είναι ένα ανθρωπάκι στην κοσμάρα του. Όπως είπε κι ο βοηθός διευθυντής "απαλλάσσεται λόγω βλακείας"! :P :P :P Στεναχωρέθηκα μόνο που έγινα εγώ η αφορμή να ξεκινήσει όλο αυτό, έστω κι αν δεν είναι δικό μου το φταίξιμο.

Τέλος πάντων, γενικά στα σχολεία γίνονται πολλά τέτοια ανακατέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα.!!!Απο οτι διαβασα οι περισσοτερες περασατε ωραια το σΚ ..Κατερινακι φανταζομαι χαρα που τα αγορακια σου εκαναν παρελαση...

Εμεις δεν πηγαμε πουθενα γιατι ο αντρας μου δουλευε ..Την κυριακη το απογευμα μονο πηγα με τον Νικολα στις κουνιες και μετα για καφε σε μια φιλη...

Χτες ψοφησα ολη μερα στη δουλεια ..Τα ματια μου οταν γυρισα ηταν κατακοκκινα απο τον υπολογιστη .Δωδεκα ωρες..Ευτυχως περασε και αυτο..Σημερα το απογευμα βγηκαμε βολτα και περασαμε πολυ ωραια...Βλεπω να μην μαζευομαι παλι απο τις βολτες...

Αννα Μαρια ωραια η μπουμπουνιερα..Οσο για την τιμη αφου θα δινεις μια σε καθε οικογενεια αξιζει να παρεις κατι καλο..

Καρολινακι περαστικα ...Ελπιζω να περασει γρηγορα ο παλιοβηχας..

Κανγκουρακι καλη αρχη στην Αγγελικουλα ..Ποτε ξεκιναει???

Ανθη και γω καποιες φορες μαλωνω τονΝικολακη και μετα το μετανιωνω αλλα καποιες φορες πρεπει..

Εγω αυριο το πρωι εχω οδοντιατρο...Ευτυχως εχω ρεπο ....

Μαρακι περαστικα στο Στεφανακο ..Πως ειναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια πολυ ωραια η μπομπονιερα...

ολια σε ευχαριστω κοριτσακι μου..να σαι καλα..ειναι επιτελους λιιιιγο καλυτερα ο βηχας... :ymparty::ymparty:

οι υπολοιπες τσουπρες που ειναι?

κατερινακι μου σε πηρε ο μορφεας αγκαλιτσα ε?

νυχτοπουλι μου..ανθουλι μου ποτε θα μπεις?????

μακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια αυτό που εσύ το έκανες για μέρα και το θεώρησες δύσκολο, ο άντρας μου το κάνει επί καθημερινής βάσεως και δεν παραπονιέται καθόλου: κάθεται από το πρωί ως το βράδι στον υπολογιστή και παίζει. Ξέρεις πόσο δύσκολο πράγμα είναι αυτό; Πόση δύναμη χρειάζεται για να το πετύχεις; Κι έρχεσαι εσύ, το ταπεινό χαμομηλάκι να παραπονεθείς;;; Τς τς τς τς...

:P:P :P

Εμείς πηγαίνουμε κάθε μέρα έστω και μια μικρή βόλτα. Σήμερα έβαλα τον Αντρίκο στο σλινγκ και πήγαμε μέχρι τον χασάπη της γειτονιάς. Στο δρόμο είδαμε όλα τα υπέροχα λουλούδια της άνοιξης!

Αύριο η βόλτα μας δε θα είναι και τόσο ευχάριστη: θα πάμε για εμβόλιο...

Καρολινάκι, την Ανθή, όσο και να την περιμένουμε, πάντα θα μπαίνει πιο αργά. Ποτέ δεν έχω καταφέρει να διαβάζω ποστ της από το βράδι. Πάντα το πρωί τα διαβάζω.

Μαρία, εγώ σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά. Ωραία έγιναν, είμαι μια φούσκα τώρα.

Ρε κορίτσια, θυμάστε που σας είπα ότι είδα στον παιδίατρο μια μαθήτριά μου που γέννησε τρεις μέρες πριν από μένα; Μου έλεγε ότι πήγε στο νοσοκομείο με διαστολή 4 στις 7 το πρωί, δεν είχε κάνει άλλη διαστολή μέχρι τις 2 το μεσημέρι και την έβαλαν κατευθείαν για καισαρική. Είναι πολλές ώρες τώρα αυτές; Και ήταν και σε φάση τοκετού, όχι προτοκετού όπως εγώ.

Α, δε σας είπα! Σήμερα μου είπε μια από τις πρώην συγκατοίκους μου ότι είναι έγκυος στον πέμπτο μήνα! Είναι το δεύτερο μωράκι της, έχει και μια κορούλα δυόμιση χρονών και χάρηκα πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πως αντεχει ο αντρας σου??Εμενα με επιασε πονοκεφαλος οταν εφυγα...Οσο για την κοπελα που λες οτι γεννησε με καισαρικη μαλλον ο γιατρος ηθελε να τελειωσει γρηγορα.....

Κοριτσια και γω θελω και αλλο νινι αλλα κολλαω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, έλα ντε. Κι εγώ αυτό απορώ... Αφού ρε συ κοκκινίζουν τα μάτια του και τσούζουν, κι αντί να ξεκολλήσει απ' τον υπολογιστή, βάζει κολλύριο! Κι όταν του λέω ότι το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να αφήσει τον υπολογιστή για να ξεκουραστούν τα μάτια του, μου λέει ότι δεν έχει να κάνει με τον υπολογιστή το πρόβλημα... Τι του λες;

Μάλλον αυτή είναι η εξήγηση για την κοπέλα. Γιατί για τα λεφτά σίγουρα δεν το έκαναν, αφού γέννησε σε δημόσιο νοσοκομείο. Ουφ, μόνο που σκέφτομαι ότι κι εγώ μπορεί να γέννησα επειδή ήθελε να τελειώσει ο γιατρός...

Κι εγώ θέλω άλλο νινί, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Σε δύο μήνες δικαιούμαι, αλλά θα το αφήσω για το καλοκαίρι! :P

Σας αφήνω. Κουτουλάω... Τα λέμε αύριο κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Εγώ είμαι καλά γιατί σήμερα η φραουλίτσα έκανε πιο συχνά αισθητή την παρουσία της!!! Καλό κοριτσάκι! Δεν ήθελε να ανησυχεί η μανουλίτσα!!!!

Μαράκι τι σου είπε τελικά η παιδίατρος;; Όσο για 2η εγκυμοσύνη είμαι της άποψης ότι το πρώτο παιδί πρέπει να είναι τουλάχιστον 2,5 με 3..Με 2 παιδιά μικρά στο σπίτι τρως μεγάλο ζόρι! Απορώ που μερικές κοπέλες τα κάνουν στο καπάκι...

Χριστινάκι καθηγήτρια είσαι;;Νόμιζα πως δουλεύεις στη γραμματεία του φροντιστηρίου..Πώς είχα καταλάβει έτσι;;;Ό,τι να' ναι!

Καγκουράκι μου τα πεθερικά μου του έχουν πολύ μεγάλη αδυναμία. Είναι βλέπεις και το μοναδικό τους εγγόνι! Δεν του χαλούν χατίρι και δεν τον μαλώνουν ποτέ...Η μαμά μου πάλι τον μαλώνει ενίοτε (με λόγια εννοώ, οχι με ξύλο) και παρόλ' αυτά ο Πάνος έχει αδυναμία σε εκείνη..Πάντως είναι γεγονός ότι καθάρισαν με το κρεβάτι!! Όσο για τα κιλά..Βαρέθηκα! Είμαι +5,5 και προσπαθώ με νύχια και με δόντια να χάσω το μισό κιλό και να κρατηθώ στα 5 όσο περισσότερο μπορώ...Το καλό είναι ότι είμαι πεισματάρα..

Καρολινάκι μου αν και το λιώσαμε πάααααλι το τσατ θα στα πω και από εδώ! Χαίρομαι πάαααρα πολύ που είσαι καλύτερα και νιώθεις καλύτερα! Επίσης χαίρομαι που σε βοήθησε και η κουβεντούλα μας!!! Όσο για το οτριβίν έχεις δίκιο αλλά όταν μπουκώνω δε ζω χωρίς αυτό....Μπορεί να χάνεις όσφρηση και γεύση, μπορεί να καθυστερεί η ίαση αλλά είναι θαυματουργό! Και είπαμε: Να τρως ΤΥΡΑΚΙ! πολύ τυράκι!!!!!

Άννα Μαρία είναι πράγματι καλοί άνθρωποι τα πεθερικά μου αλλά το βασικό είναι ότι έχουν φοβερή αδυναμία στον Πάνο! Ό,τι ζητήσει κάνουν τα πάντα να του το δώσουν..Κακό αυτό από τη μία αλλά από την άλλη οι παππουδογιαγιάδες συνήθως δεν χαλούν χατίρια....

Θα με πεθάνεις από το γέλιο βραδιάτικο..Γέλασα τόοοοσο πολύ με την ατάκα "αντί να ξεκολλήσει από τον υπολογιστή βάζει κολλύριο" :lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!Θεός ο σύζυγος!

Όσο για τα ωράρια μου..άστα! Το κακό είναι ότι βάζω και το Καρολινάκι στο στραβό το δρόμο :lol::lol::lol:

Η μπομπονιέρα μου αρέσει πολύ! Με τα ρούχα του Αντρέα βρήκατε άκρη;;;

Όλια μου κοίτα να απολαύσεις το ρεπό σου όσο περισσότερο μπορείς και να μην το ρίξεις ΠΑΛΙ στις δουλειές.......

Θα σας πω και ένα καλό νέο και θα σας αφήσω γιατί πάλι το ξέχεσα με την ώρα...Σήμερα εφτιαξα στον Πάνο πουρέ και του έριξα μέσα το ψαράκι και ΝΑΙ το έφαγε ΟΛΟ!!! Βρήκα τη λύση μάλλον!

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

η Ανθη κλεινει το καφε κι εγω το ανοιγω πρωι πρωι!!!τι κανετε;;εμεις τα ιδια ευτυχως ο καιρος δεν χαλασε πολυ επεσε λιγο η θερμοκρασια μονο ολη μερα εξω ειμαστε ο Δημητρης με κλαματα μαζευεται

Ανθη μου οπως σου ειπε και η Κατερινα για να ακους το μωρο πρεπει να εισαι ηρεμη να ξαπλωνεις και χαλαρωνεις αλλα ακομη νωρις ειναι μην αγχωνεσαι,ειδες ομως η φραουλιτσα σου σε καθυσηχασε παλι εκανε αισθητη την παρουσια της για να μην στεναχωριεται η μανουλα,ειναι να μην λιωνεις η μανα οταν ακους τετοια απο το στοματακι τους;; ;) μπραβο στα πεθερικα σου τους βγαζω το καπελο,συμφωνω κι εγω μαζι σου με την διαφορα ηλικιας τα δικα μου εχουν 27 μηνες διαφορα κι οταν εμεινα εγκυος δεν το περιμενα και μου φανηκε καπως αλλα τελικα ηταν πολυ καλη η διαφορα δυσκολευτηκα λιγο αλλα φανταζομαι ποσο θα δυσκολευονται οι μαμαδες που εχουν μικροτερη διαφορα τα παιδια τους ,αλλα και παλι δεν μου αρεσει η μεγαλη διαφορα 5 και 6 χρονια που αφηνουν καποιες,τα παιδια ειναι καλα να μεγαλωνουν μαζι για να εχουν κοινα πραγματα και να μπορουν να παιζουν μαζι ,παλι τρωγεσαι με τα κιλα αντε καλε μια χαρα εισαι απολαυσε το,κοιτα μην το ταραξεις το παιδι στον πουρε τωρα :lol::lol:

Αννα Μαρια ομορφη η μπομπονιερα σου και καλοκαιρινη!!!καλε μην βιαζεσαι κι εσυ ας μεγαλωσει λιγο ο Αντρεας πρωτα,οσο για την φιλη σου τι να πω κι εγω ειμαι εναντιον της καισαρικης οταν γινεται για την ευκολια των γιατρων,δεν μπορουσαν να της κανουν προκληση πρωτα μηπως και επισπευσουν την διαστολη της;;ποιος ξερει;;καλα ο αντρας σου δεν παιζεται :lol::lol:

Καρολινακι ακομα παιδευεσαι υπομονη κοριτσι μου και θα περασει!!η μικρουλα σου καλα ειναι;;

Μαρακι το μενου μου σημερα εχει μακαροναδα,ζητησε ο αντρας μου και δεν χαλαω χατηρια τι πιο ευκολο απο μια μακαροναδα!!!τι σας ειπε τελικα ο γιατρος για την αναπνοη του Στεφανου;;

Ολια μου ασε καθε φορα αυτο παθαινω συγκινουμε!!αντε καλε βαλε μπρος και μην το πολυσκεφτεσαι ολα καλα θα πανε,θελει παρεουλα ο Νικολας σου

σας αφηνω να παω να ντυθω θα παμε για καφε με τα κοριτσια απο το συλλογο του νηπιαγωγειου,θελουμε να βγαλουμε αναμνηστικες φωτογραφιες στα παιδια και να δουμε τι θα κανουμε ακριβως

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την ηλιολουστη και παντα ομορφη θεσσαλονικη μας!!!!!! :D:D:D τι κανετε κοριτσακια μου?

εγω σημερα ειμαι λιγο καλυτερα ψυχολογικα αν και περασα μια φαση τρελας παλι!την κυριακη ειχα τα αδερφια μου τραπεζι με τα αμορε τους κι εκανα μπακαλιαρο φυσικα με σκορδαλια και διαφορα αλλα καλουδια!αφου φαγαμε,εφυγαν,ξαπλωσαμε κι οταν σηκωθηκαμε εκει που καθομασταν μου λεει ο αντρας μου δεν ειμαι καλα,ζαλιζομαι!γυρναω να τον δω και ηταν ασπρος σαν πανι!αρχισε να σταζει το κεφαλι του απο τον ιδρωτα κι εφυγε τρεχοντας για την τουαλετα μπας και κανει εμετο για να ηρεμησει!τελικα δεν εκανε σχεδον τιποτα κι ολο το βραδυ ηταν χαλια,ζαλιζοτανε και την αλλη μερα επισης!!!!!εμενα φυσικα μ'επιασε πανικος οπως παντα γιατι το συγκεκριμενο κι ετσι ξαφνικα τον εχει ξαναπιασει 3 φορες μεσα σε λιγους μηνες και μαλιστα η μια ηταν την κυριακη πριν την καθ.δευτερα,τωρα κοντα δηλαδη κι αρχισα να ρωταω μαμα και πεθερα τι να κανω!μου ειπε η πεθερα μου οτι καπως ετσι ηταν κι αυτη και τελικα ηταν απο την χολη της!εντομεταξυ ο αντρας μου τις 2 τελευταιες φορες που θυμαμαι το επαθε μετα απο πολυ φαι!τρωει λαιμαργα γιατι ισως φοβαται να μην του το παρουνε,τι να πω!!τελος παντων μου λεει η πεθερα μου να παμε σ'εναν παθολογο να δουμε τι θα μας πει!παιρνω τηλ τον παθολογο,με ρωταει τι εχει,του λεω και μου λεει οτι ισως θα επρεπε να τον δει κι ενας καρδιολογος!!!!!!!το συνδεω και με τον πονο που ειχε πριν μερικες βδομαδες στο στηθος και γινομαι κουρελι!ο αντρας μου εντομεταξυ στον κοσμο του κι εγω στα πατωματα!!εκλεισα λοιπον ραντεβου και στον καρδιολογο για τις 10 απριλιου και περιμενω να δω τι θα μας πει!!!!με πιανει απιστευτος πανικος,δεν ειμαι καθολου ψυχραιμη σε τετοια θεματα!!!!!παντα βαζω το χειροτερο με το μυαλο μου!!!!!φετος νομιζω πως ηταν η χειροτερη χρονια μας για εμενα και τον αντρα μου!κι αντε εγω δεν φυλαγομαι πολυ και αρρωσταινω,ο αντρας μου ομως που δεν αρωσταινε ποτε και δεν παραπονιοταν ΠΟΤΕ φετος ολο και κατι εχει!!!!!δεν ημουν συνηθισμενη σε αυτα και μου'ρθαν καπως!!!!τωρα περιμενω το ραντεβου για να δω τι θα μας πει!!!!

κατα τ'αλλα ειμαστε καλα!η κωνσταντινα μου ενα αστερι,μεγαλωσε πολυ κι εχει γινει αλλο παιδακι τωρα!ειναι τρελα!!!μονο χθες λιγο στεναχωρεθηκα γιατι με ρωτουσε που θα βαλουμε το κρεβατακι απο το αδερφακι της!τι να την απαντουσα η δολια η μανα?κανει ολο ονειρα γι αυτο το θεμα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο!!!και φυσικα δεν μπορω να της το ξεκοψω κιολας!!!

εγω παρολο το χαλι μου συνεχιζω να σουρτουκευω μιας και ηρεμω ετσι,αλλα το θεμα ειναι οτι ξοδευω και πολλα λεφτα σε καφεδες και τσιγαρα!!!!μεσα στο σπιτι καπνιζω σπανια αλλα αμα βγω εξω του δινω και καταλαβαινει!οπως καταλαβαινεται δεν συμφερω!!!!

εντομεταξυ με παιρνει η πεθερα μου χθες και με ρωταει αμα θελω να μου στειλει σπανακια απο το χωραφι του πεθερου μου και φυσικα της λεω ναι!μου τα φαιρνει κοριτσια και τι αντικριζω η κακομοιρη????μια σακουλα σκουπιδιων γεματη σπανακια,2 σακουλες s/m σεσκουλα,μια κρεμυδακια και δυσμο και μια με μαρουλια!!!!!απο χθες πλενω και τελειωμο δεν εχουν!!!!!ειπαμε θελω σπανακια αλλ αγια οικιακη χρηση,οχι για να βγω στην λαικη να τα πουλησω!!!!!!!ποτε θα τα τελειωσω δεν ξερω!κι εδωσα και τα μισα σπανακια στην μαμα μου!!!!αααααααααααααααααα!!!!!!!!!!εχω φρικαρει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα να συνεχισω εδω για να μην φανει οτι γραφω τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσα πολλα!!!! :lol::lol::lol::lol: απλα πολλα!!!!!!!!!!

αννα μαρια μου ομορφη η μπομπονιερα!!!και τελειως καλοκαιρινη!!!!!δεν θελω να σε αγχωσω αλλα μηπως καλε πρεπει να λιγο να βιαστεις?????εγω νομιζα μαιο ηταν η βαφτιση!!!!βασικα με τα ρουχα σας να δεις τι θα κανεις!και ειδικα του παιδιου αν ειναι να τα παραγειλετε απο το ιντερνετ!!!!θεος ο αντρας σου,ετσι?υποκλινομαι!!!!!!

μαρακι μου τι κανεις?ο στεφανακος σου ειναι καλυτερα τωρα????

ανθη η φραουλιτσα σε ακουσε και ειπε να σου κανει το χατηρι ετσι?????

ολια βολτουλες βλεπω κι εσυ!!!!καλα κανεις!!!!!ο καιρος ειναι τελειος!!!τωρα ουτε ζεστενεσαι ουτε κρυωνεις!η ωραιοτερη εποχη για σουρτουκεμα!!!!

συμπεθερουλα μου καμαρι ε????εμεις εδω δυστυχως δεν κανουμε παρελασεις αλλα την καμαρωνω στις γιορτες της και φυσικα κλαιω απιστευτα!δεν το πιστευω ποσο μεγαλωσε!!κι εμεις πηγαμε για ενημερωση και μου ειπε τα καλυτερα!το μονο που μου ξαναπε ειναι οτι υπαρχουν φασεις που κανει σαν μωρο και φταιει το οτι θελει αδερφακι!ε!ναι κυρια μου,αλλα τι να κανω?εστειλα mail για ενα χνουδωτο με βουλες αλλα φαινεται εχει πολυ κινηση στο ταχυδρομειο και δεν μας ειρθε ακομα!!!ενω ειναι ΤΕΛΕΙΑ η δασκαλα τους και ειμαστε απιστευτα τυχεροι που την εχουμε,πως της κολλησε αυτο και μου το λεει δεν ξερω!λετε να ειδε κανενα οραμα??

κατερινακι μου η αγγελικουλα το τρωει το ψαρακι της ετσι?βρε κοριτσακι μου θα σου πω κατι κι ευχομαι να μην με παρεξηγησεις!!πριν απο λιγο καιρο διαβασα καπου οτι ο σολωμος ειναι απο τα ψαρια που περιεχουν ποσοτητες βαρεων μεταλλων οπως μολυβδο και υδραργυρο και καλο ειναι να μην καταναλωνονται απο εγκυους και παιδια μικροτερα των 16 ετων!αμα θελεις ρωτα τον γιατρο σας!!

εψαχνα μηπως βρω το blog που το διαβασα αλλα επεσα πανω σ'ενα αλλο που μιλαει για τον θηλασμο βεβαια αλλα αν θελεις ψαξτο! http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=17703

χριστινακι μου τι κανεις??καρολινακι χαιρομαι που εισα καλυτερα,ειδικα ψυχολογικα και θα γινεις περδικι τωρα με την καινουργια αγωγη!δεν προκειτε να σε παει ετσι μεχρι το τελος,ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!

εμεις αυριο επειδη δεν εχουν σχολιακι τα μικρα θα μαζευτουμε μανουλες και θα παμε για καφε ολες μαζι σ,ενα τεραστιο παρκο που εχουμε κοντα μας με αναψυκτιριο για να το ευχαριστηθουν και τα μικρα αλλα και τα πιο μεγααααααλα παιδακια!!!!!

αυτα τα ολιγα :lol::lol::lol::lol::lol: απο μενα!!!!!παω να πλυνω σπανακια και μαντεψτε τι θα μαγειρεψω?????????σπανακορυζο!!!!δεν φανταζομαι να το βρηκε καμια,ετσι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες πολυλογούδες τι κάνετε? Ο γιοκας μου προσπαθει να πει μαμα! Κθε φορα που του δινω μπισκοτακι αρχιζει μαμ, μαμ!!!!!Καποιες φορες ειπε και μαμα!!!!! :D:D:D:D ΛΙΩΝΩ!!!! Ευτυχως σημερα ειναι παρα παρα πολύ καλύτερα.Φτου μην τον ματιάξω.ΟΥτε ιδιαιτερο βηχα εχει και η αναπνοη του σχεδον καθαρη!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Η παιδιατρος μου ειπε οτι η σκονη που εχει στην ατμοσφαιρα αυτες τις μερες επιδεινωνει την κατασταση.

Ανθη μου ειδες τον Πανούλη εφαγε το ψαρακι του.Σιγα σιγα θα το τρωει και μονο του και πάλι.Και η φραουλιτσα σου μια χαρα, σου εριξε την κλωτσια και ηρεμησες!!!

Αννα Μαρια πολύ ωραία η μπομπονιέρα. Η βφτιση ειναι σε 3 βδομάδες ε???Νομιζω πρεπει να βιαστεις λιγο, λογω και τις αργιες του Πασχα!!!! Ο αντρας σου δεν παιζεται!! Εγώ θα του ειχα σπασει τον υπολογιστη στο κεφαλι!!! :lol::lol::lol: Λέμε τωρα!!! Ο δικος μου εχει κολλημα με τα αθλητικα!!! :?

Ευτυχως τον αντεχω προς το παρον!! :lol::lol::lol:

Καρολινακι μου μπραβο!! Πολύ χαιρομαι που εισαι καλύτερα.Τωρα με την καταλληλη αγωγη θα γινεις περδικι!!!!

Κατερινάκι μου τελικά δεν εκανα τα κεφτεδακια χθες.Ο αντρας μου ειναι κρυωμενος και δεν ηθελε να φαει, ηθελε μονο λιγες φρυγανιες ετσι θα τα κανω σημερα!!! Μια χαρα και η μακαροναδα!!! Ευκολοτατη!!! :lol::lol:

Καλλι μην αγχωνεσαι καλε τοσο.Ισως να το επαθε απο αγχος ο αντρας σου.Να κανετε τις εξετασεις να ειστε σιγουρη αλλα μην πανικοβαλλεσαι τοσο.Μεγαλωσε η κορούλα σου ε???Να μου τη φιλησεις.

Σας αφηνω γιατι ο μικρος δεν με αφηνει. Καγκουρακι, Ολια Χριστινα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Τσουπρες!!!

Αννα Μαρια ΤΕΛΕΙΑ η μπομπονιερα! Κι εδω καπου τοσα θα κοστιζε μη σου πω και παραπανω! Καλα ο νονος εκει τα πληρωνει ολα; Εδω βαφτιστικα, σταυρο και εκκλησια. Αντε και στολισμο στο τσακιρ κεφι!

Μια χαρα με τον επιθεωρητη, ελπιζω ομως να μην εχει θεμα το σχολειο με αυτα που ακουστηκαν. Ποιος θα μπορουσε να καταγγειλει κατι τετοιο;Κακιααα....

Καλα ο αντρας σου δεν παιζεται! Μα τι κολλημα κι αυτο! Βεβαια, εχω γνωρισει ατομα που κυριολεκτικα λιωνουν πανω στον υ/η για 2 και 3 μερες σερι, μονο για τουαλετα σηκωνονται, ουτε καν για υπνο!

Αντε με το καλο η κοπελιτσα να παρει στα χερια της ενα υγιες μωρακι!

Ανθη μου ο Πανουλης ειναι μια γλυκα! Μα τι γαλιφιες ειναι αυτες! Και βεβαια εσυ ενα με το χωμα! Και το εννοει μη νομιζεις, δεν θελουν να μας στεναχωρουν απλα ειναι παιδια! Αχχχ! Καλα τελειο αυτο με τα πεθερικα! λεει κατι πετυχημενα ο Πανουλης! Και απο οσο καταλαβα αδυναμια καργα του εχει ο παππους! Με γεια το κρεβατακι λοιπον! Μην σκας με το ψαρι και μην τον πιεζεις, οσο το κανεις τοσο θα αρνειται...θα φαει καποια στιγμη δεν μπορει. δοκιμασε κι αλλα ψαρακια, ψητα. Με τον πουρε ειναι ευκολο να τον ξεγελασεις.

Ειδες η φραουλιτσα; Απο τωρα σε νιωθει και κοιταζει να μην σε στεναχωρει. Ετσι εκανε κι ο δικος μου, οποτε αρχιζα να ανησυχω εκανε αισθητη την παρουσια του.

Καλε δεν παρεξηγησες, εγω δεν εχω πει λεπτομερειες. Δουλευω σαν υπευθυνη λειτουργιας της σχολης, κανω μαθημα σε παιδακια 4-5 ετων καθως και ενισχυτικη διδασκαλια οταν χρειαζεται, οταν δηλαδη δεν προλαβαινει η tutor της σχολης.

Ολια κοπελα μου ολα καλα; Βολταρεις ε; Μωρε καλα κανεις, τωρα που ανοιξε ο καιρος δως του να καταλαβει! Κι εγω θα ηθελα αλλο ενα παιδακι και δυο μη σου πω, αλλα ζορικα ολα, θα δουμε...

Καγκουρακι μου μην αγχωνεσαι με την πανα σιγα σιγα θα γινουν ολα, ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει και μπορεις να την εχεις γυμνουλα να τρεχει στο σπιτι. Κι εμενα το δικο μου τρελο ωραριο εχει περασει στον μπεμπη, απο τοτε που χρονισε κοιμαται πολυ αργα το βραδυ και ο,τι κι αν εχω δοκιμασει μεσα στη μερα δεν το αλλαζει αυτο, ισως περιμενει εμενα να γυρισω και να παιξουμε, αλλα εγω γυρναω 11 παρα, οποτε παει 12 12και να κοιμηθει μετα. Αλλα κανει κατι χαρες, μα κατι χαρες!

ΚΑ μου συμφωνω απολυτα, 2-3 χρονια ειναι η τελεια διαφορα! Και συνενοοεισαι καλυτερα με το μεγαλο και δεν ειναι τεραστια η αποσταση ωστε να μην εχουν κοινα σημεια. Βεβαια, ολα σχετικα ειναι. Ο αντρας μου εχει 3,5 χρονια με τον αδερφο του και δεν κανουν παρεα ενω εγω εχω 7 χρονια με την αδερφη μου και ειμαστε αυτοκολλητες.

Καλη μου, πες κατι βρε κοριτσι μου, σιωπηλη εισαι! :-Ρ Παντως με βαρδιες ειμαστε, σχεδον ποτε δεν ειμαστε παραλληλα 2-3 εδω μεσα.

Περαστικα στον αντρουλη σου, τιποτα δεν θα ειναι, αλλα σε καμια περιπτωση να μην το αφησετε, better safe than sorry. Για τον τοννο και τον σολωμο το εχω ακουσει κι εγω.

Αν γινομαι αδιακριτη πες μου να σκασω, οκ; Απλα αναρρωτιεμαι, στην μικρη το εχετε εξηγησει οτι ειναι δυσκολο να εχει αδερφακι; Την υιοθεσια την εχετε σκεφτει καθολου;

Καρολινακι, αντε να τελειωνει η ταλαιπωρια σου! Ευτυχως που σε ηρεμησε η γιατρος σου, γιατι αυτο ειναι τελικα το πιο βασικο, πας σε καποιους γιατρους και σε καταγχωνουν!Εγω οτριβιν δν βαζω ποτε, βαζω παντα ντεξαρινα. Εχει βεβαια μια μικρη ποσοτητα κορτιζονης, αλλα ουτε γευση χανω ουτε οσμη και πραγματικα ανοιγει η μυτη και φευγει το μπουκωμα, απλα δεν ειναι για πανω απο βδομαδα-δεκαημερο να το χρησιμοποιεις!

Μαρακι ολα καλα απο ο,τι διαβαζω, αντε να δουμε! Να δεις που θα το λεει συνεχεια και θα λιωνεις!!!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι,οχι καλε μην σκας!!!!!τι να την εξηγησουμε την μικρη,οτι απο το αγχος δεν πιανουμε παιδι για να εχει αδερφακι?????δεν νομιζω!!!ελπιζουμε πως θα'ρθει καποια στιγμη!!!δεν ειμαστε και τοσο μεγαλοι ουτε και μας ειπε καποιος οτι δεν μπορουμε να κανουμε παιδι λογω καποιου παθολογικου προβληματος για να μπω στην διαδικασια να σκεφτω την υιοθεσια!!!απλα δεν μας ξανακαθησε μεχρι τωρα!!!την κορη μου την "επιασα" στον πρωτο μηνα προσπαθειων χωρις καν να το καταλαβω!!ο γιατρος μου επιμενει οτι φταιει το αγχος,γιατι με ξερει κιολας τι ειμαι!!!!!ελπιζουμε και περιμενουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έγραψα ένα τρελό κατεβατό και με πέταξε...

Να τα ξαναγράψω δεν υπάρχει περίπτωση, είμαι ένα πτώμα...

Σας φιλώ όλες, ελπίζω να τα καταφέρω να μπω αύριο πρωί ή μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας προλαβαινω φιλενάδες γράψατε πολλά σε μια μέρα!!!

Εμεις καλά βολτάραμε λιγο το πρωί, πήρα και κάτι ομορφα άσπρα παπουτσάκια της Αγγελικούλας, το απογευμα ειχαμε πισινα και μπορώ να σας πω πως πια κολυμπάει μονη της μονο με βατραχοπέδιλα σχεδον την μισή πισινα (μικρή ειναι μην νομιζετε καμια ολυμπιακών διαστάσεων). Ο μικρούλης κλωτσάει και ανυπομονώ να τον δω την άλλη βδομάδα, α και επειδη γραφετε για φαγητά εμεις σήμερα ειχαμε γεμιστά!!!

Καρολινάκι καλύτερα σήμερα με την αντιβίωση? Αντε να μου γινεις τελειως καλά μεχρι το τέλος της βδομάδας.Για το οτριβιν κάπου το ειχα ακουσει και εγώ οτι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να θυμηθώ ομως

Αννα Μαρια και μένα μου αρεσει η μπομπονιέρα καλοκαιρινή και ωραια! Οσο για την κοπέλα που λες ποτέ δεν ξέρεις τι έχει κάθε γιατρος στο κεφάλι του και τι δικαιολογια βρισκει για να κάνει καισαρική για θέμα χρονου...ελληνικό φαινόμενο ειναι και κυπριακό??

Ολια οσο μπορεις καλά κάνεις και βολτάρεις!

Ανθή δεν έχεις παράπονο απο τα παιδάκια σου και το ένα και το άλλο δεν στεναχωρούν την μανούλα κλωτσάει η μικρούλα τρώει ψαράλι ο Πανούλης. Μην ξαναπεις τιποτα για κιλά εισαι μια χαρά εγώ έφτασα τα +7 και θελω να συγκρατηθώ...

Κατερινάκι συμφωνώ με οσα έγραψες για ττην διαφορά ηλικιας ανάμεσα στα αδερφάκια εμένα θα έχουν 31 μήνες. Εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 χρονια διαφορά και μικρές ποτέ δεν ειμασταν κοντά εκεινη δημοτικό εγώ γυμνάσιο μετά εκεινη γυμνάσιο λύκειο εγώ πανεπιστήμιο, οταν περασε και εκεινη πανεπιστήμιο ήρθαμε πιο κοντά.

Κάλλι μην αγχώνεσαι ολα καλά θα ειναι με τον αντρούλη σου υπομονή λιγες μέρες να δεις τι θα σας πει και ο γιατρος, μην κάνεις άσχημες σκέψεις. Μακάρι να ερθει γρήγορα το αδερφάκι της Κωνσταντινας. Καλά γελασα απιστευτα με το σπανάκι και τα υπολοιπα ζαρζαβατικά. Οσο για τα ψαρια το γνωριζω οτι κάποια μεγάλα ψάρια δινουν ποσοστά υδραργύρου κυριως και μολύβδου λιγοτερο, επειδή στο εργαστήριο που δούλευα έχω κάνει πολλές αναλύσεις για βαρέα μεταλλα σε ψάρια το πιο επιφοβο για υδράργυρο και αυτό που συνήθως ήταν εκτος ορίων ήταν ο γαλεος. Πολλά ψάρια μπορει να διναν κάποια ppb βαρεων μετάλλων αλλά τα περισσοτερα ήταν εντος νομοθετικών οριων. Για την εγκυμοσύνη το ήξερα και τα αποφευγω για τα μικρά παιδιά δεν το ήξερα οποτε θα το έχω το νου μου.

Μαράκι άρχισε τα μαμ μαμ μαμά ο Στεφανάκος και που εισαι ακομα θα τρελαθεις σιγουρα με ολα, πολύ χαιρομαι που ειναι καλύτερα.

Εγραψα και εγώ πολλά, καληνύχτα κοριτσάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Μπορεί να μην είμαστε πολλές στο καφενεδάκι μας αλλά είμαστε πολυλογούδες όλες :lol::lol::lol::lol:

Σήμερα μου ακύρωσαν ένα μάθημα που είχα και έτσι γύρισα νωρίτερα στο σπίτι. Κάθισα και διόρθωσα μια ωρίτσα και το βραδάκι δεν είχα πολλή διόρθωση...Τα λεφτά έχουν μειωθεί πάααααρα πολύ γιατί τα παιδάκια ακυρώνουν συνέχεια αυτή την περίοδο αλλά δε με νοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ γιατί δεν κουράζομαι τόσο...

Κατερινάκι με τα κιλά θα τρώγομαι μια ζωή :lol::lol::lol: Είναι το ευαίσθητο σημείο μου :lol::lol::lol: Έχω κόλλημα. Αν δε ζυγιστώ μια μέρα παθαίνω...Ειδικά μετά από μια δίαιτα που έκανα πέρυσι και έχασα 13 κιλά το κόλλημα μου έγινε μεγαλύτερο.Ο καθένας με τα ελαττώματά του :lol::lol::lol:

Όσο για τη φραουλίτσα και σήμερα έκανε αισθητή την παρουσία της! Όταν χαλαρώνω βέβαια και όχι όταν κινούμαι.

Κάλλη μου εύχομαι ο αντρούλης σου να μην έχει τίποτα απολύτως! Καλά έκανες και του έκλεισες ραντεβού με το γιατρό! Θα είστε σίγουροι και δε θα αγχώνεστε! Όσο για τα σπανάκια τι να πω :lol::lol::lol: ;;;;Πολύ γέλασα!!!! Προσπαθείς πολύ καιρό για δεύτερο;; Έχεις ψάξει πότε κάνεις ωορρηξία;;; Πάιζει να έρχεσαι σε επαφή και σε λάθος μέρες...Πάντως το άγχος παίζει ρόλο πράγματι. Υπομονή και θα έρθει και το δεύτερο θαυματάκι σου!!!!!!

Μαράκι μου χαίρομαι πάααααρα πολύ που το μικράκι σου είναι καλύτερα!!! Μπράβο ο Στεφανάκος σου! Πάντως τα αγοράκια έχουν φοβερό δέσιμο με τη μαμά τους.....Και οι μαμάδες με τα αγοράκια :lol::lol::lol: Όταν ο γιος σε αγκαλιάζει, σε φιλάει και σου λέει "σ'αγαπώ" ΝΙΩΘΕΙΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ!!!!!! Για την κόρη δεν ξέρω ακόμα...

Χριστινάκι είναι γεγονός ότι δε θέλουν να μας στεναχωρούν..Σήμερα κατά λάθος με χτύπησε με το κεφαλάκι του στο στόμα και επειδή πόνεσα και κρατούσα το στόμα μου έβαλε τα κλάματα το καλό μου....Ευαισθητούλι μου βγήκε και δεν κάνει στην εποχή μας :?:?:?:?:? Καθηγήτρια λοιπόν κι εσύ ε;;; ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

Καγκουράκι με γεια τα παπουτσάκια της Αγγελικούλας σου! Σωστή γοργόνα!!!!!!!!! Όσο για τα παιδάκια μου η αλήθεια είναι ότι δεν με άφησαν παραπονεμένη!!! Τα γεμιστά τα φτιάχνεις με κιμά ή άνευ;;; Μου αρέσουν πολύ με κιμά!!!! Για να δω αδερφή ψυχή, ταιριάζουμε και σ' αυτό;;;;;

Καρολινάκι πού είσαι;;; Ελπίζω να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!!!!!!!

Άννα Μαρία πολύ σπαστικό αυτό που έπαθες!!! Περιμένουμε αύριο τα νέα σου!!!!

Φιλάκια κοριτσάρες μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

Ανθη πολυλογουδες δεν θα πεις τιποτα,ολες απο ενα κατεβατο γραφουμε καθε φορα :o:D

χθες το πρωι πηγα για καφε με τα κοριτσια απο το συλλογο και μιλησαμε για τις αναμνηστικες φωτογραφιες που θελουμε να βγαλουμε για το νηπιαγωγειο και το απογευμα πηγα επισκεψη σε μια ανηψια του αντρα μου που αρραβωνιαστηκε για να ευχηθω,ολη μερα τριγυρνουσα κι εγω δηλαδη

συμπεθερα μην στεναχωριεσαι να δεις που δεν θα εχει τιποτα ο αντρας σου,μηπως αγχωνεται πολυ κι αυτος;;οσο για το δευτερο παιδακι μην αγχωνεσαι,δοκιμασες να παρεις τεστ ωορηξιας;;στον πρωτο ειχα παρει γιατι ημουν πολυ ανυπομονη και δεν μπορουσα να περιμενω,σε τρεις μηνες εμεινα εγκυος βεβαια αλλα δεν ειχα υπομονη επειδη το ηθελα πολυ και τα χρησιμοποιησα και εμεινα αμεσως,βαλε απο κατω το συμπεθερο και μην τον αφηνεις σε χλωρο κλαρι ολα θα γινουν κοπελα μου οχι αγχος!!!οσο για τα σπανακια σε καταλαβαινω γιατι εγω εχω στον κηπο μου και τα εχω συνεχεια αυτα,πολλες φορες τα πλενει ο Αντωνης και τα τακτοποιει,βαλε και στην καταψυξη,εκτος απο σπανακορυζο γινονται πολυ νοστιμα με μανιταρια και λεμονι αν θες να σου πω ακριβως τη συνταγη και φυσικα σπανακοπιτα μνα δωσεις ενα μεγλαο φιλι απο μενα στην νυφουλα μου που ειναι τοσο καλο κοριτσι μπραβο η κοπελα μου!!!

Ανθη μου κι εγω τρωγομαι με τα κιλα μου μην νομιζεις αλλα στις εγκυμοσυνες μου δεν με ενοιαζε καθολου,απολαμβανα το φαγητο και ποσο μου αρεσει να τρωω :o:( αλλα κρατιεμαι,μερικες φορες ζηλευω τα παιδια μου που μπορουν να φανε οτι θελουν και οσο θελουν και δεν παχαινουν :( ,παντως οταν ξαπλωνεις και ηρεμεις και περιμενεις να ακουσεις το μωρο ειναι τελεια νοσταλγω αυτες τις στιγμες :D

Κατερινακι μεγεια τα παουτσακια σας!!!κι εμεις ακομα δεν καναμε τιποτα με την πανα,τα κανει και μετα μου λεει και ακποιες φορες κιολας δεν λεει τιποτα,περιμενω να ανοιξει λιγο ο καιρος και να τον εχω με το βρακακι να εκπαιδευτουμε σιγα σιγα,στους αλλους δυο ηδη την ειχαμε κοψει στα δυο και νομιζω οτι θα δυσκολευτουμε περισσοτερο τωρα,μπραβο η γοργονιτσα σου τελεια κολυμβητρια εχει γινει!!

Χριστινα τι ακριβως διδασκεις σε παιδακια 4-5 χρονων;;

Μαρακι τελικα θα κανεις σημερα τα κεφτεδακια;;;εγω εχω μακαρονια απο χθες αλλα θα κανω κατι για συμπληρωμα αλλα δεν αποφασισα ακομα,κατσε να αρχισει να μιλαει κανονικα να δεις τι θα παθεις :lol::lol: χαζομαμα :lol::lol:

πολλα φιλια παω να κανω καφεδακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κουκλιτσες μου,

:lol::lol::lol: Ανθή να και κάτι που δεν ταιριάζουμε τα γεμιστά τα φτιάχνω σκέτα και η μαμά μου έτσι τα κάνει και έτσι έμαθα, εχω δοκιμάσει με κιμά αλλά δεν τρελαινομαι.

Κατερινα για πες τη συνταγή με το σπανακι και τα μανιτάρια γιατι και εγώ εκτος απο σπανακοπιτα και σπανακοριζο δεν θα έκανα τιποτε άλλο με σπανάκι. Μας έχεις επηρεάσει πάντως τις περισσοτερες με την μαγειρική το απογευμα λεω να δοκιμάσω να φτιάξω ενα κεικ νηστισιμο που μου έδωσαν μια συνταγή, βασικά θα το φτιάξω επειδή ειναι χωρις αυγά και βούτυρο μπας και συγκρατήσω λιγο τον ανήφορο που έχει πάρει τωρα τελευταια η ζυγαριά.

Κάλι έχουν δικιο τα κοριτσια με τα τεστάκια ωορρηξιας αν θυμάμαι δεν έχεις πολύ σταθερο κυκλο και σιγουρα θα σε βοηθήσουν, το άγχος βέβαια ειναι αλλο θέμα και καλο ειναι να το κοντρολάρεις αν αυτο ειναι εφικτό.

Τα φιλιά μου σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...