Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κάλη, μην αγχώνεσαι βρε! Κι εμένα παλιά με έπιανε πανικός. Εγώ στην εφηβεία πάθαινα κάτι "καρδιακές κρίσεις", που ήταν απλά κάτι πονάκια χωρίς καμιά σημασία, αλλά εγώ νόμιζα ότι ήμουν ένα βήμα πριν απ' το έμφραγμα. Μέχρι και καρδιογράφημα πήγα κι έκανα, ενώ ήμουν ακόμα στο γυμνάσιο, και φυσικά, δεν είχα τίποτα. Κι ο άντρας μου έρχεται κάποιες φορές και μου λέει ότι τον πονάει το στήθος του, μ' ένα ύφος "με χάνεις-με-προλαβαίνεις-δε-με-προλαβαίνεις". Πάντα είναι κάποιο ασήμαντο πονάκι, που το μεγαλοποιεί αφάνταστα!

Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ πιο παλιά με το παραμικρό έκανα τα πιο τρελά σενάρια με το μυαλό μου. Προσπάθησε να τα βλέπεις όλα πιο αισιόδοξα!

Για δεύτερο μωρό το έχετε ψάξει καθόλου; Θυμάμαι μια κοπέλα από εδώ που ενώ έμεινε έγκυος για πλάκα στο πρώτο της παιδί, το δεύτερο δεν ερχόταν με τίποτα, και τελικά έκανε σπερματέγχυση κι απέκτησε και δεύτερο παιδάκι. Και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, μόνο το άγχος τους εμπόδιζε...

Κατερίνα, μπα, τι να φτιάξει ο καιρός, σήμερα φυσούσε πάρα πολύ, ειδικά το πρωί στην εκκλησία μας θέρισε την ώρα της λιτανείας... Η υψηλότερη θερμοκρασία σήμερα ήταν 15 βαθμοί, αλλά έχουμε πολλή υγρασία και αέρα, και γενικά ο καιρός είναι πάρα πολύ άστατος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε όλες καλά;; Σήμερα η μέρα ήταν άκρως βαρετή..Είχα πολλή διόρθωση και σίδερο (λίγο ευτυχώς) και όταν τα τελείωσα όλα αυτά είχα πονοκέφαλο. Ο Πάνος το Σάββατο το βράδυ κοιμήθηκε στη μαμά μου όπως και η ανιψιά μου (της αδερφής μου η κόρη) και το απόγευμα της Κυριακής τα πήρε η μαμά μου και τα δύο και τα πήγε στα αηδονάκια το λούνα παρκ. Να' ναι καλά αυτή η μανούλα μου. Χίλια κομμάτια γίνεται για μένα και την αδερφή μου..Ακούραστη είναι..

Για το τραπέζι τώρα. Ευτυχώς η αδερφή μου θα κάνει το τραπέζι για το μνημόσυνο του πεθερού της την Κυριακή που θα μας έρθει ενώ εγώ το τραπέζι για τον Πάνο το άλλο Σάββατο (17 Μαρτίου). Έτσι λοιπόν θα με βοηθήσει είπε. Νομίζω πως θα τα καταφέρω γιατί ήδη τα προγραμμάτισα στο μυαλό μου. Τη ζαμπονοτυρόπιτα, τις σαλάτες και το σουφλέ (τα πάντα πλην ψησίματος) θα τα φτιάξω από Παρασκευή βράδυ. Επίσης θα κόψω τα κρέατα και θα τα έχω έτοιμα απο το βράδυ (το ψαρονέφρι θέλει μαρινάρισμα όλο το βράδυ). Την επομένη θα φτιάξω τα κρέατα, το ρύζι και θα ψήσω το σουφλέ. Τα τυροπιτάκια τα ανέλαβε η μαμά μου και τα κεφτεδάκια η πεθερά μου ;););););) Θα φωνάξω και την κολλητή μου να με βοηθήσει στα πλυσίματα και στο στόλισμα του σπιτιού. Η αδερφή μου την Παρασκευή επιστρέφει στις 11 το βράδυ από τη δουλειά και πρέπει ήδη να έχω φροντίσει για κάποια πράγματα..Επίσης, κάθε φορά που κάνω γιορτή (ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη) η μαμά μου και οι δύο κολλητές μου τα μαζεύουν και τα πλένουν ΟΛΑ μετά τη γιορτή! Νομίζω λοιπόν κορίτσια ότι δε θα κουραστώ πάααααρα πολύ. Την τούρτα θα την παραγγείλουμε από την Passarella το ζαχαροπλαστείο. Τη διάλεξε ο Πάνος από ίντερνετ. Το κακό είναι βέβαια ότι βγαίνει μίνιμουμ 3 κιλά και κάνει 20 ευρώ το κιλό :shock::shock: Δεν πειράζει όμως..Χαλάλι. Άλλωστε μια φορά το χρόνο έχει γενέθλια το ζουζούνι μου! Ρε κορίτσια σήμερα που τον κοίμιζα μου είπε ότι με αγαπάει και ότι είμαι το μωράκι του...Έβαλε μετά το χεράκι του στο μάγουλό μου και αποκοιμήθηκε..Πόση ευτυχία χαρίζει η μητρότητα ε;;; Έλιωσα η δόλια μάνα....

Βάνια μου τα κανόνισα όσο καλύτερα μπορούσα με το τραπέζι οπότε δε θα κουραστώ πολύ νομίζω. Θα κάνω τραπέζι για τα γενέθλια του γιου μου ο οποίος στις 14 Μαρτίου γίνεται 3 χρονών!

Άννα Μαρία πολύ ωραία η γελοιογραφία που έχουν βάλει στον τοίχο του σχολείου. Απεικονίζει την πραγματικότητα..Πάντως θα ήθελα πάρα πολύ να μπορούσα να πω σε εκείνη τη μάνα όλα όσα θα ήθελα εκείνη την ώρα. Όσο για το γιο της παίζει να είναι το πιο σπασαρχίδικο παιδί που μου έτυχε σε τάξη όλα τα χρόνια που δουλεύω..Μιλάει συνέχεια, με διακόπτει όταν μιλάω, απλώνει τα πόδια του και με πατάει, τον βάζω να διαβάσει κάτι και διαβάζει επίτηδες λες και απαγγέλλει ποίημα και άλλα τέτοια σπαστικά...Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει άλλωστε......

Μεγαλώνει ο Αντρίκος σου και αλλάζει πια μόνος του θέση!!! Εϊδες τι τέλεια είναι όταν κάνουν κάτι καινούριο;;; Ειδικά στο πρώτο παιδάκι χαίρεσαι με το παραμικρό! Στο δεύτερο νομίζω θα είμαι πιο cool...

Κατερίνα μου ένιωσα όντως πολύυυυυυυ άβολα όταν ο Πάνος είπε έτσι στην πεθερά μου..Ελπίζω να μην το πίστεψε αν και δεν το νομίζω...Είμαι πολύ προσεκτική με κάποια πράγματα και γι' αυτό στεναχωρήθηκα....Τέλος πάντων. Εγώ εκείνη την ώρα που το είπε το αντμετώπισα πολύ ψύχραιμα και δεν έδειξα ταραχή...Έχω ερώτηση. Για 20 μεγάλους και 5 παιδάκια μικρά σαν τον Πάνο πόσο κρέας πρέπει νά πάρω;; 1.5 ή 2 κιλά από το κάθε είδος (ψαρονέφρι-κοτόπουλο);;;;; Λοιπόν το ψαρονέφρι με το τυρί το είδα στις συνταγές της παρέας και μου φάνηκε εύκολο και νόστιμο.Το βάζεις στη γάστρα ή σε πυρέξ με καπάκι μαζί με διάφορα υλικά όπως ρεγκάτο (σκέφτομαι τη φέτα, τι λες;;;), ελιές, ντομάτα , ρίγανη , κρασί , κρεμμύδι, σκορδάκι και δε θυμάμαι αν μου διαφεύγει κάτι άλλο και τα σιγοψήνεις. Θες να σου πω τη συνταγή ακριβώς;;;;;;;;;

Βρε Κάλλη μου θύμωσα με τη δασκάλα σας..Πρώτα απ'όλα δε λες κάτι τέτοιο σε μια μαμά..Εγώ πάντα θα είχα στην άκρη του μυαλού μου μήπως το ζευγάρι προσπαθεί για παιδάκι. Έπειτα πολλά μεγάλα παιδιά συμπεριφέρονται σαν μωρά όταν έρχεται αδερφάκι στον κόσμο και αυτό το κάνουν από ζήλια...Πολλές περιπτώσεις υπάρχουν..Πώς έβγαλε αυτή τα συμπεράσματα;;; Μη στεναχωριέσαι Κάλλη μου..Είναι μοκρούλα ακόμα η Κωνσταντίνα σου..Πάντως για το θέμα του δεύτερου νομίζω ότι το άγχος φταίει καθαρά. Γιατί δεν πας στο γιατρό να το προσπαθήσεις λίγο πιο οργανωμένα;; Ή έστω να πάρεις κανά τεστάκι ωορρηξίας για να εντοπίσεις γόνιμες;;;Από τη στιγμή που έκανες ένα παιδάκι φυσιολογικά, σίγουρα μπορείς και δεύτερο και τρίτο και όσα θες!

Όσο για τον άντρα σου μην ανησυχείς. Άπειρες φορές με έχει πονέσει το στήθος μου ειδικά σε περίοδο άγχους. Αν πάλι ανησυχείτε πολύ δε θα χάσετε και τίποτα αν πάει να κάνει ένα γενικό τσεκ απ. Καλό είναι , κακό δεν είναι ;)

Αυτά κοριτσάκια μου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα . Εδώ σήμερα η μέρα είναι συννεφιασμένη δεν κάνει κρύο αλλά δεν έχει καμιά σχέση με τη χτεσινή ανοιξιάτικη ημέρα . Πήγα το Σταύρο σχολείο μετά από μια εβδομάδα τον είχα με πυρετό να δούμε πάντως πολύ λίγα παιδιά σήμερα να φανταστείτε μιλάμε για ένα σχολείο με 450-500 παιδιά σήμερα ζήτημα να ήταν τα μισά ! :oops: μάλλον άρρωστα . Πολλές ιώσεις οπότε κοριτσάκια να προσέχετε και εσείς οι εγκυούλες παραπάνω .

ΚΑ1 χάθηκα ναι αλλά θα τα λέμε όποτε μπορώ , ο Σταύρος ευτυχώς μια χαρά με το σχολείο , ρε κορίτσια δεν έχω κόλλημα με τους βαθμούς , θυμάμαι είχα μια φιλόλογο στο γυμνάσιο πολλή καλή η οποία δεν έβαζε βαθμούς βρε παιδί μου με το σταγονόμετρο . Ήμασταν μια τάξη από 25 παιδιά είχαμε 5 μαθητές αστέρια 18-20 2 παιδιά με χαμηλό επίδοση γύρω στο 12 και η υπόλοιπη τάξη ήμασταν γύρω στο 15-17 κάποια στιγμή σε ένα διαγώνισμα κάποιος από του αριστούχους βαθμολογήθηκε με 17 και έκανε παράπονα η μάνα του και τότε η καθηγήτρια είπε :να μην έχετε εμμονή με τους βαθμούς αλλά με τα πόσα ξέρουν .... εγώ είμαι αυτή της θεωρίας δεν τον πιέζω προσπαθώ απλά να του δείξω ότι μπορεί αν βάλει στόχο με δουλειά να το πετύχει .

Η δασκάλα του Σταύρου επιτέλους κατάλαβε το θέμα και πάμε καλά και στην ανάγνωση είναι άψογος . Με την προπαίδεια έχουμε θεματάκι αλλά σιγά -σιγά . Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι :μάθαμε απο μερικά παιδιά ότι μέσα στη τάξη η δασκάλα δίνει κάποιες φωτοτυπίες η ασκήσεις του βιβλίου και απλά λέει στα παιδιά τη να γράψουν :cry: δεν ξέρω αλλά εγω αυτό το θεωρώ λάθος δεν πρέπει να τους δείξει και να τα κάνουν μόνα τους; και πως μπορούμε να το αναφέρουμε στη δασκάλα χωρίς να την προσβάλλουμε; επειδή δεν ξέρουμε αν είναι έτσι μερικές φορές τα παιδιά λένε χαζομαρούλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολλή κούραση ρε κορίτσια... Έκανα πάρα πολλές δουλειές το παρασκευοσαββατοκύριακο και κουράστηκα τρομερά... Σήμερα ξύπνησα με πόνους στην πλάτη, και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ... Όπως ξάπλωνα γύρισα μπρούμυτα και έκανα ραχιαίους και κάπως υποχώρησε ο πόνος... Τώρα είμαι πολύ κουρασμένη και νυστάζω, αλλά πρέπει να πάω σχολείο, ενώ το μόνο που θέλω είναι να πέσω να κοιμηθώ... :( :( :(

Ανθή, πόσα έγραψες βρε; Χι χι, σεντονάρα άπλωσες!

Αχ, τι γλυκούλης ο Πανούλης! Πώς να μη λιώσεις; Εδώ έλιωσα εγώ!!!

Έτσι όπως τα περιγράφεις, φαίνεται ότι δε θα κουραστείς πολύ. Πρόσεχε όμως!

Καλά, εγώ έχω κάτι μαθητές... Πέρσι είχα βάλει δύο να διαβάζουν Οιδίποδα, ο ένας έκανε τον Οιδίποδα κι ο άλλος τον Τειρεσία. Ε, από κάποια φάση και μετά, σταμάτησαν να διαβάζουν το κείμενο, και το αντικαθιστούσαν με αισχρολογίες... Και δε μιλάμε για παιδάκια. Μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους, ο ένας εικοσιεξάχρονος κι ο άλλος σαρανταπέντε με τέσσερα παιδιά... Και δεν μπορούσα να κάνω καταγγελία για διάφορους λόγους... Μιλάμε, πέρσι το σχολείο ήταν χάλια, ακόμα κι οι νορμάλ είχαν γίνει προβληματικοί. Φέτος που έφυγε η μάγισσα, επανήλθαμε στα παλιά μας.

Βάνια, συμφωνώ με τους βαθμούς. Δεν αντέχω αυτή τη βαθμοθηρία. Εγώ την πρώτη χρονιά που ήμουν στο εσπερινό, έβαλα 19 σε ένα μαθητή στα Νέα Ελληνικά. Στο πρώτο τρίμηνο (τότε είχαμε τρίμηνα, τώρα τετράμηνα), του είχα 18, και στο β' τρίμηνο ήθελα να του κατεβάσω το βαθμό, αλλά είχε πάθει μια κρίση άγχους, γενικά ήταν πάρα πολύ χάλια, ήθελε να σταματήσει το σχολείο, και είπαμε όλοι να του βάλουμε καλούς βαθμούς για να του αναπτερώσουμε το ηθικό. Αλλά αν έβαζα 19 μόνο σ' αυτόν, θα αδικούσα δύο άλλους που ήταν επίσης καλοί, έτσι έβαλα 19 και στους τρεις. Και τι έκανε αυτός, που ούτε για 12 δεν άξιζε; Μου έστειλε μήνυμα και μου παραπονέθηκε ότι τον αδίκησα, επειδή είναι ο καλύτερος σ' όλη την τάξη στα νέα ελληνικά...

Για τη δασκάλα του Σταύρου που λες, εννοείς ότι τους λέει τι να γράψουν στη λύση της άσκησης αντί να τους αφήσει να τη λύσουν μόνοι τους; Αυτό όντως είναι λάθος, αλλά όπως λες κι εσύ, πρέπει να μάθετε αν είναι έτσι στ' αλήθεια και μετά να δράσετε (αν και, δεν ξέρω αν μπορείτε να κάνετε και τίποτα).

Σας φιλώ όλες, πάω να λουστώ και να ετοιμαστώ για το σχολείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Σας εχασα...Σας διαβασα προχθες αλλα δεν καταφερα να σχολιασω...Ουτε τωρα θα σχολιασω βεβαια γιατι θελω να συγυρισω το σπιτι πριν ξυπνησει ο μικρος..

Οποτε μπαινω και πάλι σε λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια έγραφα και μου έκλεισε ο υπολογιστής :twisted::twisted::twisted: μάλλον λογω καιρού ριχνει τοση βροχή έχει και βροντές τα χει παιξει τελειως ο καιρός μετά απο ένα ηλιολουστο σαββατοκύριακο πάλι χάλια θα ειναι ολη η βδομάδα.

αχ και ειχα γράψει αρκετα :(:( οτι θυμάμαι τώρα....

Κάλι υπομονή με την ανακαινηση των διπλανών ποσο πια θα γκρεμίζουν πάντως συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις υποφέρουν οι γειτονές και απο θορυβο αλλά και απο σκονη πολλές φορές. Μακάρι να ειμασταν κοντά να σου έλεγα να περάσεις απο δω καμια βολτα, πάντως αν τα καταφέρω και έρθω Θεσσαλονίκη γιατι είναι η αδερφή μου εκει (πέρασε φέτος στη σχολή δικαστών οποτε θα κάτσει ένα χρονο) θα χαρώ πολύ να τα πούμε. Για τον άντρα σου μην στεναχωριέσαι κάνας νευρόπονος θα ναι, και για το αδερφάκι της Κωνσταντίνας ελπίζω να έρθει σύντομα.

Ανθή αρκετά πραγματάκια ετοιμάζεις ελπιζω να έχεις καλή βοηθεια απο ολους γιατι οπως ειπε και η Βάνια ένα πάρτυ πάντα ειναι κουραστικό και κατά την προετοιμασια αλλά και μετά στο μάζεμα ποσο μάλιστα τώρα που έχεις και το μωράκι στην κοιλιτσα.Τα οργάνωσες καλά απο οτι βλέπω οποτε δεν θα κουραστεις πολύ. Καλά πως ήρθε του Πάνου και ειπε κάτι τέτοιο στην γιαγιά του, και εγώ θα ήθελα να κρυφτώ επιτόπου, έχεις καλή σχέση γενικά με την πεθερά σου? Αχ τι γλυκος ο μικρός ειναι να μην λιώνεις με τέτοια :):)

Αννα Μαρια το έριξες στις βολτες και στις δουλειές βλέπω, ο Αντρικος 3μηνών και γύρισε απο μπρούμυτα ανάσκελα μπραβο του να μου το θυμηθεις θα μπουσουλήσει και θα σταθει ορθιος πολύ γρήγορα.

Βάνια ειναι άρρωστος ο καιρός γιαυτο αρρωσταινει ολος ο κοσμος και ειδικά τα παιδάκια, πολύ σωστή εισαι με το θέμα των βαθμών σημασια έχουν οι γνώσεις που θα πάρει.

Κοριτσάκια φιλιά σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!

Τι βρωμοκαιρος παλι σημερα! Χθες ηταν χαρα Θεου και σημερα ανοιξαν οι ουρανοι! Αντε να δουμε πια φετος που θα παει αυτο!

Εμεις ΣΚ πηγαμε πολλες βολτες τον μπεμπουλη που το καταευχαριστηθηκε πραγματικα! βεβαια, χτες φοβαμαι μην μου την αρπαξε, γιατι φυγαμε απο το σπιτι με ελαφρια ρουχα ειχε ζεστη και στην πειραικη που πηγαμε ειχε εναν αερααααα! παγωσα εγω! ο μικρος παλι δεν φανηκε να προβληματιζεται, λυσσαξε! Κι ο μπαμπας μαζι που εχει ξαναγινει παιδι!

Για να δουμε τωρα τα δικα σας!

Αννα Μαρια πολλες δουλειες βρε παιδι μου! Χαρα στο κουραγιο σου! Εγω τοσες μαζεμενες δεν μπορω με τιποτα, το παω δωματιο και μερα! Μπραβο στον Αντρικο, τελειος ειναι και στο φαγητο και στον υπνο και τωρα και στην αναπτυξη του την κινητικη!

Καλη μου τι να πω, μεγαλη η ταλαιπωρια με την ανακαινιση, καλη υπομονη! Περαστικα στο Σταυρο! Πραγματι τρελλες ιωσεις φετος, χειροτερες απο αλλες χρονιες, πιο πολλες και πιο βαριες! Κι εδω στο φροντιστηριο καθε φορα λειπουν απο καθε ταξη 2-3 παιδακια και μιλαμε για τμηματα 7-8 ατομων!Κριμα να μην εισαι Πειραια να ερχοσουν για καφε!

Βανια καλησπερα, η Χριστινα ειμαι και εχω ενα γιο ενος ετους, δεν θυμαμαι να εχουμε ξαναμιλησει. Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και να μην αγχωνεσαι, θα ερθει το αδερφακι, αν δεν το εχεις ψαξει ηδη καντο τωρα, εχεις πολυυυυ χρονο! Η δασκαλα δεν ξερω πως ακριβως το ειπε και αν ηθελε να γινει αδιακριτη, παντως οφειλει να ειναι προσεκτικη στο πως λεει αυτο που θελει να πει...Οσο για την ατακα του Σταυρου, τα παιδια ειναι πολυ ειλικρινη, αφοπλιστικα! Λιγες φορες εχεις νιωσει κι εσυ ετσι κι εχεις κρατηθει με το ζορι; Απο υποχρεωση; Ε απλα τα παιδια ειναι πιο αυθορμητα...Αν δεν το συνηθιζει παει να πει οτι ειχε τους λογους του...

Ανθη μου! Τι γλυκας! Ετσι κοιμαται και εμενα κανοντας μου χαδακια στα μαλλια και το προσωπο και λιωνω! Πωπω πολυ θα ντραπηκες με την πεθερα σου, ελπιζω να μην το πηρε σοβαρα, καλα πως του ηρθε να πει κατι τετοιο! Οι γονεις εχουν ξεφυγει, οπως στη γελοιογραφια στο σχολειο της Αννα-Μαριας, πραγματικα! Εμας εδω μας εβαλαν χερι γιατι λεει βαζουμε στα παιδια 4 κεφαλαια επαναληψη (τα οποια τα εχουν κανει ηδη επαναληψη ξεχωριστα) ειναι λεει πολλα! Εμενα η μητερα μου ποτε δεν θα τολμουσε να παρει και να επεμβει ετσι στη δουλεια του αλλου, βεβαια εκπαιδευτικος κι η ιδια ηξερε πως να φερθει!

Κατερινακι και Κατερινακι τι κανετε; Πως τα περνατε; Τα βλασταρια σας; Λοιπον εγω οσο δεν καθομαι κατω ειμαι ντουρασελ, δεν σταματω, αλλα απαξ και κατσω στον καναπε δεν με σηκωνει ουτε μπουλντοζα! Ουτε για να παω βολτα δεν θελω να σηκωθω, οχι για δουλειες! Ευτυχως το σιδερο το εχω καταργησει, εκτος του μωρου...

Μαρακι καλα εισαι; Ο Στεφανακος;

Οι υπολοιπες ακομα βολταρουν φαινεται...

ΑΑΑΑΑΑΑ! δεν σας ειπα! Χτες ειπε "μαμα" και απο εκεινη την ωρα το λεει συνεχεια! :D:D:D Και λεει και συνεχομενα "μπαμπαμαμα"!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια προσπαθω να κάνω δουλιτσες αλλά ο μικρος εχει αλλα σχεδια.Ετσι τωρα ειμαστε αγκαλίτσα κ προσπαθω να σας γραψω.Τα νεα μας...Το Σαββατο αρραβωνιαστηκε ο αδερφος μου..εμεις δεν κατσαμε πολύ γιατι αρχισαν να καπνιζουν μες στο σπιτι κι εκνευριστηκα, ετσι πήρα το μικρο κ φυγαμε.Χθες πέρασε χαλαρα η μερα, αργα το απογευμα πήγαμε στους νονους του Στεφανου, ο οποιος Στεφανος το ξενυχτησε χθες κ κοιμηθηκε στις 11.Στην επιστροφη κοιμήθηκε αλλά όταν φτασαμε στο σπίτι ξύπνησε και οταν τον εβαλα στο κρεβατάκι του μαντεψτε τι έκανε...γυρισε μπρουμυτα, ανασηκωθηκε και πιαστηκε στα καγκελα και προσπαθουσε να σηκωθεί!! Εριξα πολύ γέλιο..Μετά απο λίγο έπεσε στην αγκαλια μου και κοιμηθηκε.

Ξεκίνησα να σας γραφω τα πιο πάνω πριν απο μια ωρα και τωρα προσπαθώ να συνεχισω. :roll:

Ανθη μου πολλά φαγητά διαβαζω...μονο να μην κουραστείς..Ειμαι σιγουρη οτι θα φτιάξεις υπέροχα πραγματα για τον Πανούλη σου.

Χριστινάκι μπερδεψες τη Βανια με την Κάλλι!!! :lol::lol:

Β'ανια μεγάλωσε ο Σταύρος σου. Για τη δασκαλα που λες, ψαξτο καλά γιατι καμιά φορά δεν φαντάζεσαι τι λένε τα παιδάκια.Οχι πως δεν γινονται στα σχολεια τετοια αλλά λέμε τωρα!!!

Αννα Μαρια το έριξες στις δουλειές κι εσύ?? Ο Αντρίκκος σου μεγαλώνει?

Κάλλι μου έιπαμε οχι άγχος και καλή ψυχολογια..

Κοριτσια δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα...Καγκουράκι, Κατερίνα, Όλια κι όλα τα κοριτσάκια σας στέλνω τα φιλιά και την αγάπη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Είμαι σχολείο τώρα και ανακάλυψα ότι έχουμε ίντερνετ στον υπολογιστή του συλλόγου!!! Διάβαζα το βιβλίο μου, αλλά έχει πολλή φασαρία εδώ, και δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ, έτσι είπα να μπω να σας διαβάσω!

Δουλειές δεν πρόκειται να ξανακάνω τόσες πολλές μαζεμένες. Δωμάτιο και μέρα, όπως η Χριστίνα. Αλλιώς, θα γίνομαι πτώμα τα σαββατοκύριακα, και θα περνάω τη μισή βδομάδα προσπαθώντας να συνέλθω!

Χριστίνα, μάλλον μπέρδεψες τη Βάνια με την Κάλη!

Λέτε ότι είναι νωρίς που γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα ο Αντρίκος; Σ' ένα βιβλίο που διάβασα έλεγε ότι περίπου στους τρεις μήνες το κάνουν.

Βλέπω όλςε το ρίξατε στις βόλτες το σαββατοκύριακο! Μόνο εγώ ήμουν σπίτι κι έκανα δουλειές, κλαααααααααψ!!!!!!!!!

Αφήστε ρε κορίτσια, λίγο πριν φύγω για το σχολείο, ήρθε ο ιδιοκτήτης του από κάτω διαμερίσματος, και μας είπε ότι πέρασε η υγρασία στο δικό του διαμέρισμα, και πρέπει να πληρώσουμε εμείς τις επισκευές... Σας έχω πει ότι το φτιάξαμε, αλλά η ζημιά έγινε, και περιμένουμε να στεγνώσουν οι τοίχοι... Μαρία, τώρα έπρεπε να φέρουμε το μηχάνημα του άντρα σου, γιατί όταν το φέραμε, νομίζαμε ότι είχε επιδιορθωθεί η ζημιά, ενώ ακόμα υπήρχε η διαρροή, κι έτσι κάναμε μια τρύπα στο νερό. Αλλά τώρα με το μωρό στο σπίτι,πώς να φέρουμε το μηχάνημα, που κάνει τόση φασαρία; Και να έχουμε κι όλες τις πόρτες κλειστές... :( :( :( Ευτυχώς ο άνθρωπος μας είπε ότι μάλλον τη ζημιά, και στο δικό μας διαμέρισμα και στο κάτω, την καλύπτει η ασφάλεια. Θα τους πάρουμε αύριο να τους ρωτήσουμε... Ελπίζω όντως να ισχύει αυτό.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα τα χαρτιά της ασφάλειας και λέει καλύπτει διαρροές σωληνώσεων και άλλων συσκευών νερού! Ουφ, ελπίζω να μας τα καλύψουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα και το άλλο! Σήμερα μου δώσανε το δώρο μου οι συνάδελφοι. Με κάθε επισημότητα, μου το έδωσε ο διευθυντής, και μας έβγαζε φωτογραφίες ο μαθηματικός, που είναι ο υπεύθυνος φωτογράφησης, την ώρα που μου το παρέδιδε, λες και ήταν κάποιο βραβείο!

Και τι ήταν το δώρο; Ένας ασημένιος κύλινδρος, για να βάλω μέσα το πιστοποιητικό γέννησης του μωρού! Πρώτη φορά έβλεπα τέτοιο πράγμα!

Ο διευθυντής που έχει τέσσερα παιδιά, παραπονέθηκε ότι για κανένα από τα παιδιά του δεν του έδωσαν τέτοιο δώρο, και τότε κάποιοι του είπαν να κάνει πέμπτο και θα του κάνουν δώρο έναν κύλινδρο από χρυσάφι! Οπότε αυτός είπε ότι αρχίζει απόψε προσπάθειες για πέμπτο! Χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοπέλες . Μάλλον κοιμάστε εγω ξενυχτώ δεν μπορώ να κοιμηθώ έννοιες . Χριστίνα μάλλον δε έχουμε μιλήσει ξανά , εγώ έχω μόνο ένα παιδάκι το Σταύρο δεν έχω άλλο και ούτε θα κάνω :| Οι λόγοι πολλοί (υγείας -ηλικίας -οικονομικοί) Θα τα λέμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποιος μας μουτζωσε δεν εξηγειται διαφορετικα ο Δημητρης κανει διαρροιες :(:( και θελει συνεχεια αγκαλιες και χαδια δεν μπορω να σχολιασω τιποτα κλαιει,ειμαι να σκασω :evil::evil::(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εμάς χτες βράδι ο μικρός έβγαζε συνέχεια γουλιές και σε κάποια φάση έκανε κι εμετό... Του αλλάξαμε ρούχα τρεις-τέσσερις φορές και μια φορά τα σεντόνια, ενώ λέρωσε και τον υπνόσακκο. Πήρα τώρα το γιατρό και μου είπε να δώσω ίνφακολ κι αν συνεχίσει με μεγάλους εμετούς να του τον πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά η ασφάλεια καλύπτει τις ζημιές στο δικό μας διαμέρισμα, όχι και στο από κάτω, αλλά κάτι είναι κι αυτό!

Καλέ, πού χαθήκατε όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Κατερινακι αμαν πια, περαστικα!

Αννα Μαρια ευτυχως να λες που καλυπτει τα δικα σας!

Βανια σας μπερδεψα οχι ηθελημενα, αλλα προσθεσα αφου ειχα τελειωσει το σχολιο, εβαλα τις γραμμες σε λαθος σημειο απο βιασυνη!χεχε!

Στις υπολοιπες ουλες, φιλακιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι μου κάνετε?

δεν προλαβα να σας γράψω το μεσημέρι γιατι η μικρή μου κοιμήθηκε λιγο και μετά που ξύπνησε ειχε και λιγο πυρετο, τώρα κοιμήθηκε με 37,6 και λεω κατα τις 12 να της βάλω θερμομετρο και αν έχει ανεβει να της δώσω λιγο ντεπον για να κοιμηθει ήρεμα τη νύχτα. αύριο έχω και την β επιπέδου και θα την πάρουμε μαζι μας γιατι δεν έχω που να την αφήσω και έχω και ενα προσθετο άγχος αν μου ειναι αρρωστούλα και δεν κάθετε...

Κατερινάκι περαστικά στον Δημητράκη ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να ειναι ηδη καλύτερα.

Αννα Μαρια ιδιαιτερο φαινετε το δώρο που σου έκαναν στο σχολειο, ο αντρικος πως ειναι έκανε πάλι εμετο, οσο για την ζημια στο σπιτι ευτυχώς που τα δικά σας σας τα καλυπτει η ασφάλεια κάτι ειναι και αυτο.

Κοριτσάκια μου δεν θυμάμαι κάτι άλλο

Καλο βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, όντως, ευτυχώς που μας τα καλύπτει η ασφάλεια! Ο ιδιοκτήτης του κάτω διαμερίσματος μας άνοιξε τα μάτια, εμείς ούτε να το φανταστούμε! Ούτε καν θυμόμασταν ότι έχουμε ασφάλεια!!!

Καγκουράκι, περαστικά στην Αγγελικούλα! Εμείς αύριο θα πάμε για εμβόλιο, ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Ο Αντρίκος δεν έκανε ξανά εμετό, κι ελπίζω να μην ξανακάνει... Πιστεύω ότι ο άντρας μου του έδινε το γάλα όχι και τόσο ζεστό, και ίσως να κρύωσε λίγο το στομαχάκι του απ' αυτό και να έβγαζε τις γουλιές. Γιατί έχω την εντύπωση ότι από τότε που ξεκίνησε το μπιμπερό άρχισαν και οι γουλιές...

Καλή επιτυχία αύριο στον β' επιπέδου! Περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί, αλλά τις γουλιές τις βγάζει μετά από θηλασμό, κι όχι μετά από γεύμα με μπιμπερό. Ξέρω γω, ελπίζω να σταματήσει γιατί είναι και τρομακτικό, ειδικά το βράδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Η εβδομάδα αυτή είναι ΔΡΑΜΑ. Πολλή διόρθωση :?:?:? Αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν σας έγραψα χτες τα νέα μου και μάλλον ούτε αύριο θα τα καταφέρω να μπω :(:(:( ...Σήμερα λοιπόν δεν τους έβαλα καμία εργασία..Άντε να ξεκουραστούν λίγο και αυτά και εγώ ;););)

Βάνια μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να τους δίνει η δασκάλα κατευθείαν τη λύση....Ίσως τα παιδιά να υπερβάλλουν..Πάντως η αλήθεια είναι ότι ακόμα και να το έκανε αυτό δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά πράγματα...

Άννα Μαρία mammyland στη δουλειά;;; Ζηλεύω :roll::roll::roll::roll: Εσένα σου άρεσε το δώρο που σου έκαναν;;; Πρωτότυπο ήταν πάντως! Όσο για το μπρούμυτα-ανάσκελα και μένα νωρίς μου φαίνεται που το έκανε ο Αντρίκος..Δε θυμάμαι πότε ακριβώς το κατάφερε ο Πάνος αλλά δε νομίζω να το έκανε από τόοοοσο νωρίς..Αστέρι ο γιόκας σου! Από 9 μηνών θα σου περπατήσει! ;););)

Βαθμοθήρες έχουν γίνει οι μαθητές εξαιτίας του παλιοσυστήματος...Όταν ο ανταγωνισμός είναι τόσο σκληρός και η εισαγωγή στο πανεπιστήμιο κρίνεται από τη λεπτομέρεια είναι λογικό και τα παιδιά και οι γονείς να κολλάνε με τους βαθμούς...

Μαράκι μου να ζήσει ο αδερφός σου με τη μέλλουσα γυναίκα του!!!! Όσο για το τσιγάρο..δυστυχώς δεν μπορείς να το αποφύγεις σε τέτοιες περιστάσεις...Και τι να πεις κιόλας;;; Ειδικά όταν ο άλλος δεν έχει παιδί δύσκολα καταλαβαίνει..Φαντάζομαι ότι πολλοί από αυτούς που κάπνιζαν ήταν ανύπαντροι και μικροί σε ηλικία ε;;;;

Κατερίνα μου με την πεθερά μου έχω καλή σχέση. Παράπονο δεν έχω.Ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη με προσέχει. Από τότε που άκουσε για τον αιματοκρίτη μου, μου φτιάχνει συκωτάκι, μου στίβει πορτοκαλάδες κλπ. Γενικώς είναι διακριτική. Μερικές φορές όμως μου τη δίνουν ορισμένα πραγματάκια και ως γνήσια ελληνίδα νύφη τα ρίχνω τα "μπινελίκια" μου :lol::lol::lol::lol::lol: Όσο γι' αυτό που είπε ο Πάνος προσπάθησα να το καλύψω. Πήγα χτες να της τον αφήσω και της είπα τάχα ότι σήμερα ήταν η δική μου σειρά και ότι όλη μέρα ο Πάνος έλεγε βρώμικο το σπίτι μας (ψέματα το είπα αλλά μάααααλλον έπιασε κάπως)...Εσείς τι κάνετε;;; Πώς τα πας με τον μπεμπίνο σου;;; Η Αγγελικούλα τι κάνει;;

Χριστινάκι έλιωσες φαντάζομαι με το μαμά ε;;;; Καλή αρχή λοιπόν!Μα υπάρχει καλύτερη λέξη από τα χελάκια τους;;; Είναι και ο δικός σου αγκαλίτσας ε;;; Θέλει να σε χαϊδεύει για να κοιμηθεί!!! Όταν βάζει το χεράκι του στο μάγουλό μου..ΠΕΘΑΙΝΩ! Αυτός είναι έρωτας τελικά :lol::lol::lol:

Κατερινάκι....περαστικά στο Δημητράκη σου :(:(:(:( Αρρώστησε πάλι το μικράκι σου;;;Κρίμα ρε γαμώτο...Υπομονή βρε κοπέλα μου...Θα φτιάξει ο καιρός και θα ηρεμήσουμε από τις παλιοϊώσεις :evil::evil::evil:

Καγκουράκι τώρα διάβασα και το δεύτερο ποστάκι σου..Δεν ξέρω τι να σου πρωτοευχηθώ...Καλή επιτυχία με τη Β επιπέδου!!!!!!!! Όλα να είναι τέλεια (που θα είναι ;););) ) Επίσης, περαστικά στο κοριτσάκι σου! Μακάρι αύριο να είναι εντελώς απύρετη και να μην ταλαιπωρηθεί που θα έρθει μαζί σας! Θα περιμένουμε αύριο ΟΛΑ σου τα νέα!!!

Άννα Μαρία ευτυχώς που η ασφάλεια καλύπτει έστω τις δικές σας ζημιές ;);) !Κάτι είναι και αυτό!

Αυτά και για σήμερα! Σας φιλώ όλες και μάλλον θα τα πούμε μεθαύριο ξανά λόγω ανωτέρας βίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, ολα καλά με το μωράκι μου ολες οι μετρήσεις στα φυσιολογικά ορια δεν βρέθηκε τιποτα παθολογικό και ναι ειναι 100% αγοράκι!!!!!!!!!!! Εχω ανακουφιστει που ειναι μια χαρά το μπεμπάκι μου μονο που δεν το ειδα σε 3d αλλά δεν με πειράζει. Την έκανα και σε δύο δοσεις γιατι στην αρχή ήταν γυρισμένος πλάτη οποτε πηγα έφαγα την σοκολατιτσα μου και συνεχίσαμε.

Τελικά πήγα μονη μου και έμεινε ο άντρας μου στο σπιτι με την μικρή γιατι ειχε και ολο το βράδυ και το πρωι πυρετο. Μονο πυρετο και λιγες μυξούλες έχει καμια ιωση θα ναι ελπιζω να κάνει γρήγορα τον κύκλο της.

Ανθή αντε να ξεκουραστεις σήμερα αφου δεν θα έχεις διορθωση!!

Φιλάκια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε κι έκανε ο Αντρίκος δύο εμβολιάκια. Έκλαψε μόνο την ώρα που του τα έβαζε η νοσοκόμα, μετά σταμάτησε ευτυχώς. Τώρα είναι νορμάλ, δεν γκρινιάζει ιδιαίτερα ευτυχώς!

Ανθή, αμάν πια μ' αυτή τη διόρθωση! Εμείς στο εσπερινό βαράμε μύγες! Άσε που σε λίγο καιρό είναι το θέατρο του σχολείου και είμαστε υπό διάλυση, αφού οι μισοί μαθητές είναι στις πρόβες.

Ο Αντρίκος γύρισε δύο φορές ανάσκελα από μπρούμυτα την Κυριακή, αλλά μετά δεν το ξαναέκανε! Τον βάζουμε μπρούμυτα, αλλά κάνει σα χελώνα, σηκώνει πάρα πολύ το κεφάλι, προσπαθεί να προχωρήσει μπροστά, αλλά ανάσκελα δεν ξαναγύρισε! Στο τέλος βαριέται κι εκνευρίζεται και βάζει τα κλάματα!

Καγκουράκι, χαίρομαι πάρα πολύ με τα νεάκια σου! Κρίμα, όμως, που πήγες μόνη σου... Περαστικά στην Αγγελικούλα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...